Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-28 15:33:09

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

(#55351) Jenne válasza Fandango (#55347) üzenetére

Jenne
(senior tag)

(#55352) bango

bango
(tag)

places.sqlite fájlt (a többi paces. fájllal együtt) visszamásoltam egy korábbi mentésből a jelenlegi profile-ba
elsősorban előzmények miatt

az első indításig működik , a második indításnál megint minden visszaáll ahogy volt

hogyan lehet ezt helyreállítani hogy úgy is maradjon?

[ Szerkesztve ]

(#55353) Rimuru válasza Crisp Rat (#55339) üzenetére

Rimuru
(addikt)

Vajr egy kicsit, developer verzioban mar megnoveltek. :) (igaz csak 8-ra)

Vigyázat, csalok!

(#55354) Nwis86

Nwis86
(aktív tag)

Sziasztok, SOS segítség kéne mert már kész ideg vagyok! :W

Vagy 10 éve firefoxot használok, Session Manager kiegészítővel, és a munkameneteket azóta mindig használom, de pár hónapja az új firefox quantum már nem volt kompatibilis a Session Managerrel, de szerencsére találtam 1 lényegében ugyanolyan kiegészítőt a Tab Session Managert, gondolom úgynaz csak az új verzióra írva, de ebbe semmi normális beállítási lehetőség nem volt, igaz célnak megfelelt elmentette a munkameneteket és azzal indított így továbbra is megmaradt minden, de éreztem én hogy ebből a fapados beállítási lehetőségekből még probléma lesz , és lett is tegnap indításnál eltűnt minden oldal és 1 üres lappal indított, nagy nehezen több óra alatt nem is tudom hogy, véletlen sikerült visszahozni a 500+ oldalamat, egész nap jó volt, ma bekapcsoltam a gépet és megint elszállt minden de már vissza se tudom hozni, hiába megyek rá hogy visszaállítás nem történik semmi, van kimondottan manuálisan tegnap elmentett munkamenetem is nem csak az autó mentések, de azt se tölti be, valakinek ötlete hogy mit csináljak? Muszáj valahogy visszakapnom a régi munkamenetet, komolyan már itt remegek a gép előtt olyan ideg vagyok :O

Itt látom hogy ott vannak de nem történik semmi ha rákattintok

(#55355) DS39 válasza Nwis86 (#55354) üzenetére

DS39
(veterán)

Ezek könyvjelzők.
Azok tuti megvannak.

A session manager kiegészítőt nem ismerem de gyanítom az nem könyvjelzőket tárolja le/tölti vissza, hanem a megnyitott tabokat.

[ Szerkesztve ]

(#55356) csako válasza Nwis86 (#55354) üzenetére

csako
(addikt)

Az a képen nem csak a könyvjelzőket állítja vissza? Mert ilyen menüpontom a kiegészítő nélkül is van. (DS39 szerint is)
Itt kéne matatnod:

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55357) Nwis86

Nwis86
(aktív tag)

Ja igen a berakott kép az a ful gyári mentések, ezek vannak a Session nem mentett semmit se el, vagy nem tudom hova mentette őket, annak nem találok ilyen menüt a réginek volt, de ennek a tab sessionnak nincs, de lényeg hogy valahogy azzal a tegnapi 584 elemmel elmentett mentést kéne visszatöltenem, de nem tudom hogyan.

Fent a sarokba a session beállításainál csak a mai 20 mentés van, nincs is régebbi dátum, pedig hónapok óta fent van! Szóval csak a sima autó mentés van amiket pedig nem akar betölteni

[ Szerkesztve ]

(#55358) Nwis86

Nwis86
(aktív tag)

Na úgy néz ki sikerült megcsinálni 1 régebbi session mentéssel, úgy a 200. próbálkozásra 1x csak elfogadta :) minimális a veszteség.

Valaki esetleg nem tud ilyen célra 1 normális kiegészítőt ami működik is mert ez a tab session nem az igazi... (A régebbi quantum előtti verzió tökéletes volt) Nem szeretnék még egyszer így járni.

(#55359) Matthewus válasza Nwis86 (#55358) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

(#55360) Maxtreme

Maxtreme
(addikt)

Szép reggelt.
Srácok nálatok nincs semmi gond az új 59-es verzióval?
Nálam pl 10 oldalból 8-at nem hajlandó rendesen betölteni, ha be is tölti nagyon durva frissítési problémákkal. (ahogy húzom az adott weboldal felett az egeret, úgy jelennek meg az oldal elemei.. vagy épp nem)
Visszaraktam az előző verziót a hiba eltűnt, tehát úgy tűnik hogy valami az újjal nem klappol.

[ Szerkesztve ]

(#55361) Kékes525 válasza Nwis86 (#55354) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Mindig elfelejtkeztek a mentésről. Mindennap elkel menteni a profiájlt!!! A mentést lehet automatizálni, a FEBE nélkül is! Erre írtam többek segítségével egy batch fájlt. Nem bonyolult, egyszer kell elkészíteni, maximum 10 perc az egész. Ha bármi hasonló gond van, akkor a legutolsó profájl mentésre kell lecserélni a profájlt és minden OK. Ezeket kell áttanulmányozni és megcsinálni: [link], [link], [link], [link]

Ezek között is lehet keresgélni:

Más.

A "Válasz hozzászólás szerkesztése"énél eddig mindig úgy volt, hogy ha véletlenül kiléptem a Firefoxból, akkor sem veszett el a nem mentett hozzászólás, mert újraindításkor a legutolsó szerkesztett résszel állt vissza a tab, most viszont üresen. Tudok ez ellen tenni valamit? Ez a Firefoxtól függ, vagy a Tab Session Manager tulajdonsága volt? Ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55362) Kékes525 válasza Kékes525 (#55361) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"A "Válasz hozzászólás szerkesztése"énél eddig mindig úgy volt, hogy ha véletlenül kiléptem a Firefoxból, akkor sem veszett el a nem mentett hozzászólás, mert újraindításkor a legutolsó szerkesztett résszel állt vissza a tab, most viszont üresen. Tudok ez ellen tenni valamit? Ez a Firefoxtól függ, vagy a Tab Session Manager tulajdonsága volt? Ezt nem tudom."

Firefox tulajdonság. Visszapakoltam a régi Tab Session Managereket és egyiknél sem volt meg. Az újabb Firefoxban már üres ablak állítódik vissza. Tudnátok ebben segíteni? Milyen beállítás kell ehhez?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét.

(#55363) Tiger.

Tiger.
(veterán)

Másnál is szar a facebook, mikor likolnál valamit ott tartod az egeret, akkor nem látom a smileket csak egy nagy fehérséget.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Htc U11/Iphone 11 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Apple Iphone 5S.

(#55364) Kékes525 válasza Tiger. (#55363) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Nálam rendben van. Lehet, hogy a reklámblokkolód vagy esetleg a ScriptSafe kavart be.

[ Szerkesztve ]

(#55365) Tiger. válasza Kékes525 (#55364) üzenetére

Tiger.
(veterán)

Reklám blokkolót ki kapcsolva is olyan, pár napja még jó volt. Mi az a skriptsafe?

[ Szerkesztve ]

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Gtx 970 /Creative Xfi Elite pro /Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Htc U11/Iphone 11 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Apple Iphone 5S.

(#55366) Kékes525 válasza Tiger. (#55365) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"Mi az a skriptsafe?"

Script blokkoló, de ha nem ismered, akkor nincs telepítve nálad.

Nézd meg letiltott addonokkal (Újraindítás letiltott kiegészítőkkel, súgó menü).

[ Szerkesztve ]

(#55367) csako válasza Kékes525 (#55362) üzenetére

csako
(addikt)

Hogy milyen beállítás kell hozzá nem tudom, about:config-ban "form"-ra nem láttam ere vonatkozót, de nálam megjegyzi még mindig (60.0b2 dev)
Mármint prohardveren, fototrend nem ilyen, ott az egész szerkesztő eltűnik (működéséből adódóan)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55368) Kékes525 válasza csako (#55367) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Elsődlegesen prohardverre értem. Lehet, hogy elállítottam valamit, vagy valamelyik addon játszik be?
Letiltott kiegészítőkkel sem jegyzi meg. Most ennél a hozzászólássál próbáltam a régi felülettel. Úgyhogy valami beállítás tehet ezért.

(#55369) local1

local1
(őstag)

Helló!
Eltűnt egy felugró ablak a firefoxból, ahol be lehet jelölni hogy letöltöm vagy csak megnyitom a fájlt. Most gyből letölti. Hogy csalogathatnám elő?

A google nem a barátom.

(#55370) fanti

fanti
(őstag)

van már valami jólműködő password export/import kieg? nagyon kéne már!

(#55371) Kékes525 válasza csako (#55367) üzenetére

Kékes525
(veterán)

A 60.0b3 sem tudja szűzrendszerrel (új profile) + Tab Session Manager ("Előző munkamenet visszaállítása induláskor" bekapcsolva).
Neked a Tab Session Manager állítja vissza induláskor az előző tabokat? Milyen beállításokkal használod?

[ Szerkesztve ]

(#55372) csako válasza Kékes525 (#55371) üzenetére

csako
(addikt)

Nem használok külön kiegészítőt a fülek visszaállítására, csak néhányat tartok nyitva, azokat meg szépen visszahozza a gyári megoldás is.

(#55373) Kékes525 válasza csako (#55372) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"azokat meg szépen visszahozza a gyári megoldás is."

Milyen beállítás az, ami visszahozza a tabokat, illetve visszahozza a "Válasz hozzászólás írása" tabot, ha írás közben elszáll a böngésződ, vagy véletlenül kilépsz böngészőből? Az előzményekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

(#55374) myke01

myke01
(senior tag)

Üdv ,

Ezt nem találtam a topikban , mit jelent pontosan az alábbi opció a FF 'Testreszabás' menüpontban ?

(#55375) csako válasza myke01 (#55374) üzenetére

csako
(addikt)

Ha ezt bekapcsolod, akkor a fülek fölött is meg tudod fogni az ablakot és arrébb húzni.

(#55376) csako válasza Kékes525 (#55373) üzenetére

csako
(addikt)

Bocsi, angolul van fent a firefox, de ez az (eléggé a tetején van a beállításoknak):

(#55377) myke01 válasza csako (#55375) üzenetére

myke01
(senior tag)

De gondolom csak akkor ,ha "kis" méretre van állítva ,és nem tölti ki a teljes képernyőt a FF .

(#55378) Kékes525 válasza csako (#55376) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Beállítottam. Bingó! Visszahozta a beleírt tartalommal együtt. :R Viszont ehhez ki kellett kapcsolnom a Tab Session Manager saját megoldását (Előző munkamenet visszaállítása induláskor).
Megírtam a Tab Session Manager fejlesztőjének a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#55379) DS39

DS39
(veterán)

Ennek az addon-nak van már alternatívája, az új Firefox-ok esetében?
Chrome-hoz van hasonló kiegészítő, bár nem olyan jó, mint ez volt.

[ Szerkesztve ]

(#55380) gringoka

gringoka
(tag)

sziasztok!
telepítettem a firefoxot (59) és nem tudok megnyitni egy weboldalt sem
a kapcsolat nem biztonságos azt írja ki estleg tud valaki valami megoldást?

(#55381) ph2012

ph2012
(senior tag)

Tudnátok ajánlani egy jó reklámszűrőt? A legelterjedtebbet vagy legelfogadottabbat.

Köszönöm.

(#55382) csako válasza ph2012 (#55381) üzenetére

csako
(addikt)

uBlock
A beállításaiban, a 3rd party szűrőknél érdemes lehet bepipálni többet, mint amennyi alapból van.
Külön hozzáadni nem szükséges, esetleg a bányászat ellen egyet.

[ Szerkesztve ]

(#55383) Bodor

Bodor
(veterán)

megoldódott, törölhető a kommentem.

[ Szerkesztve ]

(#55384) Matthewus válasza Bodor (#55383) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Ha megpróbálsz letölteni egyet akkor sem?

(#55385) csicso82 válasza ph2012 (#55381) üzenetére

csicso82
(nagyúr)

Jó amit csako ajánlott de bővebb infókért gyere át a Reklámblokkolók topikja-ba, visszaolvasol egy-két oldalt és képben leszel.

(#55386) modflow

modflow
(őstag)

Mitől van ez a hiba?
Már letöröltem a Firefoxot, minden hátramaradt mappájával együtt még a rejtett fájlok között is, majd újraraktam. Flash player-t is töröltem újraraktam, de rossz.

Nem töltődik be a lap. :( Ami egy böngészőnél nem előny...

(#55387) Kékes525 válasza modflow (#55386) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Milyen lap? Egy bizonyos, vagy minden lap? Reklámblokkoló?

[ Szerkesztve ]

(#55388) Maxtreme válasza modflow (#55386) üzenetére

Maxtreme
(addikt)

katt
Ugyanez volt.
szerk: én próbáltam azt is hogy kilövöm a reklámblokkolót, nem segített.

[ Szerkesztve ]

(#55389) modflow válasza Kékes525 (#55387) üzenetére

modflow
(őstag)

Minden lap. Friss FF, szóval nincs blokkoló sem.

(#55390) Kékes525 válasza Maxtreme (#55388) üzenetére

Kékes525
(veterán)

Biztos, hogy nem az 59-es verzióval van a gond, mert akkor mindenkinél jelentkezne. A hiba nagy valószínűséggel nálad, nálatok van.

(#55391) modflow válasza Kékes525 (#55390) üzenetére

modflow
(őstag)

Már előzöekis rosszak voltak, de nem ennyire.
Mi lehet a gondja?

(#55392) pibácsi

pibácsi
(aktív tag)

Volna egy kérdésem: a Firefoxban (majdnem) minden oldal megnyitásakor megjelenik az "Adatvédelmi emlékeztető a Google-tól". Hogyan lehet ezt kiiktatni, hogy ne jelenjen meg. Én nem kívánom áttekinteni, mivel később el is kell fogadni. Nem szeretném. Van megoldás? Vagy ezzel kell megbékélnem,. hogy állandóan az emlékeztessen később-re klikkelek.
Várnám a szives segítségeteket.
Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#55393) Kékes525 válasza modflow (#55391) üzenetére

Kékes525
(veterán)

"Már előzöekis rosszak voltak," :(

Már az előzőeknél is a rendszeredben valami probléma volt.

(#55394) DS39 válasza modflow (#55391) üzenetére

DS39
(veterán)

reklámblokkoló, vírusirtó böngésző beépülője, esetleg grafikus hiba videokártya driver miatt.

(#55395) csako válasza pibácsi (#55392) üzenetére

csako
(addikt)

Reklámblokkolóval valószínű el tudod tüntetni, ha az egyszerűbb elfogadást nem akarod.
Ha uBlock van fent, akkor jobb klikk rajta és "elem blokkolása" vagy hasonló.

(#55396) pibácsi válasza csako (#55395) üzenetére

pibácsi
(aktív tag)

Nekem az Adblock Plus és a Block Site van fent, de azok úgy tűnik nem tudják kifogni. Az általad említettet nem ismerem, lehet, hogy az esetleg megoldaná?

Üdv. Pibácsi

(#55397) csako válasza pibácsi (#55396) üzenetére

csako
(addikt)

Reklámblokkoló topikban segítenek beállítani.

(#55398) rob2174

rob2174
(tag)

Sziasztok!
Firefox állapotjelentés 59 alatt eltünt a súgóból...
Hol keresem szerintetek?

(#55399) Matthewus válasza rob2174 (#55398) üzenetére

Matthewus
(Topikgazda)

Már nincs meg ez funkció, about:telemetry van helyette.

(#55400) DS39

DS39
(veterán)

Mobilos Firefox esetén még lehet nézni az oldal forrását?

Szerk: view-source: a link elé mint a Chrome esetén. (fapad)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.