Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) Kékes525


Kékes525
félisten

A 60-as verzió sajnos itt [link] nem jegyzi meg a jelszót. Fel sem dobja a megjegyzéshez szükséges panelt. Másnál is van hasonló hiba?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55952) Cs1csó válasza Kékes525 (#55951) üzenetére


Cs1csó
félisten

Regisztráltam ki/be léptem, nálam megy. Böngésző kiegészítők letiltásával is próbáld meg - nekem normál módban sikerült tehát az umatrix-ublock-nano defender kombó sem zavarta.

[ Szerkesztve ]

(#55953) Syl


Syl
nagyúr

Frissült 59-ről 60-ra a böngésző, és ebből az újból eltűnt a népszerű oldalak darabszámát beállító mező.
(browser.newtabpage.activity-stream.topSitesCount)
Én 24-gyel használtam (6x4-es elrendezés), erre az új változatban már csak a sorok számát lehet megadni.
browser.newtabpage.activity-stream.topSitesRows
Így 32 ikon van a newtab-omon (8x4).

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55954) Kékes525 válasza Cs1csó (#55952) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már nálam is megy minden tiltás nélkül is. Nem figyeltem a Cookie AutoDeletre, nem volt engedélyezve a cookie.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55955) Syl válasza Syl (#55953) üzenetére


Syl
nagyúr

Ja, és a Firefox mi alapján dönti el, hogy a "népszerű oldalak"-ban megjelenő tételeknél csak egy ikon vagy a weboldal miniatűr képe látszik? Mert totál káosz az egész...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55956) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Nem tölti be az FF (61.0b3 64bit) az Instagram oldalt, Chrome alatt megy.
Ezt írja ki:
Az oldal nem megfelelően van átirányítva

Hiba történt a következőhöz csatlakozáskor: www.instagram.com.

Ez a probléma néha a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik.

Mi franc csinálhatja? Van Ublock Origin meg Ghostery addonom, de letiltva őket is ugyan az.

(#55957) Matthewus válasza -FreaK- (#55956) üzenetére


Matthewus
őstag

Cookie beállításokat nézd át, próbáld meg őket törölni.

[ Szerkesztve ]

(#55958) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, aki használja a NANO DEFENDER legfrissebb 14.14-es verzióját annak is visszatért az ikonjára a DEV felirat?

(#55959) csako válasza Cs1csó (#55958) üzenetére


csako
veterán

Igen

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55960) Kékes525 válasza csako (#55959) üzenetére


Kékes525
félisten

+1 :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55961) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Felment a 60 verzió, eltűnt a visszaállított régi új oldal beállításom (egyedileg beállított honlapok X sorban Y oszlopban) newtabpage körül kell nézelődni még olvasok hogy mi van.

szerk valamiért ezt nem veszi figyelembe:
[about:config]
browser.newtabpage.activity-stream.enabled / false

látom már más is írta
nálam most tök üres lap volt egy kereső sávval az új lapon
a fenti engedélyezésével
browser.newtabpage.activity-stream.showTopSites / true állítva vissza jöttek az általa ajánlott honlapok

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#55962) Syl válasza -=MrLF=- (#55961) üzenetére


Syl
nagyúr

Kezd a Mozilla is olyan lenni, mint a Microsoft. Megy a saját feje után és egyik f*szság követi a másikat... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55963) Matthewus


Matthewus
őstag

Jelszóexportáló alkalmazás Firefox 58+ verzióhoz a Bitwarden készítőitől: [link]

(#55964) vallas


vallas
senior tag

Sziasztok,

A 60-s verzió óta a jobb click megynyitás új lapon lekerült legalulra, a megnyitás új ablakban alatt lévő helyéről...

Mit is kell ilyenkor tenni?

Már nagyon régen kellett ilyet csinálni... nincs már meg...

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#55965) csako válasza vallas (#55964) üzenetére


csako
veterán

Talán
Az áthelyezést még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55966) Matthewus válasza vallas (#55964) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg letiltott kiegészítőkkel.

(#55967) DS39 válasza vallas (#55964) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem ugyanott van, mint eddig.

(#55968) vallas válasza vallas (#55964) üzenetére


vallas
senior tag

Köszi, mindenkinek, este már nem foglalkoztam vele, de mára egy restart megoldotta..... :C :C :C

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#55969) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Firefox Quantum 60.0 64bites verzió fut a gépemen.
Van egy rakás oldal ahol nem jelennek meg a képek, videók. Illetve úgy fogalmaznék hogy nem minden kép és videó jelenik meg.
Van erre valami kiegészítő, bővítmény?
Vagy hogy lehetne ezt orvosolni?

(#55970) Kékes525 válasza kukinyo (#55969) üzenetére


Kékes525
félisten

Milyen kiegészítők vannak a gépeden? Letiltott kiegészítőkkel milyen? A scripteket valamivel tiltod? uBlock Origin, NoScript, ScriptSafe van? Mutass egy konkrét oldalt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55971) kukinyo válasza Kékes525 (#55970) üzenetére


kukinyo
addikt

Itt például a bal oldali képeket nem látom a jobb oldali sávban viszont igen.
Adblock Plus-t használok.

(#55972) Matthewus válasza kukinyo (#55971) üzenetére


Matthewus
őstag

Követés elleni védelmet kapcsold ki a Firefox beállításaiban, az AdBlock Plus helyett pedig ajánlom az uBlock Origint.

(#55973) kukinyo válasza Matthewus (#55972) üzenetére


kukinyo
addikt

uBlock Origint felraktam, követést kikapcsoltam. Úgy tűnik megoldotta a problémát. Kíváncsi vagyok a többi oldalon is sikerült e. :)
Köszönöm szépen a segítséget (természetesen Kékes525.nek is). :R :R

(#55974) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

a firefox addon-mizéria - quantum óta nem használom az itthoni gépen a firefoxot, mert a régi nagyon lassú nálam.

az alábbi addonokra már van alternatíva?
save-to-read - lehetőleg a régi adatok importálásával
speed dial - itt a ctrl+sorszám shortcut nagyon hasznos volt nekem; - lehetőleg a régi adatok importálásával
Toggle animated GIFs
session manager - a régi adatok importálásával
Tree Style Tab - úgy látom ebből van quantum kompatibilis, megjelenéskor azért voltak hiányosságai emlékeim szerint
Default Full Zoom Level - ennek melyik

köszi a válaszokat!

irodában az új firefoxot használom, mert ott meg pont chromeról álltam át, mert a régi fox egyszerűen nem bírt 100+ tabbal.

(#55975) Syl válasza Ringman (#55974) üzenetére


Syl
nagyúr

Toggle animated GIFs - húúúú, ezt nagyon tudnám én is díjazni :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55976) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Segítségetekre lenne szükségem.f

Adott a legújabb Firefox, flash updatelve/telepítve.

A probléma az, hogy mind a Netflix Youtube és egyéb videóportálokon sehol se indul el a videó, a letöltés csík az végig megy azzal nincs probléma, beletekerni a videókba beletudok, kép is jön hozzá, de automatikusan nem kezdi el lejátszani csak pörög. :O

Újra indítás után lépet fel ez a probléma, ez előtt minden pöcre indult, soha semmi baj nem volt. :W Edge-ben se indulnak el a videók. :W

Bármilyen segítséget nagyon szívesen elfogadok. :R

(#55977) Fandango válasza Goblin12 (#55976) üzenetére


Fandango
veterán

Flash nem is kellene, mert már mindenhol HTML5 alapon is megy a lejátszás, a Flash felejtős.

(#55978) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nem tudjátok mi lehet a gond, egyszer csak fogja magát a böngésző és nem tetszik neki egyik HTTPS kapcsolat sem - a prohardvert, fészbukkot stb. sem engedte megnyitni. Csináltam egy gép restartot és megjavult. (még újraindítás előtt bezártam a böngészőt csináltam egy CCleaner-es pucolást de az nem volt elég) Valami tipp?

Ezek a kiegészítők vannak fent:(legfrissebb stabil 64 bites)

[ Szerkesztve ]

(#55979) Kékes525 válasza Cs1csó (#55978) üzenetére


Kékes525
félisten

Vírus ellenőrző? Az SSL protokollszűrés ki van kapcsolva? Ha nincs, akkor ki kell kapcsolni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55980) Cs1csó válasza Kékes525 (#55979) üzenetére


Cs1csó
félisten

Avast Free-ben van azt tudom. Bár nem hinném hiszen ez csak hébe hóba jön elő inkább FF bug.

(#55981) Kékes525 válasza Cs1csó (#55980) üzenetére


Kékes525
félisten

Az SSL szűrésnél sem mindig jelentkezik ez a probléma. Jobb azt kikapcsolni, a böngészők jobban tudják csinálni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55982) karlkani válasza Cs1csó (#55980) üzenetére


karlkani
aktív tag

Pedig az Avast lesz a ludas, hidd el. Nálam is van, hogy nem akar megnyitni oldalakat. Ilyenkor kikapcsolom a védelmét, majd vissza, utána oké. Amíg ezt nem csinálom, nem tölti be az adott oldalakat...

(#55983) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Nekem nem indul el a Google, és nem tudom a biztonság kivételekhez hozzá adni.

Azt írja nincs tanúsítvány, nem biztonságos.

"A kapcsolat nem biztonságos

A(z) www.google.com tulajdonosa a weboldalát helytelenül állította be. Az Ön adatainak ellopását megakadályozandó a Firefox nem csatlakozott ehhez a weboldalhoz. "

[ Szerkesztve ]

(#55984) csako válasza Khaosz55 (#55983) üzenetére


csako
veterán

Dátum/idő rendben van?
Vírusirtó SSL szűrése ki van kapcsolva? (ha van)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55985) Cs1csó válasza Khaosz55 (#55983) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pár hozzászólással korábban ugyanez volt a gondom, Avast free SSL szűrés kikapcsolását ajánlották, te milyen vírusírtót használsz abban van ilyen beállítás?

(#55986) Khaosz55 válasza Cs1csó (#55985) üzenetére


Khaosz55
addikt

Kaspersky használok nem találom hogy hol lehetne benne kikapcsolnia a SSl szűrést milyen néven vagy fülön van.

Nem tudom mi történt most működik... Most minden rendben.

[ Szerkesztve ]

(#55987) karlkani válasza Khaosz55 (#55986) üzenetére


karlkani
aktív tag

Rákeresve, ha minden igaz, ezt kell kikapcsolnod. Magyarul olyasmi lehet, hogy titkosított kapcsolatok vizsgálata.

(#55988) SenorGrande


SenorGrande
senior tag

Valami ötlet arra, hogy új lapon miért nem működik a népszerű oldalak egyik elemén sem sem az elutasítás, sem a törlés az előzményekből? :U

Röhej, ami mostanában zajlik a szoftveriparban, komolyan mondom...

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#55989) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Firefox 59.0.2 indulásakor a beállítások fület, ami második fülként automatikusan elindul a kezdőlap melletti jobb oldalon, hogyan lehet kiiktatni? A cél, hogy indítom és csak a kezdőlap jelenjen meg.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55990) movax válasza SenorGrande (#55988) üzenetére


movax
őstag

"Röhej, ami mostanában zajlik a szoftveriparban, komolyan mondom..."

A useripar is soha nem látott mélyponton van, csak mondom... :)

(#55991) Cs1csó válasza Eastman (#55989) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem trollkodásból de kezdésnek frissítsd a legfrissebb stabil buildra ami már 60-as.
Az oldalsávra gondolsz? Keresd meg azt az ikont ami a képen van és nyomd meg ki be kapcsolja az oldalsávot, remélem arra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#55992) Kékes525 válasza Cs1csó (#55991) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az oldalsávra gondolsz? "

Ezért nem ártott volna egy screenshot. Nekem sem volt egyértelmű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55993) Eastman válasza Cs1csó (#55991) üzenetére


Eastman
őstag

Szia

nem oldalsáv. Az asztali böngészőn lapok vannak, a lapoknak fent füleik. Nulláról megnyitom a böngészőt, de rögtön mellette megnyílik egy fül a Beállításokkal. Ez minden esetben így történik. Tesóm gépe, már nem vagyok a közelében.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55994) Eastman válasza Cs1csó (#55991) üzenetére


Eastman
őstag


+


+

Íme.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55995) karlkani válasza Eastman (#55994) üzenetére


karlkani
aktív tag

Kezdőlapnál a |about:preferences-t törölni kellene... :)

(#55996) Eastman válasza karlkani (#55995) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönjük!

Nem láttam az orromtól a problémát. :B

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#55997) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ha sok lapon elvan állítva a nagyítás lehet "globális ctrl+0-át" nyomni?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#55998) degec


degec
senior tag

Tisztelet !

Lehet volt már kérdés és én nem találtam meg, de létezik, hogy az FF flash plugin nélkül jutubon akadósabb memóriazabálósabb? mint vele? 2-3 ablak van nyitva 2 gigabájt ramot kajál..múltkor flash pluginnal használtam se nem volt ilyen szakadozós, se nem volt ennyire memózabálós. wtf ??

Köszönöm a segítséget..

(#55999) ballington


ballington
addikt

Sziasztok!

Általában Chrome-t használok, de tegnap kipróbáltam a FF 60-ast. Tetszik a dizájn nagyon, felüdülés lenne a chrome után.
Viszont azt vettem észre, hogy yt és twitch alatt a cpu használat 2x annyi, mint chrome alatt.
Ennek mi lehet az oka?
HP 430 G5-el tesztelve

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#56000) SP4C3 válasza ballington (#55999) üzenetére


SP4C3
veterán

Az égető probléma, amiről senki sem beszél: Hardware-es gyorsítás (illetve annak hiánya)

Sőőt, nálam FF-ban force enabled, dolgozik is a grafikus, de még így is dupla akkora a cpu használat, chrome-ban YT-on szinte nullán áll a cpu, ugyanaz a videó, ugyanazon felbontáson, ugyanazon codec-kel...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.