Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55751) Cs1csó válasza Rimuru (#55747) üzenetére


Cs1csó
félisten

A zölddel még nem is lenne gond de az inkább NEONzöld.

(#55752) Kékes525 válasza Cs1csó (#55751) üzenetére


Kékes525
félisten

Ahol kevés link van, ott az a jó, mert jól kiemelkedik. Csak itt tényleg soknak tűnik. Lehet, hogy külön stylust csinálok a prohardvernek. Habár ezt már megszoktam. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55753) csako válasza Kékes525 (#55752) üzenetére


csako
veterán

Ha neked jó, nem kell változtatni, elég csak screenshot idejére kikapcsolni és nem lesz "probléma" :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55754) kovaccss


kovaccss
tag

Megcsináltam a chrome nevű mappát az egyik firefox profilomban, abban egy userChrome.css nevű fájt is jegyzettömbbel, amibe bemásoltam ezt [link] a raw paste data részt, de semmi se változott. A meglévő lapok ugyanúgy 1 sorban vannak, mint eddig, az új lapok is 1 sorban vannak. A profil újraindítása után is. Honnan fogja tudni a firefox, hogy ezt megcsináltam?

[ Szerkesztve ]

(#55755) csako válasza kovaccss (#55754) üzenetére


csako
veterán

Ahh, az kimaradt, hogy ez a sor kell a legelejére:
@namespace url(http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul);
De amúgy böngésző restart kell hozzá, mármint én csak egy profil használok, szóval gondolom akkor nálad elég lehet ahogy írtad, csak azt a profilt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55756) Fandango válasza kovaccss (#55750) üzenetére


Fandango
veterán

Akkor talán a pénztárcához kellene belőni az igényeket, és nem siránkozni, hogy nincs. Mert van, csak arra áldozni kell.
Ahhoz, hogy még mindig CRT monitort használsz 2018-ba csak gratulálni tudok. A szemed még jó???

[ Szerkesztve ]

(#55757) SP4C3 válasza Fandango (#55756) üzenetére


SP4C3
veterán

Az a baj, hogy lehet még jobb a szeme, mint a miénk, akik az lcd (szerencsésebbek már jóféle beégôs oled) elôtt ülnek... :( többnyire 60Hz-en...

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55758) SenorGrande válasza csako (#55755) üzenetére


SenorGrande
senior tag

Feltettem próbából egy portable 57.0.4-et. A "@namespace..." sorral, és anélkül is működik a css. Bár a lapok átrendezése tényleg hektikus, és nem is működik rendesen.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#55759) kovaccss válasza SenorGrande (#55758) üzenetére


kovaccss
tag

Én is beraktam most a tegnap frissen telepített FirefoxPortable\Data\profile mappába a mappát a file-lal az 1. sor nélkül, és működik. A lapok átrendezését el kell felejteni.
Miért nem mondtátok, hogy csak friss üres firefox telepítés után működik ez a CSS? Mert csak a CSS módosítás után kinyitott új lapokra érvényes.
Az összes firefox profilomat le kell gyalulni hozzá, és mindent elölről felépíteni, újra megcsinálni a profilokat, kinyitni az összes lapot, felrakni a kiegészítőket, stb.?

[ Szerkesztve ]

(#55760) Matthewus válasza kovaccss (#55759) üzenetére


Matthewus
őstag

Csak a böngészőt kell újraindítani hozzá.

(#55761) kovaccss válasza Matthewus (#55760) üzenetére


kovaccss
tag

Megvan a hiba. Ide raktam a mappát. AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles
Pedig ide kell, így jó a több sor. AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles
De pont ebben a profilban van sok lap nyitva, 1 sorban 20 tab van, és csak 5 sort enged a CSS, a többi lap tabja nem létezik most már. Azaz csak 100 lap látszik. Hogyan lehet 6 sor?
A kódban van ilyen: max-height: calc((5 * var(--tab-min-height)) + 1px) !important; /* up to 5 rows */
Ezt át lehet írni 6 sorra?

[ Szerkesztve ]

(#55762) kovaccss


kovaccss
tag

Átírtam 6-ra így, újraindítás után OK a 6 sor.
max-height: calc((6 * var(--tab-min-height)) + 1px) !important; /* up to 6 rows */

(#55763) kovaccss


kovaccss
tag

Milyen kiegészítővel lehet megváltoztatni a firefox tabok sötétszürke, és az aktív tab világosszürke színét? A firefoxban nem találok beállítást. A CTR-ben volt a beállítás.

(#55764) SenorGrande válasza kovaccss (#55763) üzenetére


SenorGrande
senior tag

A meglévő css fájlba kell illeszteni:

/* Aktív tab színe */
.tab-background[selected="true"] {
background-attachment: none!important;
background-color: #0be37f!important;
background-image: none!important;
}


/* Inaktív tab színe */
.tab-background:not([selected]) {
background-color: #312F2F !important;
}

A "background-color:" után a színek hexa értéke található. Innen választhatsz szabadon. Itt is a hexa éréket kell kimásolni, a #-tel együtt, és lecserélni.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – (Kérjük ennél a vonalnál levágni!)

(#55765) kovaccss válasza SenorGrande (#55764) üzenetére


kovaccss
tag

Beraktam a végére ezt, jó lett, zöld az aktív tab, az inaktív maradt a sötétszürke. Köszi.
Úgy látszik már a sima netezéshez is át kell képeznem magam programozóvá. Ezek a kódok C++ nyelven vannak?

(#55766) kovaccss


kovaccss
tag

Ebben [link] a kódban hol van az 1 tabsor magassága paraméter? Csak ezt találtam: min-height: var(--tab-min-height);
Még magasabb 1 tabsor, mint az alap firefoxban, pedig annál kicsit alacsonyabb kéne.
A szélességre ezt írja a kódban: If tabs are too narrow, go into about:config and adjust browser.tabs.tabMinWidth Itt alapból 56 van, ez kb. jó.

[ Szerkesztve ]

(#55767) Kékes525 válasza csako (#55753) üzenetére


Kékes525
félisten

Így jó? A piros szín az eredeti. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55768) csferke


csferke
senior tag

(#55769) Kékes525


Kékes525
félisten

ColorfulTabs

Color Tab Group

TabColor

Tab Colors

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55770) csako válasza SenorGrande (#55758) üzenetére


csako
veterán

Rendben, ezt nem teszteltem, meg voltam győződve, hogy az kell még :D gondolom akkor csak valami régi dolog és már nem jó semmire, vagy esetleg más részletek variáláshoz szükséges.

(#55767) Kékes525: Mennyei :DD

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55771) kovaccss


kovaccss
tag

Ebben [link] a kódban hol van az 1 tabsor magassága paraméter? Csak ezt találtam: min-height: var(--tab-min-height); Még magasabb 1 tabsor, mint az alap firefoxban, pedig annál kicsit alacsonyabb kéne. Hogyan lesz alacsonyabb?

(#55772) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Egy videót szeretnék letölteni ami egy fizetős webinar oldalon van. (vimeo-n keresztül)
Próbáltam a video download-errel meg Download Flash & Video, vimeo download-errel extension-nel.
Látják, hoyg vannak videók, de csak 1-2Megát látnak belőle.
Létezik vmi használható megoldás?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#55773) Matthewus válasza sonar (#55772) üzenetére


Matthewus
őstag

(#55774) kovaccss


kovaccss
tag

A firefoxban hogyan lehet csökkenteni a tabok magasságát? Az about:configban csak a min. és max. szélesség van meg, browser.tabs.tabMinWidth és browser.tabs.tabMaxWidth. Ha itt, meg a többsorosító CSS kódban se lehet átállítani, akkor hogyan lehet? Valahol van erre paraméter.

A tabokban balról-jobbra halványodik az oldal neve. Hogyan lehet eltüntetni a halványodást, hogy végig jól látszódjon a név első néhány betűje? Hiába szélesítem a tabot, nem érek vele semmit, mert még tovább halványodik a szöveg jobb oldala.

A tabokban túl nagy az oldal ikonja. Hogyan lehet csökkenteni a méretét, hogy a logótól jobbra lévő szövegnek több hely jusson?

[ Szerkesztve ]

(#55775) Matthewus válasza kovaccss (#55774) üzenetére


Matthewus
őstag

Keresgélj itt.

(#55776) kovaccss válasza Matthewus (#55775) üzenetére


kovaccss
tag

A firefox híres volt a testreszabhatóságáról. Ez hová lett? Most semmit se lehet állítani. A Tab Mix Plus ezért volt jó. A kiegészítőkre meg nem tudok rákeresni, hogy milyenek vannak 57-re, mert nem tudom mire kell rákeresnem. Honnan tudjam milyen néven vannak? Miért nincsenek téma szerint csoportosítva a kiegészítők? Tab kezelők, megjelenésmódosítók, stb.. Ha meg 57-re nincs semmi nekem jó kiegészítő, akkor meg mindenhez CSS kódot kell írnom?

[ Szerkesztve ]

(#55777) Rimuru válasza kovaccss (#55776) üzenetére


Rimuru
veterán

Mar le lett irva neked tobbszor is a valasz az elso kerdesedre.

Vigyázat, csalok!

(#55778) Matthewus válasza kovaccss (#55776) üzenetére


Matthewus
őstag

Csoportosítva vannak: [link], a lapfülekre: [link]

(#55779) kovaccss válasza Rimuru (#55777) üzenetére


kovaccss
tag

Hol? Nem látom.

(#55780) kovaccss


kovaccss
tag

1-- A CSS kódos többsorosítás (+a színezés) után testre kéne szabnom a firefoxot, hogy hasonlítson a Tab mix plus és Classic theme restorer kinézetre, mert a mostani fos.

2-- A Gmail notifier se úgy működik, mint a régebbi az 56-os firefoxszal, mert nincs jelzés a tálca jobb oldalán. Alvó módból visszatérve minden profil gmailját végig kell néznem jött-e levél, mert nem jelzi, csak a profilonkénti levél jellel csendben.

3-- Az 57-es sokkal több RAM-ot is használ, kb. dupla annyit, hogy kevés lett a 16 GB RAM (most 13,5 GB foglalt, és már ugat a Win7, hogy kevés a RAM), pedig nem használok több lapot, mint eddig. Az 56-ossal 8-9 GB volt a RAM használat. Pont a kevesebb RAM használat, és a kevésbé elszabaduló RAM fogyasztás volt az egyik fő oka, hogy 10 éve nem Operát, Chrome-ot, vagy mást használok. A sok külön firefox folyamat és az ezzel járó sokkal több RAM használat a fő oka a gyorsabb működésnek. Ilyen áron nem kell a sebességnövekedés. 100+ lapos netezéshez min. 32 GB RAM kéne??? Nevetséges. Ez a max., amit a gépem kezel.

4-- Egyik problémámat sem sikerült megoldani, és még új problémák is lettek, amik eddig nem voltak. Az 57-re váltás miatt élvezhetetlen és kínszenvedés lett a netezés, csúnyák a tabok, túl magasak a tabsorok, túl sok helyet foglal már 3 sor is, nem tetszik a tabok ikonja, se a weboldal neve (halványulás), nem látszik jól melyik tab melyik oldalé. Az 57-es zabálja a RAM-ot (nem vehetek még használtan se 4×8 GB DDR3 1600 CL9-et, mert 50e-be kerül, újan meg 85e-be, nincs értelme csak 2×8-at venni, és 2×4-gyel használni, hogy 24 GB legyen), a mailérkezés jelzés nem teljesen jó, pedig alapvető fontosságú, hogy mindig tudjam melyik mailomra mikor ki írt. A mailokra válaszolás sebessége befolyásolja hogy mit tudok elérni, és a megélhetésemet is. A bezárt lapok listája se létezik, a lapbezárás visszavonása se. Semmi értelme nem volt az 57-re váltásnak, de nem lehet 56-ra visszafrissíteni.

5-- Nagyon megszoktam a jó kiegészítőket, stb.. Vagy megoldást találok ezekre a problémákra (mindre) még ezen a hétvégén, vagy kell egy mód hogy 56-ra térhessek vissza nagy munka nélkül, azaz ne kelljen teljesen újraraknom az 56-ot (vagy ESR 52-t, vagy a Cyberfoxot használnom), ne kelljen minden profilt újra megcsinálnom, ne kelljen minden lapot újra kinyitnom, a kiegészítőket felraknom, és mindent beállítani. Ennyit nem ér az, hogy talán aug-ig úgy-ahogy tudjam jól használni az 56-ost, és hogy talán aug-tól vissza lehet váltani 57-60-ra, mert addigra a kedvenc kiegészítőim elkészülnek.
Az egész probléma abból indult, hogy 2 ebay oldal rosszul működött az Ublock origin miatt, mert az Ublock nem tudott jól működni az 56-os firefoxszal, és mert az Ublockot nem tilthattam le. Senki nem mondta előre, hogy az 57-re váltásnak ennyi hátránya lesz.

(#55781) Fandango válasza kovaccss (#55780) üzenetére


Fandango
veterán

"Senki nem mondta előre, hogy az 57-re váltásnak ennyi hátránya lesz."

Mert ezt kinek kellett volna tudni, hogy neked ennyi problémád lesz? :U

(#55782) lufi7 válasza kovaccss (#55780) üzenetére


lufi7
aktív tag

Valószínűleg jean d'arc nem szenvedett ennyit a máglyán mint Te a rókával.
Neked, ha ennyire fontos a munkádhoz ez a böngésző akkor, ha folyamatosan követted volna legalább ezt a topikot akkor már egy csomó bánatodra meg lenne a válasz. :((( Ez napi szinten kb. 10 percet jelentett volna. Nekem is hiányzik nagyon - ill. már nem - a CTR, mivel a folyamatosan olvasott megoldásoknak köszönhetően testre szabtam ismét a rókát. A MozBackup-pal pedig eltudod menteni mindegyik profilodat és simán visszatölt mindent az újra telepítés után.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#55783) kovaccss


kovaccss
tag

Nem volt okom azt gondolni, hogy 7 hónappal az 57-es firefox megjelenése után, és min. 1,5 évvel a firefox változások bejelentése után még egyik kiegészítőmet se írták meg az 57-re. Meg hogy ennyire más lesz minden. Nem volt okom minden nap követni hogy itt mi zajlik. Ezért mertem 3 napja simán 56-ról 57-re frissíteni. Most csak az érdekel, hogy melyik problémámat milyen about:configgal, vagy új kiegészítővel, vagy milyen más módon (CSS program) hogyan tudom megoldani. Nem kioktatásért jöttem ide, hanem konkrét segítségekért, hogy pontosan hogyan alakíthatom nagyjából olyanra a firefoxot, mint az 56-os volt a CTR-rel, meg a TMP-szal.

[ Szerkesztve ]

(#55784) Matthewus válasza kovaccss (#55783) üzenetére


Matthewus
őstag

Szerintem minden olyan problémádra kaptál megoldást, amire tudtunk, felesleges minden nap új hsz-t írnod.
Ha ez számodra nem elégséges, akkor ajánlom a redditen az Firefox subredditet, és a külföldi Firefox fórumokat.

(#55785) Rimuru válasza kovaccss (#55780) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyebkent palemoon, vagy egyeb firefox forkokat nezz meg amiben el meg a legacy kod tamogatasa mindenki boldogabb lesz, te is es a topic is. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#55786) kovaccss válasza Matthewus (#55784) üzenetére


kovaccss
tag

Hogyan írhatsz le ilyet? Csak a CSS kódos többsorosítás lett meg, ami csak egy szükségmegoldás, és bugos is. Még magasabbak lettek a tabok, pedig kisebbíteni akarom. Plusz CSS kóddal az aktív, meg a nem aktív tabok színeit tudom változtatni. Ennyi történt. Ez még sehol sincs ahhoz, amit akarok. Az életem dolgai, és a körülöttem lévő dolgok közül a legjobban azt tudtam irányítani, hogy milyen legyen a PC-m, és milyen környezetben dolgozzak. A világot nem lehet megváltoztatni, hogy olyan legyen, amilyen nekem jó. Az embereket se lehet rávenni, hogy azt csinálják, amit mondok nekik, és ne akadályozzanak engem semmiben.

A számítógép fő feladata, hogy azt csinálja, amit mondok neki, amit akarok, ahányszor akarom, mindig ugyanúgy csinálja, amit kell. A szoftverek, és azok kinézete nagyon fontos. 2014-17-re sikerült olyan környezetet kialakítanom magamnak a Win7 x64-gyel, az SSD-re váltással, a 8-ról 16 GB RAM-ra bővítéssel, tavaly az 56-os firefoxra váltással, a 6 kiegészítővel (személyre szabtam a CTR-t és a TMP-t), ami megfelel hosszútávon is. Erre az egésznek vége lett csak azért, mert az 57-es firefoxtól már pont a 2 legfontosabb kiegészítő nem elérhető, és a gmail notifier egyik részfunkcióját is kivették. A fő probléma az, hogy egyik helyett sincs semmi használható, és még min. fél évig nem is várható, hogy lesz, vagy egyáltalán valaha lesz.
Csak néhány kiegészítő kéne, hogy minden úgy menjen tovább, mint eddig, dühítő, hogy akármit teszek, nem tudom elérni ezt.

Az 55782-ben meg beírta, hogy ő már testreszabta a firefoxát, de persze nem írja meg hogy hogyan csinálta, nehogy én is meg tudjam csinálni. Nem fogok a nulláról utánajárni mindennek, google-ezni, külföldi fórumokat túrni, magyarra fordítgatni, meg CSS-t tanulni, hogy pár alapdolgot meg tudjak csinálni. Az a lényege a prohardvernek, hogy kevés munkával érjem el, amit akarok, kész megoldásokat kapva, amiket más már megtalált, kipróbált, és jó volt neki. A PC, a szoftverek, stb. vannak értem, nem fordítva.

[ Szerkesztve ]

(#55787) Matthewus válasza kovaccss (#55786) üzenetére


Matthewus
őstag

Amire tudtunk írtunk, amire nem tudunk, arra nyilván nem és nem is fogunk helyetted megoldást keresni.

(#55788) kovaccss válasza Matthewus (#55787) üzenetére


kovaccss
tag

Nem helyettem kell megoldást keresni, hanem csak az kell, hogy azok az emberek írjanak be ide, akiknek ugyanaz a problémájuk, mint nekem, egyszerű. Sokaknak hiányzik a CTR, a TMP, stb., csak annyi kell, hogy megírják ők hogyan oldották meg a helyzetet.

(#55789) Matthewus válasza kovaccss (#55788) üzenetére


Matthewus
őstag

A topik rendszeres látogatói már biztos megírták volna. A CTR-ben elég sok beállítás van, nem mindenkinek kellett ugyanaz feltétlenül, mint neked. Ha tudunk, segítünk.

(#55795) kovaccss


kovaccss
tag

Elkezdtem bezárogatni a felesleges böngészőlapokat. Az ebayes firefox profilban kb. 40 felesleges ebay lap bezárása után több, mint 1 GB-tal nőtt a RAM foglalás csak ez miatt. Semmi mást nem csináltam. Hihetetlen hogy még mindig nem tudták megoldani, hogy a bezárt lapok által használt MINDEN RAM azonnal felszabaduljon, mindig marad valamennyi lefoglalva. Ez 40 lapnál összeadódik, és 1+ GB-ot tesz ki. Most indíthatom újra ezt a profilt, hogy minden RAM felszabaduljon.

Hogyan lehet megtudni hogy 1 profilban az összes kinyitott lap mennyi RAM-ot foglal?
Az about:memory measure menü csillió dolgot kiír, csak ezt nem. A feladatkezelőben nem látom hogy melyik firefox folyamat melyik profilhoz tartozik, meg amúgyse akarom összeadogatni a MB-okat. Az 56-osnál 1 profilhoz 1 firefox adat volt.

[ Szerkesztve ]

(#55798) attiati


attiati
veterán

Frissítés óta azt írja indításkor, hogy "hiányzó profil".
15 hibaüzenet ablakot dobál fel fél percenként.
És csak gép újraindítással lehet megoldani :S
Azt hiszem a frissítés félbeszakadt 95%-nál.

Próbáltam új profilt létrehozni a firefox.exe -p indítással.
Próbáltam már újratelepíţeni az egész böngészőt.

Mit lehet ezzel csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#55799) lufi7 válasza kovaccss (#55786) üzenetére


lufi7
aktív tag

"Az 55782-ben meg beírta, hogy ő már testreszabta a firefoxát, de persze nem írja meg hogy hogyan csinálta, nehogy én is meg tudjam csinálni. Nem fogok a nulláról utánajárni mindennek, google-ezni, külföldi fórumokat túrni, magyarra fordítgatni, meg CSS-t tanulni, hogy pár alapdolgot meg tudjak csinálni. Az a lényege a prohardvernek, hogy kevés munkával érjem el, amit akarok, kész megoldásokat kapva, amiket más már megtalált, kipróbált, és jó volt neki. A PC, a szoftverek, stb. vannak értem, nem fordítva."

Úgy csináltam meg ahogy leírtam. Folyamatosan követtem a fórumot.
Te nem jársz utána, mi meg már unjuk az arrogáns, követelődző hozzáállásod.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#55800) egonca


egonca
csendes tag

Sziasztok!
Eltünt a Firefoxomból az állapotjelentés (healthreport) :((
Tudja valaki hová lett?
Firefox Quantum 59.0.02 (64bites)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.