Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55151) Vakegérke válasza Met (#55150) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Nálam soha nem volt ilyen probléma.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55152) Met válasza Vakegérke (#55151) üzenetére


Met
nagyúr

Az a helyzet hogy másfél hete lett új gépem.
Win7-ről Win10-re
Amd-ről nVidia-ra
Firefox maradt de nem tudom hogy hol lehet a gond.
Mivel csak a böngészőben jelentkezik a hiba azzal kezdtem a hibakeresést :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55153) Vakegérke válasza Met (#55152) üzenetére


Vakegérke
veterán

Bár nem vagyok guru, szerintem a VGA kártya beállításai nem stimmelnek.

Akár itt is rákérdezhetsz.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55154) SP4C3 válasza Met (#55152) üzenetére


SP4C3
veterán

"Az a helyzet hogy másfél hete lett új gépem." - Nemmondod, hogy nem volt gépváltáskor reinstall? ;]

Amúgy driver bugnak tűnik.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#55155) Met válasza Vakegérke (#55153) üzenetére


Met
nagyúr

Én sem vagyok guru, este átnézem a beállításokat de nem rémlik hogy lenne ilyenre vonatkozó lehetőség.

SP4C3 Win7-ről Win10-re ;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#55156) Vakegérke válasza Met (#55155) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ha nem DDU-val szedted le az AMD kártya driver-ét, akkor ez lehet a bibi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55157) wwhy


wwhy
veterán

Segítsetek: legutolsó FF verzió és nincsenek sok oldalon videók. Nincs fent semmi blokkoló, és pl. ITT sem jön be a videó.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55158) csako válasza wwhy (#55157) üzenetére


csako
veterán

A beépített követésvédelmet kell kikapcsolni.
Beállítások keresőjével megtalálod és rakd át mondjuk "csak privát ablakok"-ra

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55159) dances


dances
tag

Üdv!

A Zoom Page WE -t hogyan lehet rávenni, hogy a gyárilag beállított 300% -nál nagyobbra nagyítson?
Próbáltam a Zoom Levels -nél beadni neki pl 350 -et, ezt látszólag elfogadta, engedte menteni, de továbbra sem enged 300% fölé.
Valaki tud megoldást?

Only the Good die young.

(#55160) wwhy válasza csako (#55158) üzenetére


wwhy
veterán

:R és még egyszer: :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#55161) Hokunda válasza Hokunda (#55128) üzenetére


Hokunda
aktív tag

Erre esetleg valaki? Bármennyiszer újraindítom (és akár törlöm az összes keresési böngészőt) új indításkor visszaállítja a yahoot. Friss win,jogtiszta szoftverek, maga a firefox is csak egy adblockot kapott kiegészítőnek, semmi mást.

(#55162) Kékes525


Kékes525
félisten

Kettő kérdésem, problémám lenne az ábrával kapcsolatban:

1. Ez a beállítás hierarchikus szerkezetű. számomra ez azt jelenti, hogy ha a "Javasolt teljesítménybeállítások használata" nincs bekapcsolva, akkor az alatta levő beállítások sincsenek. Pedig nem, a "Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges" és a "Tartalom folyamatok korlátja" beállítások nem függetlenek ettől, változatlanul szabályozni tudom velük a Firefoxot. Ezt a Hibakeresési információban szépen látom.

2. A "Javasolt teljesítménybeállítások használata" konkrétan miket állít be? Ha bekapcsolom mintegy 50%-al csökken a Firefox sebessége. Egyértelműen érzem és a Speedometerrel ezt a körülbelüli 50%-os csökkenést látom is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55163) degec


degec
senior tag

Tiszteltem,

Nem trollkodni jöttem, meg lehet már kérdezték de nem találtam, és segítséget szeretnék kérni szépen..
Firefox legfrisebb 64bit, i3 as gép 8gb ram, átlag irodai meló 1 Thunderbird, 1 Fox 3 ablakkal nyitva köztük fészbuk messenger ablakkal, win10 friss, erőforrásokból ramból 70% szabad, cpu usage: ilyen 1-3 % között + winamp.. TotalCommander..
Fireofx 1 óra tán ramból nem eszik 300 megánál többet, de a messenger ablak olyan nyúlóssá válik hogy beírok egy szöveget nyomok egy entert 3-4 másodpercig gondolkozik mire elmegy az üzenet.
Cpu használat nem ugrik fel ilyenkor se ramfogyasztás se.Böngésző pluginből: 2 db összesen semmi más, ublock origin, és a ghostery, ha ezeket kikapcsolom eltávolítom akkor sem jobb a helyzet, úrjatelepítettem a gépet friss driverek minden+friss firefox 64..semmi nem változott.
Szeretem a firefoxot nem válnék meg tőle.. ugyan ezen bajom krómon nem jelentkezik sosem..
Lehet ezzel valamit kezdeni? :U :F

Ja igen...semmilyen más weblap nem nyúlik csak fb messneger..se jávás se agyonflesshelt weblap semmi.

Köszönöm szépen a segítséget ! :R

[ Szerkesztve ]

(#55164) Matthewus válasza Kékes525 (#55162) üzenetére


Matthewus
őstag

A További tudnivalókra kattintva mindenre megtalálod a választ szerintem.

(#55165) Cs1csó válasza Kékes525 (#55162) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezek tipikusan azok a beállítások amit, változtatva, használat közben derül ki, hogy a te gépeden jobb e vagy sem. Tegyük fel van egy I7-ed és valami dedikált de gagyi vidikari akkor lehet jobb a hardveres gyorsítás kikapcsolása stb. vagy csak 8 GB ramod van de amikor böngészel akkor mást nem csinálsz tehát akár ki lehet próbálni 4-ről fejlebb venni a maximális 7-re. Teszteld. SŐt írták is hogy nem minden vidikarival megy a hardveres gyorsítás flottul.

(#55166) Kékes525 válasza Matthewus (#55164) üzenetére


Kékes525
félisten

:( Nem, semmi sincs konkrétan arról, mint amit kérdeztem. Az volt az első amit megnéztem.

Mert ha a "Javasolt teljesítménybeállítások használata" csak azok egyben, mint ami alatta van, akkor igen, akkor tényleg mindent ír, de akkor miért érvényesül az alatta lévő beállítások változtatása ettől a beállítástól függetlenül? Másrészt ha csak ezt tudja, akkor mi szükség erre? Tökéletesen elegendő lenne az a kettő, ami alatta van. Egy pipa kettő helyett nem nagy segítség. Ez így számomra értelmetlen.

Ennyit ír: "Firefox automatikusan a számítógéphez leginkább megfelelő beállításokat használja." Ez gyakorlatilag semmi. A részletekre lenék kíváncsi. Mik azok a beállítások?

(#55165) csicso82

CPU típusa QuadCore Intel Core i5-2500, 4018 MHz (39 x 103)
Videokártya AMD Radeon HD 6700 Series (1 GB)
Rendszermemória 16352 MB (DDR3 SDRAM)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55167) Matthewus válasza Kékes525 (#55166) üzenetére


Matthewus
őstag

Javasolt teljesítménybeállítások használata: azok, amiket ott látsz semmi más.
Elég egyértelmű, ha kiszeded a pipát, akkor van lehetőséged megváltoztatni a javasolt beállításokat, azaz a hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges és az alapértelmezett 4 tartalom folyamat számát.

"de akkor miért érvényesül az alatta lévő beállítások változtatása ettől a beállítástól függetlenül?"
Nem teljesen értem, az a bajod, hogy miért lesz 7 tartalom folyamat, ha kiszeded a pipát a javasolt beállítások elől és beállítod a 7 tartalom folyamatot?

Szerintem kicsit túlbonyolítod ezt a dolgot, mikor elég egyértelmű és egyszerű.

(#55168) Kékes525 válasza Matthewus (#55167) üzenetére


Kékes525
félisten

"Elég egyértelmű, ha kiszeded a pipát, akkor van lehetőséged megváltoztatni a javasolt beállításokat, azaz a hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges és az alapértelmezett 4 tartalom folyamat számát."

Szerintem elég lenne csak a "Hardveres gyorsítás használata, ha lehetséges" és a "Tartalom folyamatok korlátja" lehetőség. Beállítaná ezt a kettőt a javasoltra alapból és meghagyná a lehetőséget a változtatásokra úgy, ahogy most is van. "Javasolt teljesítménybeállítások használata" lehetőség így értelmetlen, szerintem.

"Szerintem kicsit túlbonyolítod ezt a dolgot"

Hajlamos vagyok erre. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55169) Cs1csó válasza Kékes525 (#55166) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ahogy néztem pont az a helyzet amit írtam:
- jó processzor
- gyenge régi VGA
- és sok RAM

Hardveres gyorsítást kikapcsolod és a 4-et 7-re is maxolhatód.

A legfontosabb, hogy teszteld.

(#55170) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Több asztalt használok,egy profilon belül hogy lehet új ablakot nyitni?

Ha próbálkozom ezt a szöveget dobja:"A Firefox már fut, de nem válaszol. A régi Firefox folyamatot be kell zárni az új ablak megnyitása előtt."
Kérdésem:lehetséges-e olyan beállítás,hogy 1 profilon belül több példány is fusson?

Kösz a választ! :K

(#55171) Matthewus válasza 1egaly (#55170) üzenetére


Matthewus
őstag

Új ablak nyitása: CTRL+N vagy hamburger menü - új ablak nyitása

(#55172) 1egaly


1egaly
aktív tag

Ajaj,én a 2.asztalon ,ikonnal szeretném indítani... :(((

(#55173) Matthewus válasza 1egaly (#55172) üzenetére


Matthewus
őstag

Kell neki új profil, máshogy nem megy.

(#55174) Syl válasza Matthewus (#55173) üzenetére


Syl
nagyúr

Vagy Portable Firefox, Waterfox

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#55175) Kékes525


Kékes525
félisten

Hogy lehetne az új tab megnyitásához a plusz jelet a második tab után ragasztani. Most csak akkor jelenik meg, ha a kurzort pontosan pozicionálva a tab után helyezem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55176) DS39 válasza Kékes525 (#55175) üzenetére


DS39
nagyúr

ctrl+T nem lenne gyorsabb?

(#55177) Kékes525 válasza DS39 (#55176) üzenetére


Kékes525
félisten

Most igen, mint pontosan pozicionálni az egét kurzort, hogy előjöjjön a + jel. Viszont ha már ott van, akkor egérrel gyorsabb és könnyebb elérni, mivel akkor nem kellene előhívni a + jelet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55178) EmptyParadox válasza Kékes525 (#55177) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

És egy sima középső gomb a tab bar bármely üres részére?

(#55179) Kékes525 válasza EmptyParadox (#55178) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez még jobb, köszi! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55180) Kékes525


Kékes525
félisten

Van egy érdekes megfigyelésem. Egyes letöltések nem jeleníthetők meg a ctrl+ j billentyű kombinációval[kép]. Az eszköztáron lévő ikon sem mutatja, ha ráklikkelek[kép]. Viszont a letöltések könyvtárban szépen töltődik le a fájl, amit én kezdtem letölteni, amikor ráklikkeltem a letöltésre egy oldalon[kép]. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55181) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv Szaktársak!

Meguntam chrome h&lyeségeit és áttértem a firefoxra.
Két dolog nem megy: hogy tudom a firefoxot teljes-képernyővel indítani(F11) és van -e olyan funkció mint a chrome-ban az asztalhoz hozzáadás?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó. Kerékpáros komputer, Sigma Rox 11.1 Evo eladó.

(#55182) ddt500hu


ddt500hu
veterán

Üdv! Úgy tűnik meghülyült valami a gépemben és talán a Firefox a ludas.
Print Srceen-Paint-Beillesztés.
Nem csak a képernyő illesztődik be hanem még alárak kb.+3 monitornyi fehéret. Full hd a monitor felbontása a kép meg 2391x4250-es lesz. Eddig nem csinálta. Játékból kimentett képnél nincs hiba.
Ld. mintaképek. Mi lehet a problem?

Előre is köszi!

(#55183) Intruder2k5 válasza ddt500hu (#55182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem Firefox hiba, a Paint tulajdonságaiban állítsd át mondjuk 640x480-ra az alapértelmezett képméretet.

[kép] -> [kép]

(#55184) ddt500hu válasza Intruder2k5 (#55183) üzenetére


ddt500hu
veterán

Hála és köszönet! :R

(#55185) wanted5 válasza ddt500hu (#55182) üzenetére


wanted5
őstag

Firefoxban már jóideje van beépített képkivágás, de addonnal is lehet. + ott a windows képmetsző is.
Kőkorszaki dolog a paines hülyéskedés.

(#55186) degec


degec
senior tag

Srácok erre 5let ? :C :R :R
[link]

(#55187) Cs1csó válasza degec (#55163) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a fészbukk hibája (is) a chrome-osok is szoktak panaszkodni - pár óra után felzabált memória, lassulás, fészbukk összefüggésben.

(#55188) pibácsi


pibácsi
senior tag

Van egy kis gondom, remélem tudtok segíteni. Beléptem egy "Wish" nevű kereskedelmi oldalra, rendeltem árút és visszaigazolták, már úton van az árú. A Facebookon keresztűl léptem be. Kaptam a visszajelzéseket az e-mailon azóta is, de két nap után már nem tudok belépni, valami nem engedi, letiltotta. Megnéztem a tűzfalat, a letiltható helyeket, de nincs nyom. Nem lehet megnyitni. A felső szalagot beadja, de üres (fehér) az oldal, holott azelőtt két-három napig böngésztem az árúk között. Van egy "Comodo Dragon" nevű böngészőm is, azon símán bejön és működik. Valami a Mozillával történt? Vagy magán az oldalon lett letiltva valami? Nem tudom hova tenni, mert pár napig be lehetett lépni.
Csináltam egy teljes géptisztítást is. Várnám segítő válaszotokat. Előre is köszönöm.

Üdv. Pibácsi

(#55189) Rainman05


Rainman05
tag

Sziasztok sajna elkaptam egy reklám vírust a Firefox böngészőmbe a neve: Topbanger.com vírus.
Valaki tud valami megoldást hogy tudnám eltávolítani?

(#55190) csako válasza Rainman05 (#55189) üzenetére


csako
veterán

Kékes525 irtó listájából valamelyik hatásos lehet :D
Aztán a kellemetlenül megváltoztatott beállításokat vissza tudod állítani, amire tetszik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55191) Kékes525


Kékes525
félisten

Meglehet azt valahogy csinálni, hogy a YouTube videóknál ott folyassam a videónézést, ahol előzőleg abbahagytam? Esetleg, azt is, hogy a mobilon is nézve? Váltogatva PC és mobil között mindig ott folytassam a videók nézését, ahol abbahagytam?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55192) Matthewus válasza Kékes525 (#55191) üzenetére


Matthewus
őstag

Hosszú videóknál alapból tudja a YouTube, de itt egy add-on, nem próbáltam, de jók az értékelések: [link]

(#55193) Kékes525 válasza Matthewus (#55192) üzenetére


Kékes525
félisten

"Hosszú videóknál alapból tudja a YouTube" Mi a hosszú? 1 óra 14 percesnél nekem mindig újra be kellett állítani [link]. Köszi az addont, megnézem.

Kipróbálva, OK! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55194) Matthewus válasza Kékes525 (#55193) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg 20 percesnél hosszabbaknál.

(#55195) HdRew


HdRew
őstag

Sziasztok!

A Mozillát akartam feltelepíteni, de az interneten lelt válaszok nekem nem igazán segítettek.

A könyvtára nekem a c\program files\mozilla firefoxon belül van, és nem a username-en belül.

Ilyenkor mit kéne tennem?

(A hiba az, hogy a profil nem tölthető be.)

Előre is köszi,
Hunreeth

[ Szerkesztve ]

(#55196) Cs1csó válasza HdRew (#55195) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem teljesen értelek de kezdésnek, milyen oprendszered van? Nekem windows 10 64 bites rendszeremen leírom hogy mi hol van:
- Program Files - Mozilla Firefox (ide települ a program maga ez a 64 bites progik könyvtára)
- users - user - appdata (ez rejtett mappa alapban nem látható) - Local - Mozilla (itt a profilt tárolja ha jól látom)
- users - user - appdata - LocalLow - Mozilla (itt van a Temp mappa időleges tár)
- users - user - appdata - Roaming - Mozilla (itt ahogy látom egyebek mellett a kiegészítők vannak

Van online szinkronizálható fiókod? Mert ha igen akkor töröld a programok és szolgáltatások közül a Firefoxot és ami még van firefox néven firefox mainteance ha automatikusan az fent maradna majd nézd meg a fentebb felsorolt helyeket és minden Mozillás mappát törölj a program file-ból is a Mozilla Firefox mappát

Ezután csinálj egy gép restartot majd a hivatalos oldalról szedd le az Firefox-ot és telepítsd majd jelentkezz be és szinkronizáld a böngésződ a mozillánál lévő adataidból.

[ Szerkesztve ]

(#55197) huberpe válasza Cs1csó (#55196) üzenetére


huberpe
aktív tag

fordítva. :)
a roamingban van a profil, a localban a cache.

(#55198) csako válasza Cs1csó (#55196) üzenetére


csako
veterán

A teljes profil mappa a Roaming-ban van, Local-ban valamilyen cache dolgok vannak csak.
Elkéstem :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55199) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Köszönöm! Remélem fórumtárson is tudtunk segíteni.

(#55200) HdRew válasza Cs1csó (#55196) üzenetére


HdRew
őstag

Rettenetesen köszönöm a gyors és kimerítő választ!

Rejtett mappát hogyan tudok előcsalogatni?

Online szinkronizálható fiókom nincs, most tölteném le a win64-re a Mozillát, mert az egyik oldalon a másik böngésző, amit használok, nem jó. (Bár régen csak FF-et használtam, de most valahogy leragadtam másnál.)

Aztán majd a többit is megcsinálom szépen sorban. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.