Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55451) karlkani válasza chungee (#55446) üzenetére


karlkani
aktív tag

Ezzel megoldható, hogy több sorban jelenjenek meg a könyvjelzők az eszköztáron.

(#55452) Kékes525 válasza Matthewus (#55450) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok mindent lehet script és CSS szinten megoldani. Ezeket miért ne lehetne egy addonban egyesíteni? Vagy úgy gondolod, hogy ezek összessége messze nem éri el, nem érheti el a volt CTR szolgáltatásait, esetleg annak nagyobb hányadát a közel jövőben (ebben az évben)?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55453) Matthewus válasza Kékes525 (#55452) üzenetére


Matthewus
őstag

Az egy dolog, hogy CSS használatával egy csomó mindent meg lehet oldani, de API nincs hozzá, szerintem nem is lesz. A Stylish/Stylus is csak weboldalak módosításra használható, és ez nem véletlen.

(#55454) weiss


weiss
addikt

Vissza lehet valahogy hozni az "Előző munkamenet helyreállítása" gombot a kezdőlapra?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#55455) Kékes525 válasza weiss (#55454) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem csak ezek a lehetőségek vannak gyárilag: [kép] [kép] [kép]

Vagy addonnal: Tab Session Manager, [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55456) fcc válasza Kékes525 (#55449) üzenetére


fcc
aktív tag

Ok, kösz.

(#55457) weiss válasza Kékes525 (#55455) üzenetére


weiss
addikt

Uhh, hát ez szomorú...

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#55458) Matthewus válasza weiss (#55454) üzenetére


Matthewus
őstag

Gombot nem tudok, de ezt az oldalt: about:sessionrestore könyvjelzőzd el és kiteheted a könyvjelzősávra.

(#55459) chungee válasza karlkani (#55451) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm :R De kérhetnék részletes segítséget :F Nem értem :B

(#55460) karlkani válasza chungee (#55459) üzenetére


karlkani
aktív tag

Megnyitod a profilmappát. Ez a C:\Users\felhasználónév\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\valami.default\ helyen van (rejtett mappákat be kell kapcsolni, különben nem látod). Létrehozol benne egy chrome nevű mappát. Megnyitsz egy szövegszerkesztőt (jegyzettömb, notepad++, stb), bemásolod a link tartalmát, majd elmented az előzőleg létrehozott chrome mappába userChrome.css fájlnevet megadva.

(#55461) chungee válasza karlkani (#55460) üzenetére


chungee
addikt

Köszönöm szépen. Sikerült is :R Egy kis finomhangolásra ha zavarhatlak még. Hogyan tudom megoldani hogy az eszköztár sorát csak 2 sorban legyen:F

[ Szerkesztve ]

(#55462) andreas49


andreas49
senior tag

Hali,
Új vagyok Firefox böngészőben, most raktam fel.
Importáltam az Edge-ben használt könyvjelzőmet, de nem tudom hol lehet beállítani, hogy felül könyvjelzősávon jelenjenek meg.

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#55463) Matthewus válasza andreas49 (#55462) üzenetére


Matthewus
őstag

Könyvjelzőkezelőben berakod azokat a könyvjelző eszköztár mappába, amelyeket szeretnéd, hogy megjelenjenek.

(#55464) karlkani válasza chungee (#55461) üzenetére


karlkani
aktív tag

Nem használom (nem értek a css-hez), nekem bőven elég egy sornyi terület. Próbaképp feltettem, kitettem jó pár könyvjelzőt, így 3 sorba mutatta. Átírtam a szövegfájl elején a 999 értéket 48-ra. Ezután két sor volt látható, egérgörgővel lehetett lejjebb görgetni.

#personal-bookmarks #PlacesToolbar {
display: block;
min-height: 0px;
overflow-x: hidden;
overflow-y: auto;
max-height: 48px;
}

[ Szerkesztve ]

(#55465) Victorio


Victorio
aktív tag

Valamit nagyon eltoltak a v59.0 frissítéssel. :(
Több különböző konfigurációjú gépen is előjött a hiba, hogy az oldalakat rosszul jeleníti meg.
Hiányzik a tartalom, és csak akkor jelenik meg, ha föléviszem az egeret (vagy akkor se).

A hardveres gyorsítás kikapcsolása segített mindenhol.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#55466) Matthewus válasza Victorio (#55465) üzenetére


Matthewus
őstag

Ismert probléma: [link] Elvileg, ha a cleartype engedélyezve van a Windowsban akkor nincs ilyen probléma, de ez se működött mindenkinél.

(#55467) Apaxp válasza andreas49 (#55462) üzenetére


Apaxp
senior tag

Felül a fülek mellett üres részen jobb klikk és a könyvjelző eszköztár szövegre bal klikk.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#55468) Predator2 válasza Kékes525 (#55445) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a segítséget.

Szeretnélek megkérni, hogy a beállításokról csinálj nekem képeket (2 oldal ősszeszesen)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#55469) Kékes525 válasza Matthewus (#55466) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam nincs ilyen hiba, habár a a cleartype engedélyezve van a Windowsban.

(#55468) Predator2

Szerintem alapbeállítás, nem emlékszem, hogy változtattam volna rajta: [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55470) chungee válasza karlkani (#55464) üzenetére


chungee
addikt

Hálás köszönetem most teljesen jó :R

(#55471) Kékes525


Kékes525
félisten

Érdekes. Most frissítette a Firefox 59.0.1 az AutocopySelection2Clipboard-ot és nem mutatja "A legutóbbi frissítések megtekintése"énél.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55472) FollowTheORI válasza Victorio (#55465) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nálam elég volt 1-re állítani a hw gyorsítás process limitjét... szóval ha nem akarod kikapcsolni, elvileg úgyis megy. Nálam így jó, nem esnek szét az oldalak.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55473) nubreed


nubreed
veterán

Van FF 57+ alá olyan cookie kezelő addon, mint 56- alá volt a Cookie Monster? Azaz, hogy 1 kattintással tudtam engedélyezni 1-1 weboldalnál a cookiek elfogadását vagy tiltását?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55474) Kékes525 válasza nubreed (#55473) üzenetére


Kékes525
félisten

Egy jó cookie kezelő: Cookie AutoDelete

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55475) csako válasza DS39 (#55402) üzenetére


csako
veterán

A következő verzióban benne lesz már :D
Csak egy menüponttal beljebb, szóval, ha gyakran használod, akkor jobb az addon, eggyel kevesebbet kell bökni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#55476) CirrMee válasza FollowTheORI (#55472) üzenetére


CirrMee
addikt

Sajna nem minden esetben.
Saját gépemnél működik, bár egyszer előfordult, hogy így is csinálta, de bezárás és (FF) újraindítás után jó lett. Párom gépéhez pl hozzá sem kellett nyúlni. Ellenben a minap egy javításra érkező gépnél akárhova állítottam, csak a hw gyorsítás kikapcsolásával lett jó (integrált Sandy grafmag).

Az biztos, hogy mocskosul elb*sztak rajta valamit az 59 -es verziónál.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#55477) DS39 válasza csako (#55475) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszönöm az infót. :)
(Annyira azért nem gyakran)

(#55478) #54592512


#54592512
törölt tag

Üdv,

Firefox 59.0.1 verzió van egy oldal jelen eseteben playstation stores könyvjelzőhöz adva a logó nem azonos a másik két böngészőben lévővel(chrome, edge). Tudom bagatell kérdés, próbáltam nézni bookmark icon changert de az nem friss és nem tehető fel a legfrisebb FF-re. :(

Köszöntem :D

(#55479) nubreed


nubreed
veterán

Azt hogy lehetne megcsinálni, hogy egy időben tudjam futtatni a rendes feltelepített Firefox -ot és a FF Portable -t? Egyszerre csak az egyiket tudom használni jelenleg, mindig az indul amelyiket elsőre indítom, függetlenül attól, hogy melyik exe-jére kattintok. Viszont tesztelni akarok pár dolgot és nekem ehhez az kéne, hogy tudjam futtatni egy idejűleg a kettőt.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55480) Vakegérke válasza nubreed (#55479) üzenetére


Vakegérke
veterán

A Waterfox portable együtt futtatható a Firefox-szal.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#55481) nubreed válasza Vakegérke (#55480) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi, de pont az lenne a lényeg, hogy a 57+ -tól felfelé kéne nekem a portable és a rendes egyidejű futtatása. És amit linkeltél az 56 -os.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55482) Kékes525 válasza nubreed (#55481) üzenetére


Kékes525
félisten

Miért a portable? A rendest is futtathatod több példányban. "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -no-remote -p első alkalomkor egy új profile-t kell csinálni. Ha azt akarod, hogy mindkettő pontosan ugyanúgy legyen beállítva, akkor az eredeti profájlt be kell másolni a második profájlba üres könyvtárába. Én is két példányban használom:

Használhatod, ha tetszik több mint 2 példányban is. Egy profájlal csak 1 Firefox futtatható!

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55483) nubreed válasza Kékes525 (#55482) üzenetére


nubreed
veterán

Tesztelni akarok néhány kiegészítőt mielőtt élesbe beteszem. De mindezt úgy, hogy közben ne kelljen kilépnem a rendesem használt feltelepített FF -ből. Ezért gondoltam a portable -re.
Ha az általad írt parancsot:
"C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" -no-remote -p

használom, akkor megejelnik ez a profilválasztó ablak, amit berkaktál képként vagy ezt valami külön addonnal lehet megcsinálni?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55484) Kékes525 válasza nubreed (#55483) üzenetére


Kékes525
félisten

Teszteléshez tökéletes, amit fentebb írtam, mert teljesen elkülönülnek a beállítások.

"használom, akkor megejelnik ez a profilválasztó ablak, amit berkaktál képként vagy ezt valami külön addonnal lehet megcsinálni?"

Megjelenik az ablak, nem kell semmi hozzá.

Indítsd előbb a portable-t, de előtte csinálj neki profájlt a
\FirefoxPortable\Data\profile a proájl könyvtárba másold át az eredeti profájlodat. Ez lesz a kiinduló beállítás.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#55485) cog777


cog777
senior tag

Udv mindenkinek!
Nekem nem mukodik a konyvjelzo szinkronizalas ket firefox kozott 58-ast es 59-est is probaltam. Hiaba jelentkezek be mindket gepen es a kapott email-ben megerositem a szinkronizaciot, a laptopon nem hajlando szinkronizalni semmit. Kitoroltem a mozzilla mappat, ujra bejelentkeztem es nem mukodik.

Valakinek van otlete?

Attol tartok ez egy deal breaker nekem pedig pont Chromerol akartam migralni mert linuxon memorialyukas es bezabal 4GB-ot egy ures lappal 24 ora alatt. :/

Itt van az teljes log: [link]

Log toredek:

...
1521448516282 Sync.Resource DEBUG GET fail 401 https://sync-516-us-west-2.sync.services.mozilla.com/1.5/77262364/info/collections
1521448516282 Sync.Resource WARN GET request to https://sync-516-us-west-2.sync.services.mozilla.com/1.5/77262364/info/collections failed with status 401
1521448516286 Sync.Service WARN 401: login failed.
...
1521448516502 Sync.BrowserIDManager DEBUG Successfully got a sync token
1521448516502 Sync.BrowserIDManager DEBUG _findCluster returning https://sync-516-us-west-2.sync.services.mozilla.com/1.5/77262364/
1521448516504 FirefoxAccounts TRACE not checking freshness of profile as it remains recent
1521448516504 Sync.BrowserIDManager DEBUG Cluster value = https://sync-516-us-west-2.sync.services.mozilla.com/1.5/77262364/
1521448516504 Sync.Status DEBUG Status.login: success.login => error.login.reason.network
1521448516504 Sync.Status DEBUG Status.service: success.status_ok => error.login.failed
1521448516506 Sync.ErrorHandler ERROR Sync encountered a login error
1521448516506 Sync.SyncScheduler DEBUG Clearing sync triggers and the global score.
1521448516506 Sync.SyncScheduler DEBUG Next sync in 3600000 ms. (why=schedule)
1521448516508 Sync.Service DEBUG Exception calling WrappedLock: Error: Login failed: error.login.reason.network (resource://services-sync/service.js:845:15) JS Stack trace: onNotify@service.js:845:15

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#55486) nubreed válasza Kékes525 (#55484) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm, működik.

Más: FF 57+ alá még mindig nem létezik valamilyen status bar addon? Olyasmi mint a Status-4-Evar volt 56 és alatta. Nekem iszonyúan hiányzik ez az FF Quantumból. Nem találok ilyet egyszerűen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#55487) Ludovicus válasza CirrMee (#55476) üzenetére


Ludovicus
aktív tag

Nálam ez hozta meg a megoldást: gfx.direct2d.disabled -> true. Te is erre utaltál?

(#55488) albiosz


albiosz
senior tag

Sziasztok!

Aliexpress bejelentkező oldal nem jelenik meg FF alatt: [link]

IE alatt tökéletes: [link]

Gondolom egy ilyen népszerű oldal esetében csak valami beállításprobléma lehet, de nem lelem.

(#55489) Intruder2k5 válasza albiosz (#55488) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg valami AdBlock filter?

Nálam jó. [kép]

(#55490) albiosz válasza Intruder2k5 (#55489) üzenetére


albiosz
senior tag

Nem használok semmilyen adblockot. Legalábbis nem tudok róla.

(#55491) Matthewus válasza albiosz (#55490) üzenetére


Matthewus
őstag

Beépített követésvédelem be van kapcsolva?

(#55492) albiosz válasza Matthewus (#55491) üzenetére


albiosz
senior tag

Igen, de most megpróbáltam kikapcsolni és nem segített.

(#55493) movax válasza nubreed (#55479) üzenetére


movax
őstag

A portable-t (mert ez egyszerűb) futtasd Sandboxie-ban.

(#55494) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Ezt a radeon-os hardveres gyorsítást nem szeretnék rendbe tenni valamikor a közeljövőben?

Véleményem szubjektív...

(#55495) hackeeeee válasza hackeeeee (#55494) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, lehet, hogy az új béta driverrel már jó.

Update 2: Sajnos mégsem. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55496) Matthewus válasza hackeeeee (#55495) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen problémára gondolsz pontosan?

(#55497) hackeeeee válasza Matthewus (#55496) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arra, hogy yt alatt kiakad maxra a gpu órajel, és csak reboot után áll vissza, ha van hardveres gyorsítás.

Véleményem szubjektív...

(#55498) Matthewus válasza hackeeeee (#55497) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] figyeld ezt a bugot, és addig is próbáld meg letiltani a VP9 hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

(#55499) hackeeeee válasza Matthewus (#55498) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Felraktam ezt a h264ify -t, ez úgy néz ki megoldotta a baját, és nem szaggatnak a videók sem.

Mondjuk érdekes, hogy így 1440p a max felbontás.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#55500) Matthewus válasza hackeeeee (#55499) üzenetére


Matthewus
őstag

Vannak olyan videók/felbontások, amiből csak VP9 kódolású van.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.