Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Kékes525 válasza Matthewus (#52950) üzenetére


Kékes525
félisten

Az az érdekes, hogy az 57-esnél is pontosan ezt látom, de ott 4 van engedélyezve.[kép] [kép] Bocs, sokkal többet látok a lapok megnyitásával párhuzamosan. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52952) Matthewus válasza Kékes525 (#52951) üzenetére


Matthewus
őstag

A 7 teljesen normális: 1 főfolyamat, 4 tartalom, 1 GPU, 1 meg még valami másra.

[ Szerkesztve ]

(#52953) csako válasza Matthewus (#52952) üzenetére


csako
veterán

Egy kérdésem lenne: Nightlyban (és korábban a dev editionben is) a fülek nevei végén látható a folyamatazonosítója (pid 12345). Esetleg tudod hogyan lehetne megjeleníteni ezt a jelenlegi fejlesztői verzióban?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52954) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Elérhető már a FF 57-es? Azért kérdezem mert én az ESR változatát használom nem a "síma" FF-ot.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52955) Vakegérke válasza Jenne (#52954) üzenetére


Vakegérke
veterán

Egy ideje másról se szól a topik. Jó, tudom, kérdezni kényelmesebb, mint egy kicsit körülnézni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52956) Kékes525 válasza Jenne (#52954) üzenetére


Kékes525
félisten

Fentebb adtam egy linket, ahonnét most is letöltheted, de holnap jön ki a végleges, ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52957) Jenne válasza Vakegérke (#52955) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi szépen a választ. :R
Olvasom a topikot (ezt is). Mint mondtam/írtam előbb én az ESR változatát használom már egy ideje, de szerettem volna visszatérni a normál FF-hoz.
Csak hogy értsd miért kérdetem rá: - letöltöttem (kb fél órával ezelőtti a történet) a mozzilla oldalról a FF telepítőt, de aztán mint láttam a telepítés végeztével a Mozilla névjegyénél még az 56-os verzió volt, az ami feltelepült, Így szépen visszatettem az ESR változatot, gondolván arra (nagy naivan és mivel ez így kényelmesebb) hogy még nincs kint az 57-es FF.
De azért köszi még egyszer, hogy vetted a fáradtságot és válaszoltál a kérdésemre. :R

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52958) Vakegérke válasza Jenne (#52957) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak a fölöslegesnek ítélt kérdést láttam, most megkaptam a választ a miértre is. Ne haragudj, kérlek.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52959) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Fent van a (remélhetőleg) végleges 57-es verzió, ha valaki nagyon türelmetlen lenne. :)
Auto-update elvileg holnap este jön a mi időzónánk szerint.

[ Szerkesztve ]

(#52960) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52959) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez a 4-es build RC, lehet hogy ez lesz a végleges. [kép] [kép] Ezt töltöttem le a fentebb a linkemről 4-es Buildként. [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52961) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Valamelyik nap raktam fel egy képet,hogy a firefox 57 béta asztali gépen pörgeti a processzort mikor youtubon zenét hallgattam,nos volt aki azt mondta szar a procim,volt akinél ugyan ez nem jelentkezett nos az asztalin win10 64 bit van ez meg most laptopon van win8.1 64 bit

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52962) Kékes525 válasza Pityu. (#52961) üzenetére


Kékes525
félisten

Ilyenek minden gépen, minden operációs rendszer alatt, minden böngészővel előfordulhatnak időlegesen. Rendkívül sok dolog okozhatja, Helytelen böngésző beállítás, hibás addon, egymással összeütköző addonok (beállításuktól függően). Rosszindulatú addonok, scriptek, vírusok, rosszindulatú weboldalak. Hibásan megírt, egy időben futó programok. Az operációs rendszer rossz beállítása, driver hiba, hardverhiba. Azaz nagyon sok minden. És lehet, hogy ki is hagytam valamit...

A probléma milyen sokáig állt fenn és megismételhető e?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52963) Kékes525


Kékes525
félisten

Firefox 57 release overview

"Executive Summary

Firefox 57.0 comes with a design refresh called Photon.
Legacy add-ons and themes are not compatible anymore.
Performance improvements thanks to Project Quantum.. Mozilla states that Firefox 57 is two times as fast as Firefox 52.0."

"Other Firefox 57.0 changes

The Share button has been removed in Firefox 57. You can install the Firefox add-on Share Backported to bring it back.
The autoscroll feature of Firefox uses asynchronous scrolling in Firefox 57. This should improve the smoothness of the scrolling of this mode.
The Linux security sandbox is set to a higher (more restrictive) level in Firefox 57.0. It blocks file system reads and writes on Linux systems. Firefox users on Linux who run into issues after the upgrade to the new version can modify the sandbox level accordingly (see known issues below for instructions).
Pressing the middle-mouse button in the content area on Unix systems does not navigate to URLs anymore by default.
Support for AMD VP9 hardware video decoder that improves video playback with lower power consumption.
Tracking Protection is now available as an option for all sites. It was previously only available for sites in private browsing mode.
Firefox 57 ships without visible search bar in the interface. You can enable it under about:preferences#search on new installations. Old installations should not be affected by this."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52964) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Tud valaki segíteni?
Az előző Speed Dial nem kompatibilis a mostanival FF-al.. :(
Ebben van/volt billentyű vezérlés.
Több speed dialt kipróbáltam és egyiket sem lehet billentyűvel vezérelni.. :W

Van/Létezik hasonló kiegészítő?

(#52965) Kékes525 válasza Bal0924 (#52964) üzenetére


Kékes525
félisten

Amíg kijavítják javaslom tedd vissza az utolsó nálad jól működő verziót. [link] És kapcsold ki a kiegészítők automatikus frissítését. A WebExt-ra való áttérésnek sok kezdeti bonyodalma van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52966) Tejinashi


Tejinashi
csendes tag

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy amióta 64 bites FF van fönt, miért nem hozza be a különböző mezőkben megjegyzett régebbi szövegeket? A 32 bitesben működött és nagyon j lenne, ha a 64 bitest is rá lehetne venni erre..

Ezen kívül mondjuk nem ajánlja be a különböző belépéseknél a felhasználó neveket és jelszavakat sem, de ez nem olyan nagy gond, mert a mentett jelszavak közt megvan.

(#52967) Kékes525 válasza Tejinashi (#52966) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez be van állítva? A kivételek között nincs? (L:/dl/upc/2017-11/14/375395_dhbzogx8bathd0bw_snap169.png)[kép](/L) Ha igen, akkor amikor nem jeleníti meg, akkor húzd le az egérrel az adott mezőt, ott már meg kell lennie.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52968) Tejinashi válasza Kékes525 (#52967) üzenetére


Tejinashi
csendes tag

Be van pipálva és azt vettem észre, hogy csak bizonyos honlapokon nem ajánlja be, van ahol megteszi. Hogy ez mitől függ nem tudom, lehet, hogy a honlapban van valami, ami miatt nem teszi.

[ Szerkesztve ]

(#52969) Kékes525 válasza Tejinashi (#52968) üzenetére


Kékes525
félisten

Néha nálam is előjön, de ha lehúzom egérrel a mezőt ott már megvan. Akkor kiválasztom a megfelelőt és kész. [kép], [kép], [kép] [kép] Amikor kiválasztom a megfelelő logint, akkor a jelszó automatikusan beíródik, vagy csak ismét kiválasztom, azt amit látsz. Más mezőknél is így lehet, ha rögtön nem jelenik meg. Próbáld ki. Persze, ha előzőleg megjegyeztetted vele.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52970) #47205632


#47205632
törölt tag

Üdv.
Az Adblock topik halott, szóval itt kérdezem hátha valaki tudja. Most jött ki egy nagyobb update az Adblockhoz és eltűnt az összes szűrési beállításom. Semmi kedvem újra beállítani őket, hogyan lehetne downgradet csinálni?

Illetve másik opció, el van mentve a szűrő és kivételező lista, hol lehet az új verzióba beilleszteni? Nem találok a lehetőséget rá.

(#52971) #41473792


#41473792
törölt tag

Youtube HD egyedül ebben a böngészőben laggol ennyit a nagy Quantum motorról.Szerintem nagy bukás lesz.

(#52972) Kékes525 válasza #47205632 (#52970) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyszerűen felteszed az utolsó régit, ami még jól működött. [link]

(#52971) degu61 :N beállítási gondok lehetnek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52973) Pityu. válasza Kékes525 (#52962) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát pár percig fennált még a processzor használat picit felment 80% felé is,vírusom nincs az tuti de 56 előtti firefox volt fent mert a laptopot ritkán használom azzal nem csinálta.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52974) Kékes525 válasza Pityu. (#52973) üzenetére


Kékes525
félisten

Megváltoztattad a rendszeredet (nemcsak az OS-re gondolok) ezért az érvényes, amit írtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52975) lufi7 válasza Kékes525 (#52963) üzenetére


lufi7
aktív tag

Érdekes dolgot vettem észre.
Az első idézőjelbe tett szöveget nem fordítja le sem az S.3, sem a Google translator. A többivel nincs gond.
Ez miért lehet?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52976) Kékes525 válasza lufi7 (#52975) üzenetére


Kékes525
félisten

A fordítandó nyelvet ismeri fel helytelenül, magyarnak érzékeli. Azonban két trükk is van, amivel fordításra bírhatod.

1. A helyzetérzékeny menüt használod. Kiválasztod az S3.translatort és a Trasnlated selekted text-et. Esetleg ha minden itt nem jelenik meg, akkor arra ráklikkelsz és új ablakon a Google translatba mindent lefordít. Lehet, hogy itt is átkel állítanod a lefordítandó nyelvet.

2. Amikor a fordító ablak megjelenik, a "miről fordít" zászlóra klikkelsz (első betűjét beütve nem kell keresgélned) és kiválasztod az adott nyelvet. Ekkor rendesen fordít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52977) lufi7 válasza Kékes525 (#52976) üzenetére


lufi7
aktív tag

Köszi!
Végül is megoldottam csak érdekes volt ez a dolog.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52978) Kékes525 válasza lufi7 (#52977) üzenetére


Kékes525
félisten

Remélem, hamarosan javítják. Sajnos az újra való átállás nehézségekkel jár.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52979) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Mi értelme az új gyorsabbnak ha nem működnek a kiegészítők?

Ha áttérnék 57-re akkor visszafejlődéssel járna. :O
A gyorsaság jól jönne. 56belassult, nálam.
4 kiegészítőből 1 működik. (az is fél hülyén)

[ Szerkesztve ]

(#52980) Kékes525 válasza Bal0924 (#52979) üzenetére


Kékes525
félisten

Minden nagy változás ilyen problémákkal jár. A Chrome hatalmas előnyben volt akkor, amikor kifejlesztették, mert akkor már sokkal jobban lehetett látni a lehetőségeket az új igényeket. Azonban szerintem legtöbb kiegészítő -vagy alternatívája- lesz az új API-khoz. A legutólsó hónapban nagyon sok addon lett kompatibilis az új rendszerrel, szerintem ez folytatódni fog.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52981) Bal0924 válasza Kékes525 (#52980) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Amit használok Speed Dial, 2015óta nem lett frissítés kiadva.
A többi speed dial meg csak egy túlcsicsázott könyvjelző..

(#52982) szaszlaci válasza Matthewus (#52702) üzenetére


szaszlaci
addikt

Memóriahasználattal küzdők próbálják ki az alábbi beállítást:
about:config - jobb klikk -> Új -> Logikai -> browser.pagethumbnails.capturing_disabled -> true

Kösz a tippet, kicsit jobb kevésbé rossz, de nálam a problémát nem oldotta meg az 56-os verzió alatt.

Egyébként döbbenet, hogy ilyen előfordulhat. Ma felraktam az 57-est, ééés... Ott se javították ki!
Plusz szerintem a látható újítások visszalépések és apró bugok, meg még ronda is. De ez nem elég, a négy kiegészítőmből három nem kompatibilis. (Ami fut, az a talán legnébszerűbb reklámblokkoló, hát azt a mindenit, micsoda eredmények!)
Nem jutok szóhoz, ez egyáltalán hogyan lehetséges.
Úgyhogy az állandó jelleggel felrakott Chrome lesz most használatban: sokkal fürgébb és nem csinál ilyen elmebajt. Aztán valószínű letelik a megszokott egy éves szavatosság, és akkor az gajdul meg, vissza FF-ra.
2017, és ilyen hülyeségekkel kell foglalkoznom minden évben. Hát chilis f@szkorbács.
Na, uff.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#52983) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Mikor lesz elérhető ESR formában az 57-es? Mert vannak benne jó dolgok is. Inkább akkor már most lemondok sok mindenről, és megszokom addigra.

A fenitről megannyit, hogy én meg soha nem fogok vissza térni a Chrome-ra, úgy kicsinált több winyómat, mint a húzat. És közel se olyan jó mint amennyi gond van az FF-el. Én sokáig vagy 3 évig biztosan, Opera hívő voltam, és chormeon keresztül jutottam végre idáig. Persze ez saját véleményem.

A karakter vastagítás pedig már több helyen is észrevehető, egyszerűen nem tudom mi okozhatja. Pl google mailen is minden levél ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#52984) Intruder2k5 válasza Skullwipe (#52983) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

59-es lesz belőle. 2018-03-12.-én.

RapidRelease/Calendar

[ Szerkesztve ]

(#52985) Kékes525 válasza Bal0924 (#52981) üzenetére


Kékes525
félisten

Értem. Amit én használok az Speed Dial [FVD] New Tab Page, 3D Start Page, Sync 64.1.3 is lehet nem csicsás módban használni, lista módban: [kép] Így használom én is. Nem szeretem a csicsás módokat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52986) Skullwipe válasza Intruder2k5 (#52984) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Aha, és tényleg, a 52.5 már kint van, tényleg egyben volt ez a kettő, úgyhogy a kép is jó.

(#52987) Kékes525


Kékes525
félisten

Új S3.Translator 6.6 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52988) weiss


weiss
addikt

Uhh, te jó ég, szörnyű ez a design. Csak tudnám mi köze van az engine váltásnak az ikonokhoz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#52989) #47205632 válasza Kékes525 (#52972) üzenetére


#47205632
törölt tag

Köszi. :)

(#52990) szemesi69


szemesi69
addikt

Üdv! Jött ez a csodás frissítés, egy rakás könyvjelzőm eltűnt, eddig egy kattintásra ott volt az összes, most 2 kattintás, az még beleférne, de mint említettem, sok könyvjelzőm eltűnt, ráadásul, nem tudok rájönni, hogy tudnám abc. sorrendbe tenni. Sync ment eddig is, hogy lehetne vissza nyerni ami eltűnt, eddig nem volt ilyen gondom. Thenx előre is :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#52991) nfsu17


nfsu17
veterán

Kipróbálnám az 57-et, de ha jól láttam se noscript, se VDH, se CYS, tehát tulképp krómot is használhatnék ennyi erővel, ami gyorsabb. :B De nem akarok.

Használ vki google photos-t (google fotók)?
Videót is ugye lehet ide feltölteni.
Korábbi verziók alatt nem is volt gond, de újabban egyszerűen fél órát is szöszöl egy videó feltöltésével.
Tehát kiválasztom a videót, ilyenkor ugye elkezdi "analizálni", ez max pár perc volt eddig, de most fél óra után se csinál semmit. Aztán ha van kedvem kivárni, akkor átmegy ezen a folyamaton és elkezdi feltölteni, ami viszont már hamar megvan.
Króm persze nem szöszöl ennyit vele az elején.
Nem tudom, hogy megint a google kevert valamit, vagy az FF, de az tuti, hogy marhára belassult ez a folyamat.
Mondom, ha már megvolt az "átnézés", akkor az upload hamar megvan.
Pár gigás videó csak, amúgy sem lehet 10GB-nál nagyobbat, szóval nem ez a gond.

(#52992) Syl válasza Kékes525 (#52987) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam így marad, amíg nincs NoScript :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52993) szemesi69 válasza szemesi69 (#52990) üzenetére


szemesi69
addikt

Tárgytalan, közben rájöttem, könyvjelzők is meg lettek :)

Xiaomi redmi note 12 pro

(#52994) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Tegnap már írtam, hogy én jelenleg (és már egyébként több mint egy éve) az ESR változatát használom a FF-nak.
Na ma feltettem ezt az 57-es normál FF-ot. Nem sokáig maradat, ment vissza az ESR.
Beteszek két képet a Feladatkezelőről, egyik az új 57-es FF a másik az ESR, mindkettő a processzor és a memória használatot mutatja. Érdekes összehasonlítás. Mindkét alkalommal a Startlap volt csak megnyitva.

A memória használat is érdekes, de főleg a processzor használat a beszédes.
Firefox 57-es
ESR - 52.5

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52995) Vakegérke válasza Jenne (#52994) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam is ESR pörög. Nem is váltok addig, míg muszáj nem lesz. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52996) Jenne válasza Vakegérke (#52995) üzenetére


Jenne
senior tag

Én nem vagyok nagy hozzáértő, de érdekelne hogy mitől van az ekkora nagy különbség.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52997) EmptyParadox válasza Syl (#52992) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

(#52998) Kékes525 válasza Syl (#52992) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is úgy van ahogy láttad, magától nem telepíti. Csak gyönyörködöm a lehetőségben :D, de csak akkor telepítem, ha a próba profájlomban azt látom, hogy minden rendben. Ott gyakorlásképpen fent van. A fő profájlomban még marad a régebbi, amit láttál.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52999) Jenne


Jenne
senior tag

Gyorsabb és stabilabb a Firefox 57 Quantum
Elvileg kétszer gyorsabb most a Firefox, mint tavaly, miközben 30 százalékkal kevesebb memóriát eszik, mint a Chrome.
Hát nem tudom... :F
Nálam valahogy nem így van. A Chrome az új FF-hez képest a fele memóriával is beéri. Proci használatból meg a tizedével.

FF-ESR
FF-57
Chrome

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#53000) Syl válasza EmptyParadox (#52997) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor ezt majd figyeljük :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.