Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52451) Rimuru válasza netpeti98 (#52450) üzenetére


Rimuru
veterán

En is ugy tudtam, de van aki hasznalja meg hasznalja. :)
[link]

Vigyázat, csalok!

(#52452) gojko.m válasza netpeti98 (#52450) üzenetére


gojko.m
senior tag

Jó kérdés... évekkel ezelőtt próbáltam, akkor még működött. És még mindig ott szerepel az Additional Protocols listán: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52453) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mikor várható a frissítés, fővonalon, 57-re? csak mert kezd idegesíteni, hogy áll a böngésző, és telik a memória...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52454) Intruder2k5 válasza ledgeri (#52453) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#52455) ledgeri válasza Intruder2k5 (#52454) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:((( Az még sok idő lesz bosszankodni...
De :R az infóért!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52456) vlevi válasza ledgeri (#52453) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én felraktam az 55-os FF helyett az 57 bélát, és az első meglepődések, fanyalgások után már teccik. Az Australis témát továbbra is hiányolom, de a működésével nekem semmi bajom. Szerintem a memóriával is jobban gazdálkodik, mint elődei.
Mondjuk, nem én vagyok a tipikus FF felhasználó, abból a szempontból, hogy kiegészítők szinte nincsenek is nálam telepítve, skinből is a gyárit használom. Egy hardcore FF felhasználó azért ennél sokkaljobban személyreszabja a böngészőjét, és ott bizony lehet gond abból, hogy folyamatosan szűnik meg a támogatása a régi bővítményeknek. De, mint mondtam, ez engem nem érint.

(#52457) McLaca válasza Rainman05 (#52395) üzenetére


McLaca
őstag

Az uBlock csinálja. A lokális szabályai közt engedélyezni kell FB-on a képeket (zöldre állítani) és utána jó lesz.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#52458) Matthewus válasza McLaca (#52457) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem az uBlock Origin csinálja. A "zöldre állítás" csak haladó módban van, ha az nincs bekapcsolva, akkor annak beállításai nem érvényesek.

(#52459) Kékes525


Kékes525
félisten

Amikor az egér kurzort a Tabok fölé helyezem megjelenik a Tab címe. Azonban nekem ez lassú. Ismertek olyan beállítást, amivel lecsökkenthetem a várakozási időt, azaz gyorsabban jelenjen meg az adott Tab címe? Esetleg ugyanitt a megjelenő betűk nagyságát is ha változtatni tudnám, az nagyon jó lenne. Akkor talán nélkülözni tudnám a címsor használatát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52460) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Hozz létre egy új integert about:config-ban ui.tooltipDelay néven. Milliszekundumban tudod megadni a delay-t.

[ Szerkesztve ]

(#52461) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52460) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, nagyon gyors ezzel, de sajnos lecsökkentette a kurzor helyét a Tab szélére, másutt nem mutatja meg a címet. Azaz nagyon pontosan kell az egeret pozicionálni, hogy lássam a címet. Az alapértelmezett a teljes Tab felületén lehet az egérkurzort helyezni, hogy megjelenítse a címet.

Úgy látom mégiscsak jó, csak nem szabad 0-ra állítani. Most 100-ra tettem (500 az alap) és így már jobbnak tűnik. 50 is jó. Nem szabad telhetetlennek lennem. :D

Még egyszer köszi a tippet. :R

A megjelenített betűk méretére van valami hasonló megoldás?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52462) McLaca válasza Matthewus (#52458) üzenetére


McLaca
őstag

Nekem ugyanez volt, és az említett beállítással szűnt meg. Próbáltam a szürkét is, azzal jobb lett, de még mindig voltak hiányos posztok. Zölddel jött helyre. Bármikor tudom reprodukálni az uBlock állítgatásával, szóval ha nem az csinálja, akkor is függ tőle.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#52463) Matthewus válasza McLaca (#52462) üzenetére


Matthewus
őstag

Kapcsold ki a haladó módod, utána nem is látod azt a panelt, ahol állítgatod.

(#52464) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52461) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez OS beállítás. Windows-on valahol a personalizatio -> window colorban lehet állítnani talán.

(#52465) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52464) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, a ClearType szöveget állítottam be a personalizatioban. Így már sokkal jobb. A betűk méretére nem találtam beállítási lehetőséget.

Beugrott. Az is megvan. Pedig sokat használtam már. :D Üzenetpanellel lehet...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52471) SharpSA


SharpSA
veterán

Hogy lehet beállítani azt, hogy a Firefox induláskor a legutóbbi lapot megnyitva annak valódi tartalmát mutassa, ne pedig a gyorsítótárban levőt. Mert így minden alkalommal rá kell nyomni a frissítésre.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52472) Rasiel válasza gojko.m (#52449) üzenetére


Rasiel
senior tag

Előbb vagy utóbb mindenképpen fejleszteni kell, ez sajnos kivédhetetlen, ha az ember élni akar az internet nyújtotta lehetőségekkel. Ha úgy tetszik - közhelyesen élve - haladni kell a korral. Kérdés, kinek mire van igénye. Az imént említett fejlesztés(eke)t - ha okosan vásárol az ember - relative "olcsón" meg lehet oldani (persze kérdés, kinek mi az olcsó). Természetesen, ha hosszabb távra tervezünk, akkor jobban ki kell nyitani a pénztárcát.
Egyébként megfelelően beállított reklámblokkoló sokat tud segíteni.
Persze, meg lehetne oldani, hogy az említett oldalak kevesebb erőforrást kérjenek, de ahogy érzékeltetni is próbáltad, azzal a hardverfejlesztők nem járnának jól.

(#52473) Matthewus válasza SharpSA (#52471) üzenetére


Matthewus
őstag

Beállítod, hogy törölje a cache-t kilépéskor, de az az egész cache-t törli, nem csak az adott oldalét.

(#52474) gojko.m válasza Rasiel (#52472) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Egyébként megfelelően beállított reklámblokkoló sokat tud segíteni."

Ha már Firefox... a kiegészítők közül melyik reklámblokkolót részesíted előnyben? És mit értesz megfelelő beállításon?

(#52475) SharpSA válasza Matthewus (#52473) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez így nem a legjobb megoldás, de használható lehet. Esetleg valami kiegészítő, amivel így működne a dolog?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52476) huan


huan
őstag

Sziasztok!
A Firefox Quantum-esetében a lapfüleket legfelülről lejjebb lehet tenni valahogy? (akár valami kiegészítővel, akár about:config-bejegyzéssel?)
A képen, az alul látható módon:

[ Szerkesztve ]

(#52477) lufi7 válasza huan (#52476) üzenetére


lufi7
aktív tag

Szia!
Nekem is ez volt a bajom, de segítettek. :D

- Profilmappádba létrehozol egy Chrome nevű mappát
- Notepad-be bemásolod ezt:
https://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_52382-52382.html
- elmented userChrome.css néven, majd bemásolod a Chrome mappába
-elindítod a Firefoxot

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52478) huan válasza lufi7 (#52477) üzenetére


huan
őstag

Tökéletes! :R
Esetleg magyar nyelvi file van hozzá?

(#52479) Matthewus válasza SharpSA (#52475) üzenetére


Matthewus
őstag

Beállításoknál: Előzmények törlése a Firefox bezárásakor - a Gyorsítótárat bepipálod.

(#52480) Rasiel válasza gojko.m (#52474) üzenetére


Rasiel
senior tag

Adblock-ot sosem használtam, már az eleje óta Ublock (Origin) van a Firefoxaimba telepítve. Ritkán volt vele gondom, amikor volt, akkor is csak kisebb, minimális probléma.
Beállítások alatt elsősorban a szűrőlistát értem. Ha megfelelőket választ ki, pipál be az ember, akkor nagyon minimális reklámmal találkozik böngészés során. Így valamelyest kisebb erőforrást zabál fel a böngészés, bár tény és való, hogy valamekkora igénye a reklámblokkolóknak is van.

(#52481) Morris


Morris
veterán

Üdv, egy gyors kérdésem lenne.

Megnyitom a FF-ot és a kurzor a a könyvjelzők sávnál (nekem bal oldalon van), a keresés-nél kezd villogni.
Hogy tudom megcsinálni azt, hogy alapból a kezdőlapon villogjon (Google a kezdőlapom)?

(#52482) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A könyvjelzőim közt van a Mega, de hiába kattintok rá, olyan, mintha rá se kattintottam volna, még a címsor se változik. Egy próba erejéig még a tűzfalat is letiltottam, de nem akarja az igazságot.
Chrome és IE minden további nélkül behívja.

Mi a teendő, hogy a rókuci is megjelenítse?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52483) Kékes525 válasza Vakegérke (#52482) üzenetére


Kékes525
félisten

Addonja telepítve van? Habár nekem anélkül is bejön. NoScriptnél engedélyezni kell. Ha tiltom nekem sem jön be. uBlock Originnél se legyen tiltva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52484) SharpSA válasza Matthewus (#52479) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52485) Vakegérke válasza Kékes525 (#52483) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Addon telepítve. Most, hogy mondod, talán az uBlock Origin szól bele a dolgomba, hiszen a telepítése előtt nem volt gondom. a Megával. Már csak meg kell találnom a beállításokban, hogy hol a bibi.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52486) Vakegérke válasza Kékes525 (#52483) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tartok tőle, hogy nagyobb a baj. A kiegészítőknél még le is tiltottam az uBlock Origint, mégse jön be a Mega.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52487) nfsu17 válasza Vakegérke (#52486) üzenetére


nfsu17
veterán

uBlock-kal is bejön a mega, tiltani sem kell.

(#52488) Vakegérke válasza nfsu17 (#52487) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán a Firefox beállításai közt van a hiba, de semmi idevágót nem találok.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52489) Kékes525 válasza Vakegérke (#52488) üzenetére


Kékes525
félisten

Tiltsd le az összes addont. Ha úgy megy, akkor egyenként kapcsold vissza, hogy kiderüljön, hogy melyik a ludas.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52490) Vakegérke válasza Kékes525 (#52489) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm a tanácsot. :)

Ebben van valami. Ma már nem játszom el, de holnap ez lesz az első dolgom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52491) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Az 56-os verzióm nem frissült 56.0.1-re, ezért amikor véletlen reseteltem ma, akkor az új verziót tettem fel. Első kérdés: miért nem frissült automatikusan az 56.0.1-es verzióra?

Másik kérdés: azóta nem tudok új addont vagy szótárat telepíteni, egyszerűen lefagy a firefox. Ugyanez a helyzet a sync-kel. Uninstall majd első indítás után azt írja nincsen net és a google tanusítvány lejárt. Gép restart után elkezd szinkronizálni, de lefagy közben, nem történik semmi, miközben zabálja az erőforrást.

2 napja tettem fel a Win10 frissítést, előtte sem frissült 56.0.1-re, de legalább nem volt baja. Most szinte semmi sem működik, örülök ha elindul. 2 órát tököltem vele, még a linuxos gépen is megnéztem, működik-e jól, és ott semmi baj, igaz ott nincsen 56.0.1-es verzió.

[ Szerkesztve ]

(#52492) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!

Fontolgatom a visszatérést Firefoxra Operáról, így újra próbálgatom, és van néhány kérdésem.
- Létezik-e az Operáéhoz hasonló egyszerű Messenger oldalsáv, ami automatikusan újratördeli a szöveget, ha módosítom a méretét?
- Hogyan lehet beállítani, hogy ne rajzolja ki a teljes Windowsos görgetősávot pl Youtube alatt, hanem az ottani elképzelést lássam, ami vékony, és szervesen illeszkedik a UI-ba? Erre gondolok: Opera, Firefox
- Ha váltok, akkor váltok telefonon is. Mik a tapasztalatok az Androidos Firefox kapcsán? Illetve megbízhatóan megy a sync a desktop és a droid között?

(#52493) Syl válasza #54715584 (#52491) üzenetére


Syl
nagyúr

Ilyen tanúsítvány szopókát az ESET szokott okozni.

(#52492) FoxiestFox

1 - passz
2 - nálam pont ilyen mint az operás képeden (ubuntun)
3 - régóta használom telefonon és tableten is. Tény hogy az egyik leglassabb mobil böngésző, de a sync megy hibátlanul (külön vannak csoportosítva a mobil és az asztali könyvjelzők) és van sok bővítmény hozzá (pl. ublock)

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52494) #54715584 válasza Syl (#52493) üzenetére


#54715584
törölt tag

Több probléma is volt a rendszerrel, megoldottam közben, bár így nem tudom valójában melyik is volt a probléma.

szerk: vagy lehet mégsem, restart után sem jó. :(

[ Szerkesztve ]

(#52495) SharpSA válasza Syl (#52493) üzenetére


SharpSA
veterán

A béta és a nightly elég gyorsak már. Végre... :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52496) Vakegérke válasza Kékes525 (#52489) üzenetére


Vakegérke
veterán

No, megtettem, amit kellett. A poén az, hogy a MEGA 3.17.2 add-on volt a ludas. Megszabadultam tőle, nem pótoltam semmivel, minden rendben.

Mégegyszer köszönöm hasznos tanácsodat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52497) Kékes525 válasza Vakegérke (#52496) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez jó, mega a mega ellen. :D Amúgy előszoktak fordulni hibák benne, de ilyen típusúval még nem találkoztam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52498) Syl válasza SharpSA (#52495) üzenetére


Syl
nagyúr

Az androidos változatról írtam, hogy lassabb, mint a többi.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52499) SharpSA válasza Syl (#52498) üzenetére


SharpSA
veterán

Én is arra írtam a bétát és a nightlyt. Utóbbit használom telefonon és táblagépen is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52500) Syl válasza SharpSA (#52499) üzenetére


Syl
nagyúr

Az androidosból is van nightly? Hmmm, nem is tudtam. :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.