Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52901) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mitől lehet nekem ilyen, hogy üres a tabok előtti rész?
[kép]

(#52902) Matthewus válasza bobalazs (#52901) üzenetére


Matthewus
őstag

A bal felső sarokra gondolsz? Az azért van, hogy meg tudjad fogni az ablakot.

(#52903) nubreed


nubreed
veterán

A Firefox Quantum az a Firefox 57 és fölfelé?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52904) Kékes525 válasza nubreed (#52903) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, az új technológia jele. Habár így kimondottan az 57+ra még nem találtam, de szerintem értelmezhető így is.:K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52905) nubreed válasza Kékes525 (#52904) üzenetére


nubreed
veterán

Ez szörnyű. Egy csomó addon, amit használok nem kompatibilis akkor az 57 -el (quantummal): Downthemall/Anticontainer, NoScript, Personal Menu, Status-4-Evar, Downloads Window.
Idén biztos nem frissítek 57 -re így, rohadtul nem kell nekem ez a fejfájás. Fogalmam sincs, hogy amiket felsoroltam lesz e alternatívájuk majd idővel FF 57 alá.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52906) Kékes525 válasza nubreed (#52905) üzenetére


Kékes525
félisten

NoScript biztos, hogy lesz, a többi helyettesíthető.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52907) Predator2 válasza Syl (#52898) üzenetére


Predator2
addikt

Megoldottam.

Más:

Emag-ra nézzetek rá kérlek (FF56) Nem hozza be a termék képeket, de nem az oldallal van a baj, mert Vivaldival tökéletesen működik.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52908) DS39


DS39
nagyúr

két kérdés:

1. ha lefrissül a böngészőm az 57-esre, mi lesz a nem kompatibilis kiegészítőimmel? letiltódnak (feloldhatatlanul) vagy törlődnek is? jobb lenne előbbi, hogy tudjak utólag is alternatívát keresni.

2. az outlook.com el van mentve a könyvjelző eszköztáramra, ha bejelentkezésnél átirányít a ms login oldalán, változik az ikonja egy pillanatra windowsosra, majd outlookosra, de többször előfordult már hogy megragadt a windowsosnál. mutatom:

Tabfül ikonja ugye mindig aktuális:

Könyvjelző ikonja viszont:

régebbi FF verziókban elég volt törölni és újra felvenni a könyvjelzőt, de egy ideje ez sem megy. domain-hez jegyzi meg és csak az SQLite Manager kiegészítővel tudom törölni a Firefox adatbázisából a hozzárendelt ikonképet, utána jó lesz. Feltételezem 57-től az sem fog működni, meg azért erre a hibára csak kellene legyen valamilyen "átlag user" megoldás is. :D

(#52909) Kékes525 válasza DS39 (#52908) üzenetére


Kékes525
félisten

1. Külön kategóriába teszi és vár, ha lesz kompatibilis, akkor, ha be volt kapcsolva akkor bekapcsolva átteszi a rendesek közé, ha tiltva volt, akkor tiltva teszi át. Tehát nagyon intelligensen kezeli a problémát.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52910) Matthewus válasza Predator2 (#52907) üzenetére


Matthewus
őstag

Nyomkövetés elleni védelmet kapcsold ki, tiltsd le a reklámblokkolót és nézd meg úgy.

(#52911) DS39 válasza Kékes525 (#52909) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi ez jó hír. :)

a 2.-ra is remélem lesz valakinek ötlete.

(#52912) nubreed válasza Kékes525 (#52906) üzenetére


nubreed
veterán

A downthemall nem olyan nagy veszteség, de pl a status-4-evar -ra és és a personal menure milyen alternatívák vannak? Tudnátok ajánlani?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52913) Predator2 válasza Matthewus (#52910) üzenetére


Predator2
addikt

Újraindítottam a böngészőt letiltott kiegészítőkkel, de ugyancsak hibásan jeleníti meg a weblapot.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52914) Kékes525 válasza Kékes525 (#52900) üzenetére


Kékes525
félisten

Még egy segítség a WebExt addonokhoz: Top Firefox Add-ons, and their WebExtensions Status

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52915) Matthewus válasza Kékes525 (#52914) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez 8 hónapos.

(#52916) Kékes525 válasza Matthewus (#52915) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, ezt nem néztem meg, csak az oldal adatait, ami (Módosítva: 2017. november 12. 12:18:15) alapján frissnek tűnt. Az miért mutatja mindig az aktuális időpontot, akkor is, ha nem töltöm újra?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52917) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos valaki tapasztalt már ilyet két tab megnyitva az egyik youtube és zene megy a másik meg amazon.com egy fél percig ezt csinálta firefox 57 béta

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52918) Kékes525 válasza Pityu. (#52917) üzenetére


Kékes525
félisten

Pontosan milyen oldalak voltak? Ismételhető a probléma? Más böngészőn is ez a helyzet? Az oldalakat be tudnád linkelni, hogy ellenőrizni lehessen?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52919) Pityu. válasza Kékes525 (#52918) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a két oldal volt ,és nem nyitottam meg másik böngészőben [link] , [link]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52920) Kékes525 válasza Pityu. (#52919) üzenetére


Kékes525
félisten

Semmi. Az 56.0.2 (64 bites) és az 57-es is egyformán reagált. Az induló 25%-körüli terhelés 1 másodpercen belül lecsengett. Ismételhető?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52921) Pityu. válasza Kékes525 (#52920) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most nekem is pár százalék a processzor terhelés meg azóta még meg nyitottam 6 tabot

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52922) weiss


weiss
addikt

Megoldható valahogy, hogy bizonyos oldalakat ne szinkronizáljon a FFX sync?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#52923) IfjVerIstvan


IfjVerIstvan
csendes tag

Sziasztok!

Számomra a privacy és a biztonságos(abb) böngészés egyformán fontos. Ezért a NoScript vs FF57 helyzet miatt uBO mellé, a NS helyett a uMatrixot próbálgatom.
Az uMatrix firewall szerű, nagyon részletesen lehet szűrni webpage elements/connections/content szinten. Kissé macerás, de nekem megfelelne, ellenben van néhány dolog, amit nem találok. Például hogyan tudom alapértelmezetten tiltani a top-lvl (1st party) site egyes összetevőit (pl. script). Ez az NS esetében az opciók között elérhető, biztos uMatrix is tudja valahogy, de nyilván annyira triviális, hogy elsiklok felette. Továbbá a NS advanced tabon található fícsörök hiányoznak az ABE-XSS-Clearclick-HTTPS. HTTPS dolgait kiváltom a HTTPS Everywhere segítségével, viszont a többire tőletek kérek "biztosan jól működő" megoldást.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aláírva...

(#52924) Matthewus válasza IfjVerIstvan (#52923) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha jól tudom béta verzió van a NoScript-ből, és talán lesz már stabil a jövő héten.
uMatrix leírás: [link]

(#52925) EmptyParadox válasza IfjVerIstvan (#52923) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha rákattintasz az ikonjára előjön a kezelőfelület. A legelső mezőn tudod állítani, hogy az adott site-ra vonatkozóan, vagy globálisan módosítod a beállításokat.
Ha "*"-ot választod ki, akkor globálisan, minden oldalra alapértelmezett működést módosítasz. Ha jól emlékszem alapbeállítás esetén csak passzív elemeket enged át 3rd party-tól.
Fent az első sorban állítod be, hogy az adott típusból mit engedélyezel az oldalon/globálisan - katt rájuk és piros/zöld.
Bal oldalon az első oszlopban piros/zölddel az adott domain-t tudod tiltani. Illetve a mátrixban ennek teljes kombinációit tudod beállítani.

Very bare walkthrough for first time users.
Wiki-n részletes leírása van.

XSS-t külön nem kezel uMatrix, ez a hátránya. Csak 1st/3rd party scripteket tudsz tiltani teljesen.

Közben megelőztek a wikivel. :)

[ Szerkesztve ]

(#52926) headhunter válasza lck (#52884) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam az eggyel régebbivel megy a legújabbnál a mester jelszó megadása után nem lép tovább...

(#52927) IfjVerIstvan válasza EmptyParadox (#52925) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Köszönöm a gyors választ, Matthewus-nak úgyszintén :)
Természetesen a linkelt tartalmakat olvastam, addig nem is kérdeztem volna.
A wiki alapján én is használtam a "*", de csak temporálisan működik, elfelejti, hiába mentem el. Ezt normális működésnek feltételezve arra gondoltam, hogy talán ki van emelve opcióként. Ezek szerint nálam van vmi probléma, felteszem a portable beta FF57 miatt. +1x thx:)

szerk. #52928 Ozrych
Igen tudom, de mint írtam, nem műxik. De majd jól megrepárolom...

[ Szerkesztve ]

Aláírva...

(#52928) EmptyParadox válasza IfjVerIstvan (#52927) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Jah, igen, a lakatkával tudod elmenteni.

(#52929) svgyula válasza Pityu. (#52919) üzenetére


svgyula
addikt

Hát valami neked nagyon gyengén muzsikál a gépeden :P Megnyitottam elindítottam a zenét is és még így sem éri el a 2%-ot! Nem lehet, hogy a processzorból elgurultak a magok? :DDD

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#52930) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 56.0.2 (64 bites)-ben letiltott kiegészítőkkel sincs a YouTube-on hang, míg az 57-esben rendesen megy. Mindkettőben a bejelentkezés után próbáltam, új felületen. Mi lehet a baj?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52931) Kékes525


Kékes525
félisten

A frissítési csatornán nem a legújabb Firefox 57-es RC van. A legújabb Index of /pub/firefox/candidates/57.0-candidates/build4/win64/hu/ innen tölthető le, akit érdekel. Nem látok benne semmi változást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52932) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Valaki tud arra megoldást, hogy a Firefox miért küszködik a Youtube HD videók lejátszásával, ha a Chrome azokat teljesen gördülékenyen viszi? Ugyanúgy VP9 kodeket használ mindkét böngésző, de a Firefox (most éppen egy Quantum beta van fent) egyszerűen szaggatva játssza le a videókat (480p még rendben, de egy 720p már kifekteti, miközben a Chrome még a 1080p videókat is simán viszi).

Nem a saját gépem, hanem az egyik munkahelyi régi laptop. Nem egy erőmű (T4200 + 4GB RAM + Windows 10 + SSD), de aki használja, nagyon másra nem használja. Chrome-ról azért váltana, mert ott meg a weboldalak görgetése szaggat brutálisan...

(#52933) Kékes525 válasza Stauffenberg (#52932) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld meg a hardveres gyorsítás kikapcsolását. De előbb, a VGA drivere új? Ha nagyon régi a VGA kártya, akkor lehet, hogy épp az új a rosszabb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52934) EmptyParadox válasza Stauffenberg (#52932) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Itt minden ki van pipálva?
Hardveres gyorsítás ki/be kapcsolása mellett tesztelj videót.
Meg nézd meg úgy, hogy visszaváltasz a régi youtube designra. Azt hiszem jobb felső menüből lehet.

[ Szerkesztve ]

(#52935) Vakegérke válasza EmptyParadox (#52934) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nálam a VP8 és VP9 felkiáltójeles. Hogy lehet engedélyezni?

Szerk: Egyébként nincs problémám a lejátszással.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52936) EmptyParadox válasza Vakegérke (#52935) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Elvileg media.mediasource.webm.enabled true about:config-ban.

(#52937) Vakegérke válasza EmptyParadox (#52936) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ez stimmel, így van beállítva, mégse gömbölyű.

Ettől függetlenül köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52938) EmptyParadox válasza Vakegérke (#52937) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Milyen OS-t használsz?

(#52939) Vakegérke válasza EmptyParadox (#52938) üzenetére


Vakegérke
veterán

Win7 64bit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52940) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 57-esnél ki kellett kapcsolnom a multiprocesszt (hardveres gyorsítást) ahhoz, hogy a NoSquint 62.1-es (legújabb) verziója jobban működjön. Így sem tökéletes, de több funkciója müködik így.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52941) Digitalpimp


Digitalpimp
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek az mitől lehet, hogy a Firefox proci használata állandóan 19 és 35% között változik, de néha még ilyen 58-62 is felugrál egy-egy pillanatra. Már végigzongoráztam az összes kieg. ki-be kapcsolását, teljesen letiltottam, most felfrissítettem, de mégis csinálja. Mondjuk elég régi vas (AMD Athlon 4800+X2 3 Gb RAM), és ez már ennyit tud oszt csók? Op: Win 7 Home Premium 32 bit, Róka a 56.0.2 32 bit telepített, illetve az 57 béta portable is csinálja. Ötletek? Köszi.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52942) Kékes525 válasza Digitalpimp (#52941) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld kikapcsolni a hardveres gyorsítást (vagy bekapcsolni, ha nincs bekapcsolva). Azért nézd meg, hogy nem kaptál be e egy bányász vírust, vagy valami mást. HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit, adwcleaner-el. A letöltési linkek itt vannak: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52943) Digitalpimp válasza Kékes525 (#52942) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Köszi.Betolakodó tuti nincs, Avast állandóan megy, az Emsisofttal meg a Malwarebytesal átnézetem minden héten egyszer a gépet, sose találnak semmit szerencsére. Viszont most ahogy nézem a feladatkezelőt, beállt ilyen max 5-10%-ra. A fene se érti... :F

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52944) Kékes525 válasza Digitalpimp (#52943) üzenetére


Kékes525
félisten

Azért nézd meg a hardveres gyorsítást, az mit változtat a dolgon.

Mindenkihez, ez elég érdekes:

Hogy lehet 3 folyamat, amikor csak 1 van bekapcsolva? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52945) Matthewus válasza Kékes525 (#52944) üzenetére


Matthewus
őstag

Tartalom folyamatok számát szabályozza.

(#52946) Kékes525 válasza Matthewus (#52945) üzenetére


Kékes525
félisten

Régebben is így volt? Mintha 1-re emlékeznék a feladatkezelőben.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52947) Digitalpimp válasza Kékes525 (#52944) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Az ki van kapcsolva, sose kapcsolom be, mert úgy mindig jobban pörgeti a procit.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#52948) Matthewus válasza Kékes525 (#52946) üzenetére


Matthewus
őstag

Milyen régen pontosan?

(#52949) Kékes525 válasza Matthewus (#52948) üzenetére


Kékes525
félisten

Talán 54-55 östől lefelé? Mióta van a tartalomnak több folyamata?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52950) Matthewus válasza Kékes525 (#52949) üzenetére


Matthewus
őstag

Talán 55-től van alapértelmezetten 4, vagy 57-től lesz. Azért látsz te 3 folyamatot, mert van a főfolyamat, a te beállításod szerint 1 tartalom folyamat, és 1 másik folyamat ami a GPU-é, ha minden igaz.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.