Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52202) Matthewus válasza #46372352 (#52201) üzenetére


Matthewus
őstag

Mit szeretnél csinálni a könyvjelzőkkel?

(#52204) Matthewus válasza #46372352 (#52203) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezt a beépítettel is meg tudod tenni.

(#52206) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Rendben megy nálam az 57 Beta, gyorsank is mondanám. Egy beépülőt használok ContentBlockHelper -t a inteligens script szűrésre, ez is teszi a dolgát.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#52207) Matthewus válasza #46372352 (#52205) üzenetére


Matthewus
őstag

CTRL+Shift+B - Nézetek, jobb felső sarokban pedig a keresőmező

(#52209) Matthewus válasza #46372352 (#52208) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs már rá működő add-on, és egyelőre a Firefoxba se fog bekerülni ez a funkció

(#52211) Matthewus válasza #46372352 (#52210) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezt szerintem a többi böngésző topikjában kérdezd meg.

(#52212) Visormail válasza Kékes525 (#51741) üzenetére


Visormail
addikt

"Az első sor kiválasztja a profile mappát, ezt mindenkinek a sajátját kell ide írnia."

Aki csak egy profilt használ, az átírhatja *.default-ra és akkor nem kell nézegetnie, hogy mi lehet a neve.
Tehát ez így működik cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\*.default\

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#52213) Kékes525 válasza Visormail (#52212) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, igazad van. :K

3. variáció Visormail javaslata alapján:

cd %APPDATA%\Mozilla\Firefox\Profiles\*.default\
C:"\program files\WinRar\Rar.exe" a -r -rr -dh -m5 -ag[YYYYMMDDHHMMSS] C:"\Program Files\Mozilla Firefox\"FEBE-BackUp\profile-backup.rar *.*
cd \

Majd csak alakul. Már ennyi mentést készített automatikusan. A FEBE könyvtár alattiak.

A utolsók azért nagyok, mert az "EverSync - Sync bookmarks, backup your favorites" addon is ide ment. Az utolsót a mostani verzióval manuálisan indítottam azért más az időbélyeg.

Most látom, hogy van egy "1" jelű könyvtár is, amit töröltem is, az szemét :)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52214) svgyula válasza Kékes525 (#52213) üzenetére


svgyula
addikt

Húúúúú legalább 15 éve nem láttam norton commandert :Y Amióta kijött a wincomander, majd a totalcommander én nem használom.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#52215) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#51600) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Megpróbálkoztam Ublock-al és felraktam a legfrissebb verziót, de újra az előző hsz-emben szereplő két IP címhez (104.27.147.83 és 151.101.12.133) kapcsolódik minden egyes alkalommal a Firefox amikor elindul még akkor is ha az összes szűrőt befrissítettem és ezután kikapcsoltam az automatikus frissítést.
Ezután visszatettem a régi 1.13.10-es verziót és ezután Firefox indításakor már nincs semmilyen IP címhez kapcsolódás, tehát kizárásos alapon ez az új verzió miatt van.

A kérdésem az lenne, hogy hosszú távon ha fent hagyom az Ublock 1.13.10-es verziót és nem frissítem, de a szűrőket frissítem akkor ebből lehet bármiféle gond pl. biztonsági vagy egyéb?

(#52216) Kékes525 válasza svgyula (#52214) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Most se láttál. Ez a Far Manager, a legjobb Norton Commander klón. Persze úgy szineztem mint a Norton Commanderem volt. Van olyan jó mint a TC, amúgy azt is használom.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52217) Matthewus válasza Daywalkerke (#52215) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg, hogy ugyanazokat a szűrőlistákat használja e mindkét verzió. Ha annyira érdekel, hogy miért és mihez kapcsolódik és ha kiszeded az összes szűrő elől a pipát és még mindig kapcsolódik, akkor jelezd a fejlesztőnek a Github-on ezt a jelenséget.

(#52218) Daywalkerke válasza Matthewus (#52217) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

A szűrőlista 100%-ban ugyanaz maradt a legújabb verzióra történő frissítés után is mint előtte, semmit nem változtattam rajta, ezért is furcsállom ezt a jelenséget.

(#52219) Matthewus válasza Daywalkerke (#52218) üzenetére


Matthewus
őstag

Mivel nézed a kapcsolódásokat?

(#52220) Daywalkerke válasza Matthewus (#52219) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Egy tűzfal programmal.

(#52221) Kékes525


Kékes525
félisten

Böngészők összehasonlítási tesztje. A böngészők naprakészek, a legújabb frissítéseket tartalmazzák. Az eredmények csak iránymutatóak, mert nem szűz rendszeren lettek tesztelve, azonban szerintem lényegi eltérés nem lenne.
A rendszerem: Operációs rendszer: Windows 7 64bit Pro, Hardver: QuadCore Intel Core i5-2500, 4133 MHz, Asus P8Z68-V Pro/Gen3 4x4 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM, Audio-GD-11-USB32 DAC, SAMSUNG SSD 830 rendszer meghajtó

Firefox 56.0.1 (64 bites):

Firefox 57.0b7 (64 bites):

Google Chrome Verzió: 61.0.3163.100 (Hivatalos verzió) (64 bites):

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52223) Matthewus válasza #05304832 (#52222) üzenetére


Matthewus
őstag

Ezek a beállítások szerintem nem befolyásolják a beágyazott YouTube videók láthatóságát. Privát böngészésben illetve előzmények, sütik törlése után se jó?

(#52225) Matthewus válasza #05304832 (#52224) üzenetére


Matthewus
őstag

Nézd meg egy oldalon ahol van beágyazott videó, hogy mit ír a konzol (CTRL+Shift+J)

(#52227) Matthewus válasza #05304832 (#52226) üzenetére


Matthewus
őstag

Reklámblokkolót használsz? Firefox beépített követésblokkolóját kapcsold ki.

(#52229) Pityu. válasza Kékes525 (#52221) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez a böngésző sebességét méri?
Nekem ilyen lett firefox 56.0.0 32 bites
Meg az adatlapomon lévő konfig,nekem néha gondolkodik a firefox egy két oldal betöltésénél.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52230) Kékes525 válasza Pityu. (#52229) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen a sebességet méri. Egészen jó az értéked. Persze gondolom nagyon sok függ a Firefox beállításától és természetesen a hardvertől is. Nálam nagyon sok addon van (27 van engedélyezve). Nekem az 57-es volt ennyi.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52231) netpeti98 válasza Pityu. (#52229) üzenetére


netpeti98
addikt

Mondjuk abból, hogy mindenki berak egy képet az aktuális konfigról és böngészőről sok minden nem derül ki, az eltérő hardveres környezet miatt.
Ahogy Kékes525 csinálta úgy már jól láthatóak a különbségek. ;)

(#52232) Fandango


Fandango
veterán

Már múltkor mértem egyet, és szerintem meg kell ismételni a tesztet, mert most ezt kaptam.
FF 56.0 64bit, konfig az adatlapomon.

:Y

(#52233) Kékes525 válasza netpeti98 (#52231) üzenetére


Kékes525
félisten

A relatív különbségek érdekesek szerintem egy adott rendszeren belül, az abszolút értékek nagyon egyediek. Annyit biztosan el lehet mondani, hogy az új rendszer sokkal gyorsabb lesz mint a régi és talán egy picivel gyorsabb is lesz mint a Chrome. Az igazi persze az lett volna, ha szűz rendszereket hasonlítok össze. Így csak iránymutatóak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52234) Matthewus válasza Kékes525 (#52233) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox Multi-Account Containers: [link]
Containerise: [link] automatikusan nyitja meg a beálított oldalakat egy "kontérben".

(#52235) nfsu17


nfsu17
veterán

Majd én is megnézem később, hogy mit tud az 57, mert az 55-nél már az 56 is jobb a mérés szerint, de arról nincs képem. Csak azt hiszem szóban írtam le korábban.

7 éves gép, 7 éves win7 64 bittel
hdd, nem ssd, tele minden xarral.
phenom 955 négy mag, 4GB RAM, gpu gyorsítás bekapcsolva mind2 böngészőben.
nem tudom nélküle más lenne-e a mérés.

nem eget rengető különbség, de a króm tényleg "azonalibb" minden lépésnél valóságban is.

FF 56.0.1

chrome 61.0

(#52236) Bal0924 válasza Bal0924 (#52196) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Akkor nincs alternatíva azokra a kiegészítőkre?

(#52237) Matthewus válasza Bal0924 (#52236) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] [link] ezek között válogass, valamint használj hasonló kulcsszavakat további kereséshez.

(#52238) Bal0924 válasza Matthewus (#52237) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Akkor ezek szerint nincs.
Azért köszi..

(#52239) pibácsi


pibácsi
senior tag

Volt már téma, de nem jött rá egyértelmű válasz senkitől: a Firefoxra hogyan tudom visszaállítani a FlashPlayert? Igaz, hogy van a választási lehetőség a HTML5 és ez között, de ha a Flasht választom, akkor megszűnik a lejátszás. Pedig állandóan kéri a frissítést - érdekes, hogy automatikusan nem frissít, hiába van beállítva - viszont a HTML5 nem mindent játszik le. Évek hosszú során jól működött. Most korábban beújították ezt az újabbat ( a Microsoft) azóta nem jól mennek a videók. Mit kellene tennem? Vagy nyugodjak ebbe bele.

Üdv. Pibácsi.

(#52240) Matthewus válasza Bal0924 (#52238) üzenetére


Matthewus
őstag

Lehet, hogy van, de nem fogja helyetted senki megkeresni.

(#52239) pibácsi: Melyik oldalon?

[ Szerkesztve ]

(#52241) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mióta visszaálltam 56-ra 57-ről bár lehet, hogy az 57-tel is volt, de a béta 56-tal biztos nem..., szóval tapasztalok olyat, hogy ha nézek egy youtube videót, akkor bejön a windows homokóra, és fagy az egész, a hang megy tovább...
Van, hogy néha a windowsos "program nem válaszol" is megjelenik.

Mi okozhatja? Mit tegyek rászűrésként?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52242) LEON_01


LEON_01
tag

FF. 55.0.3

(#52243) Kékes525 válasza LEON_01 (#52242) üzenetére


Kékes525
félisten

Az abszolút értékek nem sokat mondanak. Érdemesebb más verzióval (56 és/vagy 57), vagy a legújabb Chrome-al összehasonlítani. A különbségek az iránymutatóak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52244) Syl válasza Matthewus (#52234) üzenetére


Syl
nagyúr

És olyan Containerise-féleségről nem tudsz ami egy adott címet akár több konténerben is meg tud nyitni? Ha például a gmail-t három különböző konténerben szeretném megnyitni, készítenék róla három könyvjelzőt a könyvjelző sávra és onnan nyitnám meg egy-egy kattintással.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52245) Kékes525 válasza Syl (#52244) üzenetére


Kékes525
félisten

A Multi-Account Containers nem azt csinálja?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52246) Syl válasza Kékes525 (#52245) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. A Multi-Account Container azt csinálja, hogy rábökök az eszköztárra kihelyezett gombra, nyit egy új (kiválasztott) konténert és abban megnyithatom a gmailt. Ez három kattintás - és mivel én vagyok az univerzum leglustább embere ;] ezt egy kattintással szeretném megoldani! Kihelyezek a könyvjelző eszközsávra három gmail könyvjelzőt, és valahogy beállítom (ehhez kellene kiegészítő), hogy mind automatikusan másik (a neki kialakított) konténerben nyíljon meg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52247) Kékes525 válasza Syl (#52246) üzenetére


Kékes525
félisten

Meglehet vele csinálni.

Talán így:

1. Felteszed az eszköztárra az adott lapokat.
2. Nyitsz egy multi contener lapot.
3. Abba lenyítod az első linket.
4. Beállítod, hogy allwast open in defaultot

5. ctrl + ismét rányomsz ugyanarra a linkre. akkor megjelenik ez:

6. Itt kiválasztod amit az ábra mutat.

Bocs, ha kicsit zavaros, de nekem ment valahogy. A tabok színeiből látni, hogy másik contanierbe nyitja meg és mindig azzal nyitja.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52248) Syl válasza Kékes525 (#52247) üzenetére


Syl
nagyúr

Pont nem azt csinálja!
De úgy látom nem értetted meg hogy mit is szeretnék.
Szeretnék a könyvjelző eszköztárra három gmail könyvjelzőt. Az első automatikusan az egyes konténerben nyíljon meg, a második a kettesben és így tovább.
A te eljárásoddal mindhárom gmail könyvjelzőm ugyanabban a konténerben nyílik meg.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52249) Kékes525 válasza Syl (#52248) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, csak most próbálgatom ezt az addont. Értem amit mondasz. Egy adott site (nálad a gmail) különböző lapjai (különböző e-mail címek) nyíljanak meg külön konténerbe. Ennek amúgy mi lenne az értelme?
Vagy azt szeretnéd, hogy ugyanaz a gmail lap (ugyanaz az e-mail cím) nyíljon meg különböző konténerekbe?
Valóban az én megoldásomnál 3 különböző site 3 külön kontanerben nyílik.
Megpróbálom megcsinálni azt amit írsz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52250) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52249) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Valószínűleg három különböző fiókhoz kell.
Syl, ha esetleg pinned tabként lenne megnyitva mindhárom fiók? A containereket megjegyzi pinned tabok esetén. Bár nem biztos, hogy szeretnéd, hogy meg legyenek nyitva folyamatosan.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.