Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52151) rushty válasza SharpSA (#52150) üzenetére


rushty
senior tag

Ok, ha csak ennyi mentenivaló van. Igazából nem tudom. Nem volt még sikeres. Szinkronizacio pedig nem volt eddig bekapcsolva, ezt most meglepnem...

A könyvjelzőt elobb 75mb már exportálták, van egy fájl, vissza tudom majd tölteni?

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#52152) SharpSA válasza rushty (#52151) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam eleve át van irányítva a profil mappa a D meghajtóra, na meg az egész falhasználói mappa, amit a windows enged (dokumentumok, stb.). Így elég azt a mappát menteni (cache törlések után). Ez a mappa alapesetben a C:\Users\#felhasználónév#\AppData\Roaming\Mozilla mappa. Ezzel minden le van mentve.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52153) Kékes525 válasza SharpSA (#52152) üzenetére


Kékes525
félisten

Én így csinálom. profile mentő batch file, profile mentő batch - javított verzió

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52154) SharpSA válasza Kékes525 (#52153) üzenetére


SharpSA
veterán

Én meg Total Commanderben. Jó ötlet a bat fájl is, csak sokan nem tudják az aktuális profil nevét, azt ki kell keresni. Ilyenkor lehet jó a MozBackup, mert az is ugyanazt csinálja, bár nem tudom hogy működik az újabb verziókkal.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52155) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok! Egy mezei kérdésem lenne..a könyvjelzők tudom hol vannak a firefoxban, de a kedvencek nem. Újra kell tennem a gépet, és leakarom menteni elötte a kedvenceket, hogy aztán átmásolhassam az új gépre majd a firefoxba valahogy. Hol találom ezt? Vagy az exportálással ami a könyvjelzőnél van, automatikusan lementi a kedvenceket is vele együtt?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#52156) Kékes525 válasza SharpSA (#52154) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem kell tudni az aktuális profile nevét. Ezért javítottam a második verzióban környezeti változóra a profile konkrét nevét.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52157) csako válasza Feri1977 (#52155) üzenetére


csako
veterán

Mi a különbség a kedvencek és a könyvjelzők között?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52158) SharpSA válasza Feri1977 (#52155) üzenetére


SharpSA
veterán

Ha olvasnál kicsit, akkor látnád, hogy előtted 3 hozzászólással én is írtam, hogy mit kell menteni, majd visszaállítani, amivel minden le lesz mentve... :U

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52159) SharpSA válasza Kékes525 (#52156) üzenetére


SharpSA
veterán

Na ennyire nem néztem bele a kódba, de akkor most megnézem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52160) Syl válasza SharpSA (#52154) üzenetére


Syl
nagyúr

A MozBackup jó cucc, de van egy nagy hiányossága. A szerzőt idézve: "Sorry, no versions for Linux and Mac OS X. I don't have plans for doing these versions."

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52161) nfsu17 válasza Syl (#52160) üzenetére


nfsu17
veterán

ennél nagyobb hátránya ne legyen :DDD

(#52162) mekker válasza csako (#52144) üzenetére


mekker
őstag

Nem szeretnék legacy cuccokkal mókolni már, de azért köszönöm a választ.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52163) Syl válasza nfsu17 (#52161) üzenetére


Syl
nagyúr

Mivel a számítógépes időm kb 98%-át nem vindózon töltöm, így nekem ez deal breaker :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52164) Kékes525 válasza Syl (#52160) üzenetére


Kékes525
félisten

Az én verziómat gondolom könnyen átlehet ültetni más rendszerek alá is. ;)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52165) SharpSA válasza Syl (#52163) üzenetére


SharpSA
veterán

Úgy kell neked, minek kell különcködni? :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52166) SharpSA válasza Kékes525 (#52156) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyébként így oké, de ha valakinél netán több profil is van, akkor visszaállításkor probléma lehet, de akár jól is működhet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52167) Kékes525 válasza SharpSA (#52166) üzenetére


Kékes525
félisten

:N Például TC-vel (én Far Managert használok) a visszaállítás ebben az estben sem lehet gond. Nálam 3 profil van és csak egyet mentek. Az egyik ablakba beállítom kinyitva az archív mentést, míg a másik ablakba a főprofilom van. Vagy törlöm az egész régi tartalmat, és az egész mentést bemásolom a fő profilomba vagy szelektíven cserélek. Ennyi. Kis odafigyeléssel szerintem nem lehet gond. Eddig ebből sohasem volt gondom, pedig már nagyon sokszor csináltan, mert állandóan kísérletezek és nem mindig sül el jól a dolog és akkor vissza kell állítanom a profilet. Általában az egészet szoktam cserélni. Csak nagyon ritkán választom a szelektívet, mert ahhoz már sokszor nagy szakértelem kellene, hogy melyiket szedjem ki a mentésből.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52168) sz.j


sz.j
nagyúr

Szevasztok!

Az évekig szinte tökéletesen működő FF-nél most valami gubanc van, mert ha egy oldalhoz (pl. Ügyfélkapu) űrlapon keresztül kell belépnem a böngésző címsorába beírt oldalcím és annak megnyitása hatására az űrlapon más be van írva a Felhasználónév és a jelszó, pedig nem lett elmentve!!!!
A Böngészési előzményeket (mindet) hiába töröltem sajnos továbbra is a fentiek szerint jelenik meg az űrlap ... :W

Opera-nál és Chrome-nál nem jelentkezik a hiba csak FireFox-nál ....

Szerintetek hol és hogy lehetne ezt a hibát megszüntetni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#52169) SharpSA válasza Kékes525 (#52167) üzenetére


SharpSA
veterán

Oké, akkor itt meg is egyezhetünk. TC-vel mentem és állítom vissza, bár nekem a D meghajtón van a Firefox profil mappája, így onnan kell mentenem. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52170) sz.j válasza sz.j (#52168) üzenetére


sz.j
nagyúr

Megoldódott .., leírom a megoldást hátha később valakinek még jó lesz.

A firefox-ban az adatvédelem mentett bejelentkezések közül kellett törölni az ott szereplő mentést.
(De, hogy hogyan került oda azt nem tudom :( )

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#52171) #54715584


#54715584
törölt tag

57-es verzióhoz van olyan addon, ami a Bookmark Toolbart többsávossá varázsolja? Roomy Bookmarks Toolbart kellene leváltani majd.

(#52172) Matthewus válasza #54715584 (#52171) üzenetére


Matthewus
őstag

A válasz a kiegészítő oldalán található: "IT'S IMPOSSIBLE"

(#52173) #54715584 válasza Matthewus (#52172) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ezért kérdeztem, hogy van-e helyette másik? :)

(#52174) Pityu.


Pityu.
nagyúr

16 facebook lap megnyitása így megeszi a firefoxot?Jól belassult :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52175) Matthewus válasza #54715584 (#52173) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha nem lehetséges, hogy lenne másik?

(#52176) #54715584 válasza Matthewus (#52175) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem értelek. Egy adott addont nem folytatnak. Ez miért jelenti azt, hogy másik nem létezik?
Van a Multirow Toolbar addon, de azt sem folytatják.

57-es verziótól nem lesz semmilyen addon, amivel többsoros lesz a toolbar?

(#52177) Fandango válasza Pityu. (#52174) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos igen. Nekem van hogy csak 1 FB lap van megnyitva, de régóta, meg sokat tekergettem, és 5-6 gigára felmászik a memória használat.

[ Szerkesztve ]

(#52178) Matthewus válasza #54715584 (#52176) üzenetére


Matthewus
őstag

57-es verzió? WebExtensions? Már kb. 1 éve beszélünk erről, hogy lesznek kiegészítők, amiket nem lehet portolni.

(#52179) csako válasza #54715584 (#52176) üzenetére


csako
veterán

Nem kifejezetten azt írta ki, hogy nem folytatja, hanem azt, hogy "It's imposssible", ami csakis azt jelenti, hogy lehetetlen megoldani, tehát nem lesz semmilyen addon, amivel többsornyi toolbar lesz. Ez egy "új" limitáció az 57-es verziótól kezdve.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52180) #54715584


#54715584
törölt tag

Értem, értem, csak rosszul tettem fel a kérdést és szomorú vagyok, hogy ez semmilyen formában nem fog létezni a jövőben. :(
A toolbaron lévő RSS opció megmarad?

[ Szerkesztve ]

(#52181) Pityu. válasza Fandango (#52177) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem mondjuk a 32bites változat van fent de totál be lassult a sok laptól.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52182) DS39 válasza #54715584 (#52180) üzenetére


DS39
nagyúr

A Mozilla azt veszi ki a Firefoxból, amitől ez böngésző különbözött a többitől, a használható, okos kiegészítőket.

Ezután ha nem sikerül tényleg villámgyorsra csinálni, akkor egy év múlva töredéke lesz a piaci részesedése.

[ Szerkesztve ]

(#52183) scope2007 válasza DS39 (#52182) üzenetére


scope2007
addikt

Én is így gondolom
A rengeteg jó kiegészítő miatt használom csak a Firefoxot
Ha azok nem lesznek már, akkor nem feltétlenül marad a róka
Sajnálom

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#52184) Kékes525 válasza DS39 (#52182) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem eszik olyan forrón a kását. Két dologban bízhatunk:

1. A mostani WebExtensions NEM a végleges. Fejleszteni fogják. Azaz később elérhetőek lehetnek az egyes funkciók, amik most nem lehetségesek.

2. A profile chrome könyvtárában van egy userChrome.css file, amivel programozható a Firefox. A most megszűnő addononok tudásának egy része ezen keresztül aktiválható:

1. Things possible in Firefox 57+ (by using code tweaks in userChrome.css) #365

2. UserChrome-Tweaks - GitHub

3. UserChrome Tweaks - Google keresés

4. Reddit userChrome.css - Google keresés

Változatlanul nem értem azt, hogy a userChrome.css szerkesztésére miért nem lehetne addonokat készíteni, amivel megkönnyítenék az egyes felhasználók dolgát. Így szerintem a Classic Theme Restor is visszahozható lehetne, legfeljebb csökkentet tudással. :F Szerintetek ez lehetséges?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52185) Kékes525 válasza Kékes525 (#52184) üzenetére


Kékes525
félisten

Mármint a userChrome.css szerkesztésére addonokat írni, amely csak annyit csinál, hogy az adott kódot hozzáfűzi a meglevő userChrome.css file-hoz és újra indítja a firefoxot a felhasználó engedélyével. Szerintem ez egyáltalán nem bonyolult.

Ha egyszer én szerkeszteni tudom a userChrome.css filet, akkor ezt lehetne akár exe programokkal is.

Két variációt felsoroltam, ami szerintem rendelkezésre áll.

Miért nem lehetséges ez?!? Miért nem próbálkoznak a fejlesztők egy része ezekbe az irányokba elmozdulni? :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52186) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Firefoxban olyat nem lehet ,hogy ha van pár régebbi könyvjelző mentésem azokat valahogy össze hozni a jelenlegi könyvjelző mentésekkel felülírás nélkül?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52187) Matthewus válasza Pityu. (#52186) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha beimportálod a könyvjelzőkezelőben, akkor nem írja felül, ha jól emlékszem.

(#52188) Pityu. válasza Matthewus (#52187) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na ezt majd kipróbálom

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52189) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

IOS re tudtok mondani valami reklám blokkolót amit tudok használni a Fox alatt?

(#52190) Matthewus válasza SG3rg0 (#52189) üzenetére


Matthewus
őstag

Firefox Focus

(#52191) SG3rg0 válasza Matthewus (#52190) üzenetére


SG3rg0
őstag

Ott a Syncbe nem tudok bejelentkezni.

(#52192) Matthewus válasza SG3rg0 (#52191) üzenetére


Matthewus
őstag

Ha jól tudom, akkor sehogy.

(#52193) svgyula


svgyula
addikt

Tisztelt Urak! Egy kérdésem van váltottam 32bit-ről 64bit-re(bár lehet nem ez a gond). Azt vettem észre, hogy rendre felhoz egy hibaüzenetet amikor elindítom! Nem ír semmit aminkor bezárom aztán az újraindításnál az üzenet "sajnálatos dolog történt" és felsorolja az utolsónak megnyitott oldalakat. Volt már valakinek ilyen? A figyelmeztetés a több oldal bezárása esetén ki van kapcsolva. De nem találtam semmilyen beállítási lehetőséget, ahol erre hivatkozna. A verzió 56.0 64bit. Elméletileg azt írja a sajtó, hogy naprakész.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#52194) Kékes525 válasza Kékes525 (#52147) üzenetére


Kékes525
félisten

Megint visszakerült a régebbi verzió az Speed Dial [FVD] - New Tab Page, Sync... 23.3.1ből. Miért kell élesbe kipróbálnia? Persze a mostani próbaverzió már legalább minimális szinten használható volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52195) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Újra raktam a firefoxot és meg is lepődtem 56.0.1 verzió,ezt nem lehet vissza állítani,hogy így nézzen ki

Ehelyett

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52196) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Sziasztok

Kipróbáltam a 57 bétát, de 2 nagyon fontos kiegészítő nem kompatibilis vele. :((
A kérdésem hogy majd ami novemberben kijön 57, fognak működni a kiegészítők?

Google Translator és a Speed Dial

Lecserélném őket ha jó utódjuk van.
-Ezzel a fajta Speed Dial-al úgy tudom behozni a beprogramozott oldalakat hogy lenyomom a ctrl+1,2.3..stb.
Van olyan Speed Dial ami tud ilyet?
-A Google Translator meg 1 gombnyomásra lefordítja az oldalt, vagy ha kijelölök egy szót/mondatot/..stb. lefordítja azonnal.

(#52197) svgyula válasza svgyula (#52193) üzenetére


svgyula
addikt

Megoldódott megtaláltam a gondot.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#52198) hl225


hl225
tag

Sziasztok!
Egy jelszóval védett weboldal elérhetőségét és így jelszavát szeretném ugyanazon számítógép többi felhasználóival megosztani, lehetőleg úgy, hogy a jelszót ne tudják később a böngészőben megnézni. Win7 és Firefox lenne a párosítás (mivel úgy néz ki Chrome-mal nem egy). Úgy szeretném, hogy a könyvjelzők közé elmentem az elérhetőséget és az elmentett jelszót felkínálja a többi felhasználónak is. Lenne egy rendszergazda felhasználó, itt kerülne telepítésre a Firefox és elmentésre a jelszó. Viszont ha ezt követően létrehozok egy új (korlátozott jogú) felhasználót akkor ugye alapesetben nem kapja meg ezeket az adatokat. Az új felhasználó helyett belépve és beállítva a jelszót pedig később Ő is meg tudja nézni.
Hogyan tudnám a fentieket legegyszerűbben megvalósítani?
A mesterjelszót próbáltam, de azt a jelszóhoz történő hozzáféréshez is ismerni kell.
Valami mesterjelszóhoz szükséges megoldásra lenne szükségem, ami ha csak hozzáférek a weboldalon keresztül nem kéri a jelszót, de ha meg akarnám nézni akkor már kéri. Ismer valaki erre megoldást, mondjuk valamilyen plugin?

(#52199) Matthewus válasza hl225 (#52198) üzenetére


Matthewus
őstag

Add-on-ra vagy külső programra lesz szükséged, pl. KeePass+KeeFox kombóra, stb...

(#52200) Syl válasza Matthewus (#52199) üzenetére


Syl
nagyúr

Az se lesz jó, mert a böngésző a jelszót csak akkor tudja "beírni", ha előtte megnyitottad a Keepass adatbázist. Ha meg megtudja nyitni, akkor hozzáfér a jelszavakhoz. Ugyanaz a szituáció, mint a böngésző mesterjelszavánál.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.