Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52851) Pityu.


Pityu.
nagyúr

firefox 57 nél ezt az új lap nézetet vissza lehet állítani vagy csak a pici kockákkal kell beérni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52852) Kékes525 válasza Pityu. (#52851) üzenetére


Kékes525
félisten

A jobb felső saroknál a fogaskeréken klikk:

Ennyi állítási lehetőség van.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52853) Rimuru válasza Rimuru (#52695) üzenetére


Rimuru
veterán

Javitva.

Vigyázat, csalok!

(#52854) Kékes525


Kékes525
félisten

Speed Dial [FVD] New Tab Page, 3D Start Page, Sync 64.1.3 - A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis

56.02-ön úgy tűnik rendesen müködik. 57-esen is. Úgyhogy részemről az 57-esre a migráció biztosított. :))

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52855) newmoonlight


newmoonlight
senior tag

Hali! Azt vajon, hogyan lehet beállítani, hogy egy oldal könyvjelzőnek való beállításakor alapértelmezetten ne a "más könyvjelzők", hanem a "könyvjelző menü" ugorjon fel? (Hogy ne kelljen minden egyes könyvjelzőzéskor a legördülőből választani.)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#52856) Pityu. válasza Kékes525 (#52852) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Vagyis nem lehet vissza állítani,nekem valamiért megmaradt ,lehet az előző verzióból.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52857) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hogy lehet a PH-t uBlock Origin-ben a kivételek közé adni? Csak a lapcsaládot.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52858) Matthewus válasza Predator2 (#52857) üzenetére


Matthewus
őstag

A beállításoknál hozzáadod a kivételekhez.

(#52859) notika77 válasza mekker (#52845) üzenetére


notika77
senior tag

Találtam már Firefox add-ont is, amiben volt bányász.

(#52860) akaido válasza newmoonlight (#52855) üzenetére


akaido
addikt

Úgy lehet ezt kikerülni, hogy nem a Csillag gombra klikkelsz- mert akkor valóban a Más könyvjelzők az alapértelmezett- hanem a Menüsorban a Könyvjelzők/ Oldal hozzáadása a könyvjelzőkhöz almenüt használod, mert ekkor a Könyvjelzők menü lesz a könyvjelzők mentési helyének megadva.
Amennyiben nem látható a menüsor, nyomj egy ALT gombot, majd az Nézet/Eszköztáraknál Kapcsold be a Menüsort.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#52861) Pityu. válasza Kékes525 (#52852) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na nekem meg ez jön ki a kis fogaskerékre :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52862) looser


looser
addikt

Sziasztok! Mi lehet az oka annak, hogy a cikkeknél beágyazott tartalom nem jelenik meg, pl. fb, tweet, yt? Más böngészőben megjelennek. Letiltottam egyenként a kiegészítőket, de egyik után sem változott.

Üdv!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#52863) Matthewus válasza looser (#52862) üzenetére


Matthewus
őstag

Követés elleni védelmet kapcsold ki.

(#52864) Predator2 válasza Matthewus (#52858) üzenetére


Predator2
addikt

Hozzávan de nem jó valami.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52865) Matthewus válasza Predator2 (#52864) üzenetére


Matthewus
őstag

És mi az a valami? Követés elleni védelem ki van kapcsolva a Firefoxban?

(#52866) S-IW válasza Predator2 (#52857) üzenetére


S-IW
tag

Ha a nagy bekapcsológombra nyomsz, nem működik?

(#52867) Kékes525 válasza Pityu. (#52861) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik 57-es? Tiszta profillal?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52868) newmoonlight válasza akaido (#52860) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi szépen! :R

És arra nincs valami módszer, hogy a "csillagos" módszerrel történő könyvjelzőzésnél a "Menüsor" legyen az alapértelmezett? (Esetleg nem lehet valahogy törölni a lehetőségek közül a "Más könyvjelzők"-et?)

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#52869) Syl válasza newmoonlight (#52868) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam meg mindig a "Könyvjelzők menü"-t hozza fel :F

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52870) newmoonlight válasza Syl (#52869) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Nálam csak a "Menüsorból" való könyvjelzőzésnél az alapértelmezett a "Könyvjelzők menü"-be való könyvjelzőzés. A "Csillagos"-módnál (mivel -ahogy a fotón is látható- rejtve van a Menüsorom), a "Más könyvjelzők" az alapértelmezett. Ez a gond... Ötlet? :U

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#52871) Syl válasza newmoonlight (#52870) üzenetére


Syl
nagyúr

Jó lenne valami állítási lehetőség :K Mert én pl. nem csillagot nyomok, hanem "ctrl(cmd)-d"-t és tekintve, hogy az összes könyvjelzőm a "könyvjelző eszköztár"-ban van, hasznos lenne ha automatikusan oda mentene.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52872) Matthewus válasza newmoonlight (#52870) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs rá megoldás, ha jól tudom, olyan add-on talán van, ami az 56-os verzióval még működik.

(#52873) nubreed


nubreed
veterán

Nem tudom kihasznál Stylisht.

Frissült ez a rohadék a 3. -as verzióra. Nem tudom migrálni a régi userstyle -jaimat az új verzóba. A Style migration lapon felismeri, hogy mik voltak a már meglévő style -ok, és a leírtak szerint próbálok eljárni, de hiába copyzom ki és megyek át az Add Stlye lapra, importálom, meg is jelenik a kód, próbálom elmenteni, és azt feltételeztem, hogy el is mentei, de valójában nem történik semmi. Egyszerűen nem jelennek meg az így migrált style -ok nekem. Mit lehetne tenni, hogy működjön?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#52874) newmoonlight válasza Matthewus (#52872) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Köszi! :R
Syl: Köszi! :R

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#52875) csako válasza nubreed (#52873) üzenetére


csako
veterán

Stylus már jobb.
A leírásában van egy addon, ami képes a Stylishból importálni, lehet még az képes kibányászni és átmenteni saját magának.
-----

Egyébként "utálom" a Mozillát, amiért biztonsági okokra hivatkozva nem tudják módosítani a css fájlok a kiegészítők által generált oldalakat (sem), így most a Messenger panelem tök fehér marad, hiába van betöltve egy sötét téma a messenger.com-ra... :(((

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52876) looser válasza Matthewus (#52863) üzenetére


looser
addikt

Nagyon köszönöm! 10 éve használok FF-t, de erre nem, jöttem rá :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#52877) Pityu. válasza Kékes525 (#52867) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Elméletileg tiszta profillal mert mikor fel raktam még a múltkor az 57 bétát töröltem az 56 után mindent de nekem is be jöttek ilyen kis kockák aztán valamiért vissza jött a jól megszokott nagy kockás megoldás,azóta csak frissül a firefox mint ma is tette.De a nagy kockáim meg maradtak :) Mondjuk nekem így kéne,hogy maradjon de majd lehet nekem is kiüti valami frissítés vagy nem tudom.

Egyébként biztos nem természetes ez a nagy kockás megjelenítés a firefox 57 nek mert mikor meg nyitok egy kockában lévő oldalt vagy meg nyitok egy oldalt,kis képek is meg jelennek az oldalakról,de most nincs kép csak az oldal nevei.De nekem amúgy sem tetszik az új megoldás.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52878) Beren


Beren
tag

Üdv mindenkinek!

FF 57 alatt talált már valaki megoldást arra, hogy a tabokra duplán klikkelve bezáródjon a tab? Ha emellett esetleg a tabok sávjára duplán klikkelve új tabot nyílna, az maga lenne a mennyország...

Beren

(#52879) Matthewus válasza Beren (#52878) üzenetére


Matthewus
őstag

Amennyire tudom nem lehet megoldani egyiket se.

(#52880) Syl válasza Beren (#52878) üzenetére


Syl
nagyúr

Úgy tűnik, hozzá kell szoknunk, hogy az ilyen kényelmi megoldásokat beáldozták a haladás, a fejlődés és a biztonság oltárán :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52881) #27441408


#27441408
törölt tag

Nem tudom jelezte e már valaki, de végre van lastpass az új Firefoxra is. :)

(#52882) Matthewus válasza Syl (#52880) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez eddig is csak kiterjesztéssel ment, ha jól tudom. Lapot be lehet zárni a lapfülön a bezárás gombbal, középső klikkel, billentyűkombinációval, egérmozdulattal. Ez 4 lehetőség.

(#52883) headhunter


headhunter
addikt

Androidos Firefoxnál, letiltható a kiegészítők automatikus frissítése?

Lastpass legújabb verzió nem működik az 56-os Firefox-al.

(#52884) lck válasza headhunter (#52883) üzenetére


lck
senior tag

Lastpass nálam működik ( 4.2.1.21 ) 56-on.
Esetleg el kell távolítani és újra rakni.

(#52885) #27441408 válasza headhunter (#52883) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tegnap még nem láttam ki írva az addonok-nál ma igen feltettem és rendben működik. (nekem az új generációs béta firefox van)

(#52886) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 57-esben van lehetőség arra, hogy az első oldal ne TAB-ként nyíljon meg (ne lássam a TAB fülét)?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52887) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Opera-chrome után tettem próbát ma a 57.0val.
prohardver szövegkódolása mi? Teljesen másképp néz ki az élsimított felület mint a többi böngészőben.

(#52888) vlevi válasza bobalazs (#52887) üzenetére


vlevi
nagyúr

A Firefox cleartype-t használ, a másik kettő directwrite-t.

(#52889) bobalazs válasza vlevi (#52888) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

köszi. Elégedett vagyok a megjelenítéssel, nem tudom a directwriteot miért erőltetik, hiszen ronda.
Kicsit amúgy olyan csetlő-botlónak érzem ezt a firefoxot. pl. megfogom a tab fölötti lécet és gyorsan rángatom jobbra balra egérrel, akkor "elejti" az egér. Mintha a driver / gyorsítással lenne valami kompatibilitás probléma.

(#52890) Pityu. válasza bobalazs (#52889) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Már az egész böngészőt rángatod jobbra balra?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52891) Skullwipe válasza Skullwipe (#52844) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Á semmi. Ugyan az. Most épp egy friss 56.0.2-őn írok. Ugyan az, minden vastagított a hozzászólásoknál.

(#52892) bobalazs válasza Pityu. (#52890) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ez van ha az embernek egy monitor nem elég. ;]

(#52893) Pityu. válasza bobalazs (#52892) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igaz egy monitorom van de én akárhogy rángatom nekem viszi ide oda az egér és nem engedi el.
Lehet megakad a másik monitor kávájába és ezért leesik :DD

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52894) Predator2 válasza Matthewus (#52865) üzenetére


Predator2
addikt

Hogy kell megadni neki, hogy átengedje a lapcsaládot? Mert "simán", hogy www.prohardver.hu kevés volt.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52895) bobalazs válasza Pityu. (#52893) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Áhh, most már viszi rendesen.
Rájöttem mi okozta. Friss telepítés volt, és ment a szinkronizálás stb, az vitte az erőforrásokat, azért nem tudtam fogni stabilan.

(#52896) Matthewus válasza Predator2 (#52894) üzenetére


Matthewus
őstag

Hozzáadod a többi oldalt is, www. nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#52897) Pityu. válasza bobalazs (#52895) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Most már fogjad el ne ejtsd :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52898) Syl válasza Predator2 (#52894) üzenetére


Syl
nagyúr

Minek ezt ennyire túlbonyolítani? Ott vagy egy oldalon (például ebben a PH-s topicban), jobbra fent uBlock ikon, rábök, nagy kék "power" szimbólumra katt, szürke lesz és kész. Az összes PH-s oldalon ki van kapcsolva. Ugyanígy az ITcafe, MA, LO-on is kikapcsolod.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52899) Kékes525 válasza Syl (#52898) üzenetére


Kékes525
félisten

+1. Amúgy ugyanazt csinálja, beteszi a kivételek közé, csak így egyszerűbb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52900) Kékes525


Kékes525
félisten

Az 57-es problémamentes fogadásához: Find a compatible replacement for your Firefox legacy extension, Favorite WebExtensions?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.