Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52251) Syl


Syl
nagyúr

Igen, a cél az hogy három gmail könyvjelző három külön konténerben, természetesen három külön gugli fiókot nyisson meg.
Pinnelni nem szoktam lapokat, mert nem véd a véletlen bezárás vagy "felülírás" (amikor pl. egy pinnelt lapon állok és rábökök egy másik könyvjelzőre) ellen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52252) EmptyParadox válasza Syl (#52251) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nálam ha egy másik domainre kattintok mikor egy pinnelt tabon vagyok, akkor új tabon nyitja meg az oldalt. Nem ez az alap működés?
Esetleg még olyan megoldásra gondoltam, hogy csinálsz plusz kettő profilt, és ikonra kirakod őket. Egy kattintás így is, csak ugye másik ablakban és profilban nyitod így meg őket. Ez is gondolom körülményes lenne számodra.

(#52253) Kékes525 válasza Syl (#52251) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem azt is lehet vele, mert nekem úgy tűnik, hogy ez azt jelenti: Firefox Multi-Account Containers Idézet a lapról:

"Sign in to two different accounts on the same site (for example, you could sign in to work email and home email in two different Container tabs – but just to be clear, Firefox can only sync with one Firefox Account.)"

Persze ez még nem jelenti szükségszerűen az 1 klikkes megoldást.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52254) Syl válasza EmptyParadox (#52252) üzenetére


Syl
nagyúr

Őszintén? A három gmail accountot három chromium profillal használom (önálló indítóikonokkal), Firefox alatt gondoltam ezzel a multi izével egyszerűbb lesz megoldani. Sajnos nem.

(#52253) Kékes525

Igen, sajnos ez nem az egykattintásos módszer. Hanem a három :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52255) Kékes525 válasza Syl (#52254) üzenetére


Kékes525
félisten

Biztonság szempontjából szerintem megfelelő, ha mind a hármat ugyanabba a contenerbe nyitod meg, mert így is elvannak szeparálva a több taboktól profile szintjén. Ha vírusra mész rá az egyik tabon attól a contenier tab nem tud megvédeni, átterjedhet a többi független contaniere is is. Attól csak egy homokozó védene meg, ha mindegyik tab külön homokozóba futna.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52256) movax válasza Syl (#52248) üzenetére


movax
őstag

Én is lusta dög vagyok és úgy oldom meg, hogy csak vagy csak altatom a laptopot és akkor élesztésnél minden ott van, vagy ha kikapcsolom a böngészőt (néha muszáj), akkor History/Restore previous session. :) Évek óta így megy nálam.

(#52257) movax válasza Kékes525 (#52255) üzenetére


movax
őstag

De ugyanabban a konténerben hogyan tudsz különböző fiókokat megnyitni? Én úgy tudom, hogy sehogy, ezért kell több konténer, nem?

(#52258) Kékes525 válasza movax (#52256) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#52248) Syl:

Hoppá, erről eszembe jutott: Session Manager Megcsinálod a sokklikkes módszerrel egyszer mind a hármat külön contanierbe és a session managerrel kimented a munkamenetedet. utána már csak egy klikkel tudod behívni mind a hármat egyszerre, mert csak az adott munkamenetet kell megnyitnod.

(#52257) movax: Egy adott site összes lapját ugyanabba a contanierbe nyitja meg automatikusan. Épp ez volt a baj vele. (A különböző e-mail fiókok egy site különböző lapjai.)

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52259) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Mozilla jobb fölső sarokból eltűnt a "google keresés" toolbar. A testreszabásba ha belemegyek, ott ott van, de amint bezárom, eltünteti. Valaki találkozott hasonlóval?

Nem minden vándorút céltalan...

(#52260) Kékes525 válasza 3.Aragorn (#52259) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, valami miatt kilóg a képből. Mellette vannak addonok? Ha igen, akkor időlegesen vedd ki az egyiket, vagy akár többet. Ha ez segít, akkor át kell rendezned egy kicsit a toolbarodat, eszköztáradat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52261) LEON_01 válasza Kékes525 (#52243) üzenetére


LEON_01
tag

Minek? Ti már megcsináltátok! Én csak kíváncsiságból megmértem mit mutat és arra posztoltam. Éppen ezért nem is fogom lecserélni.

(#52262) movax válasza Kékes525 (#52258) üzenetére


movax
őstag

Nem automatikusan, ezt be lehet állítani az eszköztári ikonnál: Always open in... és pipa be vagy ki. És akkor pl. a személyes Gmail-fiókot mondjuk piros konténerben, a másikat kékben, a harmadikat zöldben nyitod meg.

(#52263) Kékes525 válasza LEON_01 (#52261) üzenetére


Kékes525
félisten

Természetesen nem. Nem értetted meg a lényeget. Azért kellene mindenkinek mindent megcsinálni, mert akkor a relatív különbségek már nem függnek a hardvertől. Ebben az esetben csak az eltérő Firefox beállítástól függ az eredmény.
Ahogy te csináltad, úgy én nem tudom az értékedet értelmezni, mert különböző a hardvered és a Firefox beállításod is. Én a 2 tényezőt egy tényezőre szűkítettem. Kivontam az eltérő hardver okozta különbséget. A szűzrendszeren a különbségeknek nagyjából mindenkinek ugyanazoknak kellene lenniük.
Persze tudom ez sem teljesen igaz, mert nem egyformán hathat a hardver a különböző böngészőkre.

(#52262) movax: Ez az ami nem ment automatikusan, a linket az eszköztárra kihelyezve. Három különböző fiók az eszköztáron és onnét automatikusan különböző conténerekbe nyíljon ki 1 klikkel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52264) Symbio


Symbio
senior tag

Tud valaki egy 57 verzióval is kompatibilis alternatívát a Tab Mix Plusra? Vagy infó, hogy lesz ilyen változat majd.
A könyvjelzők új lapon nyíljanak meg, duplakatt a fülre és frissül, fülbezáráskor az előtte aktív fülre váltson ... hogy csak a lényegesebb óhajokat mondjam.

(#52265) EmptyParadox válasza Syl (#52254) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Esetleg még e-mail klienst tudnék ajánlani alternatívaként. Pl. Thunderbird. Kényelmes, testre szabható.

(#52266) Bal0924 válasza Matthewus (#52240) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Azért írtam, mert vagy féltucatot megnéztem és egyik se volt jó...

És azért kérdeztem meg hogy hátha valaki más is használ olyan speed dial-t vagy hasonló kiegészítőt ami gombkombinációval előhozható az oldal... (és ugyan ez vonatkozik a fordítóra...)

(#52267) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Állt már át valaki Self-Destructing Cookies-ról Cookie AutoDelete-re? Hogy tudnám a beállításaimat legegyszerűbben migrálni?
Sajnos nem nagyon találtam eddig hasznos infót erről.

(#52268) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52267) üzenetére


Kékes525
félisten

Én igen, de nem migráltattam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52269) 3.Aragorn válasza Kékes525 (#52260) üzenetére


3.Aragorn
addikt

rendezgettem már minden irányban, de eltűnik mindenképp. A fő böngésző sávot annyival megnyújtja jobbra...

Nem minden vándorút céltalan...

(#52270) 3.Aragorn válasza Kékes525 (#52260) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az alapértelmezett értékek visszaállítása, a classic theme restorer letiltása és újrakonfigurálása sem segít.

Nem minden vándorút céltalan...

(#52271) Matthewus válasza 3.Aragorn (#52270) üzenetére


Matthewus
őstag

Search Shield Study - nézd meg, hogy ez a kiegészítő telepítve van e nálad.

(#52272) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok. 56-os FF-al már nem kompatibilis az Stay-Open menu Addon. Tudnátok ajánlani másikat? :R

(#52273) Faterkam


Faterkam
addikt

Kezd kiakasztani a legfrissebb Róka! Egy ideig azt csinálta, hogy Google Drive-ba nem tudtam új mappát létrehozni, most az már megy. Most a képeket feltöltöm, de nincs előnézeti kép, és megjeleníteni sem tudja, hibát ír! Chrome alatt ok, de azt meg nem szeretem :/ másnál esetleg?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52274) notika77 válasza Faterkam (#52273) üzenetére


notika77
senior tag

Az előnézetet nem a böngésző készíti el, hanem a Google drive. Speciel a linkeden - bármilyen böngészővel - egy üres fájl érhető el, ennek természetesen a Google drive nem tudott előnézetet készíteni :)

(#52275) Faterkam válasza notika77 (#52274) üzenetére


Faterkam
addikt

Eddig ment rendesen, de Chrome alatt töltöm fel, a kép látszódik rendesen. Lásd az előző hsz linkjét, Most Chrome alól feltöltöttem ua. képet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52276) Matthewus válasza Faterkam (#52275) üzenetére


Matthewus
őstag

Lépj ki a Google fiókodból töröld a sütiket, indítsd újra a böngészőt. Ha nem jó nézd meg privát módban, ha úgy se, akkor tiltsd le az összes kiegészítődet.

[ Szerkesztve ]

(#52277) Kékes525 válasza Faterkam (#52275) üzenetére


Kékes525
félisten

Én mindkét linken ugyanazt látom. [kép] Mi a gond?

Azoknak, akik használják ezeket az addonokat:

Decentraleyes 2.0.0 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis
Linkificator 3.1.0 A Firefox 57-tel vagy újabbal kompatibilis

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52278) Faterkam válasza Matthewus (#52276) üzenetére


Faterkam
addikt

Sajnos ezeken már túl vagyok :(

(#52277) Kékes525: azért, mert a hibás képet töröltem, és Chrome alól töltöttem újra fel. Így persze működik!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52279) notika77 válasza Faterkam (#52278) üzenetére


notika77
senior tag

Sajnos ötletem nincs, hogy mi lehet a gond, de most hiba nélkül feltöltöttem 112 képet, melyek a 4kb JPG-től a 23MB PNG-ig szóródtak és összesen 53MB-ot tettek ki. Felét ráhúzással, felét menün keresztül és mind jó lett. A kiterjedés és helyfoglalás alapján legkisebb és legnagyobb képeket egyesével is feltöltöttem szintén gond nélkül. Közben létrehoztam 4-5 mappát és az a funkció is működik.

(#52280) Kékes525 válasza notika77 (#52279) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor lehet, hogy ideglenesen volt valamilyen hiba a site-on?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52281) 3.Aragorn válasza Matthewus (#52271) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Köszi, ez volt a ludas.
(tudod kinek a tudod mijét tesztelgessék a fejlesztők :DDD )

Nem minden vándorút céltalan...

(#52282) #82595328


#82595328
törölt tag

Érintőképernyőn használom a firefoxot, és olyan gondom van vele, hogy Edge vagy Chrome alatt működik az érintőképernyőn balra jobbra húzással a korábbi lap következő lap funkció, firefox alatt viszont nem. Hogy lehet bekapcsolni?

(#52283) Syl válasza #82595328 (#52282) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos nem tudja.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52284) Kékes525 válasza Syl (#52283) üzenetére


Kékes525
félisten

Azt kipróbáltad, amit legutoljára írtam? [link]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52285) Syl válasza Kékes525 (#52284) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem. :B Miért? Mert jön a "nagy váltás" és a meglévő kiegészítőimmel se tudok mit kezdeni, és erre a kis időre már nem akarok újba beletanulni. Az ímélkezelés marad az eddigi formában: chromium három profillal, mindnek külön ikonja a dock-on/tálcán.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52286) Kékes525 válasza Syl (#52285) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez igaz. Alig van egy hónap és még az addonjaim többsége hagyományos. Habár a fontosabbakat fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52287) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52286) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Nekem a Vertical Toolbar és a ProfileSwitcher fog nagyon hiányozni. Bár az utóbbit megoldom ikonokból, végül is ugyanannyi kattintás lesz.
Valamint remélem lesz valami FT DeepDark teljes dark theme alternatíva, mert a világos UI kiégeti a szememet. Bár ennek még nem néztem rendesen utána.

(#52288) Matthewus válasza EmptyParadox (#52287) üzenetére


Matthewus
őstag

Van alapból dark theme benne már most is.

(#52289) EmptyParadox válasza Matthewus (#52288) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Kipróbáltam, de sok UI rész világos vele sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#52290) Matthewus válasza EmptyParadox (#52289) üzenetére


Matthewus
őstag

Az 57-esben lesz teljesen új, ott is világos pár felület, de dolgoznak rajta: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52291) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52287) üzenetére


Kékes525
félisten

A ProfileSwitcher mennyiben más, mennyivel tud többet mint a Firefoxban lévő Firefox Profilkezelő?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52292) EmptyParadox válasza Matthewus (#52290) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Áh, köszi, jó hír! Pedig láttam is ezt a threadet.

(#52291) Kékes525: FF-on belül menüpontból vagy toolbar ikonból elindíthatsz vele egy másik profilt közvetlenül. Van pár profilom amit párhuzamosan használok időközönként.
Új profil készítésére nem jó, csak el tud indítani másik profil(oka)t, miközben már használsz egyet.

(#52293) Faterkam válasza notika77 (#52279) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha törlök mindent, és új Firefoxot telepítek, akkor jó, De ha már az S3 Translatort, vagy az Image Zoom kiegészítőt felteszem a szűz FF-re, akkor ugyan ez a hiba. Ezekkel a kiegészítőkkel ment rendesen addig.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52294) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52292) üzenetére


Kékes525
félisten

"FF-on belül menüpontból vagy toolbar ikonból elindíthatsz vele egy másik profilt közvetlenül."

Ez nekem is jó lenne, 3 profilom van, ki fogom próbálni. Biztos, hogy nem lesz belőle WebExt verzió?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52295) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52294) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Fejlesztő írta, hogy nem csinálja meg.

(#52296) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52295) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát akkor béke poraira. Nagyon kíváncsi leszek arra, hogy a gyakrabban használt addonok hány százaléka kerül majd kukába.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52297) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Az FF névjegyre kattintva nem frissül az 56-ról 56.01-re. Mi lehet az oka?

(#52298) Fandango válasza old-dog (#52297) üzenetére


Fandango
veterán

Mert a 32bites verziót érinti a változás, gyanítom neked 64bites van, ezért nem frissül, mert nem kell.

(#52299) Kékes525 válasza Fandango (#52298) üzenetére


Kékes525
félisten

+(#52297) old-dog

Nekem 64 bitesem van és mégis frissült. Valószínűleg a Mozilla Maintenance Service van lekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52300) donmackó válasza Kékes525 (#52299) üzenetére


donmackó
őstag

Nekem is 64 bites van és nem frissült még.

Release the cable hounds!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.