Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52051) DS39 válasza #27441408 (#52050) üzenetére


DS39
nagyúr

ahogy írtam, tömegeket akar szerezni.

de aki meglévő felhasználói táborhoz tartozik, és olyan kiegészítőket használ, mint a CTR, annak tök mindegy volt hogy tized másodpercekkel lassabb indul vagy ilyesmi. (bár SSD-n már...)
bár az is igaz, hogy ez nem most kezdődött, hiszen a CTR is azért született meg, mert kukázták a régi kattintással vagy config-gal állítható dolgokat a böngészőből.

(#52052) Kékes525 válasza Syl (#52045) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#52046) silver star

Egyetértek. Kinézet és használhatóság a legfontosabb szempont, a sebesség csak ezután jön. A használhatóságba természetesen a biztonságot és funkció választást is beleértem.

+ (#52047) Matthewus

"Milyen gonosz a Mozilla, hogy azon dolgozik, hogy a böngésző gyorsabb legyen... Ennek semmi köze a Facebook generációhoz. "

Szerintem nem így értette.

"A testre szabhatóság nem érdekli a többséget" :N

Ez csak akkor igaz, ha a testre szabhatóság alatt csak a kinézetet érted. Ha így lett volna, akkor már réges régen átváltottak volna másik böngészőre. A testre-szabhatóságba a kinézet mellett a bőséges funkció választást (addonok) is beletartozik. Ez az ami miatt az emberek döntő többsége a Firefoxot választja, hisz a Chrome és az Edge is gyorsabb sokak szerint.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52053) Rimuru válasza Matthewus (#52047) üzenetére


Rimuru
veterán

Igy viszont lassan elvesziti az osszes felhasznalojat. Kar erte.

Vigyázat, csalok!

(#52054) Matthewus válasza DS39 (#52049) üzenetére


Matthewus
őstag

Van 20 millió napi felhasználó akik használják az APB-t vagy az uBlock Origint. Classic Theme Restorer-t és a Stylish-t 300-400 ezren használják. És vannak azok, akik nem használnak egy kiegészítőt sem, ami a felhasználnók számának kb 30-40 százaléka lehet.
Forknak meg ott van a PaleMoon, de nem lesz se webext, se multiprocess benne, a Waterfox-ban lesz multiprocess, a Photon UI-t lehet megkapja, legacy addonokat is fogja támogatni, kérdés, hogy meddig tudják ezt fenntartani kisebb felhasználói bázisra pedig nem biztos, hogy fejleszteni fognak a kiegészítők készítői.

(#52053) colomb2: Nem fogja, a mobilos verzió felhasználóinak a száma pl növekszik.

(#52052) Kékes525: A döntő többség egyáltalán nem, vagy csak 1-2 add-ont használ, hányszor kell még ezt leírni? Nézzétek meg a legnépszerűbb kiegészítőket és a felhasználóik számát, nem titok.

A Chrome mögött egy elég komoly marketing van, a Google az összes lehetséges termékében folyamatosan hirdeti, YouTube, GMail, Search, Maps, stb., ezzel nehéz versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#52055) DS39 válasza Matthewus (#52054) üzenetére


DS39
nagyúr

de most ez a mérce?
mert kb ez az egy használható kiegészítője lesz a jövőben ennek a böngészőnek, a reklámblokkoló.

azért a Linux is létezik még, a kis felhasználói bázisával, és nem csak szervernek működik...

(#52056) netpeti98 válasza DS39 (#52055) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont ha tovább csökken a részesedés, akkor az problémás lesz. Már most simán megjátssza a Google, hogy az új szolgáltatásai kezdetben csak Chrome alapú böngészőkben töltenek be, és csak hónapokkal később támogatják a konkurenciát.

Anno a régi Operások is ezzel szenvedtek, hogy a webfejlesztők egy része nem is tesztelte Pestro alatt a szolgáltatásokat.

(#52057) Matthewus válasza netpeti98 (#52056) üzenetére


Matthewus
őstag

Erre egy jó példa az, hogy az andoridos Firefoxban más Google keresési találati oldalt kapsz, mint a Chromeban, persze UserAgent trükközéssel elő lehet hozni azt.

(#52058) Kékes525 válasza Matthewus (#52054) üzenetére


Kékes525
félisten

"És vannak azok, akik nem használnak egy kiegészítőt sem, ami a felhasználnók számának kb 30-40 százaléka lehet."

A többi addont pedig úgy 60-70%, ha az adatodból indolok ki. Azaz a testre szabhatóság, a bőséges funkció választás az fontosabb szempont mint a sebesség, szerintem. A testre szabhatóság miatt használja az a felhasználó (legalábbis jó részük) is a Firefoxot, aki csak 1 addont használ, mert az adott funkciót nem találja meg a másik két böngészőben. :)

Szerinted mi a felhasználók szempontjai, amikor a Firefoxot választja?

Szerintem:
1. alapból több funkció.
2. nagyon sok választható funkció.
3. használhatóság, mert ami megvan ugyan a másikban is, az jobban müködik itt. (például a tabok) Chrome-ban nem tetszettek.
4. sebesség, biztonság ez remélhetőleg lesz, mint választható szempont.

(#52055) DS39:

:N Mivel ez megvan a Chorme-ban is.

#52059) Matthewus

Ezzel egyetértek (fentebb az 1., 3. pont).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52059) Matthewus válasza Kékes525 (#52058) üzenetére


Matthewus
őstag

De az az 1 addon nagy valószínűséggel az ABP+uBlock Origin párosból kerül ki. 20 millió napi felhasználója van ennek a két add-onak. Annyi, mint a következő húsznak együtt körülbelül. Ugyanaz a reklámblokkoló meg elérhető több böngészőhöz is, tehát nem biztos, hogy a nagyfokú testre szabhatóság miatt választják a Firefoxot az 1-2 add-ont felhasználók.

(#52060) #27441408 válasza Kékes525 (#52058) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem a facebook játékok, angrybirds és társai valamiért simábban mennek mint a chrome alapúakban.

Matthewus ubolck origin pl van chromera is,

[ Szerkesztve ]

(#52061) Syl válasza #27441408 (#52060) üzenetére


Syl
nagyúr

>ubolck origin pl van chromera is

Viszont ezek nincsenek, nekem meg fontosak :B
[kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52062) Csöves válasza #27441408 (#52048) üzenetére


Csöves
senior tag

Nem az IE 6 volt az első mindenkinél, nekem a Netscape Navigator volt.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#52063) #27441408 válasza Syl (#52061) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jelszó menedzserbe én csak a lastpass-ban bízom, az meg állítólag meg lesz oldva.

(#52064) madrac válasza Rasiel (#52036) üzenetére


madrac
őstag

Nem tudom mik azok a szamodra fontos beallitasok amik mas bongeszokbol hianyoznak, en egyedul a kiegeszitoket tudom felhozni mint ami megkulonboztette a tobbitol (eddig) erosen pozitiv iranyba. Mikor az FF gyalazatos sebessege, akadozasai miatt attertem masra, ez volt az egyeduli amit sajnaltam otthagyni, mert peldaul a Keepass-bol gondolom pont azert nem letezik egyik bongeszore sem olyan kiegeszito amivel irni tudja az adatbazisat, mert a tobbiek is ezt a korlatozott webext vonalat kovettek mind a kezdetektol fogva.
Ha valakinek csak a gyrosasag szamit es mar atpartolt mas bongeszore, annak nem fog nyujtani semmi tobbletet az FF amiert erdemes ujra visszavaltani ra, mert kotve hiszem, hogy erzekelhetoen gyorsabb tud lenni valaha mint a tobbi, azon felul hogy mar eleve a Chrome lett az etalon, aminek megtoresehez valami nagy ujdonsagot kellene robbantani amivel elcsabithatoak lennenek a felhasznaloi. Ez a trend meg persze valtozhat, de nyugodtan meglehet nezni a statisztikakat, hogy az FF reszesedese tovabbra is toretlenul csokken. En szemely szerint ugy gondolom, hogy ez a trend mar nem fog megvaltozni, vagy epp hogy gyorsulni fog a funkciok negativ valtozasa miatt.

(#52065) Syl válasza Csöves (#52062) üzenetére


Syl
nagyúr

A Netscape Navigator még az IE2 idejében volt menő. IE4 "párja" meg a Netscape Communicator volt. :B

(#52063) silver star

A Saved Password Editor nem menedzsel jelszavakat! (én főleg nem akarom hogy más cég menezselje a jelszavaimat) Azzal a Firefoxba már elmentett jelszavakat lehet átírni, vagy újakat felvenni. Nagyon kényelmes, ha olyan oldalon kell rendszeresen belépni, amin a böngésző nem akarja elmenteni a jelszót (ilyen a saját és az irodai nas-om is)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52066) weiss


weiss
addikt

Win 10-en találkozott valaki olyannal, hogy egyszer csak nincs jobb klikk, és kikapcsolni sem lehet, csak feladatkezelőből kilőni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#52067) #27441408


#27441408
törölt tag

[link] ez a játék miért akad? Chrome-ba tökéletesen gyorsan megy a kígyó. valaki segítene? :O

Syl
én meg a böngészőbe nem menteném el az életbe se a jelszót..... állítólag nem olyan biztonságos az....

[ Szerkesztve ]

(#52068) Vakegérke válasza #27441408 (#52067) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megnéztem, nálam nem akad.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52069) Kékes525 válasza madrac (#52064) üzenetére


Kékes525
félisten

"mert kotve hiszem, hogy erzekelhetoen gyorsabb tud lenni valaha mint a tobbi, "

Ebben nem lennék biztos. Bizonyíték erre az Internet Explorer utódja az Edge. Egy katasztrofálisan rossz böngészőből egy egészen jó sikeredett.

(#52062) Csöves + (#52065) Syl

Hogy ti milyen öregek vagytok! ;]

Különben most egy kicsit olvasgattam a Google Chrome - PROHARDVER! Hozzászólások topikot és nagyon panaszkodnak, hogy az utóbbi időkben egyre rosszabb jön ki. Úgyhogy marad a különbség a Firefox javára. ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52070) #27441408 válasza Vakegérke (#52068) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azt nem tudod nekem mi lehet a gond?, az új béta , ublock origin van meg kb még két addon. Jelenleg ez a játék lesz a váló ok, :DDD

[ Szerkesztve ]

(#52071) Syl válasza Kékes525 (#52069) üzenetére


Syl
nagyúr

Hozzád képest én még mindig kisiskolás vagyok :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52072) madrac válasza Kékes525 (#52069) üzenetére


madrac
őstag

Aminek a piaci reszesedese tovabbra is 5% alatti, ugy hogy minden uj Windows-ban benne van... En ebben nem latom azt az attorest..

(#52073) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
A letöltés jelzőre nem lehet addon nélkül visszavarázsolni a letöltési időt? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52074) Kékes525


Kékes525
félisten

Kukáztam a Classic Theme Restoret. Utánanéztem nélküle is egészen jól testre szabható a Firefox, ráadásul 57+ (lesz) a rendszerem. Most így néz ki. [kép], [kép]

Black by Madonna és a Dark Background and Light Text 0.5.11 addonok.

Nem elég csicsás, de még dolgozom rajta. ;]

(#52075) DS39:

Csak azért hogy lehessen látni, az 57-es után is belehet nyúlni a rendszerbe.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52075) DS39 válasza Kékes525 (#52074) üzenetére


DS39
nagyúr

Érdekes színeket használsz. :D

(#52076) Kékes525 válasza madrac (#52072) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem az áttörésről írtam, hanem arról, hogy minden megváltoztatható.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52077) Csöves válasza Kékes525 (#52069) üzenetére


Csöves
senior tag

:D

Aquila non captat muscas.

(#52078) Fandango válasza Kékes525 (#52074) üzenetére


Fandango
veterán

Jól van, hozod a formád! :Y

(#52079) Syl válasza Fandango (#52078) üzenetére


Syl
nagyúr

A képernyőmentésein látható színösszeállítástól kiég az ember retinája ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52080) Kékes525 válasza Fandango (#52078) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#52079) Syl

Már visszaváltottam, csak próba volt. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52081) Kékes525


Kékes525
félisten

Ez lenne a bányászat az iridiumban? Nem kérdez, de alapból nincs bekapcsolva:

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52082) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudna valaki egy részletes ütemtervet linkelni az összes tervezet Firefox változások, újítások megvalósításáról?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52083) Matthewus válasza Kékes525 (#52082) üzenetére


Matthewus
őstag

[link] Ennél részletesebbet vagy újabbat nem tudok.

[ Szerkesztve ]

(#52084) Kékes525 válasza Matthewus (#52083) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi. A ContainerTab bekerüléséről tudsz valamit?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52085) Matthewus válasza Kékes525 (#52084) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt található kiegészítő formájában.

(#52086) Pokesz007


Pokesz007
senior tag

Sziasztok
Miért nem jelennek meg a kis képek a termékeknél? Legújabb béta Firefox Quantum
[link]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52087) Syl válasza Matthewus (#52085) üzenetére


Syl
nagyúr

Kár hogy ezt nem lehet könyvjelzőhöz rendelni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52088) lev258 válasza Pokesz007 (#52086) üzenetére


lev258
veterán

Konkrétan az Emag-on most én sem látok képeket, pedig sima Firefox-om van. Nem kizárt a szerver oldali hiba.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#52089) Vakegérke válasza lev258 (#52088) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csatlakozom, nálam sincsenek képek. Firefox ESR.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52090) Pokesz007 válasza lev258 (#52088) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Köszönöm a visszajelzést Neked és Vakegérkének is :)

[ Szerkesztve ]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52091) Vakegérke válasza Pokesz007 (#52090) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :N

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#52092) madrac válasza Pokesz007 (#52086) üzenetére


madrac
őstag

Ugy latom itt mar mindenkinek csak a Firefox letezik, mast el sem hajlando inditani, de mas bongeszoben sem jelennek meg.

(#52093) Pokesz007 válasza madrac (#52092) üzenetére


Pokesz007
senior tag

Van fent Edge,meg Google Crome böngésző is nekem nyugodj meg ;]

️️Hardverapró Mindörökké️️

(#52094) Beren válasza madrac (#52092) üzenetére


Beren
tag

A Firefox mellett Chrome, Opera, ezekből a legújabb verzió + 10-12 verzió visszamenőleg (portable install), illetve Internet Explorer 11 + virtuális gépeken 6, 7, 8, 9, 10. Ezen kívül a legfrissebb Vivaldi. Elég lesz?... :D

(#52095) Kékes525 válasza madrac (#52092) üzenetére


Kékes525
félisten

Opera, Chorme. Most a Chrome-t tesztelgetem. Tetszik a sebessége, persze jóval kevesebb addonnal min a Firefoxnál. Az addon sitejuk nagyon rossz, nehezebb tájékozódni. Eddig egyértelműen a Firefox a number one. Elsősorban az addonok által nyújtott funkció bőség miatt. Persze még csak az ismerkedési szakaszban vagyok.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52096) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

A firefox elérte nálam ma a rekordot, rápillantottam a Ram használatra és a 16ból elfoglalt 9gb-ot :D Valami az agyába ragadhatott, a rendszer jelezte is hogy a firefox megkergült, be kéne zárni :D 56-os verzióról van szó.

(#52097) SharpSA válasza ftamas0201 (#52096) üzenetére


SharpSA
veterán

Mindezt mennyi nyitott füllel sikerült elérni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52098) #54715584


#54715584
törölt tag

Megoldódott a webm videók lejátszása, de ne kérdezzétek hogyan. 56-os verzióval minden rendben van.

(#52099) Fandango


Fandango
veterán

Van esetleg ötlete valakinek, hogy lehetne megszüntenti, hogy ez az oldal ne jelenjen meg minden letöltés után?
56-os verzióra frissítés után kezdte csinálni.

Gyanítom, hogy az IDM supporttal kell beszélnem erről.

[ Szerkesztve ]

(#52100) McLaca válasza #54715584 (#52098) üzenetére


McLaca
őstag

De jó neked... Mondjuk a WebM nekem ment eddig is, viszont az 56-os verzió hozadéka, hogy azóta youtube-on nemcsak az 1080p60-as videók akadoznak (konkrétan diavetítés), de az 1080p30-asok is már döcögnek. Megpróbáltam már pár beállítást, egyelőre változás nélkül.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.