Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52401) ledgeri válasza svgyula (#52399) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Azért nem mindegy, hogy pl 8 üresből foglal 6-ot konstans, vagy hogy 7,8-at, és fagyogat, különösen, ha ezt az egyik verizóban, vagy attól fogva teszi.

Nekem is fél éve van fent egy új telepítés, bár béta vonalon, semmi baj nem volt, visszaraktam a fővonalas 56-ot azóta ha csak önmaga fut, ha más mellette, kimaxolja annyira a memóriát, hogy még egy youtube videó is megakasztja.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#52402) Matthewus válasza Kékes525 (#52400) üzenetére


Matthewus
őstag

Multi-process kikapcsolva? Vagy csak a program összevonja neked?

(#52403) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Érdekesség.
Tegnap frissítettem egy régi nem használt laptopon a ff-t. Még a 44-es verzió (32bit) volt rajta abp-vel. Leszedtem az abp-t, viszont a ublock-t (57-tel kompatibilis) nem tudtam feltenni. Elindítottam a frissítést (névjegy-nél), és a ff felfrissült 57.0-ra :F . A ublock-ot még mindig nem tudtam feltenni (pedig a ff addon oldala volt, és ott volt hogy 57-tel kompatibilis). Aztán frissítettem újra, és vissza tért 56-ra, és felment a ublock is :))

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#52404) Kékes525 válasza Matthewus (#52402) üzenetére


Kékes525
félisten

Kikapcsolva van, mert a 26-ból 3 (FEBE, S3 Google Translator, Speed Dial [FVD]) nem tudja a Multi-processt. Még erőltetve sem lehet bekapcsolni. Valamelyik régebbiben még erőltetve betudtam kapcsolni, de az S3 Google Translator összevissza működött. Most már sehogy sem megy a Multi-process. Majd az 57-es rendbe teszi. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52405) .mf válasza svgyula (#52399) üzenetére


.mf
veterán

"a háttérben gyorsan megnyitottam pár youtube videot csak az íze kedvéért és ekkor sem ment fel az egekig"

Hagyd úgy, használd még pár órát, és nézd, hogyan kúszik fel.

"DE minek van a gépben memoria ha üresen áll? A memoriának az a célja, hogy használva legyen vagy te csak a felét fizettted ki? Kit érdekel az ha televágja a memoriát ha kell?"

:U
Talán azért okoska, mert a rendszer közben agresszívan dobál ki bármi más nem aktívan használt ablakhoz tartozót a háttérben, összeomlás után még percekig darabosan mozgott az egér, ezerrel tekert a lemez, és még fél óráig darabosan hozta fel a tálcára minimalizált a nyitott fájlkezelő-ablakokat vagy akár feladatkezelőt is. Ha meg bármi nagyobb memória-igényűt indítanál el, akkor az ablakok közti váltás szopás lesz, ahogy lemezre kiír és onnan tölt be dolgokat váltáskor.

Kékes: 56.0.1 64-bit itt is.
Egy ablak, csak Ph (ránéztem egy-két szöveg+kép cikkre), Gmail és időjárás van nyitva: ~800 MB.
Megnyitottam Fb-ot, legörgettem pár oldalnyi képet-szöveget az első videóig (annak az elindítása nélkül): 1.1~1.2 GB
Elindítottam az első külső yt-os és az első beágyazott videót: ~1.4 GB.
Miután leálltak, nézem a feladatkezelőt, s látom egyre csak nőni a fogyasztást...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52406) Matthewus válasza .mf (#52405) üzenetére


Matthewus
őstag

Az okoskázást fejezd be.

Nálam kb. 12 óra használat után se megy fel 4 GB felé, pedig van, amikor 100 oldal van nyitva. Okozhatja memleak-es kiegészítő, stb. Ha az új YouTube felületet használod, az is okozhat problémát.

(#52407) Rainman05 válasza Kékes525 (#52396) üzenetére


Rainman05
tag

57.0b9 (64 bites) a firefoxom És csak a Face csinálja. AVG van fent.

(#52408) EmptyParadox válasza Rainman05 (#52407) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Egyik ilyen nagy memóriahasználatnál about:memory-ra nézz rá. Listázza, hogy mi zabálja konkrétan a RAM-ot.

[ Szerkesztve ]

(#52409) .mf válasza Matthewus (#52406) üzenetére


.mf
veterán

Azért azzal a böffenettel alaposan rászolgált a jelzőre...

Ozrych: ezt az about:memory-t még nem ismertem, legközelebbi ilyennél ránézek, köszi

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52410) Kékes525 válasza Rainman05 (#52407) üzenetére


Kékes525
félisten

Küldjél konkrét linket megnézem nálam mutatja e. Másrészt installáld a meglévőre manuálisan is a legújabbat, esetleg ez megoldja.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52411) Robi_73 válasza .mf (#52397) üzenetére


Robi_73
őstag

Én is nagyon régóta használom a Firefoxot, de év eleje óta történhetett valami, mert egyre több fagyást produkált nekem is.

Májusban minden mindegy alapon váltottam 64 bites verzióra, de a fagyások lassulások nem szűntek meg. Tegnap este már 2 teljes összeomlást is produkált, ezért legyalultam és újra telepítettem. Előtte a profilt MozBackup-al mentettem le, és telepítés után vissza is állítottam. Az eredmény változatlan volt, jött a fagyás és a lassulás szinte azonnal. Ismét uninstall, majd mindenhonnan kigyomláltam a Firefoxot (Program Files, Users mappa) és csak a jelszavakat és a könyvjelzőket állítottam vissza.

Azóta minden tökéletes! A Firefoxom mindig "gyári" volt, csak 1-2 kiegészítő volt telepítve és azok nélkül is produkálta a hibákat. Szerintem próbáld meg te is teljesen újra telepíteni a Firefoxot. Én úgy érzem, visszakaptam a kedvenc böngészőmet! ;)

Robi73

(#52412) Kékes525 válasza Robi_73 (#52411) üzenetére


Kékes525
félisten

"profilt MozBackup-al mentettem le"

A hibák többsége a profile-ban szokott lenni, vagyis nem igazán tettél újat. Ilyenkor szűz rendszert kell indítani. Ja látom, másodszor már ez volt. Nem hiába, az már jó lett.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52413) lufi7


lufi7
aktív tag

Be van állítva, hogy új lap nyitásakor a Google nyíljon meg.
Mióta bezártam a CTR-t ez új több lapos oldal jön be.
Vissza lehet állítani a megszokottat?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52414) .mf válasza Robi_73 (#52411) üzenetére


.mf
veterán

Köszi, akkor ha minden kötél szakad, akkor nem kell félni az akasztástól megpróbálom ezt is

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#52415) Matthewus válasza lufi7 (#52413) üzenetére


Matthewus
őstag

(#52416) lufi7 válasza Matthewus (#52415) üzenetére


lufi7
aktív tag

Köszi!

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52417) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Ellopták a laptomomat, és egyedül azon az eszközön volt FF Sync, a jelszót viszont elfelejtettem...

Van bármi mód, hogy ne vesszenek el a mentett adataim?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#52418) Matthewus válasza adamssss (#52417) üzenetére


Matthewus
őstag

Nincs, ha kérsz jelszó emlékeztetőt, akkor minden adat törlődik a fiókból.

(#52419) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Frissítettem a legújabb rókára. Gyakorlatilag használhatatlan lett. Eddig is folyamatosan egyre rosszabb lett minden frissítéssel az évek alatt, de most már egy ablakkal elvisz majdnem két g ramot a 4ből, fagy mint a veszedelem. Másnál jó?
Igazából egy extrém van rajta sztem, az fvd speed dial, az is egyre bánatosabb belassulásokat produkál minden frissítéssel. T.k.m televan lassan hogy minden böngészőt tönkre kell tenni. opera után most ez is?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#52420) Matthewus válasza Kuruc2 (#52419) üzenetére


Matthewus
őstag

Nálam nem fagy egyáltalán. Tiszta profillal nézd meg.

(#52421) Syl válasza Kuruc2 (#52419) üzenetére


Syl
nagyúr

>Másnál jó?

Igen. Nem fagy, stabil, teszi a dolgát (igaz kicsit nyugisabban, mint a chrome), pedig teli van aggatva kiegészítőkkel.
Az ilyen problémák nagy része a user profilból adódik. Gond esetén érdemes "tiszta lappal" próbálni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#52422) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Na eltávolítottam pár régebbi skint, úgy látszik azok veszekedtek össze az új verzióval. Most már csak 850et eszik, és fagyás is eltűnt. Sajna mindig próbáltam operává erőszakolni a rókámat, de nem tűri ezek szerint. Pedig be szép volt a régi opera, eh.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#52423) PSti


PSti
tag

Sziasztok,

van valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehetne akár véglegesen akár ideiglenesen eltüntetni a címsort? Korábban ez a kieg teljesen jól működött erre, de hamarosan itt az 57-es firefox, és ugye az kinyírja, mert legacy. Ez pedig nekem muszáj, mert a TV rossz néven veszi a statikus sort, és hajlamos beégni. F11 jó ötlet sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#52424) Kékes525


Kékes525
félisten

A NoSquint Plus 61.2 nem müködik rendesen 56 és 57 alatt sem. Sok probléma van az átállással.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52425) Matthewus válasza PSti (#52423) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbálkozz az itt található kódokkal.

(#52426) PSti válasza Matthewus (#52425) üzenetére


PSti
tag

Köszönöm!

(#52427) gojko.m válasza Kuruc2 (#52419) üzenetére


gojko.m
senior tag

Nem csak nálad van gond az új verzióval. Összehasonlítva a telepített 56.0 verziót a portable 52.4.1 ESR verzióval - ugyanazokkal a kiegészítőket használva (Adblock Plus, Google Image Search, S3 Google Translator, Video DownloadHelper) - ez az 56.0 verzió jóval több memóriát zabál. Pl. facebook használatakor tartósan 1GB fölé képes menni.
Egyébként a kiegészítőim közül a Adblock Plus és a Video DownloadHelper nyomja meg leginkább a memória használatot.

[ Szerkesztve ]

(#52428) movax válasza Kékes525 (#52424) üzenetére


movax
őstag

Most mérgelődök emiatt. Van valami jó alternatíva? A Zoom for Firefoxot tettem fel, de nem az igazi.

(#52429) EmptyParadox válasza movax (#52428) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Zoom Page WE-t írja alternatívának a webextensionös lista. Én nem használom, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#52430) movax válasza EmptyParadox (#52429) üzenetére


movax
őstag

Ja, ez kábé hozza a NoSquint-szintet, a Zoom for Firefox-ot nem ajánlom.

(#52431) Kékes525 válasza movax (#52428) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem ne kapkodj. Tedd fel a régit és várj míg kijavítják az újat. Ezt még megtehetjük az 57-es megjelenéséig. Utána ráérünk keresgélni. Én próbálgattam másokat is, de egyik se volt olyan jó mint ez.

(#52429) Ozrych : Nekem nem vált be, mert nem tudta csak a betűket nagyítani. Habár tudom, hogy elméletileg tudnia kellene.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52432) movax válasza Matthewus (#52351) üzenetére


movax
őstag

Örök hála ezért! Kezdtem vakarózni, hogy mire váltom le a Tabs on Bottom kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#52433) SharpSA válasza EmptyParadox (#52429) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez teljesen jól működik, ezt használom és szépen nagyítja automatikusan a böngésző szélességéhez az oldalt a kívánt mértékig és lépésekben, plusz megjegyzi egy egyedileg beállított oldalak méretét.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52434) Kékes525 válasza SharpSA (#52433) üzenetére


Kékes525
félisten

Megint kipróbáltam. Nálam a betűket csak full zoomban nagyítja, külön nem. Így a kép nagyon kilóg a képernyőből, ha a betűk megfelelőek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52436) SharpSA válasza Kékes525 (#52434) üzenetére


SharpSA
veterán

Ja hogy azt szeretnéd, ha csak a betűket nagyítaná és nem mindent? Nekem úgy pont jó, hogy az egész oldalt egységesen nagyítja vagy kicsinyíti az ablak szélességéhez. Ez hiányzott már más böngészőből is, de ugyanez a bővítmény/kiegészítő elérhető a Chromehoz és a Vivaldihoz is. Operához sajnos nem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52437) Kékes525 válasza SharpSA (#52436) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem egészen, hanem lehessen függetlenül is csak a betűket is nagyítani. Ha csak együtt lehet az majdnem ugyanaz mint ami alapból is megy.
A legnagyobb bajom vele az, hogy nem értem a logikáját.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52438) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52437) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ha a Fullra rákattintasz, akkor átállitja Textre. Úgy csak a szöveget nagyítja.

(#52439) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52438) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, azt láttam, de bármit csináltam nem változott semmi. A NoSquintnél mindig amikor állítottam azonnal változik a lap.
Nem egészen értem, hogy mit csináltam, már változtat de nem tudom még mindig rendesen irányítani a változást. Azt már látom, hogy valószínűleg be lehet az ízlésemnek megfelelőt is állítani, de még mindig nem áll a kezemre. Nem mindig csinálja azt amit akarok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52440) lufi7


lufi7
aktív tag

Találtam egy ilyet:
[link]
Az 57-tel is működik állítólag.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#52441) Faterkam válasza gojko.m (#52427) üzenetére


Faterkam
addikt

Nagyjából ezekkel a kiegekkel használtam az új Firefox-ot, plusz nálam a GDrive se ment normálisan, Egérke ajánlásával ugyan ez az ESR hibátlan!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#52442) Kuruc2 válasza gojko.m (#52427) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Adblock nekem is van. Bár egyre kevesebbet ér. (pl prohardver, kurucinf, stb)
Nekem is face alatt hal meg jobban. Főleg sok genya automat induló vid.
Jó hogy nem lassan gamer gép kell netezős konfig cimszó alatt. :s

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#52443) Kékes525


Kékes525
félisten

A 61.3-as NoSquint Plus már jobb, mint az előző, de nem stabil a működése. Alakul ez.

A Zoom Page WE-nél sajnos hiányzik a szöveg, a háttér és a linkek színezése, a háttér képek kilövési lehetősége. De már működésre tudom fogni. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52444) movax válasza Kékes525 (#52443) üzenetére


movax
őstag

Már az is nagy dolog, hogy rendesen rajzolja a betűket.

(#52445) gojko.m válasza Kuruc2 (#52442) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Jó hogy nem lassan gamer gép kell netezős konfig cimszó alatt. :s"

Pedig erősen ebbe az irányba haladunk. Egy idősebb hölgy ismerősöm pc-jét pár hónapja kellet plusz memóriával bővíteni. Évekkel ezelőtt még vidáman használta 2G RAM-mal a gépét az unokákkal való kapcsolattartásra (facebook, skype). Manapság viszont internetezésre szinte alkalmatlan egy ilyen konfig.
És mivel leginkább, valóban a kéretlen médiatartalmak lassítják le böngészést, hamarosan jöhet a videókártya csere és a szélesebb sávú internet előfizetés.
Szegény, vagy abba őszül bele, - ha már nem lenne így is eléggé az - hogy a monitor előtt előtt vár órákat egy oldal betöltődésére, vagy abba, hogy a számítástechnikai boltba viheti az összes nyugdíját. :D :W

[ Szerkesztve ]

(#52446) Rasiel válasza gojko.m (#52445) üzenetére


Rasiel
senior tag

Azért manapság is el lehet lenni 2 GB fizikai RAM-mal szerelt géppel, ha alap használatról van szó (pl. internetezés). Tény és való, hogy ez függ az adott személy használati szokásaitól is. Persze az is igaz, hogy az előbb említett felhasználás mellett a 4 GB RAM ma már erősen ajánlott. Megfelelően erős processzorral (pl. Pentium G, Core i3) társítva, megfelelő OS, internetbeállításokkal relative sok erőforrást lehet spórolni.

[ Szerkesztve ]

(#52447) Kuruc2 válasza Rasiel (#52446) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Már eleve ott tartunk hogy felhasználóbarát op se megy lassan két gével, és a fölöslegesen agyonbonyolított jutyub fész meg böngészők miatt kétszer háromszor annyira erős gép kell mint ami elbírná más megoldásokkal.
Pl egy sima egymagost megcsináltam anno úgy isminek hogy videólejátszóból jutyubozott tökéletesen, mivel böngésző már nem vitte el. Vicc.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#52448) Rasiel válasza Kuruc2 (#52447) üzenetére


Rasiel
senior tag

Egy jól testreszabott, beállított Win7 nem kér annyi fizikai memóriát, hogy ne lehessen vele különösebb problémák nélkül böngészni/internetezni 2 GB RAM esetén. Oké, hogy szűkös ma már ez a mennyiség, tehát alap használatra is a 4 GB az ajánlott, amit meg lehet kapni ~9k-ért, szóval nem olyan komoly beruházás.
Mindezekkel csak azt szeretném érzékeltetni, hogy nem kell "gamer" gép ahhoz, hogy az említett területeken normálisan, problémamentesen tudja használni az ember a PC-jét. Jómagam a munkahelyemen egy Core 2-es gépet használok 2 GB rendszermemóriával. Ha normálisan be lenne állítva az OS, akkor problémák nélkül tudnám használni alap dolgokra (táblázatkezelés, internet, stb.). Úgy viszont, hogy folyamatosan tölti le a WU a frissítéseket (majd telepíti azokat), háttérben automatikusan ellenőríz a vírusírtó, bizonyos időközönként elindulnak az ütemezett feladatok (amiből teszem hozzá sok van), egy "picit" nehézkes néha használnom. Holott állítottam be/karbantartottam ilyen szintű gépeket, amelyeket utána otthon (persze ismerve a korlátaikat) problémáktól mentesen tudtam használni.
Azzal természetesen egyetértek, hogy a Facebook-nak, YouTube-nak, stb. feleslegesen nagy az erőforrásigénye, ami azért valamilyen szinten folyamatosan növekszik.

[ Szerkesztve ]

(#52449) gojko.m válasza Rasiel (#52448) üzenetére


gojko.m
senior tag

"[...] Azzal természetesen egyetértek, hogy a Facebook-nak, YouTube-nak, stb. feleslegesen nagy az erőforrásigénye, ami azért valamilyen szinten folyamatosan növekszik."

Persze, lehetne az erőforrásokkal spórolni. Youtube videókat SMTube+SMPlayer (vagy esetleg VLC) segítségével megnézni, vagy facebook-os üzenetküldéshez Pidgin-t használni. Az op. rendszer is lehetne valamelyik könnyített ablakkezelős linux.
De valljuk be őszintén: legtöbbünknek ha op. rendszer akkor windows, ha youtube akkor böngésző. Mert a legtöbben azért ezt tartják egyértelműnek, így a legegyszerűbb, legkényelmesebb, a szomszéd is ezeket használja. :)
És ha már az említett szolgáltatásokat egy böngészőből, csili-vili reklámokkal teleszórt weboldalakon keresztül próbálják elérni, akkor rá vannak kényszerítve, hogy bővítsék vagy lecseréljék a számítógépünket. A hardver fejlesztők legnagyobb örömére... :U

[ Szerkesztve ]

(#52450) netpeti98 válasza gojko.m (#52449) üzenetére


netpeti98
addikt

vagy facebook-os üzenetküldéshez Pidgin-t használni.

Ez még működik? :F Úgy tudom, hogy a Facebook megszüntette a külső programok támogatását a Messengerhez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.