Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52551) Matthewus válasza Szinyák (#52550) üzenetére


Matthewus
őstag

Lap duplikálás: CTRL+klikk vagy klikk az egér középső gombjával a frissítés gombra vagy [link] az utolsó tudja azt amit megszoktál
Jelszó törlése: mentett bejelentkezések (Beállításoknál a keresőbe beírod és egyből megjelenik)

(#52552) Kékes525 válasza Matthewus (#52551) üzenetére


Kékes525
félisten

Lap duplikálásra én mindig CTRL + a TAB fül "arrébb" vonszolását használom. Bocs, nem tudtam magyarosabban. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52553) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van az,hogy a S3 google translator nem fordít le mindent?Régebben nem volt ilyen.Például a sárgával kijelöltnél sem,és több oldalon is volt már ilyen.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52554) Szinyák válasza Matthewus (#52551) üzenetére


Szinyák
őstag

(#52552) Kékes525

Köszönöm mindkettőtöknek ászok vagytok. :R :C működik minden , jó ez a bővítmény amit linkeltél ! most már minden meg van amit kerestem...

[ Szerkesztve ]

Szinyák

(#52555) Kékes525


Kékes525
félisten

Itt nem látom a videót, [kép] Mitől lehet? A script engedélyezve van és az uBlock Origin off-on van. Az addon listám: [kép] Miközben írtam a hozzászólást és a képet akartam beszúrni, a Firefox összeomlott. Már nagyon régen láttam ilyet.:D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52556) csako válasza Kékes525 (#52555) üzenetére


csako
veterán

Követésvédelem lesz a ludas, ugyanis ott egy facebook videó lenne, amit az kiszűr.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52557) Kékes525 válasza csako (#52556) üzenetére


Kékes525
félisten

Igazad van! :K Mindig elfelejtem azt a fránya követésvédelmet. Nem először szívat meg. :W

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52558) Matthewus válasza Kékes525 (#52557) üzenetére


Matthewus
őstag

Elég az uBlock Origin, a követésvédelem sokszor olyat is szűr, amit nem kellene.

(#52559) SharpSA válasza csako (#52556) üzenetére


SharpSA
veterán

Nekem kikapcsolt követésvédelem esetén sem jelenik meg a videó. Akkor mit kell még állítani?

Ja hogy a címsorban kell kikapcsolni, nem a beállításoknál... Így már jó.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52560) Kékes525 válasza Matthewus (#52558) üzenetére


Kékes525
félisten

Hol lehet kikapcsolni a követésvédelmet? Alapszintű és szigorú védelem között tudok csak választani. Most az alapszintűn van. A címsorban csak az adott oldalra vonatkozólag tudom megadni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52561) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52560) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

about:config -> privacy.trackingprotection.enabled

(#52562) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52561) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, kikapcsoltam. Kettőt találtam. Ez micsoda: "services.sync.prefs.sync.privacy.trackingprotection.enabled"? Ezt hagytam bekapcsolva.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52563) gojko.m válasza Pityu. (#52553) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ezt nálam is csinálja. Ilyenkor azzal trükközök, hogy tördelem az adott mondatot (entert ütök a szavak közé). Ugyanis, külön a szavakat lefordítja, csak a szavak bizonyos kombinációjával nem boldogul. :D :F
Természetesen ebben az esetben, nem a teljes oldal fordítását (Translate the page), hanem a Translate entered words módot használom a kijelölt szövegre.

[ Szerkesztve ]

(#52564) Pierre75


Pierre75
senior tag

A YT videók alatt full screen-ben nem tűnik el a cím- és a vezérlősáv. Tegnap még hibátlan volt. Más is találkozott ezzel a bug-gal?

[ Szerkesztve ]

(#52565) HZoli87 válasza Pierre75 (#52564) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen.

(#52566) Daywalkerke válasza Daywalkerke (#52215) üzenetére


Daywalkerke
aktív tag

Ma felraktam a legújabb Ublock Origin 1.14.16 verzióját, hogy kipróbáljam, hogy továbbra is minden egyes Firefox indulásnál csatlakozik a Firefox különböző IP címekhez és nem, hogy javult volna, hanem az előzőeknél még több IP címhez is csatlakozik már minden egyes indulásnál, függetlenül attól, hogy a legfrissebb szűrőlistákkal rendelkezik és az automatikus szűrő frissítést és program frissítést is kikapcsolom, és amint visszatérek az Ublock Origin 1.13.10 verziójához azonnal megszűnik ez a jelenség, úgyhogy most már 100%, hogy az Ublock Origin 1.14.0 verziójában került bevezetésre ez a telemetria vagy nem tudom mi, de mindenesetre amíg a Firefox az Ublock 1.13.10 verzióval használható és a szűrők is frissülnek addig nincs nagy gond.

(#52567) Matthewus válasza Daywalkerke (#52566) üzenetére


Matthewus
őstag

Jelezd a Githubon a fejlesztőnek.

(#52568) Pityu. válasza gojko.m (#52563) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amit írtál nekem abban a funkcióban a példa oldalon lévő szavakat nem sikerült szét választanom,nem engedte tehát ott is angolul írja a mondatot.

Más ,nem tudom,másnak is vannak facebook anomáliák firefox alatt?Nekem most olyat csinált,hogy nem engedte feljönni a chat ablakot és amikor beléptem bal oldalt a messengerbe ,mindenkihez azt írta nincs megjeleníthető üzenet.Az Edge böngészőben viszont minden normálisan működik.Sőt olyan is volt vagy van e még nem tudom képet akartam albumba feltölteni firefox alatt és tölti egyszer csak ki írja sikertelen,ugyan így chat ablakban is.Edge böngészőben ez is működött rendesen.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52569) gojko.m válasza Pityu. (#52568) üzenetére


gojko.m
senior tag

"Amit írtál nekem abban a funkcióban a példa oldalon lévő szavakat nem sikerült szét választanom,nem engedte tehát ott is angolul írja a mondatot."

A baloldali - vagyis a fordítandó szöveghez tartozó - ablakban lehet szerkeszteni (pl. tördelni), aztán Translete gomb.

De rákeresve a példaszövegre, úgy tűnik más gebasz van. Ugyanis auto detect módban magyarnak ismeri fel a szöveget....

...ha pedig mindkét oldalon azonos nyelv szerepel, akkor nincs fordítás.

[ Szerkesztve ]

(#52570) Pityu. válasza gojko.m (#52569) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja igen ezt mindenhol észre vettem ahol maradt bent angol szöveg.Ahogy most nézem én nem abban a részben próbáltam külön választani hanem mikor ki jelölöd a szöveget meg jelenik 3 kis ikon és ott egy keretben fordít,na én ott próbálkoztam.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52571) Kékes525


Kékes525
félisten

A legújabb Firefox bétában (57.0b11 (64 bites)) cserélhették (javíthatták) a WebExtensions API-t, mert az eddig nagyon hektikusan működő (legtöbbször sehogy) NoSquint Plus 62.0 megjavult. Most már sokkal jobban müködik. Alakul ez. :)

Lenne ötletetek arra, hogy ezt hogyan tüntethetném el? A másik profilelomban normális: [kép] Ha a Kompakt-sötét theme-t állítom be, akkor jó. Most nézegetem a különböző Themeket és eddig mindegyiknél megvan ez a hiba, csak a saját Themek jók.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52572) EmptyParadox válasza Kékes525 (#52571) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Ez, ez vagy ez esetleg?

(#52573) Kékes525 válasza EmptyParadox (#52572) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, rögtön a legelső megoldotta: [kép] :R

#titlebar {display: none !important;}

#main-window {-moz-appearance:none !important;}

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52574) mekker


mekker
őstag

Tudtok esetleg megoldást a soha be nem jelentkező Pocketre? Olyan, mintha valami cookie-probléma lenne, vagy hasonló.

Addon-ajánló: tabzen - tab group helyett jó, mappákba lehet menteni munkamenetet, illetve utólag szerkeszthetőek egy egyszerű "fájlkezelő" nézeten keresztül.

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#52575) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Most már egy vagy két hónapja kb nagyon lassan tölt be az FVD speed dial. Legalábbis első alkalommal. Fvd frissítése miatt lehet?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#52576) Kékes525 válasza Kuruc2 (#52575) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, a mostani az első igazán használható átmenet az 57-eshez.

Mindenkinek:

Újra leteszteltem a Firefoxokat és a Chromet. Az eredmény abszolút értékei lényegesen, annak ellenére, hogy a hardver környezet semmit sem változott, az internet sebessége ugyanaz, és az addon környezet is csak kicst változott a Firefoxnál, de a Chromneál nem, ott a verziószám nőtt.

Firefox 57.0b12 (64 bites):

Google Chrome Verzió: 62.0.3202.75

Firefox 56.0.2 (64 bites)

Lehet, hogy a Speedometer 2.0-r221659 változott? Nem emlékszem, hogy melyik 2-es volt régebben. Azonban, ha valaki letesztelné, akkor nála is csökkennie kellene az eredménynek a saját régebbi méréseihez képest.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52577) Kékes525 válasza Kékes525 (#52576) üzenetére


Kékes525
félisten

"Az eredmény abszolút értékei lényegesen,"

Bocsánat, természetesen a relatív értékek a mérvadók az összehasonlításnál. A százalékos különbségek.

Most cseréltem az ESET SS 10-est ESET IS 11-re. Ez is hozzájárult az abszolút értékek csökkenéséhez? Jobban lassítaná a böngészést a 11es mint a 10-es?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52578) csako válasza Kékes525 (#52576) üzenetére


csako
veterán

Hát nekem a korábbi mérésemhez képest változott valami, mert vagy megáll egy ponton vagy kijött kb. 15 fps az 50 helyett, csökkentett módban.. :D

Ideiglenes új profillal 50 lett (Firefox 57.0b12 (64 bites)),
Chrome (Verzió: 64.0.3251.0 (Hivatalos verzió) dev (64 bites)) pedig inkognitó módban 57 fps.
Így pedig ugyanazok a számok maradtak.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52579) height


height
aktív tag

Sziasztok!! :)

A Mozilla Firefox böngészőben van olyan lehetőség hogy a böngészőben elmentett, bejelentkezési adatokat, jelszavakat a google fiókba maradéktalanul szinkronizálja ? :)

(#52580) Matthewus válasza height (#52579) üzenetére


Matthewus
őstag

Tudtommal nincs.

(#52581) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
57-es verziótól mintha teljesen működésképtelen lenne az AdBlock mindegyik verziója FF-ben.
uBlock Origin vagy Adguard, ki melyik mellett tenné le a voksát?

(#52582) Matthewus válasza ussseal (#52581) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Origin, hozzá lehet adni az AdGuard szűrőlistáit is.

[ Szerkesztve ]

(#52583) Kékes525 válasza csako (#52578) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is változott, csökkent. Én nem nem letiltott kiegészítőkkel csináltam. Igazad van úgy sokkal jobb. Azonban a Chorme is csökkent. Az utóbbi mérésem óta ott is volt egy újabb kiadás. Viszont számomra nagyon jó hír, hogy a 57 es11-es bétájától (a 12 is) már müködik a NoSquint Plus 62.0, ami a 10-es bétánál használhatatlan volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52584) movax válasza Kékes525 (#52583) üzenetére


movax
őstag

Felment az 56.0.2 és határozottan elkezdett köhögni, jóval nehézkesebben megy, mint az 56-os.

Visszatettem az 56-ost és a memóriahasználat szépen visszaapadt 1 giga köré (hat füllel) a 2,8-ról.

[ Szerkesztve ]

(#52585) ussseal válasza Matthewus (#52582) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, teszek vele egy próbát. Nem tudjátok, hogy whitelistet be lehet ide valahogy importálni Adblockból?

(#52586) Matthewus válasza ussseal (#52585) üzenetére


Matthewus
őstag

Be lehet, a saját szűrőket is. Csinálsz az ABP-ben egy mentést és az uBlock Originben ilyenkor a Saját szűrőknél és a Kivételeknél is az Importál és hozzáad gombra kell kattintani.

[ Szerkesztve ]

(#52587) Pityu.


Pityu.
nagyúr

firefox 57 bétával működik az ublock orgin,meg esetleg az idm?Ha jól olvastam mintha azt írtátok volna ublock jó 57 bétánál.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52588) Matthewus válasza Pityu. (#52587) üzenetére


Matthewus
őstag

uBlock Origin működik már rég óta az 57+ verziókkal.

(#52589) Pityu. válasza Matthewus (#52588) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Na az frankó,lehet ki próbálom az 57 bétát

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52590) vlevi válasza Pityu. (#52589) üzenetére


vlevi
nagyúr

Jó ideje elsődleges böngészőnek használom a béla57-et. Jobb, mint a korábbiak. Persze, én az ublockon kívül nemigazán használok kiegészítőt, így azt nem tudom megmondani, hogy más kiegek működnek-e alatta, vagy sem?

(#52591) Pityu. válasza vlevi (#52590) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én sem sok kiegészítőt használok amúgy,az ublockon kívül csak az s3 goole translatort meg az idm kiegészítőt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52592) csako válasza Pityu. (#52591) üzenetére


csako
veterán

Az S3 Translator működik, ha engedélyezed a hagyományos addonokat az about:config-ban, de amúgy ez nekem kiváltotta.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52593) Matthewus válasza csako (#52592) üzenetére


Matthewus
őstag

Elvileg hétfőn jön belőle kompatibilis változat.

(#52594) Pityu. válasza csako (#52592) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem mostanában furcsán viselkedik az s3 google translator,nem mindent hajlandó lefordítani.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#52595) Kékes525 válasza csako (#52592) üzenetére


Kékes525
félisten

Kipróbáltad? Nekem amikor erőltetve engedélyeztem a multiproceszt az 54-ben nagyon furcsa dolgokat produkált az S3 Google Translator. Már nem tudom reprodukálni a hibát, mert az 56-ban már nem lehet bekapcsolni még erőltetve sem a multiproceszt akkor, ha van olyan addon, ami nem tudja. Néhány addonom még mindig nem ismeri. Amúgy hogy lehet engedélyezni az 57-ben a hagyományosokat az about:config-ban?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52596) adsl


adsl
aktív tag

1GB van a gépemen de a firefox nagyon megfekteti.Szerintetek milyen böngészőt használjak?

(#52597) SharpSA válasza adsl (#52596) üzenetére


SharpSA
veterán

1GB RAM kevés már manapság, mindegyik böngészővel lassú lesz az élmény.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#52598) csako válasza Kékes525 (#52595) üzenetére


csako
veterán

Nem tudom mi számított furcsa működésnek, én multiprocesszel használtam végig :))
Így:
extensions.legacy.enabled;true
De nem garantálja, hogy ténylegesen működni is fognak, csak bekapcsolhatóak lesznek.

(#52593) Matthewus: Ez jó hír, lehet kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#52599) Kékes525 válasza csako (#52598) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálam is true az értéke már régóta, de nem kapcsolható be. Ha jól emlékszem lefagyások és összeomlások voltak, persze akkor még sok addonom volt, ami nem ismerte a multiproceszt. Ezzel sem megy browser.tabs.remote.force-enable. [kép] [kép] [kép]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#52600) csako válasza Kékes525 (#52599) üzenetére


csako
veterán

Én egyébként mindig is a fejlesztői verziót használtam (aurora / dev edition), meg most is, ezekben tudtommal több mindent lehet(ett) kapcsolgatni, mint a béta vagy stabil verziókban (mint pl. az addonok aláírásának ellenőrzését is). Ha egy addon nem ismerte a multit, akkor csak nem működött, hiába mutatta engedélyezettnek, összeomlásom nem volt.
A képeden about:config-ban lemaradt az "-enable" a " browser.tabs.remote.force" végéről.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.