Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) bul07


bul07
nagyúr

Üdv
Mai napon többször kaptam ezt a hibaüzenetet

Firefox 7.0.1 van fent (frissíteni nem akarok) és általában a Port.hu bezárásánál jön elő, de más oldalnál is jelenkezet , és úgy kezdi hogy befagy az egész böngésző vagy fél percre és dobja a fenti üzenetet

Szerintetek mi lehet ez?

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24602) bodhi9 válasza bul07 (#24601) üzenetére


bodhi9
csendes tag

Miért nem akarsz frissíteni? Frissítsd rá a 11.0-át és nem lesz ilyen problémád...

(#24603) Donvit078 válasza bul07 (#24601) üzenetére


Donvit078
tag

Hát igen szal ez érthetetlen 7es fox... és miért nem akar valaki frissíteni ha ezt el tudnák magyarázni...

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24604) DS39


DS39
nagyúr

most ezt a képet megnyitva tűnt fel hogy a 11-es nem úgy nyitja meg ezeket hogy üres fehér háttér és a kép a bal felső sarokban van, hanem fekete háttér és középre igazítva. vissza lehet ezt vhogy kapcsolni a régire?

egyébként a kérdezőnek:
noscript-et ha felteszi esetleg megoldja, de egy frissítés sem lehet hátrány az újabbak talán jobban lekezelik ezeket a háttérben futó scripteket.

[ Szerkesztve ]

(#24605) bul07 válasza bodhi9 (#24602) üzenetére


bul07
nagyúr

(#24603) Donvit078
Hogy miért nem akarok frissíteni mert nekem 560Ti kártyám van és ez a széria vagyis nem csak ez(sokfajta NV kártyánál előjött már) hajlamos a TDR hibára
Na most nekem szerencsére nagyon ritka(havi 1) így ahogy most van a gépem, Firefox 7.0.1 + NV 290.36 driver és ezt nem akarnám bolygatni nehogy több TDR-em legyen
Amúgy tíz napja volt más érdekességem is Firefox-al de az is magától megoldódott

Itt csak azt nem értem mi ez a parancsfájl. És hogy tudom kitörölni, kikapcsolni.

(#24604) DS39
Ha NoScript-es megoldás nekem szólt , az már használom pár éve

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24606) degu válasza WonderCSabo (#24580) üzenetére


degu
senior tag

Csabo!
Megtalaltam a Kiegeszitokezelot,de nem latom,hogy mit kene eltavolitani! :W
A Kiegeszitokezeloben nincs sem AVG,sem Youtube,sem a regi beallitasok visszaallitasa.
Van ott egy csomo minden,de nem tudom,hogy mik ezek,es nem tudom,hogy mit kene eltavolitani!
Tudnal egy kicsit *szajbaragosabban* segiteni? Ha hosszu,akkor priviben! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#24607) DS39 válasza bul07 (#24605) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, neked. akkor nem tudom. sok oldalon használnak ilyen scripteket, melyek lassítják néha a böngészőt, nem csak a Foxot.

egyébként TDR hiba, ha nem használod a Firefox hardveres gyorsítását, szerintem nem lesz ilyen gondod.

(#24608) Donvit078 válasza bul07 (#24605) üzenetére


Donvit078
tag

De ilyen memória selejt kártyát minek használsz?:) na mind1 de ez valami chromos script amit ír nem? hogy kavar ez a foxhoz?

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24609) bul07 válasza Donvit078 (#24608) üzenetére


bul07
nagyúr

Miért lenne memória selejt mert havi 1x Firefox alatt hibát hoz megjelenítésbe

Nem tudom még telepítve sincs a gépemre a Chrome, ezért is furcsállom nagyon

Na mindegy ha nagyon sokszor előjön majd az elkövetkező pár napba frissítek és hátha nem lesz TDR-em

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24610) Donvit078 válasza bul07 (#24609) üzenetére


Donvit078
tag

hát esetleg egy jó vírusirtó frissítések se viccből jönnek ki:) rendszernaplók átnézése és ha végkép nem oké akkor a fox 7-es újratelepítése :) nem azért írtam h memóselejt mert bántani akartalak:)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24611) DS39


DS39
nagyúr

ez az új képnézős dolog elég nagy fail a Mozillától, ezzel a fekete háttérrel, mert az olyan képek, amelyek átlátszóságot tartalmaznak gyakorlatilag nem is látszanak, vagy alig. (ez a kieg, nagyjából megoldja, de csak a háttér színét, a kép viszont középen marad és a kép nem lesz elhúzható.)

[ Szerkesztve ]

(#24612) bul07 válasza Donvit078 (#24610) üzenetére


bul07
nagyúr

Frissítettem 11-re remélem nem lesz semmi problémám vele ha igen megyek vissza 7.0.1-re
Amúgy én nem szoktam sűrűn frissíteni 3.valahányasról váltottam 7-re

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24613) Donvit078 válasza bul07 (#24612) üzenetére


Donvit078
tag

hát csak jobb lesz nincs azért olyan ős öreg vasad hogy ne bírná :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24614) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek még mindig nem sikerült megoldani Mozilláéknak, hogy a könyvjelzőkbe tudjak görgő megnyomásával több linket is megnyitni? Mert egyet megnyitok és eltűnik a panel... iszonyat idegesítő!

2: Keresem azt a kieg-et ami a jobb alsó sarokban mutatja a memóhasználatot.

3: 11-es FF van és eddig nem volt fagyás, szóval ez egy plusz pont!

[ Szerkesztve ]

(#24615) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Tudnátok ajánlani ,olyan kiegészítőt amiben be lehet állítani rendszeresen, automatikusan csinál biztonsági mentéseket a könyvjelzőkről?

(#24616) myke01 válasza Gedeon31 (#24615) üzenetére


myke01
senior tag

Nem kell kieg. , ott van a szinkronizálás . Az legalább online , bárhonnan elérhető ...

(#24617) DS39 válasza Gedeon31 (#24615) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt magától is megteszi. a profilodon belül van egy olyan mappa hogy "bookmarkbackups", naponta csinál egyet.

(#24618) Gedeon31 válasza myke01 (#24616) üzenetére


Gedeon31
addikt

Windows újra telepítem ,akkor hogy érem el?

DS39 ment egy PM :)

(#24619) Inv1sus válasza -FreaK- (#24593) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nálam is jelen van a probléma. Idegesítő, lehet visszaváltok a 10-esre...

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#24620) Matthewus válasza KaiotEch (#24614) üzenetére


Matthewus
őstag

Egy hete linkeltem a könyvjelzős dolgot: [link]

(#24621) atesz117 válasza KaiotEch (#24614) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Esetleg erre gondolsz?

Samsung Galaxy A34 5G

(#24622) KaiotEch válasza Matthewus (#24620) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

:R

(#24621) atesz117: Nem, asszem WonderCSabo linkelte, de jó pár hónappal ezelőtt.

[ Szerkesztve ]

(#24623) HZoli87 válasza KaiotEch (#24622) üzenetére


HZoli87
veterán

(#24624) KaiotEch válasza HZoli87 (#24623) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azazazezezezez! :C :R

(#24625) *Ropi* válasza cashback (#24568) üzenetére


*Ropi*
félisten

(#24568) cashback: Igen.

(#24569) S-Attila: Jó ötlet, megnézem a FF színkezelését, most sRGB-re van állítva.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24626) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

ne nagyon frissítsetek a legújabb x64 nightly-ra, mert crashel elég gyakran win7x64 ultimaten.

(#24627) WonderCSabo válasza degu (#24606) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha nincs a kiegészítők között ilyesmi, akkor nézd meg a Firefox telepítési mappájában belül az extensions mappában.

(#24611) DS39: Télleg gáz, sokan már a bugban / fórumban mondták hogy nem lesz ez így jó, nem tom miért nem lehet a józan észre hallgatni.

(#24614) KaiotEch : Ja, ez fura működés, sztem van rá kieg. :)

2: about:nosy

na most látom a kérdések nagy részére már jött válasz, na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#24628) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Ebben a Mozilla Hacks blogpostban összefoglalták, hogy mi történt a 2011-es évben Firefox szempontjából, és hogy 2012-ben mi várható. (Már mindkettő, főleg az utóbbi elég hiányos.)

Halad az IonMonkey JS motor fejlesztése, egy napja a Kraken teszten kétszeresére gyorsult, így már kezdi megközelíteni a jelenleg regnáló JaegerMonkey szintjét.

(#24629) degu válasza WonderCSabo (#24627) üzenetére


degu
senior tag

O.K.
Koszi!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#24630) artiny


artiny
őstag

Meogldhato firefoxban h billentyuzettel oldjam meg,ha lehet egyyel,hogy elore es vissza lepjek az oldlakon vamint ha netbookon nincs ieger es a kozepso egeres gomb ami megnytja uj taban a linket?

(#24631) Fandango válasza artiny (#24630) üzenetére


Fandango
veterán

Legalabb elolvasnad ujra amit leirsz, es kijavitanad azt a tomenytelen hibat amit elkovettel. :O
Vagy nem beszelni magyar? :DDD

(#24632) artiny válasza Fandango (#24631) üzenetére


artiny
őstag

amugy lenni kulfoldi...es beszelni nem ugy magyar.
Meg ittam egy sort is vacsorahoz es mar ket ora volt.

(#24633) BullZeye válasza Fandango (#24631) üzenetére


BullZeye
veterán

Tényleg zavaró, de te se panaszkodhatsz, ékezetek nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

(#24634) DS39 válasza WonderCSabo (#24627) üzenetére


DS39
nagyúr

megtaláltam rá a megoldást kiegészítők nélkül, lényegében csak egy CSS fájlt kell átírni, de azt jól eldugták.

egy kis tutorial az megoldáshoz:

1. a Mozilla telepítési mappájában (C:\Program Files\Mozilla Firefox) van egy látszólag ismeretlen formátumú fájl "omni.ja" néven. ez egy konténer fájl, csomó png, js, és css fájlt tartalmaz.
2. ha a Firefox NEM fut, ezt a fájlt át kell nevezni "omni.zip"-re.
3. nyissuk meg ezt a zip-et egy Total Commanderrel, vagy WinRAR-ral.
4. a zipen belül a "res/TopLevelImageDocument.css" fájlt kell törölni, átnevezni, vagy átírni a tartalmát, ahogy tetszik.
5. ha ez kész csak vissza kell írni az "omni.zip"-et, "omni.ja"-ra. ezután már úgy fogja megnyitni a Firefox a képeket ahogy régen.

(#24635) artiny


artiny
őstag

Firefoxot lehet billentyűzettel irányítani,előre,-hátra ugrálni,bill.kombinációval linket megnyitni amire mutat a kurzor?

(#24636) BullZeye válasza DS39 (#24634) üzenetére


BullZeye
veterán

És ez az első updatetig működik is, egyszerűbb userstyleon nézni egy style-t rá, vagy kijavítani a nem tetsző dolgokat és belerakni userchrome.css-be a javított részt.

(#24637) Pano


Pano
addikt

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, de most már muszáj ilyen sok idő után kisírnom a lelkem és belekiáltanom a világba :). Előre leszögezem, nem kívánok senkit megsérteni.
Mi folyik "gyöngyösön" (mozilla townba)?!
Lassan 1 éve átváltottam Chrome-ra, mert nem bírtam használni az "új és modern" firefoxot, sok volt vele a gond. Ez fájó pont, mert ugye szeretem a google böngészőjét is, de mégse az igazi és hiányzik a tűzróka.
Vártam, vártam, hogy majd ráncba szedik a firefoxot, időnként próbát tettem vele, de mindig kiábrándulás volt. Aztán mondtam, hogy jó, akkor majd legközelebb, reménykedve, hogy újra tudom használni.
Ugyan maga a böngészés gyorsult, de a program működése egyre csak lomhább és lomhább lett hosszabb távú használatkor (a gyorsabb indulást leszámítva). Nekem legalábbis.
A fülek akadoznak, ha fülek között váltok van, hogy egy pillanatra megakad a tudomány, tehát az egész működés darabos (amíg 1-2 fül van nyitva nem annyira gond). A fülek animációjának letiltása némileg segített a helyzeten. Próbálkoztam már úgy is, hogy antivirus nélkül, hátha az fogja meg néha, de semmi. Volt, hogy újra telepítettem a rendszert és frissre tettem fel, semmi. Így ütközés kizárva.
Aztán gondoltam, hogy egyedül a vidi karim nem mai darab -radeon x1950XT-, hát ha az okozza a gondot. Kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, nem vettem észre különbséget (az simítást leszámítva). Aztán van egy sokkal újabb integrált vidi kari alaplapon, megpróbálkoztam elkeseredésemben már azzal is (holott tudni illik az integráltak nem messiások, de hátha). Aztán igyekeztem vga drivereket próbálgatni. Ismét zsákutca.
Kiegészítőből csak az adblockot használom, mást nem.
Nehogy már egy 4 magos proci, 4 Giga ram épphogy elegendő legyen egy böngészőnek, na ne. Főleg úgy, hogy minden más programom úgy száguld, mint az álom és nuku teljesítmény gondom semmivel.
Mint láthatjátok, elsősorban magamnál kerestem a hibákat, de most jött el a a 11-es verzióval az, hogy feladom. Nekem már semmi ötletem, sejtelmem sincs!
A 3.6 remekül működik, csak neki már gondjai akadnak a honlapokkal. Tehát, melyik ujjam harapjam meg? Vagy a böngészés gyors és a program lomha, darabos, vagy a program gyors de a böngészés nem stimmel:)
Van esetleg valami tippetek, amivel nem próbálkoztam eddig? About:configba valami beállítás, ilyesmik?

Pano

[ Szerkesztve ]

(#24638) BullZeye válasza Pano (#24637) üzenetére


BullZeye
veterán

Semmi, FF ilyen szar, és kész, megint ráfeküdtek egy új JS motorra, de az UI-val nem történik semmi, ez van.

Max bosszankodni tud az ember, de egy idő után belátja, hogy nem fog történni semmi, és fölösleges. Direkt Nightly-t használok, hogy azonnal értesüljek, ha valami jobb, de FF4 óta alig alig akad olyan, amin meglepődtem volna, vagy felkaptam volna a fejem. Megnyugtatlak, izmos VGA-val is ugyanúgy akad. Ami még bosszant, hogy azóta is 4 magból 1-t használ, hiába van 8 magosod, akkor is csak 1-t fog, és az erre törekvő terveket lelőtték annó, van helyette más, de gyerekcipőben.

(#24639) Donvit078 válasza Pano (#24637) üzenetére


Donvit078
tag

Ez érdekes írás volt köszönjük :) ennyire azért nem rossz egy hangyabokányit lassabb mint a chrome ez tény, az hogy néha valamelyik oldalon beakad 1-2másodpercre a betöltés hát.. chromal is számtalanszor előfordul. Ablakok közti váltásnál is teljesen rendbe van ha kicsit beakad néha és nem abban az ezred minutumban dobja be a képet...
-oprendszer frissítések
-kiegészítő frissítések
-driver frissítések
-bios frissítés
-normális vírusirtó (kaspersky, avira, eseteleg nod32)
-és minél kevesebb kolonc csilli villi dizájn marhaság

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24640) myke01 válasza Pano (#24637) üzenetére


myke01
senior tag

Nálam is hasonló a helyzet ......egyetértek veled ...

(#24641) M3oH válasza Pano (#24637) üzenetére


M3oH
addikt

Nalam szintem ilyesmi. UI dog lassu, foleg, hogy honapok ota Chromet hasznalok. Vannak jo dolgai az FFnek, de mar teljesen megszoktam a Chromet, es persze az sem hibatlan, most mar a FF fura. Ez van, marad a chrome. Sot a 2es bongeszo az Opera, nalam FF mer csak 3dik...

(#24642) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nalatok megy az Indavideo pl. itt: A Red Bull másfél év után bukta az 1. sort ?
Aurorat hasznalok: Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:12.0a2) Gecko/20120313 Firefox/12.0a2.
A Flashplayert cserelgettem, Adobe.Flash.Player-11.1.102.55 es Adobe.Flash.Player-11.1.102.63 de csak egy fekete kepernyot kaptam a lejatszoban.

(#24643) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nekem a 11-el is összeomlik ebay nokia 808 hirdetése. Tök mindegy milyen módon nyitom meg, ha FF nyitja meg vége. Érdekes, de nem minden ebay problémás, eddig csak ez.

(#24644) Fandango válasza Steelmanus (#24642) üzenetére


Fandango
veterán

Erdekes ez az indavideo mert a beagyazott videok nekem sem mennek csak fekete kepernyo, de az indavideo oldalon megy.

(#24645) vlevi válasza Fandango (#24644) üzenetére


vlevi
nagyúr

De Internet Explorer 9 alól megy az ezen az oldalon lévő videó. FF alól nem :( 11.1.102.62-es flash playerem van.
Chrome alól is megy.
Nézzek egy Nightly-t, Windows8 alól? Hátha megfekteti a virtuál gépet a videó lejátszás :)

[ Szerkesztve ]

(#24646) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, virtuálgépben már nem megy neki sehogysem...
Legérdekesebb, ahogy az IE kirakja a videót:

(#24647) Steelmanus válasza Fandango (#24644) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kosz' hogy megnezted, valoban, csak a beagyazott videokkal van baj, az indavideo oldalan mennek a videok. Vagy van neha olyan is hogy egy-egy oldalon maguktol elindulnak a beagyazott indavideok, igy azokat lehet latni.

(#24645) vlevi W7 alol az IE8-al is megy a beagyazott indavideo, csak azt elfelejtettem beirni, es jol is jeleniti meg.

[ Szerkesztve ]

(#24648) WonderCSabo válasza artiny (#24635) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#24649) Blizz


Blizz
őstag

Sziasztok,
lehet,hogy nem Firefox hiba,de itt is megkérdezem. Volt már nektek olyan,hogy youtube videót megállítjátok pár másodperc múlva folytatjátok,de már nincs hang :F...Egy kis idő múlva viszont újra van

No mistakes, just happy little accidents

(#24650) BullZeye válasza Blizz (#24649) üzenetére


BullZeye
veterán

Lassú procinál ez majdnem általános.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.