Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25551) WonderCSabo válasza S-Attila (#25545) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha végignézed a mockupokat, látod, hogy igen. :)

Johnny Cage: Nem tudom, fura, mindenesetre gyanús, hogy a többi böngészőben ok. Próbáld törölni a sütiket, cachet, ilyesmit.

Kékes525: Mármint bejelentkezni a blog.hu-s profiloddal, vagy megnyitni az oldalt lassú?

(#25552) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Ez a kis videó mutatja be az MITs gyakornokok munkáját, akik a beállításokat alakították át In-Content UIs megjelenésbe. Érdemes megnézni, a videó a Firefox fejlesztés menetébe is ad egy kis betekintést.

Nicholas Nethercote tovább harcol a memóriafolyással, és a túlzott memóriazabálással szemben: a MemShrink project keretén belül sikerült az egyik legrosszabb területet, a kiegészítőket gatyába rázni. [link] [link] Ezen a héten elkészült a Compartment-Per-Global, így már fülenként lehet elemezni a memóriahasználatot. [link] Nicholas hétről-hétre leírja a haladást, ezt lehet követni a blogján.

A Snappy project és halad tovább erről olvashatunk Taras Glek blogján. Jelenleg az egyik fő téma a háttérben lévő füleken lévő aktivitás csökkentése, mert kiderült, hogy ezek rengeteg erőforrást foglalnak le feleslegesen.

Andreas Gal írt a pdf.js-ről, a Firefox jövőbeli beépített, HTML5-öt használó PDF megjelenítőjéről. A technikai részletek pedig ebben a blogposztban olvashatóak.

Jennifer Boriss pedig egy kis leírást ad a Firefox Home Tab és New Tab új dizájnjáról.

Felipe Gomes készített egy listát az MDN-en a memóriahibák debugolására. Aki memória folyásra gyanakszik, próbálja ki őket. (Az about:memory, about:compartments kimaradt a listából)

(#25553) Kékes525 válasza WonderCSabo (#25552) üzenetére


Kékes525
félisten

Maga az oldal megnyitása. Sokszor még a DNS-t sem találja (adatátvitel...), majd a "várakozás..." lassú. Ilyen oldal még az http://atv.hu/videok/ is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25554) WonderCSabo válasza Kékes525 (#25553) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes. A Beállítások -> Haladó -> Hálózat -> Internetbeállítás alatt a rendszerbeállítás van megadva?

(#25555) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Elkészültek a Win8-ra szánt változat klasszikus, tehát nem metrós megjelenésének mockupjai. [link] [link] [link]

(#25556) Kékes525 válasza WonderCSabo (#25554) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, "Nincs proxy" van megadva (régebben tort használtam a tor button-nal, talán ezért).

Állítsam rendszerre?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25557) WonderCSabo válasza Kékes525 (#25556) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy próbát megér.

(#25558) Kékes525 válasza WonderCSabo (#25557) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos nem használ... Maradt a régi.
Ritkán nagyon gyors, de sokszor nagyon hosszú ideig kell várni.
Sohasem a fő szál akad, hanem pl. az m.blog..., vagy a static.atv.... amit közben még hív.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25559) WonderCSabo válasza Kékes525 (#25558) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hszben lévő diagnosztikát próbáld végigzongorázni.

(#25560) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Azt meg lehet valahogyan oldani, hogy legyen több parancsikon az asztalon, és mindegyik a Firefoxot indítsa, de mindegyik valamely más profillal?

(#25561) Brutforsz válasza S-Attila (#25560) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Simán megoldható, sőt a -no-remote kapcsolóval több profilt is tudsz egy időben használni. Ez utóbbi nagy királyság egyébként.

Itt XP-re mutatják be a dolgot, de ugyanígy - a program elérési útjának esetleges eltérésével - megy a későbbi változatokon (frissebb leírás) és Linuxon is.

Egyébként logoutos írás is született a témában.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25562) WonderCSabo válasza Brutforsz (#25561) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Illetve magam is leírtam itt, bár eléggé tömören.

(#25563) Kékes525 válasza WonderCSabo (#25559) üzenetére


Kékes525
félisten

Csökkentett módban is ugyanúgy viselkedik.... Ezt is abban írom.

"Eszköztárak és vezérlőelemek alaphelyzetbe állítása" és a "Minden felhasználói beállítás visszaállítása a Firefox alapértelmezéseire" lehetőségeket." használtam.
A kiterjesztések le vannak tiltva.

A Java és a flash legújabb verziója van fenn. A régebbieknél is fennállt a probléma. Ezek most is be vannak kapcsolva.
A megjelenésnél nem az alapértelmezettet, hanem a Black Tapestry-t használom.

A hibakeresési információk ugyanúgy mutatják a fontos módosított változtatásokat. Ezeket ilyenkor nem kellene lekapcsolnia?

Szerintem ott lehet a hiba, mert sokszor a beállításokba belepiszkáltam...

Töröljem az összes egyéni beállítást?
Van egy pár, de azt hiszem gyorsan tudom törölni. A szűréssel láthatóvá tudom tenni az about:config-ban.

Viszont az eredeti beállítás változásait nem tudom visszaállítani, legfeljebb, ha törlöm a profilt, amit szeretnék elkerülni. Van másolat róla, csak újra felépíteni a rendszert sok macera.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25564) Kékes525 válasza WonderCSabo (#25559) üzenetére


Kékes525
félisten

Az átállítottakat és az egyéni változtatásokat csak külön tudom kezelni...

Ez így nem OK.

Nem marad más hátra, mint törölni a profile-al együtt és újrainstallálni a rendszert?

Azt hogy lehetne, hogy csak a változtatásokat és a hozzáadott beállításokat törölném.
A kiterjesztések alapértelmezésbe hoznák magukat, mint amikor installáltam őket?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25565) Brutforsz válasza Kékes525 (#25564) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A profilmappádban található prefs.js fájl tartalmazza a magában a böngészőben végzett összes változatást és általában a kiterjesztések beállításait - utóbbi kategória elemeit nem biztos, hogy maradéktalanul, mivel vannak kiterjesztések, melyek inkább a saját mappájukat használják beállításaik tárolására, de azért jó eséllyel a lényeget igen.

Kiindulásként azt javaslom, a böngésző leállítását követően nevezd át a prefs.js fájlt, és így indítsd el újra a Firefoxot.

Amúgy láttam már olyan megoldást is, ami - igény szerint - úgy készít új profilt, hogy fogja a régit, és csak a kiterjesztések listáját vagy telepítőjét (pl. randomextension.xpi) - erre már nem emlékszem - emeli át a teljesen alap profilba, és így teszi fel őket, azaz mintha te egyenként telepítgetnél.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25566) Kékes525 válasza Brutforsz (#25565) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi szépen, úgy tűnik ez használt. :R

Rendkívül kövér volt a file, most sokkal kisebb...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25567) rauschie válasza kranazoli (#25535) üzenetére


rauschie
senior tag

Jézusom. ilyen láma is régen voltam. Köszönöm! :R

...ez most ilyen önfacepalm..

[ Szerkesztve ]

(#25568) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Érdekelne, hogy a youtube videók elérhető legmagasabb felbontásának automatikus indításához milyen kiegészítőt érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25569) DS39 válasza < CyberBob > (#25568) üzenetére


DS39
nagyúr

youtube quality manager

(#25570) BullZeye válasza < CyberBob > (#25568) üzenetére


BullZeye
veterán

http://userscripts.org/scripts/show/13333

Valamint ez beágyazott videókhoz:
http://pastebin.com/8n61a9Kn

[ Szerkesztve ]

(#25571) Sir Sparrow


Sir Sparrow
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg 3.6.28-as Firefoxot használok és az lenne a problémám, hogy véletlenül rányomtam a Firefox 12 frissítés letöltésére és most már azt írja ki, hogy indítsam újra a böngészőmet a letöltött frissítés telepítéséhez. Na ezt nem szeretném! Azóta persze nem zártam be a Firefoxot a telepítést elkerülendő. Mit tudok tenni, hogy ne telepítse a frissítést? (tudom, hogy a 3.6.28 verzióra már nem adnak ki frissítést, és emiatt ajánlatos előbb-utóbb frissíteni, de most egyéb okok miatt sem szeretném ezt megtenni!)

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv

(#25572) DS39 válasza Sir Sparrow (#25571) üzenetére


DS39
nagyúr

előbb-utóbb ki kell kapcsold a gépet, akkor buktad :D
egyébként uninstall 12.0 -> reinstall 3.6.28

(#25573) WonderCSabo válasza BullZeye (#25570) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A pastebin-es nekem már nem nagyon akar műxeni, azóta átalakították az embedded playert. :(

(#25574) Steelmanus válasza WonderCSabo (#25573) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Es nincs valamilyen alternativa a beagyazott videokra, Te hasznalsz valamilyen mas scriptet?
Nekem sem mukodnek mar a regi scriptek, ezert jelenleg nem is hasznalok ilyet, de azert rakerdezek hatha van tipped.

(#25575) WonderCSabo válasza Steelmanus (#25574) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos nem tudok alternatíváról, de ha vki tudna javasolni jól működöt, azt én is szívesen venném!

(#25576) Steelmanus válasza WonderCSabo (#25575) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem baj, ki lehet birni azt a 1-2 kattintast, kossz a valaszat.

(#25577) < CyberBob > válasza BullZeye (#25570) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Köszönöm a választ neked is és DS39 fórumtársnak is.

Viszont a beágyazott videók szkriptjét hogyan kell megadni a böngészőnek (a másik szkript működik)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25578) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#25577) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A legegyszerűbb a GreaseMonkey kiegészítő (esetleg Scriptish) telepítése, és azzal kezelni a szkripteket.

(#25579) Sir Sparrow válasza DS39 (#25572) üzenetére


Sir Sparrow
aktív tag

Mégse buktam a dolgot, mert sikerült becsapni! :P

(#25580) Talma válasza Sir Sparrow (#25571) üzenetére


Talma
tag

Ha csak a 6 hetenkénti sűrű frissítés zavar, akkor ajánlom a Firefox ESR-t.
[link]
Ebből évente egy új főverzió fog csak kijönni, közben csak biztonsági frissítéseket kap, semmi újítás.

(#25581) zsolt19900


zsolt19900
őstag

sziasztok!

új lap megnyitásánál -fül megnyitásánál- eddig mindig, egy új üres lapom jött elő, most viszont, valami miatt -elnyomtam valamit, telepítettem valamit nem tudom-

http://www.searchnu.com/414?tag=newtab

ez a kereső jön elő mindegy egyes új fül ctrl+t lenyomásával

mit lehet ezzel kezdeni? hogy üres lapot nyisson meg és ne ezt a keresőt

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#25582) < CyberBob > válasza WonderCSabo (#25578) üzenetére


< CyberBob >
őstag

A gondom az hogy erről [link] az oldalról csak egy txt fájl jön le és nem tudom betenni a GreaseMonkey kiegészítőbe.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#25583) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok !!

Lécci segitsetek, mert ilyet még nem láttam ...........
és mindjárt megőrülök !
Délután fogta magát a gépem, és azóta a következő két oldalt nem jeleniti meg :
www.yahoo.com
www.jofogas.hu

nem állitottam el semmit, 3 oprendszerem van 1 gépen
egyiken se megy se firefoxal, se explorerrel
+ egy másik gépen , és egy laptopon sem ! ami wifivel kapcsolódik !

Más minden megy ezerrel, legalábbis nemtaláltam mást ami nem menne !
Egy d-linkes modemem van, t-home-s net, és egy smc ruter !

(#25584) S-Attila válasza maxika2004 (#25583) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Parancssorból először próbáld meg

"ping yahoo.com"

és

"ping jofogas.hu"

idézőjelek nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#25585) Syl válasza maxika2004 (#25583) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam sem mennek! Illetve a yahoo 5-6-ik újratöltésre elkezdett bejönni, de sehol a vége.
Ez valami T-é sz*rás lesz, mert az elmúlt pár napban nagyon sűrűn köhög itt a net.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25586) WonderCSabo válasza < CyberBob > (#25582) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A GreaseMonkey ikonra kattints jobb gombbal, új szkript, és másold bele a szöveget.

zsolt19900: [link]

(#25587) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

A Palemoon -t használom, és akadt egy kis problémám, az egéren, hogyha a középső gombot lenyomjuk, akkor ugye le-fel, és ha van akkor oldalra is kellene tudni scrollozni, a gomb nyomvatartása mellett az egér mozgatásával, na ez nekem nem megy.
Más böngészőkben igen, eddig rosszul volt az egér beállítva most állítottam át, mi lehet a gond ?

Probléma megoldva, a logitech egér progija a ludas, nem funkciót kell beállítani, hanem generic buttonra kell tenni, és most jó !

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#25588) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Gondolom más is tapasztalta már hogy youtube videoknak akadozik a hangja ami nem kicsit zavaró. :O
Meg lehet szüntetni egyáltalán ezt a problémát? :F

(#25589) WonderCSabo válasza creed33 (#25588) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én nem tapasztaltam ilyesmit. Próbáld újratelepíteni a Flash playert.

(#25590) BullZeye válasza creed33 (#25588) üzenetére


BullZeye
veterán

Nálam sincs ilyen baj, hiba nálad van.

(#25591) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, új gépet telepítettem, firefox legfrissebb verziója fent, hardveres gyorsítás bekapcsolva, friss dx is fent van, flash is telepítva, flash cache be van állítva rendesen, viszont az a problémám, hogy youtube 1080p videóknál teljes képernyőnél folyamatosan szaggat, 720p-nél ilyen probléma nincs.

A vas bírná.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25592) WonderCSabo válasza Zirowe (#25591) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nézted a proci használatot, hogy valóban hasznája-e a GPUt hardveres gyorsításra?

(#25593) Zirowe válasza WonderCSabo (#25592) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Most néztem, cpu az egekben. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25594) WonderCSabo válasza Zirowe (#25593) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezek szerint nem megy a hardveres gyorsítás. Milyen VGAd van? Tuti be van pipálva a HWA a flash beállításaiban?

(#25595) Syl válasza Zirowe (#25593) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem a youtube videók akkor fektették ki a laptopom i3 prociját, amikor átállítottam html5-re a megjelenítést. [link] Ahogy visszakapcsoltam flash-re, megy minden mint a karikacsapás (Full HD videónál max 20% terhelés).

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25596) Zirowe válasza WonderCSabo (#25594) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nvidia ion platform, elvileg annak bírnia kéne, van egy másik ugyanilyen gép, azon minden tökéletes.

Azt hol kéne néznem?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25597) WonderCSabo válasza Zirowe (#25596) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Megnyitsz egy YT videót, jobb gomb -> Settings...

(#25598) Zirowe válasza Syl (#25595) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ez volt a baj. :R :)

Most megy minden rendben.

Köszönöm WonderCSabo és neked a segítséget.

Viszont, ha már itt vagyok, lenne egy másik problémám is.

Kb egy héttel ezelőtt a firefox sync vmi hibaüzenetet írt ki, hogy nem sikerült a szokásos szinkronizálás, nem nagyon figyeltem oda, ez volt a laptopomon, amint rendesen használok.
Viszont most átszinkronizálnám az adatokat az új gépre, de amikor a laptopon rányomok a szinkronizálásra nem történik semmi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25599) WonderCSabo válasza Zirowe (#25598) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az új gépen is be kell állítani a Sync fiókot. Ezt megtetted?

(#25600) Zirowe válasza WonderCSabo (#25599) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, akkor kiírt egy három mezős kódot, amit az eredeti gépen kell begépelni.

De a problémám az, hogy az eredeti gépen nem nyílik meg a szinkronizálás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.