Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) Johnny Cage válasza scope2007 (#25350) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"mikor régebben használtam comodo firewallt akkor kb ugyanezt csinálta.."

pedig azóta vagyok gondban amióta átálltam arra, hogy a ramba cache-eljen.. azóta meghülyült a böngésző. remélem nem mégis a comodo csinálja..

[ Szerkesztve ]

(#25352) WonderCSabo válasza pete_21 (#25342) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mozillánál? Ugye csak költői kérdés volt? :) (sajnos)

Syl: Bugzilla.

joecontra: Na ilyet még nem láttam. Az első hszben lévő diagnosztikát ajánlom.

Johnny Cage: Jó kérdés, próbáld visszaállítani, és tesztelni.

Timyyy: Új profilt és készítettél újratelepítéskor?

(#25353) Timyyy válasza Timyyy (#25349) üzenetére


Timyyy
őstag

Óóó ez a topic jobb mint gondoltam... csak beírtam ide a bajom és megszűnt... pedig reggel óta kínlódtam vele :DDD hogy csináljátok? :U :C

(#25354) Brutforsz válasza Johnny Cage (#25348) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egyszerűen kiderítheted, hogy a lemezes gyorsítótárazás kikapcsolása okozza-e a problémát: kapcsold vissza. Egyébként biztosra veszem, hogy nem, mivel ha mindenféle gyorsítótárazást kikapcsolsz - ekkor az about:cache lapon a "The cache is disabled." tájékoztatást olvashatod, akkor is simán működik a böngésző, csak a hálózati forgalmad lesz nagyobb.

A gyorsítótár - elhelyezkedésétől függetlenül - nem tud "betelni", mert ha eléri a tartalom mennyisége a felső korlátot, akkor a böngésző mindig helyet csinál az új elemeknek azon régiek kiszórásával, amik a legkisebb valószínűséggel kellenek majd ismét.

Nálam akkor jelentek meg néha így a weboldalak, amikor haldoklott a routerem.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25355) vlevi válasza joecontra (#25347) üzenetére


vlevi
nagyúr

"beugrik a közepére."
Nem az autoscroll beállítás csinál ilyet?
Szerintem próbáld meg kikapcsolni, egy próbát megér.

(#25356) Timyyy válasza Timyyy (#25353) üzenetére


Timyyy
őstag

Eddig tartott... újra befagy az egész szarkupac.

(#25357) Johnny Cage válasza Brutforsz (#25354) üzenetére


Johnny Cage
addikt

hm, köszi. már visszakapcsoltam, meglátjuk. milyen routered volt? ugye nem TP-Link..

(#25358) Brutforsz válasza Johnny Cage (#25357) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

De az volt. Miután másodszor is visszaküldtem, hogy kezdjenek vele valamit, küldtek egy kettővel újabb hardververziójú példányt, ami azóta kifogástalanul működik.

Nem feltétlenül routergond ez, de nagy valószínűséggel valahol a hálózati kapcsolatban - lehet, hogy nem is nálad - van valami zavar.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25359) Johnny Cage válasza Brutforsz (#25358) üzenetére


Johnny Cage
addikt

szintén TP-Link.. meglátjuk. (mondjuk szoftverfrissítéssel nem halmozzák el.. legalábbis az enyémet)

más kérdés: arra van e valami megoldás, hogy ha átváltok egy másik tabra, majd azt bezárom, akkor ne a mellette lévő, legközelebbi tabra ugorjon át, hanem arra, amelyiken előtte állt?

[ Szerkesztve ]

(#25360) Brutforsz válasza Johnny Cage (#25359) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Van rá megoldás, két lapkezelő kiterjesztés is tudja ezt:

Tab Mix Plus esetén:
Események > Lap bezárás > Az aktuális lap bezárásával kerüljön a fókusz: Utoljára kiválasztott lap

Tab Utilities esetén:
Tabs > Tab Closing > Focus a tab in the following order when closing a tab:
az első két feltétel elől pipa ki, a harmadik pedig Last visited tab

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25361) pethYeti


pethYeti
addikt

Ilyen kiegészítő van firefoxra?

(#25362) csako válasza pethYeti (#25361) üzenetére


csako
veterán

Van

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#25363) PC-rev-RM


PC-rev-RM
tag

Sziasztok!

Nagyjából fél évvel ezelőtt történt: egyszerre volt a gépen a FF és a WF, de amikor letöröltem a WF-ot, eltűnt az összes előzményem és könyvjelzőm a FF-ból. :F Igaz, innen importáltam, amikor feltettem a WF-ot, de ez azért meglepett.
Más járt már így? Esetleg ez természetes? Azóta változott a helyzet? Gondoltam, szólok, más ne járjon így.
Válaszokat előre is köszönöm! :R

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#25364) pethYeti válasza csako (#25362) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi, pedig kipróbáltam vagy 3 fajtát ezen kívül.

(#25365) icons válasza Visormail (#25235) üzenetére


icons
addikt

Ez a flash plugin egy vicc:D

40%át megeszi a procimnak (a régiebbi, jobb verzió is), miközben 2db 360anas YT videó van bent összvissz.... ha kinyomom a plugint, visszaesik a plugin-container 2%köré...

(#25366) WonderCSabo válasza icons (#25365) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Be van kapcsolva a hardveres gyorsítás a flash playerben? Mert azzal messze nem eszik ennyit.

Szerk.: Konkrétan 1080p-nél is csak 1-2 %-ot. :K

[ Szerkesztve ]

(#25367) icons válasza WonderCSabo (#25366) üzenetére


icons
addikt

Igen, igen be van kapcsolva. Most olyan 2% körül eszik, pedig semmit sem állítottam át. Akkor viszont valami bug lesz itt... (vagyis...feature:D)

(#25368) vlevi válasza icons (#25365) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Ez a flash plugin egy vicc"
Tudom. Anyámnak ezért kellett 2 éve lecserélni a 2.8-as P4-es gépét Core2-esre, mert a facebook (pontosabban farmwille) 100%-ban kihajtotta. Próbáltam IE-t, nem vált be, krómot, annak külön flash pluginja van, az sem működött. Miközben én azzal a géppel végigjátszottam a crysist!!! Természetesen az egyik processzormag most is 100%-ban a kapálással van elfoglalva, de legalább a második proci mag megmarad az egér mozgatására...

(#25369) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok. Az utolso 2 firefox verzio ota a ha megnyitok egy akarmilyen kepet a bongeszo egy gusztustalan szurke hatter ele kozepre igazitva jeleniti meg oket. Azt hittem ezt ujra visszaallitjak a 12-esben, de nem tettek. Esetleg nem tudja valaki, hogy valalami plugin-nel akar vagy mashogy vissza lehet kapni az eredeti feher hatteret?

(#25370) S-Attila válasza #31757056 (#25369) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mondjuk ez?

Egyébként mi a baj az új háttérrel? :)

(#25371) WonderCSabo válasza S-Attila (#25370) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl. az, hogy az átlátszó képeket totál tönkre vágja.

(#25372) S-Attila válasza WonderCSabo (#25371) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Pl.? :F

(#25373) WonderCSabo válasza S-Attila (#25372) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pl., pl.

[ Szerkesztve ]

(#25374) DS39 válasza S-Attila (#25370) üzenetére


DS39
nagyúr

én át szoktam írni a css-t ami ezt vezérli, de tök jó hogy erre már van kieg. is. köszi hogy megosztottad :)

(#25375) vlevi válasza WonderCSabo (#25373) üzenetére


vlevi
nagyúr

???
Mi van ezen tönkrevágva?

Na jó, a másodikon már látszik valami.

[ Szerkesztve ]

(#25376) S-Attila válasza vlevi (#25375) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez engem is nagyon érdekelne. :) Az, hogy a HDD visszatükröződése nem vehető ki a fekete háttér előtt, vagy mi?

(#25377) DS39 válasza S-Attila (#25376) üzenetére


DS39
nagyúr

képzelj el egy sötétkék vagy fekete formát, ami széleitől kezdve átlátszó, ezen a sötétszürke háttéren szinte nem is látszik. plusz az a tulajdonság is elveszik így hogy ha arrébb húzod a képet, világosabb lesz a fehér háttér révén (ez utóbbi minden képre értendő). szóval ez a csak faxságnak lett beletéve a FF-ba, melynek akkor lenne értelme, ha képnézegetőként lehetne használni, pl összegyűjti az összes képet egy háttérképes oldalról és azok között váltogathatnál, akkor még jó is lenne egy ilyen háttér, meg a középre helyezés.

[ Szerkesztve ]

(#25378) icons válasza vlevi (#25368) üzenetére


icons
addikt

Van egyébként a YTnek html5ös változata. Csak érintőleg olvastam el, mert a kelleténél többet kell tanulnom, de elvileg működésre lehet valahogy bírni, és nem zabálja meg a gépet...

Most kezdem igazán érezni, miért akarták mindenképpen kiűzni a flash-t annyian az internet világából...

(#25379) WonderCSabo válasza DS39 (#25374) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudsz olyan stílust, ami a középre helyezést nem állítja vissza, csak a hátteret fehérre?

icons: A HTML5-ös dekóder ezerszer többet fogyaszt, mint a Flash HW gyorsítással.

[ Szerkesztve ]

(#25380) S-Attila válasza DS39 (#25377) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ok, lehet, hogy igazatok van, nekem viszont az a véleményem, hogy már réges-régen ilyen át kellett volna térni erre a megjelenítési módra - számomra sokkal kellemesebb, megnyugtatóbb egy ilyen kontrasztos háttér előtt nézegetni a képeket a böngészőben, mint a rikító fehér háttér előtt volt (ez szigorúan csak a magánvéleményem).

[ Szerkesztve ]

(#25381) DS39 válasza WonderCSabo (#25379) üzenetére


DS39
nagyúr

az a kieg. amit S-Attila linkelt tudja ezt, alapértelmezetten eltávolítja a css-t ami ezt csinálni (nem törli a gépről, csak nem használja) ill. van opció egyedi háttérszínre, és középre helyezés ki-be kapcsolására.

[ Szerkesztve ]

(#25382) WonderCSabo válasza DS39 (#25381) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Köszi!

S-Attila: Persze, értelek. A legjobb megoldás a választási lehetőség lenne, van is erre bug és WIP patch, remélem lesz is belőle vmi.

(#25383) icons válasza WonderCSabo (#25379) üzenetére


icons
addikt

Hmm, köszi az infót!

Azért továbbra is tartom, hogyha 40%on eszi a procit (netán 100%on), érdemes kipróbálni, veszteni nem nagyon lehet vele!

(#25384) H_András


H_András
tag

Laptopom könyvjelzőit szeretném áthozni az asztali gépre, de úgy, hogy ne felülírja a már itt meglévőt, hanem pluszban hozzáadja - lehetőleg a duplázást elkerülve, tehát csak azt ami itt nincs.. vagy még jobb, mondjuk egy teljesen új fülre (mappába) a mit fent a menüsoron létrehoznék.. Erre van valami megoldás? Exporttal áthoztam, de összevissza barmolta az ittenit is, szerencsére elmentettem a kísérletezés előtt mindkettőt.. hogyan tudnám egyesíteni őket ide, úgy hogy mégis külön legyenek? :(

Az ember egész életében gyermek marad, csak a játékai változnak / Sarcasm - because beating the shit out of people is illegal

(#25385) S-Attila válasza H_András (#25384) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Próbáld meg a Firefox Sync-et, azzal össze lehet fésülni a dolgokat.

(#25386) wetomi


wetomi
aktív tag

A mai napon frissült a ff 12.0-ra. A mentett könyvjelzők, jelszavak és előzmények is eltűntek.
Találkoztatok-e már ilyennel? A könyvjelzők külön lementve nem voltak és se a firefox, se a users mappában nem találtam semmi frissítés előtti biztonsági mentést.
Van rá esély, hogy valahol mégis meglennének? Nem létfontosságú, de egyszerűbb lenne az élet, ha meglenne.
win7 ultimate x86

(#25387) Johnny Cage válasza Brutforsz (#25360) üzenetére


Johnny Cage
addikt

köszi, ez a Tab Mix k*rvajó plugin, egy rakás dolgot tud, amit hiányoltam az FF lapkezeléséből.

még egy dolgot észrevettem, néha nem tölti be teljesen az oldalt a böngésző, néhány kép lemarad: [link]. ez is router gyanús lehet?

[ Szerkesztve ]

(#25388) WonderCSabo válasza wetomi (#25386) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az első hszben leírt profil mappában kell lenniük ezeknek.

(#25389) Ablakos válasza wetomi (#25386) üzenetére


Ablakos
őstag

Néha érdemes a Mozbackuppal menteni. Olyankor hálát rebeg az ember, hogy nem kell az ősrobbanástól elkezdeni az életet.

(#25390) Ringman


Ringman
nagyúr

na ma sikerült rekordot dönteni (szerintem 100+ tabbal nem néztem meg, pár pdf-fel) 3,5GB-t kajált meg a 12-x64 :)

(#25391) wetomi


wetomi
aktív tag

Mint kiderült, volt fent egy Aurora build is a gépen, ami tegnap került eltávolításra, lehet, hogy ez kavart össze valamit.
Nincs amúgy nagy gáz, csak meglepődtem, mert eddig soha semmi gondom nem volt a Firefoxszal.
A profilokra pedig még ránézek.

(#25392) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Firefox 13-ban el lehet valahogy érni, hogy a New Tab Page 9-nél több oldalt is mutasson?

(#25393) zoli62


zoli62
addikt

Kinek hogy néz ki az új Gmail felület Firefoxon? Gondolok itt főleg a baloldali panelre.

(#25394) WonderCSabo válasza S-Attila (#25392) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal nem, csak Speed Dial / Fast Dial addonnal.

zoli62:

[ Szerkesztve ]

(#25395) pete_21 válasza WonderCSabo (#25352) üzenetére


pete_21
addikt

Sejtettem, hogy kár megkérdezni, de azért reménykedtem, hátha. :D
Most, hogy már fix időközönként jönnek a verziók, 1-2 verzióval előre látható, hogy várhatóan mik kerülnek bele, a Feature tracking oldalon. Ott viszont nem találtam, azért rákérdeztem.
De akkor még elég távoli lehet, ha nem írták oda...

(#25396) scope2007 válasza zoli62 (#25393) üzenetére


scope2007
addikt

nálam meg ilyen:

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25397) zoli62 válasza WonderCSabo (#25394) üzenetére


zoli62
addikt

Szóval mem csúszik össze.

(#25398) Kam1kaze válasza scope2007 (#25396) üzenetére


Kam1kaze
tag

Tetszik ez a kinézet, hogy állítottad be?

(#25399) Face8814


Face8814
őstag

Hi!

Itt is megkérdezem hátha tudtok segíteni.
Véletlenül a billentyűzetemen lévő Search gombhoz a korábbi Gugli helyett egy http://search.babylon.com lett beállítva (egy alkalmazás állította be kéretlenül). Viszont most nem találom hogy hol tudnám visszaállítani hogy Firefoxnál ha megnyomom az ominózus Search gombot akkor újra a Gugli ugorjon fel.
Ötlet?
Thx. :R

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#25400) Face8814 válasza Face8814 (#25399) üzenetére


Face8814
őstag

Ez a kérdés már nem aktuális. Megtaláltam a megoldást... :D

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.