Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24551) spammer válasza DS39 (#24550) üzenetére


spammer
veterán

Nálam nincs 3D gomb sehol. Na ilyenkor mi van? :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24552) DS39 válasza spammer (#24551) üzenetére


DS39
nagyúr

azt én sem vágom hogy lehet előhozni, néztem egy youtube videót, az még tavalyi volt, abban egy Tilt nevű add-on-nal csinálták, na most lehet ez lett vhova beleintegrálva, de hogy hova, rejtély :D

szerk.: megtaláltam, Firefox gomb->Webfejlesztő->Vizsgálat-> és ott van egy 3D gomb.

elég faja cucc :))

[ Szerkesztve ]

(#24553) Gedeon31 válasza myke01 (#24544) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nekem minden gond nélkül frissített az este.

(#24554) spammer válasza DS39 (#24552) üzenetére


spammer
veterán

Tudom hol kellene lennie a gombnak, a lenti sávon jobb oldalon, de nekem nincs ott 3D gomb. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24555) Winner_hun válasza Killing (#24530) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha elhúzod a címsor mellől akkor mind a két ikon meg fog jelenni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24556) DS39 válasza spammer (#24554) üzenetére


DS39
nagyúr

próbálj meg egy frissítő installt. nekem a HTML gomb bal oldalán van.

(#24557) cashback válasza DS39 (#24552) üzenetére


cashback
őstag

Tetszik ez a 3D-s dolog...
Ez csak nézelődős téma? Szóval normál böngészési lehetősége nincs?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#24558) spammer válasza DS39 (#24556) üzenetére


spammer
veterán

Alig több, mint 1 hete raktam fel zsír új FF10-et a friss Win8-ra, arra frissített most rá 11-re. Érdekes, mert egyébként a többi dolog működik, csak a 3D gomb nincs. Na mindegy, ezért biztos nem telepítek újra FF-ot meg kiegeket, jelszavakat stb. hozzá.. Annyit nem ér, haszna úgysincs, videón meg láttam :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24559) DS39 válasza cashback (#24557) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs, ez ilyen webfejlesztést segítő cucc, ha kijelölöd az egyes elemeket, megnézheted hogy vannak lekódolva, stb. (na meg rohadt jól néz ki, ezután egy 2d-s nézet unalmasnak tűnik :D)

(#24560) DS39 válasza spammer (#24558) üzenetére


DS39
nagyúr

nem kell újratelepíteni, csak frissíteni, én tegnap is azt csináltam, mert az auto-update bitenként töltött kb, ezért a telepítővel frissítettem 11-esre, minden beállításom megmaradt.

[ Szerkesztve ]

(#24561) cashback válasza DS39 (#24559) üzenetére


cashback
őstag

Az baj... tényleg veszett jó ez a 3D-s dolog... 2D már unalmas. :DDD

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#24562) spammer válasza DS39 (#24560) üzenetére


spammer
veterán

Leszedtem a hivatalos oldalról a telepítőt, ráfrissítettem azzal is, így sincs 3D gomb. Valamit elgányoltak ezek a foxosok. :(

Na mindegy, nem halok bele. :) Köszi a segítséget! :R

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24563) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Tudnátok ajánlani hasznos kiegészítőket?

(#24564) DS39 válasza Gedeon31 (#24563) üzenetére


DS39
nagyúr

- Adblock Plus + Element Hiding Helper
- Easy YouTube Video Downloader
- FireFTP
- Gmail Checker
- Image Zoom
- Pixlr Grabber
- YouTube quality manager
...

attól függ mit hiányolsz a böngészőből és milyen kényelmi szolgáltatásra van szükséged :)

(#24565) spammer válasza DS39 (#24564) üzenetére


spammer
veterán

Easy YouTube Video Downloader helyett a Video Downloadhelper-t ajánlom, szinte minden oldalról tud videókat vagy audió fájlokat letölteni.

Gmail Checker helyett pedig a Webmail Notifier -t, nagyon sok webes levelezőrendszert támogat egyszerre.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24566) netpeti98 válasza Gedeon31 (#24563) üzenetére


netpeti98
addikt

Tab Mix Plus

Üdv netpeti98

(#24567) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Sziasztok!

Meg tudná mondani nekem valaki az okát, hogy egyes, a Firefoxban megjelenített képeken miért van egy kék réteg? Jellemzően ide, a PH!-ra linkelt *.png formátumnál.

Jelenleg 10.0.2-es FF van a gépemen, de már jó pár release óta nem tudok vele dűlőre jutni...

Köszönöm előre is!

R.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#24568) cashback válasza *Ropi* (#24567) üzenetére


cashback
őstag

Arra gondolsz mintha ki lenne jelölve?

Istenem, adj türelmet a hülyékhez... mert ha erőt adsz, megölöm őket.

(#24569) S-Attila válasza *Ropi* (#24567) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg az .png-ben lévő alpha csatorna hibás dekódolása?

(#24570) Gedeon31 válasza DS39 (#24564) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen.

Minden olyan kényelmi szolgáltatást ami megkönnyíti a FF használatát.

spammer Webmail Notifier azt használom nálam bevált :)

netpeti98 köszi szépen. :)

(#24571) Puma K


Puma K
veterán

Nem értem mi történt a Firefox-szal...

2 napja itthon hagytam a laptopot kikapcsolt állapotban áramtalanítva (ahogy mindig szoktam), addig nem nyúlt hozzá senki. Ma bekapcsolom és a szokásos 6 ablakos böngészésnél szana-szét fagy, lassul az FF... nincs a gépen semmilyen vírus vagy bármi, mert a Microsoft Security Essentials-t és a Spy Bot Search and Destroy-t is végigfuttattam és nem talált egyik program sem semmit... a gépemben 8 GB 1333 Mhz DDR3 RAM, 7200 rpm-es HDD és i3-mas 2.1 Ghz-ces CPU van, ami netezés közben sosem szokott "nagy teljesítmény"re kapcsolva lenni hanem mindig a Lenovo saját "Energy Star" profilját szoktam használni ami ha kell 799 Mhz-cen járatja a magokat ha kell akkor meg maximumon (tehát változtatja használathoz mérten), de ma beállítottam hogy végig 2.1 Ghz-cen menjenek a magok erre fagy, lassul az FF...

Régen semmi bajom nem volt (2005-2010/11) az FF-fel de az elmúlt 1-2 évben valami botrányos amit ők böngészőnek hívnak... emiatt nem fogok SSD-t venni a gépbe, hogy ez a sz@r jobban menjen. A gép amúgy működését tekintve (játékok és mindennapi használat) tökéletesen működik mint írtam nincs rajta vírus semmilyen formában mert a játékokat Steam-en veszem, zenéket internet rádión hallgatom Winamp-ban, e-mailt meg iPod-on nézem.

Nem is telepítettem fel a gépre az elmúlt 3 hónapban semmit és ezek az egyre gyakoribb és súlyosbodó (azelőtt csak néha "elgondolkodott" a böngésző) gondok és hibák nem tudom minek köszönhetőek.. ja de tudom az hogy egyre többször frissítik és egyre jobban b@sszák el az egészet.
Ha nem kapnak észbe akkor lesz IE, GC, Safari és Opera... csak én meg nem akarom a többi böngészőt használni mert azokat nem vélem biztonságosnak (kiegészítőkkel).

Ja és 10.02 vagy mennyi volt a verziója mert most frissítette magát 11-re..

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24572) DS39 válasza Puma K (#24571) üzenetére


DS39
nagyúr

első körben kapcsold ki a Firefoxban a hardveres gyorsítást.
ha ez nem oldaná meg nézd meg hogy fut-e vmi windowsos háttérszolgalátás (winupdate tölt pl), vagy a vírusirtód webvédelme lassíthat esetleg, bár sok esetben hasznos, tesztelésként kapcsold ki és nézd meg úgy milyen. ez nem böngésző hiba mert a tiednél gyengébb gépen is sebes a foxy, és sima hdd-vel.

(#24573) Puma K válasza DS39 (#24572) üzenetére


Puma K
veterán

Csak az fut a gépemen ami kell, semmi felesleges. és minden akkor frissíti magát amikor én engedélyezem (furcsa a gépemen minden más egyéb program tökéletesen működik).

Mint írtam ez a program hibája és nem a gépemé mert anno jó volt csak mint írtam az utóbbi frissítések egyre tették tönkre az egészet. Haverjaimnál is ugyan úgy előjött az általam tapasztalt hiba.

Ezek maximum egy kezdő géphasználónak válnak a segítségére, de köszi azért :)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24574) WonderCSabo válasza Puma K (#24573) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Te problémáid nem általánosak, ott vmi nagyon el van cseszve. Ha biztos vagy benne, hogy a környezet rendben van, akkor az első hszben lévő diagnosztikát ajánlom.

(#24575) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#24576) Fandango válasza WonderCSabo (#24575) üzenetére


Fandango
veterán

A hirben erdekes meg, hogy jon a H.265 szabvany ami jonak igerkezik.

(#24577) DS39 válasza Puma K (#24573) üzenetére


DS39
nagyúr

láthatóan elkönyvelted hogy a fox szar. így nehéz segíteni.
de mielőtt végleg leírod a böngészőt egy friss telepítést csinálhatnál.
ha azután sem válik használhatóvá számodra, ott a Chrome, Opera vagy az IE9

(#24578) Puma K


Puma K
veterán

Most hogy frissítette magát javult a helyzet, használhatóbb lett, mióta megy a gép (51 perce) csak "egyszer gondolkodott" el a böngésző.

Ebből is látszik, hogy a frissítések között vannak különbségek... vicc.

Talán egyszer sikerül majd eljutni megint a 3.5-3.6-os szintre mint anno... amikor még a böngésző böngésző volt és nem hetente/havonta kijövő frissítésekkel foltozgatott virtuális sz@rkupac a gép vinyóján.

Ja és nem könyveltem el semminek, csak egyszerűen bosszant hogy vannak egy nyavajás böngészőnek "hullámvölgyei"... régen csak használni kellett ezeket nem sz@rakodnivelük.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24579) degu


degu
senior tag

Mi az isten van? :F
Az AVG-kereso,meg a Youtube beleronditott a Firefoxomba is,meg a Google-ba is! :W
Uninstallaltam az AVG-t,de ottmaradt a bongeszokbe!
Mar nem en dontom el,hogy mit hasznalok? :Y
Mi a fenet lehet tenni,hogy hasznalni tudjam a bongeszoimet-normalisan?

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#24580) WonderCSabo válasza degu (#24579) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Távolítsd el a Kiegészítőkezelőből.

(#24581) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

(#24582) vlevi válasza Puma K (#24571) üzenetére


vlevi
nagyúr

1-2 hete nekem a flash player gyilkolta le a FF-ot. Nagyon hasonlóak voltak a tünetek. 1 lappal még elboldogult, de amikor megnyitottam 4-5 oldal a PH fórumról, akkor a proci kihasználtság folyamatosan ugrált, és a memóriafelhasználás is 150mega és 1.7G között.
Próbáld meg, hogy uninstallálod a flash playert, és nézd meg, anélkül milyen.

(#24583) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Van egy olyan gyanúm, hogy az Awesome Screenshot nevű kiegészítő használata miatt Kínából beléptek a g-mail fiókomba.

Két kérdésem lenne:
1) Honnan lehet biztosan tudni, hogy meg lehet bízni egy kiegészítőbe?
2) Van-e valami jól használható egész honlapot lefényképező kiegészítő, mely nem kommunikál semmilyen megosztóval?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#24584) WonderCSabo válasza Inv1sus (#24583) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az addons.mozilla.org-on lévő kiegészítők elvileg megbízhatóak, komoly ellenőrzéseken mennek át.
Pl. Screengrab.

(#24585) Inv1sus válasza WonderCSabo (#24584) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hát igen, csak az előbb említett plugin is szerepel a kiegészítők listáján. :O

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#24586) DS39 válasza WonderCSabo (#24581) üzenetére


DS39
nagyúr

vannak jó ötletek, de remélem az a Like ikon a címsor jobb szélén opcionális lesz. nekem elég lenne oda csak a Frissítés ikon.

Inv1sus:
Pixlr Grabber.
ezzel tudod egyből a gépedre menteni a képet.

[ Szerkesztve ]

(#24587) Donvit078 válasza Inv1sus (#24583) üzenetére


Donvit078
tag

Ez elégé nagyon nem valószínű :D

Ha belépsz a Google emailodba jobb alsó sarokba a részletekre kattintva pontosan meg tudod nézni honnan történtek bejelétkezések :D

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24588) WonderCSabo válasza Donvit078 (#24587) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Gondolom Ő is ott látta, hogy beléptek Kínából...

(#24589) dethroner


dethroner
veterán

Mit kell ahhoz beállítanom hogy az elmentett jelszavak, felhasználói nevek ne csak a mezőbe kattintás után jelenjenek meg, hanem ahogy már a korábbi verziókban, az oldal betöltése után be legyen írva? 11-es FF-ot használok.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24590) myke01


myke01
senior tag

FF11: vazze az "adatok importálása másik böngészőből" _ Chrome pontnál _ "kifelejtették" a 'jelszavak' importálását (chrome-ból) :)) :D ....

(#24591) WonderCSabo válasza dethroner (#24589) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Alapból megjelenik, kivéve ha több felhasználónév is van társítva az oldalhoz. Próbáld meg kitörölni az adott oldalhoz tartozó adatokat, és elmentetni vele újra.

myke01: Nem felejtették el, az még nincs kész.

(#24592) spammer


spammer
veterán

Chrome szerű "csúszó" tab váltás vajon lesz valaha a FF-ban? :) Már nem is tudom hány verzió óta küzdenek vele...

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24593) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Másnál is összekakálja magát az FF (perpill 11-es, de a korábbiak is) a google képkeresőnél? Most vártam kicsit és egy nagyon hosszú nevű script adta fel.
Hol lehet a problem?

(#24594) DS39


DS39
nagyúr

most hogy lehet kiegészítőket is szinkronizálni, gondoltam kipróbálom, de egy kicsit furcsa nekem ez, eddig csak mobilon használtan ilyet (Opera Minivel). itt azt nem értem hogy miért nem lehet egyszerűen kijelentkezni meg bejelentkezni ha szinkronizálni akarok. csak úgy tudtam "kijelentkezni" ha a mentett jelszavakból kitöröltem az ehhez tartozó jelszavakat (egyébként érdekes hogy ott megjegyzi azt a recovery kulcsot is, amit elvileg oly titkosan kell kezelnem, de bárki leül a géphez 1 perc alatt kiderítheti mi is az, az email címemmel és a jelszavammal együtt). a másik hogy utána ha újra "be akarok jelentkezni", nem megy oly egyszerűen mert előbb új eszköz párosításával kezdi, és nem azzal hogy felh. és jelszó stb.

[ Szerkesztve ]

(#24595) dethroner válasza WonderCSabo (#24591) üzenetére


dethroner
veterán

Minden oldalhoz egy név+jelszó páros van elmentve. Nem is lépek másként fel ezekre az oldalakra. De valami szar van a ventilátorban, próbaképp az egyik oldal elmentett név és jelszó párosát kitöröltem, a következő bejelentkezéskor pedig meg se kérdezte hogy megjegyezze-e. Ja, és a kivételeknél nincs semmi :((

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#24596) HZoli87 válasza -FreaK- (#24593) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam nincs gondja a google képkeresőjével, napi szinten használom, sosem omlott össze miatta.

(#24597) WonderCSabo válasza spammer (#24592) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egy másik fajta módszerrel próbálják megoldani.

(#24598) virkir


virkir
veterán

Tudom kereső... de fogalmam nincs mi lenne a legjobb kifejezés amire keressek :)
Kéne nekem egy olyan kiegészítő amivel a weboldalakat tudom blokkolni, hogy csak jelszóval lehessen megnyitni amiket én beállítanák.
Hirtelen amit találtam az csak a könyvjelzőkre működik ha címsorba beírom onnan simán megnyílik az oldal.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#24599) bodhi9


bodhi9
csendes tag

A Ghostery addonról mik a tapasztalatok? Hatékonyságát tekintve milyen?

(#24600) Puma K válasza vlevi (#24582) üzenetére


Puma K
veterán

Köszi a tippet!

Most megint lefuttatok (múlt héten futtattam) egy teljes víruskeresést.
Aztán kigyomlálom a Flash-t az FF-ből majd megnézem mint ahogy te is írtad, aztán ha okés akkor Flash fel és megint megnézem hogy mit csinál úgy ha meg nem jó akkor sem akkor totál FF gyomlálás és újratelepítem...

Legszívesebben újratenném az egész gépet.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.