Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) fPApi


fPApi
őstag

Erre valakinek nincs ötlete (#24692)?
"A béta csatornán vagyok, és frissített a 12-re. De a frissítés után hiába állítom be a Nézet menüben, hogy mutassa a Könyvjelző eszköztárat, csak addig mutatja, míg újra nem indul a firefox. Újraindulás után megint nem mutatja. Ugyanígy nem jegyzi meg a kezdőlap beállítását sem. Van valakinek ötlete, hogy mi ez?"

(#24702) DS39 válasza Blans (#24693) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a te gépeden, több böngészővel is ugyanazt mérte, akkor ennek nincs köze a Firefoxhoz. (meg amúgy ennek sosincs köze a böngészőhöz, feltéve ha mérés közben nem nézegetsz más oldalakat.)
az hogy a szolgáltató embere a laptopján mit mér neked nem vigasz, az más hardver és szoftver, a te gépeden kellett volna produkálja az eredményt. ezzel a problémával más topikban kérj inkább segítséget. talán hálókártya driver-frissítés kéne, vagy win újratelepítés, nem tudom.

(#24691) Matthewus:
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#24703) gallus válasza Fandango (#24689) üzenetére


gallus
aktív tag

Köszi srácok, akkor megbírkózok a 32 bitessel.
A kérdésem még annyi, hogy nem akarok elveszíteni semmit. Kedvencek jelszók ilyesmi.
Tegyem fel az új firefoxot, éls úgy szedjem le a a régit, vagy hogy csináljam?
Köszi.
:))

(#24704) WonderCSabo válasza gallus (#24703) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, csak az uninstalláláskor ne töröltesd vele a beállításokat, és akkor megmaradnak.

(#24705) Blans válasza Blans (#24698) üzenetére


Blans
csendes tag

DS39 nagyon Köszönöm a segítséget, megpróbálom amit javasoltál.

üdv. Blans

[ Szerkesztve ]

(#24706) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Tudom, ez nem konkrétan a Firefox-hoz tartozik, de nem lehet valahogyan kikapcsolni azt, hogy a Google keresőjében a cím HTTPS legyen?

WonderCsabo
Nem a titkosítás zavar engem, hanem, hogy ha be akarok gépelni valamit a címsorba, akkor ottmarad az "s", és mindig egy nem létező oldalt akar behozni - lévén az oldalak többsége ugye nem HTTPS.

[ Szerkesztve ]

(#24707) WonderCSabo válasza S-Attila (#24706) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Miért jó az Neked, ha kikapcsolod a titkosítást?

(#24708) vlevi válasza S-Attila (#24706) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom. Én, ha bekattintok a címsorba, akkor kijelöli a teljes címet. Egyszerűen elkezdem beírni az újat, és törlődik az egész szöveg. De ugyanígy kijelöli a teljes szöveget, ha egér helyett a Ctrl+L billentyűkombinációval lépek be a címsorba. Ez taláb még jobb is, mint az egérrel kattintás, mert úgyis a billentyűzetet fogom használni a cím beírására, az egér ilyenkor felesleges...

(#24709) Gebriel


Gebriel
veterán

Hi all!

Remélem jó helyre írom a problémám.
Kaptam egy új modemeta UPC-től FiberPower50 internet miatt, eddig FP30 volt.
Regisztráltam az új modemet és azóta néhány oldalt a böngészöben mint a www.google.hu , www.hasznaltauto.hu helyett a upc-s regisztrációs oldalt adja be firefox alatt.
Azóta eltávolítottam a firefoxot és újratelepítettem de nem oldotta meg a problémát.
IE alatt tökéletesen működik.
Ötlet esetleg, hogy rendesen működjön és megtudjam nyitni a fenti oldalakat?

(#24710) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, a mai nap arra lettem figyelmes, hogy megjelent egy fekete nyíl a böngészőben a bal felső sarokban.

Ez vajon mi és hogy került oda?

Jobb egérrel kattintva előjön a testreszabás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24711) S-Attila válasza Zirowe (#24710) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez a "Letöltések" eszköztárikon fejjel lefelé, elvileg, és ha visszahúzod az eszköztárgombok rendezési ablakába, akkor ott marad - már persze, ha tényleg az. Hogy miért van fejjel lefelé, azt nem tudom.

(#24712) DS39 válasza Zirowe (#24710) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ez a tab-cserélésnél megjelenő nyilacska, próbáld meg cserélgetni a tabokat, hátha akkor újrapozíciónálja magát és eltűnik.

(#24713) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem húzható el, és minden tabnál állandó marad. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24714) S-Attila válasza Zirowe (#24713) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Használsz Tab Mix Plust? Az néha be szokta fagyasztani a gombokat.

(#24715) DS39 válasza Zirowe (#24713) üzenetére


DS39
nagyúr

erre gondolok:

ilyenkor az a nyíl a két tab között van. nálad ez megjelenik? illetve ha megjelenik az a másik még akkor is látszik?

egyébként próbáld meg felül elhelyezni a tabokat, hátha akkor eltűnik. majd vissza, alulra ahogy neked jobb. jelenleg más ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

(#24716) Zirowe válasza DS39 (#24715) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, a mozgatáskori nyíl.
Most megmozgattam egy tabot, és eltűnt teljesen.

Nem is értem hogyan tudott beragadni. :S

Köszönöm mind kettőtöknek. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24717) netpeti98


netpeti98
addikt

Tudom hogy nem Firefox de: a Youtubon valahogy ki lehet kapcsolni az alapértelmezett html5 lejátszást? Mert eléggé szaggat a html5 még a flashez képest is. :(

(#24718) S-Attila válasza netpeti98 (#24717) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez?

(#24719) netpeti98 válasza S-Attila (#24718) üzenetére


netpeti98
addikt

Itt már jártam. Azt írja jelenleg nem vagyok html5 módban, mégis a videók egy részét html5-ben indítja. :(

Üdv netpeti98

(#24720) S-Attila válasza netpeti98 (#24719) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Pl.?

(#24721) netpeti98 válasza S-Attila (#24720) üzenetére


netpeti98
addikt

Na mindegy tárgytalan, hirtelen elkezdett újra flasben játszani, pedig nem csináltam semmit, szóval most már jó. :)

Üdv netpeti98

(#24722) Steelmanus válasza Fandango (#24644) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hasznalod az AdBlock Plus-t? Nalam az Easy List kavart be a beagyazott indavideo lejatszasaba. Ha lecsereled mondjuk a Fan Boy's List English-re mar akkor is jo, vagy a hufilter-re, ugyis jo, csak akkor a PH!-en sem latszik a reklampanel. Azt kulon engedelyezni kell.

(#24723) Visormail válasza Blans (#24693) üzenetére


Visormail
addikt

20/10es netem van, annyit is mér a speedtest FF11 alatt

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24724) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
Mi is az a kiegészítő neve aminél ha rámutatok egy képre, linkre mutatja a képet nagyobban?

(#24725) Dluinet válasza kukinyo (#24724) üzenetére


Dluinet
nagyúr

CoolPreviews

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24726) kukinyo válasza Dluinet (#24725) üzenetére


kukinyo
addikt

Köszi
Nincs másik ilyesmi mert ez nagyon lassú?

(#24727) Fandango válasza Steelmanus (#24722) üzenetére


Fandango
veterán

Koszi, ez valoban megoldja a problemat! :R

(#24728) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tegnap frissítette magát a firefox, azóta folyamatosan összeomlik, ha bizonyos oldalakra megyek (pl: ez).

11.0-ás verzió.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24729) kranazoli válasza Zirowe (#24728) üzenetére


kranazoli
senior tag

Megnéztem, semmi összeomlás. Fox 11.

" A micro-SIM kártya tárolókapacitása és működése azonos a jelenleg forgalomban lévő hagyományos SIM-kártyáéval, de a mérete csupán a fele, 12x15 milliméter.
A Telenor kínálatában a Nokia Lumia 800 készülék az, mely micro-SIM kártyával kompatibilis.
Micro-SIM kártya vásárlása/cseréje azok számára hasznos, akik olyan eszközzel rendelkeznek (pl. Apple iPad), melynek használatához az új típusú kártya szükséges.
Az új típusú kártyával a MobilFizetés szolgáltatás nem vehető igénybe!

blablabla..."

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24730) BullZeye válasza kukinyo (#24724) üzenetére


BullZeye
veterán

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/thumbnail-zoom/?src=ss

(#24731) kukinyo válasza BullZeye (#24730) üzenetére


kukinyo
addikt

Ez az.
Köszönöm :R

(#24732) myke01


myke01
senior tag

Mi annak a kieg-nek a neve , amelyik a könyvjelző eszköztáron csak a faviconját jeleníti meg az adott weboldalnak ?

(Most látom műxik úgy is ,hogy jobb klikk a könyvjelző eszköztáron a faviconra - természetesen a név még mellette van- és Tulajdonságoknál 'Név' "törlése" , mentés és akkor is eltűnik a név mellőle. Ez csak érdekességképp_ehhez a megoldáshoz nem kell memóriafogyasztó kiegészítő :) .) De azért még érdekelne a kieg. neve is :) .

(#24733) Kartács


Kartács
aktív tag

Sziasztok!

Biztos volt már téma nem 1x de visszalapozgattam, keresgéltem és nem nagyon találtam konkrét választ arra:

Mi a francért zabálja meg a fél (szó szerint 50-60% vagy akár több) gépet Firefox alatt ez a francos Plugin-Container?

6-7 ablakom van nyitva otthoni gépen pl semmi gond de notebookon (Core2Duo T9600 / 4G ram stb) tehát nem gyenge, de ennek ellenére 5-10perc után úgy felhízik a Firefox is 3-400MB ram + Plugin-C. 3-400MB és a CPU-t is rendesek kinyomja, hogy az már elviselhetetlen értsd: akadnak a videók, szaggatnak a flash dolgok böngésző alatt és írtó lassú... ez megy már ki tudja mióta... fél éve vagy több ideje de már kezd elegem lenni :)

Ötlet esetleg?
Megköszönném :F :R

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#24734) S-Attila válasza Kartács (#24733) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha a plugin-container.exe-nek magas a processzorterhelése, akkor ott az a dolog a hibás, ami abban fut, tehát pl. Flash Player, vagy más bővítmények. Próbálj meg valami Flash tartalmakat blokkoló bővítményt.

(#24735) Kartács válasza S-Attila (#24734) üzenetére


Kartács
aktív tag

Az nem megoldás szerintem hogy blokkolom a flasheket :D ennyi erővel akkor ne nézzek flash tartalmú oldalakat?
Amúgy jó ha 1-2 oldal meg van nyitva ahol van valami flash... :/

Köszi azért

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#24736) S-Attila válasza Kartács (#24735) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Arra gondoltam csak, hogy manapság már rengeteg olyan oldal van, ahol nem csak az adott oldal tartalma jelenik meg, hanem tele van pl. reklámmal, amiket az oldal nem a saját tartományából tölt be, és egyébként semmi szükség rájuk az adott oldal működéséhez - pl. reklámok.

(#24737) Steelmanus válasza myke01 (#24732) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#24738) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne hogy Firefoxnak vannak ilyen letölthető játékai (addonok), mint chromenak.Régebb chrome alatt jól esett közbe egy egy kör játék, és nem is kellett keresgéljek stb, mert ott volt, egy kattintás.Szóval itt van ilyesmi?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#24739) WonderCSabo válasza alpihun (#24738) üzenetére


WonderCSabo
félisten

addons.mozilla.org . De ezek kiegészítők, amik a böngésző funkcionalitását bővítik ki, nem játékok. Ez a Chrome esetében is így van.

(#24740) Kartács válasza S-Attila (#24736) üzenetére


Kartács
aktív tag

Jaja vágom mire gondoltál :) csak ilyen oldalakat nem igazán nézek :DDD
Tehát nem ez lesz a gond...
Valami nagyon kicsinálja feltolja ezt a Plugin szart... :/

i7 13700K | ASUS ROG STRIX 4070 Ti OC | 32GB DDR4 | Corsair iCUE H150i Elite LCD WH | Corsair HX1000i | Corsair 5000D Airflow WH

(#24741) scope2007 válasza Steelmanus (#24737) üzenetére


scope2007
addikt

tetszik ez a kieg [Roomy Bookmarks Toolbar 1.3.3]
de az a baj vele, hogy akadozva tölti be a faviconokat.. mármint van egy mappa amibe van mondjuk 30 bookmark, és az ikonjait ahányszor megnyitom azt a mappát újból beolvassa . vagyis a lista megnyitisánál az összes favicon eltűnik és 1-2másodperc után hozza be őket

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24742) Steelmanus válasza scope2007 (#24741) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, akkor nem reklamozom, kiprobaltam en is, de csak az Bongeszo eszkoztar miatt hogy tobb ikon kiferjen, viszont nalam nincs mappa ott csak ikonok. Ezert ezt nem is neztem, igy viszont akkor ez nem az igazi. Koszi hogy szoltal.

[ Szerkesztve ]

(#24743) scope2007 válasza Steelmanus (#24742) üzenetére


scope2007
addikt

pedig tényleg jó,hasznos kieg.. és nekem is azért lenne fontos, mert több sorban szeretném a könyvjelzőket, sok van.. kategorizálva... almappázva
csinálok videót holnap, hogy mire gondoltam... [1-2megásat]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24744) Visormail válasza Steelmanus (#24742) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem reklámozd nyugodtan eddig nem ismertem és nekem tetszik. Az említett hibát én nem tapasztalom, nekem az 1 sor ikon mellett jelenleg 3db fejenként kb 15 linket tartalmazó mappa van és ahogy belemegyek nem tölt semmit hanem azonnal látszanak az ikonok.
Azt viszont sajnálom hogy ha elrejtem vele a könyvjelző eszköztárat akkor úgy is megjelenik ha a környékére viszem az egeret, nem csak akkor ha tényleg oda a helyére kicsit túlérzékeny.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24745) scope2007 válasza Visormail (#24744) üzenetére


scope2007
addikt

kipróbálom majd full tiszta profillal.. a mostani jól belakott... még úgy se firsítettem 11es foxra.. majd azzal letesztelem újból.. egyébként tényleg király kieg.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#24746) alpihun válasza WonderCSabo (#24739) üzenetére


alpihun
senior tag

Viszont chrome alatt van egy csomó játék-kiegészítő (angry birds,fancy pants, cargo bridge stb stb stb).Ilyen firefox alatt van?

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#24747) Visormail


Visormail
addikt

Annyira elegem van már hogy mindig szórakozik valamelyik videó. Ezt le tudjátok játszani? [link]
Se ff11 alatt nem indul el se ie9 alatt, ez most nem is flash hanem silverlight.
Na most meg elindult ff-be nem tudom hányadszori frissítésre eddig csak üres keret jött be, az ie-ben meg a reklámot még mutatta és utána maradt az üres keret.

alpihun írta már neked WonderCSabo hogy az addons.mozilla.org oldalon vannak a kiegészítők. Bal szélen ott vannak a kategóriák már csak meg kell nézned.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24748) lck válasza Visormail (#24747) üzenetére


lck
senior tag

5-ös Silverlight van fenn ?
Nálam azzal megy.
[link]

(#24749) HZoli87 válasza Visormail (#24747) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is működik (Firefox 11 + Silverlight 5).

(#24750) Fandango válasza Visormail (#24747) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem is megy (FF11+Silverlight 5)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.