Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24251) WonderCSabo válasza vante (#24250) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Optimáis == az egész kép látszik? Alapból így műxik a Firefox.

(#24252) vante válasza WonderCSabo (#24251) üzenetére


vante
aktív tag

Akkor lehet az oldal gázos, na mindegy, kösz.

(#24253) zoli62 válasza WonderCSabo (#24249) üzenetére


zoli62
addikt

Sajnos nem mindig sikerül kilőni. Nekem meg a 10-essel is megvan a flash lejátszási problémám Vistán.

(#24254) laszlohu


laszlohu
addikt

Én most ezt a béta flash playert használom 64 bit -es Windows 7 - en:

[link]

Most teszteltem és
Youtube -on mindegyik egyforma jó, de ha nem csak Youtube - on nézel videót és alacsony a sávszélességed, akkor nagyon cool a fenti béta player.

ui: nem tudja valaki, mikor jön ki a végleges 11.2 - es adobe flash player? mert már rég adtak ki új flash playert, és a legutóbbi frissítés is valami biztonsági dolog volt.

[ Szerkesztve ]

(#24255) Steelmanus válasza laszlohu (#24254) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es 64 bites FireFox-on hasznalod?

(#24256) Kube


Kube
senior tag

Hello.

Gondoltam ide kérdezek hátha vki találkozott azzal a problémával amivel jelenleg küzdök.

A Firefox böngészőm + youtube kombinációtól konkrétan meghal a gép.
egyszer kékhalállal is előfordul

Előtte sose volt ilyen szóval gondoltam szépen átnézem hardver ügyben az egész gépet. Kapásból a ramokkal kezdtem, két napos tesztelés után azok jónak bizonyultak. Többi hardverrel sincs gond így jöhetett a következő lépcső.

Mivel google a barátom ezért utána néztem a problémának, vhol azt írták hogy toolbar okozza amit nem elég leszedni ki is kell tisztítani a rendszerből. Nem emlékszem hogy bármilyen toolbart telepítettem volna, lehet hogy véletlen felment de már letöröltem, isten se emlékszik rá.

Valaki találkozott már ilyen problémával?

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24257) need


need
addikt

Sziasztok....

Hát én nem tudom mi van gyerekek... egész egyszerűen kb. 1 órája valami oknál fogva haldoklik a mozilla..!

Nem képes megnyitni semmilyen oldalt!
Hamar gyorsan amit ilyenkor lehet tenni!

- Leszedtem és vissza raktam...
- Vírusíróval megnéztem a gépet.. de úgy is hogy a gépen nem csak simán futattam
ha nem úgy is hogy csak a vírus irtó töltsön be..!!

Újra indulás után minden jó.. majd amikor megnyitok kb. 4-5 ablakot...vagy is a5. már nem nyitja meg..! olyan mint ha tele szaladna az agya...!

Mi az isten van ezzel...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#24258) S-Attila válasza Kube (#24256) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Először próbáld meg kiegészítők nélkül futtatni a Firefoxot.

(#24259) laszlohu válasza Steelmanus (#24255) üzenetére


laszlohu
addikt

Az, hogy milyen böngészővel használom, szerintem lényegtelen,
a lényeg, hogy dekódolási(lejátszási) problémáim vannak
az alábbi adobe flash verzióval : 11.1.102.62 ,
míg a 11.2.202.197 verzióval semmi gondom.

ui: kivéve a Youtube, mert az mind2- vel jól megy.

[ Szerkesztve ]

(#24260) HZoli87 válasza laszlohu (#24254) üzenetére


HZoli87
veterán

Ma jelent meg az RC verzió, innen letudod tölteni. Hogy mikor jelenik meg a stabil ágon, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24261) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezt egy viszonylag új videómegosztónál csinálja, amit nem szeretnék megnevezni,
mivel állandóan nézem a letöltési sebességet egy progival,
akkor jön elő ez a hiba, amikor a letöltési sebesség gyakran ingadozik.
Nekem 128 Kbps - os internetem van, ami tudom, hogy manapság lassúnak számít,
de ennél a videómegosztónál esetenként 0 kbps - ra esik le a letöltési sebesség,
ilyenkor szokott a dekódolással gond lenni,
és a régi flash player nem jól tolerálja, ha ingadozik a letöltési sebesség, míg az új tökéletesen kezeli.

Pl. a Youtube - nál egyenletesen maximummal tölt általában.

(#24262) laszlohu válasza HZoli87 (#24260) üzenetére


laszlohu
addikt

Köszike!!!!

(#24263) Steelmanus válasza laszlohu (#24259) üzenetére


Steelmanus
addikt

En azert kerdeztem, mert eddig azt hittem hogy 32 bites bongeszo ala 32 bites Flash-t kell telepiteni. Ezek szerint nem jol tudom?

(#24264) HZoli87 válasza Steelmanus (#24263) üzenetére


HZoli87
veterán

Jól tudod. Annyit kiegészítésnek, hogy a 64 bites Flash Player (ami linkelve is volt) tartalmazza a 32 bites verziót is. Én is ezt szoktam lementeni és telepíteni.

(#24265) Steelmanus válasza HZoli87 (#24264) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igy mar ertem, azt zavart meg hogy amit laszlohu linkelt oldalt (FileHippo) ott 64 bit NoIE szerepelt de nem toltottem le, ezert nem is neztem bele hogy mit tartalmaz a letoltott fajl.

(#24266) Steelmanus válasza HZoli87 (#24264) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kiprobaltam ezt a friss 11.2.202.221 RC Flash player verziot a legfrissebb Aurora alatt, akinek gondja volt az atv.hu oldalon a videok lajatszasaval annak ez sem segit, mert ugyanugy mint a regebbi Adobe.Flash.Player-11.1.102.62-vel csak a lejatszot tolti be, de a videot nem jatsza le.
W7 64 bit, Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:12.0a2) Gecko/20120226 Firefox/12.0a2

(#24267) Kube válasza S-Attila (#24258) üzenetére


Kube
senior tag

Flashplayer és java van csak. Legalábbis amit én telepítettem.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24268) S-Attila válasza Kube (#24267) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Értem, de van egy olyan menüpont, hogy "Súgó/Újraindítás letiltott kiegészítőkkel...". Először ezzel próbálkozz, aztán meg Első hsz. -> Diagnosztika.

(#24269) Visormail válasza Steelmanus (#24266) üzenetére


Visormail
addikt

Csodás

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#24270) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!
Nem FF-os a téma ezért írok offban és elnézést is kérek rögtön érte, de nem tudtam hova betenni a kérdésemet.
Évek óta használom a PopTray segédprogramot de tegnap óta megőrült. Már kétszer is leszedtem meg vissza, de változatlan. Nem lép be a gmailes fiókomba és állandóan dobálja a hiba üzeneteket, hogy : - Csatlakozási hiba. Kép. Azt szeretném megkérdezni, attól aki ismeri ezt a programot, hogy a kiszolgálóhoz és a protokollhoz mit kell beírni? Én ugyan azokat adtam meg mint eddig is, és amivel eddig éveken át ment is, de valamiért tegnap óta nem megy. KÉP. Felhasználó név és a jelszó is jó, azzal simán be tudok lépni a gmail-be de hiába írom be a PopTray-be, az nem tud csatlakozni.
Találtam egy leírást ahol a kiszolgálóhoz a POP3SSL-t kellene beírni kép de azt nem engedi nekem csak a POP3-at és a hozzá tartozó 110-es portot.
Két freemailes fiókommalal is müködk rendesen a POP Tray és a Thunderbirdet is kezeli,csak ezzel a gmail-lel van baja tegnap óta.
Tudnátok segíteni nekem?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#24271) Kube válasza S-Attila (#24268) üzenetére


Kube
senior tag

Rendben megpróbálom :) de fura hogy csak youtubenál fagy.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#24272) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Nem tudom átállítani a kezdőlapot. Mindig ezt állítja be automatikusan:

http://www.searchqu.com/406

Mi lehet a megoldás?

(#24273) WonderCSabo válasza R1200GS (#24272) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez egy vírus.

(#24274) laszlohu válasza R1200GS (#24272) üzenetére


laszlohu
addikt

Kapásból ezt találtam a neten
Idézet :

C:\ProgramFiles\WindowsLividToolbar
könyvtár, benne az uninstall.exe-vel. Uninstall, restart és kész.

(#24275) R1200GS válasza laszlohu (#24274) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Köszönöm, ez meg is oldotta a problémát. :R

(#24276) kulfoldi


kulfoldi
aktív tag

Sziasztok!

Olyan gondom van sajnos, hogy ma meghalt az Op rendszerem, es nincs meg az utolso ket havi Bookmarks mentesem sajnos. A legutolso .json save kb ket honapos, total elfelejtkeztem arrol, hogy mentegessem, es hat kb vagy 100 fontos uj konyvjelzot mentettem igy tippre az elmult honapokban. De mivel meghalt a windowsom, nem tudok ujra firefoxot inditani arrol a vinyorol es lementeni. Persze a vinyot amin az OS volt meg nem formaztam meg, itt van most ebben a gepben, epp mentem at az adatokat egy masik particiora.

Szoval van valahol egy fajl ami tartalmazza a bookmarksokat, es ki tudnam masolni aztan amikor uj rendszert rakok akkor ramasolnam az uj firefox installra es ott volnanak a konyvjelzoim? Eleg fontos volna. Elore is koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#24277) S-Attila válasza kulfoldi (#24276) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Függ attól is, hogy a Windows melyik verzióját használod, de Windows 7 alatt:

C:\Users\%felhasználónév%\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\gylfyail.default\bookmarkbackups

Ebben a mappában elvileg valahány napra visszamenőleg eltárolja a könyvjelzők biztonsági mentéseit. A C: értelemszerűen annak a partíciónak a betűjele, ahová a Windows volt telepítve, a gylfyail.default pedig véletlenszerűen változhat, ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#24278) kulfoldi válasza S-Attila (#24277) üzenetére


kulfoldi
aktív tag

Kiraly vagy koszi szepen! :R

Kozben par perce epp ratalaltam en is erre: :)))

[link]

De tenyleg nagyon koszi mindent, nagy kiraly vagy! :R

(#24279) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Hali.
Legfrissebb Firefox van fenn, de tegnap ota érdekes problémával találtam szemben magam.
Ha a jobb felsö google sávban keresek, már nem a google.hu val keres hanem a sima google.com al és bal oldalon még az sincs kinn hogy csak magyar nyelvü találaltok. Thát mintha teljesen angol google lenne bármiylen magyar beálitás nélkül. Hogy tudom ujra visszaállitani ugy hogy a fenti sávbol automatikusan a magyar google t használja? Mert igy sok találatot nem ad ki, amit eddig mindig kihozott prioban elöre. Kicsit zavaro :(
Helpet elöre is köszi.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#24280) Zsolt112 válasza kulfoldi (#24278) üzenetére


Zsolt112
tag

Ha már megvannak az adatok az egész profilt is menthetnéd, akkor nem csak a könyvjelzőid maradnak meg :) .

Egyébként a könyvjelzők a places.sqlite file-ban vannak
a jelszavak pedig ebben a két fájlban tárolódnak key3.db és signons.sqlite

Ha teljesen új firefox telepítést akarok akkor csak ezeket szoktam áthúzni a friss profilra és akkor minden beállítás tutira alapon lesz mégis megvannak a könyvjelzőim és jelszavaim.
Remélem nem változtattak még ezeken, ha valaki ki akarja próbálni azért mentse le az egész profilt mindenképpen biztos ami biztos, ne csak az említett 3 file-t :)

(#24281) DS39 válasza laceszgamer (#24279) üzenetére


DS39
nagyúr

a kereső sáv bal oldalán katt a kis nyilra -> Keresőszolgáltatások kezelése -> Alapértelmezett értékek visszaállítása

(#24282) laceszgamer válasza DS39 (#24281) üzenetére


laceszgamer
addikt

Megprobáltam, de alapállapotban szürke volt a gomb, eltávolitottam a listárol a google t, és ugy nyomta egy visszaállitást. Ekkor ujra megjelent a google, de ugyanugy az angolt használja .

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#24283) DS39 válasza laceszgamer (#24282) üzenetére


DS39
nagyúr

na most hogy nézegettem mi lehet, nekem is sikerült angolosítani :D
de semmi extra, ezt nem a böngésző állítja, hanem a google, a cookie-ban elmentette hogy átváltottam angolra és úgymaradt. megoldás töröld a "google" szócskára kilistázott cookie-kat és újra a google.hu-n fog keresni. :)

(#24284) laceszgamer válasza DS39 (#24283) üzenetére


laceszgamer
addikt

Köszi igy sikerült :) Örök hála :)

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#24285) vlevi válasza vante (#24250) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ezt hogy érted? Ha pl. rányitsz erre a képre ( [link] ), akkor az neked 100% méretben nyílik meg, nem pedig a képernyőméretre kicsinyítve?

Ha igen, erre lehet megoldás az about:config részben a browser.enable_automatic_image_resizing bejegyzés. Értéke true/false lehet.
De az alapbeállítás true, ezért nem értem hirtelen a dolgot.

(#24286) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, 10.0.2-es ff-en első hsz alapján bekapcsoltam a hardveres gyorsításokat, végre minden megy rendesen, viszont a betűk furcsák, recések/elmosódottak lettek, ez vajon mitől lehet?

Előtte nem volt ilyen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24287) WonderCSabo válasza Zirowe (#24286) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Vajon mitől? A hardveres gyorsítástól. :) A Firefox hardveres gyorsítás használatakor nem a régi GDIs, hanem a sokkal jobb DirectWriteos renderelést használ. Az előbbi whole pixel, az utóbbi natural rendereléssel jeleníti meg a betűket, ezért elmosódottnak tűnhet, de a naturrel a betűk formája kevésbé torzul. Ha sehogy se tudod megszokni, a hardvers gyorsítást továbbra is használhatod, és vele a régi fajta betűket, csak a gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode változót állítsd 2 -re.

(#24288) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Ezen a linken megnézhető a Firefox új Home / Start Page / Tab prototípusa.

(#24289) Zirowe válasza WonderCSabo (#24287) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Igen, ezt gondoltam, hogy attól van, az lemaradt, higy korábbi verziónál ezt nem tapasztaltam. :)

Köszi, majd megnézem.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#24290) Matthewus válasza Zirowe (#24286) üzenetére


Matthewus
őstag

A hardveres gyorsítás használatához már nem kell semmit se beállítani.

(#24291) vlevi válasza WonderCSabo (#24287) üzenetére


vlevi
nagyúr

"gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode változót állítsd 2 -re."
Nálam gyárilag -1 értéken volt, és szerintem úgy a legjobb.

Persze ez gondolom függ a többi renderelési paramétertől, de én maradok a -1 értéknél.

(#24292) WonderCSabo válasza vlevi (#24291) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Attól is, meg ízléstől is. Nekem is jobban tetszik a DirectWrite-féle, a designereknek, és a Firefox ezért felelős fejlesztőjének is. :) De természetesen végeztek kutatást, hogy a felhasználóknak melyik jön be, és úgy döntöttek erről. Akinek nem tetszik, átállíthatja másra.

[ Szerkesztve ]

(#24293) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne, amit szeretnék megoldani, ha lehet...

van egy munkánk során használt oldal, (műszaki vizsgáztatás, java alapú), ahol egy időben, egy gépen 2 felhasználó név- jelszó párossal kellene bent lennünk.

eddig ez működött oly módon, hogy explorerben elindítottuk egyszer, firefoxban még egyszer...

ez a keretprogram csak mozilla 9.0.1-et és ie7-et támogat.

most, hogy az irodai csomag win7-re módosult, a 9-es IE-ben nem megy a keretprogram...

csak firefoxxal hajlandó stabilan működni.

van valami trükk arra, hogy ezt 2 firefoxxal megoldjuk?
ha 2 ablakban próbálom, az nem megoldás, mert nem tudok 2 felhasználóval feljelentkezni...

remélem érthető volt...
várom a tippeket: köszi előre is

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#24294) Dluinet válasza mandju (#24293) üzenetére


Dluinet
nagyúr

két profilt kell csinálni, majd párhuzamos futásra beállítani.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24295) DS39 válasza mandju (#24293) üzenetére


DS39
nagyúr

IE9 kompatibilitási módjával sem?

[ Szerkesztve ]

(#24296) Donvit078 válasza mandju (#24293) üzenetére


Donvit078
tag

Vagy a multifox: [link]
ie9 alatt pedig: "C:\Program Files (x86)\Internet Explorer\iexplore.exe" -nomerge -nomerge kapcsoló segítségével

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24297) mandju válasza Dluinet (#24294) üzenetére


mandju
senior tag

Huh, ezt már megtaláltam, csak nem tudtam, hogy erre van szükségem... :R

bár lehet, hogy kicsit láma vagyok, de

"Ehhez nincs mit tenni, mint az új Firefox profile-t a firefox -no-remote -P <provile-név> paranccsal kell elindítani"

ezt a parancsot a cmd parancssorba kell begépelni?

DS39:

kompatibilitási módban sem. maga az oldal bejön, de a megváltó "navigáció" gomb nem... anélkül pedig nem ér semmit az egész...

Donvit078:

Köszönöm, ezt is ki fogom próbálni!

[ Szerkesztve ]

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#24298) Dluinet válasza mandju (#24297) üzenetére


Dluinet
nagyúr

A Firefox parancsikonból csinálsz másolatot, majd szerkeszted a beállításait.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24299) mandju válasza Dluinet (#24298) üzenetére


mandju
senior tag

Közben rájöttem, köszönöm szépen! Ráadásul működik is! :R

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#24300) Edween


Edween
őstag

FF beépített letöltője képes a többszálú letöltésre? thx

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.