Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25801) DS39 válasza gyulank (#25800) üzenetére


DS39
nagyúr

ha tudod a felhasználó nevet és jelszót azt írd be
utána katt az elvesztettem az eszközt-re akkor generál elvileg másik key-t
azt írd fel, és akkor később már vissza tudod hozni a dolgokat.

(#25802) tomi319


tomi319
tag

Sziasztok lenne egy komoly problémám, mely már... A probléma az hogy néhány nappal ezelőtt nem lehetett használni a google-t mert ezt írta ki: hibakód : sec_error_unknown_issuer
A kereső és a mail sem ment. Ma újra raktam a böngészőt több verziót is kipróbáltam. 12.0 és a 13.0 bétáját is. Egyik sem hozott eredmény vagyis csak rosszabb lett. Google megy, de mindig megerősítést kér a böngésző, ha https-es protokollos oldalt nézek meg és nem jeleníti meg az oldal designját csak a szövegét, mintha az oldalhoz nem lenne css fájl. A sync szolgáltatást sem engedi használni azt mondja nincs ilyen kiszolgáló. Valakinek lenne rá ötlete? tanácsa? Előre is köszönöm.

(#25803) gyulank válasza DS39 (#25801) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm! Sikerült.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25804) gyulank


gyulank
addikt

Arra esetleg van beépülő modul, vagy valami program, hogy a vágólapon lévő képet be tudjam helyezni pl. ide anélkül, hogy megnyitnám a Paintet, aztán kisebbre venném a lapot, aztán beilleszteném a képet, majd elmenteném, és aztán kiválasztanám a mappából?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25805) Lenry válasza gyulank (#25804) üzenetére


Lenry
félisten

nincs. amit leírtál, az technikailag sem lehetséges.

(honnan tudná akármi, hogy mi van a vágólapodon, honnan illesztenéd azt be? valahova csak fel kell tölteni...)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25806) gyulank válasza Lenry (#25805) üzenetére


gyulank
addikt

Mondjuk, ha a Paint tudja, akkor tudhatja valami, de ha csak mappa elérést lehet beilleszteni, akkor azt is meg oldhatná valami. Ideiglenes mappába behelyezné amíg feltölti.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25807) DS39 válasza gyulank (#25804) üzenetére


DS39
nagyúr

kicsit zavaros, de talán a pixlr grabber kieg jó lesz neked, egyszerű képlopó weboldalon belül, le is tudod egyből menteni, ill feltölteni, szerkeszteni. a szerkesztőjébe pedig be lehet illeszteni a printscreenelt képet is.

(#25808) gyulank válasza DS39 (#25807) üzenetére


gyulank
addikt

Telepítettem, de nincs sehol. De hogy eloszlassam a zavarokat leírom, hogy hogy képzelem én ezt el. Szóval, pl. az előbbi FF ablakra nyomok egy PScr-t, majd rákattintok jobb egérgombbal itt a válasz írása alatt az Új kép feltöltésénél a Tallózásra, vagy megnyomok egy karaktert, és úgy kattintok a Tallózásra, és ez a valami beillesztené a vágólapról a képet egy mappába, és ezt a mappát tallózná be, esetleg mutatna miniatűrt is a balesetek elkerülése érdekében, majd, ha sikerült feltölteni, törli az ideiglenes mappát. Vagy, ha nem tudja, hogy sikerült-e, akkor be lehet állítani egy időkorlátot automatikus törlésnek.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25809) DS39 válasza gyulank (#25808) üzenetére


DS39
nagyúr

jó értem már, én böngészőn belüli megoldásra gondoltam, külső program biztos akad (mint pl a Fraps a játékok közben) hogy gombnyomásra screenshotot csinál egy adott mappába, de hogy a tallózásba rögtön azt hozza elő a böngésző szerintem kizárt, csak akkor ha egyszer már kikerested utána megjegyzi hogy onnan keressen. szóval ezzel a dologgal kapcsolatban win-es topikba írj, hátha tudnak konkrétan egy progit, vagy googlezz. :)

[ Szerkesztve ]

(#25810) gyulank válasza DS39 (#25809) üzenetére


gyulank
addikt

Nem is azt mondtam, hogy van ilyen, hanem, hogy lehetne. És azért bővítményre gondoltam, nem külső programra, mert gondolom, a böngészőből könnyebb betallózni a feltöltendő képfájlt, mintha egy külső programnak kéne a böngészőben megnyitott oldallal bármit csinálnia.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25811) DS39 válasza gyulank (#25810) üzenetére


DS39
nagyúr

de egy bővítmény nem írhatja felül a windows komponenst, ugyanis amikor egy böngészőben tallózásra kattintasz akkor egy ilyen filekezelő komponens jön elő. ezt módosítani csak külső programmal lehetne.

egyébként mondom keress egy fraps szerű progit, ami printscreen vagy egyéb beállított gomb megnyomásakor csinál egy képet, majd azt betallózod a megadott mappából, melyet elég egyszer megkeresni, utána a böngésző futása során az meg lesz jegyezve.

(#25812) vante válasza DS39 (#25811) üzenetére


vante
aktív tag

A végső 13-as verzióban is angolul maradnak a lenti gyorsgombok? (Downloads, Bookmarks, stb)

(#25813) Steelmanus válasza vante (#25812) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Igen, epp most fejeztem be a 13-as telepiteset.

(#25814) Füleske


Füleske
addikt

Foobar kiegészítő másnál sem működik rendesen a 13 - as Firefox - al ?

(#25815) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Most talaltam meg a neten WonderCSabo valaszat, ebben az all hogy mikent lehet eltavolitani a Plugin Container-t a memoriabol ha nincs ra szukseg.
A Firefox 12.0 verzioig eleg volt egy uj Logikai valtozot letrehozni about:config megnyitasa utan a konfiguracios fajlban plugins.unloadASAP neven es True -ra allitani.
A FireFox 13.0-tol viszont ezt a valtozot mar dom.ipc.plugins.unloadASAP neven kell letrehozni es szinten True.

(#25816) HZoli87 válasza Steelmanus (#25815) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Működik rendesen? Köszi

(#25817) simos


simos
tag

Sziasztok !

Segítséget kérnék !
Volt a gépemen egy letöltő program : 4Shared
Már uninsataláltam, de mégis bedobja magát böngészés közben. (elég gyakran)
biztos hogy még valahonnan ki kellene szednem......bővítmények,vagy ilyesmire gondolok.
De nem tudom pontosan, hogy honnan. (persze Firefox-ról van szó) :)

Előre is Köszönöm a segítséget !!!

(#25818) Brutforsz válasza simos (#25817) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azt javaslom, kiindulásként olvasd el ezt a cikket - és a hozzászólásokat is.

Ha úgy döntesz, hogy az ott található lépéseket elvégzed, akkor utána még érdemes a következő dolgokat is megnézned:

Kiegészítőkezelő > Kiterjesztések és Kiegészítőkezelő > Bővítmények helyen nincs-e valami hozzá kapcsolható dolog

about:config > a Keresés mezőbe írd be pl. hogy 4s, hátha van ott még olyan bejegyzés, ami ehhez a cucchoz tartozik; ha találsz ilyet, akkor jobbklikk > Visszaállítás, így újraindítás után a kulcs eltűnik

A fenti lépések elvégzése valószínűleg elégséges lesz, de nem jelent garanciát arra, hogy teljesen megszabadultál ettől a kullancstól.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25819) simos válasza Brutforsz (#25818) üzenetére


simos
tag

Megnézem, remélem sikerül !!!
Köszönöm !!! :R

(#25820) Steelmanus válasza HZoli87 (#25816) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Igen, mukodik rendesen.

(#25821) teglasz


teglasz
tag

Sziasztok!

a segítségeteket kérném
tegnap bekapcsolás után a gépemen a firefox csak csökkentett módban indul el
A BILLENTYŰZET össze vissza ír? hol kicsi hol nagy betüket? az egér egy kattintással kijelöli az asztalon lévő összes elemet? a firefox minden egyes kattintásra új lapot nyit és ilyen idegölő dolgok történnek nincs ötletem mihez kezdjek?
bocsi nem tudok helyesen írni sem ezek miatt de már kezdek megbolondulni
előre is köszönöm :R

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#25822) HZoli87 válasza Steelmanus (#25820) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi.

(#25823) Steelmanus válasza HZoli87 (#25822) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen.

(#25821) teglasz Eloszor uritsd a cache-t Cirl+Shift+Del komboval a felugro ablakban valaszd a Mindent, Pipald be az osszes ures kockat, majd Ok. Ezutan tolts le egy kemprogram irtot, pl.: Malwarebytes majd futtasd le de ne Gyors modban, hanem Teljes vizsgalattal. Virusirtas azzal amit hasznalsz frissitett adatbaziassal, majd ird be hogy mi volt az eredmeny. Az is lehet hogy egyszeruen hardveres hiba, elromlott az eger es egyszeres kattintas helyett kontakt miatt kettot kattint, vagy maga a bill. adta meg magat, de ilyen tuneteket altalaban fergek okozzak.

[ Szerkesztve ]

(#25824) teglasz válasza Steelmanus (#25823) üzenetére


teglasz
tag

Köszi a segítséget, de sajna csak kínlódok.
Hardver nem lehet, mert másik egérrel is
ugyanezt csinálja. Végigfutattam a progit,
töröltem is ami talált, de minden ugyanaz.
Megpróbálom Noddal, de egyszerűen így
nem tudom használni a gépem.
Már nagyon el vagyok keseredve.
Mit csináljak?
Sry telóról írok.

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#25825) laszlohu


laszlohu
addikt

Igaz lehet ez a hír,
azt olvastam az egyik fórumon, hogy a
12.1 - es verziójú Adobe Flash player -től kezdve nem támogatja a
Firefox - ot Linuxon ?

[ Szerkesztve ]

(#25826) Steelmanus válasza teglasz (#25824) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Végigfutattam a progit, töröltem is ami talált, de minden ugyanaz
Ezek szerint fertozott volt a geped, ha van Visszaallitasipontod es emlekszel hogy nagyjabol mikortol kezdodtek a problemak akkor probald meg visszaallitani a rendszert egy korabbi idopontbol szarmazora. Gondolom az IE, vagy mas bongeszonel is csinalja. Viszont ha igy van, akkor az mar mas topikra tartozik, mert rendszerszintu lehet a gond, es keresni kell egy ennek megfelelo topikot. Itt szolni fognak hogy ne szemeteljem tele a topikot.

(#25827) teglasz válasza Steelmanus (#25826) üzenetére


teglasz
tag

Még1x köszönöm a segítséget! :R
Időközben szereztem egy másik egeret és billentyű nélkül újraindítottam
a gépemet, és láss csodát a Firefox elindult normál módban, rendesen működik.
Ráadásul úgy néz ki a többi hiba jelenség is megszűnt. :C
A kereső igazából csak crack fájlokat ítélt veszélyesnek ahogy láttam,
más komolyabbat nem talált.
Nem szemetelünk többet! :N

[ Szerkesztve ]

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#25828) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ma érkezik a 13-as verzió?

(#25829) Steelmanus válasza teglasz (#25827) üzenetére


Steelmanus
addikt

Orulok hogy sikerult elharitani a hibat.

(#25830) WonderCSabo válasza Gedeon31 (#25828) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Holnap.

(#25831) Gedeon31 válasza WonderCSabo (#25830) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi szépen ,akkor rosszul emlékeztem rá. :)

(#25832) WonderCSabo válasza Gedeon31 (#25831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is csak megnéztem, onnan tudom. Egyébként nyugat-amerikai idő szerint jön ki, azt pontosan nem tom, hogy hány órakor.

(#25833) DS39 válasza Gedeon31 (#25831) üzenetére


DS39
nagyúr

de ha már ma akarod használni megteheted, ugyanis két napja elérhető a Mozilla FTP szerverén.

[ Szerkesztve ]

(#25834) Gedeon31 válasza WonderCSabo (#25832) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ez a 12-es nálam most tökéletes ,remélem nem cseszik el az újat csak jobb lesz.

DS39 annyira nem sietős :)

(#25835) zoli62 válasza WonderCSabo (#25832) üzenetére


zoli62
addikt

9 óra eltolódás, asszem.

(#25836) WonderCSabo válasza zoli62 (#25835) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azzal tisztában vagyok, de a kiadási órával nem, így nem tudom, mit kell eltolni. :)

Gedeon31: Amennyire én láttam Nightlyból, nem cseszték el.

(#25837) Narxis


Narxis
nagyúr

Megjelent a stable Firefox 13!

Thanos was right.

(#25838) WonderCSabo válasza Narxis (#25837) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, nem jelent meg.

(#25839) Narxis válasza WonderCSabo (#25838) üzenetére


Narxis
nagyúr

filehippo.com -ra kitették.

Thanos was right.

(#25840) szugabor


szugabor
csendes tag

Felraktam a 13-ast, csak úgy próbaképpen, mert türelmetlen és mazochista vagyok.
Az első oldal a Gmail lett; "ez a kapcsolat nem megbízható" mondja ő, mikor 5 perccel korábban a 12-es verzió még megbízott benne.
Mik vannak... :U

Nulla tenaci invia est via

(#25841) localhost válasza teglasz (#25821) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Billentyűzet hiba!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25842) DS39 válasza Narxis (#25839) üzenetére


DS39
nagyúr

jún.2-tól elérhető a Mozilla FTP-jén, csak szólok, ettől még hivatalosan nem jelent meg. WonderCSabo is erre célzott.

[ Szerkesztve ]

(#25843) Narxis válasza DS39 (#25842) üzenetére


Narxis
nagyúr

Közben megnéztem ftp-n is, nem tom mire várnak akkor. Azt tudom, hogy Csabi nem szereti ha lerohannánk és mindenki onnan töltené. :)

Thanos was right.

(#25844) DS39 válasza Narxis (#25843) üzenetére


DS39
nagyúr

5.-e van meghirdetve, tartják magukat hozzá.
persze mindig 2-3 nappal előbb tölthető szokott lenni, de volt hogy bugos volt és visszaminősítették bétának, amit korábban véglegesnek jelöltek. én ezért is szoktam megvárni hogy Sugón keresztül frissíthető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#25845) HZoli87 válasza Narxis (#25843) üzenetére


HZoli87
veterán

Jogosan teszi amúgy. Ha az emlékezetem nem csal, a 11-es vagy a 12-es verziónál valaki linkelte a "végleges" változatot napokkal a hivatalos megjelenés előtt itt a fórumban, vagy ha nem is linkelte, szónoklatként híresztelte. Másnap vagy hétfőn kiadtak a fejlesztők egy új béta verziót még a megjelenés előtt, és az addig "véglegesnek" hitt verziót törölték az ftp-ről, ennyit erről. Sok honlap pedig egyből ugrik rá és kiteszik a letöltések közé. Persze mindenki azt csinál amit akar és azt használnak amit akarnak, de addig nem jelent meg a program, míg a Mozilla honlapjára nem teszik fel és nem érhető el a hivatalos "changelog".

(#25846) WonderCSabo válasza Narxis (#25843) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Minden szoftver akkor jelenik meg, amikor a hivatalos megjelenési dátuma írja, attól függetlenül, hogy esetleg elérhető-e előbb vmilyen formában. Ez nem csak a Firefoxra igaz.

(#25847) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Srácok az mitől lehet, hogy az összes betű és szöveg félkövér lett firefox alatt? Azt hiszem én nem állítottam át semmit :U

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#25848) Gedeon31 válasza DS39 (#25844) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nálam a sugón keresztül frissíti nem mindig működik tökéletesen, inkább leszeden teljesen ami a gépen van és utána rakom fel az újat.

(#25849) DS39 válasza Gedeon31 (#25848) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam semmi gond nem volt vele, egészen a múltkoriig, 11-ről 12-re frissítésnél először leszedett egy 7,5 megás frissítést, majd eredmény sikertelen volt, aztán újrapróbálta letölteni, akkor jött egy 20,5-es, az már jó lett. gondolom az UAC megkerülős cucc telepítése miatt volt (bár hogy XP-re azt miért rakja fel meg nem mondom).
azt egyébként én le is szedtem a francba, kíváncsi leszek hogy most majd 12-ről 13-ra sima lesz-e a dolog, illetve hogy felrakja-e ismét azt.

(#25850) WonderCSabo válasza Plazmacucci (#25847) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Esetleg ez?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.