Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) Puma K válasza Gedeon31 (#24057) üzenetére


Puma K
veterán

Véleményem szerint 3.6.6 előtti verziók nagyon jók voltak (stabilak, gyorsak, problémamentesek) erre mióta frissítgetik őket ilyen gyakran... többször sz@rakodik, régebben semennyi gondom nem volt vele.

Én meg pont azon gondolkodtam, hogy FF-ről áttérek Chrome-ra ;]
(a fenéket! :DDD akkor már inkább Safari)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24202) Donvit078 válasza Puma K (#24201) üzenetére


Donvit078
tag

Én most egy ideje FF-et használok felváltva másik böngészőkkal, és frankó gyors a leg frisseb FF, ezt most csak azért írom mert olyan sokan beírtátok már hogy mennyira lassú az új FF nálam gyors és tökéletessen működik.

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24203) allein


allein
addikt

Üdv. mindenkinek. A böngésző a http helyett a https-el nyitja meg az oldalakat. Hogy lehet ezt helyrehozni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24204) DS39 válasza allein (#24203) üzenetére


DS39
nagyúr

milyen oldalakról van szó?
ez inkább jó, mint rossz, mert ez azt jelenti hogy titkosított csatornán keresztül nézed, ami pl egy banki ügyintézésnél elengedhetetlen. ezt egyébként nem a böngésző csinálja, hanem a felkeresett weboldal irányít át https-re.

[ Szerkesztve ]

(#24205) allein válasza DS39 (#24204) üzenetére


allein
addikt

Nem rólam van szó, próbálok segíteni valakinek. Viszont nem tudom átállítani a nyelvet. Hozzáadtam de nem tudom átállítani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24206) Met válasza allein (#24205) üzenetére


Met
nagyúr

Hogy jön a nyelv ide? Milyen nyelv?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#24207) allein válasza Met (#24206) üzenetére


allein
addikt

A nyelvet a böngészőben, a Firefoxban, nem tudom átállítani. Gondoltam ha már itt vagyok, akkor megkérdezem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#24208) Sátán44


Sátán44
addikt

Speedtestet csináltam FF-n és Chrome-on, az FF 11ms az elérési idő, míg a Chrome-on 8ms. Ez mitől van és lehetne ezen valahogy javítani?
3 kieget használok:
adblock
last tab close button
pass exporter

Budapest és Miskolci szerveren 5ms, de ami hozzám legközelebbi az Nyíregyháza ott mértem 11ms-t. :U

[ Szerkesztve ]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#24209) Donvit078 válasza allein (#24207) üzenetére


Donvit078
tag

https-nek és az oldal nyelvének nincs köze egymáshoz

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24210) Winner_hun válasza Sátán44 (#24208) üzenetére


Winner_hun
félisten

Most komolyan, mit számít 3 ms egy tesztben? Mikor veszed észer a gyakorlatban azt a hatalmas különbséget? Soha.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#24211) Sátán44 válasza Winner_hun (#24210) üzenetére


Sátán44
addikt

Rendben van hogy nem veszem észre, csak érdekelne a "miértje"!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#24212) DS39 válasza allein (#24207) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem csak a beviteli nyelvet meg a szótár nyelvét tudod állítani. mozilla.com-ról kb. 70 féle nyelven letöltheted a böngészőt.

(#24213) WonderCSabo válasza Zirowe (#24199) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az about:config beállításokat Te raktad be? Mert ha igen, akkor állítsd vissza őket. A drivered is elavultnak tűnik.

allein: Úgy a legegyszerűbb, ha getfirefox.comról felrakod a magyar verziót.

(#24214) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Erre valakinek ötlete? Kipróbáltam a 10.0.2-őt ott sem javították ezt a hibát, engem nagyon idegesít a napi munkában, ha vissza akarok lépni egy oldalról. Így vissza tettem a 9.0.1-et ott ezt rakja ki, ez kényelmesebb és egyszerűbb.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#24215) DS39 válasza Faterkam (#24214) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudsz vele mit csinálni, csak annyit hogy még egyszer megnyomod a vissza gombot, és akkor visszalép a kívánt oldalra.

(#24216) Faterkam válasza DS39 (#24215) üzenetére


Faterkam
addikt

Hmm, akkor még mindig marad a 9.0.1-es :(

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#24217) Komorgó


Komorgó
csendes tag

Hi! Tegnap teszteltem az atv.hu online adást és a videókat xp alatt a hivatalos Adobe Flash Playerrel IE8, Opera, Comodo Dragon, gecko alapú K-Meleon 1.6b, valamint az FF hivatalos release és Auróra verziójával, és csak ez utóbbi kettő Mozilla böngészővel nem működött. Valamit programozhattak (jávában? nem ismerem a részleteket) az atv-sek, mert mától megy.

(#24218) kranazoli válasza Faterkam (#24214) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem csak ritkán jön elő, gondolom böngészési szokástól is függ. De tegnap sikerült belefutnom és pár pillanat alatt sikerült felcsűrnie az agyamat Nekem is. Megértem, hogy bosszantó.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24219) Komorgó válasza Komorgó (#24217) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Fene, elkiabáltam, mégsem javítottak. Atv-s hiba előjön újra, elég könnyen. Kell még egy-két kísérlet az ok kiderítéséhez.

(#24220) Kriza


Kriza
őstag

Céges gépemen, laptopomon és otthoni gépemen szeretném összeszinkronizálni az előzményeket és a könyvjelzőket. Az Xmarks brutálisan belassította mindhármat (elég sok az előzmény...), az FF indítása után percekig csak kerepelt a vinyó, és brutálisan leterhelte a gépet :F Töröltem is a fenébe.

Most a Firefox Sync-et próbálom. Regisztráltam a céges gépet emaillel, jelszóval, és elmentettem a helyreállító kulcsot. Laptopon elindítottam a syncet, elindítottam a Sync beállítást, bejelöltem, hogy van már fiókom, aztán hogy nincs nálam az eszköz, megadtam ugyanazt az email címet és jelszót, valamint az előzőleg mentett kulcsot, de azt írta ki, hogy hibás a helyreállító kulcs. Másnap új kulcsot csináltam a céges gépen, szinkronizáltam a szerverrel, de a laptopon ugyanaz a hiba... :Y

Szerintetek mi lehet a baj? :F Nyilván én csinálok valamit rosszul...

FF verzió mindkét gépen ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24221) Steelmanus válasza Komorgó (#24219) üzenetére


Steelmanus
addikt

Vagy valaszd a (#24187) Krystal_s megoldasat (Flash Player 11.0.1.152), az pl mukodik 10.0.2-on is es Auroran is.
Vagy tedd fel az elozo verziot, (11.1.102.55) ahogy (#24190) DS39 tette.
Nalam Aurora-an mindketto mukodik mar.

[ Szerkesztve ]

(#24222) Komorgó válasza Steelmanus (#24221) üzenetére


Komorgó
csendes tag

Kösz, ez tényleg jó verzió :)
Nekem már a flash uninstall is gondot okozott, utána valahogyan mindig a legújabbat rakta fel (pedig a frissítés ki volt kapcsolva a vezérlőpult Flash szekciójában és a filehippóról letöltöttem a régebbi telepítőket), de aztán megoldottam. Leszedtem az Adobe-tól a komplett 175 megás zipet, kimásoltam belőle a nekem kellő 2 telepítőfájlt, de nem az exe-ket, hanem az msi-ket, és azok ügyesebben oldották meg a dolgot, mert eltávolították az előző beállításokat, így utána a verziószám stimmelt. Hülye flash :)
Ha ez az a bizonyos referer hiba, akkor a megoldásig sok embernek fog fejtörést okozni, mert lehet, hogy az Adobe a Mozillára mutogat, a Mozilla pedig az Adobe-ra.

(#24223) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
7.0.1-es böngészőm van. A kérdésem az lenne, hogyan tudom letiltani a reklám bannereket?
A legfölső vízszintessel van bajom.
Mindig lassan töltődnek be (1-3másdoperc), mire kattintanék valahova betölti, és persze teljesen másra kattintok...
Folyton beszívom :(((

(#24224) Kriza válasza Czmorek (#24223) üzenetére


Kriza
őstag

Adblock plus, Flashblock.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24225) WonderCSabo válasza Czmorek (#24223) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És miért nem a sokkal frissebb, sokkal jobb 10-es verziód van?

(#24226) -szabi-


-szabi-
őstag

Hiába kapcsolom ki, a hardveres gyorsítás mégis működik.
Mit csináljak még ezen felül?
Az agyamra megy.

(#24227) Czmorek válasza Kriza (#24224) üzenetére


Czmorek
aktív tag

Köszi!
A Flashblock nem vállt be, mert ugyanúgy betöltötte megcsúszva, csak maga a reklám tartalma nem jelent meg.
Az Adblock plus viszont pont azt tudja, amire nekem szükségem volt, így még a helyet is kispórolta a reklám helyéről. :D

(#24228) artiny


artiny
őstag

AdvancedSystemCare5 el tisztotottam és most a firefox 10,2 ben,,,,, nem jonnek be FB,prohardver stb oldalon a kepek, mit kellene csinalni vele?
ujratelepitettem a mozzilat flashplayert,java-t de valtozatlan...rendszerpont nincs mentve

(#24229) kranazoli válasza Czmorek (#24227) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ezt még... dobd fel az AdBlock mellé.
(főleg ha használsz; vagy majd használni fogsz element hiding listát is)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24230) atka76 válasza Kriza (#24224) üzenetére


atka76
tag

Szia!

Hol lehet ezeket kikapcsolni?Engem is érdekelne a reklám letiltás!

Köszi!

Bendegúz

(#24231) bobooo válasza atka76 (#24230) üzenetére


bobooo
addikt

mozilla addonsban van egy adblock nevű app azt rakd fel és utána a beállításaiba tudod állítgatni miket tiltson és utána be kapcsolhatod

(#24232) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- még régebbi hír, de kikerültek az új Australis téma specifikációi

(#24233) DS39 válasza WonderCSabo (#24232) üzenetére


DS39
nagyúr

szép meg minden, de lassan egy az egyben Chrome-má változik a Firefox, elveszti az egyediségét, ez nem tetszik, mert a Firefox régebben az egyedi megoldásairól volt híres. :(((

(#24234) lck válasza DS39 (#24233) üzenetére


lck
senior tag

Van jópárezer kiegészítő amivel egyedivé teheted.

(#24235) lck válasza lck (#24234) üzenetére


lck
senior tag

Nálam pl most ilyen. Sok köze nincs a Chrome-hoz (remélem):

(#24236) DS39 válasza lck (#24234) üzenetére


DS39
nagyúr

a mostani még különbözik, meg a tied is bőven, de azért mert egyedivé lehet tenni, az alap design lehetne más mint a konkurenciáé. vagy már egy kreatív emberke sincs az ilyen cégeknél? csak a másolás, az megy.

(#24237) Donvit078 válasza DS39 (#24236) üzenetére


Donvit078
tag

szerintem készíts vázlatokat mit változtatnál a ff-en csinálj témákat :) mitől nem egyedi neke az ff? mibe olyan mint a crhome gyorsaságba már szinte ugyan az külsőbe teljessen más :)

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#24238) Fandango válasza lck (#24235) üzenetére


Fandango
veterán

Ez melyik dial addon?

(#24239) DS39 válasza Donvit078 (#24237) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ott az új design vázlata WonderCSabo posztjában, és nyisd mellé a Chrome-t, hát ha te nem látsz semmi hasonlóságot akkor nálad van a gond :D
(attól hogy egy-két gomb rajzolata más, meg kicsit lekerekítettebb, mint Chrome, vagy épp villáskulcs helyett fogaskerék van, nem lesz sokkal egyedibb, a Firefox gombot is szépen eltüntették, amit a 4-es indulásánál annyira reklámoztak).

[ Szerkesztve ]

(#24240) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Van olyan plugin a böngészőhöz, amivel le lehet tiltani a youtubos reklámokat :F

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24241) lck válasza Fandango (#24238) üzenetére


lck
senior tag

Speed Dial, Styles bővítményekkel manipulálva.

(#24242) Gedeon31 válasza lck (#24241) üzenetére


Gedeon31
addikt

Meglesem nekem tetszik :)

(#24243) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az az igazság, hogy igazából ma már mindegyik böngésző gyakorlatilag ugyanúgy néz ki. Az ilyen stíliusú füleket se a Chrome találta ki, csomó szoftverben volt már előtte. Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek a Chromehoz ennyire hasonló GUIt.

(#24244) kranazoli válasza WonderCSabo (#24243) üzenetére


kranazoli
senior tag

"Ettől függetlenül nem tartom jó ötletnek a Chromehoz ennyire hasonló GUIt."

Most a GUI-val van problémád, vagy csak azzal, hogy a Chrome-hoz hasonlít. Ha ez utóbbi, akkor ezt mond annak, aki azt sem tudja mi a Chrome. ;)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24245) WonderCSabo válasza kranazoli (#24244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most a GUI-val van problémád, vagy csak azzal, hogy a Chrome-hoz hasonlít. Ha ez utóbbi, akkor ezt mond annak, aki azt sem tudja mi a Chrome.

Utóbbi. Tökmindegy kinek mondom, de egy szoftvernek a kinézetében meg kell őriznie az identitását. Egyébként magával a GUIval is van több bajom, de nem feltétlenül a dizájnnal, inkább egyes elemek elhelyezésével.

(#24246) kranazoli válasza WonderCSabo (#24245) üzenetére


kranazoli
senior tag

Azért írtam, mert nyilván aki nem ismeri a Chrome-ot annak fingja sincs arról, hogy a Fox GUI-ja hasonlít hozzá. Sőt! Ha esetleg IE GUI-t ismer csak mellette teljesen jogosan hiheti azt, hogy a Fox GUI-ja minden tekintetben egyedi - hiszen nincs viszonyítási alapja csak az IE.

Ezt nevezhetjük "lopásnak", lenyúlásnak, bárminek...

Azt sokan tudják, hogy nem ez az első de biztos nem is az utolsó ilyen jelenség az Informatika világában. (viszont vannak akiknek fogalmuk sincs ezekről - Ők az átlag felhasználók, akiknek az Internet=IE; a következő "lépcsőfok" akik legalább 1 alternatív böngészőt már próbáltak)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#24247) Kriza válasza Kriza (#24220) üzenetére


Kriza
őstag

Becipeltem melóhelyre a laptopot. Párosítással ment, de ez nem mindig járható út.

A helyreállítókulcs egy sz@r. Legalábbis pont arra nem volt jó, amire kellett volna. Csak akkor mire jó?

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#24248) greenmukk


greenmukk
tag

Segítséget kérnék ezzel kapcsolatban:

Figyelmeztetés: a parancsfájl nem válaszol
Az oldalon a parancsfájl dolgozik, illetve nem válaszol. Megállíthatja most a parancsfájlt, vagy folytathatja, hátha befejezi a működését.

Parancsfájl: https://s-static.ak.facebook.com/rsrc.php/v1/yJ/r/IFulKX0nWGK.js:14

Erre mi a megoldás?

(#24249) WonderCSabo válasza greenmukk (#24248) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kilövöd a parancsfájlt. Sajnos elszúrtak vmit a facebookosok, és nem válaszoló JS-t írtak (végtelen ciklus, stb)

(#24250) vante


vante
aktív tag

Át lehet valahogy állítani (config?) az FF-et, ha megnyitok egy képet, akkor ne a maximális méretben nyissa meg, hanem optimálisan töltse ki a képernyőn?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.