Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25201) myke01


myke01
senior tag

A Vacuum Places Improved-ról mi a vélemény ? Használ ez valamit a böngészőnek vagy csak placebo hatás (szemfényvesztés :) ) ?

(#25202) Dluinet válasza myke01 (#25201) üzenetére


Dluinet
nagyúr

FF4 óta nincs rá szükség, mert FF-nek lett saját beépített optimalizálója.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25203) WonderCSabo válasza BullZeye (#25195) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem én vagyok az UI designer, nem tudom a választ. Bár én sztem azért, hogy minnél jobban szembetűnjön ha nem vagy biztonságos (SSL) oldalon.

(#25204) Visormail válasza DS39 (#25014) üzenetére


Visormail
addikt

Abszolút igazad van ez egy közröhej. Egy atv online vagy bármelyik tv honlapján lévő flashes műsor nézésekor is 40%-on pörgeti a procit és még a vga-t is 25%on pedig ezek sd adások. Most néztem xbmc-vel egy 720as mkv-t, annál meg 9-9% a proci-vga, ultraszánalom a flash.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25205) Matthewus válasza BullZeye (#25195) üzenetére


Matthewus
őstag

A lapfüleken ott van a favicon, teljesen felesleges kirakni a címsorba is.

(#25206) Johnny Cage válasza BullZeye (#25195) üzenetére


Johnny Cage
addikt

nekem még mindig ott van, a címsorban is..

(#25207) Visormail válasza Johnny Cage (#25206) üzenetére


Visormail
addikt

Nekem is https oldalaknál is, sehol nem látok lakatot vagy földgömböt. Ez oldal függő vagy miről van szó?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25208) WonderCSabo válasza Visormail (#25207) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nightlyban van csak így.

(#25209) icons


icons
addikt

Üdv!

plugin-containter 60%on fut. Ami rossz dolog. És eszik 800mega ramot. Ami megintcsak rossz. A Shockwave Flash zabálja ennyire. Ha kilépek a YT videókból (5darab volt, 360psek) rögtön visszamegy 100mega körülre, de marad 20%körül.
Igen, van pár fül megnyitva (általában majdnem statikus oldalak, sőt. egyiken sincsen villogó banner, talán 1en), de akkor is soknak tartom.
Van erre valami megoldás?

(#25210) S-Attila válasza icons (#25209) üzenetére


S-Attila
aktív tag

5 db Flash videónál ez lényegében megszokott dolog.

(#25211) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

egyébként ez a GUI akadás, amiről beszéltek: nem a GUI akad szerintem, hanem az egész böngésző. olyan, mint játékokban a micro-stuttering, nagyon idegesítő, pillanatokra megakad a munkafolyamat.. amikor a HDD dolgozik és swappeli az oldalakat vagy nemtom micsinál (nálam a gyorsítótárazás teljesen ki van kapcsolva, de ha bekapcsolom, az se sokat ér, ugyanúgy akadozik), akkor egy-egy pillanatra akad/ugrik egyet a böngésző, de ha közben pl. gépelsz, az is megakad, nálam az oldalak görgetése közben is meg-megugrik.. tényleg zavaró.

akik használnak Chrome-ot is, az azonos körülmények között nem csinálja?

[ Szerkesztve ]

(#25212) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

..ja és azt mivel tudom letiltani, hogy ne méretezgesse/rendezgesse át a tabokat, ha elhúzom onnan az egérmutatót?.. álljon be inkább az elején úgy, ahogy akar. nem kicsit irritáló, amikor elmásznak a tabok..

meg akkor a tabok animálásának kikapcsolására is adhatna valaki tippet..

[ Szerkesztve ]

(#25213) scope2007 válasza Johnny Cage (#25212) üzenetére


scope2007
addikt

lehet ez kell?
Fulek animalasanak tiltasa:
browser.tabs.animate False

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25214) BullZeye válasza Matthewus (#25205) üzenetére


BullZeye
veterán

Csak 30 tabnál, a lapfülek nem látszanak mindig. Úgyhogy ez nem válasz.

(#25215) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Olvasgattam, de azért biztosra szeretnék menni.Tegnap este elkezdtem letölteni( firefox-al) egy fájlt a skydrive-ról, de reggelig nem töltötte le , maradt 1 Gb adat, de a noti meg nekem kellett, így el kellett hoznom. Lehibernáltam, de mikor elindítottam akkor írta,hogy a letöltés megszakadt és nem is tudom folytatni.

A z a fájl amit már letöltött(2.93 Gb) az még megvan, de hogyan tudnám folytatni a letöltést?Esetleg valami programmal?

A segítséget előre köszönöm. :R

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#25216) icons válasza S-Attila (#25210) üzenetére


icons
addikt

Hmm...a memóriát még mondjuk megértem. De mi a fenét eszik a procin? Cash-eli a videót, lejön az egész betölti a RAMba, boldogság van. A procinak innentől kezdve semmi dolga.
Ráadásul UDMA is megy, tehát még a csomikat se kell feldolgoznia a procinak. Ergó kb az égvilágon semmi dolga. Onnantól kezdve, hogy kap egy RTSP invokert, már gondolom minden a memóriába töltődik, tehát nem kell semmihez semmin se gondolkodni.
Akkor hát?

(#25217) icons válasza icons (#25216) üzenetére


icons
addikt

Szerkesztés: elnéztem, nem biztos hogy a hálókártyám (alaplapi) támogatja a scattered vagy bármelyik dma-t, de akkor sem értem miért eszi meg a cpu teljesítmény 20%át?

(#25218) S-Attila válasza icons (#25217) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Cash-eli a videót, lejön az egész betölti a RAMba, boldogság van. A procinak innentől kezdve semmi dolga."

Ugye, ez attól is függ azért, hogy milyen kódolású a videó, meg milyen GPU-d van. A GPU-k csak bizonyos verzióktól felfelé támogatják a teljes tehermentesítést.

Az meg ok, hogy UDMA, de a TCP/IP protokollt akkor is a processzor dolgozza fel, nem?

(#25219) DS39 válasza icons (#25209) üzenetére


DS39
nagyúr

a legfrissebb player nincs jól optimalizálva, szerintem tedd vissza a 11.1-es playerek valamelyikét, le fog csökkenni a CPU használat.

[ Szerkesztve ]

(#25220) Visormail válasza DS39 (#25219) üzenetére


Visormail
addikt

Melyiket ajánlod? Most már nem emlékszem hányasokkal nem ment az atv online, azt hiszem 3 verzión keresztül.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25221) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok.

Kéne egy kis help.
Ma frissítettem a 12-es FF-ra. előtte még egy régi 3.6-os volt.
Nos ami zavar az egészben, hogy a régi esetében ha megnyitottam a FF-ot, akkor a google kezdőlap jött be (new tab homepage). Ott pedig rögtön a keresőmezőbe kezdett írni, ha keresni akartam valamit, nem pedig a címsorban, mint ahogy most a 12-es esetében van.
Tudom ez nem akkora nagy gond, de megszoktam már :)
Gyakorlatban nem is frissítettem volna, csak a köcsög OTP megváltoztatta az oldalát, és minimum 4-es FF kell hozzá.

Szóval valahogy be lehet állítani, hogy olyan legyen mint a régibe?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#25222) Visormail válasza Shkiz0 (#25221) üzenetére


Visormail
addikt

Jó lenne engem is zavar, én a 10estől kezdtem el használni ezt a kiegészítőt de ott már így működött szóval nem a 12es újdonsága, sajnos nem úgy néz ki hogy javítják 5 hónapja nincs újabb verzió a 0.4.3-nál, a saját honlapján még az sincs kint csak a 0.4.1.
Azt nem is tudtam hogy a 3.6ba még jó volt, akkor pedig az ff-be állítottak át valamit idő közben amit talán vissza lehet állítani az about:config-ban, ha tudja valaki mit akkor szóljon. Vagy melyik másik kiegészítő tudja ezt jól?

Na várjál megvan, kieg nélkül is tudja már az ff! about:config a címsorba és browser.newtab.url ezt kell átírni. Jahh de ez is ugyanúgy csinálja.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25223) Visormail válasza Visormail (#25222) üzenetére


Visormail
addikt

Megvan Custom New Tab
Reviews
Thank you! (Focus on SEARCH field)
Tényleg így is van kipróbáltam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25224) Shkiz0 válasza Visormail (#25223) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Köszi, akkor fel is dobom.
Működik :R

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#25225) zoli62 válasza WonderCSabo (#25193) üzenetére


zoli62
addikt

Igen Win7-en észre se vettem, hol van.

(#25226) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

..és olyankor mi van, amikor az FF hibernálja a kvázi 'régóta' használaton kívüli lapokat.. pl. youtube videókat, amit utána nem lehet elindítani. csak homokozik a fogaskerék és újra kell frissíteni a lapo(ka)t, különben a büdös életben nem indul el..

(#25227) S-Attila válasza Johnny Cage (#25226) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem ez is Flash hiba.

(#25228) Visormail válasza Visormail (#25220) üzenetére


Visormail
addikt

Áhh megvan, most visszakerestem a hozzászólásokat Steelmanus szerint a 11.1.102.55 volt az utolsó 11.1-esek közül amivel még ment az atv online, utána már csak a 11.2.202.228-vel amik közte vannak kuka, akkor megpróbálom azt visszatenni és megnézem a proci használatot.
Innen kéne leszedni? [link] 174 MB? Gondolom van benne mindenféle változat.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25229) DS39 válasza Visormail (#25228) üzenetére


DS39
nagyúr

ja, ebben benne van minden a debug cuccokkal együtt. egyébként én a 11.1.102.63-at (ez a legutolsó 11.1-es) használom, ezzel anno nem ment az atv videó, de most megy. szerintem az atv-n változtathattak vmit a playeren. (valszeg az átlagfelhasználó nem a flash playert hibáztatta hanem őket, és ment pár email)

Johnny Cage:
"homokozik a fogaskerék" az nem forog? :D

egyébként szerintem is flash player akad be, vagy a plugin-container-t akasztja meg ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#25230) Visormail válasza DS39 (#25229) üzenetére


Visormail
addikt

Mi a fene, kösz az infót.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25231) icons válasza DS39 (#25219) üzenetére


icons
addikt

Megpróbáltam. Eredmény: visszatette a legújabbat, és bezárta az összes megnyitott lapomat. Ami azért probléma, mert ezzel együtt a lapcsoportokat is bezárta. Ami azért gáz, mert megvolt nyitva 2-3darab is (egyenként 10lappal), köztük olyan oldalak is, amikre elég nehezen bukkantam rá... Van BÁRMI megoldás, hogy visszahozzam? (ctr+shift+n nem hozza vissza)

S-Attila: tudtom szerint a modernebb hálókártyák már megoldják a feldolgozást is.

(#25232) Visormail válasza icons (#25231) üzenetére


Visormail
addikt

Mi tette vissza a legújabbat? Az előbbi linkemről letöltöd az utolsót a 11.1esből, futtatsz egy flash player uninstaller.exe-t, aztán felteszed a kibontott zipből a win_32bit.exe-t és a winax_32bit.exe-t.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25233) S-Attila válasza icons (#25231) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Na megnéztem: nekem 5 lejátszott videóval a plugin container 8-10 % körül terheli a processzort.

(#25234) icons válasza Visormail (#25232) üzenetére


icons
addikt

És a sürgető kérdésre van valami megoldás? (a fülek visszahozása)

Akkor tehát:
1. leszedtem a régit. Programok telepítése, stb, mindent kiírtottam
2. registryben sem maradt bejegyzés. örültem
3. megnyitottam a 11.1 installerét, és feltelepítettem. Bővítmények menü: 11.2...

4. leszedem arról a linkről is akkor, de azért gondoltam, hogy nem azt fogom, mert elsőre úgy tűnt, az fejlesztőknek szánt korábbi verzió (már csak a méretből is:D a "sima" (guglis találat) 1perc alatt lejött, ez meg 174MBos:D

(#25235) Visormail válasza icons (#25234) üzenetére


Visormail
addikt

Igen csak a guglis találatok általában a legújabbra mutatnak, csak a google cachebe van még a régi verziószám de a honlapokon meg már törölték és a helyére rakták az újat ugyanarra az url-re. Ja ez meg azért ekkora, mert benne van minden változat, win/linux/mac/solaris 32-64bit uninstallerekkel együtt meg valami program, valóban fejlesztőknek készült úgy gondolják másnak nem lehet szüksége a régebbire.

És igen arról beszéltem amit most S-Attila is linkelt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25236) S-Attila válasza icons (#25234) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A Flashnek van saját uninstallere, amit érdemes használni.

(#25237) icons


icons
addikt

Igen, köszi, sikerült felrakni! (és leszedni is:) )

De:
Az előző telepítésnél bezáródtak a fülek és lapcsoportok is, ami azért gáz, mert megvolt nyitva 2-3darab is (egyenként 10lappal), köztük olyan oldalak is, amikre elég nehezen bukkantam rá... Van BÁRMI megoldás, hogy visszahozzam? (ctr+shift+n nem hozza vissza)

(#25238) Steelmanus válasza Johnny Cage (#25211) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Errol a mikroakadasrol volt szo a Catalyst topikban, _DiEGO_ adott egy linket hogy mikent lehet W7 alatt a tobbmagos procikat egyenletesebb munkara birni olyan jatek vagy mas pl a FireFox-ot amik egy magot hasznalnak. A lenyeg hogy ettol meg nem fog futni tobb magon csak az OS mas osszetevoinek a futasat "optimalizalja".
Az angolnyelvu link es _DiEGO_ linkje
A lenyege hogy a W7 igyekszik a nem dolgozo magokat lekapcsolni - most nem jut eszembe hogy mi a neve ennek a szolgaltatasnak - igy amar dolgozo egy magot terhelei az egyeb terheles is. Ahany energia sem van annyi helyen kell a modositast elvegezni, friss telepites utan ugye ketto van egy kiegyesulyozott es egy minimalis, ezek alapjan ketto helyen kell a registry-t modositani.

[ Szerkesztve ]

(#25239) DS39 válasza icons (#25237) üzenetére


DS39
nagyúr

ctrl+shift+t-vel kellene egyébként.
ill. az előzményekben meg fogod találni azokat a korábban megnyitott oldalakat.

a flash-t tényleg csak a saját uninstaller-ével érdemes törölni, a windowsos nem mindig jó. utána flash auto-update off és boldogság van. nem fogja visszarakni a 11.2-est. :)

[ Szerkesztve ]

(#25240) Visormail válasza Steelmanus (#25238) üzenetére


Visormail
addikt

Ha nem akarok minden sémát átállítani akkor hogy lehet megállapítani melyik bejegyzés melyik sémához tartozik? Elég egyformák, nincs bennük vagy az útvonalukban a séma guidja sem

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25241) Visormail válasza Visormail (#25240) üzenetére


Visormail
addikt

Hm, az alternatív módszer alapján töröltem az a Attribute kulcsot az első találatnál, nem is mentem tovább se újraindítás semmi és máris látszik az összes séma speciális beállításánál ez az érték úgyhogy 0ra raktam abba amelyikbe akartam a többi sémánál nem állítottam át.
A cool and quietre nincs hatással az órajel szabályzás működik ezzel a beállítással együtt is.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25242) Steelmanus válasza Visormail (#25241) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az alternativ modszerrol itt olvastal? Ezt nem is vettem eszre, ill. en csak azt kovettem amit olvastam a Catalyst topikban. Most neztem hogy amit linkeltem angolnyelvu oldalt alul van egy masik link. Az Attribute kulcsot teljes mertekben torolted, vagy csak az erteket?
Ilyet hogy toroljunk egy teljes kulcsot nem merek irni, mert eleg drasztikus, igaz ki lehet menteni a kulcsot ha nem jo valami akkor vissza lehet allitani.

(#25243) Visormail válasza Steelmanus (#25242) üzenetére


Visormail
addikt

Igen onnan néztem, töröltem az egész kulcsot (ja kiexportáltam előtte azt az ágat) de csak az első találatnál és így is megjelent az érték azonnal az összes sémánál.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25244) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Elindult a Kilimanjaro projekt, aminek célja a Mozilla szoftvereinek a jelenleginél magasabb integrációja. Bővebben a MozillaWIkin, illetve ugyanitt a product planben lehet olvasni.

(#25245) vlevi válasza vlevi (#25182) üzenetére


vlevi
nagyúr

Már a Nightlyból is van 64 bites.

(#25246) WonderCSabo válasza vlevi (#25245) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Már ezeréve, csak nem hivatalosan támogatott, a Nigthly letöltőoldalon el sem érhető.

(#25247) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

A Desktop Web Apps elérhető már a Nightlyban, így lehet kipróbálni.

(#25248) Steelmanus válasza Visormail (#25243) üzenetére


Steelmanus
addikt

Koszonom a valaszt, mivel van ghost fajlom a rendszerrol majd igy is kiprobalom, szinten kiexportalom.

(#25249) kranazoli


kranazoli
senior tag

Elérhető a Firefox 13 béta kiadása

YT-on van pár videó, akiket érdekel...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#25250) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Próbáltam visszakeresni, hátha valaki mást is zavar.
Elavult böngésző verziót használ ezt írogatja a mozilla.
katt
Persze egy lehetőség van, hogy nem vállalom a kockázatot.
De legközelebb ugyanez fogad.
Mit lehet tenni ellene, hogy e írogassa ki.
A frissítést nem fogadom el!

köszi!

[ Szerkesztve ]

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.