Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25751) Steelmanus válasza Matthewus (#25745) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Pedig miutan eszrevettem hogy fogy a memoria, es a megszokott kiegeszitok telepitese utan joval kesobb tettem fel igy mindjart ragondoltam. Erre letiltottam az osszes kiegeszitoket kiveve a Suspend Background Tabs-ot, es akkor is fogyott a memoria. 50 fullel probaltam.

(#25752) gyulank


gyulank
addikt

32 bites Win7-en FireFox-al csináltam egy Sync profilt, aztán most 64 bites van, és feltelepítettem a WaterFoxot, és nem tudom szinkronizálni. Lehet ezzel kezdeni valamit?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25753) WonderCSabo válasza gyulank (#25752) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 64bit vs. 32bit nem lehet gond, a WaterFox vs. Firefox viszont lehet.

(#25754) DS39 válasza gyulank (#25752) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, felteszel egy rendes Firefox-ot, azzal biztos kompatibilis lesz a Sync :)

(#25755) gyulank válasza DS39 (#25754) üzenetére


gyulank
addikt

Köszönöm mindenkinek! Mondjuk azóta már ezen is beállítottam mindent. De örülök, hogy akkor ezek szerint valami értelme mégis csak volt szinkronizálnom. Viszont akkor lehet ennek is csinálok egy fiókot. Mondjuk kicsit zavaró, hogy angol, és emiatt minden szót aláhúz. Lehet valahogy cserélni benne a helyesírás ellenőrzőt magyarra?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25756) localhost válasza gyulank (#25755) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Vagy felteszel rá innen egy magyar változatot

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25757) DS39 válasza gyulank (#25755) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom van-e hozzá magyar szótár.

bár azt nem értem ha 32biten Firefoxot használtál, 64biten miért nem azt tetted fel? a Waterfox egy Firefox motorra épülő alternatív verzió.

(#25758) gyulank válasza DS39 (#25757) üzenetére


gyulank
addikt

Mert ez 64 bites, az pedig 32.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25759) DS39 válasza gyulank (#25758) üzenetére


DS39
nagyúr

nagy dolog. Firefoxból és Chromeból is 32bites van fent nekem, kismillió egyéb programmal egyetemben amiből nincs 64bites, és semmi hátrányt nem jelent. :))

(#25760) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok!

Letöltöttem az update scanner kiegészítőt, de nekem nem igazán akar működni.
A megfigyelni kívánt oldalon nyomok egy jobb klikket, majd rámegyek a weboldal frissítésének menüjébe, ott beállítom az ellenőrzés gyakoriságát és kész. De ha ezt újra megnyitom, hogy megbizonyosodjak minden jó-e, akkor visszaáll az eredeti érték vagyis figyelmen kivül hagyja az én beállításomat.
Más is találkozott már ilyen problémával vagy valamit rosszul csinálok?

(#25761) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Újabb érdekes:

Beállítható,az valahol, valahogyan, hogy egyszerre két fiókban is benne lehessek pl facebookon, vagy az ilyenek IP-alapján működnek?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25762) Brutforsz válasza ledgeri (#25761) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Biztos, hogy nem IP alapján működik a dolog, a sütiket kell kezelned célod eléréséhez.

Arra már - kiterjesztéssel - van megoldás, hogy egy klikkel tudj váltani az érvényben lévő sütik között, de arra, hogy laponként eltérő sütit használhass, tudtommal még nincs.

Ezért én két külön profil párhuzamos üzemeltetését javaslom - technikai részletek ebben az írásban, azzal a kiegészítéssel, hogy a második profilt a -no-remote kapcsolóval kell indítani, amint azt itt is olvashatod.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25763) ledgeri válasza Brutforsz (#25762) üzenetére


ledgeri
nagyúr

még csak ezt láttam, de már KÖSZÖNÖM!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25764) ledgeri válasza Brutforsz (#25762) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Elolvasva az első linket:
ezek mehetnek párhuzamosan is??(módosítom a pl. dacebook profilom, csekkolom a másikkal, de anélkül, hogy kilépnék bármelyikből...
és akkor külön ablakban fognak menni?
Második: még állnak a kérdések

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25765) Brutforsz válasza ledgeri (#25764) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Igen, a két profilt egyidőben - két külön ablakban - használhatod.

Az oldal annyit fog látni, hogy van két aktív felhasználói fiók, amit történetesen egy IP-ről használnak - de ez elég gyakori eset, elég csak az intézményekből netezőkre gondolni.

A te szemszögedből pedig két teljesen külön böngészőről lesz szó - mintha egyszerre használnád az Internet Explorert és az Operát -, mindegyiknek saját folyamata, plugin-containere, könyvjelzői, előzménye, sütikészlete, beállításai stb. lesz, csak történetesen mindkettő Firefox.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25766) ledgeri válasza Brutforsz (#25765) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Yeepeeeeee, köszönöm! (ez volt az amire gondoltam) nem fenti tabok között váltok majd, de alt+tabbal! :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#25767) gyulank válasza DS39 (#25759) üzenetére


gyulank
addikt

Most Xubunturól próbáltam Firefox-al, és nem jött össze.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25768) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Két jó hír a JS motorral kapcsolatban, újból engedélyezték az Incremental GCt a desktop Firefoxokon, illetve kitűzték az új JS motor, az IonMonkey határidejét: Június 15.

(#25769) Lenry


Lenry
félisten

bedobom ide is, hátha...

így néz ki. valami gekkós nyűg, mert a Thunderbird is ilyen

Arch Linux x64 / KDE 4.8.3

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25770) WonderCSabo válasza Lenry (#25769) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát ez fura. Mióta ilyen?

(#25771) Lenry válasza WonderCSabo (#25770) üzenetére


Lenry
félisten

amióta újraraktam a Linuxot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25772) WonderCSabo válasza Lenry (#25771) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hardveres gyorsítás?

A linuxokat annyira nem ismerem, főleg nem az arch féle buheramódot, attól tartok itt vmi gáz lesz a megjelenítéssel. :(

(#25773) Brutforsz válasza Lenry (#25769) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Tovább szűkítheted a hibakeresést a KDE-vonalra, mert Arch Linux 64 biten gtk-val teljesen hibátlanul megy a Firefox.

Esetleg valamit a témamotorral kapcsolatban próbálj változtatni, mert a fülek is rosszul jelennek meg.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25774) WonderCSabo válasza Brutforsz (#25773) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha megnézed a füleket, láthatod, hogy ott is u.a. a hiba. A témamotor meg nem jön ide, a TB/Fx az egész UIt a Geckoval rajzoltatja ki.

(#25775) Lenry válasza WonderCSabo (#25772) üzenetére


Lenry
félisten

hardveres gyorsítást már próbáltam. Archék meg elvileg nem nyúlnak bele, de már próbáltam azt is, hogy magamnak fordítok egy Firefoxot, de ugyanaz az eredmény.

(#25773) Brutforsz ezt a témás dolgot megnézem, van is rá egy ötletem.

OFF: ezért szeretem én a PH!-t. feltettem a kérdést a hivatalos fórumban, de csak a szokásos sablonmegoldások jönnek, annak ellenére, hogy már az első hszben leírtam, hogy mit próbáltam meg

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25776) Brutforsz válasza Lenry (#25775) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

úgy néz ki, driverhiba

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25777) Lenry válasza Brutforsz (#25776) üzenetére


Lenry
félisten

pedig áttúrtam én is az Arch fórumot, de erre nem akadtam rá. akkor nincs más, mint várni az új driverre.

a nouveau-t nem akarom lecserélni a zárt nVIDIA driverre, mert annak meg nem tudok Intel VGA drivert mellételepíteni

köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25778) gyulank


gyulank
addikt

Valaki leírná nekem részletesen, hogy hogy kell szinkronizálni a FireFoxot, ha 32 bites Win-ről 64 bitesre telepítettem fel? Vagyis a másik eszköz átalakult, és nincs semmilyen kódom, amit kér, csak e-mail cím, és jelszó, amivel csináltam még 32 biten.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25779) localhost válasza gyulank (#25778) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Pedig bizony kellett hogy kapjál az e-mail címedre egy olyan levelet anno, hogy itt van ez a Sync kód, na ezt jól tedd el, mert majd egyszer szükséged lesz rá.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25780) WonderCSabo válasza gyulank (#25778) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A 32 bites és 64 bites verzió között a Sync szempontjából semmilyen különbség nincsen. Ha az eredeti eszközön be vagy jelentkezve, akkor meg tudod tekinteni a kódodat, illetve tudod párosítani a másik eszközt. Viszont ha nem vagy bejelentkezve, és a kódodat se tudod, akkor új kódot kell generáltatni, ami viszont törli a szinkronizált adatokat a szerverről, biztonsági szempontok miatt.

(#25781) vlevi válasza gyulank (#25778) üzenetére


vlevi
nagyúr

Pedig akkor, amikor csináltad a szinkronizációt a régi gépeden, akkor kiköpött magából valami kódot.
De ahogy most te, ezt én is beszoptam, pixelre pontosan ugyanezt, amikor gépváltásnál szinkronizálni akartam. A bánat se gondolta, hogy ilyen nyakatekert módon van megcsinálva.
Chrome-nak elég, ha becsépelem a gmailes címemet, és már szinkronizál azonnal mindent. Pedig annakidején azt sem tudtam, hogy be lehet a chrome-nak állítani szinkronizálst.
Nekem annyi mákom volt, hogy a chrome-al egyszer játszadoztam, akkor az beimportálta a FF dolgait, és felszinkronizálta a google-ba valahova, így az új gépen úgy lett újra FF-om, hogy a chrome visszaszinkronizálta magát, azt pedig beimportáltam a FF-ba.

[ Szerkesztve ]

(#25782) WonderCSabo válasza vlevi (#25781) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mivel a Sync fiókodból elérhető az összes elmentett jelszó minden oldalhoz, ezért nagyon is jogos az, hogy a Mozilla a felhasználónév + jelszó pároson kívül egy 3. kóddal is védi!

(#25783) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Két UX hír: egyrészt elkészült egy újabb felmérés az UI kihasználtságáról, melyik gombot a felhasználók hány százaléka használja. Ezt később felhasználják arra, hogy egyszerűsítsék/ésszerűsítsék a felületet.
Másrészt kikerült egy blogposzt a Fx Android Tablet verziójának UI-áról.

(#25784) DS39 válasza localhost (#25779) üzenetére


DS39
nagyúr

nekem nem küldtek soha ilyet, viszont a szinkronizációkor nagy betűkkel felhívja a figyelmet hogy mentsem le ezt a lapot vagy nyomtassam ki, ami tartalmazza a Firefox Sync-kulcsot.
email cím, jelszó és ez a kulcs kell ha nincs jelen a másik gép.

(#25785) WonderCSabo válasza DS39 (#25784) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Levelet nekem se küldtek, és csodálkozom is, ha küldenek.

(#25786) gyulank válasza vlevi (#25781) üzenetére


gyulank
addikt

Nos én semmit sem szinkronizáltam eddig, és nem importáltam semmit semmibe. Aztán most, hogy eldöntöttem, rendszert váltok, szinkronizáltam, hogy majd meg legyen. Aztán még sem tudom elővarázsolni.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25787) localhost válasza DS39 (#25784) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igazatok van, nem levél volt, de én kinyomtattam, a lényege ugyanaz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#25788) WonderCSabo válasza gyulank (#25786) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha szinkronizáltál, akkor a régi gépen ott volt a kód, el kellett volna menteni. Illetve ha régi rendszer még elérhető, akkor a kód onnan kinyerhető.

(#25789) gyulank válasza WonderCSabo (#25780) üzenetére


gyulank
addikt

De hogy ne volna különbség? 1 gépről van szó. Hogy jelentkezhetnék már be az eredeti géppel, ha már nem az a rendszer van rajta. Már csak erről a rendszerről/eszközről jelentkezhetek be. 32 bites eszköz megszűnt létezni, és helyette ez van. Eredetileg a 32 bitesről regisztráltam, de azon nem léphetek már be, mert már nincs.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25790) Lenry válasza gyulank (#25789) üzenetére


Lenry
félisten

de végfelhasználói szempontból nincs különbség a 32 és 64 bites verzió közt, erre gondolt a kolléga

gyakorlatilag persze, hogy van, mert újratelepítetted, de ez meglenne akkor is, ha megint 32 bitest tettél volna föl, mert akkor is leformáztad volna az előző verziót

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#25791) gyulank válasza WonderCSabo (#25780) üzenetére


gyulank
addikt

Hogy kell új kódot generálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25792) WonderCSabo válasza gyulank (#25791) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Beállításokban a Sync beállítások alatt belépsz. Arra kattintasz, hogy nincs nálam az eszköz, ekkor kéri a felh. nevet, jelszót, és a kódot. Itt arra kattitnasz, hogy elvesztetted az eszközt, és generáltatsz új kulcsot. Viszont ezzel a szinkronizált adatok elvesznek.

(#25793) gyulank válasza WonderCSabo (#25792) üzenetére


gyulank
addikt

Ha a Beállítások-Sync-be lépek, akkor 1. A FF Sync beállítása, 2. Eszköz párosítása
1/1 Új fiók létrehozása 1/2 Van már postafiókom 1/2/ Nincs nálam az eszköz/ Bejelentkezés/
Név, Jelszó, Jelszó törlése, Helyreállítókulcs kitöltésére van lehetőség, de hogy kell generálni?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25794) WonderCSabo válasza gyulank (#25793) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondom, hogy kattints rá arra, hogy "elvesztettem az eszközt".

(#25795) gyulank válasza WonderCSabo (#25794) üzenetére


gyulank
addikt

Én meg mondom, hogy olyan nincs. Leírtam milyen lehetőségek vannak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25796) WonderCSabo válasza gyulank (#25795) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A bejelentkezéses ablak, ahol van 3 beviteli mező, nincs ilyen opció, hogy "elvesztettem az eszközt"? Legújabb Fx?

(#25797) vlevi válasza gyulank (#25789) üzenetére


vlevi
nagyúr

Másik kérdés.A régi gépedről nem mentettél el semmit?
Mert ha meglenne a régi géped appdata\roaming\mozilla könyvtárad, elég lenne azt bemásolni az új gépeden, és menne minden.

(#25798) DS39 válasza gyulank (#25795) üzenetére


DS39
nagyúr

így kellene kinézzen: [link]
és ott van hogy: I have lost...

de ha nincs meg a key, akkor a felszinkronizált adatokat buktad.
legközelebb ennél a résznél erre figyelj: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25799) gyulank válasza DS39 (#25798) üzenetére


gyulank
addikt

Ahogy itt írtam, Nincs nálam az eszköz van ott, és aztán amiket írtam...

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25800) gyulank válasza DS39 (#25798) üzenetére


gyulank
addikt

Aztán igen van még a fiók, jelszó, jelszó törlés, helyreállítókulcs alatt a hogy kell, és az elvesztettem a másik eszközt. ez azt hittem egyben van, de mindegy, mert ha rámegyek, annyit csinál, hogy a jelszó alatt lesz egy piros karikában egy fehér X, és hogy hiányzó fióknév. Se tovább lépni, se generálni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.