Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25451) Debilon válasza kispx (#25442) üzenetére


Debilon
addikt

letiltott reklám szűrővel sem tölt be levelet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#25452) kispx válasza Debilon (#25451) üzenetére


kispx
addikt

Úgy próbáltad, hogy mindegyik addont letiltottad?

(#25453) Debilon válasza kispx (#25452) üzenetére


Debilon
addikt

ugyanezekkel az add-on_okkal hibátlanul működött pár nappal ezelőttig, nem tiltottam le semmi mást

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#25454) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Sziasztok!

Mivel elég sok mindent kipróbáltam kizárásos alapon ebbe a topikba írom le a problémámat:

végtelenül halk a böngésző. Először azt hittem, hogy csak a Youtube "kukult" meg, de más, például videómegosztással foglalkozó oldalakon fent lévő videók is állati halkok.

Minden egyéb már már üvölt mint a barom (játékok, mp3, film, figyelmeztető hangok, bármi), de a böngészőn belüli hangokat szinte már úgy se lehet hallani, ha csutkára veszem a 2.1-et.

Szíve válaszotokat előre is köszönöm! :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#25455) S-Attila válasza Kareszovics (#25454) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A Flash hangrőszabályozója a maximumon van?

(#25456) Visormail válasza Kareszovics (#25454) üzenetére


Visormail
addikt

Vista/7 óta a winben külön is lehet állítani az összes program hangerejét azokét is amiknek gyárilag nincs szabályzójuk, win hangszóróikonra klikk és keverő, ott is nézd meg a firefox csúszkája hogy áll.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25457) Kareszovics válasza Visormail (#25456) üzenetére


Kareszovics
addikt

Visormail + S-Attila

Na ezeket még megnézem, ilyenre, hogy Flash hangerő szabályzó nem is gondoltam. :D

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#25458) Visormail válasza Kareszovics (#25457) üzenetére


Visormail
addikt

A flash beállításaiban csak felvétel hangerő van, az általam említett helyen pedig ha elindítasz mondjuk egy youtube videót akkor az is plusz egy (vagy két) újabb mozilla firefox nevű csúszkával gazdagítja a képet (vagy marad csak egy videótól függően), szóval azt én sem tudom hogy milyen flash hangerőre gondolt, valószínűleg ugyanerre amiről én is beszélek. Ha van más is akkor szóljatok.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25459) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Talán a fejlesztők észhez térnek a standalone képháttér ügyben. Egy legújabb felvetés szerint a kép környezetének háttere továbbra is szürke marad, viszont a kép háttere fehér lesz, így az átlátszó képek is gond nélkül megjeleníthetőek. Bug és a beszélgetés a témáról.

A Mozilla azt panaszolja, hogy a MS korlátozza a böngésző versenyt a Win8 ARM platforma szánt változatán: ezen ugyanis csak a MS alkalmazásoknak van joga nem sandboxban futni, így egyéb böngésző írása lehetetlen.

(#25460) HZoli87


HZoli87
veterán

Újdonság - megújult a beállítások felhasználói felülete

(mai Nightly build-ben landolt)

Bekapcsolása: about:config / InContent (bekapcsolni) / újraindítás

[ Szerkesztve ]

(#25461) S-Attila válasza HZoli87 (#25460) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A sima Nightlyban is vagy csak az UX-ben?

(#25462) HZoli87 válasza S-Attila (#25461) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem sima, nem említi az UX ágat és a képeken is a Nightly szerepel.

(#25463) WonderCSabo válasza HZoli87 (#25460) üzenetére


WonderCSabo
félisten

[link] ;)

S-Attila: A Nightlyban is elérhető már, a browser.preferences.inContent változót kell true -ra állítani.

Szerk.: Vagy simán címsorba: about:preferences

[ Szerkesztve ]

(#25464) HZoli87 válasza WonderCSabo (#25463) üzenetére


HZoli87
veterán

Bocsi, valahogy kívül esett a látómezőmön. :R

(#25465) WonderCSabo válasza HZoli87 (#25464) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Semmi gond, erre legalább reagált is vki. ó

(#25466) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Hmm, jól néz ki, jó ötlet csak szerintem sokkal praktikusabb lenne úgy, hogy fent a szürke sávon lennének felsorolva az altabok, és nem kellene mindig visszalépkedni az ikonos választórészhez.

[ Szerkesztve ]

(#25467) WonderCSabo válasza S-Attila (#25466) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tervbe van véve.

(#25468) scope2007 válasza tknof1871 (#25444) üzenetére


scope2007
addikt

így van, a "könyvjelző eszköztár" nem áll vissza, hanem átviszi a meglévőt és általában ott van a lista alján.. annak a tartalmát kell átvinni az újba, onnét meg kitörölni az alapértelmezett linkeket, stb.

de ha pl mozbackuppal csinálod ezt meg, akkor ott rendesen visszatölti a helyére.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25469) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

IE motor kiegészítőt használok a böngészőhöz. Az a kérdésem, hogyan tudok weboldalakat úgy elmenteni a könyvjelzőim közé, hogy azokra kattintva automatikusan IE motorral nyíljanak meg?

(#25470) mondomén


mondomén
őstag

Hahó!
Már nem bírok a ff-al. Folyton összeomlik és van, hogy újra indítani sem tudom egy gép restart nélkül. Teljesen random omlik össze. Böngészés, youtube, hsz írás nem érdekli lelövi magát akármikor.:) Felraktam egy régebbi flash player-t (233-as végűt), nem tudom ennek kellett volna-e segítenie. Egyébként már elég régóta csinálja ezt, de mostanában gyakrabban és gép restart is kell. Kékhalál is játszik amúgy, bár az nem csak böngészés közben, nem tudom mennyi közük van egymáshoz.
Valaki mentsen meg, a Chrome nem az igazi.:)
Köszi!

(#25471) WonderCSabo válasza mondomén (#25470) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az ilyen durva összeomlást, kékhalált nem igazán okozhatja a böngésző.

(#25472) mondomén válasza WonderCSabo (#25471) üzenetére


mondomén
őstag

A böngésző összeomlása is lehet másnak a hibája? Nagyon nem értek hozzá. Hogyan tudnám kideríteni az okát?

A kékhalálra visszatérve. Mióta megvan a gép folyton előjön. Többször volt win reinstall, de mindig felbukkan. Esetleg erre lenne tipped?:)

(#25473) WonderCSabo válasza mondomén (#25472) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Maga a böngésző súlyos esetben összeomolhat, de az egész rendszert nem viheti magával. Az, hogy kékhalálokat kapsz, arra utal, hogy nagyobb probléma van a rendszerrel, és azt kéne először kiküszöbölni. Az OS-ed, vagy a kékhalál topikban kapsz segítséget.

(#25474) mondomén válasza WonderCSabo (#25473) üzenetére


mondomén
őstag

Akkor először foglalkozom azzal.
Köszönöm.

(#25475) Met válasza mondomén (#25474) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem ilyen random kékhalál inkompatibilítás miatt volt.
Alaplap csere után megszűnt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25476) kranazoli


kranazoli
senior tag

Hi!

Már elég régóta ezeket a filter-eket használom AdBlock+-hoz. Van még vmi jó filter?! (vagy ezek között felesleges?!) Szal, ki milyen listákat használ, amelyek jók is? :R

Pl.: innen... könnyű kopipasztázni ha vki tud vmi jót, legyen szíves ajánljon.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#25477) vlevi válasza kranazoli (#25476) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én csak az Easylist Germany-t állítottam be, semmit többet.
Lehet, hogy nem fog meg mindent, de az nem zavar, ha 1-2 reklám átcsúszik. Mindenesetre sokkal hatékonyabb, mint a sima Easylist.

(#25478) scope2007 válasza kranazoli (#25476) üzenetére


scope2007
addikt

nálam kettő fut: Ajnaszos és az EasyList Germany

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25479) HZoli87 válasza kranazoli (#25476) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam: Hufilter + Saját

(#25480) kranazoli


kranazoli
senior tag

Köszi! :R
EasyList Germany-t is hozzáadtam. :)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#25481) tknof1871 válasza Brutforsz (#25447) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Visszakaptam a régi Könyvjelző eszköztár-t is. THX! Megint szép az élet. A levegő is lehűlt. :)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#25482) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! FF nem akar lejátszani 1 videót. A NoScript-ben már mindent megengedtem az oldalnak, hogy futassa, de hiába. Videó helyén ezt írja:
A tartalom megtekintéséhez bővítmény szükséges.
Bővítmény telepítése (Ez egy link)

Akármilyen oldalról nem akarok letölteni, ezért a szoftverbazis-ról letöltöttem az install_flash_player_11_active_x_32bit.exe fájlt, rendszergazdákét telepítettem. A FF még mindig ugyanazzal az indokkal nem játssza le a videót. A Google Chrome probléma nélkül lejátssza. Mit csináljak, hogy a FF is lejátsza?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#25483) S-Attila válasza tknof1871 (#25482) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Próbáld meg innen letölteni a megfelelő verziót, utána lépj ki a Firefoxból, és úgy telepítsd.

(#25484) tknof1871 válasza S-Attila (#25483) üzenetére


tknof1871
őstag

Köszönöm! Ezzel már jó.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#25485) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

Nem tudja valaki hogy miért nem megy sehol a videó?youtube-n meg az összes oldalon csak fekete kép van.[link] CCleaner-t futtattam,de nem javult meg.

Ezt a plug in-t én is leszedtem,de utána se lett jó.

[ Szerkesztve ]

(#25486) S-Attila válasza Mans20 (#25485) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Előtte eltávolítottad az előző Flash-t?

(#25487) DS39 válasza Mans20 (#25485) üzenetére


DS39
nagyúr

jobb klikknél statikus weboldal menü jön be vagy a flash-é (Movie not loaded)?
előbbi esetén flash telepítés, utóbbinál, uninstall, reinstall, és inkább a 11.1-es szeriából tegyél fel egyet.

(#25482) tknof1871: azzal persze hogy nem megy, az az active-x-es vagyis az IE verzió.

[ Szerkesztve ]

(#25488) Mans20 válasza DS39 (#25487) üzenetére


Mans20
addikt

Ja nem töröltem a régit,meg egy aktiv x es is volt fent,most a legújabbat raktam fel,működik köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25489) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Firefox képes arra, hogy a könyvjelzőket elmenti az internetre és ha újratelepítem a operációs rendszert akkor az internetről lehet letölteni a könyvjelzőket?

(#25490) S-Attila válasza vinikorn (#25489) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen, a Firefox Sync képes erre.

(#25491) #31757056


#31757056
törölt tag

Sziasztok ismet! Abban esetleg tud valaki segiteni, hogy az about:config-ban ha letrehozok egy uj kulcsot vagy karakterlancot vagy barmit, akkor hogyan tudom azt elerni, hogy ne torlodjon a firefox ujrainditasakor mindig? Egy szinkezelessel kapcsolatos kulcsrol van szo (lenyegtelen) amit ha beallitok mindig eltunik, probaltam rendszergazda modban is inditani a foxot es ugy elmenteni a beallitast, semmi hatas...

(#25492) Brutforsz válasza #31757056 (#25491) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Azt lenne érdemes megnézned először, hogy a böngésző bezárását követően a profilmappádban lévő prefs.js fájlban látod-e a megadott kulcsot. Ha nem, akkor valamiért nem mentette el - ennek, ha akarsz, utána járhatsz, de azonnali megoldásként az kínálkozik, hogy a user.js fájlba (valószínűleg nem létezik még nálad, létre kell hoznod) betéve a kulcsot - itt olvashatod, hogy kell ezt elvégezni - működni fog a dolog. A Firefox ugyanis induláskor az ebben a fájlban található kulcsokkal mindig felülírja az egyéb beállításait - amiket a prefs.js-ben tárol.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25493) #31757056 válasza Brutforsz (#25492) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi! Az user.js fajl mar letezett, ebbe beletettem a kulcsot, de igy sem letezik az about:config-ban es tovabbra sem menti el ha letrehozom... Pedig mar a perfs.js fajlban is bennevan a sor, az about:config-ban ennek lennere tovabbra sem latszik, illetve a valtozas amit szerettem volna hogy megtortenjen, nem tortenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#25494) Brutforsz válasza #31757056 (#25493) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ebben az esetben - miután készítettél biztonsági másolatot a profilodról - próbáld meg az itt leírt lépéseket végrehajtani, hátha megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25495) #31757056 válasza Brutforsz (#25494) üzenetére


#31757056
törölt tag

Kiprobaltam ezt is, sajnos egyik lehetoseg sem oldja meg a problemat. A meglevo kulcsok erteket tudom modositani de ujakat abszolut nem tudok letrehozni,

[ Szerkesztve ]

(#25496) Brutforsz válasza #31757056 (#25495) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Utolsó ötletem egy teljesen új profil készítése.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25497) #31757056 válasza Brutforsz (#25496) üzenetére


#31757056
törölt tag

Probaltam torolni a profilt, aztan firefox reinstall. Amikor ujrarakom akkor ugyanazok a belallitasok maradnak, meg a konyvjelzok sem vesznek el, nagyon fura. Termeszetesen uj kulcsot a config-ban tovabbra sem tudok letrehozni. Azthiszem vegleg megerett az ido a crome-ra valtashoz...

(#25498) WonderCSabo válasza #31757056 (#25497) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Firefox akkor szokta eltüntetni az ilyen kulcsokat, ha nem léteznek. Mit adsz hozzá? Biztos vagy benne, hogy pontosan írtad be, és a jó dolgot?

Ha érdekel a színkezelés, akkor sok sikert a Chromehoz, ott "nagyon" jól működik. :)

(#25499) #31757056 válasza WonderCSabo (#25498) üzenetére


#31757056
törölt tag

Egy beallitast kaptam valakitol es azt irtam be, biztos vagyok benne, hogy helyesen irtam be amit megadtak nekem.

(#25500) WonderCSabo válasza #31757056 (#25499) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Leírhatnád nekünk is, h. tudjuk miről van szó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.