Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25601) WonderCSabo válasza Zirowe (#25600) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ott meg se kell nyílni semminek. A sync magától megy, a háttérben, csak akkor szól, ha baj van.

Szerk.: about:sync-log oldalon tudod elérni a sync log fájlait.

[ Szerkesztve ]

(#25602) Zirowe válasza WonderCSabo (#25601) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Köszönöm, most már minden megy rendesen. :R:R:R

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#25603) creed33 válasza WonderCSabo (#25589) üzenetére


creed33
aktív tag

Köszi mester! :C
Már jó is a hang. :DD
Azért nehogy már minden tökéletes legyen,a kép sem megy folyamatosan. :B
Érdekelne hogy az Adobe Shockwave Player 11.5-nek lehet e ehhez esetleg köze?
Köszi! :R

(#25604) WonderCSabo válasza creed33 (#25603) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem, a Shockwave player az más tészta.

(#25605) dbius


dbius
veterán

Kis segítség kellene. Úgy tűnik "kehes" lett a böngészőm.

FF 12 van fent, sok kiegészítővel. Kb. egy hete minden indításnál - ha naponta többször indítom el, akkor is minden alkalommal - az történik, hogy feldobja a noscript, flashgot, TMP legutolsó frissítéseinek ablakát, mintha épp akkor frissítette volna őket a legújabbra.

De ez nincs rendjén, mert valójában nem frissít semmit - többször is megnéztem a telepített verziószámokat, ill. a feldobott ablakokat -. Olyannak tűnik, mintha nem érzékelné indításkor, hogy korábban már frissítette magát egy-egy kieg., vagyis minden indításnál úgy érzékeli, hogy éppen akkor frissítette őket.

Illetve ezen kívül pl. a "csak kijelöléskor töltse be a lapot" funkciót is elfelejti néhány indítás után.

Lehet ezzel valamit kezdeni az uninstall - maradékok takarítása - valamint minden újratelepítésén kívül?

[ Szerkesztve ]

(#25606) S-Attila válasza dbius (#25605) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem került be véletlenül a Kezdőlapnak az adott kiegészítők honlapja is?

(#25607) dbius válasza S-Attila (#25606) üzenetére


dbius
veterán

Nem. Igaz, hogy a böngésző úgy van beállítva, hogy a legutoljára nyitva hagyott lapokkal induljon újra, de a szóban forgó - indítások alkalmával feldobott - lapokat mindig bezárom.

(#25608) WonderCSabo válasza dbius (#25605) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáld csak magát a böngészőt újrarakni, és a profilt ne bántsd. (tehát ne törölje uninstallkor) Persze azért nem árt másolatot csinálni róla előtte.

[ Szerkesztve ]

(#25609) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

Végre landolt ez a bug, így most már a frissítés telepítése teljesen a háttérben történik, mint a Chrome esetében. Nem kell az indításkor a frissítés ablak folyamatára várni.

Ezzel a patchel pedig már ezentúl a pdf.js beépített PDF-olvasó már nem addonként, hanem a böngészőbe beépülve fog érkezni.

Illetve az Azure renderelő is kész lett, amivel a hardveres gyorsítás még gyorsabb lesz, mint az előző implementációval.

[ Szerkesztve ]

(#25610) dbius válasza WonderCSabo (#25608) üzenetére


dbius
veterán

:R Köszönöm a javaslatot, kipróbáltam, de sajnos ugyanaz volt a helyzet.

Most keresgéltem és ezeket találtam: [link] [link]

Ezek alapján azt láttam, hogy a profiles mappában lévő user.js fájlban voltak eltárolva a kiegészítők információi, ezek nem frissültek, korábbi verziószám volt némelyik kiegnél. Kézzel javítottam őket a jelenlegi legfrissebbre, majd mentést követően nem töltötte be ismét azokat a lapokat. Valószínűleg ez volt a probléma forrása, de azt, hogy miért nem frissült a fájl tartalma, azt nem tudtam meg (nem volt írásvédett a user.js és a prefs.js sem)

Kíváncsi leszek, hogy újabb frissítést követően ismét megjelenik-e a probléma, remélem nem :)

[ Szerkesztve ]

(#25611) csako válasza WonderCSabo (#25609) üzenetére


csako
veterán

Hanyas verzióra várható a háttérben-frissítés? 15? 16?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#25612) WonderCSabo válasza csako (#25611) üzenetére


WonderCSabo
félisten

15.

dbius: Sajnálom, hogy nem segített, reméljük, hogy akkor a kövi frissítés megoldja.

(#25613) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Nekem a FF túl sok memóriát használ, és ilyenkor úgy belassul, hogy nem reagál a kurzor a linkeknél sokáig, vagy befagy írás közben egy ideig. Összesen 2 GB memóriája van a gépnek, de ez több mint 1-et használt, bár még 100-200 MB szabad hely volt, de mégis ezt csinálta.

Aztán beállítottam ezáltal 512MB-ra, azt is írja ki az about:cache, hogy max 512MB, de most is azt csinálja, csak nem tart olyan sokáig, és most is 860MB-ot foglal. Hogy mulaszthatnám ezt el?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25614) BullZeye válasza gyulank (#25613) üzenetére


BullZeye
veterán

Kiszűröd a hiba okát. Általában egy kiegészítő leakel. Nagyon ritka, hogy ilyen extrém memóriahasználatot a FF okozna egymagában.

(#25615) gyulank válasza BullZeye (#25614) üzenetére


gyulank
addikt

De akkor mi az 512MB? Az nem mindenestül az egészre vonatkozik?
Mert feladatkezelőben a firefox.exe használ 1 Gigát, 4 4 lap van megnyitva, és még zene vagy videó sincs egyiken sem. Régebben a plugin container használt sokat, most ez.
Nincs semmi különös kiegészítőm, ami indokolná ezt.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25616) Brutforsz válasza gyulank (#25615) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Az 512 MB csak a gyorsítótár mérete, a böngésző által egyébként lefoglalt memóriamennyiség maximumát nem tudod a programból szabályozni.

Az aktuális fogyasztás részleteit az about:memory lapon tudod megnézni, ugyanitt található Minimize memory usage lehetőség is, ami valamelyest mérsékli az aktuális memóriahasználatot - gondolom kidob néhány nem kellő dolgot -, de hosszú távon ez nem megoldás.

Amint azt BullZeye is írta, itt - mivel az ilyen mértékű memóriahasználat nem a normális ügymenet része - feltehetően valami nem működik megfelelően, tehát el kellene gondolkodnod azon, hogy megújítod a Firefoxot.

Szerintem nagyjából azt érdemes csinálni, hogy először létrehozol egy új profilt (leírás), és azzal megnézed, mit produkál a böngésző. Ha úgy is a mostani viselkedést tapasztalod, akkor jöhet a teljes újratelepítés (lásd itt).

(Nyilván már most is van biztonsági másolatod a profilodról, de mielőtt nekilátsz, azért készíts mégegyet.)

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25617) gyulank válasza Brutforsz (#25616) üzenetére


gyulank
addikt

Még sosem volt profilom. A FF-om naprakész, de alapból a 12-est telepítettem fel, mert pár hete raktam újra a Wint. Az about:memory lapon semmi ismerőset nem látok, szóval azokról fogalmam sincs, de kiegészítőneveket sem láttam. Ezek a Kiterjesztések, és ezek a bővítmények vannak.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#25618) Brutforsz válasza gyulank (#25617) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Mindig is volt profilod, legfeljebb nincs tudomásod róla. Ha nem nyúlsz hozzá, akkor a Firefox a default profilt használja.

Azt írtad, nincs semmi különös kiegészítőd, ehhez képest több, a minőségi szoftverkészítésben példaként - na, így ne csináljátok - elhíresült program beépülője megtalálható nálad.

Hogy megtaláld a bűnöst, érdemes letiltani a cuccokat, és egyenként visszakapcsolni, vagy egyenként lekapcsolgatni, ízlés szerint.
Kezdésként én a bővítmények közül kilőném a Flash kivételével mindet, a kiterjesztések közül pedig csak az Adblock és NoScript maradna.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25619) csako válasza WonderCSabo (#25612) üzenetére


csako
veterán

Köszi, az Aurorából már nincs olyan nagyon messze :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#25620) #41133696


#41133696
törölt tag

Sync-ben tegnap beállítottam, hogy a kiterjesztéseket is szinkronizálja... nagy hiba volt. Tegnap meg is csinálta az új rendszeren is, ma bekapcsolás után a Vistán törölt minden kiterjesztést, utána ezt átterjesztette az egyik Windows 7 -re is, a másikra még nem tudta, mert nem indítottam el...

(#25621) #41133696 válasza #41133696 (#25620) üzenetére


#41133696
törölt tag

A harmadik rendszeren megakadályozta, hogy a kb 40 kiterjesztést hazavágja...

Kiválasztottam ezt, de a többi gépre nem szinkronizálja át... :W

(#25622) WonderCSabo válasza #41133696 (#25621) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Töröld a Sync beállításokat minden gépen, aztán az első gépen állítsd be, várj egy picit amíg fellövi a szerverre, aztán állítsd be a többit.

(#25623) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nálam Geforce GT430 -al hiába kapcsolom ki a hardveres gyorsítás, 10 Mp -enként felrakja maxra a feszt/órajeleket a VGA. :F

WonderCSabo

Nem megy videólejátszás, sima Google kereső oldalon is csinálja.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25624) WonderCSabo válasza zoltanz (#25623) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a driver szabályozza, nem sokat lehet vele kezdeni. Lehetséges, hogy bár a dekódoló egység nincs használatban, de a videó lejátszás alatt a GPU olyan sok erőforrást használ fel, hogy azt hiszi / jól hiszi, hogy kell a nagyobb fesz/órajel.

(#25625) #41133696 válasza WonderCSabo (#25622) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tehát a két általa taccsra tett profilon választottam az eszközök deaktiválását, aztán a harmadik épen, maradton is megtettem ugyanezt. Utána a még épen beállítottam a Sync-et, vártam percekig, majd a másikon is beállítottam. Mindent leszinkronizál a kiterjesztéseken kívül. Az előzményeket, a könyvjelzőket mindent, csak azt nem .

Mindegy ki vettem most már minden gépen a kiterjesztések szinkronizációját, mert ami nem megy nem kell erőltetni :)

[ Szerkesztve ]

(#25626) zoltanz


zoltanz
nagyúr

"A layers.accelerate-all változót duplakattal állítsuk true -ra. A layers.accelerate-none változót duplakattal állítsuk false-ra."

Ilyenek nálam miért nincsenek?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25627) zoltanz válasza zoltanz (#25626) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk összeségében nem olyan vészes, mert a általában 2-es fokozaton megy ami alig különbözik az 1-estől. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25628) BullZeye válasza WonderCSabo (#25624) üzenetére


BullZeye
veterán

Firefox soha nem csinál olyat, hogy neki a VGA 20%ánál több erőforrásra lenne szüksége. Maximum ha egyszerre 2db 1080p film játszódik le, akkor igen, de kétlem, hogy túl sokan csinálják ezt.

Úgyhogy kétlem, hogy jól hinné, hogy FF miatt megemelkedik az órajel. Egyszerűen valamelyik sarokban elcsesztek valamit, Nvidia vagy Mozilla.

(#25629) WonderCSabo válasza #41133696 (#25625) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Érdekes, nálam műxik. Igaz én összefésülő módot használok.

zoltanz: A kikapcsolós kulcsot most már layers.acceleration.disabled - nek hívják.

BullZeye: Elnézést, vmiért azt hittem, hogy a HD filmek lejátszása topikban vagyok... :B Ez egy ismert hiba, de nem a Mozilla hibája, hanem a driveré. Az Fx (és az IE9 is), D3D-t használ a layerek összerakásához, erre a driver meg azt hiszi, hogy vmi durva 3D-s művelet van, és megemeli az órajelet.

(#25630) zoltanz válasza WonderCSabo (#25629) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszönöm, így már megy rendesen a VGA.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#25631) #41133696 válasza WonderCSabo (#25629) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nálam is az volt, csak utána kezdtem vele kísérletezgetni, amúgy annyira nem gáz, mert csak a kiegészítőknél nem használom, amúgy a többi adatot szinkronban tartja. Meg ugye a Ghostery kivételével - ott is csak részlegesen fordult elő a dolog - minden újra telepített kiterjesztés megőrizte a beállításait.

(#25632) commanDOS


commanDOS
senior tag

Helló!

A minap elindítottam a firefoxot és olyan ablak fogadott, mintha most telepítettem volna.
Elfelejtett mindent. Jelszavak, sütik, előzmények, könyvjelzők.
Mi történhetett? Ezeket megtalálhatom még valahol? Vagy elveszett minden? Gáz lenne, mert már régen készítettem backup-ot és elég sok fontos könyvjelző meg miegyéb volt lementve.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#25633) Brutforsz válasza commanDOS (#25632) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Mivel a hajótörés oka ismeretlen, ezért azt, hogy a teljes profilod menthető-e, még nem lehet tudni, így az elsődleges cél szerintem legyen az, hogy a könyvjelzőidet és a jelszavaidat - ha még megvannak - partra vontassuk.

Kezdésként keresd meg a profilmappádat, és készíts róla biztonsági másolatot.

Ha ez kész, akkor hozz létre egy új profilt - itt találod, hogyan kell ezt és a következő műveletet elvégezni -, indítsd el vele a Firefoxot, majd zárd be, és a létrejött új profil mappájába a régiből másold át a places.sqlite, a key3.db és a signons.sqlite fájlokat (igen, írja felül az ott lévőket), majd indítsd el ismét ezt a profilt, és így nézd meg, megvannak-e a kérdéses adataid. Ha igen, akkor a böngésző bezárása után a fenti 3 fájlról készíts külön biztonsági másolatot.

Ha az előző lejárás sikeres volt, akkor meg lehet próbálni beüzemelni a teljes régi profilt: töröld az új profilmappa teljes tartalmát, és a régi mappából mindent másolj át, és így indítsd el az új profilt. A többit meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#25634) commanDOS válasza Brutforsz (#25633) üzenetére


commanDOS
senior tag

A hajót kiemeltük és megjavítottuk, újra úszóképes :)
Köszönöm a segítséged!

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#25635) zileut


zileut
tag

Nem tudom ismeritek-e ezt a OneLiner nevű kiterjesztést, a lényege az, hogy összevonja a a címsort és a füleket egy sávba.

Viszont egy problémám van vele, ha megnyitom a böngészőt, akkor bele kell kattintanom a címsorba, hogy lehessen gépelni, míg normál esetben a kiegészítő nélkül, a megnyitás után elég volt csak gépelni, nem kellett külön a címsorba kattintani.

Nem tudja esetleg vki, hogy be lehet-e állítani azt, hogy a kurzor automatikusan a címsorban legyen aktív és ne kelljen külön belekattintani, hogy ha be akarok írni egy honlap címet.

[ Szerkesztve ]

(#25636) vlevi válasza Brutforsz (#25633) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nálam is megbolondult egyszer a FF, én akkor azt csináltam, hogy a Windows Intéző tulajdonságok lapon megnéztem, mi van az "előző verziók" lapon. Meglepően sokszor elmenette a windows, többek között backuppal, de visszaállítási ponttal együtt is. Volt ott egy néhány napos, arra ráböktem, hogy visszaállítás, és meggyógyult minden.

(#25637) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Nem tudjatok hogy valamit heggesztenek a YouTube-on, mert frissen telepitett FF 12.0 Stabil + Scriptish 0.1.7 + YousableTubeFix Last update Apr 25, 2012 script-el ne valt at automatikusan HD modba, pedig beallitottam.
Adobe.Flash.Player-11.1.102.55 vm. Adobe.Flash.Player-11.2.202.235 flash-el is probaltam, de nem reagal, magyarul manualisan kell felbontast modositani ha HD-ben szeretnek nezni egy videot. Azert kerdem mert tegnap meg jo volt a gepemen.

[ Szerkesztve ]

(#25638) Matthewus válasza Steelmanus (#25637) üzenetére


Matthewus
őstag

Jelezték már a YousableTubeFix fórumán a hibát, jön hozzá a javítás. /Máskor, ha valami baj van a szkripttel érdemes megnézni az ottani fórumot, feltéve ha tudsz angolul./

(#25639) DS39 válasza Steelmanus (#25637) üzenetére


DS39
nagyúr

tedd fel a youtube video quality manager kiegészítőt, azzal simán megy.

[ Szerkesztve ]

(#25640) TeeJay


TeeJay
félisten

adott egy réggebbi asztali számítógép
lassúcska merevlemezzel, kevéske 512MB DDR ram társaságában, 1magos intel régi procival, WIN XP SP3 professional és amíg leharcolt rendszer volt addig lehetett rajta rendesen böngészni

most meg hogy újraraktam az XP-t és mindenből legújabb drivert illetve legújabb Firefox és flash playert kapott azóta egy youtube klipet nem lehet megnézni hangakadás meg böngésző lassulás nélkül, valamint teljesen megfogja az egész rendszert ez az ismeretlen hiba....

mi lehet a baj?
az hogy felraktam az legújabb Firefox-ot netán a legújabb flash playert?
vagy lehet a legújabb NOD32 húzza vissza ennyire?
esetleg mindhárom menet közben?

még 512MB RAM-ot fogok tenni a gépbe hátha javul a dolog
viszont nem tudom hogyan lehetne a böngészőt úgy beállítani hogy a lehető legkevesebb erőforrást egye és ne akadjon be a böngészés közben a hang mert nagyon idegesítő hogy zenét se lehet hallgatni...

esetleg flash player előző verziókkal próbálkozzak?
találkozott már más is ezzel a jelenséggel?

megköszönöm a tippeket
:R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#25641) scope2007 válasza TeeJay (#25640) üzenetére


scope2007
addikt

hasonló probléma volt ilyesmi konfiggal. Ott a szétakadást a leharcolt hdd okozta, viszont , ahogy említetted lelakott xp-nél meg még jó volt. Lehet a nod fogja meg a vasat. simán hddről lejátszva mi a helyzet? úgy is akad?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#25642) Steelmanus válasza Matthewus (#25638) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Koszonom a valaszt, akkor varom a javitast. Sajnos nem tudok angolul, azert szoktam inkabb ebben a topikban kerdezni, bar a Google forditoval szoktam forditgatni, de most nem tettem.

(#25639) DS39 Friss profillal kiprobaltam jelenleg azzal sem megy, sot meg a GM + YouTube Center sem mukszik.
Szoval probalgattam mast is es nem jott be, azert gondoltam arra hogy valamit a YouTube-on varialtak.

(#25643) Visormail válasza Steelmanus (#25642) üzenetére


Visormail
addikt

Biztos hogy variáltak, én a Youtube High Definition-t használom de most az se működik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#25644) Steelmanus válasza Visormail (#25643) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kossz a megerositest, sem kieggel sem szkriptel nem mukodik, varhatjuk a javitasokat, vagy esetleg a YouTube lep valamit.

(#25645) kranazoli válasza Steelmanus (#25644) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem a kieg. működik, de csak a youtube.com-on. Beágyazott tartalmaknál nem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#25646) #81556480


#81556480
törölt tag

Tudnátok segíteni?

Már leírtam egyszer a ph javítós topikba( bár gondoltam hogy nálam van a hiba ) Új rendszer telepítés, és hsz íráskor hiába kattintok a smile-okra, nem történik semmi. linket sem tudok beszúrni. Hsz után a rögtön továbbítunk oldalnál megáll. Mi lehet a gond?

-java, meg amit még felajánlott a firefox azt feltelepítettem.

(#25647) S-Attila válasza #81556480 (#25646) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem a böngésződben le van tiltva a JavaScript. Próbáld meg egy új profillal.

(#25648) #81556480 válasza S-Attila (#25647) üzenetére


#81556480
törölt tag

a kiegészítők résznél minden engedélyezve van

(#25649) S-Attila válasza #81556480 (#25648) üzenetére


S-Attila
aktív tag

1. Nem a kiegészítők résznél kell nézni, hanem a Beállítások/Tartalom panelen.
2. A fenti beállítástól függetlenül is léteznek olyan kiegészítők - pl. NoScript -, amik akár globálisan is képesek tiltani az összes szkriptet.

Ha stimmel, akkor próba, és ha megy, akkor ez volt a hiba forrása.

[ Szerkesztve ]

(#25650) #81556480 válasza S-Attila (#25649) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszönöm :R
az 1-es pont stimmel a kettest nem tudom

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.