Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77176) herrká válasza hunaqua (#77171) üzenetére


herrká
senior tag

Szia! Hát, semmi jó nem volt. :-) Sajnos pont az Örs-re már nem volt lehetőségem kijutni. Így is most estünk haza nemrég.
Duna Pláza MM: LG Nanocell hegyek. Samsung Q60 1-2 db. Jellemzően 40-65 zoll közötti méretben. OLED és NEO QLED tv-k mindenhol. Pár Sony, de azokat nem néztem eddig, tehát nem tudom milyenek? Valamint sok szerintem sima LED vagy LCD?, mert 65" és mondjuk 235ezer forintért.
Ezután Alza: TCL 75, de a 835 vagy 865?, ez már a fájdalom küszöböm feletti árban. Illetve egy 635-ös 65"-ban. Vicces volt, ki volt rakva egy 635 55"-ban is. Mellette a 65"-os. Szemben a 75"-os. Magyarázom a zasszonynak, hogy mi merre, mikor mutatja a 65-öst, hogy a miénk most ekkora, ugye? Mondom, nem! A miénk ez, az 55-ös... Kikerekedett a szeme: nemár! Ilyen kis nyami tv-nk van??? Kell a 75"!!! Valóban, így egymás mellett nagyon jól látható a méretbeli különbség. Mivel már megszoktuk az 55"-t, kívánja az ember szeme, hogy minél nagyobb legyen! :D Volt még pár Pana, Sony, Philips - Nem elérhető cimkével ellátva.
Ezután Aréna MM: Ugyanaz kb, mint a DP-ban. Annyi kivétellel, hogy néhány méretben Samu Q60 és Q80 volt kirakva, de Q70 sehol! Itt is a NEO Qled, OLED és szintén LG Nanocell, illetve a fentebb említett LCD vagy LED tv-k. Hisense 55" - 65"-os méretekben, amit még látni lehetett. Így sajnos nem lettem okosabb. Jó lett volna legalább egy Q70-et látni. 75"-os tv-t talán ötöt láttam ma. Nanocell-t. NEO QLED-et, OLED-et, illetve Q60-at, és talán egy 50Hz-es Sonyt.
Látatlanban kell tv-t rendelnem... Lehet kifutó a Q70? De akkor miért volt Q60? Szóval, eléggé eredménytelennek ítélem a mai napot tv vadászat ügyben.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.