Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48751) KD6-3.7 válasza Chesterfield (#48750) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Egy RGB LED szalag van felragasztva a TV hátuljára. USB-n kapja a feszt, ha a TV indul, indul a fény is. Aztán kis távirányítóval kedvem szerint változtatom a színét.

(#48752) HF77


HF77
őstag

:)

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#48754) zsozsi válasza AL (#48736) üzenetére


zsozsi
lelkes újonc

Szia!

Minél olcsóbb legyen :)

Gyerekeknek lenne.

Vagy tudtok esetleg 55 colosban valamit ajánlani ami megéri most (vagy jövőre) youtubra , filmezés estleg ps5 -re valamit?(280-350 között ) vagy mi a határ ahol jót kapni kb .

köszi

(#48755) bel19ve


bel19ve
tag

Sony AG8rol mi a vélemény? Médiában 360e (400rol) ami gyanúsan olcsó egy 55" OLEDhez képest. Pedig ha jól néztem 120hz és a képe teljesen elragadott :O (ag8baep a pontos típus)

Köszi!

(#48757) Bugarov válasza KD6-3.7 (#48749) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nem is rossz. :K

(#48758) AL válasza palfitom (#48741) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha VA panelt szeretnél, akkor ezek nem lesznek jók, mert mindegyik IPS : [link]
Tudtommal 43 as méretben Samsungot tudsz venni. Üdv.

(#48759) Kaci84


Kaci84
őstag

Újabb két lehetőség került a szemem elé. Még mindig nem vagyok annyira érzékeny a képminőségre. Játék és néha film PC-ről játtszva.
Sony KD55XG7096BAEP
Samsung UE55TU8002

(#48760) Wolverine válasza bel19ve (#48755) üzenetére


Wolverine
félisten

2019-es széria, valószínűleg utolsó darab lehet, vagy kifuttatják a raktárkészletet, ha van bontatlan is belőle.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48761) AL válasza zsozsi (#48754) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha VA paneles jó, akkor Samsung Q80 ( olcsóbb ), Q90 most drágább, de megy le az ára. [link]
Sony XF, XG, XH 9 ..... sorozat. [link]
Mi a határ azt nehéz megmondani, mert mindenkinek más az igénye. Van aki tökéletesen megelégedik egy olcsóbb tévével és nem talál semmi hibát benne, másoknak meg a milliós sem jó. Ha keresünk ( sokszor, akkor is, ha nem keressük ) mindegyikben találunk hibát. Sajnos tökéletes nincs.
Üdv.

(#48762) balint82


balint82
senior tag

Emag újracsomagolt akcióban (kód :ujracsomagolt) 65xf9005 300e-re jön ki, az 55xf9005 pedig 256e-re.
Sajnos a 65 nekem túllóg a falamon 3-3cm-t, de ha valaki bevállalja ennyiért elég jó áron van a 65''

Google Pixel 4a

(#48763) baboska


baboska
tag

Sziasztok!
Természetesen sok oldalt visszaolvastam de inkább felteszem konkrét kérdésemet mert aki nem ezzel foglalkozik ....nem egyszerű!
Kb. 6 éve egy Samsung UE50F6650 Led tv-t nézünk ami tökéletesen megfelel számunkra, más összehasonlítási alapunk nincsen és nem is érdekel, nem a tv előtt ülünk egész nap szerencsére! Ezért is érdeklődöm itt .
Azonban a gyerek elkezdett xboxozni és ez a tv megy fel az egyik szobába mert a nappaliban téboly végig aszisztálni a Fortnite,Minecraft csapatjátékokat :))
Tehát 3.5 méterről nézve 65-ös tv-t keresünk a lehető legjobb árérték arányban. Lehetőleg 300eft alatt. Encsenbencsem extrák , 3D és hasonlók nem szempont! Állandó háttérvilágítás van, nappali nézésnél sincsen teljesen besötétítve.
Netflix, HBO GO, XBOX-Playstation használat.
A LEGFONTOSABB igény a minél szebb, jobb megjelenítés!
Előre is köszönöm a segítőkész hozzászólást!

(#48764) baboska válasza baboska (#48763) üzenetére


baboska
tag

......2-3 éves modell is szóba jöhet ha árértékben mai szemmel is megfelel. A mostani Samu jelenleg is tökéletes gyönyörű képet ad...

(#48766) BomiBoogie válasza KD6-3.7 (#48749) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ez a 7100AF? Hát kész vagyok, nem semmi. :D
Köszönjük!
Most már egyre jobban tartok attól, hogy ha QLED-et veszek, az nekem is túlszaturált lesz.
Az OLED meg irreálisan drága... de ahogy ltom, ezek a feketék sem rosszak egyáltalán.

(#48770) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

Háttérvilágítás miben segít? Már mint nem jobb teljesen sötétben csak a TV-t látni, semmi mást? :)

We are only Stardust...

(#48771) atbdance


atbdance
csendes újonc

Üdv! Jelenleg egy LG50UK6300 MLB készülékem van, de csak a problémám van vele fél év után. A Telekomnál vettem, mint kifutó modellt olcsón.. már hetek óta furcsa zaj jön ki a TV hátuljából, kijött a szervizes, kicserélte benne a tápot, a jelenség ugyanaz. Olyan mintha valami hűtőventilátor forogna benne, vagy hasonló és csak és kizárólag kikapcsolt állapotban. Baromi érzékeny vagyok ilyen hangokra, de valaki pl a szervizes sem hallotta. Haverom hallotta. A képpel sem vagyok elégedett, pl egy foci meccset nem lehet normálisan megnézni rajta, mert állandóan fehér elmosódott foltok jelennek meg gyors kamera mozgasnál. Már mindenféle kép beállítást próbáltam, semmi nem változik. Ti milyen tv-t ajánlotok, amin lehet normálisan pl meccset nézni ilyen hibák nélkül és nem kell kihúzni a tv-t estére az alapzaj miatt? Max 49-50 colos, nagyobb nem fér el. Mindegy, hogy IPS vagy VA, igazából nem szeretem a vakító, fényes képet, hogy pl egy fehér háttérnél a sötétben kiég a szemem még alacsony fényerőn is.

(#48773) Wolverine válasza Jinxb1rd (#48770) üzenetére


Wolverine
félisten

Az Ambilight-szerű világításra gondolsz? A Philips szerint csökkenti a szem fáradását, miközben nézel valamit a tévén.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48774) fant0mi válasza rainman72 (#48712) üzenetére


fant0mi
addikt

Megrendeltem az 58PUS7805-ot. Ehhez csak 24-es kistv jar, nem 32-es. Remelem jo lesz monitor helyett (nem jatszom, csak munkara), vagy marad a konyhaba a falra.

(#48775) palfitom válasza AL (#48758) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi.
Na, akkor kezdhetem előről...

Lenne konkrét javaslatod?
Esetleg UE43TU8502?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48776) Bugarov válasza Jinxb1rd (#48770) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Eleve nem faraszja annyira a szemet plusz feketebbnek latot a feketét.

(#48777) AL válasza palfitom (#48775) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ez a Samsung már VA paneles. Egyszer láttam, szép képnek tünt, de szinte csak szeméből volt torzulásmentes a kép. Ez a VA panel hibája. Ha oldalról is szeretnéd nézni, akkor ajánlatos megnézni üzletben az otthoni nézési távot és szöget utánozva. Próbálkozzál a Samsung topickban érdeklődni, de ha jól emlékszem itt is írtak róla véleményt. Figyeld az árakat, mert szinte minden nap változnak. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48778) zsozsi válasza balint82 (#48762) üzenetére


zsozsi
lelkes újonc

Köszönöm

(#48779) Bugarov válasza BomiBoogie (#48768) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Mar a sokak által fakónak mondott plazmakon is jo a jatek attol az oled nem lehet rosszabb. Ezt a hulye fényerő témát is a marketingesek talaltak ki. "Miben tud a gyengebb lcd technologiank tobbet a konkurrens olednel? Haaaaat talan a fenyeroben főnök. Jol van akkor mától azt sulykoljuk hogy mennyit szamit a fényerő es az oled szar mert ebben gyengebb!" A hdr meg... Mekkora gimmick úristen. Ha ez ad el egy jatekot akkor mar regen rossz.

(#48780) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

Pfu én imádok aludni és ha korom sötétben néznénk a TV-t tuti 5 perc után aludnék! Ezért IS van háttérfény és szemkimélő + kontrasztosabb a kép és hangulatos így az egész! :))

(#48781) zsozsi válasza AL (#48761) üzenetére


zsozsi
lelkes újonc

köszi

(#48782) zsozsi válasza zsozsi (#48781) üzenetére


zsozsi
lelkes újonc

Esetleg várjam meg a jövő évi tv-ket?

(#48783) AL válasza atbdance (#48771) üzenetére


AL
addikt

Szia. Focinál az 50 Hz és a gyenge képjavító technológia miatt foltos, utánhúzásos a kép . Ha belefér a pénzügyi keretbe, akkor a Sony 49xg8396, 8377 VA paneles, 100 Hz es, androidos, triluminos kijelző. De van 50 Hz esnél is jobb képjavító technológia, csak ha ennyire érzékeny vagy, akkor lehet hogy zavar és ott is látsz hibát. A Sony képbeállításainál rengeteg lehetőség van az akadozó mozgások kiküszöbölésére. Mindenkinek más válik be. Próbálkozzál magaddalvitt felvételekkel kipróbálni tévéket. Az MM ben megengedett. Az az igazság, hogy akinek már volt 100 Hz es tévéje, az érzékeny az ilyenekre. Mindjárt feltűnik, hogy valami nem jó. Üdv.

(#48784) stilo18 válasza BomiBoogie (#48768) üzenetére


stilo18
addikt

Én oledet választanék HDR játékhoz is.
Nincs annyi LD zóna az LCD panel mögött ami versenyre tudna kelni egy oled panellal. (pici túlzás)

Megnyomja a nitet az LCD, ez igaz...akkora részen amekkora az az adott zóna.. Ha ott neked csak pl egy ujjhegyni fény kellene, akkor bumm...annyi a kontrasztnak azon a részen, világítani fog egy 20x20 cm-s rész..
Lehet világosabb lesz, de a HDR nem csak fényerőről szól.

Nekem.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#48785) Jinxb1rd válasza KD6-3.7 (#48780) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Öhm, és hogy van nálad felragasztva a szalag. Csak így lazán egyyenest keresztbe, vagy körbefuttatad? :D

We are only Stardust...

(#48786) KD6-3.7 válasza Jinxb1rd (#48785) üzenetére


KD6-3.7
őstag

[kép] így lazán, gagyi, mivel bordás a tv hátulja, de ki latja.

(#48787) BomiBoogie válasza stilo18 (#48784) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

& (#48779) Bugarov
Köszi szépen!
Nem volt még HDR-képes tévém, szóval nincs tapasztalatom, persze, hogy nem akarom, hogy vakítson, nem ez a cél, csak nem akarom, hogy annyival rosszabbul jelenítse meg azokat a tartalmakat. De akkor erről nincs szó.

(#48788) Jinxb1rd válasza KD6-3.7 (#48786) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

Köszi. :R

Szerintem én is veszek egyet a tv-mre, ha már lúd, legyen kövér. :DDD

We are only Stardust...

(#48789) KD6-3.7 válasza BomiBoogie (#48787) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Vakitson? Minél nagyobb a fényerő annál látványosabb, valosabbnak hát mondjuk egy zseblámpa a sötét jelenetben. Nem az lesz, hogy nézed a TV-t és majd a Barátok Közt elvakitja a retinád. A HDR anyag majd megmondja a TV-nek, hogy mikor és hol kell nagy fényerőt használni. Látványos dolog! Sima SDR anyagnál ugy is vissza vesz a fényerőböl 30-40%-ra, de ez beállítás kérdése is.

[ Szerkesztve ]

(#48790) brucezly


brucezly
csendes tag

Sziasztok, segítsetek nekem ha tudtok.

A nappaliba keresek 55-65 méretű TV-t. A probléma, hogy "lakberendezési tárgy" kategóriába esne, azaz olyat keresek, amin tud futni folyamatosan galéria mód (falon) és okos funkciók, amikor szükséges és amíg szükséges. Továbbá konzolos játékok.

Ami kiesik a fentiek szórásából LG GX oled (nem alkalmas statikus elemek huzamosabb megjelenítésére), Samsung the frame (a kép minősége nem az igazi, ellenben ilyesmi megoldás szuper lenne).

Nem akarom elhinni, hogy jó minőségben egyedül a q95 és társai vannak csak a piacon, ami alkalmas falra rakva "festményként" üzemelni.

Tud valaki javasolni valamit, merre keresgéljek tovább?

(#48791) palfitom válasza AL (#48783) üzenetére


palfitom
félisten

Köszönöm!
Mivel csak szemből nézzük, ezért mentem rá a VA-ra. Berendeltem, majd meglátjuk milyen lesz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#48792) richies


richies
senior tag

Sziasztok. Haverom akar tv-t venni 150 ezerért max.

Ennyiért vannak Extreme digitalban 50-55os sony, pqnq, samsungok.

Melyiket ajanljanatok? Sima HD adasz filnezes lesz rajta csak, sound bar hozza extrában.

https://edigital.hu/led-televizio/samsung-ue50tu8502-crystal-uhd-smart-led-televizio-p743729

https://edigital.hu/led-televizio/panasonic-tx-55hx580e-4k-uhd-smart-led-televizio-p770391

https://edigital.hu/led-televizio/sony-kd55xg7005baep-4k-uhd-smart-hdr-led-televizio-p797760

Köszönöm

Rozsomak of Power

(#48793) karmaresz


karmaresz
senior tag

Gondban vagyok én is a nappali TV választása okán, de más szempontból.

Jelenleg egy 65"-es FHD Samu plazma teszi a dolgát, egyelőre gond nélkül, de azért elkezdett dolgozni a kisbogár és a PS5 kapcsán lecserélném egy időtálló darabra.

A gond a keret, ami nagyjából 450k, nagyon max 500k.

A 65", bár 6 éve remek választás volt, mára már inkább határeset. Jobb lenne egy 75-80" körüli modell, csak nem tudom, érdemes-e ezt feláldozni a képminőség oltárán.

A nappali bár világos, de nincs közvetlen szembe fény. A TV-t sztenderden kb. 3 - 3,5m-ről, szemből nézzük, attól függően, hogy ki van-e húzva a falikonzol.
Használat: heti kb. 40-50 órát megy jelenleg, amiből nagyjából
35% sima TV, rajzfilm, sport
30% Netflix és HBO Go
25% Playstation - ez valószínűleg nő majd a ps5-tel -
10% Házimozi

E paraméterek mellett merre lenne érdemes mozdulnom?
Használt 65" LG C9 hardverapróról, vagy új 75" Sony XH900 majd valami akcióban?
Esetleg van más alternatíva?
Érdemes inkább kivárnom inkább 1-2 évet mert jönnek új technológiák, vagy megfizethetőbb lehet az Oled? :R

[ Szerkesztve ]

Once, I thought I was wrong but I was mistaken

(#48794) AL válasza richies (#48792) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az általad írt tévék VA panelesek, ezért főleg szemből történő nézésre alkalmasak. Oldalról már torzulhat a kép, a színek. A fenti összefoglalóban olvashatsz róla. [link]

Szerintem a Sony a legjobb a 3 közül, méretileg is képminőségre is.
Nem androidos ,VA direct led.
Ha a szoba több pontjáról, vagy nem szemből nézitek ( esetleg többen is ), akkor inkább IPS panelest válasszál. Esetleg ez az LG [link] , [link] . Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48795) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Általánosságban véve melyik az a külső hangszóró (soundbar?) ami már érezhetően jobb hangot ad egy mai átlagos tévéhez (pl. LG 75UN85003LA) képest? Milyen a hangja ezeknek a tévéknek, az 50-60 ezer Ft-os hangszórók jobban szólnak, vagy ha előrelépést szeretnék, ahhoz sokkal többet kéne rászánnom?

[ Szerkesztve ]

(#48796) rainman72 válasza Brandynew (#48795) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Erről a JBL-ről van sok vélemény,olvass bele [link]
Vagy ez a Yamaha drágábban [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48797) vasii


vasii
senior tag

az 58pus7805ben ugyanaz a panel van mint a 70es modellben? Csak az 58as van kiallitva de olyan mintha ez nem VA lenne

(#48798) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok ismét! :)
Mi lenne a véleményetek a LG 55SM8200 ról?

(#48799) rainman72 válasza vasii (#48797) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Annak kéne lennie,miből gondolod hogy nem?
Nézd meg oldalirányba ha fakul akkor biztos az,az IPS színe nem igazán változik!Ez szemmel észrevehetőnek kéne lennie!
Meg ha megpöckölöd akkor kifehéredik,vagy ha v [link] égig huzod a ujjad csíkot húz!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48800) Zsoltijuve


Zsoltijuve
friss újonc

Sziasztok szeretném a segítségeteket kérni, tévé vásárlás előtt állok elég laikusan, első kérdésem egy sima szabvány panel nagyszobajaban olyan 2,50m vagy 2,80 rol nézve szemből elég az 139cm átmérőjű tévé vagy nagyobbat kellene vennem? Filmnezes, xboxozas a cél, két márka van a fejemben LG vs Samsung és igen örök kérdés melyik:) de láttam egy szimpatikusat, ahogy bongesztem a Samsung 55" TU8502 ezt ajáljátok vagy felejtsem el inkább?:) olyan 200korul gondoltam költeni rá, köszönöm a segítséget előre is

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.