Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49801) mkbla válasza Mauzes (#49786) üzenetére


mkbla
senior tag

Gondoltam ilyen védő fóliaként hagyom meg. A kis sárga vonalkódot eltávolítottam róla. A buborékok nem zavarók, én pl nem is látom film nézése közben se játék közben.

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#49802) Veron válasza dj79 (#49794) üzenetére


Veron
őstag

:DD
megtetszett az 55U7QF is, aztán megy a matek. az 50PUS7805 meg mindig is ott volt a topon nálam.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49803) AL válasza bigdady (#49797) üzenetére


AL
addikt

Szia. Elvileg a display spec oldalon minden méret meg van, csak a jobb felső Sarokba kell a típusszámot beírni. Néha az utolsó 1, 2 számjegy nélkül. Az Árukeresőn és az áruházak oldalain is szokott méret lenni, de nem mindig pontos. Érdemes vásárlás előtt leellenőrizni. Üdv.

(#49804) porker


porker
tag

Nnnna! Én megrendeltem egy 55UN74003LB-t az MM-ben. Most a biztosítás is egy tizessel olcsóbb a 149-es ár miatt! :)

Elegem lett a válogatásból: szerintem totál mindegy, hogy NANO793 vagy esetleg UN81. A következő lépcső amúgy is a HX környékén kezdődik; ha meg majd lesz pénzem akkor nézek valami komolyat! :DD No jó: ilyen sosem lesz; ennyit TV-ért, telefonért még sosem adtam. :F

(#49805) SvenBlauer


SvenBlauer
újonc

Sziasztok!

Xbox Series X konzolhoz vennék új Tv-t, amire szükségem lenne az az 55 max 65 col, 4K, 2.1 HDMI és a 120HZ. Emellett Bluray filmekre és hálózati lejátszásra lenne még használva, (hagyományos tv adás nem igazán), szóval HDR-ek és Dolby-ik is jól jönnének :)
Az LG 55NANO913NA-t néztem ki, , Emagnál most 276000 a 903-as (ha jól értem ez csak a lábak elrendezésben tér el), ez nagyon maximum az az összeg amit rászánnék, de hátha van más ami megfelelhet. (A MM-ban is nézelődtem és ott láttam életemben először a Hisense márkát - illetve itt olvastam róla azután -, szóval ha abból van jóféle akkor az, nem ragaszkodom igazából márkához).

Köszi

(#49806) rainman72 válasza SvenBlauer (#49805) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Már 2szer volt 250e körül a Sony 55XH9096 például ma reggel is az edigin 248e!
Az megfelelt volna neked!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49807) amarna


amarna
tag

Üdv fórumársak!

Ez mennyire lehet " gagyi "?
[link]
Vagy ez?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49808) AL válasza gman88 (#49781) üzenetére


AL
addikt

Szia. Ha a VA panel, akkor ez a Sony most ( 250 ) nagyon jó áron van.
Nagyon sokat írtak róla itt és a Sony topickban az elmúlt héten. Tudtommal játékra is jó.
Minőségre a legjobb tévék között van : [link] , [link] . Üdv.

(#49809) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Nagyszülőmnek keresnék valami nem smart tv-t, árban olyan 70ezer a max amit szánna rá.
Ami fontos hogy CI-kártyával mennek az adások,és legyen könnyen kezelhető.Az előző Philips megadta magát 6 év használat után.
Smart funkció nem szükséges. Full hd ha van az jobb lenne ennyiért,márka igazából mindegy én maradék a Samsung - LG vonalon a többit nem ismerem.

Köszi.

(#49810) Kaba válasza Max_218 (#49809) üzenetére


Kaba
veterán

Milyen nagy legyen a tv?

(#49811) Max_218 válasza Kaba (#49810) üzenetére


Max_218
tag

A mostani 32colos volt,vagy ezzel egy méret vagy mehetünk feljebb 43-ig.

(#49812) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!

3 hete probalom magam meggyozni, hogy nem kell az az oled, de latva a képet nem megy... sajnálok ennyi pénzt TV-re, de asszem nem bírom ki. A panasonic Hz-980-at néztem 65 méretben (630 ezer edigitalban). Tudtok esetleg LG-ből hasonló árban ilyet vagy jobbat? Őszintén, imadom az LG távirányítót és a web os-t, viszont nagyon dícsérik a panát vásárlói véleményben és az elődje a gz950 állítólag bestbuy volt. LG-ből talán a CX3 a kategória társa asszem. Panakrol semmi teszt sehol, valaki hozzáértő tud mondani valamit?

[ Szerkesztve ]

(#49813) Kaba válasza Max_218 (#49809) üzenetére


Kaba
veterán

Az emagon lenne egy hd ready LG32LK510 52000 Ft -ért.
,van benne DVB C tuner és CI slot,ebben a méretben szerintem mindegy hogy full HD vagy HD ready a Tv.A legolcsóbb full Hd az LG-től jelenleg kb 74000 Ft.Viszont ha nem sürgős akkor többször vannak jobb akciók is.Az árukeresőn beírod a méretet és megjelölöd ,hogy LG és Samsung legyen a tv és látni fogo,hogy éppen milyen akciók vannak.

(#49814) fuzzyka


fuzzyka
tag

Sziasztok.

Két tv-t néztem ki.

Egy philips: [link]

És egy LG: [link]

Hálószobába kerülne azért a kisebb méret. Nem teljesen szemből néznénk ezért gondoltam az ips-re, ráadásul magasabban lenne a falon, tehát majd dönthető konzollal kell felszerelnem.

Kérdésem lenne, hogy mit/melyiket ajánlanátok? Ez a 140ezeres határ lenne a teteje mivel második tv. Nagy HBO go és netflix függők vagyunk így sok érv szól az LG mellett de ez az ambilight dolog nagyon tetszik, bár még sosem láttam élőben. Ha jól sejtem a philips nem támogatja az HBO go-t?!

Ha valakinek van tapasztala ezekkel a modellekkel és megosztaná velem, vagy ebben az ársávban tudna hasonló/jobb vételt ajánlani, azt nagyon megköszönném.

Üdv, Zsolt.

(#49815) bigdady válasza rainman72 (#49800) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igazából a legolcsóbb ajánlott 55-ös jó lenne ami max 75,2cm álvánnyal :)

[ Szerkesztve ]

(#49816) Max_218 válasza Kaba (#49813) üzenetére


Max_218
tag

hát holnap mennék venni,ha van valami jó. Néztem amit linkeltél nem rossz az sem,nagyobb méreteket néztem de az már kicsit drága,más márka ami még jó lehet,esetleg?

(#49817) HF77 válasza amarna (#49807) üzenetére


HF77
őstag

én inkább ezt vinném:
[link]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49818) Kaba válasza Max_218 (#49816) üzenetére


Kaba
veterán

Az Alzán is van 32 colos LG a kért paraméterekkel 54000Ft-ért,amely Budapesten átvehető.A Telekom is árul 50-60 ezer között Philipset és LG-t.Kimondottan jó akció most éppen nincsen ami egyből átvehető.

(#49819) maxymillion válasza AL (#49808) üzenetére


maxymillion
tag

Az hogy lehet, hogy a displayspec oldalon va panelra 178/178 fokot írnak? Több tv esetében is láttam már.

(#49820) kiralytom


kiralytom
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm keres TV-t nagy étkezőbe. Kb. 5 méterről nézik majd a készüléket. Sajnos az anyagi lehetőséget 150eFt környékén maximálták. Felhasználás szempontjából TV-zés, filmezés, Youtube, Netlix amit néznének. A betekintés szempontjából nem feltétlen szemből néznék, így arra gondoltam az IPS lehet a jobb választás de várom ez ügyben is a javaslataitokat.

Keresgéltem a https://www.displayspecifications.com/ oldalon de nem találtam meg őket.

LG 50UN81003LB ezt nem találtam
LG 55UN73003LA ezt nem talltam
LG 55UN71003LB ezt nem találtam
LG 50NANO793NE ezt nem találtam
LG 55UN73003LA ezt nem találtam

HISENSE H55U7B ez meglett

Én úgy gondolom minimum 50" -ra szükség van de az sem lenne baj ha nagyobb volna, azonban ebbe az árkategóriába nem fér bele. Lg esetén magic remote előny. 4 k természetesen feltétel de mindnek alaptulajdonsága.

Nem igazán tudom hol megnézni mi a a különbség közöttük így, hogy a displayspec-en nincsenek fent vagy más néven lennének kódolva?
Javaslat hol tudnám megnézni melyik mit tud?

(#49821) freeapro


freeapro
senior tag

A BlackFriday alatt mit ajánlotok hálószobába kb 55"-ös méretben?
Igények kb:
-Kevés lineáris TV, több letöltött film NAS-ról (SMB, DLNA), etherneten keresztül + Netflix + HBO GO.
-4k
-Normális strapabíró távirányító
-falra szerelhető
-normális hang (nem túl magas hangerőn is érthető beszédhang)

[ Szerkesztve ]

(#49822) bigdady


bigdady
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

(#49823) Ance


Ance
őstag

Az itt sokat dicsért Sony XH90-t van aki sötét szobában használja esetleg? Engem úgy érdekelne, hogy milyen képe van, milyen a fekete, milyen a bevilágítás. Most egy VA paneles viszonylag alap 65-ös tévé van, de csak akkor cserélném, ha ezek megfelelők. Ott van bevilágítás alul, felül, a filmeknél a csík szürke, egyébként a kép a nagyon sötét részek kivételével rendben van, hdr felejtős.

(#49824) trek81 válasza Ance (#49823) üzenetére


trek81
senior tag

jó is a sony ..menü nehéz tanulható pár dolog netről

B450M.. B450aorus itx.....Ryzen 5600G--Ryzen 3600/// ...32Gb ddr4 3600mhz...Gtx1660Super.

(#49825) bigdady


bigdady
nagyúr

Hisense 58A7100F-hez milyen olcsó fali konzol ajánlott ami kihúzható?
Elvileg vesa 300x200:R Ezekhez jó a pl 600x400 is vagy hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

(#49826) Aby_2014 válasza Ance (#49823) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Mi épp ma üzemeltünk be, tök sötétben néztünk eddig egy filmet hbogo-n és nem látszott az alsó-felső sáv, illetve a "beszerzett" Seven Worlds One Planet HDR tartalma is szuperül néz ki, ebből csak kb 5 percet néztünk, holnap lesz a nagy TV nézős nap :)
Szerintem a kontraszt arány is nagyon jó.
BF akció keretében elég jó áron lehetett hozzájutni, az 55" 250e Ft volt házhoz szállítva...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49827) Ance válasza Aby_2014 (#49826) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Akkor légyszi a holnapi napról is írj beszámolót. :) Sajnos nekem a 65-ös méret kell, így nem úszom meg olcsón. :(

(#49828) Thermy


Thermy
tag

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy milyen tv-t ajánlanátok jelenleg 70-75”-ban? Ps5 illetve filmezésre lenne használva! Nem lényeg hogy nem oled! Nem szeretném megfizetni azt a felárat, de viszont kell az ekkora méret, jah és LG párti vagyok nagyon! Melyik tipus lenne nekem megfelelő ár érték arányban! :R

Tudod kik lesznek igazán sikeresek? Akiket naív, őrült álmodozóknak tartanak, akik képesek a céljaikban sziklaszilárdan hinni és küzdeni azokért!

(#49829) bigdady válasza bigdady (#49825) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy inkább TCL 55DP600 a Hisense 58A7100F helyett? :R

(#49830) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!

Media Marktból (ide van kuponom) keresem max 120k ért a legjobb ár értékű Tv-t.
Tv-t nem fogunk rajta nézni, viszont ez lenne az elsődleges nappali netflix, és filmnézős eszköz használnánk. Mit tudtok javasolni? Minél jobb felbontás, szeretném ha androidos lenne, és téynleg a legjobb technológiát szeretném hazavenni. Teljsen márkafüggetlen vagyok, bármi jöhet.

Köszi előre is!

(#49831) Max_218 válasza Max_218 (#49816) üzenetére


Max_218
tag

Esetleg egy Hisense 40A5100F?

(#49832) kiralytom válasza kiralytom (#49820) üzenetére


kiralytom
aktív tag

50UN80003LC
50UN74003LB
55UN73003LA
50UN81003LB
55UN71003LB

Ezek mindegyike IPS? A displayspecen pontosan ezek a típusok nincsenek fent de a kategórián belül pl van amelyiknél ips van amelyiknél meg va is szerepel pl: un7300-án belül. Mindenképpen IPS-t szeretnék választani.

Előre is köszönöm :R

(#49833) porker válasza kiralytom (#49832) üzenetére


porker
tag

(#49834) rainman72 válasza csdm (#49830) üzenetére


rainman72
Topikgazda

120ért nem nagyon van androidos tv!
Vagy csak nagyon ritka,fejből hirtelen nem is tudok!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49835) echterion válasza Ance (#49827) üzenetére


echterion
nagyúr

65-ösből én egy ilyennel szemezek, ennyit még rászánnék, de nem tudom, ez mennyire lehet jó filmezni meg one x-szel játszani egy 3 éves 55-ös Philips után.

**********

(#49836) rainman72 válasza echterion (#49835) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha Philipsed volt ezelőtt is miért nem próbalkozol meg egy ilyennel,vagy nem jött be a brand? [link]
Vagy egy 70s VA panelessel,7805s! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49837) echterion válasza rainman72 (#49836) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem vagyok brand függő, egyszerűen úgy érzem, az a Sony a legjobb választás talán. A mostani tv is 8bit+frc, szeretnék erről előrébb lépni natív 10bites panelre, szeretnék olyan tv-t venni, amivel a következő pár évet elégedetten tudom eltölteni. A család amúgy odavan az ambitól, ezért ment anno az 58-as LG és maradt ez az 55-ös Philips, de engem kb. hidegen hagy.
Az a 70-es gyanúsan olcsó, pedig 10bites panel van benne. Hol a buktatója?
Sajna a másikról nem találtam sok mindent, nem tudom, milyen panel van benne.

**********

(#49838) AL válasza maxymillion (#49819) üzenetére


AL
addikt

Szia. Sajnos még a gyártók is ezt írják rá. Én is itt a topickban olvastam először róla. Szerintem még az Eladók többsége sem ismeri pontosan őket, vagy nem foglalkozik vele. Csak a Lelkiismeretes Eladók ( néha találni ilyen Kollégát ) magyarázzák el a Vevőnek, hogy mi a helyzet és nem a haszon reményében az éppen támogatott készüléket ajánlják mindenkinek.
Aki nem ismeri a paneleket ( az emberek 99 százaléka ) az meg otthon csodálkozik, hogy milyen rossz a kép és azt hiszi, hogy rossz a TV .
Szemből viszont a VA panel sokkal jobb, jobb kekete és többszörös kontraszt, mint az IPS nél. [link] , [link] . Üdv.

(#49839) rainman72 válasza echterion (#49837) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nincs semmi buktatója,lassan ide csúszott le az ára!
A nem ambis 70PUS7505 meg 210e!
Akció akcio hátán!
A 65s tv IPS panel!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49840) bigdady


bigdady
nagyúr

Rendeltem egy 58A7100F tv-t. Egy szaki segítene ajánlani hozza (vesa 300x200 elvileg) kihúzható fali tartót hozzá? Média markt vagy edigitalban Auchanban vagy ma átvehető nagyobb üzletben kapható lenne jó minél olcsóbban. Koszi ha valaki tud linkelni egyet hozza eléggé vakon vagyok :R

[ Szerkesztve ]

(#49841) echterion válasza rainman72 (#49839) üzenetére


echterion
nagyúr

Az úgy elég korrekt vétel lenne akkor. Meg kell néznem, hogy a 70-es még elférne-e azon a falrészen, mert az új TV-t szeretném a falra szerelni majd.
210ezer...az már nagyon olcsó egy ekkora TV-ért bakker. :Y :R

**********

(#49842) AL válasza kiralytom (#49832) üzenetére


AL
addikt

Szia. Fent vannak, csak az utolsó 1 számjegy nem stimmel, de azért ugyanaz, csak máshol forgalmazzák. Általában az LG nél az utolsó 1 , Samsungnál az utolsó 1, 2 számjegy nélkül jön be a megfelelő készülék.
Ahogy előttem leírta porker úgy tudod általánosítani az LG paneljeit . Üdv.

(#49843) medica válasza echterion (#49835) üzenetére


medica
senior tag

hdmi 2.1-et nem tudja szerintem. Új konzoloknál hogy vigye a 4k 120-at az kell. Itt van egy összefoglaló [link]

[ Szerkesztve ]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#49844) Kiskutya válasza rainman72 (#49839) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nagyon mennek le az árak én meg még azt hittem a nyáron hogy 65-ös méretben 250be milyen olcsón lehet jó tv-t találni! :D

hmm...

(#49845) Kaba válasza Kiskutya (#49844) üzenetére


Kaba
veterán

Valószínű,hogy ennek is részben a vírus az oka,hogy a válságban az emberek nem költenek annyit a nem feltétlenül szükséges dolgokra,így kisebb a kereslet a tévékre is.

[ Szerkesztve ]

(#49846) rainman72 válasza echterion (#49841) üzenetére


rainman72
Topikgazda

És nem is rossz nekem most VA 58PUS7505 van!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49847) echterion válasza medica (#49843) üzenetére


echterion
nagyúr

Köszi. Az még nem nagyon mozgat, nem tudom, mikor lesz ps5-öm, majd ha lesz, akkor is inkább a Sony ex-ek miatt veszem, amiknél a 60 fps is szerintem bőven jó lesz. Kevés tv van még, ami normális áron tudja még, ha majd nagyon hiányozni fog, akkor meg legfeljebb csere. Most a képminőség a fókusz, filmek, tv műsor leginkább.

[ Szerkesztve ]

**********

(#49848) penge111 válasza Kaba (#49845) üzenetére


penge111
addikt

Érdekes dolog ez, én pont fordítva látom. De lehet rosszul, mert ez csak a saját véleményem. Szerintem pont ez a helyzet irgalmatlanul megdobta a tv piac mellett a konzol piacot is. Akárcsak nálunk más országokban is egyre szigorúbb rendeleteket hoznak, kijárási tilalom, szórakozási lehetőségek beszűkítése stb. Mind mind az otthoni szórakozás felé tereli a hangsúlyt, ennek a legfőbb alapja a mai világban a tv, konzol. Pici szegmens, de itt ebben a topikban is nagyon megnőtt az új tv vásárlásával kapcsolatos hozzászólások száma. Nyilván sok ember örül, ha anyagilag túléli ezt a krízist, de sokan vannak szerintem akik a fentiek szerint gondolkodnak.

Ui: 4k 120 fps-t meg nyugodtan el lehet engedni. Már most is van ami ps5-ön úgy fut. De ott a nextgen érzést ne is keresse majd senki, mert valamit valamiért a grafikát jelentősen butitani kell. 4k 60 fps Rt-vel inkább ami valószinűbb. Max a ps,xbox gen végefelé tudom ezt elképzelni, hogy 120 fps+ brutál grafika, ott is pár sony ex esetén.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#49849) rainman72 válasza penge111 (#49848) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ebben is van igazság!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49850) csdm válasza rainman72 (#49834) üzenetére


csdm
senior tag

EZ? Rákerestem a termékre itt a fórumon, de kevés és semleges választ találtm. Ez tükrözi a terméket tulajdonságait?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.