Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48251) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Köszönöm az infókat, áttanulmányozom illetve a samu topikot is felkeresem...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#48252) kuyarashi


kuyarashi
őstag

LG 50NANO793NE és 49NANO803NA. Meg tudjátok mondani, hogy melyiknek lehet jobb a képe, ha az 50-es IPS, a 49-es VA paneles?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#48253) Kaba válasza kuyarashi (#48252) üzenetére


Kaba
veterán

Pont fordítva.

(#48254) Kiskutya válasza kuyarashi (#48252) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha szemből sötétbe nézed az 50-es va jobb. Ha csak világos szobában és oldalról is nézitek a 49 ips.

hmm...

(#48255) rainman72 válasza stilo18 (#48249) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Köszi az infót :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48256) rainman72 válasza kuyarashi (#48252) üzenetére


rainman72
Topikgazda

IPS vs VA
Idézek:
"Mint a mondottakból látható, mindegyik panelfajta mutat előnyös és hátrányos tulajdonságokat is, így általánosságban semmiképpen nem mondhatjuk egyiket sem a “legjobbnak”. A recept banális: olyat válasszunk, amilyet a felhasználási terület megkíván. Ha pedig többféle célra használjuk a monitort, akkor próbáljuk meg megkeresni a legjobb kompromisszumot"
Ez ugyanugy igaz a tvkre is!
El kell olvasni fent az összefoglalót,ahol röviden le van irva a kettő panel tulajdonsága,azután dönteni,persze nem könnyű!
Sokan vannak itt akik az IPS-re esküsznek és nem lehetne rábeszélni hogy VA paneles tvt vegyenek,vagy forditva!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48257) AG Sheppard válasza KD6-3.7 (#48149) üzenetére


AG Sheppard
csendes tag

....azt hiszem, csak egyre jobban belezavarodok ahogy keresem az infókat. :O

Most olvastam azt is, hogy igazából a 2020-s LED-esek mind gyengék lettek. De sajnos kényszerből most kell venni valamit és ezért csak 130 a keret.

Találtam egy Toshiba U29-et is, amit szintén ajánlanak játékra.
Meg a TCL DP600 is....

Meg ha a TU8000, A7500F és A7100F között nincs nagy különbség, akkor miért ne válasszam a 7100-at, ha az olcsóbb?

Egy H6400-at kéne leváltani és azt tudom, hogy a válaszidőre háklis vagyok.

Zavar, hogy nem találok a válaszidőkről semmit.
Megnézni sincs lehetőségem őket személyesen.

(#48258) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Mi alapján érdemes TV-t választani? Valami egyszerűbb 4K-s modellt keresek, maximum 50"-es méretben, de inkább valamivel kisebbet. A keret olyan 120-130k, vagy max 150. Ahogy nézem, ebben a kategóriában nagyjából 8000 modell van, teljes képzavar, hogy ebből most vajon melyik az ajánlott? Igazából más kitétel nagyon nincs, csak hogy normális/gyors szoftvere legyen. Ami a márkát illeti, talán maradnék a Samsung-nál, de ez sincs kőbe vésve. Köszi!

(#48259) rainman72 válasza Jhonny06 (#48258) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Tényleg nem 1szerű :DDD
Ha Samsung akkor sztem rendelj egy ilyet! 43 vagy 50" [link] [link]
Ha jobban bele merülünk akkor napokig lehet keresgélni!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48260) KD6-3.7 válasza AG Sheppard (#48257) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Specifikációk alapján a TU8000 a legjobb abból a hármasból! + Érv a Samu mellett, hogy van rá HBO GO meg úgy általában jó a smart rendszer ami rajta van. Hisense-nel megáll a tudomány a dedikált Netflix gombnál, a többi appot itthon úgy sem használja senki. Válaszidőben is a Samsung a nyerő. Ha most vennék valószínű, hogy én is ez utóbbit venném!

(#48261) AG Sheppard


AG Sheppard
csendes tag

@ KD6-3.7...megrendeltem a Samsungot.
Köszönöm a türelmet és segítséget. ;)

[ Szerkesztve ]

(#48262) Wolverine válasza Apollo17hu (#48245) üzenetére


Wolverine
félisten

Samsung és LG esetében pontos, nekik csak 43"-os modelljeik vannak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48263) Apollo17hu válasza Wolverine (#48262) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Koszonom!

(#48264) Apollo17hu válasza Wolverine (#48262) üzenetére


Apollo17hu
őstag

S ha nem feltétlenül Samsung/LG-ben gondolkodom, van ajánlott márka 40-42" körül?
(5 éve még ezt a kettőt ajánlotta mindenki, nem tudom, mennyiben változott a piac.)

(#48265) rainman72 válasza Apollo17hu (#48264) üzenetére


rainman72
Topikgazda

40-42" már felejtős,43-al kezdenek a gyártók,LG,Samu,Philips,Sony!
Mennyi a keret?
Amugy nagy akciot ne várj,minden héten van több tv is jó áron valahol csak figyelni kell 1-2 tipust ami érdekel!
A Samu 43s VA panel az LG,Philips meg IPS!
Milyen érdekel?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48266) Apollo17hu válasza rainman72 (#48265) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Most egy Samsung UEH6400-am van. Azon kívül, hogy lassan vált a csatornák között (és hogy kezdi megadni magát), nincs vele bajom.

Nem is lenne szükségem okostévére, ha lenne ilyen opció, mert HDMI-vel PC-hez kötve használom (tévéként és monitorként is).

120-nál többet nem költenék rá, ill. nem hiszem, hogy egy drágább tévé extra funkcióit kihasználnám.

(#48267) rainman72 válasza Apollo17hu (#48266) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Akkor ez Samsung pl ideális neked [link]
Van még nem smart tv,egy kollega a héten ilyet vett itt,monitornak is használja filmre,játékra,meg van elégedve! [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48268) Apollo17hu válasza rainman72 (#48267) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Hmm. Ilyet (Samsung) vettek nemrég sógoromék 55" méretben. Megnézem náluk, aztán lehet, beszerzem a kistesóját. :) Köszi!

Blaupunktot nem igazán ismerem. Sztem, ha van nagyobb áruházban, akkor megnézem élőben, milyen a képe.

[ Szerkesztve ]

(#48269) creatorium


creatorium
tag

Sziasztok! Hitachi Tv-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? 5 év garival jó vétel lehet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#48270) woolwich


woolwich
tag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy 49-50"-os VA paneles tévét főleg sport/film felhasználásra, később konzol is szóba jöhet. A keret 200K.
Átnéztem milyen a választék jelenleg a piacon, ami alapján azt látom, hogy hiába mennék el 200K-ig, a 100Hz-hez ez kevés jelenleg.
Amit nézek most az az LG 50UN80003LC és 50UN73003LA.
Mi a véleményetek ezekről? Lenne e esetleg más típus, akár más márka is, amit ezekhez a kritériumokhoz ajánlanátok?

Köszönöm!

(#48271) nightshadow válasza woolwich (#48270) üzenetére


nightshadow
veterán

Sony 49XG8377 VA paneles, 100Hz 210k [link]

(#48272) rainman72 válasza creatorium (#48269) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Van egy 32"-os ismerősnél,panasz nincs rá,igaz nem is sokat megy!
Viszont ez olcsobb,és 5 év garis is,
jobb ár/érték [link]
2 TCL is van itthon,az egyik pont ez a tipus 50s-ben,a másik meg nagyobb,de végülis alapjában ugyanaz!Jó forrásról jó képminőséget biztosítanak,pl tv hd adás,720p-1080ps filmek!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48273) B.Marko


B.Marko
lelkes újonc

Sziasztok.
A SAMSUNG UE43TU8002KXXH és a SAMSUNG Q60
Között árban most 53 ezer forint különbség van, mert mindkettő akciós, tud annyit a q60 a 8002hoz képest, hogy meg érje annyival többet kiadni? És ha igen, akkor mik azok amikben jobb(nem vagyok tv szakértő)?

(#48274) kzkz válasza B.Marko (#48273) üzenetére


kzkz
őstag

Ha csak a képminőséget nézzük, akkor a Q60T kicsit jobb kontrasztban, és sokkal jobb fényerőben. A betekintési szög viszont minimálisan kisebb, mint a másiknál.
[link]

(#48275) B.Marko válasza kzkz (#48274) üzenetére


B.Marko
lelkes újonc

Hát elsősorban képminoseg, színek, látvány lenne a fontos, mivel PS4hez használnám elsősorban. De van annyival jobb, hogy megerje annyival többet kiadni?
Illetve egyéb kérdés, hogy a Philipsrol azt mondták nekem, hogy nagyon be/ki égnek, mert nem tökéletesek ez mennyire igaz, mert az ambilight technikai nagyon tetszik nekem, viszont olcsó kategóriában amit még meg tudok engedni is a 7805 van.
Mert igazából a q60 akciósak még belefér, de ha nem annyival jobb, akkor nem költök annyit 😂

(#48276) Lifer092


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg adott egy LG 43UM7100PLB 4K TV, megérné valamelyik készülékre a kettő közül cserélni?

[SAMSUNG QE43Q60TAUXXH]
[LG 43NANO793NE]

Illetve ha igen, akkor a két készülék közül melyik lenne a jobb? :)
Az összeg amit szánok rá, az kb. ennyi amennyibe a linkelt TV-k kerülnek. Nyilván nem várok el 5-600.000 Forintos TV-hez mérhető tudást.

(#48277) Wolverine válasza Lifer092 (#48276) üzenetére


Wolverine
félisten

Mindkettő előrelépés lenne képminőségben, az mondjuk érdekes lehet, hogy milyen környezetben akarod használni és milyen tartalmakhoz. Viszont a helyedben méretet is váltanék, bár az ugye az árat is megdobja...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48278) Lifer092 válasza Wolverine (#48277) üzenetére


Lifer092
senior tag

Átlagos otthoni felhasználás lenne, 90%-ban Xbox-hoz használnám játékra, maradék 10% meg Netflix, YT. Konzolt cserélek (Series X-re), ehhez gondoltam egy másik TV-t.

Persze nem feltétel a 120Hz, azt tudom hogy bőven nem ez az árkategória ami azt tudná.

(#48279) Wolverine válasza Lifer092 (#48278) üzenetére


Wolverine
félisten

Szemből vagy kicsit oldalról néznéd, illetve világos vagy sötét szobában?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48280) Lifer092 válasza Wolverine (#48279) üzenetére


Lifer092
senior tag

Szemből, a szoba szempontjából pedig inkább sötétebb.

(#48281) Theseus


Theseus
csendes tag

Sziasztok

Tanácsotokat kérem, miszerint OLED vagy QLED. Röviden, az OLED képe jobban tetszik, szerintem jobb technológia, de drágább és beéghet. Mivel 2 gyerek elég sok tartalmat néz rajta, és van hogy simán otthagyják a TV-t miközben Pocoyo képe kimerevítve ott marad akár 1-2 órára is, félek hogy beégne az OLED

65"méretben gondolkozom, és kaptam pár jó ajánlatot 19-es és 18as modellekre is. Árban nagy előny, nem tudom megéri-e a felárat kifizetni mondjuk egy 20-as modellre.

Ha ezekben tudtok tanácsot adni, azt nagyon megköszönöm

Üdv

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#48282) rainman72


rainman72
Topikgazda

Adott Lg 65SK8000 tip tv
Jó széria volt akkor mkor megjelent?
Üzemórát hogy lehet megnézni?
Köszi :R

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48283) krokk válasza -Nightwolf- (#48026) üzenetére


krokk
senior tag

Köszi a tippet :) az 50"-esbe be is ruháztam és nem bántam meg.

Viszont egy kérdés: Kodi-t használok külső androidos lejátszón. A régi nem okos készülékhez ez volt a legjobb megoldás. Azt látom, hogy Kodi-t csak másik androidos készülékről való megosztással tudom a tvre juttatni. Viszont van valami alternatíva? Plexet láttam, próbáltam, de ahhoz kell szerver és azt nem akarok. Van egy NAS-om tud DLNA-t. A beépített videólejátszóval el is érem a tvről, csak ugye ő nem rendezi be mint a Kodi se nem jelöli a már játszottakat. Szóval az elég visszalépés lenne. Jelenleg maradt a külső androidos egység a NAS-ról való lejátszásra. De ha van valakinek alternatív megoldása ne tartsa magában. Neten már néztem, de nem sokáig és nem is nagyon látszott rá megoldás.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#48284) Wolverine válasza Lifer092 (#48280) üzenetére


Wolverine
félisten

Akkor a QLED az inkább javasolt. De az a legtisztább, ha keresel mindkettőből kiállított példányt és megnézed élőben :) Mondjuk játékkal nehéz lesz, de pl. YouTube talán megoldható.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48285) kzkz válasza krokk (#48283) üzenetére


kzkz
őstag

(#48286) rainman72


rainman72
Topikgazda

Milyen tvt vettünk :D [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48287) CoroStar86


CoroStar86
aktív tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni. Ajándékoztam a szüleimnek egy pár éves LG 4K LCD televíziót. A probléma az, hogy nincs neki fejhallgató kimenete. A kérdésem az lenne, hogy milyen olyan külső, nem túl drága eszközt tudtok ajánlani, ami "teremt" egy (mini)jack csatlakozót a tévé számára? Fontos, hogy minél egyszerűbben lehessen váltogatni a hangot a fülhallgató és a tévé hangszórója között (magyarul ne kelljen minden alkalommal pl a tv hátuljából kábeleket ki- illetve visszadugdosni. Az se baj, ha esetleg lenne benne DAC vagy Bluetooth, de ne kerüljön több tízezerbe, a jack lenne a lényeg. Előre is köszönöm!

(#48288) CoroStar86 válasza CoroStar86 (#48287) üzenetére


CoroStar86
aktív tag

Tárgytalan bocs, közben megoldottam.

(#48289) Pokolika válasza krokk (#48283) üzenetére


Pokolika
tag

Na és mi véleményed róla?
Sávosodás mint társai?
Felhősödés?
Hang? Kép?
Stb....
Köszi!

(#48290) Lifer092 válasza Wolverine (#48284) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm! :)

(#48291) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok. Nemsokára családi házba költözünk ahol lesz egy 20nm nappali szoba. Ide szeretnék venni egy 65 colos VA paneles lehetőleg androidos tv venni. Sajnos az anyagi keret max 250-260eFt. Jelenleg egy Sony KDL-43W755C és egy régi Samsung UE 40C650 tv használunk.
Amiket eddig néztem : Tcl 65 C715, Hisense H65U8B, Philips 65PUS7304.

Melyik modell lenne érdemes megvenni? Sötét szobában kb 4,5 m lesz majd használva.

Köszönöm. :R

(#48292) Kiskutya válasza PyroS (#48291) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem tcl 65c715 van én elégedett vagyok vele a másik kettőt nem ismerem.

hmm...

(#48293) krokk válasza Pokolika (#48289) üzenetére


krokk
senior tag

Én teljesen elégedett vagyok vele. De igazából ez eddigi Orion tvvel is az voltam (de az nem saját) :D szóval ne várj tőlem sokat.
Kellett egy értelmes 4K tv új konzol generáció miatt.
Sávosodást nem tudtam mi, de rákerestem és nem láttam ilyet.
Felhősödés nekem nem volt zavaró, úgy látom, hogy minimális.
Amúgy nagy részt a Star Trek Discoveryt néztem rajta, szóval volt elég fekete felület és igazából rosszabb feketét vártam, vahogy hogy nagyon látni fogom valamilyen formában a háttérvilágítást.
A kép számomra tökéletes, a túl élénk színeket nem szeretem úgyhogy ehhez mérten is állítottam be. Elég világos szobában van így volt alkalmam abban is tesztelni és elég jó lett. Amitől féltem az a tükröződés, de egyáltalán nem zavaró. A szögek teljesen jók oldalról is teljesen elfogadható a kép (számomra). A hang az hatalmas előrelépés volt az előzőhöz képest, de szintén nem vagyok audiophil :) szóval ez megint nem releváns annyira :D
Nekem egyedül a hálózati lejátszás ami kisebb problémát okoz vele, de amúgy teljes mértékben elégedett vagyok. Inkább csak a meglévő tartalmak minősége a problémás amikkel rendelkezem :D youtube 4k videók nagyon jól néznek ki rajta.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#48294) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

PWM alkalmazásának ellenőrzésére tudtok valamit?
Máshol olvastam hogy 1/1000-es záridőt kell használni, én ilyen opciót meg nem találtam a telómon, más kamerám meg nincsen.

(#48295) Hitch


Hitch
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 készülék közül melyiket tartjátok a legjobbnak? VA panel kell azért ez a 3., s ezek vannak egy árban.

TCL 65C715; Samsung 65TU8502; Philips 65PUS 8505/12

Tv adás nincs - nem is lesz. Netflix, youtube, blueray.

(#48296) rainman72 válasza Hitch (#48295) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Philips elvileg IPS [link]
Vagyis biztos!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48297) Hitch válasza rainman72 (#48296) üzenetére


Hitch
aktív tag

Akkor azt benéztem :D köszi.
Akkor marad a másik 2....

(#48298) rainman72 válasza Hitch (#48297) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez a Philips nem jó 230ért? [link]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48299) Hitch válasza rainman72 (#48298) üzenetére


Hitch
aktív tag

Telekomnál venném kedvezménnyel. Ott ez nincs.
Igazából fényes tágas amerikai konyha-nappali-étkező-ben lenne.
Mindenhonnan néznénk - már amikor menne- így akár lehetne IPS is, de nem tudok dönteni. Még az LG nano793 van ezen árban de arról semmi nincs a neten alap adatokon kívül.
A samsung az egyetlen aminél olvastam az Apple Airplay-t.

(#48300) rainman72 válasza PyroS (#48291) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Alapjában mind3 tv jó model!
A Hisense nincs elterjedve itthon,de jó tvnek tünik az U8B [link]
Nyilt egy Hisense topic nem rég,ott valszeg kapunk egy beszámolót hamarosan az új tulajtól!
A Philips ebben a méretben IPS,amit nem ajánlanak sötét helyen való nézésre!De ez a nézés az ambilight miatt sose lesz sötét,inkább közép sötét!Én pl ma rendeltem egy IPS paneles Philipset mivel 65be nem tudsz mást,és ez is nézve lesz a nap minden szakában!
A TCL C715 egy jó tv,hiába qled a fényereje távol se olyan magas mint a Samuknak,ami amugy kéne az igazi HDR megjelenitéshez!
Hiába kevés a tapasztalat én a Hisense-ről én az választanám vagy Philipset!Nálam is dilemma volt,mert VA paneles tvt akartam,és az U8B most már jó áron van,de nálam az ambi döntötte el a kérdést,meg a 35ezres ár különbség,illetve az gogy majd a másik,nagyobb 75s tv VA paneles lesz!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.