Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48501) AL válasza gyuri.sza (#48497) üzenetére


AL
addikt

Szia. LG - nél az alábbi méretek szerint változnak a panelek.
Az LG 43 , 49 , 55, 65 - ös méretű készülékei IPS panellel szereltek .
Az LG 50 - es méretű változata VA, de nem minden sorozatszám van minden méretben.
Vagy 49 es van, vagy 50 es. Pl. : [link] .
Más gyártóknál is hasonló a helyzet, egyedül a Samsungnak VA paneles most minden készüléke. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#48502) PiszokAlfréd válasza Kender23 (#48495) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Szia! Az Egy bolygó hét világa tényleg nagyon jól néz ki!
Pc-ről nézed? Ha igen, hogyan nevezted el azt a forrást? Ha pc-n hagyom, szinte semmit nem tudok állítgatni. Ha átnevezem, akkor pedig furán akadozik a kép, pár mp-ként megröccen egy pillanatra és nem tudtam még rájönni mi okozhatja. :W

(#48503) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

A véleményetekre lennék kíváncsi! Gyerekeknek emeleti előtérbe vennék egy tv-t (szobájukba nincs és még egy darabig nem is lesz) közös filmezéshez. Digi kábel tv és elsősorban synology nas-ról plex segítségével HD filmnézés. 43”-49” körüli méretben és 100-150k körül szeretném megúszni. Ips vagy va majdnem mindegy, csak a képe legyn szép illetve a mozgás folyamatos.
Ezeket néztem ki:

[link] samsung ue43tu8002
[link] LG
[link] LG nano (volt egyszer egy másik típus egy napig de nagyon nagy csalódás volt 2 éve...)
[link] samsung qled
[link] Philips

Esetleg valami más ami jobb? Hisense, Pana... stb olyat keresek amivel a fentebb leírtaknak megfelelően a legjobban járok.

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#48504) zsuri0


zsuri0
csendes tag

Sziasztok!

Én is csatlakoznék az éppen tévég keresők táborához, ahogy visszanéztem az elmúlt pár napot vannak itt páran, akik 65 colos tévében gondolkodnak. Ahogy Ti is, én is lassan kezdek megőrülni: ha boltba megyek mindenhol világos van, tükröződik minden, a szóba jöhető tévék nem egymás mellett vannak, soxor rá sem látok rendesen a tévére. Ha youtube-on nézem az szintén nem megbízható, hiszen még ha a felvétel jó is a monitoromnak vannak korlátai, hogyan tudnám mértékadóan összehasonlítani a tévék képét egy akármilyen panelos monitoron? Ha meg a véleményeket olvasom az sem jelent sokat: nem tudom ki milyen háttérrel, milyen elvárásokkal, milyen környezetben, mennyire hozzáértő beállítás után mondta a véleményét.

Én amúgy egy 13 éves HD Ready Panasonic plazmát szeretnék lecserélni egy 65 colos tévére. A keret 300e, ha nagyon indokolt feljebb mehet picit, de annyira nem, hogy egy ilyen méretű OLED beleférjen. Mi normál (Vodafone: SD/HD) adásokat, alkalmanként YouTube-ot vagy NAS-ról HD (esetlen később 4K) filmet néznénk vele. Inkább este moziszerűen, de akkor sem teljes sötétségben. Mivel szemből nézzük a széles látószög nem igazán szempont, mint ahogy a hangminőség sem (van hifi). Az sem szempont, hogy kategóriájában a legjobb képe legyen, a lényeg hogy ne legyen rosszabb a képe mint a 13 éves Panasonic-nak. Nem mondanám, hogy annak csúcsképe van, de HD tartalommal nem is csúnya az én szememben. A mostani LCD-k szerintem lazából verik világosban, az hogy félhomályban mi a helyzet eddig sajnos még nem tudtam felmérni. Félek, hogy ne legyen a fekete túlzottan szürke és ne legyenek bevilágítások/inhomogenitás - bár őszintén szólva nem tudom, hogy valós körülmények között mennyire zavarna ez. Nem tervezek napi rendszerességgel tesztképeket nézegetni, viszont azért sötét jelenetek előfordulnak.

Elsősorban az Ambilight miatt fogott meg a Philips 7304/8505, de tetszik az is hogy android van rajta - bár szerintem ami nekem kell a többi rendszer is tudja, csak azokra kérdéses a későbbi frissítés. Viszont picit tartok tőle, hogy 65-ös méretben IPS paneles - nekem meg talán a VA lenne jobb. De sajnos ezt sem gyakorlati tapasztalat, csak elmélet alapján gondolom.

Van esetleg valami tévé, amit ajánlanátok hogy nézzem meg közelebbről? Külföldi oldalakon találtam pár modellt, amit képminőség alapján nagyon nagyra tartanak és talán még bele is férnének árban, de azokat itt Mo-on nem találtam meg: Hisense H9G, TCL series 5/6, Sony X900h.

(#48506) gyuri.sza válasza AL (#48500) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi a választ, na pont ezért írtam, az LG oldalán írták a műszaki speckóban, hogy 100Hz :F Ilyen 150k-s kategóriában akkor kár is 100 Hz-es modell után nézelődnöm? :(

(#48510) kecsawi válasza zsuri0 (#48504) üzenetére


kecsawi
senior tag

Samsung UE65TU8002 / UE65TU8502 TCL 65c715/815 vonalon gondolkodnék.

(#48511) nightshadow


nightshadow
veterán

100Hz-es tv-k:

Sony
- XF9005
- XG83, XG85, XG90, XG95
- XH85, XH90, XH95
- a HDMI 2.1-et csak az XH90 tudja

Samsung
- Q60R (csak 55"-től), Q70R (csak 55"-től), Q80R, Q85R, Q90R
- Q70T, Q80T (csak 55"-től), Q90T, Q95T
- HDMI 2.1 Q70T-től van (de csak 55"-től)

LG
- UN85, NANO86, NANO90, NANO91
- HDMI 2.1 mindegyik felsorolt tudja

(#48512) gilfoyle válasza rainman72 (#48488) üzenetére


gilfoyle
őstag

rainman72 és Wolverine
Köszi mindkettőtöknek!

(#48513) zsuri0 válasza kecsawi (#48510) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Köszi, megnézem őket.

(#48514) rainman72 válasza zsuri0 (#48504) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Sony 65XF9005 meg 65XH9096 van itthon,ezek már igazán jó modelek,viszont a keretedbe még a két évvel ezelőtti XF90se fér be
Ugyan ugy nem férne be a H9G se meg a TCL 6series se ha kapható lenne!
Hisenseből a 65U8B vagy 65U8QF jöhet szóba!
TCL-ből C715-815
Olvass utánuk!
Philipsről irtam pár sort a saját topicjában! [link]
A 70"-osok Va panelesek a Philipsnél és nen drágák,7505-7805
Samsungból meg a Q70T és attól felfele!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48515) NORBl


NORBl
aktív tag

100 környékén keresnék 40 es képátlóval tv-t.

Mi az ami szerintetek ennyiért jó ?

(#48516) Kender23 válasza PiszokAlfréd (#48502) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia. Külső Hdd-ről néztem. :)
Raktam fel egy Serviio 2.1 is, azzal is megpróbálom a 4k tartalmakat, elvileg menniük kell a tv által támogatott 5ghz miatt...

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48517) rainman72 válasza NORBl (#48515) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem sok 40s tv van már!
Főleg az ismertebb márkák modeleinél,meg amugyse!
Pl ez,de ez is csak full hd [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48518) devodasd válasza AL (#48485) üzenetére


devodasd
csendes tag

Szia! Köszönöm szépen utána jártam a dolgoknak. Aztán..hát le is adtam a rendelést :D

(#48519) NORBl válasza rainman72 (#48517) üzenetére


NORBl
aktív tag

Én írtam rosszul. 100 cm környéki, nem kifejezett 40 - es. Csak akinek kéne a tv mondta, hogy 102 cm-eset nézett, én meg csekkoltam a 102 centi mennyi colban, és 40 jött ki. :D

Szóval akkor + - 5 - 10 cm nem érdekes. Csak a 100.000 környékén ami kapható 100 cm környékén bb tv.

[ Szerkesztve ]

(#48520) Lost1nspac3 válasza AL (#48485) üzenetére


Lost1nspac3
újonc

Sziasztok!

Először is köszönöm a sok segítséget, már pár hónapja csendben figyelem a fórumot.. a választásom nekem is egy q82-re esett volna. (november elejére kell a masina, gondoltam majd az utolsó napokban megrendelem)

Sajnos mindenhonnan elfogyott, maradt az emag, illetve a debreceni expertben a mai napon még van 2db. Garancia szempontjából nyugodtan lehet az emagról rendelni? Az expertben 435ért tudnám megvenni, és hát nem vagyok biztos, hogy ott jobban járok..

A másik: mint alternatíva tetszett az ls03 is, viszont arról nem nagyon írt senki a fórumon... nagyon elmarad a q82-től? Van egy 1 éve kirakott darab a médiában 350ért!

Hálásan köszönöm, ha segít valaki!

(#48521) rainman72 válasza NORBl (#48519) üzenetére


rainman72
Topikgazda

43"-os tvk vannak nagy többségben,ami 109cm,ez az alap!
De a tvk is 100-ért sajnos!
Itt vannak a 43 colos tvk [link] nézd át!
100e alatt a Hisense 43A7100 van,ami már ajánlható! [link]
100körül ez a Philips [link] ami egy jó model
Fölötte kicsivel Samu 43TU7102 [link]
A Hisense és a Samu VA panel a Philips meg IPS,nem tom ez számít-e??

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48522) rainman72 válasza Lost1nspac3 (#48520) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én vettem már az eMagról tv-t,Ps4-t igaz nem kellett gariztatni!
A te kinézett tvd még pár napja elvileg volt az edigin is,ezt csak azért írom,a két cég szept.1-től fúziónál!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48523) NORBl válasza rainman72 (#48521) üzenetére


NORBl
aktív tag

Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#48524) jackbacsi87 válasza szabofila (#48471) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

#48497gyuri.sza
Győrben a Mediamarktban 180e-ért adták az 55nano793-at. Nem tudom, hogy hétvégi akció volt vagy a szülinapi. (Szülinapi 10.27-ig tart.)

Szerintem szép képe van. Többi LG-hez képest (pl 73003) jobb színeket produkál. Felhősödés minimális.

(#48525) rainman72


rainman72
Topikgazda

A Philips 70PUS7505höz [link] és 70PUS7805höz [link] ,ami amúgy is korrekt áron van,most ajándékba adnak egy 32"-os Hd-Ready tv-t! [link] az eMagon!
Lehet társulni :DDD

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48527) zsuri0 válasza rainman72 (#48514) üzenetére


zsuri0
csendes tag

Köszi, megnézem ezeket is. A Hisense H9G és TCL series 6 külföldön 1000$-os áron (vagy azalatt) fut, kár hogy itthon nem kapható vagy ha kapható lenne akkor is biztosan magasabb áron. Ahogy írtad is a Philips tévéd leírásánál minden ember másképpen reagál a bevilágításra, mélyfekete hiányára. Nekem még nem volt lehetőségem otthoni (félhomály) körülények között kipróbálni egy ilyen tévét (sőt semmilyen LCD tévét), fogalmam sincs hogy zavarna-e vagy sem, de mivel nem tudom ezért tartok tőle. Az is meggondolandó, hogy Ambilight esetén mennyire szükséges a teljes feketeség. Nem tudom. A 70-es még éppen odaférne, de már nem ideális, nincs körülötte hely (pl. az Ambilight számára).

(#48528) Kingcold


Kingcold
aktív tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok.
Max 180.000Ft ig vennék, 50-55" között, főként játékra (PS4 pro) használnám. Első körben LG ben gondolkozom (WebOS + Magic Remote miatt főként)
Az fenti ár akár használatra is vonatkozhat.

Ha ajánlanátok pár modellt a fenti kikötések alapján, azt előre is hálásan köszönöm! :R

Szép napot Mindenkinek!

(#48529) rainman72 válasza Kingcold (#48528) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez most az egyik legutoljára megjelent Lg model,ami megfelel a kitételeidnek! [link]
Ez most akciós ár,200e az induló ára!
Sok teszt és vélemény ebből kifolyólag még nincs róla!
Belépőszint,nincs alfa7 proci se FALD,csak edge led!
Helyette ezek vannak [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48530) greike


greike
tag

Sziasztok!
Talán tudtok segíteni!

Philips 65pus7601 full arrayos televizióm szeretném lecserélni egy 75"-ra! A kiszemeltek Samsung q60T, Sony xg8096 , LG un85003! Vagy lenne egy csomagolás sérült Samsung q70R! Azért ebben van rizikó az egy év mittudomén milyen garancia miatt! Sport,Netflix,Hbogo ami menne rajta! Samsungot már láttam élőben és tetszett! Persze a saját demo anyagával ment.

Esetleg ha van más ötlet akkor azt szívesen meghallgatom! Kb 450eft a keret!

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#48531) Kaci84


Kaci84
őstag

Üdv, Konzol játékhoz keresek TV-t. Játék kb. 1,6m-ről, filmnézés 2,5m-ről. Filmnézés ritkábban. TV nézés még ritkábban. Mellette van számítógépem is Alienware AW3418DW 21:9 IPS, 1440p 100Hz monitorral. Egy darabig párhuzamosan lesz a kettő míg kiderül melyik lesz kényelmi és gazdaságossági szempontok miatt.

Ami nem fontos:
okos képőességek, hangzás, méret se annyira, de az 55" van a legjobb ár/érték arányban meg ha később átkerül a nappaliba akkor ott jól jön.

Ezeket nézem:
Jó ár/érték arány, várhatóan elfogadható értékvesztés, ne legyen túl gagyi, talán jobb anyaghasználat kevés biliműanyaggal, falon lesz lehetne viszonylag vékony, 100Hz jó lenne, de ha már túl drága beérem 50-el is. Mág jó lenne ha a 4K minnél inkább "valós" legyen ne ilyen felskálázott valami. Itt olvastam, hogy egyes márkák így csinálják és elfogadott, de talán játéknál és játék teszteknél talán számíthat.
Ezek nem abszolút igények csak inkább ezeket nézném egy készüléken.

Ezeket néztem ki:
TCL 55DP600 - Az ára miatt és az 5 év gyártói miatt.
JVC LT55VU6905 - Kicsit drágább mint a TCL, de talán ismertebb név és a 4 év gari a boltba szól nem csak a gyártóhoz.

(#48532) KD6-3.7 válasza Kaci84 (#48531) üzenetére


KD6-3.7
őstag

A 4K TV-k mind natív 4K felbontásuak csak az alacsonyabb felbontást skálázza fel. Különben középen lenne nagy fekete kerettel az 1080 is. Lehet a színmelysegre gondolsz, hogy 8bit+FRC vagy valós 10bit. Kétlem, hogy szabad szemmel észre vennéd a különbséget. Én egyiket sem erőltetem, amit te írtál.
Hisense A7500, Samsung TU8000

[ Szerkesztve ]

(#48533) Wolverine válasza Kaci84 (#48531) üzenetére


Wolverine
félisten

A JVC-nek gyakorlatilag semmi köze nincs már a tv-khez. Ilyen áron 100 Hz biztosan nem lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48534) Kaci84 válasza KD6-3.7 (#48532) üzenetére


Kaci84
őstag

Itt írja az összefoglalóban:
"Az LG több 4K készülék esetében RGBW technológiát használ, amit egyesek nem tartanak valódi 4K-nak, sőt csalásnak neveznek."
Nekem ez azért lenne fontos, mert a FHD monitorom is fel tudom skálázni 4K-ra Nvidia vezérlőpultban, de állítólag így picit erőforrsáigényesebb pár 2-5%-ék, de VGA tesztnél pont ennyi is fontos. Miért jobbak ezek a modellek?

Wolverine: Oké, de azt kellen tudnom melyik tudja és melyik ajánlott. Pénzem van rá meg Oledre is azt kell eldöntenem mennyire használnám ki és melyik mit tud, hogy menyit áldozzak rá.

(#48535) Wolverine válasza Kaci84 (#48534) üzenetére


Wolverine
félisten

Ez csak az alsó kategóriás modelleknél maradt meg, a mostani 4k-s LG-k egyike sem RGBW-s, kb. a 2018-as modelljeiknél használták utoljára.
Szerintem először lődd be, hogy pontosan mennyit akarsz költeni, utána könnyebb lesz ajánlani is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48536) AL válasza Kaci84 (#48531) üzenetére


AL
addikt

Szia. Egy tegnapi ( nightshadow 48511 - es ) levélben láthatod a márkásabb 100 Hz es tévéket.
Ebben az adattáblázatban, pedig megnézheted a főbb jellemzőiket ( panel, Hz, méret, felbontás, stb. ) Jelölik azt is , ha RGBW szerkezetes pl. : az LG 55UM7100 - nál [link] .
Ha kiválasztottál néhányat, akkor érdemes személyesen is megnézni, mert nagy különbségek vannak a panelek ( VA, IPS ) és a különböző márkák képe között. [link]
Üdv.

(#48537) Kiskutya válasza Kaci84 (#48534) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem volt rgbw lg 55uk6950 szerintem szemmel nem látható különbség az rgbw és rgb között. 4k tartalom kategórián belül nagyon szép volt.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48538) Kender23 válasza greike (#48530) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia. 450k a keret? Abból hogy jött ki egy q60t? :DD 85inch-es? :DD

Ilyen keretből lazán egy Q80t vagy magasabb...

https://m.emag.hu/samsung-qe65q80t-qled-smart-led-televizio-163-cm-4k-ultra-hd-qe65q80tatxxh/pd/D1HQFBMBM/?cmpid=86734&gclid=Cj0KCQjw59n8BRD2ARIsAAmgPmIgdEdj_JWPgyG6EtdTq14VtFxvmNb4vL-eAgjB3OiL8R8JxuVWgccaAh1iEALw_wcB

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48539) Kiskutya válasza Kender23 (#48538) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha mutatsz nekem 85q80t-t 450be azonnal vevő vagyok! :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48540) greike válasza Kender23 (#48538) üzenetére


greike
tag

Mint írtam 75" -ra váltanék. Honnan jött a 85"?

(#48541) t.imi


t.imi
addikt

Sziasztok újra.

Kicsit kérdezősködtem telekomnál, okosabb nem lettem sokkal.
Vdsl 47hd csatorna, többi digitális - ez gőzöm sincs mennyi felbontásban - effektív 80mb net, két tv.
Kábel jövőre, ha igaz.

Egyik fhd, nappaliban, másik hd ready hálóban, ez lenne cserélve.
Főként mese csatornák, abból 2 hd, többi sima.
720x, 1440x, 1980x mesék pendrive-on.
Erre érdemes 4k tv-re beruházni?
Filmet max este elalvásra, mesék dettó.

50" a limit méretben, 150k-nál többet nem áldoznék rá.
Philips 50PUS7805/12 Ambilight az első, ki tudja milyen felskálázott nem hd tartalmak minősége miatt áll még a boltban. Ambilight sötét szobában jól jönne, kevésbé vakítana a képernyő. Gondolom én.....

Sony KDL50WF665BAEP a másik, mint fhd. Ennél a fényerő nem szabályozható, ha jól értettem egyik tag hozzászólásából. Ez mennyire lehet zavaró este?

Lényeg. 300-330cm-ről néznénk.

[ Szerkesztve ]

(#48542) Dyraxx


Dyraxx
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy budget tévét venni, és az alábbi paraméterekben gondolkodom:
- 4K UHD
- 55"
- HDR
- szép kép (ha nem is QLED, de valami normális)
- hangkontrolos távirányító
- pointeres távirányító
- Android TV
- 200E forint körül
(hang mindegy, veszek hozzá valami külső eszközt úgyis)

Megmondom őszintén, hogy a pointer távkapcsoló és az Android azért lenne fontos, mert a gyerekek szeretnek androidos játékokkal játszani, amit a tabon a kezükkel nyomogatnak (Hay Day, stb) és szeretném, hogy ezt tudják a tévén is csinálni, (a távirányító pointerével gondolom megoldható).

Egy hete böngészek, találtam magyon jó tévéket, hasonló adottságokkal, hasonló áron, de mindnek volt valami hibája. Alapból a Tizen, VIDAA és a többi rendszerrel, ahogy olvastam, csak nagyon körülményesen lehet hozzáférni a Google Play áruház dolgaihoz. A TCL-nek vannak jó termékei, köztük Androidosak is, de nekem úgy tűnik, nincs pointer a távkapcsolóikon. A Hisense gyár hasonlóan szép képpel rendelkező legjobb Androidos budget TV-je, a H8G pedig csak az USÁban érhető el. A Samsung csak Tizennel gyárt tévét?

Tudtok valami megoldást a problémámra? Ötleteket TV-re?
Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#48543) Dyraxx válasza Dyraxx (#48542) üzenetére


Dyraxx
tag

Vagy ha wireless USB egérrel tudok kurzort csiholni, akkor nincs is rá szükség, hogy pointeres legyen a távkapcsoló. De lehet-e egeret csatlakoztatni bármilyen smart TV-hez?

(#48544) KRoli92


KRoli92
tag

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy pontosan mit takar, hogy game tv? Idősebb személynek lenne vásárolva, megfelelő lehet csak film nézésre?
LG 32LM550BPLB LG honlapján processzornál az áll, hogy ProcesszorGameTV Processor, illetve Operációs rendszer GameTV. Erről mit lehet tudni? Idősebb személynek megfelelő lehet csak filmnézéshez?
LG 32LK510BPLD

Ami még érdekelne, az a LG 32LT340C. Esetleg még az LG 32LM630BPLA is érdekelne.

Melyiket érdemesebb venni? 55-60 ezer környékén van mind. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48545) rainman72 válasza KRoli92 (#48544) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ebben az árban inkább mondanám elirásnak azt a "gamer tv"-t :DDD
Nyugodtan megveheted,ez egy hétköznapi tv lesz,IPS panellel,viszont csak hd felbontással!
Az Lg LM630 inkább vagy a full hds LM6300 jobb választás!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48546) Kingcold válasza rainman72 (#48529) üzenetére


Kingcold
aktív tag

Köszönöm! :) LG n kívül esetleg mit ajánlanál?

(#48547) leroyclub


leroyclub
senior tag

Sziasztok! 65-ös TV-t szeretnék vásárolni. Leginkább sötétben lenne használva filmnézésre Netflix, HBO, Youtube, minimális kábel tv. Ezen kívűl egy PlayStation lenne rajta. Alapvetően Samsungban gondolkodom, mert egy IPS LG már van és nem igazán szeretem a feketéit. Nagyjából 200K a keret, de ha annyival jobb akkor olyan 230-ig is elmennék. Amit néztem UE65TU8002, UE65RU7172. Esetleg van valami ami jobb lehet?

(#48548) rainman72 válasza Kingcold (#48546) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Mind1 milyen panel,VA vagy IPS,mert az Lg-nél vagy más gyártónál is az 50 és az 55" nem ugyanaz az tipus!50 VA 55 IPS!
Samsung minden méretben VA,Philips meg szintén vegyes!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48549) manieeec


manieeec
tag

Sziasztok!

50-50"-os TV-t keresek (2,3m a távolság) max 200e-ig. Többnyire filmek/sorozatok és PS5 pörögne rajta. Első körben Philips 55pus7304 (nagyon megtetszett az ambilight) és LG 55SM8050 (magic remote+webOS) Samsung UE55NU7402-t néztem ki. Ti mit javasolnátok 200 alatt?

(#48550) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Sziasztok, tudtok olyan TV-t ajánlani ami az alábbi követelményeknek megfelel?
- 65”
- VA panel
- NANO, QLED vagy valami hasonló, de nem OLED És nem is síma LED
- Lehetőleg direkt LED megvilágítás és nem EDGE
- Minimum 1db HDMI 2.1
- Magyar nyelvű hangkeresést támogatja (YouTube-on bele mondom a távirányítóba, hogy mire szeretnék keresni és ért magyarul)

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.