Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#48051) Kiskutya válasza Bjoe007 (#48048) üzenetére


Kiskutya
veterán

Én is pont ennyit voltam hajlandó kiadni érte. Nézelődtem nemrég árban miket lehet kapni de most is azt venném amit vettem. Egyszerűen va paneles qled 10bit tv nincs másik ennyibe. Nekem ips nem kellett volt szerencsém hozzá és nem jött be. Az a baj hogy nagy az ugrás a következő kategóriában árban. Egy 65q82r biztos jobb a nagyobb fényerő meg 100hz miatt de 360 alatt nem kapsz.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48052) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Akciósan átszámolva kb. 100.e-ért találtam.egy ilyen tv-t:
HISENSE 55B7100
Sötét szobában filmre meg sorozatokat nézni PC-ről megfelelő?

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#48053) Kiskutya válasza Rollee (#48052) üzenetére


Kiskutya
veterán

Va paneles jó sötét szobába ha szemből nézed. 50hz-es 50ms a válaszidő ahogy néztem ha csak filmezel akár jó is lehet de játékra szerintem sok az 50ms. Ha tudod nézd meg előben az a biztos. Ami pozitív hogy direct ledes ezért kisebb az esélye hogy széleknél bevilágítás lesz.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48054) KD6-3.7 válasza Kiskutya (#48053) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Hát akkor inkább az idei A7100F! 60Hz és 20ms és szintén direkt LED.

(#48055) maxymillion válasza Kiskutya (#48051) üzenetére


maxymillion
tag

Szia, esetleg tudnál készíteni egy tesztvideot a fald bloomingrol. Az x815 készülékemen engem zavart, de ott talán kevés zona volt a tiedhez képest. Köszi előre is.

(#48056) Derron


Derron
aktív tag

Sziasztok,

Viszonylag fényes nappaliba keresek tévét. A szoba szélessége 3,5m a nézési távolság valahol 3m környékén lesz majd. A keret összeg 4-500e. Alapvetően 65" LCD-t néztem (SONY XH90) de ezért a pénzért már lehet kapni 55" ban OLED kijelzős tévét is. (Majd ha lesz rá akció)
A kérdés, hogy a képernyő átmérő rovására megéri OLED et vásárolni.
Nem lesz túl nagy a 65" a 3m es távolságra? Egy 42" os 3D Sony tévéről váltanék, az menne majd a hálóba az új pedig a nappaliba.
A tervek szerint menne rajta minden, sorozatok, 4K filmek, youtube, néha néha játék.
Ami fontos lenne, hogy csak 10bit feletti kijelzős tévét keresek, így az idei Samsung tévék kiestek a kosárból.

(#48057) Kiskutya válasza maxymillion (#48055) üzenetére


Kiskutya
veterán

Ha küldesz valami linket mivel teszteljem hétvégén megcsinalom neked.

hmm...

(#48058) ozzy711 válasza Derron (#48056) üzenetére


ozzy711
őstag

Nem lesz túl nagy a 65" a 3m es távolságra?

Nekem 85-ös van, kb. 3,2 méterről nézem, de azt sem, érzem túl nagynak. :))

[ Szerkesztve ]

(#48059) Wolverine válasza Derron (#48056) üzenetére


Wolverine
félisten

Nagy-e a 65" 3 m-re? Ez részben egyéni ízlés kérdése. Ha nem vagy benne biztos, akkor keríts némi papírt, csinálj egy keretet, ami olyan méretű, mint a kiszemelt tv, tedd fel oda, ahová a tv-t szánod és ellenőrizd le, hogy mekkorának tűnik, kényelmesen belátod-e.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48060) Wolverine válasza NB2 (#48028) üzenetére


Wolverine
félisten

Euronicsról tudok beszélni: ha webről rendeled, azt a központi raktárból szállítják és akkor adjuk ki, amikor onnan megjött - még ha van is az üzletben belőle. Ha sürgős, akkor a készletből adunk természetesen, de akkor nincs olyan hosszú elállási időd.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#48061) bozsik84


bozsik84
tag

Sziasztok,

ezt a tévét néztem mostanában: LG 49 NANO 863 NA, de nem találok egyértelmű infókat róla a displayspecifications oldalon sem, ott csak 867-re van találat.

A képfrissítés érdekelne igazán, 40-120 Hz-et írnak róla, kérdés, hogy mikor 40 és mikor 120 hz-es a tv? Mi lehet a valós képfrissítési érték?

psn id: zsonom

(#48062) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Sziasztok,

Kiderült a meglévő tévém használhatatlan lesz a közelgő PS5-höz :W
Kéne egy kis ajánló, mert belezavarodtam a sok Tv lehetőségbe.
4K-ra gondoltam, 2 méterről fogom nézni, 109cm-es kéne, mert a szobámba nincs több hely, falra nem tudom helyezni. Ár 100-150ezer.
Samsung tényleg nem ajánlott?

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#48063) Kender23 válasza bozsik84 (#48061) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, mire használnád? Film nézésre egyáltalán nem ajánlott. Ebből az árból tudnál venni egy jó Sony vagy Samsung tv-t.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48064) krokk válasza GegeWarrior (#48062) üzenetére


krokk
senior tag

Feljebb írtam én is hasonló problémámról én LG-t néztem ki de mondjuk 50colost viszont van 43"(109cm) os tesója isLG 43NANO793NE. MMben akciós [link]
Egy havernál van ennek a 2019es verziója használatban játékhoz igaz csak xbox x-hez. Én ezt tervezgetem next gen 4K játékhoz.

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

(#48065) Kender23 válasza GegeWarrior (#48062) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, ezt ki mondta, hogy nem ajánlott? Tény és való, hogy az ide Samu tv-k gyengébbek lettek a tavalyi modellekhez képest. Na de azt mondani, hogy nem ajánlot. Azért még a Samsung az Samsung marad. Minden márkánál lehet gond. De egy ekkora nevű márkánál kevesebb az esély, hogy lesz, vagy lesznek hiányisságok. Például Philips topic: "nem kapcsol be, ki-be kell dugdosni a tv-t, hogy észhez térjen, sokaknak más gondjuk is van vele. Tcl topic: Szoftveresen még hiányos a készülék, gondokkal küzd. De vedd meg 250 ért, majd egyre jobb lesz. Az LG stabil, de filmnézésre nem ajánlott, talán a nano90, de az már 420 és ennyiért Oled-et is kapni. Én azt sem mondom, hogy Samsungot kell venni, mert az idei modellek kicsit gyengébbek lettek. De aki egy 43-as tv-ről vállt mondjuk egy 55-65 Qledre, az örül mint majom a farkának. Vegyél Sony-t, én ha tudtam volna, azt vettem volna, de a Telekomnál jelenleg sincs. Mondom ezt úgy, hogy semmi kivetni valót nem találok a mostani tv-be...

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48066) Kiskutya válasza GegeWarrior (#48062) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az mit jelent hogy használhatatlan lesz milyen tévéd van?

hmm...

(#48067) Kiskutya válasza Kender23 (#48065) üzenetére


Kiskutya
veterán

:D :D :D Samsungnál is vannak szoftveres gondok csak ott sz@rnak bele. Az lehet hogy amire te használod pont nem tűnik fel vagy nem veszed észre. de lehet olvasni érdekes hibákat ott is.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#48068) GegeWarrior válasza Kiskutya (#48066) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Jelenleg egy 80cm Samsung fullHD TV van, de az 50Hz :) Szóval szerintem nem a legmegfelelőbb, jó régi vagy 6 éves ha jól emlékszem, meg egy jó ideje nem is nézek TVt :D Csak úgy van. Azt gondoltam kezdéshez jó lesz, de mikor kiderítettem, hogy 50 Hz, az annyira nem tetszett.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#48069) bozsik84 válasza Kender23 (#48063) üzenetére


bozsik84
tag

Vegyes használat lenne, tv adás, netflix és konzol. IPS kellene, mert világos szobába kerül. Szívesen fogadok ajánlásokat, a méret fix 49-50 col, mert nem fér el nagyobb.

psn id: zsonom

(#48070) Kender23 válasza bozsik84 (#48069) üzenetére


Kender23
aktív tag

Igazából akkor ezzel a nano86-al nem tudnál mellé lőni. Amiket írtál, arra jó lesz. Sony jöhetne még szóba.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48071) bozsik84 válasza Kender23 (#48070) üzenetére


bozsik84
tag

A képfrissítéssel mi a helyzet vajon, ez a 40-120Hz mit takarhat? Melyik Sony modell lenne még ami jó lehetne?

psn id: zsonom

(#48072) Travelos


Travelos
őstag

Sziasztok, egy gyors segítséget szeretnék kérni. TV vásárlás anyukámnak, max. 100 ezer forintig. Ha jól látom, akkor ebből 43-49 colos LG TV-k jönnek ki. Érdekes módon nem nagy az árkülönbség a fullHD és a 4K között. Jól látom, hogy ebből kell válasszak vagy tudtok-e jobbat? Egyedül használná és csak TV műsorok nézésére. Köszönöm.

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#48073) janek2


janek2
tag

Sziasztok.
Melyiket választanátok?

LG 55UN74003LB 123000ft (pro: távirányító)

philips 58pus7505/12 103000ft(pro:ár; sötétebb földszinti lakás, Néha konzol, con.:szoftver negatív vélemények. )

LG 55NANO793NE 175000ft (contra: Ennyit nem szánnék rá csak ,ha muszály.

Tcomnal vásárolom azért ez az ár.

janek

(#48075) z123456z


z123456z
őstag

Urak, létezik olyan tévé, amihez lehet aktív Bt mélynyomót csatlakoztatní?

(#48076) ateszm


ateszm
senior tag

Szép napot Nektek!
Tv vásárlás előtt állok, pár hete már olvasom a fórumot. Felhasználási terület: Netflix régebbi 1080p-s tartalmak,majd 4K-ra átállás, TV műsorra nem fogom használni egyáltalán. Multimédiás képesség nem szempont,tv okosító kütyüvel lesz hajtva. Nagyjából már körvonalazódik mit szeretnék. 55" esetleg 65" a kiszemelt. Nagy dilemma az oled tv,vajon átlagos szem átlagos felhasználó lát e különbséget. Nyilván ezt nekem kell tudni mennyit szánok rá... Sajnos itt Egerben korlátozottak a lehetőségek a kipróbálásra, van mikor sd adás megy minden tv-n... :( Szóval összefoglalva mi a BestBuy most 55" 65" kategóriában oled és Lcd vonalon? LG OLED55CX3LA pl szimpatikus lehet? Rtings-en eléggé dicsérik.Olyan 500k a lélektani határ de akkor idén már csak vajas kenyeret eszem... :D :D
Válaszotokat előre is köszönöm! :R
Üdvözlettel: ateszm

[ Szerkesztve ]

(#48077) sutyesz96 válasza sutyesz96 (#48032) üzenetére


sutyesz96
őstag

Senki?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#48078) Kleroo válasza sutyesz96 (#48077) üzenetére


Kleroo
veterán

Utolsó lehetőség, picit drágábban:
[qe65q82r]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#48079) Mauzes válasza Kleroo (#48078) üzenetére


Mauzes
őstag

Mindössze 2,6x annyiba kerül, mint amire kérdezett. :D

(#48080) sutyesz96 válasza Kleroo (#48078) üzenetére


sutyesz96
őstag

? :DDD :DDD :DDD

Mauzes: Legalább nem 10 ezressével kell lassan növelni a büdzsét, mint ahogy általában szokott lenni prohardver fórumos segítségkérésnél, hanem egyenesen megmondja, hogy dobj rá még 2x annyit. :DDD

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#48081) z123456z válasza z123456z (#48075) üzenetére


z123456z
őstag

Ami kimondottan csak azt kezeli, mindenfajta külső hangrendszer nélkül?

(#48082) GegeWarrior válasza krokk (#48064) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#48084) Kender23 válasza bozsik84 (#48071) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, ha tud 120hz-et a tv, márpedig az általad írt tv igen rudja, akkor az a mai viszonylatokba nagyon jónak számít, mivel elég sok gyártó elvetette ezt. Sony tvket sajnos nem ismerem.

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48085) Kleroo válasza Kleroo (#48078) üzenetére


Kleroo
veterán

Wupsz, nem válasz akart lenni. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#48086) Kender23 válasza Travelos (#48072) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, pontosan melyik modellt nézted ki?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48087) Kender23 válasza janek2 (#48073) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, hány méterről néznéd a tv-t, mirke használnád, csak szemből vagy oldalról néznéd, sötétben vagy inkább világosban?

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48088) Zoli-bácsi válasza Zoli-bácsi (#48024) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Erre valaki? #48024

[ Szerkesztve ]

(#48091) Kender23 válasza ateszm (#48076) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, biztosan kimerítő választ vársz tőlünk, de ha valaki itt azt kérdi, hogy 400-500 körül akar venni kifejezetten Oled tv-t, akkor ilyenkor annyit tudunk tanácsolni : "Vedd meg :DD :DD :DD" Egyedül a beégéssel kell vigyázni, magyarán ne nézz rajta napi 4-5 órát folyamatosan egy csatornát, vagy pl ne fifázz naphosszat :)

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48092) rainman72 válasza Zoli-bácsi (#48024) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az Lg IPS a másik 2 VA panel!
De végülis mind3 tv egy jó választás!
Lgből inkább a kicsivel fentebb lévő 65UN74003
De mint tv,a TCL se roszz,szüleimnél 50DP600 van,árban talán ez a legjobb!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#48093) Kender23 válasza Zoli-bácsi (#48024) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia, a szüleid csak szemből vagy oldalról is nézi a tv-t?
Ha csak szemből a Samsung, jóval kontrasztosabb a képe és a fekete egyenletessége is sokkal jobb mint az LG-nek. Igazából sötétebb szobában domborít nagyobbat a Samsung Va panel, de világosban is megfelelő. Tudom, mert a szüleim is tu7100 használnak, igaz 50 méretben.

Ha a szoba minden sarkából néznék, akkor LG ips. Igaz itt a feket sötétszürkének fog látszani sötétben, nem lesz szép kontrasztos a kép, viszont ha világos szobában használják többet, akkor a tükröződés is jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48094) Travelos válasza Kender23 (#48086) üzenetére


Travelos
őstag

Csak az árukeresőn csináltam egy szűrést az árra, ezek jöttek ki:

Philips 43PFS5503
LG 43LK5100PLA
LG 49LT340C
Philips 43PFS5505
LG 43UT640S
Philips 43PFS5525
LG 43LM6300PLA
LG 49UT640S
LG 43UM7050PLF
LG 49LV640S
Philips 43PUS7505
Philips 43PUS6504
LG 43UM751C

Érdemes valamelyikben gondolkodni vagy esetleg felejtősek?
köszönöm

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#48095) ateszm válasza Kender23 (#48091) üzenetére


ateszm
senior tag

Jól látod,ez nem az. Akkor máshogy kérdezem. Az LG CX3 pl ajánlott szerintetek? Esetleg Samsung Qled? Mennyivel gyengébb ? :))

(#48096) cdl válasza ateszm (#48095) üzenetére


cdl
senior tag

Persze, hogy ajánlott.
Milyen messziről fogod nézni?
Árban kb az 55-ös oled vs 65-ös qled van pariban.

(#48097) Kender23 válasza ateszm (#48095) üzenetére


Kender23
aktív tag

Ha félsz a beégéstől és van egy 400 ezres kereted, akkor simán Samu Qled 90 szeria.

LG CX? Vedd meg :DD :DD

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/cx-oled

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#48098) Zoli-bácsi válasza rainman72 (#48092) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Szia,

ráadásul most a 65UN74003 is 200ezer az MM-ben. Viszont a TCL 155 :D. Bár nekem LG van és teljesen meg vagyok vele elégedve, így inkább ahhoz húz a szívem.

(#48099) Zoli-bácsi válasza Kender23 (#48093) üzenetére


Zoli-bácsi
senior tag

Inkább világos szobában (nappaliban) lenne használva, és nem csak szemből.

(#48100) ateszm válasza cdl (#48096) üzenetére


ateszm
senior tag

3 méter,de fel falat elfoglalná a 65"kb... 55"sonym volt,tökre elég volt mindenre,igaz azt 2.5 méterről néztem. Qled mennyire ergya az oledhez képest? Értem itt egy 55qled 55oled hasonlítást...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.