Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49601) Kiskutya válasza dj79 (#49600) üzenetére


Kiskutya
veterán

Igy van + ha több lejátszót használsz pl plex meg vlc vagy mx player ott is mind más!

hmm...

(#49602) GeryFlash válasza Kaba (#49593) üzenetére


GeryFlash
veterán

Ez akkor sem erv ra hogy montiornal miert van es tv-nel miert nincs ilyen szolgaltatas.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49603) Kiskutya válasza GeryFlash (#49602) üzenetére


Kiskutya
veterán

Régebben néztem neten ha nagyon fontos olyan 20ezerbe szokták csinálták a komplett kalibrálást. Keress rá hátha csinálja még valaki.

hmm...

(#49604) zsozsi


zsozsi
lelkes újonc

Sziasztok!
Tv vásárlást tervezek a közeljövőben és szeretném ismét felmérni mi a jó:
Amit keresek és amire:
-Filmnézés HBO go,Netflix, 4K film
-PS5 (2.1 hdmi) meg nem tudom gondolom 120 Hz bár ebben nem vagyok jártas de gondolo kell hozzá
-UPC tv
-50-55 col mivel nagyobb nem fér el
-alacsony input lag
300-400 körül van valami ajánlott vagy meg kellene várni a jövő év elejét (nem sürgös)
Illetve a másik kérdésem
-Hisense 58A7100F vagy 50 ill 43 méretben ajánljátok e filmnézésre illetve xbox one -hoz.
Köszönöm

(#49605) TBone


TBone
tag

Media marktban helyszínen philips 50pus7805 147k, 55ben ugyanez 150k. Kiállítva a kisebb volt, tetszett is, egyedul a feketék miatt aggódom, mivel az 50 VA, az 55 állítólag IPS. Természetesen a nagyobbra fájna a fogam.Ne agyaljak, jó deal? Fehasznalas: inkabb sotetebb szoba, szuk 3 meterrol nezve, hd tartalmak, sd kabel tv, netflix.
gondolom ha aruhazban veszed es nem neten rendeled, akkor nincs az, hogy 14 napon belül visszaviheted...
probaljam meg bekapcsoltatni a helyszinen? :DDD

(#49606) dj79 válasza TBone (#49605) üzenetére


dj79
senior tag

Vegyél 58'méretben, az asszem VA panel :DDD sötétebb szobába az kell.
Amúgy volt már olcsóbb az 50' méret ebben a hónapban. Online rendeld, bolti átvétellel ;)

[ Szerkesztve ]

(#49607) Kiskutya válasza TBone (#49605) üzenetére


Kiskutya
veterán

Sötét szobába csak is va!

hmm...

(#49608) TBone válasza dj79 (#49606) üzenetére


TBone
tag

Volt az 55 is olcsobb, 139k, csak akkor kezdtem a nezelodest, ezert nem rendeltem :) neten sajnos azt irja az 55osre, hogy nem elerheto... :((

(#49609) HF77 válasza TBone (#49608) üzenetére


HF77
őstag

ez esetleg?
[link]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49610) t-joco válasza Kiskutya (#49551) üzenetére


t-joco
tag

Milyen tv-d van? Ha érdeklődhetem...

(#49611) TBone válasza HF77 (#49609) üzenetére


TBone
tag

Köszi néztem ezt is :) de egyrészt kellene az ambilight :B másrészt az 58’ már nem igazán férne el.

(#49612) Kiskutya válasza t-joco (#49610) üzenetére


Kiskutya
veterán

Tcl 65c715 [link]

hmm...

(#49613) AL válasza dejv (#49594) üzenetére


AL
addikt

Sziasztok : dejv , baboska , friccccc ,
Hátha segít az alábbi néhány infó : [link] .
Üdv.

(#49614) t-joco válasza Kiskutya (#49612) üzenetére


t-joco
tag

Milyen a tv képe,hangzása? a Qled mennyit "jelent" ennél a tvnél? pontosan mire használod? Érdemes ilyen tvben gondolkodni?

(#49615) ASnipper


ASnipper
lelkes újonc

Sziasztok!

Látom, itt nagyon hozzáértő Emberek vannak, így szeretnék én is viszonylag gyors segítséget kérni, a közeledő "black friday és egyéb akciók" miatt. Meg azért is, mert a tetves DigiTv lassan egy hónapja hozza a dekódert a digitális csatornákhoz, úgy érzem gyorsabb venni egy új tévét (egy régi 101 cm lapos Samsung van, ami még nem okos).
Elolvastam a bevezetőt, de a felénél elvesztem a sok féle panel és technológiában :(

A betekintési szöget sokan irjátok, hogy fontos, de a gyakorlatban ez mégis mit jelent? Oldalirányból ha mondjuk 45 fokból nézné valaki, ott már számit ez VA panel esetében? A szoba nem annyira világos, ahol lenne.. tévével szemben redőny mindig leengedve. Kb 3,5 méterről nézném.

- méret 152 vagy max 163 cm (max ekkora fér be)
- felhasználás főleg tévéműsorok, torrentről filmek, vagy pendrivról.. Digi nettel gondolom youtube és egyéb online videók, szóval Rj45-ös csati kell
- xbox ilyesmi egyelőre nincs, de ha veszek akkor sem a most megjelenő új változatot
- ahogy olvasom 100 Hz ajánlott már
- keret max 300ezer, (vagy ha nagyon akcióban tudtok valami tényleg jó tévét ajánlani, 350)

Mit érdemes most venni, Samsung, Lg, Sony? Philips és Panasonic nem jön be..
QLed vagy DirectLed? Xiamomi tévére kerestem itt a topicban, de nem nagyon volt találat, pedig már az is van a MediaMarktban..

Köszönöm előre is, ha adtok valami jó tippet.

(#49616) Kiskutya válasza t-joco (#49614) üzenetére


Kiskutya
veterán

Főleg netflix meg hbo go vagy háttér tévézéshez t-sat. Néha egy kevés Ps4. 1x valaki megkért rákötöttem a PC-t is. Nincs más qled tévével tapasztalatom ez az első az előző tévém lg ips volt attól sokkal szebb minden téren. Jobb mozgás szebb színek nagyobb fényerő jobb fekete. A hangzást nagyon nem használom mert erősítőre volt kötve. Dolby atmos hang van szerintem kB annyit tud mint más tv ilyen kis hangszórókból. Hallottam már 2.1es Samsung hangját nekem az se tűnt nagy számnak. Írj privátba ha érdekel tudok küldeni pár képet vagy videót róla.

hmm...

(#49617) baboska válasza AL (#49613) üzenetére


baboska
tag

Szia AL !
Igen, ezt már elolvastam, DE most mégegyszer lassan is :) .
Hasznos és jól összeszedett info halmaz, komolyan!!! NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM, szerintem a sorstársak nevében is :R .
Bár ezen árkategóriából szívesebben választanék:
Hisense H65U8B
Samsung UE65TU8502
LG 65NANO793NE
Hisense 65U7QF
De most mégegyszer átolvasva lehet kicsit kitolom a max limitet(kb. 6évig ezt nézem majd)
Ha nem tolnám annyira ki ezen is agyalok: Samsung QE65Q70TA....csak nyujtana már egy jó alapot az én igényeimhez( a Q80 már drága nekem)

(#49618) Soma01


Soma01
veterán

Sziasztok!
Tesómék szeretnének tévét venni. Max 50 col, de inkább kicsivel ez alatt. Nagy elvárások nincsenek, a jó kép minőség és a megbízhatóság (sok gari) a fontos és az, hogy friss, mai modell legyen. A lehető legújabb technológiával. LG-ből mi az ami ajánlott? Pénzben olyan 2-300 ezerig lehet elmenni. Normál nappaliban lesz, sokat megy majd és gyerekek is nézni,nyomkodni fogják, ha ez számít.

(#49620) defymoto


defymoto
senior tag

Sziasztok!

Érdekelne a véleményetek, hogy mit javasoltok:

- 40-43 colos led tv
- Full HD vagy 4K (érvek?)
- Nem néznénk rajta csatornákat, kizárólag netflix, youtube stb.
- Okos TV
- Airplay
- LG, Samsung vagy Phillips, Sony
- Fehér színűt szeretnénk

Előre is köszi!

Üdv,
Gábor

[ Szerkesztve ]

(#49621) Bling95


Bling95
őstag

Sziasztok!

TV vásárlás előtt állok és felmerült bennem az a kérdés, hogy melyik OS-ek az ajánlottak. A tapasztalatok alapján melyikeknél a leggördülékenyebb? A családban van régebbi smart tv, ahol idegesítően szaggat a rendszer. Ebbe lehetőleg nem szeretnék belefutni.

Van esetleg ajánlott modell kb. 60"-os méretben 200, max 250k-s árkategóriában?
Főleg film, netflix, HBOGo, youtube menne rajta. A jövőben lehet, hogy ps5 is lesz, de ez nem prioritás. Esetleg ha tudna Airplay-t az jó lenne.

Panelből nem tudom, hogy VA vagy IPS lenne-e a megfelelő. Sötétben és világosban is szokott menni a TV. A lakás elég világos, így lehet az IPS lenne a megfelelő.

Köszönöm!

(#49622) Bugarov válasza GeryFlash (#49602) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Janos666. Keress rá ha minden igaz hirdet a hardverapron is. Az osszes plazmás arc vele kalibraltatott. Most két-három hetig nem elérhető en is ra várok.

(#49623) Veron


Veron
őstag

Hisense 55U7B 150k, az 55UQF 177k most az MM-ban. Azt nem tudom, hogy ez mennyire penge ár, de nem tűnik rossznak.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49624) Kaba válasza Bling95 (#49621) üzenetére


Kaba
veterán

A panelválasztásnál még fontosabb a nézési szög,tehát,hogy csak szemből nézed vagy oldalról is.A világosság az még befolyásolható sötétítéssel.

(#49625) wwhy válasza tinca74 (#49619) üzenetére


wwhy
veterán

Befektetés tévébe :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#49626) AL válasza baboska (#49617) üzenetére


AL
addikt

Szia. A Hisense tévéket sajnos nem ismerem. Az Általad írt LG IPS, a Samsungok VA panelesek. A 2 Samsung közül a Qled 70 es sokkal jobb. Az már natív100 Hz es. A Hisense tévéknek is van topickja, ott biztosan több infó van róluk. Ha Főleg szemből nézitek, akkor a Q70 jó választás. Oldalról már torzulnak a színek. Érdemes üzletben megnézni az otthoni nézési távot és szöget utánozva. Bármelyiket veszed ajánlott hozzá +3 év garanciát venni. Üdv.

(#49627) AL válasza defymoto (#49620) üzenetére


AL
addikt

Szia. Fehér színben olyan ritka, mint a fehér holló. Régebben Samsungot láttam fehér kerettel. Sony biztosan nincs. Tegnapi levelemben olvashatsz a panelekről az fontos a választásnál. Szerintem a 4K t és legalább 43 ast vegyél, mert youtube és netflix is jobb rajta. Lényeges az összeg is. Van 100, de 200 ezer feletti is. Természetesen minőségi eltérésekkel. Üdv.

(#49628) rainman72 válasza defymoto (#49620) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Szia
4K mert a full hd szinte már eltünt!
1-2model ami van 43s,lehet még drágább is!
40 col se nagyon van már!
Mivel fehér kell és apple airplay2 nagyon leszükül!
Ez viszont megfelelne neked [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49629) rainman72 válasza defymoto (#49620) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Vagy még az Lgnek van egy modele olcsóbban mint a Samu!
43UN73903 [link]
A Samu amennyivel drágább,annyival szebb is talán,meg a képminősége jobb lesz elvileg!
De már az az Lg is jó képoel rendelkezik!
A 2 közül érdemes választani,többet nem nagyon találtam a szín miatt főleg!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49630) dj79 válasza Veron (#49623) üzenetére


dj79
senior tag

Az U7B 137ezer volt az euronicsban a hét elején, szóval van még mozgástér lefelé. :)

(#49631) B.Marko


B.Marko
lelkes újonc

Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék, hogy van olyan fórum rész/topic ahol tv hibákról lehet kérdezni? Vagy akár itt is tudok segíteni kérni(csak mert a Topic cím nem ezzel kapcsolatos).
Vagy esetleg valaki aki ezen a területen jártas tudna privátban segíteni nekem?

(#49632) Bencus88 válasza B.Marko (#49631) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Ment pm

(#49633) HF77


HF77
őstag

ti melyik mellet döntenétek...és miért pont azt?
58" Philips 58PUS7505
55" Hisense 55A7500F
árban most egy a kettő!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49634) defymoto válasza rainman72 (#49629) üzenetére


defymoto
senior tag

Köszönöm! Pont ezt az LG-t találtam én is.
Megnézem, a hétvégét, hátha lesz valami jó kis akció :)

(#49635) rainman72 válasza HF77 (#49633) üzenetére


rainman72
Topikgazda

A Philips mert az van és látom hogy jó!
De mondtunk már itt az elmult 2 hétben sok mindent,egyik se volt jó :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49636) HF77 válasza rainman72 (#49635) üzenetére


HF77
őstag

ellenkezőleg, sok jó, elfogadható van és nehéz így rábökni a tutira, plusz mindig feljön egy-kettő akcióban is...lásd philips...
nehéz dönteni na... :))

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49637) rainman72 válasza HF77 (#49636) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem mondom hogy hallgass rám,pont inkább saját döntést hozz inkább,ne engem szidj :D
Viszont 130ért most a egyik legjobb
ár/érték az 58s Philips!
És mivel van nálam egy tudom saját tapasztalatból mondani,hogy nagyon jó képminőséggel rendelkezik és nincs bevilágítás se,egyedül az ambi ami hiányzik!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49638) pr3d1


pr3d1
csendes újonc

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Szeretnék egy 4K TV-t 42-46" között. A fő szempont nálam hogy legyen szép képe, a hangot jack csatlakozón keresztül kivezetem, tehát az nem különösebben fontos. Gaming nem releváns. Plusz pont nálam, ha az eszköz jó fájl lejátszási tulajdonságokkal rendelkezik, esetleg támogat DLNA protokollt is.
Tudtok ilyen eszközt ajánlani 120-140k magassábában? Egyébként van valami hátulütője ezeknek a relatív olcsó, 150k alatti 4K televízóknak? Köszönöm a segítségeteket! :)

(#49639) rainman72


rainman72
Topikgazda

Holnap eMag Philips 43PUS7805,ambilight 99.990ft!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49640) rainman72 válasza defymoto (#49634) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az idei Lgk 43"-ba 120e körül vannak,talptól függően!
A középtalpasok kicsivel drágábban!Ez az UN73-74 seria!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49641) defymoto válasza rainman72 (#49639) üzenetére


defymoto
senior tag

Ez tud Airplayt?

(#49642) defymoto


defymoto
senior tag

[link] [link] Ezekről van valakinek véleménye/tapasztalata? Mikori modellek és miért vannak ilyen jó áron?

[ Szerkesztve ]

(#49643) dj79 válasza HF77 (#49633) üzenetére


dj79
senior tag

Vedd meg a philipset, mert annyiért tényleg rendben van az ára.

(#49644) HF77 válasza dj79 (#49643) üzenetére


HF77
őstag

hajlok rá nagyon...(viszont az alzanal nem látok plusz kiterjesztett garancia lehetőséget, létezik hogy nincs?)
holnapi black friday-t még megvárom aztán go! :K

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49645) rainman72 válasza defymoto (#49641) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez alapján nem [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49646) rainman72 válasza dj79 (#49643) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én is azt mondom,itthon van egy falon :D

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49647) baboska válasza AL (#49626) üzenetére


baboska
tag

Egy jó arany középútnak most a 65Q70-et látom egyenlőre.
Hátha valahol kicsit még lejjebb megy az ára 330-ról.
Köszönöm!

(#49648) porker válasza HF77 (#49636) üzenetére


porker
tag

Nehéz biza! És ha "odamész a TV mellé" még nehezebb, mert mást látsz egy kivilágított eladótérben mint amit itt olvasol!

(#49649) Yany


Yany
addikt

Sziasztok,

Általában high-end(ebb) TV-k miatt ugrok ide be, de most szüleimnek szeretnék venni valamit 70e Ft alatt. Van olyan készülék, ami idősebbeknek különösen ajánlott kategória 32"-os méretben? Nem kell okos funkció, csak minél szebb képe (akár sima HD felbontásban) és minél érthetőbb hangja. A távirányító legyen strapabíró és egyszerű.

Van best buy? Főleg most Black Friday szezon alatt érdekelne, de az sem baj, ha nem akciós, csak bevált legyen. Nagyon köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49650) zsozsi


zsozsi
lelkes újonc


zsozsi
lelkes újonc
Sziasztok!
Tv vásárlást tervezek a közeljövőben és szeretném ismét felmérni mi a jó:
Amit keresek és amire:
-Filmnézés HBO go,Netflix, 4K film
-PS5 (2.1 hdmi) meg nem tudom gondolom 120 Hz bár ebben nem vagyok jártas de gondolo kell hozzá
-UPC tv
-50-55 col mivel nagyobb nem fér el
-alacsony input lag
300-400 körül van valami ajánlott vagy meg kellene várni a jövő év elejét (nem sürgös)
Illetve a másik kérdésem
-Hisense 58A7100F vagy 50 ill 43 méretben ajánljátok e filmnézésre illetve xbox one -hoz.
Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.