Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49551) Kiskutya válasza t-joco (#49549) üzenetére


Kiskutya
veterán

Nekem 16m netem van és tökéletes a netflix 4k dolby vision is.

hmm...

(#49552) do3om válasza do3om (#49211) üzenetére


do3om
addikt

Már meg is jött, nem kicsi.

Ha érdekel valami szerelési anyag írj privátot. Eladó Schneider Mágneskapcsoló 18,5kW/38A

(#49553) rainman72


rainman72
Topikgazda

Holnap Philips tvk akció [link] [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49554) Ch4r0n


Ch4r0n
tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy szerintetek egy Panasonic VIERA TX-50EX700E-et érdemes lehet lecserélni egy SAMSUNG QE 55 Q70TATXXH-ra.

Testvéremék tv-t szeretnének venni kb 200 ezer körül, de inkább olcsóbban. Nem kell nekik semmi extra csak néha laptopról játszanának rá filmet.

Én meg kacsingatok az új konzolok felé. Olvasgattam itt a topikban és megtetszett a fentebbi samsung. Úgy látom mindenki pozitívan nyilatkozik róla és jó ár/érték arányú.

Gondolkozom rajta, hogy testvéremnek eladom az én TV-met, őket szerintem bőven kielégíteni filmezni. Végül is én is nagyon szeretem ezt a TV-t és elégedett vagyok vele.
Viszont így akkor eladnám és hozzátennék valamennyit és talán jobban járnék a samsunggal.

Kérdés, hogy szerintetek mennyit ér most a két három éves VIERA TX-50EX700E?
Szerintem még garis, mert 5 év volt rá akkor mikor vettem és akkor 220k volt.

Illetve, hogy érdemes lehet e ráfizetni a különbözetet a SAMSUNG QE 55 Q70TATXXH-ra.
Minőségi javulás lenne? Attól tartók, hogy hiányozna a VA panel feketéje, de ugyanakkor meg szeretem az élénk színeket amiben úgy tudom jó a samsung QLED.

Egyáltalán a ezt a samsungot javasolnátok nekem 240k környékén vagy van jobb választás ha cserélnék ebben az árkategóriában. Mit gondoltok?

(#49555) koppasz1986 válasza rainman72 (#49553) üzenetére


koppasz1986
tag

Na pont ezen gondolkodtam :C

(#49556) mckolly


mckolly
csendes tag

Sziasztok!
Annyira jó olvasni a hozzászólásokban, hogy mennyire profin vágjátok a témát, remélem nekem is tudtok segíteni. :)

TV-t szeretnénk a családba, elsősorban és utolsósorban a gyerekeknek (4-6-9-11 évesek)
- mese/filmnézés külső háttértárolóról
- konzolos játék/mozgás, stb.
- falra valamilyen tartóval
- létezik belőle olyan, aminek nem tükröződik a képernyője?

Nem szándékozom (egyelőre biztos nem) semmiféle online tartalomszolgáltatót igénybe venni, de ha épp a mamánál nyaralnak a gyerekek, nyilván elővennék pár kedvenc filmet, vagy ha engedi a rendszer, játszanék én is valamit a battlenet-en. (de azért ez iszonyú ritka) Azt sem tudom, kellene-e nekem pl. smart TV, azt sem tudom, az miért jobb.

Méretre 50"-os környékén gondoltam, lehet kisebb is, nagyobb is egy-egy lépcsővel, gyerek is van meg hely is, viszont az ablakkal szemben lenne, jó lenne, ha mondjuk a mozgásos játékoknál nem kellene besötétíteni, és nem tükröződne benne minden. Számomra nem fontos, hogy hangzatos nevű gyártó puccos terméke legyen, de elvárnám, hogy pár év garancia legyen rá, és működjön.

Árban kb. 100-150.e-t szánok rá, többet nem.

Köszi a segítséget előre is.

(#49557) KD6-3.7 válasza mckolly (#49556) üzenetére


KD6-3.7
őstag

IPS panel kell a gyerkőcöknek! LG jöhet nyugodt szívvel! Nem vagyok LG-s, majd jön egy tapasztaltabb kolléga és ajánl egyet! :))

(#49558) Veron válasza t-joco (#49549) üzenetére


Veron
őstag

ahogy olvasom 4k filmek bitrátájára 20-25 mbps-t szoktak mondani, így a 90 elvileg simán elég lesz.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49559) Veron válasza rainman72 (#49553) üzenetére


Veron
őstag

:R
a 7505 csak a bluetooth and ambilight hiányában különbözik a 7805-től ugye? ugyanaz a VA panel van bennük az 58" esetében?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49560) akey


akey
csendes tag

Sziasztok,

4K Netflixhez keresnék TV-t 140eFt környékén.
Jelenleg ez a 2 típus tűnik befutónak:
LG 43NANO793NE
Samsung UE43TU8002

Ti melyiket javasolnátok? Esetleg lenne ezeknél jobb vétel is?
Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

(#49561) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Hirtelen felindulásból vettem a MMben egy LG 70UN74003LA tv-t a szülőknek, 210.000-ért.
Tegnap megjött, otthon a nappaliban néztem rajta4 tesztvideót, háát nekem ennél nem kell több. Ajánlom bárkinek. Magunknak is valami ilyesmi lesz.

Itt olvastam sokat, köszi mindenkinek a ki a fórumot életbentartja! :R

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#49562) AL válasza akey (#49560) üzenetére


AL
addikt

Szia. Az LG IPS paneles, a Samsung VA paneles. A nézési távtól és szokásoktól függően ez lényeges. A Fenti összefoglalóban és korábbi leveleimben olvashatsz a panelekről. A VA magas kontrasztot a és jobb feketeszín megjelenítést biztosít, mint az IPS, de kisebb a betekintési szöge, ezért a nézési távtól függően torzulnak a színek.
Ha az IPS mellett döntesz, akkor érdemes megnézni a Sony 43xg7096 ot is. Ez is hasonló áron van. Sokszor a 49 és méretű készülékek sem drágábbak, ha elfér nézd meg azokat is. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#49563) dj79 válasza akey (#49560) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!

Lenne, de mostanában érdemes megvárni a hétvégi / black friday akciókat.

Ha a 43' méret fix, ezekre még érdemes ránézni szerintem a fentieken kívül.

IPS panellel:
Philips 43PUS7505 - nincs hbo go
Philips 43PUS7805 - nincs hbo go, viszont ambilight van
LG43UN7, LG43UN8 széria
Sony KD43XG7096, nincs hbo go, viszont Sony képminőség van :)

VA panellel:
Samsung 43TU8502 - ez kicsit jobb, mint a TU8002, hétvégi akcióban olcsóbb a normális helyeken
Hisense 43A7500F - nincs hbo go

[ Szerkesztve ]

(#49564) HF77 válasza rainman72 (#49553) üzenetére


HF77
őstag

58PUS7505 IPS vagy VA...?
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#49565) rainman72 válasza HF77 (#49564) üzenetére


rainman72
Topikgazda

MVA ami egy altipusa a VA panelnek!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49566) rainman72 válasza Veron (#49559) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Elvileg igen!
Most az 58PUS7505 van nálam,nagyon jó a képminőség,még az sd adás is vállalható,igaz én azokat nem nézem,nem is azért vettem!
Régebbi Philipsembe volt BT de az semmihez se kapcsolódott,az idei remélem jobb :D

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49567) rainman72 válasza dj79 (#49563) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Az MM akció elindult ma,de semmi érdekes,inkább drága :DDD

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49568) dj79 válasza rainman72 (#49567) üzenetére


dj79
senior tag

A mediamarkt minden novemberi hétvégén akciózni fog, ezt már írtam korábban.
Lesz még elvben edigital/emag boxing day is, illetve több irányból is elképzelhető black friday.

(#49569) akey válasza AL (#49562) üzenetére


akey
csendes tag

Kedves AL és DJ79,

Köszönöm szépen a gyors és hasznos segítségnyújtást! :R
Megfogadom a tippeket. Furcsa, hogy egy mai TV-n nincs HBO Go...

(#49570) dj79 válasza akey (#49569) üzenetére


dj79
senior tag

Az hbo go alkalmazás érdekes állatfaj :D
Samsung és LG tévéken van.
Philips és Sony tévéken is van, amennyiben android fut rajtuk, viszont ezek úgy már sajnos drágábbak.

Át kell gondolni, hogy valójában van-e szükség HBO go-ra, IPS vagy VA panel felel meg jobban a tévézési/filmezési szokásoknak, illetve a 43 méret elég lesz-e.
49-50 méretből megint más a merítési lehetőség, ott már nagyobb keverés van a panelokkal is, épp ezért ott más típusok lehetnek az ajánlottak a fentiek függvényében.

(#49571) KardosAttila válasza rainman72 (#49567) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Samsung q77t nem tűnik rossznak 242-ért. A q70t, q75t,q77t között vannak jelentős különbségek?

(#49572) rainman72 válasza KardosAttila (#49571) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Pár napja 235e is volt a Q70T,ezért érdekesek ezek az akciók :DDD
Nem hinném hogy nagy különbség lenne a 3 model között!
Q75 sztem nem itthoni model,talán német piac, a Q77 meg sztem más szín ugyan úgy mint a Q67T

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49573) Aby_2014 válasza KardosAttila (#49571) üzenetére


Aby_2014
aktív tag

Más-más keretszín és a távirányító 77-esnél pl ezüstszínű, és más a távirányítója az is ezüst...

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#49574) KardosAttila válasza rainman72 (#49572) üzenetére


KardosAttila
aktív tag

Tehát nagy különbségek valószínüleg nincsenek, értem, nem is nagyon találtam róla semmit. Mondjuk már átveszem holnap a sony xh9077 tvt, csak sajnos utólag olvastam róla, hogy ott azért vannak gondok a 4k 120hz-el (a sok részlet között elveszve ez elkerülte a figyelmem), lehet hogy azonos áron egy q70t vagy ha a q80t lenne 250 körül jobban megérné, sonyt max visszaküldöm ha úgy alakul.

(#49575) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni, mert a régi TV-m bedöglött, szerencsére még garis volt és le tudom vásárolni az árát új TV-hez a Media Markt-ban.

A kérdésem az lenne, hogy Budapesten melyik üzletbe érdemes bemenni, ahol lehetőség szerint több TV-t meg lehet nézni (QLED, OLED), illetve az eladók is segítőkészek, szakmailag képben vannak?

Köszi

(#49576) balazs025


balazs025
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy van e valakinek tapasztalata a Panasonic tx-40hx830e tv-vel? Érdemes e ilyet venni vagy van jobb, vagy ebben a méretben és árkategoriában teljesen mindegy milyet vesz az ember? Kisebb szobába kerülne, leginkább PS5/Xbox Series X-hez és film nézésre lenne, és egy LG 32LS570S váltana.

(#49577) zsozsi


zsozsi
lelkes újonc

Sziasztok!

Tv vásárlást tervezek a közeljövőben és szeretném ismét felmérni mi a jó:
Amit keresek és amire:
-Filmnézés HBO go,Netflix, 4K film
-PS5 (2.1 hdmi) meg nem tudom gondolom 120 Hz bár ebben nem vagyok jártas de gondolo kell hozzá
-UPC tv
-50-55 col mivel nagyobb nem fér el
-alacsony input lag
300-400 körül van valami ajánlott vagy meg kellene várni a jövő év elejét (nem sürgös)

Illetve a másik kérdésem
-Hisense 58A7100F vagy 50 ill 43 méretben ajánljátok e filmnézésre illetve xbox one -hoz.

Köszönöm

(#49578) Veron


Veron
őstag

ezt csak úgy itt hagyom viccnek az ára miatt. nehogy megvegye valaki 100ezer Ft-os felárral!!! :) [Hisense occsóért]

viszont az LG 50nano793 szerintem jó áron van alzában: [link]

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49579) varadigabor


varadigabor
senior tag

Szia
Van olyan tv ami 4K HDR és 120hz? Pár napja keresgélek de nem találok :D vagy mi ajánlott játékhoz?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49580) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Sziasztok!
Új tv vásárlás előtt állok, ki is néztem, és szeretném kérni a tanácsotokat. A használat nagyon egyszerű, Playstation 5 miatt szeretnék venni és egyetlen elvárásom van, hogy a ps maximálisan kihasználja. Ki is néztem a számomra megfelelő tévét, [link] most egy kis akció is van rá. Gondolkoztam a cx-ben is, de néztem sok videót leírást és nem látom értelmét hogy plusz 100K-t költsek rá ha ez is tökéletesen megfelel a célnak. Nagoyn szépen köszönöm a válaszokat! :R

(#49581) mckolly válasza KD6-3.7 (#49557) üzenetére


mckolly
csendes tag

Köszi szépen, tetszenek az LG-k, de iszonyat választék van belőlük, legalábbis számomra úgy tűnik. Várok, hátha valaki segít konkrét verziókkal.
Ezeket nézegettem, de számomra ugyanolyan mind,
LG 49UN73903LE
LG 50UN70003LA
LG 50NANO793NE

(#49582) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

Korábban kiszemelt Samu Q70T tévé nem fér el 55-ös méretben, kisebb viszont nincs. Szóval ismét tanácsot szeretnék kérni, 50-es tv-t keresek világos nappaliba, kb 2.5-3 m távolságból filmezésre és PS játékra használnám. Árban olyan 200 E Ft körül maradnék. Esetleg a fentebb említett LG NanoCell 50NANO793NE ?

(#49583) rainman72 válasza varadigabor (#49579) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hisense 55-65U8B vagy 55-65U8QF
Sony 49XG8396
Samu Q70T

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#49584) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!
Van esetleg valami tippetek arra, hogy milyen módon lehetne a gipszkarton mögött elvezetett kábelek bemenetét kulturáltabbá tenni?
Az egyik lyukat takarja a TV, de a másikra valamennyire rálátni és jó lenne normálisan megcsinálni.
A cél, hogy ne legyen akkora lyuk a kábelek körül, de ha szükséges, azért tudjak kábelt cserélni.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#49585) k-adi válasza rainman72 (#49525) üzenetére


k-adi
nagyúr

köszi a részletes választ!

közben egyeztettünk, lehet feltoljuk az árkeretünket 300-350k-ig, ebben az ársávban esetleg tudnál mondani szintén pár példát 50, 55 colosokra? (sajna 58 már nagy, nem férne fel a falra még az 55 is necces)

(#49586) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Sziasztok!

Haver tv vasarlas elott all, ps5-hoz kellene, a 3 kozul melyik tv-nek van a legkisebb input lag-ja? Sajnos hivatalos adatokat egyiknel se talaltam.

Philips 65PUS7805
LG 60UN71003LB
SONY BRAVIA KD-65XG7096BAEP

Illetve ha nem ezek, akkor mi ajanlott ami max 200 ezerbe megall 60-65os meretben?

Koszi :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49587) KD6-3.7 válasza agyhalal (#49584) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Vannak különféle fali kábel átvezető aljzatok, általában kör alakú lyukat kell neki vágni, 68mm-esbe már bele megy a gipszkarton szerelő doboz és arra lehet rögzíteni a műanyag keretet, kivezetőt.
[link] például

(#49588) agyhalal válasza KD6-3.7 (#49587) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Köszönöm a választ :)

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#49589) nagy_attila_


nagy_attila_
friss újonc

Sziasztok!
Kicsit utánanéztem a lehetőségeimnek 50" és 150k környéki áron.
Rtingen keresgettem, LG UN7300 és LG NANO 79 szériák amik beleférnek és jókat írnak.
Szerintetek melyik lehet jobb válsztás? játékra és filmnézésre lesz kb 3m-ről.
Köszi! :)

(#49590) scope2007 válasza GeryFlash (#49586) üzenetére


scope2007
addikt

Ezt nézd itt még olcsóbb is a nagyobb :)
[link]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#49591) GeryFlash válasza scope2007 (#49590) üzenetére


GeryFlash
veterán

:R :R Kozben rting-sen talalt olyat hogy az LG Un7300 seria az elvileg nagyon alacsony input laggal rendelkezik, ezzel es az alzas linkeddel meg is lett a megfejtes, koszi :R

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49592) Veron


Veron
őstag

nem lehet valahol eleve kalibrálva vásárolni a TV-t? mint a monitoroknál: kibontják, valami díjért bekalibrálják és utána szállítják ki.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49593) Kaba válasza Veron (#49592) üzenetére


Kaba
veterán

Nem lenne sok értelme,mivel ez eléggé szubjektív,hogy kinek mi tetszik.

(#49594) dejv


dejv
tag

sziasztok,
bocsi, hogy kb. ugyanazt a kérdést teszem fel, mint sokan előttem, de nem találtam olyan threadet, ahol az összes parameter egyezett volna:

- 65"
- félig fényes szoba, kevés direkt napfény, főleg szemből, de esetenként keresztirányból is nézve
- scope: Netflix, 4K filmek, valószínűleg PS5 később
- budget: ~450k huf

Eddig LG-CXben gondolkoztam, de nem használnám ki a TV-t kellően ahhoz, hogy ár/érték szempontjából jó vétel legyen számomra IMHO, ezért olcsóbb TV-t szeretnék.
Tudnátok ajánlani valami kevésbé drága készüléket, ami megfelelő lenne számomra?

előre is köszi!

(#49595) CptDonny


CptDonny
újonc

Sziasztok!

TV-t keresek, ~150k környékén (+/- 20k), főleg konzol lenne rákötve és filmnézésre lenne használva.
Egy elég világos nappaliba kerülne, ahonnan szemből jön a fény, de cserébe a nagy betekintési szög nem kritérium.
Tudnátok valamit javasolni?

Köszi előre is. :)

(#49596) Veron válasza Kaba (#49593) üzenetére


Veron
őstag

kalibráló eszközzel gondoltam, nem szemre

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#49597) Kiskutya válasza Veron (#49596) üzenetére


Kiskutya
veterán

Az se biztos hogy neked tetszene. Én eddig amiket próbáltam neten talált kalibrált értékeket a régebbi tévéimen egyik se tetszett. Nekem túl sötét és meleg. Az élesség meg alapból 0 szinte mindig én azért ha nem is sokat olyan 15-20-ig fel szoktam húzni.

hmm...

(#49598) ati700


ati700
csendes tag

Sziasztok!

TV csere előtt állok jelenleg amit használok : Samsung EU55RU7022. Egyetlen problémám van vele a HDR. egyszerűen semmilyen. Csak játékra van haszálva PC-vel összekötve amolyan monitorként egy HDMI 2.0-al. Ajánlanátok nekem max 250k-ig , 55"-ban alternatívát? A fő szempont hogy az árához mérten legjobb HDR képességű legyyen. A 120Hz hidegen hagy. Nyílván hogyha van alatta árban viszonylag jó minőségű TV szivesen meghallgatom. Márka hűtlen vagyok! Amit egyébként én néztem :
- Samsung Q7TA
- LG Nano863NA

Köszönöm előre is ! :R

(#49599) Kiskutya válasza ati700 (#49598) üzenetére


Kiskutya
veterán

HDR biztos hogy jobb lesz a samsungon! Volt 250be akciózva 55-ös xh9-es sorozat sony nemtom lehet e még kapni esetleg ő lenne a jobb!

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#49600) dj79 válasza Veron (#49596) üzenetére


dj79
senior tag

Feleslegesnek gondolom. Napokat töltöttem azzal, hogy bemenetenként beállítsam a szememnek és fényviszonynak megfelelő üzemmódokat :DDD

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.