Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88952) Quadgame94


Quadgame94
senior tag

(rögzített hsz)

Szerintem zárjuk le a témát! Ugyanis az eredeti témától már nagyon eltértünk (65G4 v 65G3). Konkrét termékekről beszéljünk, de ne dobáljunk be random árakat, meg random méreteket, hogy mi éri meg és mi nem. Ez a kérdés konkrétan felmerült. Akinek van érve a G4 +500 ezres felára mellett az írja meg a kérdezőnek.

Az nem érv, hogy "van aki a legújabbat akarja".

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#47901) azelsomillio válasza katona84 (#47894) üzenetére


azelsomillio
csendes tag

Nekem ebbol az a tanulsag, hogy erdemes eloben megnezni a tv-ket, mert nem minden a specifikacio. Az a samsung szerintem minimum pariban volt a hisense-szel, de lehet hogy vakteszten meg nyert Is volna. Nyilvan rovid es nem ugyanaz a video, meg nem a nappaliban levo fenyviszonyok stb... de tanulsagos

[ Szerkesztve ]

(#47902) rainman72 válasza Blas109 (#47891) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hali
Mire kell a tv attól függ!
Ha nem használod sokat netezésre,és elég a Netflix-Youtube páros akkor jó a DP600,ha többre vágysz,Plex,HBO GO,meg a sok app ami androidra van akkor marad a full hds változat!
Amugy én személy szerint jobban örültem vna a droidnak!
Van itthon két saját op.rendszeres TCL,az egyik szülőknél egy 50DP600-s,jó kis tv amugy ennyiért,az 55s változata pl 105e az edigiben!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47903) rainman72 válasza Radioactive (#47899) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Már nem akciózza,éjfélkor lejárt!
Amennyi most annyiért meg sok!
Esteleg az 58s sztem az is drága [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47904) rainman72


rainman72
Topikgazda

1-2 jobb ár az eMagról!
Philips 65PUS7805 [link] Philips 58PUS7805 [link]
Philips 70PUS7505 [link] Philips 58PUS7505 [link]
Samu 43TU8502 [link]
TCL 55C715 [link]

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47905) gabika1972


gabika1972
tag

lg 49 nano 813na [link]
A véleményetekre lennék kíváncsi, lányomnak lenne az új tévéje. Köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

(#47906) gyogyeger


gyogyeger
csendes tag

Sziasztok.
Samsung QE55Q80T vagy LG 55CX?

(#47907) Csandi válasza gyogyeger (#47906) üzenetére


Csandi
őstag

Sötét szobába? CX

(#47908) gyogyeger válasza Csandi (#47907) üzenetére


gyogyeger
csendes tag

A Samu az nyílván kontrsztosabb?

(#47909) Csandi válasza gyogyeger (#47908) üzenetére


Csandi
őstag

Nem, a CX kontrasztosabb, mert OLED. A Samunak magasabb a fényereje sokkal.

(#47910) gyogyeger válasza Csandi (#47909) üzenetére


gyogyeger
csendes tag

Van egy C9-em. Volt egy Samu Q7-esem. A Samunak szerintem kontrsztosabb a képe. Nem értem.

(#47911) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, 2 kérdés:
- A nagyobb méretű TV-ket (mondjuk 60-75 és fölfelé) hogyan hozzátok el a boltból? Vagy ilyet csak kiszállításra érdemes kérni? Az merült fel bennem, hogy ezeknek olyan széles a doboza, hogy keresztben sem fér el egy átlag autóban. És akkor a súlyról nem is beszélve, hogy ezek nem 1 emberes tételek.
De még ha a futár ki is szállítja vétel esetén, a 14 napon belüli elállás vagy garanciális probléma esetén hogy viszitek el a boltba?

- Tudom, hogy senki nem jós, de Black Friday alatt mennyire durva akciók szoktak lenni TV fronton? Én korábban csak telókat meg konzolokat néztem BF alatt, ezért nem vágom a TV-s tapasztalatokat.
(Zárójelben megjegyzem, hogy nemrég egy Media Markt-os eladó azt mondta, hog a covid miatt eléggé felborult az akciók rendje, és olyan kedvezmények vannak egy random hétvégén is, hogy attól szerinte nem lesz nagyobb BF alatt sem.)

(#47912) kzkz válasza Mauzes (#47911) üzenetére


kzkz
őstag

Így :) a 65-ös még épp befér, az árukiadó segít berakni. Egyedül macerás cipelni, de megoldható, de jobb ha otthon is valaki.

Vissza is így vittem, a másikat már MM futár hozta, és betette ajtón belülre.

Ha ezt vissza kéne küldenem, akkor nem tudom hogyan működik...

[ Szerkesztve ]

(#47913) Rolly válasza kzkz (#47912) üzenetére


Rolly
veterán

nem úgy van hogy tvt fektetve nem szállítunk? :)

(#47914) stilo18 válasza Csandi (#47909) üzenetére


stilo18
addikt

Még azt se mondanám, hogy magasabb a fényereje, sokkal meg pláne nem.
700-800 nit a max fényereje mind a két modellnek, panelszórás ide vagy oda...

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#47915) stilo18 válasza gyogyeger (#47910) üzenetére


stilo18
addikt

Ezt amúgy én sem.
A Q7 natív kontrasztaránya olyan 5000:1-hez környékén lehet, az oledé a 0 nites fekete okán ugye végtelen...

Nem a színtelítettségre gondolsz?

Nekem van itthon 8-as szériás Samsungom, meg C9 is és hát... Az oled azért más világ.

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#47916) Gino20 válasza azelsomillio (#47890) üzenetére


Gino20
őstag

Ahogy írták MM-ben 65" U8QF és ha jól emlékszem 55" U7QF van, de ezek szerint már mindegy :) . A Q70T talán más kat, ahogy azt a ~60-70 ezer Ft-os árkülönbség is sugallja. Amikor Én nézegettem ~170k volt az U7QF. Annyit szerintem megér, de persze ha már 200 körül menne és más márkánál meg jön egy jó akció, akkor az már más sztori :) . Amúgy nappalimban samu TV van és hát a samunak jellemzően túlszaturált a képe (kalibrálással orvosolható) és lehet ez vonzotta a szemed :)
Ahogy elmézem, most nem mennek olyan jó áron ezek az UQF TV-k csak a 65" U7

(#47917) omg


omg
csendes tag

Sziasztok! Samsung QE50Q60TAU tvről szeretnék véleményt kérni. Tv,és filmnézésre használnám, szemből nézve. Ha valaki ilyen tvt használ,megköszönném ha leírná a véleményét!
HBO GO csak a Samsung,és az Lg tvk-en "fut"?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#47918) rainman72 válasza omg (#47917) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Hbo Go csak Lg vagy Samu,vagy más márka androidos változata!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47919) kzkz válasza Rolly (#47913) üzenetére


kzkz
őstag

Én úgy tudtam, hogy hűtőt nem szállítunk fektetve :)

(#47920) Rolly válasza kzkz (#47919) üzenetére


Rolly
veterán

Nekem anno azt mondták - 37 "-os tévénél, hogy azért nem szabad fektetve szállítani mert egy fekvőrendőr / kátyú árthat a TVnek :)

(#47921) DonDennis


DonDennis
senior tag

Sziasztok, az LG 86UN85003LA és a Sony Bravia KD-85XH9096B között van szembeötlő különbség? Ha jól látom mind kettőn van 2db HDMI 2.1, szóval új konzol generációkra mind kettő alkalmas lehet. Az LG mellett szól, hogy olcsóbb picit és nagyobb, vagy jobb a Sony?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#47922) JockeyEwing


JockeyEwing
aktív tag

Sziasztok

Ezeknek a mostani TV-knek milyen a felskálázása? Egyenlőre rengeteg tartalom csak 1080p-s , amit néznék rajta, vagy játszanék, ezért fontos lenne, hogy normálisan nézzen ki. Döntően két márka, LG és Samsung lenne az esélyes. Az egyik a Samsung UE65TU8002 a másik pedig az LG SM8050PLA volna. Mi a véleményetek a 4k felskálázásról, illetve úgy általában véve? ( egy LG 49LH630V -t váltana le )

(#47923) AL válasza DonDennis (#47921) üzenetére


AL
addikt

Szia. Nagy különbségek vannak. A Sony VA, az LG IPS paneles. A panelekről a fenti összefoglalóban is olvashatsz. Üdv.

(#47924) Gino20 válasza DonDennis (#47921) üzenetére


Gino20
őstag

Az LG IPS panelos még a Sony VA, így a betekintési szöget leszámítva nagyjából szinte mindenben jobb a Sony [link] úgy, hogy a tesztben szereplő LG spec alapján még jobb is [link] mint a 86UN85003LA

(#47925) Mauzes


Mauzes
őstag

Szerintetek szabad TV-t venni ilyen "sufni" üzletektől, mint mondjuk tvmuszaki.hu ? Elvileg új, outlet, használt cuccokat is árulnak. Feltételezem, hogy olyasmi lehet, mint mondjuk hardveraprón vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#47926) DonDennis válasza Gino20 (#47924) üzenetére


DonDennis
senior tag

Köszönöm a linket, igen én is néztem ezt a Nano LG-t de ez már 1.2millió :B . Viszont a "szinte mindenben jobb a Sony" az mit takar? Tehát megéri a 250.000Ft-os felárat?

"Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

(#47927) gellei


gellei
aktív tag

Tv nézéshez, főleg meccs, mkv nézés főleg este, 43 coll Ezekkel a parméterekkel szeretnék tv t venni 130k körül.
43xg7077
43wf665
43tu8502
Ezek a kiszmeltek. Ki melyiket ajánlaná? A fekete lenne fontos, meg a mozgás. Ha jól tudom ebben a méretben csak a samu va panel. Ips en gyenge a fekete. Sony felé hajlanék, nem muszáj 4k. Pus7805 nekem szürke volt, mrg nagyon bevilágított.

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#47928) Gino20 válasza DonDennis (#47926) üzenetére


Gino20
őstag

1.2? :D Az jó, mert teszt alapján nekem szimpatikusabb a 850k-s Sony :) .
Érdemes lenne végig olvasni a linkelt tesztet ;) (ha angol kevésbé, akkor pl chrome automatikus fordítással is jó lehet)
A fő különbség, amit előttem is írtak, hogy az egyik IPS a másik VA (összefoglaló). IPS pl jobb betekintési szög, de gyengébb kontraszt és a fekete lehet inkább csak sötét szürke lesz. VA típustól függően, de IPS-hez képest gyengébb betekintési szög, de ott a fekete ha nem is OLED, de tud szép lenni. Ha tesztben legörgetsz látható, hogy mire is gondolok.
Az LG 8bit + FRC a Sony 10bit, vagyis a 10 bit valósan jóval több színárnyalat használatára képes, de a 8bit esetén a + FRC is a 10bit-el azonos színt hivatott létrehozni, de ,,varázslással" (mondjuk ez talán kevésbé szembe tűnő, főleg ha egy jó panelos 8bit frc-ről van szó). A VA panel miatt sokkal jobb kontraszt. A Sony FALD kijelzős, ami kb LCD vonalon a legjobbnak nevezhető, stb, stb, stb - rtings, rtings, rtings :)
Az, hogy ez megér-e 230k-s (emagos árakat tekintve) különbözetet, azt neked kell eldöntened. Ezek a típusok jó esetben szerintem az MM-ben megnézhetőek. Ha van rá lehetőséged (850k esetén kerítenék rá) menj el és nézd meg, plusz akár vigyél magaddal akár pendrive-on kisebb méretű, de 4K-s saját tartalmakat, vagy bármit, ami nem az üzlet által lejátszott demó ;)

(#47929) vonSux


vonSux
őstag

Sony XH90 ill. ZH8, Z8H 4k 120fps frissítése érkezik...majd.

(#47930) Land válasza Piftuka (#47228) üzenetére


Land
veterán

Köszi, megvásárolva.

Már csak a garanciát kell tisztáznom velük, mivel 2019 szeptemberi a pecsét a jótálláson.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#47931) mkbla


mkbla
senior tag

Sziasztok,

sajna kicsit mecsúztam ezzel a tv vásárlással, aztán nem sikerült megvenni a kiszemelt tv-t,egyelőre nem sietek sehova, nem tudom érdmes-e várni vmi nagyobb akciót vagy inkább csapjak le valamire?

Gondolkoztam azon is , hogy a korábban kiszemelt LG 65SM8500PLA helyett inkább veszek esetleg egy kisebb 55-ös új idei nano863 vagy valami hasonló szériás tévét, esetleg jobban megrázom magam és az oled felé hajlok. igaz azok már olyan 350 körül mozognak, míg a korábban említett uj nanocellásak 100-al olcsóbbak...

Csak ezt nem tudom mi a különbség van akár az 55B9PLA vagy egy 55C9SLA között, amiket én néztem azok a régiók pl, meg a 9 h 2019-es. :F Ilyen korábbi 55C7PLA 55B8SLA egyéb tipusokban nem is gonodlkoztam.

Habár az androiddal kapcsolatban még mindig vannak kétségeim, de pl a sony 65 XH80 képe is tetszene.

Bocsi ha kicsit túl gondolom most ezeket, de valahogy nagyon át szoktam rágni mielőtt döntenék. Vannak az oled tv-k annyival jobbek és szebbek mint amivel drágábbak?

Köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzászólást és a türelmet :R

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#47932) mkbla válasza mkbla (#47931) üzenetére


mkbla
senior tag

+1 kérdés: Sharp Tv-kről mi a vélemény?

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#47933) rainman72 válasza mkbla (#47932) üzenetére


rainman72
Topikgazda

[link] Teszt!

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47934) kzkz válasza rainman72 (#47933) üzenetére


kzkz
őstag

Ez így 65-ös méretben 178e-ért nem tűnik rossz vételnek a teszt alapján. Kár, hogy kispórolták a RAM-ot alóla, bár ha nem játékra kell, akkor épp elég...

[ Szerkesztve ]

(#47935) AL válasza Mauzes (#47925) üzenetére


AL
addikt

Szia. Szinte mind régi maradék, vagy javított szerintem és nem írja, hogy mennyi garanciát ad. Én félek az ilyen üzletektől. Régebben már próbáltam hasonló helyen vásárolni, de 2 szer is vissza kellett vinni, majd visszakértem a pénzt. Biztos vannak akiknek sikerült jó vásárt csinálni, de jól meg kell nézni mindent. Szervizeltetés és a garancia fontos. Ha ők javítják hiba esetén, akkor az is rizikós. Üdv

(#47936) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Egy ismerősöm kért tőlem segítséget. 65”-75” TV-t szeretne venni max 400e körül. Mik az ajánlott modellek ebben a kategóriában?

Vegyes használat lenne, TV, film, játékok. Ami szempont hogy többen is néznék így a betekintési szög fontos lenne. 120 Hz is jó ha van a játék miatt.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#47937) rainman72 válasza Chosen (#47936) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ha fontos a betekintési szög akkor IPS paneles tv kéne!
120hz-s tvk eltüntekek,minden márkánál Lcd-ben!
Ami maradt Lg 75UN85003
Vannak az Lg-nek még ebben a méretben,de nem 120hz:
75UM7050,75UN71003,
75UN81003
.
A 65"-os tv-i is IPS panelesek
Itt nézelődhetsz [link]
Ajánlottabb minél magasabb tipus szám
65UN74003 vagy 65UN81003

Sonynál IPS a 65-75XG8096 ez az ami még elfogadható áron van jelenleg!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47938) Kender23 válasza mkbla (#47931) üzenetére


Kender23
aktív tag

Szia és mindenképpen LG és Sony jöhet szóba?
Fontos lenne az ips panel?
Gondolom nem csak szemből néznéd a tv-t!?
Konzolt is használnál rajta?
Egyébként nekem is Lg-t használtam 7 évig és nano86 volt az új terv.

[ Szerkesztve ]

Most annakokáért mit késedelmezel? Kelj fel és keresztelkedjél meg és mosd le a te bűneidet, segítségül híván az Úrnak nevét.

(#47939) rainman72 válasza Chosen (#47936) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Javitanám magam,a Sony 75XG8096 VA paneles,bocsi :R
Mondjuk attól még lehet jó :DDD
Viszont IPS 120hz Sony ez [link]
és a 65XG8596

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47940) Mauzes válasza AL (#47935) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, a 14 napos elállás miatt én is hajlok rá, hogy kipróbáljam, és akkor legfeljebb egy későbbi probléma esetén lehet gebasz.

Egyébként ha fóliás, újnak írt TV-t árulnak, akkor az biztosan új? Vagy pedig javítás, korábbi visszavitel után is újra tudják úgy fóliázni, mintha új lenne? Mert ha tényleg bontatlan új, akkor azért az hasonló ahhoz, mintha boltban vennél egy újat.

(#47941) AL válasza Mauzes (#47940) üzenetére


AL
addikt

Nézd meg az Árukeresőn is az árakat. Nehogy néhány Forintért kockáztass. A garanciát is le kell tisztázni és fontos, hogy adnak e vissza pénzt, ha visszaviszed. Nem tudom, hogy le tudod e ellenőrizni, hogy új e. Szerintem szervíz nem szokott fóliázni úgy, mint a gyár, de nézd át jó alaposan. Biztos a legtöbb Kereskedő becsületes, de az ember a sok zsiványság miatt már hitetlenné válik. Üdv.

(#47942) gellei


gellei
aktív tag

Erre vki?
"Tv nézéshez, főleg meccs, mkv nézés főleg este, 43 coll Ezekkel a parméterekkel szeretnék tv t venni 130k körül.
43xg7077
43wf665
43tu8502
Ezek a kiszmeltek. Ki melyiket ajánlaná? A fekete lenne fontos, meg a mozgás. Ha jól tudom ebben a méretben csak a samu va panel. Ips en gyenge a fekete. Sony felé hajlanék, nem muszáj 4k. Pus7805 nekem szürke volt, mrg nagyon bevilágított."

„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

(#47943) Viktor S


Viktor S
csendes tag

Egy, némileg szokatlan területre keresnék TV-t. Egy napfényes boncterembe akarunk demonstrációra telepíteni egyet. A keret 200-250 ezer.
A fontos tulajdonságok:
- széles betekintési szög
- nagy fényerő
- nagy méret
- vesa felfogatás

Nem kell tökéletes fekete, okos tv, jó hangrendszer. Ips glow sem zavarna.

(#47944) rainman72 válasza Viktor S (#47943) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Ez most komoly,mármint a helyszín? :Y
Ez a 2 Lg megfelel a leirásodnak! [link] [link]
Vagy ez a Philips [link]
Ebben az árban a fényerő is átlagos 350-400nitde fényes,napos helyre elegendő!
Mind3 IPS panel,nagy betekintési szög,nem fakul oldarol!
A hang az szinte minden tvnél átlagos lesz!
A nagyobb 70s tvk már VA panelesek!

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#47945) mkbla válasza Kender23 (#47938) üzenetére


mkbla
senior tag

Szia,

Nos nagyon sok eldzsí párti emberke csak ezt javasolja körülöttem. A Fórumon még mondták a sonyt, végül is bele lehetne vágni abba is, csak félek az androidól... A samsungot senki nem ajánlja.
Nagyjából 3-3,5 méterre van a kanapé, lehet többen is nézzük, ha megveszem a ps5-öt akkor mindenképp fogjuk, jelenleg ps4 pro-val játszok. Falra szerelhetó kellene mindenképp. Mondjuk az íroasztal az közel lesz a tvhez ,de nem lényeg sztem... Ajánlottak még TLC-t is
Mit ajánlanál?

rainman72 köszi, esetleg vmi tapasztalat? :)

AL és Mauzes , ez a kérdés most engem is foglalkoztat, ahogy megnéztem a kínálatot, a gyanúsan olcsó tv-k mind hibásak. oda is van írva, pixel csík beégés stb... Viszont ami nincs odaírva azok elvileg akkor jók, vagy javítottak... vagy ujra gyártottak...? nem tudom. A garancia viszont érdekes dolog. Eléggé sufni boltnak tűnik... fene tudja... Nagyjából minden olcsóbb legalább 10-20 ezerrel ahogynézegetem. Garancia is csak egy év van amit én kinéztem, de pl aki használtan akarta adni azon másfél volt, tehát akkor az is legalább kettővel indult... Felhívtam őket, normálisnak tűnt a gyerek, azt mondta a tv-ből mindenféle van, hibás, újracsomagolt, csomagolás sérült stb, garanciát ők adnak rá..

[ Szerkesztve ]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#47946) Max_218


Max_218
tag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok,igazából fekete péntek környékére időzítve,lehet kicsivel előtt mielőtt feltolják mesterségesen az árakat.

A Keretem rá nagyjából 100-150közötti ár lenne. Filmek,Youtube és játékra venném. Nem muszáj ilyen olyan "gamer " funkció.

A mostani tv-m PC-hez van használva egy LG6047 .
Ez helyett keresnék egy újabbat,ami fontos hogy 43-colnál nem szeretnék nagyobbat,kivéve ha 10-ezer forint a plusz kiadás rá.Mert kb másfél méterről nézném.
Amiket néztem azok LG és egy samsung. De szóba jöhet bármi más típus is,ha lehet akkor a 2 gyártó vonalán maradva.

.

[ Szerkesztve ]

(#47947) Mauzes válasza mkbla (#47945) üzenetére


Mauzes
őstag

Igen, az eladó cég/bolt adja a törvény szerint is kötelező jótállást, azt hiszem 12 hónapnak kell lennie. Amúgy a cég az régóta működik, elvileg nincs eljárás alatt vagy ilyesmi. Vásárlási feltételek korrekten leírva, 14 napos elállási jog, stb. Én hardveraprón találtam rájuk, ott a tagnak sok pozitív értékelése van és nincs egy negatív sem.

(#47949) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok.
Nem értek az okos tv-k hez, még soha nem volt, viszont most kéne. Ezért van 1 kérdésem. Az okos TV-k általánosságban tudják azt, hogy wifi kapcsolattal, az otthoni Synology nasról mondjuk vlc-vel, filmet játszanak le? Az sem baj ha nem VLC, csak 1 példát mondtam. A feliratokat kezelje, ez a lényeg. (Amire még szükségem van, az a netflix. De az gondolom már alap dolog.) Köszi a válaszokat.

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#47950) butch3r válasza headhunter (#47948) üzenetére


butch3r
senior tag

sony x900h már nincs is...
btw valahol megtudom nézni, sony samsung lg-nek nem zetközi garija van e?
ha amazonról veszek tv-t azt tudom itthon szervizeltetni (garnciában)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.