Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#801) franc0 válasza B-L-A-C-K (#797) üzenetére


franc0
őstag

Nem kell vele foglalkozni.
Garancia bolttól függ inkább. Kb annyi az elromlás esélye, mintha vinyót vennél.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#802) B-L-A-C-K válasza franc0 (#801) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Még annyi hogy melegedése hasonló egy vinyóéval?

A garanciát nem a gyártó határozza meg hanem a bolt? Mert ha a gyártó akkor csak nem mind1 milyet veszek, mert ha teljesítményben egyforma is, de garancia tekintetében nem mind1 hogy 1 vagy 3 év nem? :U

[ Szerkesztve ]

(#803) franc0 válasza B-L-A-C-K (#802) üzenetére


franc0
őstag

Nem melegszik annyira.

Én még nem hallottam olyan SSD-ről, amire a gyár 3 évnél kevesebbet adna. Az hogy a bolt mit cigánykodik össze, más kérdés.
Van néhány (Intelek egyes szériái, Vertex4), amire 5 év jár.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#804) B-L-A-C-K válasza franc0 (#803) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Értem, hát nagyon szépen köszönöm a sok segítséget.

További szép napot...;)

(#806) #31757056 válasza Balinov (#798) üzenetére


#31757056
törölt tag

Meg nem de ez nagyon jo, 15 fonttal is olcsobb egy Samsung 128-as mint az amazon-on. Koszi :R

(#807) Balinov válasza #31757056 (#806) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, nekem multheten free delivery volt, UK-bol a Royal Mail hozta, 3 munkanapra. Erdemes feliratkozni a hirlevelukre, FB-jukre, mert neha qrva jo akciok vannak. Jo valogatast. ;)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#808) #31757056 válasza Balinov (#807) üzenetére


#31757056
törölt tag

Koszi, habar sajna ugy tunik egyelore megsem lesz SSD. Ma jott meg a HDD Caddy-m, Szencsenbol rendeltem, de nem mukodik. Tobb mint 2 het volt mig ideert. Az volt az eredeti tervem, hogy az SSD lenne a rendszer vinyo, a HDD meg menne ki a Caddy-be de mivel nem jo a Caddy igy az SSD-vel egyedul meg nem vagyok el, mert nincs hely egy masik lemeznek odabent gyarilag.

(#809) terencehill


terencehill
tag

sziasztok!
szeretném lecserélni a notimból a vinyot ssd-re az lenne a kérdésem, hogy ha a notiba sata2 van és veszek egy ilyet [ssd-t] akkor a megadott sebességet kitudom használni (mivel olvasom hogy ez sata3-as).
valamint érdekelne hogy miután kicserélném kell valamit csinálni vele vagy simán telepítem a windowst és megy is?

---

(#810) lupus_l válasza terencehill (#809) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Visszafele kompatibilis a SATA szabvány, így a SATA3-as SSD megy a SATA2-es notival is (nálam is így van). A sebesség nagyon érezhető lesz, természetesen annyira, amennyit a SATA2 elbír.

Windows telepítés, stb minden úgy megy, mint egy sima, üres vinyóval :)
Én tegnap telepítettem 120GB-os AGILITY 3-ra Windows 7-et. Megvan a WOW-érzés :)

[ Szerkesztve ]

(#811) Declare válasza Declare (#799) üzenetére


Declare
őstag

msata SSD ügyben valaki? :F

(#812) terencehill válasza lupus_l (#810) üzenetére


terencehill
tag

köszi, amúgy azért kérdem ezt sata2 -3 dolgot mert amit kinéztem annak a gyártói adatai ezek: (R/W: 525/475 MB/s) de gondolom ezek amúgy se főleg sata 2 -vel nem valósak szóval akkor nézegethetek kisebb teljesítményt? kb. milyet érdemes amúgy venni? 60Gb-sra lenne szükségem

---

(#813) lupus_l válasza terencehill (#812) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Eleinte én is 60GB-osban gondolkodtam, de inkább egy 120-asba ruháztam be (én ezt javaslom). Tegnapi telepítéssel 50GB-ot sikerült belaknom Windows 7 mellett, a régi vinyómat pedig áttettem a DVD író/olvasó helyére egy Hard drive caddy segítségével.

Az első posztban ajánlott vinyókat érdemes nézni, az AGILITY 3 az egyik legjobb ár/érték arányú. Szvsz azzal jól jársz :)

Innen rendeltem, az átlagosnál jobb árakkal dolgoznak

[ Szerkesztve ]

(#814) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy melyik SSD tudna jó szolgálatot tenni hosszú távon a gépemben. ASRock GM-PRO3 típusú alaplapom van SATA3-as csatlakozókkal.

Egy olyan SSD-t szeretnék, amely el van látva a Garbage Collector funkcióval, ugyanis WinXp és Ubuntu is futna rajta. Tehát minimum 60GB kell. Kábé 25e forintot áldoznék rá.

A segítséget előre is köszönöm! :R

Üdv.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#815) terencehill válasza lupus_l (#813) üzenetére


terencehill
tag

és még egy utolsó kérdésem, hogy particionálás ugyanúgy működik? két 30gigás ra osztanám. És olvastam hogy valamennyi helyett üresen kell ugye hagyni?

---

(#816) mobal


mobal
MODERÁTOR

Helló!

10% szabad helynek ugye kell lennie az SSD -n. Ez elérhető úgy, hogy mondjuk a 128 Gb -ból csak 115.2 Gb helyet foglalok le?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#817) lupus_l válasza terencehill (#815) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Igen, ugyan úgy működik. Én pont a mérete miatt csak a rendszerrel és programokkal használom, ezért csak 1 windowsos partició van (plusz a telepítésnél automatikusan létrehozott rejtett).

(#818) odrif válasza mobal (#816) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Én azt olvastam itt hogy az élettartam garancia miatt ajánlott.

20 éve a Prohardveren

(#819) dunc


dunc
nagyúr

Sziasztok adott egy OCZ 60 GB Sata III Agility ATG 3 25S AT3 ssd ,a véleményetek érdekel.

(#820) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne, honnan tudom kideríteni hogy egy Dell Latitude E5520 sata3-t támogat e? Noti témában otthon vagyok, de ilyenekkel sose foglalkoztam, és most akárhol nézem nem találom. Érdekes mindent meglehet tudni pl Everest/AIDA64-ből, de egy ilyet meg nem ír ki...:) Illetve a biosa is elég fejlett, de ott sincs semmi erről...Gyártó honlapján sem találtam. Külföldi fórumokon olvastam, hogy állítólag lehet, de azért én is kíváncsi lennék hogy valami program előtudja e varázsolni, hogy valóban így van e...

[ Szerkesztve ]

(#821) odrif válasza B-L-A-C-K (#820) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Nekem a Vostro 3300-ba is érdekelne ez a kérdés.

20 éve a Prohardveren

(#822) Balinov válasza B-L-A-C-K (#820) üzenetére


Balinov
félisten

Everest chipset infoja mit matat, milyen mobil chipset van a laposba? szerintem az alapjan ki lehet sakkozni, hogy sata 2 vagy 3

Szerk:

elvileg Intel® HM65 van benne, ez alapjan SATAIII vezerlo lapul a HM65 alatt

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#823) B-L-A-C-K válasza Balinov (#822) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Igen HM65 van benne, érdekes azért hogy programok nem tudják ezt kimutatni, és így keresgélni kell utána. Köszi a segítséget...;)

Még annyi akkor ha veszek bele egy sata3 SSD-t akkor azt elvileg értelemszerűen maximálisan kitudja hajtani ugye?

(#824) Balinov válasza B-L-A-C-K (#823) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, nincs mit.

kerdesed megvalaszolva igen: mivel szinte az osszes aktualis SSD model SATAIII csatoloju, igy a SATA vezerlo biztos nem lesz szuk keresztmetszet

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#825) margithid


margithid
veterán

Erről az ssdről mi a vélemény, tapasztalat?
Esetleg jobban megérné plussz 3-4e Ft-ért egy samsung?
Ezekhez van beszerelőkeret?
Ha nem akkor van a házban 3.5-es hely, oda simán bemegy mondjuk ennél a háznál?
Köszi

(#826) Renato1993 válasza margithid (#825) üzenetére


Renato1993
tag

Ha 3,5"-os helyre rakod akkor csak egy oldalról tudod két csavarral felfogatni beszerelőkeret nélkül, tehát "simán" bemegy csak lógni fog a levegőbe :D
Viszont az általad linkelt házban van 1db 2,5"-os hely:
[link]
Csak iponon rosszul van írva.

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#827) terencehill


terencehill
tag

2.5" 830 64GB Basic (R/W: 520/160 MB/s)
2.5" Agility 3 60GB (R/W: 525/475 MB/s)

E 2 közül melyik a lenne a jobb? (azon kívül hogy +4gb)

---

(#828) robyroby


robyroby
tag

Végül Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 F8 lett de nem látja az OCZ Petrol SATA III 2.5" SSD 64GB-om :( AHCI módban sem... mi lehet a gond?

:R

(#829) margithid válasza Renato1993 (#826) üzenetére


margithid
veterán

És szerinted rendben van ez az ssd?

(#830) Fire/SOUL/CD válasza robyroby (#828) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mármint a BIOS-ban sehol nem látszik? Mielőtt bármit is csinálnál, (és ha van rá lehetőséged), akkor egy másik gépben nézd meg, hogy ott mi a szitu.
(Húzott gép nem játszik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#831) Klepti válasza Klepti (#795) üzenetére


Klepti
tag

(#832) Fire/SOUL/CD válasza Klepti (#831) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. AMD A70M FCH chipsetje van, az meg támogatja a SATA3-at (max 6 darabot max, úgy rémlik)
2. Első hsz-ban van egy cikk, "Milyen SSD-t vegyek" címmel, abban találsz ajánlást meghajtókhoz, azok alapján meg egy webshopban utána tudsz nézni az aktuális áraknak
3. Linux alatt (legújabb Ubi pl) tudod használni, AHCI módban és megy TRIM is.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#833) dunc


dunc
nagyúr

Ma SSD tulaj lettem :) 120 GB OCZ-AGILITY3 Kurva gyors ! Megcsináltam az egyes pontban leírtakat !

(#834) odrif válasza dunc (#833) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

:C "Kurva gyors"

20 éve a Prohardveren

(#835) cuki18 válasza fanti (#754) üzenetére


cuki18
csendes tag

30.999ft ért meg van ocz vertex 3 is.

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#836) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

OCZ Agility 3 (120GB) /OCZ Vertex 3 (120GB) között mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

(#837) cuki18 válasza B-L-A-C-K (#836) üzenetére


cuki18
csendes tag

Ez. :K

A kereső használata díjmentes!

(#838) B-L-A-C-K válasza cuki18 (#837) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Á köszi, ezt az oldalt el is mentem, nem tudtam van ilyen...;)

(#839) cuki18 válasza B-L-A-C-K (#838) üzenetére


cuki18
csendes tag

van itt minden rajta cpu, gpu,ssd, benchmark.. :D

A kereső használata díjmentes!

(#840) odrif válasza cuki18 (#839) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi, valóban hasznos.

20 éve a Prohardveren

(#841) cuki18 válasza odrif (#840) üzenetére


cuki18
csendes tag

nagyon szívesen..

egyéb:

vertex 3 az én konfigomban
mondjuk nálam az olvasási sebesség túl lőtte azt ami az anandtechen van..

[ Szerkesztve ]

A kereső használata díjmentes!

(#842) B-L-A-C-K válasza cuki18 (#841) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez már egész baráti...:)

(#843) cuki18 válasza B-L-A-C-K (#842) üzenetére


cuki18
csendes tag

pörög is mint a vadállat.. :D konfig az adatlapomon.

A kereső használata díjmentes!

(#844) pethYeti


pethYeti
addikt

Miért lehet hogy ilyen gyatra értékeket kapok AS-el? :O

Pl. Acc time-nél a read ahogy nézem mindenkinek 0.100 körül van. 4k-n kívül semmi nincs közelében a Crystal Disk teszthez képest.
(Agility 3)

(#845) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Itt az enyém is. Intel SATA 2.

[ Szerkesztve ]

(#846) cuki18 válasza pethYeti (#844) üzenetére


cuki18
csendes tag

AHCI módra át kéne állítanod lapod biosában

illetve kérdés milyen sata vezérlőn megy?

A kereső használata díjmentes!

(#847) pethYeti válasza cuki18 (#846) üzenetére


pethYeti
addikt

AHCI on, TRIM ok, működik, Crystal Disk teszt ilyeneket mér: [link]

Azt nem értem miért ekkora az eltérés.

(#848) TeeJay válasza terencehill (#827) üzenetére


TeeJay
félisten

ne a lineáris olvasás és írást nézd...
szerintem valós felhasználásban a Samsung 830 megeszi az Agility-t, bár két újabb SSD között szinte észrevétlen lehet a különbség, csak tesztprogramok mutatják ki.

én vélhetően a Samsung 830-at fogom venni :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#849) Klepti válasza Fire/SOUL/CD (#832) üzenetére


Klepti
tag

Köszönöm! :C :R

(#850) terencehill válasza TeeJay (#848) üzenetére


terencehill
tag

mit nézzek akkor ? :DD nem vagyok otthon a témába a lényeg tehát akkor hogy a samsung 830-at érdemesebb venni ugye?

---

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.