Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#251) Fire/SOUL/CD válasza OfficExtra (#250) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#252) jim_raynor70 válasza OfficExtra (#248) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Igen, ezt mostanaban lett divat reklamozniuk, de nem mindig volt igy. A SATA 2-eseket is masodik meghajtokent kellett frissiteni, es meg most is ugy ajanlott.
De ez ne legyen mar kizaro ok, csak van a kozelben egy PC, vagy egy ismeros, akinek az ismerosenek az unokaoccsenek a testvere szivesen felajanlja az asztali gepet, amibe bedobvan a meghajtot par kattintassal elvegezheto a folyamat.

(#250) OfficExtra: [link]

(#253) Mi5i


Mi5i
aktív tag

Hú. :N

(#254) Bodor


Bodor
veterán

mennyi hűhó semmiért.... :)) :DD

(#255) OfficExtra


OfficExtra
csendes tag

bocsi! de nem vagyok lóvés...
+"kicsit" tudatlan a témában!!
Agility 3 a választás:D
(újabb és talán jobb is)

Légyszíves privát üzenetet írjál, hozzászólást ritkán olvasok...

(#256) Mi5i válasza OfficExtra (#255) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Észérvekre hallgatni, vagy nem hallgatni nem lóvé kérdés. Lényeg, hogy vedd, vagy ne vedd, csak mi már nem tudunk többet tenni érted. Érted? :DDD

(#257) 0805


0805
tag

Sziasztok...

Szerintettek melyiket vegyem?

Corsair vagy OCZ vagy Samsung???

Még ma kellene megrendelnem...

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#258) jim_raynor70 válasza 0805 (#257) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Szerintem Samsung.
De mindharom ajanlott kategoria.

(#259) Bodor válasza OfficExtra (#255) üzenetére


Bodor
veterán

Senki sem lóvésnak van kezelve, pont a legolcsóbb lett ajánlva először is...
Azért örülök, hogy mégis sikerült választani, igazából egy nagy kört írva visszatértünk a (#231)-es hozzászóláshoz, de legalább szedtél magadra egy kis "tudást" ! ;]
Jó hajlobogást! :D

(#260) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ha veszek a 64-es Samu 830-am mellé egy másikat és Raid 0-ba kötöm őket, akkor fogok érethető különbséget tapasztalni a hétköznapi, átlagos használat során?

(#261) Fire/SOUL/CD válasza rayoliviero (#260) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olvasd el a 1. hsz, Sebesség, megbízhatóság részét (is)
(Amúgy a válasz röviden, hogy nem :N )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#262) rayoliviero válasza Fire/SOUL/CD (#261) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszi, akkor nem veszek. :R

(#263) Yeffy válasza Bodor (#259) üzenetére


Yeffy
veterán

isstenem, ezen a hajlobogáson még mindig röhögök... :DDD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#264) Bodor válasza Yeffy (#263) üzenetére


Bodor
veterán

Mi5i jó kedvében írta az első hozzászólást! :DD

(#265) Yeffy válasza Bodor (#264) üzenetére


Yeffy
veterán

jaja, haláli jó :DDD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#266) Mi5i válasza Bodor (#264) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Ha már valamit csinálunk, tegyük azt jókedvűen, bár remélem nem csak e sor miatt látszik ez meg :) Valamint bízom abban is, hogy az ultra rövid hajú kollégák nem haragudnak meg érte, nem annyira univerzális élményleíró, de azért kifejező mivolta miatt benne hagytam :DDD

(#267) Yeffy válasza Mi5i (#266) üzenetére


Yeffy
veterán

hát igen, gondolkoztam, h a fent 2 centis, lent 0,6os hajam miatt berágjak-e rád, de nem :DD nagyon tetszett, remekül meg lett írva :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#268) #56184576


#56184576
törölt tag

Üdv mindenkinek!

Segitséget szeretnék kérni,illetve választ a kérdéseimre,tudadtlan vagyok e téren.
Minden SSD-nek van adatátviteli sebessége?(Arra gondolok,hogy adott ssd-ben van valami film,ami 8gb és át szeretném másolni külsö(!) winchesterbe,az ilyen müveletbe beletartozik az ssd szekvenciális írás/olvasás funkciója esetleg?)
Maga a ssd arra van,hogy gyorsabb legyen a szerkesztés(photoshop stb),illetve játékoknál gyorsabban betöltik a "loading" dolgokat?
Nekem nagyon fontos,hogy nagy legyen az adatátviteli sebesség,ugyanis most ne kövezzetek meg de sok filmez letöltök és tárolom külsö winchesterbe,csak hát tul sok idö átmásolni 10-20gb adatokat)

(#269) keke69 válasza #56184576 (#268) üzenetére


keke69
őstag

Én visszaírtam:)

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#270) #56184576


#56184576
törölt tag

ujabb kérdésem jutott eszembe:

PCI-Express 2.0 adatátviteli sebessége 5 Gbps,viszont ha PCI-Express 2.0 x4 csatólóról van szó,akkor 5x4=20 azaz 20Gbps adatátviteli sebesség?

ui: bocs a hülye kérdéssért,tudatlan vagyok e téren

(#271) Azteeek


Azteeek
tag

Sziasztok!
tudnátok ajánlani nekem 25 ezres árkategóriában egy megbízható 64gigás ssd-t?
alaplapom msi870a-G54, win7 64 bit van fenn

(#272) zoleeno1


zoleeno1
addikt

Tyűűűű jó régen jártam erre, idő közben megszületett végre ez a topik is és nem a másik lesz tele szemetelve :) Koszönet Mi5i az első hsz össze dobásáért, a hajam lobog tőle :DDD

Honor Magic5 Pro; konfig: http://zoleeno1.atw.hu

(#273) #56184576


#56184576
törölt tag

látom tul bonyolult a kérdéseim vagy tul hülyeség kár,szivesen láttam volna válaszokat.

(#274) Bodor válasza #56184576 (#273) üzenetére


Bodor
veterán

Nem bonyolult a kérdésed, sőt, csak nem mindenkinek van ideje válaszolni.
Először is azt javaslom, hogy olvasd el az 1. hozzászólást, és az abban linkelt cikkeket, ahol is minden kérdésedre választ kapsz, és nem lesz kérdés, hogy minden SSD-nek van-e adatátviteli képessége, és hogy melyik sebességre van szükséged, ha egyáltalán van rá.
1-2 alap.
Az SSD a sok írástól ( sok-sok ) elfárad , ezért nem javasolt napi szinten odatölteni sok 8-10 GB-os fájlt, ilyen típusú adattárolásra drága és nem elég kiforrott a technológia. SSD jelen formájában operációs rendszer alá a legjobban használható, legfőképpen az adatok gyors elérési ideje miatt. Gyorsabban történnek a program indítások, pályabetöltések, és minden olyan művelet, amely adat olvasással történik, tehát szinte minden.
Ha nagy fájlokat másolsz SSD-ről akkor fontos lenne a magas szekvenciális olvasási érték, de azt ki is kell szolgálni a fogadó oldalon, a HDD-k írási teljesítménye erre nem igazán elég, tehát a HDD a szűk keresztmetszet.
Tömören ennyi. Többi a linkeken.
Ha elolvastad őket, és lesz kérdésed utána is , szívesen segítek ha tudok.

[Eszközök sávszélességének listája]

Azteeek: Javaslom az egyes hozzászólás elolvasását.

[ Szerkesztve ]

(#275) Topanka


Topanka
aktív tag

Segítséget kérnék tőletek!

SSD-t vennék, 120 GB-sat, csak az op. rendszernek, legfeljebb egy játéknak.
Win 64 alatt fut a rendszerem, és a többi progikkal 54 GB helyet foglal el.
Ráadásul, olvastam az egyik cikkben, hogy érdemes 15-20% üres helyet fentartani az SSD-ken, a későbbi elhasználódás miatt. (legyen tartalék)
Gyakran használok konvertáló progigat, gyakran szerkesztek videókat, néha média és játékhasználat.
SATA III csatlakozásra gondolok, max. 30-35 ezerért.
És még annyi, hogy a 120 GB nem 120 GB,, kevesebb a valóságban, mert a kereskedelem nem használja az 1024 váltószámot.
Alaplap vezérlői:

Intel® P67(B3) Express Chipset
2 db SATA 6.0 Gb/s csatlakozó (gray)
4 xSATA 3.0 Gb/s ports (blue)
Intel® Rapid Storage Technology RAID támogatás 0,1,5,10
Marvell® 9120 vezérlő
2 db SATA 6.0 Gb/s ports (navy blue)*
JMicron® JMB362 SATA controller
2 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports*

Konfig, alul olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#276) Topanka


Topanka
aktív tag

Ja! A kérdésem: melyik SSD-t ajánlanátok?

(#277) balpis válasza Topanka (#276) üzenetére


balpis
őstag

Az árral és a mérettel eléggé behatároltad, hogy talán nincs is más, mint az Agility 3....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#278) Topanka válasza balpis (#277) üzenetére


Topanka
aktív tag

Lehet, hogy bután hangzik, de laikus vagyok és steretnék többet tudni erről.
Miért is az Agility 3?
Melyik csipvezérelt SATA III csatlakozóba dugjam?
Mi lenne a következő ajánlat ami árban követi?
Trim támogatás van benne?

Esetleg a Crucial M4 SSD 128GB (CT128M4SSD2) 39-40 ezerért?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#279) Bodor


Bodor
veterán

Hát bizony, ami árban és kapacitásban közel van hozzá, az a KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G, de az is 40K, és nem tud többet ez sem, mint az Agility3.

90 GB-osok közül még lehet érdemes választani, ha most elférsz 53 GB-on.

KINGSTON 90GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3B/90G 37.418 Ft

KINGSTON 90GB SATA3 2,5" HyperX 3K SH103S3/90G 37.892 Ft

vagy OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90G 31.229 Ft

CORSAIR 90GB SATA3 2.5" Force GT CSSD-F90GBGT-BK 34.539 Ft

(#280) Topanka válasza Bodor (#279) üzenetére


Topanka
aktív tag

A KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G[link] jelenleg 35 ezerért elérhrtő.

(#281) Bodor válasza Topanka (#280) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesen jó, hát akkor vagy ez, vagy az Agility a befutó.
Hogy miért az Agility3? Mert ár/érték arányban az a legjobb.

Melyik csipvezérelt SATA III csatlakozóba dugjam?

Az Intelesbe.

Mi lenne a következő ajánlat ami árban követi?

Erre már megkaptad a választ.

TRIM támogatás mindegyik említett SSD-ben van, és Crucial M4 is ajánlott, ha az a szimpatikus.

Üdv

(#282) Topanka válasza Bodor (#281) üzenetére


Topanka
aktív tag

Nagyon köszönöm.

(#283) BoharJoe


BoharJoe
csendes tag

Sziasztok!

[link]

Erről az újabb fajta Kingston Hyper X SSD-ről tudni már valamit?
Miben különbözik a kék társától stb.?

Köszi!

(#284) Fire/SOUL/CD válasza BoharJoe (#283) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csak" NAND szinten térnek el, a 3K-snak (ezért ezt a nevet adták neki) a cellái 3000 írásciklust bírnak el, míg a "sima" Hyperx meg 5000-t. Ezért olcsóbb a 3K-s valamennyivel. Hyperx és Hyperx 3K teljesítményben/sebességeredményeiben teljesen megegyezik.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#285) BoharJoe válasza Fire/SOUL/CD (#284) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Értem, köszönöm.

Ezek szerint nem éri meg mondjuk egy Vertex3 helyett emellett dönteni...

(#286) sonique


sonique
őstag

melyiket érdemesebb megvenni 830as samsun 128gb ?

vagy corsair 120gb Force GT

van van ezeknél jobb valasztas ebben az árban
bar a samsungnal fentebb arban nem mennék inkabb lefele ..

(#287) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Egy kis Szerver gépbe szeretnék tenni egy ssd-t. Napi 8 órát menne és WIN XP az op rendszer, Egy MYSQl-es program futna rajta, és ennyi, adat tárolás nem lenne.
Melyiket érdemesebb beletenni?
Kingston 32GB SS050S2/32G gar 3év.
Transcend 32GB SSD TS32GSSD25S-M gar 2év.

(#288) ImI87


ImI87
őstag

Még mindig SSD vásárlás előtt:

Az 120GB-os Agility 3 és a Vertex 3 között érdemben mi a különbség ?
Ahogy nézem az adatlapokat, szinte minden érték ugyanaz.
Mégis akor mitől drágább egy Vertex 3 ?
És az Corsair Force 3 120GB miért nem ajánlott, mi a baj vele ?

(#289) Fire/SOUL/CD válasza ImI87 (#288) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ugyanaz a különbség az Agility 3 vs Vertex 3 között, mint a Kingston V+200 és a Corsair GT között

"És az Corsair Force 3 120GB miért nem ajánlott, mi a baj vele ?"

Nem tudom ezt hol olvastad, de mindegy is. Az 1. hsz végén is megtalálható, Bodor cikke sokat segít, Milyen SSD-t vegyek?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#290) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni ha az SSd-re feltelepítem a Win 7-et,amíg minden progit felteszek addig mellette tudom használni a HDD-n lévő Win7-et?

Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#291) Fire/SOUL/CD válasza keke69 (#290) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Telepítés idejére csak az SSD legyen csatlakoztatva. ha sikeresen befejezted a telepítést, akkor visszacsatlakoztathatod a HDD-(ke)t és az alaplapod boot menüjével (ami az adatlapodon található deszka esetében az F8 billentyűvel lehet előcsalni) kiválaszthatod, hogy az SSD-ről avagy a HDD-ről induljon a rendszer.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#292) keke69 válasza Fire/SOUL/CD (#291) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen a gyors és minden igényt kielégítő válaszodat! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#293) keke69


keke69
őstag

Mégvalami eszembe jutott!Lehet használni az SSD-n is rendszerkarbantartó programokat?
Gondolok itt olyanra pl:Ccleaner,Jetclan,Auslogics boost speed.....stb illetve töredezetség mentesítő.

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#294) Bodor válasza sonique (#286) üzenetére


Bodor
veterán

Milyen szempontból érdekes a választás?
Általános használatra az első hozzászólásban ( amit javaslok elolvasni) említett SSD-k azonos felhasználói élményt adnak.
Ha visszaolvasol pár hozzászólást, akkor találsz olcsóbban is 120 GB-os SSD-t.

csongi: Nem vagyok otthon a szerver és MYSQl-es program világában, de gondolom csak sok olvasás, és egyidejű lekérésre lenne használva az SSD?

Ahhoz hogy ne lassuljon le az SSD, az egyes hozzászólásban, illetve a cikkemben XP-hez javasolt SSD-ket ajánlom.
Röviden ennyi.

keke69: Lehet használni ilyen programokat, leginkább ajánlott a Ccleaner, a többit nem ismerem, de szerintem SSD-nél felesleges.
Töredezettségmentesítő programot nincs értelme használni, és nem is tesz jót neki a felesleges írás. Nem ajánlott, mert nem ad semmilyen teljesítmény javulást.

Egyes hozzászólás és az abban linkelt cikkek elolvasása neked is javasolt!

[ Szerkesztve ]

(#295) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok!

Mostanában szeretnék vásárolni egy SSD rendszernek!
Az lenne a kérdésem, hogy milyen márkába érdemes gondolkodni?
40.000Ft-os keretem lenne rá!
64-120GB között szeretnék!

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#296) sonique válasza Bodor (#294) üzenetére


sonique
őstag

olvasgattam én
teszteket véleményeket
de ugye elég igy nehezebb a döntés hogy az egyik SF a masik samsung vezérlös

itt akadtam meg hogy az SF ugy a tömörithetö adatokkal nagyon gyors
de ami nem tömirithetö mint pl már elevele tömöritett exe dll és egyéb file ok azokkal lassabb

ellenben a samsung mas
és a 4k olvasás valahogy lassunak tünik
de ugy szintetikus tesztetkröl beszélünk ezért nem tudok dönteni

(#297) Bodor válasza sonique (#296) üzenetére


Bodor
veterán

Hosszabb válasz!

Tudom, hogy hülyén hangzik, de ha a sebességet nézzük, akkor hidd el, hogy ( általános használatra, rendszer alá) teljesen mindegy melyik SSD-t választod az ajánlottak közül. Kénytelen leszel más szempontok szerint választani.

Mekkora tárhelyre van szükséged?
Mennyi pénzt áldoznál rá?
2 vagy 3 év garancia?
Beépítőkeret, szoftverek, egyéb körítés megléte?
Utána már csak nézelődni kell a webshopokban....

Nagyon röviden !

Vedd meg a 120-128 GB-os ajánlottak közül a legolcsóbbat, és élvezd!

DataTraveler: Még mindig az első hozzászólást kellene elolvasnod, mert túl sok kérdést vet fel a kérdésed, és nincs rá egyértelműen jó válasz.......

(#298) sonique válasza Bodor (#297) üzenetére


sonique
őstag

akkor a 128gb sasmung lesz
mert kicsivel több a tárhely :) és mert netto árat kell fizetni ugy pedig nem nagy a difi a corsair és a samsung közt

(#299) Mi5i válasza sonique (#298) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Így van, amit manuálisan pedig kell figyelni, hogy meglegyen a 10%, hiába Samsung, azé is csak ssd, nem lóg ki a sorból. Így ugyanott vagy, de ez is benne van az első hsz-ben, így ha tényleg olvastad ez szembe kellett, hogy jöjjön :N

(#300) sonique válasza Mi5i (#299) üzenetére


sonique
őstag

persze tisztába vagyok vele hogy nem szabad tele tömni :)

most 150gb -n van az OS
35gb szabad hely van
kicsit takaritok rajta és böven 100gb alatt leszek :)

bar valaki irta valahol hogy ö ajanlja a page file letiltasat is hogy ne hasznalja az is
sztem ez nagy tévedés mert pagefile nelkül akarmennyi ram is van a gépbe egy idö utan telszemeteli és jönnek a bajok ....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.