Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1601) Bodor válasza viperabácsi (#1597) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólás második bekezdése:

[Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik.]

Egyébként ha tényleg kibírja még 8 évig , akkor nem hiszem, hogy gond lenne.

(#1598) vadani: van értelme SSD-t alkalmazni, SATA2-őn is szépen fognak menni.
Egyes hozzászólásban lévő táblázatban lévők között válogass, ott jelezve van, hogy melyikhez jár beépítőkeret.
"a 2,5 keretű szélességben megegyezik a 3,5-össel?"

Nem. Azért kell beépítőkeret, hogy 3.5-ös helyre be tudd tenni. Gyártó oldalán mindenhol meg adják az adatokat a specifikációk fűlnél.

(#1599) freelanced: Tulajdonképpen mindegy, hogy melyiket veszed közülük.

LINK

[ Szerkesztve ]

(#1602) Antigabo válasza Patice (#1399) üzenetére


Antigabo
tag

Samsung 830-as 64 GB-s én ezt ajánlom !

Tedd át a régi W7-et - nekem baba lett !
A firmware-t lecsekkolod a Magiciannal és rájössz hogy a legújabb van rajta.

[ Szerkesztve ]

Szégyen a tudás - de hasznos !

(#1603) viperabácsi válasza Bodor (#1601) üzenetére


viperabácsi
addikt

Értem és köszi a választ. :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#1604) jeni


jeni
félisten

Tudja-e valaki,hogy a Samsung 830 SSD 120GB aszinkronos vagy szinkronos vezérlésű?

[ Szerkesztve ]

(#1605) korcsi válasza jeni (#1604) üzenetére


korcsi
veterán

Számít?

Ez alapján mivel samuba Toggle intefészes flash van szinkronnak tűnik.

Első két bekezdés

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#1606) TeeJay válasza korcsi (#1605) üzenetére


TeeJay
félisten

és az is kiderült hogy egy ilyen toggle ddr nand flash memórián belül 8 darab "die" lapul
és chipenként 133mbps sebesség áll max rendelkezésre (16,6MB/sec)

tehát a 64gigás 830-ban van két flash memória ami 16die

az újabb toggle ddr2 szabványban már 50MB/sec sebességre lesznek képesek
így még a mostanitól is jóval gyorsabb SSD-k jönnek :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1607) balpis válasza vadani (#1598) üzenetére


balpis
őstag

persze, hogy érdemes. Ha SATA3-as SSD-t veszel, az lehet, nem hozza mindenben a gyári értékeket a SATA2 csatolón, de azt legalább jól ki tudja használni.
Gyakorlatban egyébként nem szabad, hogy észrevehető különbség legyen (mondjuk 20 sec. bootidő helyett 21 lesz...).

A 3.5" az nem egyenlő 2.5"-al természetesen :)
De vannak beépítőkeretek, van, amelyikhez kapásból jár (de ezek általában többel kerülnek többe, mint egy ilyen keret ára - ami külön is kapható.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1608) Lamborgнini


Lamborgнini
csendes tag

[link]
[link]

Hali ezek közül melyik éri meg jobban? Vagy mindegy kb? Adatok alapján elég hasonlóak. Köszi :R

(#1609) Bodor válasza Lamborgнini (#1608) üzenetére


Bodor
veterán

Mindegy, hogy melyiket veszed a kettő közül, viszont szerintem a 120GB-os Agility jobb ár/érték arányú, mint a 90 GB-os változat, hiszen alig van árkülönbség közöttük.

(#1610) Lamborgнini válasza Bodor (#1609) üzenetére


Lamborgнini
csendes tag

Huh tényleg igazad van nem is néztem meg. Köszi :R

(#1611) Weareus


Weareus
addikt

1 perc alatt 4-20 gb-ot kellene SSD-re írnom. (Fraps-ról van szó, az adatmennyiség felbontás- és FPS-függő.)
Két SSD Raid0-ba kötése gondolom egyértelműen gyorsítaná a dolgot, jelenleg egy Samsung 830-as, 128 GB-osom van.
Vegyek két 128-as SSD-t, és arra írjak (miközben az op. rendszer a jelenlegin marad), v. vegyek egy 128-as Samut és úgy tegyem raid 0-ba, hogy az op.rendszert is ezekről futtassam?

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1612) Bodor válasza Weareus (#1611) üzenetére


Bodor
veterán

A kérdés az, hogy mi lenne a forrás, amiről az SSD-re írsz, a többi már csak számolás kérdése ugye. Itt a 86. sorban láthatjuk, hogy jó beállításokkal hozza a papírformát a két Samu 830 128 GB RAID0-ban, a szintetikus tesztben, de sajnos arra itt sem térnek ki, hogy mekkora az írási sebesség, ha az SSD RAID tömbön önmagára másol valaki nagy méretű fájlokat.
Az biztos, hogy a legnagyobb sebességet akkor kapod meg, ha a jelenlegin marad az oprendszer ( 500-as olvasás) , és az írás két másik SSD-ből összerakott RAID tömbre történik ( kb. 600-as írás 128 GB-os SSD-k esetén )

(#1613) Weareus válasza Bodor (#1612) üzenetére


Weareus
addikt

A játék alatt megjelenő képernyőtartalom lenne az adat.
Ez - gondolom - a RAM-ból íródna az SSD-re. (VGA-RAM).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1614) Bodor válasza Weareus (#1613) üzenetére


Bodor
veterán

Ha a RAM a forrás, akkor vegyél még egy SSD-t, fűzd össze a kettőt RAID0-ba, és tegyél rá egy új rendszert szerintem . Bár meg lehet próbálkozni visszaghostolni a mostani rendszert az új RAID-re a Macrium Reflect Free-vel is.

(#1615) Weareus válasza Bodor (#1614) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm a megerősítést. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#1616) vadani válasza balpis (#1607) üzenetére


vadani
tag

Szia köszönöm valaszt, tudnátok akkor ajánlani jó és biztos 60 gigás ssd-ket? Minél hosszabb garancia idővel. Melyik markakat erdemes valasztani? Köszönöm a segítséget

janissary

(#1617) Bodor válasza vadani (#1616) üzenetére


Bodor
veterán

Szia! Már egyszer írtam Neked, hogy az egyes hozzászólásban lévők közül válogass....

(#1618) Core2duo6600 válasza vadani (#1598) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mindig van értelme az SSD nek.

Igen az a sata 2 es
Használati élmény szempontjából lényegtelen a sata 2 vagy 3 as.

(#1616) vadani
1 HSZ !!!

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1619) Patice válasza Antigabo (#1602) üzenetére


Patice
nagyúr

Köszi!

Most már nagyon gondolkodom a vásáron, a héten megejteném.

Költségcsökkentés miatt valszeg a 64GB-os Samu lesz a 128-as helyett. A Rendszerpartícióm most 40 GB-os, amin 7-8 GB szabad hely van. Elég lesz a 64GB-os? vagy inkább mégis a nagyobbat vegyem. A Win mindig csak több helyet akar magának, vagy ez a jelenlegi méret kb. az ami jó neki és nem várható, hogy "hízik"?

Mert akkor így simán jó lenne nekem egy 64 GB-os is és akkor lenne a kb. 32 GB-os rendszer mellett szabad hely. (Nem is szándékozom más, nagyon helyzabáló programot, játékot telepíteni.)

Szerintetek megérné a 128GB-osra beruházni, vagy ilyen feltételek mellett felesleges?

Előre is köszi!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1620) Bodor válasza Patice (#1619) üzenetére


Bodor
veterán

Jelenlegi rendszerpartíciód foglaltsága szerint, figyelembe véve a még esetlegesen telepítendő programokat, a WIN természetes hízását is szerintem elég lesz neked a 64 GB-os SSD is. 10- max. 15 % szabad helyet mindig hagyni kell az SSD-n, így kell kalkulálni. Mire kinövöd a 64 GB-ot, kapsz majd ugyanannyiért , újabb, jobb , korszerűbb 128 GB-os SSD-t, azt nem mondom, hogy gyorsabb is lesz.
Samsung 830 is jó választás!

(#1621) smithi19


smithi19
csendes tag

Sziasztok,

A kérdésem annyi lenne, hogy milyen SSD-t tudnátok ajánlani 60-64 GB-s verziók közül?
Fő cél az élettartam, illetve a gyorsaság (rendszervinyónak szeretném berakni egy Gigabyte EP45T-UD3RL lapba).
Privát üzenetbe jöhetnek a tanácsok, mindent meghallgatok.
Nagyon szépen köszönöm előre is. :))

Samsung Galaxy Note III :) Az erő már velem van ^_^

(#1622) Patice válasza Bodor (#1620) üzenetére


Patice
nagyúr

OK. Köszi!

Igen, valahogy így gondoltam Én is, hogy mire kinövöm, kinőném, addigra úgyis lesz nagyobb hasonló árban, ill. addigra lehet váltok SATA3-ra, új gépre új alaplapra, stb. :D

Akkor egy 64 GB-os rendel...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1623) Bodor válasza smithi19 (#1621) üzenetére


Bodor
veterán

Egyes hozzászólás, és a benne lévő linkek a Te barátod.

Írták is a másik topikban, ahonnan ide irányítottak, hogy olvasd el az egyest. Ha elolvastad volna, akkor nem kérdeznéd, hogy milyet vegyek, mert benne van az konkrét ajánlás, mindenre kiterjedően.

[ Szerkesztve ]

(#1624) Yutani


Yutani
nagyúr

Kedves Kollégák! Kérném a segítségeteket abban, hogy jelenleg melyik márka/típus lehet a legmegbízhatóbb SSD a 60GB-os kategóriában? Egy cimborának úgy néz ki, hogy elhasalt az OCZ Agility-je (asszem 2-es, és kb. 7-8 hónapos lehet), és annak a helyére kell valami igazán megbízható.

#tarcsad

(#1625) Bodor válasza Yutani (#1624) üzenetére


Bodor
veterán

Sajnos nehéz erre korrekt választ adni, mert még nem igazán régi a technológia, majd csak éve múlva derül ki, hogy melyik típus a legmegbízhatóbb. Mindenfajta SSD-vel volt már probléma, amelyikről kevesebb problémát hallani, az többek között azért van, mert drágább és kevesebben is vettek belőle. Ha valaki nagyon aggódik a biztonság miatt, akkor némi felárért célszerű az 5 év garanciával rendelkezőket vásárolni. Talán a Samu 830-al kevesebb gond volt, de hát még csak egy éve jött ki.
7-8 hónapos Agility meg gondolom gariztatható. Egyébként meg az egyes hozzászólásban ajánlottak megbízhatóak.

(#1626) buherka


buherka
addikt

;]

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1627) Bodor válasza buherka (#1626) üzenetére


Bodor
veterán

:C :R

(#1628) Petroimro


Petroimro
csendes tag

Sziasztok!

Én egy ASUS K50AB típusú notebook-ba szeretnék SSD-t rakni.
A kérdésem az lenne, hogy a DVD író helyére a HDD-t meghagyva be lehet-e rakni egy SSD-t ebbe a gépbe. (Elnézést, ha hülye kérdés, de nem értek hozzá.)

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1629) jeni válasza Petroimro (#1628) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Igen,lényeg,hogy ebben az esetben kell venned HDD rackot amit beteszel az író helyére és a HDD helyére meg a SSD-t teszed.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1630) Yutani válasza Bodor (#1625) üzenetére


Yutani
nagyúr

Köszi a választ! A Samu 830 nekem sebességadatok alapján lassúnak tűnik (520/160 MB R/W). Ami befutónak látszik, az az ADATA S511 60GB 550/520 MB R/W sebességgel, 3 év garival. Mi a véleményed erről, és a Samu és ADATA sebességkülönbségéről?

#tarcsad

(#1631) tylerddd válasza Yutani (#1630) üzenetére


tylerddd
veterán

Az ADATA szerintem minőség szempontjából nem olyan jó és megbízható. Jó árban van, de pl. memokártyáiknál sokaktól hallottam adatvesztésről és, h olvashatatlan volt sokszor a cucc. Pedig egy microSD kártya nem nagy technika...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#1632) margithid


margithid
veterán

SSD akció az iponnál!
Mondjuk én igy is az ozc-t venném inkább 26ért, megbízhatóbbnak tartom mint a kingstont!

(#1633) Bodor válasza Yutani (#1630) üzenetére


Bodor
veterán

Először is: Adata S511-es SSD-je ugyanannyira megbízható mint a többi ajánlott SSD.
Sebesség: Rendszernek használva igazából nem lehet észrevenni ezt a sebességkülönbséget , max a tesztekben. A másik dolog, hogy az ADATA Sandforce vezérlős, és mint ilyen, csak a jól tömöríthető adatokkal hozza a megadott gyári specifikációkat, valós írása kb. ugyanaz mint a Samunak. Ha a gyári szekvenciális adatokat szeretnéd látni, akkor SF vezérlős SSD-knél ATTO-val kell mérni.
Olyan teszteket, vagy a teszteknek azt a részét kell nézni, ahol a Windows felhasználás szerint hasonlítják össze a különböző SSD-ket, mert az életszerűbb.

Ebben mondjuk pont az ADATA nincs benne, ugyanúgy teljesít az is.

És itt egy oldal, ahol PROHADVER felhasználók által összegyűjtött teszteredmények láthatóak.

Ha elolvasod a cikkemet, és a benne lévő linkeket is tanulmányozod, akkor látni fogod, hogy mennyire nem számítanak ezek a magas szekvenciális értékek, marketing az egész.

Mindig mondom: " Leszögezhetjük, hogy alapvetően mindenki jól jár, aki HDD-ről SSD-re vált! Miért is ?

Az SSD legfőbb erénye - amely minden rendszer alatt érezhető - az adatok gyors elérési ideje.
Amíg a HDD-nél ez átlagosan 15 ms, addig az SSD-nél ez az érték mindössze 0.1 ms !
Tulajdonképpen ez a minimális elérési idő az oka annak, hogy gyorsnak érezzük az SSD-t."

(#1634) Bodor válasza margithid (#1632) üzenetére


Bodor
veterán

Úgy tűnik készletkisöprés van, vagy már csak a Hyper X-et gyártják.
Ennek ellenére szerintem nagyon megéri ennyiért, nincs vele gond, megvehető 3 év garanciával nagyon bestbuy. Ahhoz képest, hogy márciusban 43.000 volt az ára, igen meglepő ez a csökkenés.

(#1635) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Sziasztok!
A notimba jelenleg Samsung 470 64GB SSD van, iponnak van most egy jó akciója, Kingston 120GB SSD SATA3 24K-ért. Érdemes ezt a tipust megvenni?

(#1636) jeni válasza margithid (#1632) üzenetére


jeni
félisten

basszus :W
én meg tegnap vettem meg a Corsair GT 120-t 31e.-ért.

(#1637) TeeJay válasza Bodor (#1634) üzenetére


TeeJay
félisten

és gondolom még így sem áron alul adja a Kingston...
mennyibe kerülhet akkor valójában egy SSD anyagáron? :B

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1638) smithi19 válasza Bodor (#1623) üzenetére


smithi19
csendes tag

Elmém megvilágosítva :) Elolvastam, nézegettem a teszteket (mielőtt kiraktam a post-om), de én csak konkrét véleményekre/tapasztalatokra lettem volna kíváncsi.
Egy Gigabyte EP45T-UD3LR lap mellé akarok egy SSD-t venni, már nagyjából körvonalazódott a lista is:

Corsair 2.5" 60GB - Force 3
Kingston 60GB 2,5" (SVP200S3/60G)
Kingston 60GB SATA3 2,5" (SVP200S3/60G)
Intel 60GB 2,5" s330 ( SC2CT060A3K5)
Corsair 2.5" 60GB - Force GT
ADATA 60GB 2,5" (AS511S3-60GM-C)
Samsung 64GB SATA3 2,5" Basic (MZ-7PC064B/WW)
Samsung 64GB SATA3 2,5" Desktop kit (MZ-7PC064D/EU).

Tudom, hogy a sebességben óriási különbségek nem lesznek az SSD-k között, nekem a fő cél az élettartam lenne, illetve a minél gyorsabb rendszer/programbetöltés Windows 7 x64 alatt. Remélem most már kevésbé voltam off :). Bocsi tényleg, de SSD téren extra szűz vagyok, ezért is fordultam hozzátok.
Köszönöm :))

Samsung Galaxy Note III :) Az erő már velem van ^_^

(#1639) Met


Met
nagyúr

Melyiket válasszam?

Elsőre a Vertex 3 lenne, Sandisk milyen?

SSD OCZ 2,5' 120GB Vertex3 VTX3-25SAT3-120G
SSD Sandisk Extreme 120Gb 2,5'SATA SDSSDX-120G-G25
SSD OCZ 2,5' 120GB Vertex Plus OCZSSD2-1VTXPL

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1640) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyors kérdés: A jelenlegi 64GB-s Samsung 470-esemet érdemes lenne lecserélni egy V+200-as 120GB-os Kingston-ra? Gyorsaságba dobna rajta? Láttam hogy SF chipsetes, ezek mennyire jók már, mert ugye régebben volt velük baj. Egy "atombiztos" ssd-t szeretnék, a mostani az(3*kopp) nem kell FW-ket frissítgetni, nem hal be. Köszi a helpet előre is! :R

(#1641) .:Kristian:.: Lapom támogatja a SATA3-t. De mik a tapasztalatok ezzel az SSD-vel? Itt nemigazán tudok utánakeresni, mert mindenki máshogy írja. V200 V+200 +V200 és egyéb módon.

Ja látom Te is ugyan ez után érdeklődsz! :)

[ Szerkesztve ]

(#1641) .:Kristian:. válasza KaiotEch (#1640) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Ha sata3-ba használod biztos gyorsabb lesz, ha 2-be, na arra én is kíváncsi lennék.

(#1642) Cold5


Cold5
senior tag

Ajánlom figyelmetekbe!

Kingston V+200 120GB csak 4 napig 23.990.-
[iPon]

Szerintem most best buy!

Már látom volt, bocsánat! :R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#1643) Bodor válasza .:Kristian:. (#1635) üzenetére


Bodor
veterán

Csak akkor érdemes, ha kell a nagyobb tárhely, mert nem férsz el a 64 GB-on. Sebességben nem lesz változás.

(#1638) smithi19: Szerintem válaszd az ajánlottak közül a legolcsóbbat 3-vagy 5 év garanciával. Atombiztos SSD, vagy HDD nincs, biztonsági mentést végző ingyenes programok viszont jó sok.

(#1639) Met: Egyértelműen a Vertex 3 , az alsó kettőt felejtsd el. Árban verhetetlen 3 napig ez az ajánlat,

[ Szerkesztve ]

(#1644) Met válasza Bodor (#1643) üzenetére


Met
nagyúr

Köszi (ingyen lesz valószínűleg :B )

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1645) jeni válasza Met (#1639) üzenetére


jeni
félisten

OCZ Vertex 3 120GB
Samsung 830 120GB
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 (Iponnál most 24000 Ft akciósan).

(#1646) jeni válasza Bodor (#1643) üzenetére


jeni
félisten

A Kingston 120GB +V200 jobb mint a OCZ Agility 120GB ? ennél előny a saját névre szóló számla

Árban teljesen egyformák,és minőségben,tudásban?
Esetleg a 3000 Ft drágább Vertex3 vagy +1000 Ft-al drágább Samsung 830 120GB? itt viszont más által meghozott számla szerepel,vagyis az illetőn keresztül menne a gari.

[ Szerkesztve ]

(#1647) Bodor válasza jeni (#1646) üzenetére


Bodor
veterán

Minőségben,tudásban, garanciában teljesen egyformák, csak szinte annyi a különbség, hogy más a címke rajtuk...
Nyugodtan rabolj rá erre az akciós Kingstonra!
Nem utolsó szempont, hogy a Te nevedre fog szólni a garancia, egy olyan cégtől, ami már elég sok éve bizonyított, és fog még sokáig szerintem!

[ Szerkesztve ]

(#1648) .:Kristian:. válasza Bodor (#1643) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Köszi a választ, visszamondtam az SSD-t. Kicsit elhamarkodott volt, tudom, hogy sata2-es a lapom, de reméltem, hogy lesz egy kis változás teljesítményben, de a nagyobb háttértárért nem adok ki még egyszer 24K-t (féléve 30K körül rendeltem a 64-est).

(#1649) Bodor válasza .:Kristian:. (#1648) üzenetére


Bodor
veterán

Jó döntés! !
Megsúgom, hogy ha SATA3-as lenne a lapod, akkor sem érzenéd gyorsabbnak, max nagy fájlok másolgatásánál.

(#1640) KaiotEch: Azt hiszem minden kérdésedre megkaptad a választ.

[ Szerkesztve ]

(#1650) jeni válasza Bodor (#1647) üzenetére


jeni
félisten

igen én már csalódtam olyanba,hogy én adok rá garanciát,meg én általam lesz megjavítva, rajtam keresztül megy a dolog,stb...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.