Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1901) icons válasza Muton (#1899) üzenetére


icons
addikt

Oh, köszi!

Szerencsére eddig csak olyan caddy-ket néztem, amiknek a szélénél van, és az Acerhez is olyan kell!
Viszont azt nem tudom, milyen csatlakozós caddy kell nekem:ilyen vagy ilyen?
Előbbi egyébként Slim Caddy (9,5ös) kép alapján? Elvileg az, de elég gyanús :(

[ Szerkesztve ]

(#1902) bionatur


bionatur
csendes tag

SSD vásárláson töröm a fejem. Rengeteget olvasgattam ebben a topicban, beüzemelés stb.

Az lenne a kérdésem, hogy választanom kellene 0 samsung 830-as széria 64 ill 128 gigása között.

Most itt az a kérdés, hogy ha programokat is telepítek rá, akkor a nagyobb kellene. Miért ajánlják sokan, hogy az ssd-n csak rendszer legyen. Ha a programok (itt nehéz programokra gondolok, pl.Adobe, sony vegas) nem az ssd-n van, akkor eleve lassabban működik nem? Ha az ssd-n vannak maguk a programok is nem gyorsabbak, mintha hdd-ről tölti be? Ráadásiul a hdd 5400-as 1 terrás (régi samsung)

Kérdezném, hogy mit vegyek akkor?

(#1903) Core2duo6600 válasza bionatur (#1902) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az én értelmezésem szerint a rendszer hez hozzá tartoznak a felhasználó progik is.
Szerintem ma már a 128 as környékén érdemes választani.

Játékokat nem szokás az ssd re tenni, de gyakran használt progikat annál inkább !
Hogy csak a rendszer legyen rajta, hát erre a C: tartalmát értjük, a letöltést mondjuk jó ha a hdd re csináljuk, a torrent is fusson onnan, stb.
Beüzemelésből én meg csak azt csináltam meg, hogy ellenőríztem, hogy a beépített defrag le van - e tiltva az SSD particióiról !
Mást nem csináltam, és tökéletes a drive om.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1904) Met válasza bionatur (#1902) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem minden program/játék onnan fut, a mentések mennek a hdd-re.
Torrent is ssd-ről fut de a hdd-re ment.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1905) bionatur válasza Core2duo6600 (#1903) üzenetére


bionatur
csendes tag

Értem, akkor marad a 128 gigás.

Na most azt kérdezném, hogy ezek a samsung 830-asok üzemkészek? Mert nem értek firmware frissítéshez, nem szeretném, ha gond lenne. Tehát megveszem, bekötöm és kész?

(#1906) Core2duo6600 válasza Met (#1904) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az a lényeg, hogy hova dolgozik, maga a kliens persze, hogy az ssd re van telepítve

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1907) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Milyen SSD-t érdemes venni,ha 120 GB-osat szeretnék?
Gyors és tartós is legyen.

(#1908) jeni válasza Kezdő vagyok (#1907) üzenetére


jeni
félisten

Hello

A kedvenc a Samsung 830 128GB

Kingston +V200 120GB,a OCZ Agility 3 120GB,a Vertex4 120GB(ez újabb vezérlő chipes és 5év garis) a Vertex3 120GB és a Corsair Force 120GB és a Corsair GT 120 és a Crucial M4 120GB

ezek mennek igazán de lehet ide sorolni az Adata és az Inteleket.

A tartósság SSD-nél másképpen van.Itt inkább az egyén használótól függ a dolog.
Gyors mindegyik. Lehetnek eltérések a gyártók közt ami 1-2-3ms de nem nem több.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1909) Kezdő vagyok válasza jeni (#1908) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Én eddig a valóságban csak egy Corsairt láttam,de nagyon tetszett!

(#1910) jeni válasza Kezdő vagyok (#1909) üzenetére


jeni
félisten

nem biztos,hogy a Corsair SSD GT120 annyival jobb,mint amit az ára mutat
én múlt hét csütörtökön vettem és hétfőn már 32000 Ft helyett 39000 Ft volt u.a. abban a boltban
Force picivel olcsóbb ,de ára miatt a GT előnyösebb,mert gyorsabb nem sokkal és van benne egy SSD keret is.

az OCZ Agility 3 120 GB amit már megkapsz 23000 Ft-ért

pletyka szerint az OCZ-re páran panaszkodnak
helyedben a Samsung 830 128GB-t venném.
abból is van 3 féle van
Basic=sima
Notebook= adnak mellé egy sata kábelt a külső HDD-hez
és a Desktop= az meg jár mellé egy beépítő keret a PC gép használatához.

U.i: a OCZ Vertex 3 és a OCZ Vertex 4 (ez a típus az amelyik a gyártó 5 év garit ad) csomagban is van beépítő keret.
A többire 2 vagy 3 év gari.

[ Szerkesztve ]

(#1911) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#1910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Force picivel olcsóbb ,de ára miatt a GT előnyösebb,mert gyorsabb nem sokkal és van benne egy SSD keret is."

Ehhez 2 pontosítás
1. Szigorúan sebességteszt szemszögből vizsgálva, a GT SEQ olvasásban több, mint 2x, SEQ írásban pedig ~20-25%-al gyorsabb, mint a Force 3, tömöríthetetlen adatokkal tesztelve
2. A Force 3-hoz is jár szerelőkeret: Force Series GT | Force Series 3
(Időközben már van Force Series GS is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1912) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

elbizonytalanodtam az ssd-vásárlással kapcsolatban:
- cél: most egy db 120/128-as, amit ~1 hónap múlva mégegy követne - egyiken windows+programok - másikon projektek.
- környezet: cad-es munka, sata 3gb/s - sata II (AMD 785G/SB710 chipset)

versenyzők:
ocz agility 3 - olcsó - 25k
- intel 330 - 5év gar, drágább - 31k
- samsung 830 - 32-33k
- crucial m4 - 33-34k

szerintetek melyiket érdemes venni? - üzembiztosság fontos szempont

köszi a választ :R

(#1913) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#1911) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Akkor szerinted hogy jönne most sorba a top lista?
Milyet vegyek?

(#1914) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#1913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszernek szánt SDD esetén pl van a 12 ajánlott SSD, felsorszámozod őket, aztán dobsz 2 dobókockával. Amennyit dobtál, azt a sorszámú SSD-t veszed. :DDD
(és ezt tényleg nem viccnek szántam, rendszer alatt semmi különbség sincs köztük, nem fogsz teljesítménykülönbséget tapasztalni. Más igények határozhatják meg, hogy melyiket veszed, pl a tartozék, ár avagy épp, hogy milyen OS alá kellene, esetleg alaplap sata vezérlője, stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1915) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

A fórum hozzászólásai alapján vásároltam múlt héten egy OCZ Agility 3-at, beüzemeltem, új Win7 64 bitet telepítettem, végig mentem minden ajánlott lépésen és azóta a gépem olyan, mintha kicserélték volna. Köszönöm mindenkinek a segítő tapasztalatok, leírásokat!

Azonban mivel szeretném édesanyám gépét is kicsit/nagyon gyorsabbá tenni, -de már erre nem terjed ki a tudásom-, szeretném a segítségeteket kérni!
Anyám gépe egy laptop, ráadásul nem is mostani kiadás (2007-ben lett véve).
A fő specifikációk a következők:

Laptop típusa: Toshiba Satellite L30
Alaplap: Toshiba Satellite L30
Merevlemez: Hitachi Sata I
RAM: 640 MB DDR II 533 MHz
CPU: Mobile Intel Celeron 440 (1.86 GHz)
VGA: Radeon XPRess 200M 256 MB

FSB: Intel AGTL+
Busz szélessége: 64 bit
Effektív órajel: 533 MHz
Valódi órajel: 133 MHz

A gépre Windows XP SP3 van telepítve, ami minden gond nélkül fut.
Kérem szíves segítségeket, hogy van-e esély esetleg egy SSD-vel megnövelni a teljesítményt és ha igen, akkor milyennel?

A válaszokat előre is köszönöm!

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#1916) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#1914) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Eddig így állok:

Processzor: I7-3770 K
Videokártya: Sapphire HD7870 OC
Alaplap: Asus P8Z77 M pro
Ház: Fractal Design Arc Mini
RAM: CORSAIR 16348MB Vengeance Low Profile DDR3 1600Mhz CL9 QUADKIT CML16GX3M4A1600C9
Táp: FSP Aurum Gold 600W

És rendszernek szánnám az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#1917) Ringman válasza jeni (#1910) üzenetére


Ringman
nagyúr

van bolt, ahol a vertex4-re tényleg 5 év garit adnak?

(#1918) Kakumix válasza Illye (#1915) üzenetére


Kakumix
senior tag

Úgy sejtem (tudom) minden SSD-vel gyorsabb lesz. De nem érdemes az aktuális csúcs típust venned, mert a notebook valószínűleg csak SATA I vezérlővel van felszerelve és így az olvasási sebességet (talán az írásit is) az már korlátozza, de az SSD-k (SATA szabvány) visszafelé kompatibilisek vagyis a SATA III-as SSD is működik a SATA I-es vezérlőre dugva. Ha az ár megfelel és nincs gondod az OCZ-vel akár egy másik ilyet is vehetsz bele, de ha nem nagyon régi az SSD akkor mindegy melyiket veszed - itt elsősorban arra gondolok, hogy pl. a TRIM-et tudja az SSD.

szerk.: újra elolvastam a laptop specifikációját :)
Érdemes lenne memóriát is bővíteni, így egy olcsó SSD + 1GB-ra - esetleg 2GB-ra - feltornászni a memóriát, de első körben a memóriát (RAM) kellene növelni.

Egyébként nem írtad, miben nyilvánul meg a lassúság (játék, indulás, böngészés vagy valami spéci program).

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#1919) Fire/SOUL/CD válasza Kezdő vagyok (#1916) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azon a deszkán található (többek közt) 2 db Intel SATA 3-as port(konfigból adódóan gondolom W7 az OS), szóval megint csak ott tartunk, hogy mindegy melyik meghajtót veszed. Tényleg segítenék, de nálam nincs rangsor az SSD-k közt, mert alapvetően felhasználási terület valamint szoftver és hardverkörnyezet függvényében javasolok ügyfeleknek SSD-t. Esetedben meg minden adott, hogy az ár, garancia, tartozék/kiegészítő stb alapján válassz.

Illye
Még egy Agility 3 (esetleg nagyobb kapacitású) szintén megtenné. Emlékeim szerint 9,5mm magas eszközöket fogad az L30-as, és ha jól rémlik, akkor az oldalából lehet a HDD Caddy-t elővarázsolni(de ezt tényleg csak kósza emlékezetből rémlik).

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1920) Kezdő vagyok válasza Fire/SOUL/CD (#1919) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Igen,W7-re.

[ Szerkesztve ]

(#1921) Illye válasza Kakumix (#1918) üzenetére


Illye
tag

Köszönöm a gyors választ!
Igen, azt gondoltam, hogy dobni kéne még bele RAM-ot, azonban kérdés, hogy érdemes-e költeni rá?:) Továbbá az, hogy mindenképp XP-vel működne a gép (mivel ezt adtak hozzá gyárilag és munkagépnek van használva), ezért mennyire okozna ez gondot a használhatóságnak/megbízhatóságnak (úgy értem a TRIM nem működik XP alatt, ha jól emlékszem...).
Alapvetően rendszerműveletek lassúak. Lassú boot, folyamatos kerregés, programok lassú betöltése, stb. Csak Officera, levelezésre, netezésre van használva egyébként, semmi másra.

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#1922) Illye válasza Fire/SOUL/CD (#1919) üzenetére


Illye
tag

Szia!

Köszönöm a választ.
Nem tudom, hogy honnan lehet elővadászni és mekkora kell bele, de holnap ránézek!:)

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#1923) icons válasza Illye (#1921) üzenetére


icons
addikt

"azonban kérdés, hogy érdemes-e költeni rá?"

Az SSD minek számít? :D 1giga RAM max 3000Ft (én anno 512eset 500 kerek magyar forintért láttam), egy SSD jóval efelett kezdődik!

Én is hasonló cipőben jártam, most vettem pont új laptopot :). Kezd azzal, hogy a RAMot bővíted 1 gigára, az bőven elég lesz mindenre, amire használja. Az SSDben a többiek segítenek, de szerintem kezdjétek a ram-mal, és utána meglátjátok, kell-e még gyorsítani!

De ha elnézel XPs topikba, msconfig tisztításával, régi programok törlésével is tud 30-40%ot gyorsulni (hasamra csaptam és úgy mondtam százalékot, de a startup progik írtásával nagyon sokat tudsz nyerni!)

(#1924) Illye válasza icons (#1923) üzenetére


Illye
tag

Igen, igazad van. Alapvetően egy újratelepítéssel szerintem megoldódna a gondok 80%-a, de mivel új laptopra most nincs pénz, viszont az SSD beleférne, úgy gondoltam, hogy megérne kb. 20.000 Ft-ot az egész történet és akkor az új rendszert az SSD-re tenném fel. Ezek után a gépet használni már tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés lenne :C
Ha magasabb órajelű RAM-ot teszek bele, mint amit kezelni tud (max. 533 MHz) az gondot jelent? Az aprón sok a 667 MHz-es DDR2.

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#1925) Core2duo6600 válasza Illye (#1924) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Annyin fog menni, amennyin kezelni tudja.
Nem gond

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1926) stifi


stifi
senior tag

sziasztok,

elolvastam az első hsz-t, de szükségem lenne a tapasztalatotokra és a józan ítélőképességetekre. egy asztali pc-ről van szó: e8400 processzor, gigabyte ds3p alaplap, 5870-es ati vga, 4gb memória.
a gépet kizárólag játékra használom, battlefield 3, diablo3, talán egyszer újra warcraft és nagy vonalakban ennyi. tudom, hogy le kéne már cserélnem a konfigom de egy új gépre nincs zsetonom, így arra gondoltam veszek bele a rendszer alá egy SSD-t, olyan meggondolásból hogy később ha a gépet is felújítanám akkor sem kell eldobnom, használhatom majd hozzá.
tehát van 1 kis pénzem tuningra, de nem tudom eldönteni milyen SSD-t vegyek.. elég csak a W7-nek egy 64 gigás, és kész? van még 3 TB tárhelyem, azon minden szemét elfér..
vagy értelmesebb lenne 128-ast venni, és arra feltolni a játékokat is még egy kis teljesítménytöbbletért, vagy ez teljesen felesleges pénzkidobás lenne?

ebben kérem a segítségeteket.
ps: vagy adjam el a fenébe a gépem? mennyit érhet a processzor + alaplap + memória trió, videókártya meg ház/táp nélkül?
egy i5 processzor + lap + memóra cserét el tudnék végezni kb 80k-ból.. ha 60k-t ér a mostani konfigom, lehet ez a normálisabb megoldás....

Nincs időm kedvesnek lenni!

(#1927) balpis válasza Illye (#1924) üzenetére


balpis
őstag

általában elmegy a magasabb órajelű RAM-mal is, alacsonyabbon. De érdemes úgy venned, hogy ha nem jó, vegyék vissza, esetleg helyben kipróbálni.
Nekem volt gond, hogy a 800-as nem volt hajlandó 533-on menni. Aztán a 667-essel már jó lett.
Kérdés, van-e 2 RAM slotod, vagy a meglévő modult kell cserélned. Ezt nézd meg. (nem nkerestem rá arra a notira.

És igen, RAM-ot ebben az esetben nagyon megéri bővíteni, az számít a legtöbbet.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1928) gps76


gps76
őstag

Én meg olyan ssd-t keresek - van egy 830-as Samsungom,de állítólag sokat fogyaszt aktívan -,ami kis fogyasztású,de nem is a lelassabb.Egy netbookba akarnám,akár 16 GB is lehet.

(#1929) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Kevés infót találtam mini PCI SSD-ről, így itt tenném fel a kérdésem. Van egy Acer D250 netbook-om. Ebbe lehetséges mini PCI SSD-t rakni a képen látható helyre? Ha működik a dolog, eredményezne gyorsulást a normál HDD-vel szemben? Ahogy látom, ezek a mini dolgok sebessége koránt sem ér fel egy normál SSD-vel. Bár azt sem tudom megállapítani, hogy ez milyen foglalat, mini PCI, mini PCI-E .. ? Keresek, de nem nagyon találok értelmes infót.

[ Szerkesztve ]

(#1930) kovimre válasza kovimre (#1929) üzenetére


kovimre
tag

(#1931) gps76 válasza kovimre (#1929) üzenetére


gps76
őstag

Miért nem raksz egy sata-s ssd-t bele?

(#1932) kovimre válasza gps76 (#1931) üzenetére


kovimre
tag

Mert jelenleg egy 640 GB HDD van benne, tele mindenféle adatommal. Egy 128 GB SSD nem lenne elég, külső tárolókkal meg nem akarok mászkálni.

(#1933) gps76 válasza kovimre (#1932) üzenetére


gps76
őstag

Aha.
Az a slot a wlan-on kívűl egy másik miniPCI-e?
Mert akkor elvileg jó bele egy ilyen csatolós ssd?

(#1934) oncsi


oncsi
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy átsiklottam felette, vagy nem is volt róla szó, én egy 1.8-as PATA/ZIF wincsi helyére keresnék valami SSD megoldást. Kis méret miatt nem tudom, hogy átalakító szóba jöhet e, vagy valami mPCI kártya mint SSD (Dell D430-ról lenne szó)
Ha kapható PATA/ZIF SSD akkor az ára merre mozog? Gondolom, mivel ritkább, így nem esik úgy az ára, mint a SATA SSD-k é. Egyáltalán várható, hogy egy 120GB körüli elérhető árra essen? Félek, hogy kihal még az előtt, hogy értelmes áron elérhető lenne :((

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1935) kovimre válasza gps76 (#1933) üzenetére


kovimre
tag

Ezt kérdezed, vagy mondod? Ez WLAN-tól független egy másik csatlakozó, mióta megvettem a gépet, azóta üresen van. Lényegében ezt nevezik mini PCI-E -nek?

(#1936) oncsi válasza kovimre (#1935) üzenetére


oncsi
őstag

Sajnos nem
Ügyan ügy néz ki, de csak a WWAN részére, meg a LAN részére való alkalmazás megy rajtuk, SSD nem megy róla
Nagy kár ez nekem :O Ez volna a reménysugár a D430-ont .

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1937) gorgo


gorgo
őstag

Hi!

Nem használok sok tárhelyet és azt gondoltam, teljesen átállok HDD-ről SSD-re. Van már egy 64Gb-s samu rendszernek, és egy második, 128-ason gondolkodom. Itt viszont egyedül az olcsóság számít és esetleg a garancia időtartama. Találtam is egyet kemény 25 eFt-ért (OCZ Petrol) sata3, trim. A többihez képest jóval olcsóbb. Kérd: reális ez, vagy elírás, vagy annyira nem is nagy szám, van ennél olcsóbb is? Jó bolt?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1938) gorgo válasza gps76 (#1928) üzenetére


gorgo
őstag

Állítólag... khm, és mihez képest? Sztem nyugodj meg, mert elég nagy ostobaságnak hangzik, nem kell mindent elhinni amit állítólag mondanak.
Egyébként ha lecseréled, lehet nyersz (vagy vesztesz:) ) FÉL wattot. Állítsd át a win témádat valami sötét alapúra, használj fekete google-t és nagyságrenddel többet nyersz aksi üzemidőben, az tuti és nem állítólag.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1939) student válasza gorgo (#1938) üzenetére


student
őstag


összehasolitásképp:
WD Scorpio Blue 1TB Notebook Hard Drive
Power Use: 1.40 Watts Read/Write, 0.59 Watts at idle and 0.18 Watts Sleep/Standby

Azért több mint fél watt írásnál
de valóban tök értelmetlen lenne ez miatt lecserélni

ja és kijelenthetjük hogy noti hdd-k nem fogyasztanak többet ssd-nél ;]

[ Szerkesztve ]

(#1940) gorgo válasza student (#1939) üzenetére


gorgo
őstag

Ha jól értelmeztem akkor egy 830-as samu ssd-t akar más ssd-re cserélni :) Nekem ez akkor is mókás. Igen, több, mint fél vatt, de a noti nem egy fileserver.
És a fogyasztás a chipek számától is erősen függ, és ha nem 256Gb-ot használ, hanem 64-et akkor mindjárt kevesebb az...
#1937 -re valaki?

[ Szerkesztve ]

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1941) kovimre válasza oncsi (#1936) üzenetére


kovimre
tag

E-bay-en írtam az eladónak. Szintén azt írta, hogy nem működik vele! No mindegy! Talán jobban megérné valami újabb netbookra beruházni! Igazán készíthetne az Acer egy 2 vagy 4 magos procival szereltet ! Telefonokban is már 4 mag található, akkor egy Netbbok miért nem kapja meg? Viszont ez a kérdés már nem ebbe a topicba tartozik ....

(#1942) balpis válasza student (#1939) üzenetére


balpis
őstag

gondolj bele, mennyit írsz olvasol és mennyi ideig van üresjáratban?
Szerintem messze 90% felett van az üresjárati idő. Ott pedig a Samu a jobb.
Egy gyors számítás feltételezett értékekkel (nincs alapja, lehet, a valóság ettől nagyon eltér):
90% idle
3% seq. wr.
2% seq. r.
5% random r.
Ebben az esetben az átlagos fogyasztása a samunak 0.4695W, az OCZ-nek pedig 0.4911W
Azaz 0.02W-tal még rosszabb is az OCZ.
Na most ez 5 óra alatt 0.1Wh különbség.
Hány Wh-s is az akkud? 30? 50? Vagy akár csak 20? Miről is beszélünk akkor?

Ha a fenti értékeket pl. 90, 2,4,4-re módosítod, akkor a különbség megközelíti 5 óra alatt a 0,15Wh-t....

Szóval ha nem írsz rá folyamatosan, akkor semmi értelme cserében gondolkozni.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1943) Illye


Illye
tag

Sziasztok!

Közben megnéztem otthon a Toshiba L30 laptopot és 9 mm-es 2.5"-es vinyó van most benne. Kérdésem az, hogy XP SP3 alatt megbízhatóan fog-e működni az SSD?
Értem ez alatt a TRIM és más dolog hiányosságából fakadó problémákat.

50.000Ft jóváírás Gránit bank, okostelefonos számlanyitáshoz! Részletekkel kapcsolatban keress Privát üzenetben!

(#1944) Core2duo6600 válasza gorgo (#1937) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A Patrol nem ajánlott.
Nem véletlen ennyire olcsó.
Mindazonáltal lehet, hogy neked szerencséd lesz vele.
Mert ugye ált. rendszerlemezként használunk SSD ét, így eszerint van az ajánlás is.

(#1943) Illye
Igen, de ez esetben a diskeeperrel helyettesíteni kell a trim et.
Ill. van olyan SSD mi kifejezetten xp/vista alá fejlesztettek, van nekik beépítve olyan algoritmus ami helyettesíti a trim et.
Ha egyaltalán lehet még kapni !
Carabge correction ennek a neve gha jól rémlik

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1945) MzperX07


MzperX07
tag

Sziasztok!
Van 25 ezer forintom.
Akarok venni belőle egy SSD-t, de nem tudom, melyiket a három közül.
Szerintetek?
Eredetileg a Samsung 830 120 GB lett volna, de az már 35 ezer.
Itt a választék, persze, ha tudtok jobbat, azt is írjátok.
Előre is köszi.

Samsung 830 Series 64GB ~ 19.400 Ft
Corsair Force 3 90GB ~ 24.200 Ft
Ocz Agility 3 120GB ~ 25.000 Ft

(#1946) Core2duo6600 válasza MzperX07 (#1945) üzenetére


Core2duo6600
veterán

HA méret kell, akkor OCZ.
Amúgy Samu 830

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1947) kopidoo


kopidoo
senior tag

Sziasztok!

Céges, T410-es Lenovoba szeretnék SSD-t 120-240GB jöhet szóba.
A lényeg a sebesség, több GB-os állományokkal való munkához kellene.
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#1948) NTonee válasza Core2duo6600 (#1946) üzenetére


NTonee
veterán

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem...
Rendeltem egy OCZ Agility3 120gb-os ssd-t, amit az üzlet sajnos nem tud teljesíteni, de a megrendelésben cserélhetem másra. Árban a Corsair Force Series3 120gb áll a legközelebb hozzá, de arról meg nem tudok semmit.
Jól sejtem, hogy nem sok különbség van?

szerk: hopsz, nem válasz akart lenni. :B

[ Szerkesztve ]

(#1949) Bodor válasza NTonee (#1948) üzenetére


Bodor
veterán

Jól sejted! Ugyanaz a vezérlő, szóval cserélheted Corsair Force 3-ra, nem fogsz rosszul járni.

(#1947) kopidoo: egyes hozzászólásban van ajánlás.

[ Szerkesztve ]

(#1950) NTonee válasza Bodor (#1949) üzenetére


NTonee
veterán

Köszönöm a gyors választ! :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.