Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#101) warcat


warcat
veterán

Jelenleg 120Gbos kategóriában Corsair Force GT-t vennék,remek ár,gyors,megbízható.

Viszont hamarosan itt a Vertex 4 Indilinx vezérlővel,ami a jelek szerint durván odalép 4k random írás/olvasás terén,ennek még talán hasznát is veszi mindennapi használat terén az ember,viszont az ára 50ezer körül lesz a 128Gb-os verziónak,míg most a Force Gt-t~ 40-ért hazaviheted,megvárom személy szerint a hó végét Ivy miatt ,remélen nem dől be a forint addig még.

EA: It's in the crate!

(#102) Bálint85 válasza jim_raynor70 (#100) üzenetére


Bálint85
senior tag

azért ennyire nem kell kötöszködni :)) :B

azért van AMD-m mert az Intel a gazdag emberek gépe , szegényeké az AMD.

én rendszerindítónak venném az SSD-t 120GB gondoltam neki.

az 550 procim 4 magosítva van.

az IOPS mennyire számít hogy 85000 legyen vagy ennél több?

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#103) haddent válasza Bálint85 (#102) üzenetére


haddent
addikt

Előre is elnézést az off ömlengésért, de már én sem bírom ezt nézni:
Ezt az intel=> gazdag AMD => szegény témát már annyiszor hallottam, és akkor fa**ság, hogy az hihetetlen, már ne is haragudj... Nem tudom, és hogy őszinte legyek, nem is érdekel mennyiért vetted a procidat, de ugyanannyiért egy kategóriával (saját kategória, értsd intelen belül) lejjebbi intelt vehettél volna, és jó eséllyel jobb eredményeket érnél el vele. Szerintem manapság példás kis hazánkban csak keveseknek nem számít a pénz, de kevésből is lehet intelt, és sokból is lehet AMD -s konfigot összehozni. És amit te csinálsz, az a legnagyobb hülyeség szvsz.! Most is a számokért dobsz ki több tízezer Forintot, aztán ha odakerül a sor, akkor jön a "dehát drága volt az intel" duma.. Ha lga2011 -ed lenne, megértem, hogy ennyit szenvedsz ezeken a számokon, de más esetben annyira teljesen mindegy, érthetően, világosan leírták akik értenek hozzá... Fontos a tárolóhely, de mégiscsak a prockóval kellene indítani egy maximalista konfigot szerintem..

[ Szerkesztve ]

(#104) Bodor


Bodor
veterán

lga2011-hez sem kell rengeteg iops....

(#105) jim_raynor70 válasza Bálint85 (#102) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Bocs, tenyleg nem kotozkodeskepp irtam, de olyan erveket hozol fel most is a sajat igazad mellett, amiken szerintem nem csak en mosolyodom el.
Ha pedig meg mindig "rendszerindito", en tovabbra is azt javaslom, nem lesz gond a Force GT-vel (mint ahogy azt mondtak Neked), de valogathatsz a listabol a 120/128 GB-os variansokbol, ha ekkorara van szukseged. Azok sem rosszabbak egy nem maximalista embernek. :)

[ Szerkesztve ]

(#106) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Sziasztok!

2 ssd között mérlegelek, mert még egyiket sem használtam csak az elődeiket.

KINGSTON 120GB V+200 SVP200S3/120G 34.423 Ft

CORSAIR 120GB Force GT CSSD-F120GBGT-BK 41.387 Ft

Elsődlegesen 990/950-es AMD-s deszkában lenne használva.

Ár értékben az első variáció jobbnak tűnik, de azért én megkérdezlek Titeket, hogy van e valami ok, ami miatt mégis a másodikat kéne venni, mert mindenképpen megéri.

Nincs semmi trükk, otthoni rendszer tárhely, amire néhány játék is kerül, és a szokásos programok egy win7 x64 felügyelete alatt.

Köszönöm!

(#102) Bálint85

Egyébként jó ideje az AMD cpu-k a drágábbak, azonos teljesítmény kategóriában, ezzel tényleg kár a feszültséget kelteni itt.

[ Szerkesztve ]

(#107) Baroc


Baroc
tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy ilyen laptopot. Ebbe szeretnék tenni egy SSD-t a HDD mellé. Erre milyen lehetőségeim vannak?

Alapvetően W7 Home Premium lenne rajta, Office, esetleg böngésző és Eclipse. Ha ezek ráférnek egy 60GB-os lemezre, akkor az is elég, nem ragaszkodok a 120-ashoz.

Ha jól tudom, ahhoz hogy laptopba kerüljön, kell egy HDD Caddy (?), amivel az ODD helyére kerülhet a HDD, és az SSD pedig a HDD helyére. Ilyet vajon hol tudok kapni?

Illetve a Corsair Force 3 60GB vagy 120GB (attól függ, kell-e a nagyobb) jó választás-e?

köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#108) Bodor válasza antikomcsi (#106) üzenetére


Bodor
veterán

van e valami ok, ami miatt mégis a másodikat kéne venni, mert mindenképpen megéri.

Teljesítményben nem éreznél a gépedben különbséget közöttük, mindkét SSD-re 3 év a garancia, szóval ebből a szempontból az olcsóbb Kingston jobban megéri.

A Corsair-hoz viszont jár beépítőkeret, ha neked az a pár száz forintért megvásárolható tétel megéri az árkülönbséget, akkor választhatod azt is.

A mostani árak alapján azt gondolom, hogy 120 GB-os méretben a legjobb ár/értékarányú SSD a KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G és az OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G .

(#109) Fire/SOUL/CD válasza antikomcsi (#106) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Kingston V+200 asszinkron NAND-os, míg a Corsair Force GT szinkron NAND-os. A szinkron NAND-os meghajtók jobban(gyorsabban) birkóznak meg nehezen vagy egyáltalán nem tömöríthető adatokkal. Értelem szerűen ez utóbbi a drágább valamelyest.
Kingston esetében a HyperX széria, ami megegyezik a Force GT-vel (ugyanaz a SF vezérlő és szinkron NAND-ok mindkettőn)

V+ 200 esetén, ha nem a legújabb FW lenne rajta, akkor kötelező frissíteni azonnal, mert sűrgősként van megjelölve, nyilván okkal.

A felvázolt infók függvényében döntsd el, hogy megéri az a felár Force GT esetén avagy sem (ennél is előfordulhat, hogy FW-t kell frissíteni)

Amire kell (amit írtál) ott nem veszel észre különbséget a 2 meghajtó közt.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#110) Coolmat válasza Fire/SOUL/CD (#109) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Pont erre a fw frissítésre akartam rákérdezni, mert a Kingston nem adott ki olyan frissítő programot, amit bootolható pendriveról vagy cd-ről lehetne futtatni, csak Win és Linux alatt futtathatót. Olvastam a másik topikban, hogy nem illik az SSD-re feltelepített Winről fw-t frissíteni, ezért két megoldás jutott most eszembe:

1. Egy ubuntu live cd-ről bebootolok és onnan frissítem a kiadott linuxos változattal, hogy ez így menni fog-e az jó kérdés.
2. Ismerős gépében frissítem (ez szimpatikusabb megoldásnak tűnik).
+1: Ne parázzak ezen, a Kingston biztos érti a dolgát ha nem adott ki bootolható fw frissítést, nyugodtan tegyem fel Win alól azt kész.

Melyik a jobb megoldás? Nem szeretném majd az első napon a másvilágra küldeni az új SSD-met :)

(#111) Fire/SOUL/CD válasza Coolmat (#110) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"1. Egy ubuntu live cd-ről bebootolok és onnan frissítem a kiadott linuxos változattal, hogy ez így menni fog-e az jó kérdés."
A "menni fog-e"-t nem tudom mire érted, de ha értesz a Linux-hoz, akkor menni fog.

W7 alól is simán megy a dolog, csak arra kell ügyelni, hogy pl nem lehet az AMD SATA AHCI telepítve, a W7 alap AHCI drivere kell(ebből következően a BIOS-ban AHCI üzemmód és natív SATA kell hogy engedélyezve legyen W7 telepítése előtt, de ez alap dolog amúgy is)

Ha letöltöd a FW-t, akkor abban van egy telepítési útmutató, azt olvas el, abban benne vannak bizonyos feltételek avagy épp kizáró okok. Ha az be van tartva, akkor nem lesz gond a FW frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#112) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Köszönöm szépen a segítséget, amiből azt szűrtem le, hogy Ti is az olcsóbb mellett döntenétek ebben a szituációban.

(#107) Baroc

Itt olcsóbban, és gyorsabban vehetsz, mint e-bay -en.

Nem reklámnak szánom, csak segítségképpen linkeltem.

(#113) Baroc válasza antikomcsi (#112) üzenetére


Baroc
tag

Köszönöm!

win7+office+1-2 nem túl nagy program elvben simán ráfér egy 60GB-os SSD-re, ugye?

(#114) antikomcsi válasza Baroc (#113) üzenetére


antikomcsi
veterán

Nekem is 64-es van, és pont most szeretném lecserélni, mint látod, mert nagyon szűkös, alig marad meg az üres terület amit illik tartalékolni, és mindig variálni kell, hogy elférjek rajta.

Nekem az ssd-n vannak a játékok, mert ha már megvettem, akkor használnám is. Nincs sok, csak 2-3, de manapság amekkora frissítések jönnek BF BC2-re, meg BF3-ra pillanatok alatt betelik a 60 giga.

Kinek a pap, kinek a papné, én már nem vennék 120-as alattit, de felhasználástól függ.

(#115) Fire/SOUL/CD válasza Baroc (#113) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Simán ráfér. Samsung 470 64G szabad hely
Na most a teljesség igénye nélkül, csak a nagyobbak, amiket használok
W7 x64 Ultimate uptodate, Office 2010 x64 uptodate, 3ds Max 2010 uptodate, VirtualBox, az alatt XP Pro x86 és ez alatt Delphi 7, Delphi RAD 2012, Adobe CS5 WEB fejlesztés (Phostoshop, Flash Pro, Dreamwaever)

Mivel 16G RAM van, ezért ezt kihelyeztem HDD-re illetve a hibernálás le van tiltva, Over Provisioning viszont van, a javasolt 5,9G.(Ezért látod kiírva, hogy csak 53,7G a kapacitása)

Szóval aki nem fér el 64G-s SSD-n, az nem a rendszer miatt nem fér el. :N

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#116) Baroc válasza antikomcsi (#114) üzenetére


Baroc
tag

Játék annyira nem fontos nekem ilyen szempontból, de akkor ezen még el kell gondolkodnom. köszi az infot

Szerk:
(#115) Fire/SOUL/CD

Köszi az infot neked is, akkor maradok a 60-asnál. Akkor már csak a márka választása, és a HDD Caddy beszerzése marad :)

[ Szerkesztve ]

(#117) Fire/SOUL/CD válasza Baroc (#116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hordozható géped van ezek szerint? Pontosan mi a típusa? (Töltsd ki az adatlapod, akkor nem kellene kérdezni) ;]
Azért lenne jó ha megírnád a típust, mert adott körülmények között akár más megoldás is lehet, és akkor pl a HDD is maradhat a helyén stb stb.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#118) Fire/SOUL/CD válasza Baroc (#116) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Bocs, visszaolvastam, írtad milyen kütyübe kellene SSD. Akkor marad a caddy illetve Bodor cikkében vannak felsorolva ajánlott SSD-k.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#120) Baroc válasza Fire/SOUL/CD (#117) üzenetére


Baroc
tag

Igen, notebookba kéne. HP DV6 6b08eh a gép típusa.

#107-ben írtam egyébként :) és adatlap kitöltve :P
:R

[ Szerkesztve ]

(#121) Bodor válasza Baroc (#116) üzenetére


Bodor
veterán

(#122) Yeffy válasza Baroc (#113) üzenetére


Yeffy
veterán

na igen, ezen én is agyalgatok, hogy elférek-e a 64esen, kb ugyanezek lennének rajta. mondjuk mivel van 8G memóriám, lapozó egyből tiltva lesz - már most is le van - de remélem én is, hogy el fog férni. nem is eleinte, hanem mikor már kezdi úgymond belakni a gép, és ugye szép lassacskán hízni kezd a win.
remélem nem lépi túl a keretet, vagy ha minden kötél szakad, akkor a Bodor által ajánlott 120as- OCZ Agility 3 marad, kis spórolás után. :D

szerk.: csak az a fránya SandForce... :(

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#123) Fire/SOUL/CD válasza Yeffy (#122) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért "fránya" az a SandForce? :F
(Kicsivel lejjebb linkeltem egy képet, hogy nekem mi "nem fér el" a 64G-s SSD-n...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#124) Baroc válasza Bodor (#121) üzenetére


Baroc
tag

Túl vagyok már a cikken, köszönöm. Nagyon hasznos iromány! :R

Csak megtippelni sem tudtam hirtelen, hogy a 64GB elég-e, de engem meggyőztetek :)

(#122) Yeffy DJ

Na a vezérlőkben én már nem tudok elmélyedni, az nagyon magas nekem. Ha működik, akkor teljesen mindegy számomra. Gondolom a sebességbeli eltérés valahol 5%-ban maximalizálható (esetleg 10%?) az SSD-k között (ha csak a mai modern SSD-ket nézzük), ami meg ilyen földi halandók számára, mint én, elhanyagolható. Úgyhogy ilyenekkel nem fogok foglalkozni :)

Valszeg én is maradok az OCZ Agility 3-nál, csak a 60-as verziónál. 50GB-on simán el kell férnem a fentiek tapasztalatai alapján. Plusz minden másra ott lesz az 1TB-os HDD az ODD helyén..

[ Szerkesztve ]

(#125) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#123) üzenetére


Yeffy
veterán

+ Baroc:

csak az a bajom, hogy egyre több helyen olvasom/mondanak véleményt régi fórumozók itt is, hogy megbízhatatlanok... és ez sajnos elvette a kedvemet... :( de mivel pénztárca dönt, és ha 120as lenne, abba a Samu nem férne bele, ezért vagy 64es Samu, vagy 120as OCZ lesz.
amint lesz rá keret, természetesen... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#126) Doblós


Doblós
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezem egy SSD beszerzését,de lenne pár kérdésem.
mennyivel gyorsabban bootol be a gép,mint vinyóról?
Mekkorára SSD-re lenne szükségem,ha csak az op.rendszert tenném rá,illetve milyen márkát ajánlanátok?
Köszönöm

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#127) Bodor


Bodor
veterán

Én már kicsit kezdek belefáradni a Sandforce pocskondiázás ellensúlyozásába.... :O

A kezdetek óta napi rendszerességgel nyomon követem a Flash SSD topikot, és sokfajta SSD-t is használtam már, bátran mondhatom, hogy semmi baj a Sandforce vezérlővel. Nem ajánlottam volna őket ha probléma lenne velük, és valószínű, hogy nem lenne az SSD-k kb. 70 %-ban ilyen vezérlő ha megbízhatatlanok lennének.
Az már más kérdés, hogy egyes felhasználók nincsenek tisztában többek között azzal, hogy a gyári értékeket ATTO-val mérve, egyébként meg tömöríthető adatokkal hozzák ezek az SSD-k.
A másik dolog, hogy sokan lusták olvasni, képtelenek rendesen beállítani és feltelepíteni egy SSD-re egy operációs rendszert... és még sorolhatnám... utána megy a felesleges duma, hogy az SSD szar meg a vezérlője...
Mással sincs tele a Flash SSD topik....

Ami a lényeg, hogy van köztes megoldás is, elég jó áron lehet találni 90 GB-os SSD-ket is az ajánlottak közül, de hagy ne én keressem ki azt, hogy hol melyik az olcsó...

Doblós: HDD vs. SSD boot teszteket találsz bőben a neten, youtube-on...
De megsúgom, hogy nem a boot lesz az SSD fő erőssége a gépedben...

Ajánlással kapcsolatban kérlek olvasd el a cikket a blogomban...

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#128) Yeffy válasza Bodor (#127) üzenetére


Yeffy
veterán

oké, igazad van, nem is "ellened beszéltem", csak mivel ugye első SSD-s rendszerem lesz, nyilván utánaolvasok. ne mvolt célom kiakasztani téged, ne érts félre :) csak sok elbizonytalanító hangot "hallottam", ezért van némi fenntartásom az SF felé, semmi több...

De mondom, ha esetleg 120-as lesz, az szinte biztos, h OCZ lesz. Esetleg a Kingston, csak kár, hogy kell keret is, de majd megoldom.
64-esben viszont szinte 100, h a Samut fogom venni.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#129) Doblós válasza Bodor (#127) üzenetére


Doblós
aktív tag

Köszönöm,átrágtam a cikkedet,sokat segített. :C

Nincs ez elb@szva,csak másra lesz jó

(#130) Fire/SOUL/CD válasza Yeffy (#125) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az OCZ 2-es szériájával voltak gondok kezdetben, de FW frissítéssel orvosolták, mint ahogy a 3-as szériát is. Nincs olyan SSD a piacon, amelyikhez ne adtak volna ki FW frissítést, ez alól a Samsung sem kivétel. 830-asról meg nem lehet megbízhatóság tekintetében állást foglalni, hisz gyerek korban van még, míg pl a Vertex 2-esek meg megjelenésük óta mennek a tulajoknál a fene sem tudja hány éve. Majd ha ennyi időt kihúz a Samsung is, akkor már ki lehet jelenteni, hogy megbízható fajta, mert jelenleg csak az látszik, hogy jó eséllyel egy megbízható SSD.

Azok, akiknek hozzám hasonlóan nem 1-2 darab SSD megy át a kezén egy évben(forgalmazók, szervizesek stb), azok szerintem meg tudják erősíteni, amit én tapasztalok, azaz semmivel sincs rosszabb meghibásodási statisztikája pl egy Vertex 3-asnak, mint egy Samsung-nak, illetve bizonyos meghibásodások/hibás működések stb döntő többsége user error/alapvető szakmai infók hiánya kategória.

Jelenleg kapható korszerű SSD-k közül(10-12 típus) igazából teljesen mindegy melyiket veszed(W7 alá tök mindegy), kockadobással lehet dönteni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#131) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#130) üzenetére


Yeffy
veterán

ámen :R
igazad van, és elnézést még egyszer, nem akartam kötekedni :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#132) Fire/SOUL/CD válasza Yeffy (#131) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt lehet tudni, hogy mégis mennyi anyagi keret a max, amit az SSD vásárlásra tudnál szánni? :U

UI: Szükségtelen volt elnézést kérni, mert egy teljesen ésszerű kérdést tettél fel, ez meg minden, csak nem kötekedés. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#133) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!megerdneltm a 120 as agilityt .Egy kerdesem volna.Egyik haverom azt mondta ha az ssd mellett egy winyot is berakok a gepbe az belasitja .Nem lesz olyan gyors mintha csak siman az ssd hasznalnam.Ez mennyire igaz ?Az ssd lenne a win meg amiket hasznalok programok a winyot meg filmek,zenek,fotok.

(#134) Bodor válasza kiki22 (#133) üzenetére


Bodor
veterán

Egyik haverom azt mondta ha az ssd mellett egy winyot is berakok a gepbe az belasitja .Nem lesz olyan gyors mintha csak siman az ssd hasznalnam.Ez mennyire igaz ?

:Y :)) :DD :)) :DD Rég hallottam ekkora butaságot...
Semmi nem igaz belőle. Többek között egyre figyelj oda. Amikor az Oprendszert installálod, akkor csak az SSD legyen feldugva az alaplapra, mert ha HDD is fent van, akkor a WIN7 az indítófájlokat arra pakolja fel.

Blogomban lévő cikkben vannak linkek az installálással és beállításokkal kapcsolatban, míg megjön az SSD-d, át is olvashatod őket, és megokosodsz. :)

(#135) kiki22 válasza Bodor (#134) üzenetére


kiki22
senior tag

Koszonom a gyors valaszt :D

(#136) Mi5i válasza kiki22 (#133) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Saját tapasztalat, hogy néhány másodperc plusz kell a bútidőhöz azért, mert mellette van 3 HDD. De ez már 3, nem 1. Ha nem kötöttem rá semmit SSD-n kívül, akkor boot is rendben volt, mint a jutyúk videókon dicsekvés. Működésben viszont semmi köze hozzá, természetesen ha minden egyes plusz dolgot átpakolsz hdd-re és úgy használod, akkor lehet ilyesmit feltételezni, de ez meg szerintem töklogikus.

(#137) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#132) üzenetére


Yeffy
veterán

persze, hogy lehet, köszönöm kérdésed.
háát, alapesetben 25 k-ra gondoltam, de a Samuért, mert beépítős, és tetszik is, a 27k belefér.
de a hónapban nagy valószínűséggel nem tudom megvenni, mivel kell vennem procihűtőt meg vagy 3 házventit, h szellőzzön az új házam, így picit tolom, de rem következő hónapban tudok már venni.
a 120as agility3/kingstone-ért meg vért áldozva talán össze tudnék szedni 35k-t, de az a leges legnagyobb plafon. lehet, hogy 90 gb-os lesz, csak az nem tudom, h kingstonon kívül van-e, ill h keretes-e. mindjárt meg is nézem.

rendben, csak azt gondoltam, tolakodásnak veszitek... ;)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#138) Z86


Z86
őstag

Üdv!

Az ebben a cikkben emlegetett RAISE funkcióval kapcsolatban lenne kérdésem, nevezetesen mennyire fontos ennek a megléte? (az SSD-s topicban rákeresve erre a funkcióra, mindössze 1 találat érkezik :) )
Azért érdeklődöm, mert most szembesültem vele, hogy a kinézett Agility 3 60 GB-os verziója ezt nem tudja, csak a nagyobb testvérei.
Mi a helyzet a többi gyártó hasonló méretű termékeivel, pl. a Kingston V200+ 60 GB-os modelljével? Vagy esetleg ilyen kis méret esetén egyáltalán nem alkalmazzák ezt a funkciót?

(#139) #41133696 válasza Fire/SOUL/CD (#115) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ezzel tökéletesen egyet értek :R

(#140) haddent


haddent
addikt

Kingston SSDNow V+ 200 90GB -ról tudtok nekem mondani valamit? Az árazása remeknek tűnik (90GB, és olyan 30-35ezer), sebességben teszttől függően, de átlagban ugyanazt adja mint egy OCZ Agility/Vertex 3, és jó régi, megbízható márka. Tehát elvileg minden mellette szól, kérdés, hogy tud-e valaki valamilyen buktatót?

Esetleg tudtok-e jobbat ajánlani 30-35ezres árkategóriában, minimum 60GB, de jó lenne ez a 90-100GB -os teret belőni.

[ Szerkesztve ]

(#141) Fire/SOUL/CD válasza haddent (#140) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

V+200-ról itt már esett szó. Inkább az Agility 3-al lehet összehasonlítani, Vertex 3 gyorsabb a tömöríthetetlen adatokkal mért tesztben is a szinkron NAND-oknak köszönhetően.
Agility 3 vs. Vertex 3 (jobb oldali)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#142) Bodor válasza haddent (#140) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem ha frissítesz rajta firmware-t, akkor nem lesz gond vele, hozza amit kell, és olcsóbb mint az általad említett SSD-k.. Én ajánlom.

(#143) keke69


keke69
őstag

Sziasztok!

SSd-t szeretnék vásárolni,érdeklődnék ár érték aranyában melyiket érdemes venni?Vagy melyik a megbízhatóbb,ill melyik nem problémás?
Köszönöm!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#144) Bodor válasza keke69 (#143) üzenetére


Bodor
veterán

Mivel a helyes válasz sok tényezőtől függ, kérlek olvasd el először a blogomban lévő cikket.
ha nem sikerült dönteni, utána szívesen segítünk.....

(#145) keke69 válasza Bodor (#144) üzenetére


keke69
őstag

Sajnos a számomra nem derült ki sem az ár/érték arány sem a megbízhatóság.De biztosan bennem van a hiba!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#146) Z86 válasza Z86 (#138) üzenetére


Z86
őstag

Annyit sikerült összegugliznom, hogy a pl. Kingston V+200 elvileg minden méretben támogatja a RAISE-t. Viszont van még egy zavarba ejtő információ, pl. a V+200-nál MTBF: 1,000,000 óra, Agility 3-nál meg egységesen MTBF: 2,000,000 órát írnak az adatlapon.
Ezzel kapcsolatban valami vélemény? (vagy ne komplikáljam a dolgokat, az csak vakítás amit ott írnak)

(#147) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#141) üzenetére


Yeffy
veterán

#137-emre valami észrevételed esetleg? :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#148) Fire/SOUL/CD válasza Z86 (#146) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Becsapós az a MTBF, ezért ezen ne meditálj sokat.
A V+200 egy jó SSD(kötelező FW frissítés kell, ha nem a legújabb FW van rajta), nem keverendő a V+100-as előddel, ami kerülendő kategória.

Yeffy DJ
[link] | [link] (ez utóbbihoz nincs tartozék semmi)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#149) Bodor válasza keke69 (#145) üzenetére


Bodor
veterán

Idézet a 2. oldal tetejéről:

"A megbízhatósággal kapcsolatban most csak annyit említenék meg, hogy a konkrét ajánlásban kizárólag ilyenek szerepelnek majd."

Mivel az ár folyamatosan változik, ezért a konkrét ajánlásban nem szerepelnek árak,gondolom ez érthető.

A mostani árak alapján azt gondolom, hogy 120 GB-os méretben a legjobb ár/értékarányú SSD a KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G és az OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G .

Ez vonatkozik ugyanezen típusok 60 GB-os változataira is.

Mivel nem írtad, hogy milyen alaplaphoz, milyen oprendszerhez, laptopba vagy asztali gépbe, és mekkora tárhelykapacitású SSD-re van szükséged,szükséged van-e beépítőkeretre és egyéb körítésre és hogy mennyit szánsz rá, többet én nem tudok segíteni, főleg azok után, hogy a cikket is elolvastad....

[ Szerkesztve ]

(#150) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#148) üzenetére


Yeffy
veterán

hmm...
igen, 90esben én is ilyet néztem, csak keret nélkülit.

rendben, köszönöm a te ajánlásodat is, még megrágom. 90es szerintem elég lesz egyébként. de mivel kb egy árban vannak, még agyalok picit. illetve pénz kéne rá elsősorban... :U :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.