Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#651) Bodor válasza csurdongulos (#650) üzenetére


Bodor
veterán

Ha a SATA3-as portod nem Marvell vezérlős, akkor az első kettőre szavazok mert olcsóbb és teljesítményben hozza a drágább Samsung szintjét felhasználás közben.

(#652) csurdongulos válasza Bodor (#651) üzenetére


csurdongulos
tag

asus n55-be kerülne, nem tudom milyen vezérlős, csak azt, hogy sata3-as. köszönöm a választ.

(#653) Bodor válasza csurdongulos (#652) üzenetére


Bodor
veterán

Hát akkor meg kell nézni! Marvell vezérlős SATA3-as portra nem javasolt Sandforce vezérlős SSD-t kötni, mert nem hozza a várt teljesítményt.

(#654) tamasgal


tamasgal
senior tag

Sziasztok!

Van egy ilyen ASRock CoreHT 252B kis gépem és garis javitás alatt kilopták belőle a vinyómat. Persze kaptam helyette egy lassú fos vinyót, így most úgy döntöttem, hogy veszek egy 60-64Gb-os SSD-t.

Mit javasolnátok, milyet vegyek bele (sajna fogalmam sincsen, hogy hol nézzem meg, hogy milyen fajta "vezérlős" lenne az optimális.

Előre is köszönöm válaszotokat

tamasgal
Tomi

(#655) Fire/SOUL/CD válasza tamasgal (#654) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

HM65-ös Chipsetje van, ezért SATA3-as SSD is mehet bele, illetve Intel SATA vezérlője, arra meg tényleg semelyik SSD sem szokott allergiás lenni. Nyilván W7 lesz rá telepítve, így meg bármelyik ajánlott SSD-t megveheted bele.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#656) tamasgal válasza Fire/SOUL/CD (#655) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nagyon szépen köszönöm a segitségedet, remélem holnap meg tudom venni bele, majd beszámolok milyen lett :)

Mégegyszer köszönöm

tamasgal
Tomi

(#657) robyroby


robyroby
tag

OCZ Petrol SATA III 2.5" SSD 64GB-ot megvehetem win7&egy játékra? ezt

:R

(#658) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

Helló van egy olyan problémám hogy van egy 64 Gb os kingstone ssd ami újraindítás után alaphelyzetbe teszi vissza a win 7 et.
Ez alatt azt értem hogy minden adatom elveszik róla és csak azok maradnak rajta amiket újratelepítésnél tettem fel rá először.
Ez ellen mit lehet tenni?
Mert pl új böngészőt se tudok feltenni mert mindig elveszik újraindításnál:(

Szépnapot!

(#659) drlovi


drlovi
aktív tag

Sziasztok,

Melyiket lenne érdemesebb megvenni ?

M4ssD

vagy

ocz

Lapom asrock z68 .

Árban szinte nincs különbség mondjuk , ha az ocz hez kell beépitő keret , akkor 1500 Ft a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#660) skristof


skristof
tag

sziasztok

lehet, kicsit off, lenovo z575-be szeretnék beépítőkeretet venni ODD helyére.

tudja valaki, hol lehet occón beszerezni? :))

[link]
egy ilyet találtam, boltban itthon 10k körül mennek, de ahogy nézem a hongkongi rendelést se úsznám meg ennél sokkal olcsóbban (és az tovább is tart)

szóval, valakinek vmi bevált forrás?
köszi!

(#661) balpis válasza skristof (#660) üzenetére


balpis
őstag

én egy ilyet vettem a T400-ba. Kb. 3 hét alatt jött meg. Korrektül működik pár hete.
Persze a te gépedbe nem ilyen való... :(
Sajna a Z575-be az ebayen sem találni gyorsan olcsó, 20USD felett van mind ebbe valami oknál fogva :(
Ha teheted, nézd meg a vaterásat, az se drágább és megvan azonnal....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#662) Bodor válasza robyroby (#657) üzenetére


Bodor
veterán

Megveheted, bár nincs sok tapasztalat vele. Ha nem a legújabb firmware lenne rajta, azt mindenképpen frissíteni kell először.
Hasonló áron inkább Agility3-at és Kingston V+200-at ajánlom inkább. ( 1-es hozzászólás! )

(#658) Dexter-2000

Ez nem igazán ebbe a topikba való kérdés, sőt, azt gondolom, hogy nem is az SSD-vel van gond. Szerintem érdeklődj a WIN7 topikban, vagy a Flash SSD topikban inkább.

(#659) drlovi:

Teljesítmény, vagy megbízhatóság tekintetében nincs különbség közöttük, mindegy melyiket veszed, dönthet az ár és az egyéni szimpátia.

(#664) Tirexi


Tirexi
addikt

Erre valaki? :F

(#665) franc0 válasza Tirexi (#664) üzenetére


franc0
őstag

Én úgy hallottam, neked csak a legjobb jó. Az pedig a Vertex 4.

Frissítsd mindenképp. Az legyen az első dolgod, tehát ne erről bootolj, hanem ahogy hazaérsz már dugod is a gépre.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#666) Fire/SOUL/CD válasza Tirexi (#664) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A kérdésem pedig az lenne, hogy lesz valami szemmel látható különbség a kettő között mind Boot időben mind a programok futtatásában?"
Ha lesz is valami, akkor sem olyan léptékű, mint hdd és ssd közt.

"Továbbá mennyire biztonságos egy SSD-n a Firmware frissítés? Csak mert jött már ki a Vertex 4 sorozathoz"
A biztonság az relatív, alap, hogy úgy kell elvégezni, ahogy a gyártó javasolja (pl ha AHCI üzemmódba kell a SATA üzemmódnak lennie, akkor frissítés idejére arra kell állítani, nem variálni IDE-vel stb) FW-t mindig a gyártó oldaláról töltsd le és mindig figyelmesen kell elolvasni, a hozzá adott infókat, így például, hogy ez egy Destructive Flash (ez azt jelenti, hogy formázni fogja az SSD-t, minden adat elveszik róla) illetve a Release Notes-t is olvasd el, amiből kiderül, hogy RC státuszú FW-ről van szó, ami nem végleges, tartalmazhat hibákat.

Ennél (de más FW-ek esetében is) a FW-nél mérlegelés kérdése, hogy tapasztalsz-e olyan jelenséget, amit a FW frissítés javít és ezért kell-e FW frissítés.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#667) Tirexi válasza Fire/SOUL/CD (#666) üzenetére


Tirexi
addikt

Értem THX a választ. :R
A teszt szerint itt igazából némi gyorsulás tapasztalható csak.
Akkor is rakjam fel? Vagy elég az alap is?
Nem nagyon szeretnék később az FW miatt egy Win reinstall-t ha netán valami hiba lép fel a dologban.

Végül is alaplapi BIOS frissítéseket is csak akkor javasolják ha a rajta lévővel gond van. :K

(#668) Rasiel válasza Tirexi (#664) üzenetére


Rasiel
senior tag

Sok +-t nem fogsz érezni, ha lecseréled Vertex4-re.
Firmware frissítés mindig a gyártó hivatalos oldalán lévő leírás szerint végezd el és akkor nem lesz problémád. Olvasd el figyelmesen az ott leírtakat.

Egyébként miért is akarod lecserélni az Intel SSD-t? Bőven jó az még... :K

(#669) Tirexi válasza Rasiel (#668) üzenetére


Tirexi
addikt

Hát elég durva PC-s fejlesztés előtt állok és akkor már az SSD is legyen új.
Igazából a Vertex 4-en lenne az OS plusz a gyakran használt programok, az Intel meg menne a Steam-nek és a játékoknak.

Viszont van itt még egy kényes téma:
A RAID.
Hogyan kell egyáltalán egy ilyet létrehozni? Úgy hallottam, hogy van ennek több fajtája is.
Engem a sebesség összeadós dolog érdekelne.
Valaki azt mondja növekszik a boot idő mert előbb ellenőrzi a lap a köteteket vagy mi.

Ez mennyire bevált dolog? Láttam már több embernél is RAID-be 60GB-os SSD-ket.
És nem mellesleg megéri-e a befektetést a plusz sebesség vagy még itt is csak elenyésző a különbség?

(#670) Fire/SOUL/CD válasza Tirexi (#667) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mint írtam, ez a FW számos dolgot javít (olvasd el a release notes-t) ugyanakkor a pirossal (fontos felhívás) kiemelt rész meg ez
"This firmware is a release candidate and therefore an update will reformat your SSD. Please make sure to backup all your data before proceeding with the update. The 1.4RC firmware is not fully validated and errors might occur in rare cases."

Azaz(röviden): Ez egy RC FW, ami nem ellenőrzött ritkán, de hibákat is tartalmazhat.
Na az a ritka hiba meg az, hogy beáll az ssd, mint Józsi néni a kannás bortól, aztán kampeca. :DDD Tényleg ritka, de nehogy pont Te legyél az a ritka eset... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#671) Tirexi válasza Fire/SOUL/CD (#670) üzenetére


Tirexi
addikt

Magyarán szólva megpusztul? De azért a garancia attól még él rá nem? :DDD

(#672) Fire/SOUL/CD válasza Tirexi (#671) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Magyarán szólva megpusztul? De azért a garancia attól még él rá nem?"
Igen, megpusztul és ilyenkor garancia sem játszik (elméletben). Gyakorlatban töketlen szervizesek (aki nem ért a szakmájához, vagy ért, csak nem érdekli) átenged ilyen SSD-t, egyébként meg nem. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a FW frissítésből bekövetkezett hibákra, mind alaplapok esetén a BIOS frissítésből származókra, csak az a nagy különbség, hogy egy beállt deszkához (nem mindig itt sem) lehet rendelni BIOS chipet, viszont SSD-nél az SSD kukázható. (persze azért pár dolgot mindenképp megpróbálunk, hogy valahogy életet leheljünk az elbarmolt SSD-be, nem automatikusan kuka, de sajnos vannaok olyan FW frissítésből beállt SSD-k, amiket max a gyártó tudna helyrepofozni vagy az sem)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#673) Rasiel válasza Tirexi (#669) üzenetére


Rasiel
senior tag

Nagy gépfejlesztés előtt álsz? Mit akarsz te ezen a gépen fejleszteni? :Y :)

RAID móddal még nem volt tapasztalatom, így ezzel kapcsolatban a hozzáértők majd felvilágosítanak. Hülyeséget nem akarok írni, meg félrevezetni sem akarlak téged.
Én személy szerint meg vagyok elégedve az SSD-m, rendszerem sebességével, így a RAID-el nem is foglalkoztam eddig.

(#675) Fire/SOUL/CD válasza #46372352 (#674) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A topik címében nem véletlenül van a "Mielőtt írsz először olvasd el az 1. hozzászólást!", éljél vele és az 1. hsz végén, rögtön az első cikkben("Milyen SSD-t vegyek"), annak 5. fejezetében megkapod a választ. ;)
Maga az első hozzászólás számtalan egyéb kérdésre is választ ad, számos hasznos és fontos információt tartalmaz, pont azért készült, hogy az SSD vásárlás előtt álló felhasználók segítséget kapjanak a választásban, megtudják milyen szempontokat célszerű figyelembe venni és még számos hasznos dolog is található benne. :K

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#676) yetee


yetee
tag

Sziasztok,

Olvasgattam a fórumot, de már akkora hogy nehéz végignézni.
Van egy OCZ Vertex 3 - 60GB SSD, szeretnék mellé tenni még egy ugyanilyet raid-ben.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban hogy milyen sebességet tud, illetve hogy érdemes-e 2db 60gb-s ssd-t raidban használni, vagy inkább helyette 1 db 120Gb-s ssd?
Az alaplapom az egy Asus P8Z68-V LX típus, Sata3-on van jelenleg.

Köszi

(#677) hati válasza yetee (#676) üzenetére


hati
addikt

Ha jól emlékszem, akkor volt teszt ezzel kapcsolatban és hatalmas előnyöket nem tapasztaltak. Jelenleg lassúnak érzed a 60-ast?

(#678) Fire/SOUL/CD válasza yetee (#676) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

RAID0-ban kecsegtetőnek tűnik, hogy a sebességek összeadódnak, de rendszer alatt nincs jelentősége, jobban jársz egy 120G-s SSD-vel, mint 2 60G-ssel RAID0-ban. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#679) yetee válasza hati (#677) üzenetére


yetee
tag

Szia,
Nem lassú egyáltalán meg vagyok vele elégedve, igazából amiatt gondolkodom rajta hogy kevésnek találom a 60gb-t, ezért ha már meg van akkor arra gondoltam hogy teszek mellé még egyet raid0-ban, így ugye már 120gb lenne.

(#680) szymre


szymre
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:
20-25 k ennyit tudok szánni rá.
Milyen ssd-t ajánlanátok nekem 60-64 gb kapacitással gépem az adatlapomon Win 7 ultimate 64 bit menne rajta.
Alaplapom: Asrock 880G pro 3 Nem tudom milyen vezérlésű a lapomon a sat3 ebben is kérnék segítséget.
Asztali gép természetesen.
Beépítő keret és kellékek nem tudom kellenek e.
A válaszokat előre is köszi.
Üdv: szymre

(#681) Fire/SOUL/CD válasza szymre (#680) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplapodon AMD SB850-es a SATA, az itt felsoroltak bármelyike megfelel (webshopokban nézz utána, melyik fér bele a pénzügyi keretedbe), amihez biztosan van szerelőkeret: ADATA, Vertex 3, Corsair (mindkettő), a többinél lehet olyan csomagban is venni, ami tartalmazza a szerelőkeretet (kivéve Crucial, mert ahhoz nem is adnak és eddig nem is találkoztam KIT kiszereléssel, persze ettől még lehet, hogy valahol épp forgalmaznak ilyet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#682) Bodor válasza szymre (#680) üzenetére


Bodor
veterán

Az egyes hozzászólásban lévő táblázatban, ( amely az ajánlott SSD-ket tartalmazza) , típusszámok alapján ki van gyűjtve, hogy melyik , mit tartalmaz...

(#683) Dexter-2000 válasza Bodor (#662) üzenetére


Dexter-2000
őstag

rendben kösz az útbaigazítást.

Szépnapot!

(#684) Tirexi válasza Rasiel (#673) üzenetére


Tirexi
addikt

Értem hát majd csak lesz rá válasz. :) :K

"Mit akarsz te ezen a gépen fejleszteni? "
Június 10-én kiderül. Nem lesz piskóta. :Y

(#685) jeni válasza tamasgal (#654) üzenetére


jeni
félisten

hello
hogy,hogy miért nem írtál a jegyzőkönyvbe? nehogy má' szarabbat adjanak! :W

(#686) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? Op. rendszer alá menne.Gigabyte GA-P55-UD3L lapba menne, az mennyire problémás hogy csak sata 2 van rajta?

OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

Vagy esetleg van helyette jobb és árban hasonló? Vagy inkább a kisebb lenne az érdemesebb a 60 gigás változat?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#687) Bodor válasza Moonwolf (#686) üzenetére


Bodor
veterán

(#688) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Még az SSD piacra lépése idején beleástam magam egy kicsit a kínálatba, de azóta elég sokat változott a helyzet és nem nagyon van időm újra mindennek utánanézni. Ennek fényében kérdezem, hogy egy Lenovo z575-be rendszer számára milyen SSD-t ajánlanátok? Egy ilyen OCZ jó lehet? 30körül szánnék rá. Esetleg ha tudtok valamilyen beépítőkeretet, ami jó lehet, azt is megköszönöm :) SSD-n érdemes tárolni a Photoshop lapozófájljait?

Szerk: ennél kisebb, mondjuk 80Gb is elég lehet, ha azt lehet kapni hasonló áron, jobb minőségűt. 80 alá nem szívesen mennék.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#689) Bodor válasza Peethy (#688) üzenetére


Bodor
veterán

Az egyes hozzászólásban vagy a cikkemben minden kérdésedre kimerítő választ kapsz ( konkrét típus ajánlásokkal) , de elég ha 5-8 hozzászólást visszaolvasol.
Egyébként csak a Vertex Plust NE !

(#690) Peethy válasza Bodor (#689) üzenetére


Peethy
őstag

:R

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#691) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

kezdo vagyok SSD teren, alapveto tajekozottsaggal (mondjuk). Lassan elerheto arba kerultek a 120GB-os kapacitasu cuccok, ki is neztem egy 120GB-os SATAIII-as Mushkin Chronos-t, 3 ev garral, kb 90€-ert.

Atfutttam ismet a Logout-os SSD ajanlo irast ( :R a szerzonek) ill. kerestem PH!-n valami hirt, tesztet, de meg ebben a topikban sem talaltam semmit.

A fentebb linkelt adatlap alapjan ajanlott vetel ez a tipus? Ahogy nezem, ar szempontjabol nem rossz, sot. (hazhozszallitva kb 95€-ra jonne ki). Ahol be tudok dolgokat szerezni, ott 120GB kapacitasu ezt kiveve szinte sehol sincs 120-130€ alatt + PK

Adatlapomon talalhato gephez (P45 chipset, SATAII vezerlo, Q8200,4GB ddr2, win7) kellene, rovid es kozeptavon win7+office 07+ COD MW1, LR4, PSE10/PSCS + a reszli kombohoz. A gepet kb fel even belul tervezem fejleszteni egy 6/8 magos Bull-ra, AMD 970/990 chipsettel meg 12-16GB rammal, szoval a leendo rendszert is ki kellene szepen szolgalnia.

Koszi minden javaslatot.
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#692) Bodor válasza Balinov (#691) üzenetére


Bodor
veterán

Specifikációk alapján lehetne ez a Mushkin akár egy OCZ Agility3 , Vertex3, vagy akár Kingston V+200 is, melyek tapasztalat alapján is ajánlott vételek, szóval szerintem nem lősz mellé hosszabb távon sem vele kapcsolatban. Bár kis hazánkban nem elterjedt márka, kivétel a RAM-jaik ( de azok úgy tudom jók) , én adok neki egy plusz szavazatot, már csak az ára miatt is.
Ha a 3 év garanciát is tudod érvényesíteni, akkor szerintem jó vételnek tűnik. Ha megveszed, akkor ne kerülje el a figyelmed az oldalon is feltüntetett firmware frissítés, melyet az oprendszer telepítése előtt ajánlatos elvégezni.

Download the latest firmware 5.0.2 HERE to ensure top performance and drive reliability.

(#693) Balinov válasza Bodor (#692) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom a reszletes velemenyezest. Nekem is szimpatikus, valszeg holnap meg is rendelem, jovo het elejere kb meg is jon UK-bol.

a 3 ev gari miatt nem aggodok. Ugyanonnet volt a ViewSonic monitorom is, swap & garral. mikor beszart, irtam a supportnak, kuldtek 1 napon belul az RMA szamot, meg kertek, hova kuldjek a futarral a bontatlan uj monitort + ugyanazzal a korrel fel kell adnom a regit. Angliai topikban ajanlottak maskor is ezt a webshopot.

FW upgrade-t jo ha ugy csinalja az ember, ha meglevo, hdd-n levo win alol tolom? ich10R sata vezerlore javallott tenni, vagy a JMicron 368 masodlagos vezerlore inkabb? Huh, kicsit eloreszaladtam ezzel a kerdessel asszem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#694) Bodor válasza Balinov (#693) üzenetére


Bodor
veterán

HDD-n lévő winről mehet a firmware frissítés, én azt inteles vezérlőre tenném az SSD-t a rendszerhez. Telepítéshez 1-2 link olvasnivaló...

Windows 7 telepítés

Saját szösszenet

Költöztetés

[ Szerkesztve ]

(#696) Balinov válasza Bodor (#694) üzenetére


Balinov
félisten

Koszonom a linkeket, reggel atufottam a nagyjat, este majd tuzetesebben is atolvasom.

viszont szar van a palacsintaba, 30€ lenne a szallitas es nincs olcsobb szallitasi opcio, szoval lehet, mashonnet kell beszereznem vagy mas gyarto masik modelljet

Amit hirtelen talaltam:
Crucial 128GB m4
Sandisk Extreme 120GB
OCZ Agiliyt 3 120GB

Ahogy az 1-es hsz-t, logoutos irasokat :R nezegettem, se a Crucial-al, se az OCZ-vel nagyon nem lonek mell, viszont megmondom oszinten a Sandisk Extreme eleg szimpatikus. teloba, tukrosbe hasznalok SanDisk cuccokat, kivalo minoseg

Velemenyetek?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#697) littlemole


littlemole
őstag

Érdemes egy csak internetezős letöltős gépbe rakni SSD-t? Egy 64GB osat terveztem.
Néha már nagyon idegesít a kerregés és a várakozás. Természetesen csak az oprendszer és néhány telepített program lenne rajta. A tobbi adat megmarad a winyókon.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

(#698) hati válasza littlemole (#697) üzenetére


hati
addikt

Miért ne lenne érdemes? Ha néma gépet akarsz, akkor ssd, paneltáp és passzív cpu (pl. atom v. brazos).

[ Szerkesztve ]

(#699) littlemole válasza hati (#698) üzenetére


littlemole
őstag

A gyorsulásra gondoltam meg a belerakott pénzbe. Szóval hogy arányaiban érdemes e. Már most is halk a gép de gondoltam fejlesztek bele valamit mert a leghangosabbak a winyók benne.

Akkor olvasgatom itt a topikot melyiket érdemes a 64Gb osok közül belerani.

Köszi.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

(#700) balpis válasza littlemole (#699) üzenetére


balpis
őstag

nekem valójában egy egész kicsit gyorsult a netbook csak.
(270-es atom proci, az is erősen szűk keresztmetszet, de a 2GB RAM már elég elvileg)
De ez pont annyi, hogy a barátnőm rendszeres megjegyzései esténként, hogy "megint nem megy a net" megszűntek. Legalábbis egy bő hét tapasztalata ezt mutatja. :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.