Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#702) Balinov válasza Balinov (#696) üzenetére


Balinov
félisten

No, meghanytam-vetettem magamban egesz nap ezt az SSD kerdest. SanDisk Extreme 120GiB bejovos, ennek a hexusos tesztnek alapjan jo valasztas, kis unikom az OCZ-k, Samuk, Crucialok vilagaban, igy meg is rendeltem a sajatomat. Elvileg kedden varhatom a futart.

Addig meg belemerulok a FAQ/Logout-os irasok garmadajaba :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#703) Bodor válasza Balinov (#696) üzenetére


Bodor
veterán

Hasonló a véleményem, mint az előző SSD-nél, de valamiért kisebb a bizalom a Sandisk felé. Ettől függetlenül reméljük nem lesz vele probléma ha már meg rendelted. Jó olvasgatást, várjuk a beszerelés és telepítés utáni élménybeszámolót!

(#701) dantre:

Miben venném észre a gyorsulást?

Minden olyan tevékenységben amely lemezolvasással és írással jár: programindítások, programok telepítése, mappák fájlok megnyitása, másolása, windows boot, stb...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#704) FrozenThrone


FrozenThrone
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy egy Z68 Extreme3 Gen3 alaplaphoz "passzolna" egy OCZ Aglility 3 120GB -os SSD? Kerestem leírást de nem találtam sehol hogy milyen sata 3 vezérlő van az alaplapomon.

Üdv Frozen

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#705) Fire/SOUL/CD válasza FrozenThrone (#704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Kerestem leírást de nem találtam sehol hogy milyen sata 3 vezérlő van az alaplapomon."
Először mindig a gyári oldalon keresgélj, ott legtöbb esetben a specifikációknál fel szokott tüntetve lenni. Ha véletlenül nem, akkor a driver letöltő oldalon nézd meg, milyen SATA driver-eket lehet letölteni, abból is kiderül. Ezenkívül a deszka manul-jában is le van írva végső esetre.

2db SATA3-as (világosszürkék) és 4db SATA2-es(feketék) port van a deszkán, az összes Intel vezérlős. Az Intel vezérlőre semmilyen SSD nem szokott allergiás lenni, így az OCZ Agility 3 sem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#706) FrozenThrone válasza Fire/SOUL/CD (#705) üzenetére


FrozenThrone
aktív tag

Köszönöm szépen a gyors és iszonyatosan korrekt választ, legközelebb már tudom hol keresgéljek. :R

"Abban az egyetlen percben benne volt életem minden boldog pillanata."

(#707) xTc


xTc
aktív tag

Sziasztok!

Az adatlapomon szereplő konfigba szeretnék SSD-t venni, a következőre gondoltam: [link] Az nem gond, hogy a lapomon nincs SATA3, 1-2 éven belül úgyis cserélem, addig pedig vígan elvan az SSD a mostani konfigban. Illetve azt szeretném még kérdezni,hogy beépítő keretet külön kell beszerezni, ha jól sejtem?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#708) Fire/SOUL/CD válasza xTc (#707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az nem gond, hogy a lapomon nincs SATA"
Nem.

"Illetve azt szeretném még kérdezni,hogy beépítő keretet külön kell beszerezni, ha jól sejtem?"
Az első HSZ-ban van táblázat az ajánlott SSD-kről és az azokhoz járó (vagy nem járó) tartozékokról, ott megtalálod a választ. ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#709) xTc válasza Fire/SOUL/CD (#708) üzenetére


xTc
aktív tag

A SATA-s dologgal tisztában voltam, inkább csak költői kérdés volt :-) A választ köszönöm, ha nem lettem volna lusta, elolvastam volna az első hsz-t. Sorry :-)

(#710) cyber86


cyber86
őstag

Üdvözletem, egy olyan kérdésem lenne, hogy melyiket érdemes venni, vagy melyik jobb és miben? (Corsair 120Gb Force GT vagy Intel 120Gb 520 series) ?

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#711) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Szeretnék SSD-t venni a gépembe mert úgy gondolom ideje megismerkedni a "jövő" technológiájával. :) Első ilyen meghajtóm lenne,nincsnek extra elvárásaim,inkább csak amolyan tanuló jelleggel szeretnék váltani.

Jelen pillanatban így néz ki a konfigom:

Alaplap: ASRock 970 extreme4
Proci: AMD x4 640
Ram: 2x2gb Kingston HyperX 1600mhz
Vga: Ati HD5770
Hdd: 1db 1tb wd black és 1db 500gb seagate (A wd black-en van a rendszer)

Kizárólag a rendszert tenném az ssd-re ami egy win7 64bit lenne.Persze még menne rá 1-2 apró progi mint pl: winrar,total commander,stb.

A lehető legolcsóbban szeretném megúszni a vásárlást ezért 32gb-os méretben gondolkoztam. Mondjuk egy Silicon Power E20 32gb? (12k)

Árban 15k körül de mindenképpen 20k alatt szeretnék maradni.

Üdv:Viktor

(#712) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

milyen SSD-t ajánlotok? Főleg 120GB-os érdekel. Abból mit ajánlotok? Egy ThinkPad SL500ba lenne.

Típusokat várok főként.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#713) skristof válasza cellpeti (#712) üzenetére


skristof
tag

Mielőtt írsz először olvasd el az 1. hozzászólást!

(#714) Bodor válasza cyber86 (#710) üzenetére


Bodor
veterán

Intel annyival jobb, hogy a normális helyeken 5 év garancia van rá, viszont jóval drágább is, annyit nem ér szerintem a plusz 2 év garancia.
Corsair-t kevesebb garanciával adják, de jóval olcsóbb. Teljesítményben nincs különbség rendszerhasználat szempontjából. Innentől a döntés a tiéd. Ha e kettő közül kellene választanom, én a Corsair Force GT-t venném...

(#711) Viktoár: 32 GB-os SSD-t már nem érdemes venni, régebbi technológiával gyártották még őket, pár kifutó darab van már csak belőlük, de azok sem mind megbízhatóak. 32 Gb-ot meg hamar ki lehet nőni.
Mazsolázz inkább az egyes hozzászólásban ajánlottak közül, azok a típusok megbízhatóak, és sok pozitív tapasztalat van róluk, azért is ajánlottak. Ha jól tudom, például a 64 GB-os OCZ Agility 3 20K alatt már kapható.

Egy kis olvasnivaló...

No meg az egyes hozzászólás is....

(#715) Viktoár válasza Bodor (#714) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem,köszi.
Még tanuló cuccnak sem ajánlott a linkelt 32gb-s méret? (később mehetne muter gépébe) Közben az illető odaadná 10k-ért és teljesen új ezért gondoltam hogy megéri. :B
Az 1.hsz jó hosszú és részletes de elfogom olvasni és az összes kapcsolódó témát is. :R

Üdv:Viktor

(#716) Bodor válasza Viktoár (#715) üzenetére


Bodor
veterán

Én azt gondolom, hogy ha már SSD-re váltasz, akkor megérdemled, hogy teljes értékű felhasználói élményben legyen részed, bosszantó fagyások, laggolások, és rejtélyes hibák nélkül. Hidd el, elég sokat "dolgoztunk" az egyes hozzászóláson, és nem véletlen, hogy azok az SSD-k vannak az ajánlásban, amik bekerültek, és nem véletlen, hogy mások kimaradtak.
Az olcsó néha drágább....
De természetesen a Te döntésed.
Innen például nagyon jó vétel lenne a Samsung 830 64 GB Basic, ami szimplán az SSD beépítőkeret nélkül, melyet pár száz forintért meg lehet venni külön.
A 10K-s 32 GB-os régi és megbízhatatlan SSD-hez képest plusz 7K-ért megkapnád napjaink egyik legjobb SSD-jét dupla akkora tárhellyel...

(#717) Viktoár válasza Bodor (#716) üzenetére


Viktoár
addikt

Teljesen igazad van.Átfutottam az ssd-kkel kapcsolatos témákat és (számomra) elég pöcsölősnek tűnik a legoptimálisabb használathoz való beállítás.

Kétségtelen hogy te sokkal jobban értesz hozzá mint én ezért tartok attól hogy esetleg idő előtt elb@szom az ssd-t mert valamit nem jól csinálok. :U Akkor már dobjak ki kevesebbet az ablakon vagyis minmalizáljuk a tanulópénzt.
Azzal is tisztában vagyok hogy mint minden számtech cuccal,ezzel is úgy van az ember hogy jó nekem a kisebb/lassabb aztán "kinövi" és utána hiába vesz jobbat,mindig jobb kell. :DDD

Meggondolom a dolgot nehogy hirtelen felindulásból kemény fába vágjam a fejszét. :K
A 32gb-s ssd amiről szó volt az előző hozzászólásomban arra azt mondta az eladó hogy 10év garit vállal rá a gyártó.Ez nagyon soknak tűnik nekem,nem tudom igaz lehet-e?
A hdd-kről tudom hogy 2-3 év illetve a wd black-re 5 de ssd-ből hülye vagyok.

Üdv:Viktor

(#718) Bodor válasza Viktoár (#717) üzenetére


Bodor
veterán

Ez a topik és az írásom azért született, hogy ne legyen tanulópénz, ne legyen ablakon kidobott pénz, elégedetlen vásárló.
SSD beállítása nem ördöngösség, csak sokféle rendszerkörnyezet van, és ezért terjedelmes a beállításokhoz való információ. Flash SSD topikban szívesen segítenek ha elakadsz, és ha időm engedi, akkor én is.
SSD-t elég nehéz elb@szni, max a helytelen beállítások hoznak gyengébb teljesítményt, vagy egy win újratelepítés szükségességét.
Gyártó oldalán a Silicon Power 3 év garanciát ír, számomra az a mérvadó.

[ Szerkesztve ]

(#719) Viktoár válasza Bodor (#718) üzenetére


Viktoár
addikt

Rendben,akkor megvárom a fizut és benevezek egy olyan samu ssd-re. :R

Üdv:Viktor

(#720) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok

SSD vásárlás előtt állok de két jelölt közül nem tudom meiket válaszam
az egyik a corsair force 3 gt 120 GB
a másik a OCZ vertex 3 120 gb nézegetem teszteket teljesítményben nem sok a különbség
de szeretném olyan ember szavát is meg halgatni akinek van tapasztalata
vagy esetleg milyen más SSD-ét javasoltok a méret az 120 GB körül legyen és sata 3-as csatlakozóval
előre is köszönöm

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#721) cyber86 válasza Bodor (#714) üzenetére


cyber86
őstag

értem, csak még annyit vettem észre, hogy az intel már az újabb sandforce vezérlővel működik.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#722) jeni


jeni
félisten

Szia

Az alábbiak közt melyik a jobb?

OCZ Agility 3 és OCZ Vertex 3 valamint a Samsung 830-s széria

A 4.-t amit kinéztem az a Corsair GT de az picit drágább. :U

A sebességben teljesen egyformák? Melyik a gyorsabb?

Van-e egyiknek-másiknak kritériuma arra gondolva,hogy csak a Marwell vagy csak az Intel vezérlősre tehető?

U.i:Természetesen csak 120GB SSD-k jöhetnek képbe és sata3 csatiakkal.

[ Szerkesztve ]

(#723) Bodor válasza Viktoár (#719) üzenetére


Bodor
veterán

Jó döntés! :D

(#720) csucsu21: Nincs különbség teljesítményeben a két választott SSD között valós felhasználás alatt sem, egyébként bármelyik, az egyes hozzászólásban ajánlott SSD Ajánlott !! :D :D :D

(#721) cyber86: Ténylegesen nem sokat számít használat közben az újabb vezérlő...

(#722) jeni: Mindegyik említett SSD ugyanolyan gyors használat közben, csak a tesztekben van némi különbség. Samsung 830 bármire tehető, a többi Sandforce vezérlős nem szereti a Marvell vezérlős SATA3-as portokat. Én a legolcsóbbra szavaznék. ( Agility 3)

Egyébként egyes hozzászólásban fel vannak tüntetve a vezérlők is a táblázatban...

(#724) cyber86 válasza Bodor (#723) üzenetére


cyber86
őstag

értem. köszi

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#725) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
A win7 ultimate frissen telepítve mekkora helyen fér el gyakorlatilag?
Azért kérdezem, mert 60 GB-os ssd-t szeretnék és nem tudom, hogy elég lenne-e a rendszernek és a programoknak.
Köszi

(#726) Bodor válasza margithid (#725) üzenetére


Bodor
veterán

Attól függ mennyi és milyen programot szeretnél feltenni. 64 bites WIN 7 10-12 Gb-on bőven elfér, de lehet csökkenteni 1-2 trükkel. Ha tiltod a hibernálást, a rendszervisszaállítást, meg a lapozófájlt elegendő RAM esetében, akkor máris nyertél pár GB-ot. Egyébként egy átlagfelhasználó bőven el szokott férni egy 64 Gb-os SSD-n, ha nem telepít rá 5-10 GB-os játékokat.

(#727) franc0 válasza margithid (#725) üzenetére


franc0
őstag

Én egy 40 gigás Intelen vagyok épp...
20 gigát foglal a teljesen belakott rendszer (Win7Pro 64 minden update-tel, Office2010, driverek és segédprogik).
Hibernáció és pagefile nyilván off.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#728) margithid


margithid
veterán

Aha, 10-12 GB jó lenne, mert menne mellette 3 virtuális xp, azok is foglalnának szerintem 15-20 GB-ot.De végülis ha 20 GB a win7, 20 GB a 3 xp akkor is marad még közel 20 GB 64 GB-os ssdnél.

(#729) margithid válasza margithid (#728) üzenetére


margithid
veterán

De lehet nem spórolok ezen, nézegetem 90-120 GB-osok is vannak már 30 körül.

(#730) Renato1993


Renato1993
tag

Üdv!

Úgy érzem hogy eljött az idő hogy SSD-vel gyorsítsam a rendszerem, szóval kinéztem párat és érdekelne hogy melyiket tartjátok jobb vételnek.
Az SSD-re 64 bites WIN7 menne, arra telepítenék minden programot plusz BF3-at (jelenleg most kb 15,5 GB-ot foglal), a gépemben 4 GB RAM van, az alaplapom egy Gigabyte MA790XT-UD4P ami csak SATAII-es, de elnézve az árakat, meg azok alapján amit olvastam érdemesebb SATA3-as SSD-t venni ha nem tévedek, ugye?
A másik "problémám" hogy 90 vagy 120GB-osat vegyek-e, de elnézve a ~2-2,5k árkülönbséget inkább a nagyobb felé hajlok hacsak nem a kisebb lenne az ajánlott, de gondolom ilyen nincs :D

Szóval ezek lennének amik a keretbe beleférnének és az "ajánlott" szériákba tartoznak ahogy olvasgattam:
CORSAIR 90GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F90GB3-BK
KINGSTON 90GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/90G
OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90G

CORSAIR 120GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F120GB3-BK
KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G
OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G

Rögzítőkeretre nincs szükség, van helye a házban.
Tápellátásnak meg SATA tápot igényel, ugye? :F :))

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#731) Coolmat válasza Renato1993 (#730) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

A felsoroltak közül mindegyik ajánlott típus, és mivel a 120GB-osak alig drágábbak a 90GB-osaknál, ezért szerintem is a 120-asok közül érdemes válogatni. Ahogy ebből a tesztből is látszik, valós és mérhető különbség is alig van köztük, firmware vagy egyéb gond egyikkel sem szokott előfordulni, ezért lényegében csak az ár és a szimpátia lehet a döntő (én speciel V+200 120GB-ot vettem, és nem bántam meg). Tápnak szabványos SATA csatlakozót használ mindegyik, ahogy adatkábelnek is jó bármilyen jó minőségű SATA kábel (utóbbit nem szoktak hozzá adni, csak a drágább dobozos kiszerelésekhez).

BF3 speciel nem tudom mennyit gyorsulna SSD-n, de maximum a töltési sebesség nőne meg, több fps-ed nem lesz tőle. Van egy két játék ami kifejezetten meghálálja ha SSD-ről fut, tapasztalatom alapján ilyen pl. a WoW és a F1 2011, valami viszont alig vagy egyáltalán nem gyorsul még betöltési időben sem.

(#732) Renato1993 válasza Coolmat (#731) üzenetére


Renato1993
tag

Köszi a választ!
Akkor ezek szerint jó volt az a sejtésem hogy igazából tökmindegy melyiket veszem, szóval az olcsóbbal járok jól :D
Még azt elfelejtettem megkérdezni hogy valahol olvastam hogy vannak olyan SSD-k amik gyárilag több memóriát tartalmaznak és így kevesebb Spare Area kell, ez áll valamelyik felsoroltra?
Hát nálam a BF3-ban pont a betöltések idegőrlően hosszak, mondjuk f1-ezni is szoktam néha és abban is betöltéseknél unom szét magam.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-MA790XT-UD4P,AMD Phenom II X4 965BE,Sapphire HD5850, 240GB SSD, 2x4GB DDR3 RAM,Corsair VX450 táp,Tt VB6000BWSD ház,TOSHIBA DT01ACA200 2TB HDD

(#733) brumi1024 válasza Renato1993 (#732) üzenetére


brumi1024
veterán

A BF3 pályabetöltéseken érezhetően javít az ssd.

(#734) nbg


nbg
senior tag

Sziasztok,

a ketto kozul melyik SSD-t ajanlanatok: Samsung 830 vagy OCZ Vertex 3?

Erre kene:

2. Mekkora SSD-re van szükség?
cirka 120 GB
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
Win 7 64 Bit
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
Desktop, SATA 3
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Shuttle H67
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Nincs

Elore is koszi!

Udv,
nbg

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#735) Bodor válasza nbg (#734) üzenetére


Bodor
veterán

Teljesítmény és felhasználás szempontjából teljesen mindegy, hogy melyiket veszed meg, ugyanolyanok. Mivel viszont árban a Vertex 3 a nyerő, ezért azt javaslom.

(#736) nbg válasza Bodor (#735) üzenetére


nbg
senior tag

Koszonom! Itt (nemeto.) mindketto kb. 105 € magassagaban mozog, szoval az ar nem tema. A sandforce vezerlo tomoritgetesetol mennyire kell tartani amugy?

[ Szerkesztve ]

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#737) Bodor válasza nbg (#736) üzenetére


Bodor
veterán

Igazából használat közben nem veszed észre, csak a tesztekben. A manapság használatos SSD-k kb. 70 %-a Sandforce-os, és nincs panasz rájuk, sokan használják nagy megelégedettséggel!

(#738) nbg válasza Bodor (#737) üzenetére


nbg
senior tag

rendben, koszonom, azt hiszem akkor beruhazok egyre...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#739) MasterDeeJay

Mivel már lassúcskának érzem a jelenlegi rendszeremet (2xSamuF1 raid0-ban) ezért szeretnék tovább lépni szintén raid0 rendszer fele csak ssd-vel.

A jelenlegi rendszer:
2x320 raid0 - windows és éppen használt programok amiket nem sajnálok adatveszésnél
1x1500 - adattárolás
1x640 - adattárolás

A tervezett rendszer
2x~60gb raid0 ssd - hasonlóan az előzőhöz windows és progik amikért nem kár
1x640 adattárolás

eladásra kerül a 1500-as és a két 320-as, így nem kell sokat hozzátennem az ssdkhez.

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
max 30e/darab

2. Mekkora SSD-re van szükség?
120gb minimum (2x60gb)

3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
win7 x64 prof

4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
Sata3 asztali

5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
Foxconn A9DA-S

6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?
Barkácsolok valamit, tehát nem. Melegednek ezek egyáltalán?

Extra kérdés: raidnél milyen stripe size-t kellene SSDnél használni, illetve milyen cluster size a megfelelő?

Az új rendszer mennyivel lesz gyorsabb? (jelenleg 200mb/s körül van az seq read write)

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#740) Coolmat válasza MasterDeeJay (#739) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Szvsz abszolút felesleges RAID0-t használni SSD-knél, mivel csak a lineáris írás/olvasást duplázod meg vele, azt meg tipikusan csak akkor éreznéd, ha két RAID0-s kötet között másolgatnál, inkább a 4k-s értékek a mérvadóbbak. Inkább vegyél 1db 120GB-osat, ajánlott szériákat lásd 1. hsz-ben, most olcsó pl. az OCZ Agility3, Corsair Force3 , Kingston V+200 vagy esetleg Adata S510.
Melegedni nem nagyon szoktak, mivel ugye nincs bennük mozgó mechanikai alaktrész, a rendszered pedig meg fog táltosodni :)

(#741) petakpa1


petakpa1
őstag

Lehet új SSD-t kell vennem a kb 1 hónapja megvett OCZ Petrol-om helyett, mert nagyon úgy tűnik, hogy nem kompaibilis as Asus F1A75-M PRO alaplapommal. Bios nem látja, így nem tud róla bootolni. Kb. 30 bekapcsból, jó ha egyszer elindul. Ha már elindult, akkor persze atomstabil, nincs vele gond, csak ne kapcsoljam ki a gépet, de az meg nem megy persze. Már mindent kipróbáltam, írtam Asus-nak is, de egyre inkább attól tartok, hogy új SSD lesz belőle, szóval kérnék javaslatokat az alábbi feltételek mellett:

Ne legyen
OCZ
Indilinx vezérlős (Petrol ilyen)
Sandforce vezérlős (Asus-nak azzal is gondja van, bizonyos fórumok szerint)

Legyen
60 GB körüli kapacitású
max 25 ezer körüli árban
[támogassa a background garbage collection-t, mert XP alá lenne]

Mivel utóbbinak elég kevés felel meg, erről le tudok, mondani, max. alkalmanként elindítok valami progi, ami helyettesíti a TRIM-et.

Várom a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#742) petakpa1 válasza petakpa1 (#741) üzenetére


petakpa1
őstag

ja és még valami. az OCZ Petrolom szerintetek áhelyezhető a MSI GX 610 laptopomba?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#743) MasterDeeJay válasza Coolmat (#740) üzenetére

Köszi a választ!

A raid-et azért gondoltam mert sima lemezes vincsiknél érezhetően gyorsabb lett a rendszer. Akkor maradok valami egy darab de nagyobbnál.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#744) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy ssd-t a rendszernek.
Árban 20k körül legyen. Sata 3 mas legyen. Meg kéne keret is.
Válaszotokat előre is köszönöm.

(#745) petakpa1 válasza petakpa1 (#742) üzenetére


petakpa1
őstag

erről mi a vélemény? Az automata garbage collection = background gabage collection-nal?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#746) mobal válasza HXY (#189) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Mekkora felbontás? :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#747) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Vásároltam egy OCZ Vertex3 120GB-os SSD-t. Telepítettem rá egy Win7 64bit-es rendszert és néha produkál olyan érdekességet a gép, hogy a bekapcsolás után nem tölt be win-be ahogy az elvárható egy ssd-nél, hanem néha megáll 1percet is gondolkodni mire hajlandó tovább menni a betöltéssel. Egyszer sikerült csak spontán kékhalált is produkálnia.
Néha az általános programok kezelésével is mint ha vacakolna (chrome, total commander)

Lehetséges, hogy frimware-t kell frissítenem?
Az alaplapom az Asrock 890GX Extreme3

Egyébként alapvetően piszok gyors a cucc. Játékok közben lényegében nincs betöltési időm :DDD

[ Szerkesztve ]

(#748) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok. Milyen tapasztalatok vannak az OCZ Agility 60 Gb 2.22-es firmware-rel?

(#749) Topanka válasza margithid (#725) üzenetére


Topanka
aktív tag

Nálam az a helyzet, hogy játék nincs az SSD-én, és jelenleg 74,4 GB-ból 18,8 GB szabad.
Windows 7 ultimat 64 op. rendszer van rajta, Office, és egyéb progik.
Ne felejtsd el, 20% szabad hely kell az élettartam miatt.
Üdv

(#750) hati válasza lacko22 (#748) üzenetére


hati
addikt

Jók, hibamentes. :C

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.