Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#151) Fire/SOUL/CD válasza Yeffy (#150) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem kell plussz pénzeket kiadni ilyen teljes KIT-ért, lehet külön is venni csak szerelőkeretet, addig meg elvan 2 csavarral rögzítve is. (Nekem egy darabig a SATA kábelen csüngött) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#152) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#151) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD az szép :C

az is igaz, de ez az USB-s ház tetszik :)
na de köszi, majd agyalok még

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#153) Z86 válasza Fire/SOUL/CD (#148) üzenetére


Z86
őstag

Remek, akkor ezen nem kell agyalni, ennek örülök. :)
A RAISE-el kapcsolatban tudsz valami véleményt mondani?

(#154) keke69 válasza Bodor (#149) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

Akkor kiegészíteném:asztali gépbe kellene,60Gb-os,win 7 bár inkább windows 8,alaplapom asus P8P67 rev3,és ha van keret természetesen nem árt de nem feltétlenül szükséges!Természetesen minél olcsóbb annál jobb,ezért kérdeztem az ár/érték arányt,amire megkaptam már a válaszodat! :R

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#155) Bodor válasza keke69 (#154) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor jó vásárlást!

(#156) keke69


keke69
őstag

Újra itt!
Segítségeteket kérném a 3 közül melyiket ajánlanátok!?

60GB OCZ SSD 2.5 SATA3 Agility 3 Series AGT3-25SAT3-60G
60GB OCZ SSD 2.5 SATA2 Vertex 2 Series OCZSSD2-2VTXE60G
60GB OCZ SSD 2.5 SATA3 Vertex 3 Series VTX3-25SAT3-60G

Mind a 3 20.000ft környékén helyezkednek,de ha ebben az árfekvésben tudtok ajánlani jobbat azt is megköszönném!

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#157) haddent válasza keke69 (#156) üzenetére


haddent
addikt

Amennyire én tudom a Vertex a jobb, de mindenképp a 3as szériából valamelyik :)

(#158) Fire/SOUL/CD válasza keke69 (#156) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

3-ból egyértelműen a Vertex 3, bár ez 24K alatt nem igen van, max noname webshopokban vagy valamilyen akció keretében.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#159) keke69 válasza Fire/SOUL/CD (#158) üzenetére


keke69
őstag

Azért írtam,hogy 20k körül!
Realsys
Kingstonról vélemény?

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#160) Mi5i válasza keke69 (#159) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Parancsolj, ez két hajszállal 20k felett van.
Kingston max v+200 ami újabb és már ajánlható az eddigi tapasztalatok szerint.
De nem értelek, mi a gond azokkal, amikben eddig gondolkodtál?

(#161) keke69 válasza Mi5i (#160) üzenetére


keke69
őstag

Nincs nekem egyikkel sem semmi gondom mivel nem ismerem őket csak kezdő vagyok ebben a témában és nem szeretnék olyat vásárolni amiről menet közben kiderült,hogy nem megbízható illetve az általam kinézet SSD-től ugyan abban az árkategóriában van jobb!

Köszi!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#162) Mi5i válasza keke69 (#161) üzenetére


Mi5i
aktív tag

A Te konfigodban jól fogja érezni magát bármelyik "ajánlott" ssd, melyek a cikkben szerepelnek. Így számodra nem fogja senki megmondani, hogy ez ezért jobb, mint a 100Ft-tal olcsóbb másik, mert ilyen nincs, nyilván ezért vannak teljesen hasonló árfekvésben. Erre szoktam mondani, hogy mindenkinél végül a szimpátia dönt, nincs köztük akkora hatalmas különbség, így legjobb se kiáltható ki mondjuk "20ér". Ez átjön a cikkből is, amiért én is értetlenkedek kicsit a dilemmádon, és amiért Bodor is rákérdezett hogy olvastad-e egyáltalán.

Minél több időt töltesz ezzel - persze élmény a kutatás és keresés is, de - annál később élvezed ki a majdani ssd örömeit. Inkább hajrá. :)

(#163) fematthew89


fematthew89
tag

Sziasztok!

Van egy Asus G60-as laptopom és az lenne a kérdésem, hogy milyen ssd-t vegyek bele? 120Gb-ban gondolkozom, mert tervező progiktól kezdve a játékokig minden dolgot az ssd-n tartanék (adattárolásra van mellette egy 500GB-os WD 5400rpm-es winyó). Samsung 470-es szériáról hallottam, hogy elég jók lettek viszont nem tudom valaki tudna más alternatívát is mondani, ami megbízható és gyors lenne?
Előre is köszi mindenkinek! :R :R

Máté

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#164) Bodor válasza fematthew89 (#163) üzenetére


Bodor
veterán

Samsung 470 is jó választás, gondolom SATA2-es a notiban lévő alaplap, bár SATA3-as sebességből sem profitálnál . Mivel viszont a SATA2-es SSD-k is szinte ugyanannyiba kerülnek, mostani árak alapján azt gondolom, hogy az ajánlott SSD-k közül 120 GB-os méretben a legjobb ár/értékarányú SSD a KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V+200 SVP200S3/120G és az OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G .

Azt viszont érdemes leellenőrizni, hogy a notiba a szabvány 2.5-es méretű HDD van-e, mert ezek az SSD-k annak a helyére férnek be. Ha csak 7 mm vastag, akkor más után kell nézni

[ Szerkesztve ]

(#165) fematthew89 válasza Bodor (#164) üzenetére


fematthew89
tag

Köszönöm az infókat belemegy a notiba alapból 2 db winchester szóval szerintem jók ezek a márkák, amiket írtál! :R :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#166) fematthew89 válasza Bodor (#164) üzenetére


fematthew89
tag

Köszönöm az infókat belemegy a notiba alapból 2 db winchester szóval szerintem jók ezek a márkák, amiket írtál! :R :R

Szerk.: valamiért kétszer dobta be:D:D

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#167) keke69 válasza Mi5i (#162) üzenetére


keke69
őstag

Köszönöm szépen a kielégítő válaszodat! :R

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#168) Year


Year
tag

Sziasztok!

SSD szeretnék venni,mr pár dolgot átolvastam de még 1-2 dolog mindig nem tiszta.

Vigyázni kell az olvasás/írással. De ha feltelepítek rá egy programot és elindúl akkor az már nem minösül olvasásnak?

(#169) Mi5i válasza Year (#168) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Szia Year,

Rossz a megközelítésed. Mikor hajdanán (jó, nem volt rég, de informatikában eléggé :) ) terjedni kezdtek, akkor mindenki jött az ötletekkel félig-meddig jogosan talán, hogy ez igazából egy hímes tojás, és akkor se aludjunk nyugodtan, ha arra használtam amire vettem. Mai darabok tökéletesen ki fognak szolgálni évekig, állítólag valamiféle átlagolással kijön 10 év, nos én nyúzom ahogy előtte is a gépet, nem érdekel. Ha berottyant maga alá 3-4 év múlva, hol lesznek már ezek addigra? De 5 évet nagyjából mindenki jósol nekik - ráadásként a gagyibbaknak is -, hogy kerek legyen a szám. Ne így állj neki, mert semmi örömöd nem lesz szinte akkor benne, hiába adod ki a pénzed. Ne ez legyen a fő szempont.

Jót anekdotáztam, jöhet egy válasz is: nyilván install után ha nem menteget valamit (az is sok esetben minimális ugye, fájl mentés, temp, egyebek.. kivéve videószerkesztés mondjuk és hasonlók) akkor igen, akkor inkább olvasgatás van, az pedig nem koptatja már.

[ Szerkesztve ]

(#170) Year válasza Mi5i (#169) üzenetére


Year
tag

Szóval akkor már fejlődtek annyit,hogy azért bírja is valamedig ha úgy is használom mint egy mezei HDD-t? Bár nekem laptoba menne és mellé egy külső HDD jönne amin lesznek majd a filmek,zenék,játékok....

Kössz szépen a választ:)

[ Szerkesztve ]

(#171) kiki22


kiki22
senior tag

Hali!Ovastam ,h ssdnel erdemes kikapcsolni a hibernaciot.De most a win7 ben a hibernacio egyenlo az alvo allapottal ??:D

(#172) Z86 válasza kiki22 (#171) üzenetére


Z86
őstag

Nem, hibernáláskor a HDD-re SSD-re ment és teljesen kikapcsol (nem fogyaszt semmit), alvó állapot esetén viszont nem kapcsol ki teljesen (van némi fogyasztás) és a memóriában megmarad minden adat.

(#173) Mi5i válasza Year (#170) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Ha félreérthető volt: régen sem koptatta az olvasás az SSD-t, az írás ami rémálom még egyeseknél. De így van, nyugodtan vedd meg a kiszemeltet amelyik konfighoz azért passzol és már csak nyúzni kell. Laptopba főként hűha, mert sokat dob majd rajta a kis laptopi hdd-khez képest.

Ha nem ma nyomod le a rendelés gombot, akkor első hozzászólás is segíteni fog majd, ami folyamatban van, már csak moderátorra vár, emellett pedig a linkelt cikk ami ott találsz Bodor tollából, javasolt lehet ha ködös még 1-2 dolog.

(#174) Year válasza Mi5i (#173) üzenetére


Year
tag

Köszönöm:)

Kiszemelt még igazából nincs,és még nem is most lesz a rendelés. De nekem a samsungokat ajánlották.

(#175) kiki22 válasza Z86 (#172) üzenetére


kiki22
senior tag

Akkor igy gondolom
Nyugodtan hasznalhatom az ssdt...?;)

(#176) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy Asus P8P67-es lapom...hamarosan venni szeretnék ,vagy egy Agility ,vagy Vertex 3-at...sajnos most ennyire fog telleni...életemben nem volt még SSD-m...azt olvastam,hogy előfordul,állítgatni kell a BIOS-ban valamiket,mert rendszer winyo-nak szeretném...Tudnátok segíteni,hogy pl a formázása hogy megy? (más mint egy sima winyo-nál?) mit kell esetleg majd állítgatni a BIOS-ban, ilyesmi...köszi a helpet előre is!

(#177) Mi5i válasza polgi803 (#176) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Ím, a válasz.
Sajnos, nem sajnos, teljesen jó lesz bármelyik abból a 2 SSD-ből is.

(#178) Z86 válasza kiki22 (#175) üzenetére


Z86
őstag

A hibernálás és az SSD-k viszonyát majd a guruk kifejtik, én eddig azt szűrtem le, hogy érdemesebb hanyagolni. Itt lehet az okokról olvasni.

(#179) HXY válasza fematthew89 (#166) üzenetére


HXY
addikt

Én a Samsung 830-ast ajánlom.
Újonnan, garanciával 30e Ft körül megkapod az aprón.
Én szerdán vettem a 256GB-os Desktop kiszerelést bontatlan doboz, 3 év Samu garanciával 58.000 Ft-ért.
Olyan mint egy álom a "régi" (1 hónapos, 1 tányéros, 7200rpm Hitachi :D ) HDD-hez képest.
2 dolog miatt is az új 830-as szériát ajánlom:
1.SATA3
2.7mm
Persze ha nem akarsz az elkövetkezendő 2-3 évben új gépet venni, akkor jó a 470-es is.

Arra azonban vigyázz, hogy az OEM, azaz zacskós kiszerelésű változaton nem lehet fw-t frissíteni mert a laptop gyártók nem törik magukat. Elég ha utánanézel, hogy anno mi volt a Samsung PM800-zal, amit a Dell-nek gyártott. Nem volt TRIM támogatás, a gyári Samsung fw-rel nem volt kompatibilis, a Dell meg nem adta ki a frissítést egészen addig, amíg több száz-(ezer) ember nem árasztotta el a külföldi fórumokat.

(#180) fematthew89 válasza HXY (#179) üzenetére


fematthew89
tag

Hú köszi az inót! Samsung 830-ast nézegetem, de akkor lesem mindenképpen, hogy ne oem legyen... :R :R

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#181) Year válasza HXY (#179) üzenetére


Year
tag

A SATA 2 és 3 gondolom nem kompatibilis egymással?

(#182) HXY válasza Year (#181) üzenetére


HXY
addikt

De igen, teljesen kompatibilisek.
Ha sata2-es gépbe teszel sata3-as ssd-t, vagy sata3-as gépbe sata2-es ssd-t, akkor a maximum sebesség kb. 500 MB/s helyett kb. a fele lesz.
Én Sata2-es gépben futtatok sata3-as ssd-t.
Itt vannak az eredmények: [link]
A programoknak nem mindig kell hinni...

(#183) Year válasza HXY (#182) üzenetére


Year
tag

Értem,így jónak tünik nagyon is. De akkor ha elkarom érni a kb 500 megát akkor sata2-höz sata2, a 3-hoz meg 3-ast? Vagy még ugy is meglehet ha sata2-höz 3-ast? Bocs de a csatlakozók terén kezdő vagyok:)

(#184) HXY válasza Year (#183) üzenetére


HXY
addikt

Sata2 max. kb 250-et visz át, míg a sata3 már a dupláját is.
Mindig a leggyengébb láncszem határozza meg, hogy megy-e a Sata3 sebessége.
Persze akadnak inkompatibilis, vagy pontosabban "kevésbé kompatibilis" sata vezérlő-SSD párosítások is.
Ezért utána kell nézni, hogy menni fog-e. Hiába van a szabvány...

(#185) Year válasza HXY (#184) üzenetére


Year
tag

Értem,köszönöm.

A gépen meglehet valahol nézni milyen a csatlakozás,vagy ahoz kikell szedni a HDD-t?

(#186) balpis válasza Year (#185) üzenetére


balpis
őstag

ha kiszeded, se biztos, hogy látod. Ránézésre egyforma a sta2 és sata3 csatlakozó. ha az alaplap típusát tudod, abból megmondható.
De mindegy, ma már úgyis egyre inkább sata3-as SSD-k jönnek, nincs is árban igazán különbség, így azt érdemes venni, és akkor jó lesz...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#187) Year válasza balpis (#186) üzenetére


Year
tag

Most néztem a honlaponés eztírta: Serial ATA. Akkor gondolom ez még régebbi verzió. Nem sata kompatibilis. Amúgy laptopom van acer 7750G

(#188) balpis válasza Year (#187) üzenetére


balpis
őstag

A Serial ATA az a S-ATA....
Csak van belőle 1, 2, 3. Ha még 1-es, az nem túl szerencsés eset lenne...
De az már nagyon régi. Ha jól látom, a 7750G már Sandy Bridge, abban már biztosan csak sata2 vagy sata3 lehet.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#189) HXY válasza Year (#187) üzenetére


HXY
addikt

Ez a progi megmondjam hogy milyen Sata van a gépedben: Speccy

Hard Drives (Merevlemezek) -> (SATA type) SATA típus

Ezek lehetnek:

SATA type SATA-I 1.5Gb/s
SATA type SATA-II 3.0Gb/s
SATA type SATA-III 6.0Gb/s

(#190) polgi803 válasza Mi5i (#177) üzenetére


polgi803
őstag

Köszi az építő segítséget! :R

(#191) keke69 válasza HXY (#189) üzenetére


keke69
őstag

Jó kis progi,thx!

Soha ne vitatkozz idiótákkal,mert lesűllyedsz az Ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal!

(#192) Year válasza HXY (#189) üzenetére


Year
tag

Kössz szépen,megnéztem és SATA 2 ír ki. De memóriából csak 665mhz-t ír ami rosszúl esett kissé:) Gyorsabbnak gondoltam......

(#193) HXY válasza Year (#192) üzenetére


HXY
addikt

Ha 2 darab van a gépedben, akkor az már dual channel módban meg, azaz duplázódik, így 1333MHz. :K

(#194) Year válasza HXY (#193) üzenetére


Year
tag

4,00 GB Single-Channel DDR3 @ 665MHz (9-9-9-24)

Ahogy látom csak sima. A következő gépnél jobban kellesz majd adatokat figyelnem:)

(#195) HXY válasza Year (#194) üzenetére


HXY
addikt

Akkor vehetsz még bele kb 3-4e forintért. És 8GB lesz. 64bites Win 7 alatt igen áldásos a 8GB RAM. Sőt még a lapozófájlt is ki lehet kapcsolni, így nem fog állandóan a HDD-re/SDD-re írkálni.

(#196) HXY válasza Year (#194) üzenetére


HXY
addikt

Akkor vehetsz még bele kb 3-4e forintért. És 8GB lesz. 64bites Win 7 alatt igen áldásos a 8GB RAM. Sőt még a lapozófájlt is ki lehet kapcsolni, így nem fog állandóan a HDD-re/SDD-re írkálni.

(#197) Bodor válasza HXY (#189) üzenetére


Bodor
veterán

Annyira azért nem jó kis progi, mert nekem SATA3-ra van dugva az SSD-m, és mégis azt írja ki, hogy SATA2... :U
Ha ezt nem tudja kiolvasni rendesen, akkor a többi adat amit mutat vajon mennyire megbízható? :(
Én inkább az AIDA-t javaslom ilyen célra.
Kíváncsi lennék, hogy kaptál-e a Samsung SSD-hez hivatalos, érvényes számlát is a hivatalos garanciajegy mellé, mert ugye csak úgy érvényesíthető egy esetleges garanciális probléma. Soha nem lehet tudni, hogy mikor lesz szükség a garanciára, ezért a kéz alatt vásárlásokkal vigyázni kell ilyen szempontból.
Egyébként az általam fematthew89-nak ajánlott hivatalos boltban vehető SSD-k is SATA3-asok, és mivel jó neki a 9 mm-es szabvány méret, a 7 mm-es Samu még lötyögne is a laptopban, teljesítményben meg ugyanazt fogja érezni.
Én megértem, hogy mindenki a sajátját favorizálja, nekem is Samu van a gépemben, de ha egy olcsóbb termék is ugyanazt a felhasználói élményt adja, akkor felesleges a drágábbat ajánlani.
HDD után meg minden általam ajánlott SSD egy álom....

SATA2 vs SATA3 témában annyit szeretnék elmondani, hogy ha rendszernek veszi az ember a SSD-t, akkor mindegy, hogy melyikre van dugva, mert nem lehet észrevenni a használat alatt a különbséget, egyáltalán nem probléma, hogy a SATA2-es csatoló "nem hajtja ki" azt a 500MB-os max szekvenciális sebességet, hacsak nem másolgatsz sok, több GB-os fájlt az SSD-re egy olyan meghajtóról, ami képes is ezt a tempót kiszolgálni.

(#198) balpis válasza HXY (#196) üzenetére


balpis
őstag

nem olyan biztos, hogy
- bővíthető a notebook egyáltalán
- hogy notebook memóriát (de asztaliba valót sem igazán) kapni 4B-t 3-4k-ért...
- és az sem, hogy a sandys rendszerben a memória 667MHz-en menjen....

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#199) HZoli87 válasza Bodor (#197) üzenetére


HZoli87
veterán

Tudnak a hibáról a fejlesztők, valószínű a következő verzióban már javítva lesz.

AIDA biztos jó program, de nem ingyenes ha jól tudom.

--------------

"Egyébként az általam fematthew89-nak ajánlott hivatalos boltban vehető SSD-k is SATA3-asok, és mivel jó neki a 9 mm-es szabvány méret, a 7 mm-es Samu még lötyögne is a laptopban, teljesítményben meg ugyanazt fogja érezni."

Ezt nem értem. Én 9 mm-es HDD helyére szereltem, de egyáltalán nem lötyög, Ugyanott vannak az SSD-én a rögzítő csavar helyei, mint a HDD-én.

[ Szerkesztve ]

(#200) Bodor válasza HZoli87 (#199) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, az AIDA csak Trial.

Akkor ez a 7 vagy 9 mm már egyáltalán nem is szempont eben a konkrét esetben.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.