Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#301) Mi5i válasza sonique (#300) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Brr, ezt nem értem. Teleszemeteli a ramot, ami kikapcs után úgyis törlődik?
Teletömést meg arra írtam, hogy 120GB vs 128GB tökmindegy, mert hasznos helyed ugyanannyi lesz.

(#302) sonique válasza Mi5i (#301) üzenetére


sonique
őstag

mar mint a fizikai ramot page file nélkül

(#303) csongi válasza Bodor (#294) üzenetére


csongi
veterán

Is-is! Az tapasztalatom, hogy 50-50% olvasás illetve írás történik.

(#304) csongi


csongi
veterán

32 bites Win7. Mozzilla, thunderbolt, firefox, egy 2003-as Office. és talán egy pár apró program. ez kb mekkora helyet foglal ki?

(#305) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#304) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kb 7G-t + add hozzá a fizikai RAM-od kétszeresét.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#306) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#305) üzenetére


csongi
veterán

Akkor is hozzá kell adni, ha kikapcsolom a virtuális memóriát? Van 4Gb, gondolom elég a 32 bites Winnek. Tulajdonképen egy 32 Gigás elég lesz. Minden adatot egy másik hdd-n tárolnék. Kivéve a MYSQL alatt futót program adatait.

[ Szerkesztve ]

(#307) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#306) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért a 2x-esét kell hozzáadni, mert a telepítő létrehozza a pagefile.sys és hiberfil.sys fájlokat, melyek mérete külön-külön kb a RAM-al egyezik meg. Előző a virtuális memória, utóbbi a hibernálás. A hibernálás letiltható, ettől az Alvás még működni fog, viszont a virtuális memóriát én sosem javasolom, hogy bárki letiltsa, inkább helyezd ki HDD-re(már ha lehetséges, és pl nem egy laposról van szó, amiben csak az SSD van). Természetesen ha letiltod, vagy kihelyezed a virtuális memóriát és a hibernálást is letiltod, akkor értelem szerűen nem kell hozzáadni semmit, mert a 2 fájl által lefoglalt terület így felszabadul.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#308) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#307) üzenetére


csongi
veterán

Sajnos a HDD már annyira lassú hogy csak adat tárolásra jó, ha oda helyezem a virtuális memóriát, akkor attól tartok nem lesz érdemleges a sebesség növekedésem.
A hibernálást kikapcsolom, mert úgy sem használjuk semmire.
Így bőven lesz elég hely.
Más: Létezik olyan progi Xp-hez amivel ez a TRIM dolog ki küszöbölhető?
Jó lenne még használni azt az xp-t, nem sok kedv van másik op rendszerbe pénzt ölni.

(#309) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#308) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Virtuális memória nem folyamatosan van használva és írva, az írása meg a "jó írás" kategória, azaz a Virtuális memóriának a legjobb helye az SSD. (A Microsoft egy rég kiadott blogjában ezt már egyértelműen leírta.) Akárhogy is, de a kihelyezett virtuális memória nem fog sebességcsökkenést okozni, amire Te szeretnéd használni a gépet, ott biztosan nem.

Azt viszont el kellene dönteni, hogy akkor XP vagy W7, mert nem mindegy. W7 alá szinte "mindegy" milyen SSD-t szánsz, viszont XP alá csak olyat kell beszerezni, aminek a vezérlője végez TRIM-szerű karbantartást és azt jól végzi.

Az első hsz végén találsz leírást, hogy mely SSD javasoltak XP használat esetén.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#310) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#309) üzenetére


csongi
veterán

Most már tiszta:) Köszönöm a segítséget!

(#311) csongi


csongi
veterán

Egy maradt a végére. Akkor ez most csak támogatja vagy benne is van a vezérlés?
Transcend

(#312) Bodor válasza csongi (#310) üzenetére


Bodor
veterán

Ha már idáig eljutottatok, akkor szerintem az A-Data S596 Turbo SSD 2,5" 32GB lenne az ajánlott SSD számodra. ( [link] ) , de mivel az OCZ Petrol SATA III 2.5" SSD 64GB tárhelye kétszerese az előzőnek, és újabb technológia is, ezért neked szerintem ez lenne a befutó! Csak kb. 2k-val drágább, mint az A-data, szóval mindenképpen jobban megéri. Ezen biztosan elférsz még hosszabb távon is, még egy WIN7 64 bittel és lapozó fájlal, mindennel együtt . [link]

(#313) csongi válasza Bodor (#312) üzenetére


csongi
veterán

Az a baj hogy ezt most a leghülyébben kezdtem el :( Holnap itt transced, mert döntenem kellett, a hétvégén meg kell csinálnom, és szerdán meg kellett rendelnem, így most utólag futok az egész után. Sajnos ez van ha kapkodni kell. :O

(#314) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#313) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ideális az lett volna, ha előbb kérdezel, mert a Bodor által javasolt meghajtókkal XP alatt sem lett volna gond. Lehet, hogy a Transcend is jó lehet, csak épp én nem tudom a linket megnyitni (1 perce nem tölti le azt a PDF-et). Szóval inkább írd le a pontos típust és az alapján meg tudjuk nézni. (Igaz, most már mindegy, de legalább azt meg tudjuk mondani mire számíts XP alatt) ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#315) jorden06


jorden06
senior tag

Sziasztok!

Regota olvasgatom mar a topikot, es most, hogy vegre a penzugyi keret is osszeallt a vasarlashoz, vegso tanacsra lenne szuksegem:

az elmult idoszakban a Samsung 830 es a Crucial M4-rol hallottam a legtobbet, de nem vagyok benne biztos, hogy a konfigomhoz valoban ez lenne a legjobb valasztas.

- kb 40e ft all rendelkezesemre
- 120GB tarhely
- Win7 op.rendszer
- HP 8530P notebook SATAII csatoloval es Intel PM45 chipsettel HP alaplapon

Legfokeppen az irodai alkalmazasok felgyorsulasat varom az SSD-tol, a nagyobb tarhelyre azert szeretnek invesztalni, hogy zenet, kepet, es par filmet is tarolhassak rajta.

A melegedes tekinteteben a Kingston meghajtokrol olvastam par negativ kritikat, szamomra ez is kiemelt szempont lenne.

Mindezek tekinteteben mit ajanlotok?

Koszonom!

(#316) Coolmat válasza jorden06 (#315) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

SATA2-es foglalatra igazából teljesen mindegy melyiket veszed, nyugodtan vedd a legolcsóbb aszinkronos 120GB-os típust pl. Agility 3, V+200 vagy Force 3.
A Kingston V+200-ról van személyes tapasztalatom, egyáltalán nem melegszik (még hővezető anyagot is tesznek a memóriachipek főlé, lásd a tesztjét), 25 foknál még nem mutatott többet a szenzora (nem tudom van-e egyáltalán hőmérő benne, mert 21-25 fok között szokott jelezni, lehet csak kamu értéket ad vissza :) ), kézrátétellel is szobahőmérsékletű működés közben.

(#317) jorden06 válasza Coolmat (#316) üzenetére


jorden06
senior tag

Koszonom a valaszod!

Az osszefoglalo tablazatban a Sandforce SF-2200 Series ill. a Sandforce SF-2281 kozott mi a szignifikans (es szamomra hasznos) kulonbseg? Ez a "series" kifejezes mennyire tag az SF-22** csaladon belul?

[ Szerkesztve ]

(#318) Fire/SOUL/CD válasza jorden06 (#315) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az általad említett 2 SSD is jó választás lehet, csak a neten mindig keress esetleges hibák után, elsősorban adott lapos és adott ssd párosításban, nincs-e több olyan találat, amiben arról esik szó, hogy nem ismerte fel a lapos az adott SSD-t. Sajnos ez kiszámíthatatlan, bármely ssd gyártó termékéről is van szó. Mivel SATA2-es a lapos, ezért nem érdemes SATA3-ban gondolkodni, mert bár elméletben minden kompatibilis mindennel a számítástechnikában, gyakorlatban meg sokszor mégsem. ;]
Másik szempont, hogy milyen magas eszközöket fogad a lapos, ugyanis pl a Samsung 830 7mm magas, nem 9mm...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#319) Bodor


Bodor
veterán

Teljesen egyetértek Coolmat javaslataival. Teljesen felesleges 40K-t SSD-re költeni ha ugyanazt a teljesítményt és tárhelyet megkapod olcsóbban is. A maradék pénzből inkább vegyél esetleg RAM-ot a gépbe, vagy maradjon a pénztárcádban. Szerintem....

(#320) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#314) üzenetére


csongi
veterán

Igen, így jártam!
TS32GSSD25S-M ez lenne az

(#321) jorden06 válasza Fire/SOUL/CD (#318) üzenetére


jorden06
senior tag

A laptop gyari spec. dokumentuma alapjan a HP Intel 80GB-os SSD-vel szallitotta anno ezeket a gepeket, (de 128GB maximumot emlit). A jelenlegi HDD 9,5mm magas. Ez nem tudom mennyiben erinti az SSD-ket, a mostani HDD egy keretben van a notin belul, 4, fix helyes csavarral rogzitve.

Gyorsan atnyalazva a forumokat egyreszt keves informaciot talatam, masreszt ami volt, az is egy bizonyos SATA AHCI problemarol szolt, es hogy bizonyos esetekben a vezerlot USB-rol kell telepiteni.

Mindenesetre kedves a HP, egy komplett dokumentum van az SSD es HP notik viszonyarol [link], csak sajnos fogalmam sincs mirol szol.

Nekem ez a vezerlo tema eleg homaly :(

[ Szerkesztve ]

(#322) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#320) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem nagyon rosszul választottál sajnos. [link] | [link]

Bármelx, a PH!-s cikkben szereplő SSD nagyságrenddel jobb alternatíva lett volna. Hogy gyorsabb lesz-e a rendszer a HDD-hez képest? Biztosan, valamelyest, de az A-DATA vagy petrol teljesítményével összehasonlíthatatlan...

jorden06
teljesen általános dolgok vannak leírva a PDF-be, arról nem eik szó benne, hogy esetleg milyen gyártók SSD-i kerülendőek. Nyilván az betartandó, hogy 128G-nél ne vegyél nagyonn SSD-t

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#323) csongi válasza Fire/SOUL/CD (#322) üzenetére


csongi
veterán

Köszönöm a segítségeket. Ez van, ez már így marad. Most már csak az kérdés maradt melyik op rendszer jó hozzá?

(#324) Fire/SOUL/CD válasza csongi (#323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egyértelmű: W7. A tesztből (amit XP alatt végeztek) a degradálódása elképesztő :Y (Az OCZ Apex-el van egy szinten, azt meg Kr.e 25-ben gyártották :DDD ), a TRIM nagy segítség lehet az SSD számára (támogatja a TRIM-et az SSD szerencsére)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#325) balpis


balpis
őstag

Hali!
Az A-data S510 nincs a listában.
tesztben azt olvastam, hiogy tömöríthető adatoknál hasonló az S511-hez, egyébként lassabb.
Jól sejtem, hogy ez kb. az Agiity3 szintje lenne használhatóságban?
köszi!

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#326) Fire/SOUL/CD válasza balpis (#325) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az A-data S510 nincs a listában."
Igen, szerepelhetne. Bodor-t kell megkérni, hogy tegye a listába. (Vagy fatestápólóval noszogatni :DDD )

"Jól sejtem, hogy ez kb. az Agiity3 szintje lenne használhatóságban?"
Pontosan. Ugyanaz a SF vezérlő, asszinkron NAND-ok, mint Agility 3/Force 3/V+200 stb esetében.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#327) Yeffy válasza Fire/SOUL/CD (#326) üzenetére


Yeffy
veterán

"...fatestápólóval noszogatni"

áá megint szakadok, annyira ökrök vagytok... XD :DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#328) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Kedves hozzáértők!
Nagyjából átrágtam magam a témán, bár még mindig vacilálok 2 SSD között:
Corsair 120 GB Force GT VS OCZ Vertex 3 120GB
Árban szinte uott vannak (~40). Meg ahogy nézegettem, specifikációkban is, garanciában is.
Asrock 870Extreme3 r2 alaplappal lenne használva (ha számít)...
Melyik lenne jobb vétel - ha ki lehet-e így jelenteni bármelyikre is - ? Esetleg tapasztalat?
Előre is köszönöm!

További szép napot! :R

"Those who want respect, give respect"

(#329) Fire/SOUL/CD válasza Idiofil (#328) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kb teljesen mindegy melyiket veszed, az lehet szempont, ha esetleg valamelyikre adnak több garit, ilyesmi. Mindkét SSD a legújabb FW-el szállítják manapság, persze azért ellenőrizni kell, mert vertex 3 esetén kötelező a frissítés, Force GT-nél meg "csak" javasolt.
Az alaplapodon AMD SATA van, szóval az is mindegy.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#330) Bodor válasza Fire/SOUL/CD (#326) üzenetére


Bodor
veterán

Ha annyira szeretnétek, akkor beleteszem a listába az A-data S510-et is, ha másért nem, akkor talán az olcsó ára miatt. Szerintem így is van miből választani a tisztelt leendő vásárlóknak, így is az a baj, hogy túl sok SSD van a listában, senki sem tud dönteni....
Dove tusfürdőt kérem postázni cserébe!! :DD
Egyébként azért nem került bele alapból, mert nincs vele kapcsolatban felhasználói tapasztalat,( vagy ti tudtok valamit,) a cikkem meg ugye arra épül, ezt sokszor ki is van hangsúlyozva.. . .
Tapasztalat hiányában én meg nem mertem ajánlani, mert nem lenne hiteles...

(#331) Idiofil válasza Fire/SOUL/CD (#329) üzenetére


Idiofil
aktív tag

:R
Köszönöm. Hát ha jól látom mind2-re 3 évet kapok, ha az ipon-on veszem. Már csak megtudakolom, hogy melyikhez jár keret meg ilyenek....
Jól tudom, hogy mind2 szinkron chipes?

"Those who want respect, give respect"

(#332) Fire/SOUL/CD válasza Idiofil (#331) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerintem egyikhez sem jár tartozék, de ki tudja miket csapnak hozzá különböző rakományokhoz. Igen, mindkettő szinkron nand-os.

Bodor
Ugyanaz teljesen, mint egy Agilty 3 pl. Lehet, az szerencsésebb lenne, hogy az egyazon vezérlős és nand-os eszközöket csoportba szednéd a javasoltak közül, pl
Agility 3/A-DATA 510/Corsair Force 3/V+200
Vertex 3/A-DATA 511/Corsair Force GT/HyperX

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#333) Idiofil válasza Fire/SOUL/CD (#332) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm, bár az iPon-os hölgytől azt az infót kaptam, hogy egyikhez sem jár keret, mindkettő termék gyártói oldalán fel van tüntetve. Az OCZ-nél még kép is van hozzá, a Corsair-nél meg csak meg van említve, mint "3.5'' adapter"...

Illetve megtaláltam OCZ vertex 3 is látható a csomagban...

Illetve itt a másik:
Corsair
Akkor ezek szerint mindkettőhöz jár...

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#334) Fire/SOUL/CD válasza Idiofil (#333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Más webshop nem jöhet számításba avagy személyesen nem tudod átvenni a termékeket ugye? Mert van más webshop és ott kapható külön keret is, ráadásul ingyenes a kiszállítás...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#335) Idiofil válasza Fire/SOUL/CD (#334) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hát csak webshop jöhet számításba, de mivel messze lakok mindentől (Szabolcs megye) így az iPon garanciafutárja nagyon jó dolog. Volt már példa, hogy garanciáztatni kellett, és kényelmes volt, hogy nem kell problémázni a hibás termék küldésével, csak szóltam nekik, másnap jött a futár és a csereterméket is hozta kb 1-2 héttel később. 0 Ft-ért...

Szerk:
Most látom, hogy a PCX-nél is van ilyen...

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#336) Fire/SOUL/CD válasza Idiofil (#335) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Értem, csak én most direkt a keret miatt kérdem, mert itt megrendelhetnéd a keretet, mert épp valamilyen pillanatnyi elmezavar stb miatt ezt ingyen teszik. nyilván egy keret meg nem szokott elromlani, szóval nem fogod gariztatni. :DDD
Persze, ha úgy döntesz, megrendeled ott, akkor azért feltétlenül kérdezz rá, hogy él-e még ez az ingyenes szállítási lehetőség.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#337) Idiofil válasza Fire/SOUL/CD (#336) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Igazából ipon:
41,4+2,5 =44,900 HUF szállítással+garifutárral és itt van szombaton
PCX :
42+0,5=42,500 HUF szállítással+garifutárral de csak jövőhét elején van itt...szvsz...
Amúgy nem rendelek keretet., ha nincs benne, akkor majd megoldom...Vagy pcx-től rendelek utólag ingyenes szállítással :)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#338) Mi5i válasza Idiofil (#337) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Vertex 3-hoz kell adniuk, mindenhol úgy láttam, és én is kaptam. Nehogymá' egyszer adnak, egyszer nem. Szerintem Agility nem kap, Vertex igen.

(#339) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Megrendeltem a Corsair Force GT-t, meg még 1-2 dolgot hozzá :)
Bonyolultabb egy ilyenre rendszert varázsolni, mint egy sima háttértárra?
Ha valaki ad egy tesztprogram címet, miután beszereltem, szívesen csinálok egy tesztet ;)
Köszönöm a segítséget :R

"Those who want respect, give respect"

(#340) jim_raynor70 válasza Idiofil (#339) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Egyaltalan nem bonyolultabb. Ha mar benn van a gepben, ugyanolyannak latod, mint a tobbi winchestert. A kulonbseget viszont erezni fogod es le is merheted peldaul a CrystalDiskMarkkal, AS SSD-vel, ATTO-val, HD Tune-nal es a tobbi hasonlo programmal.

(#341) LackoMester


LackoMester
addikt

Cső urami,
Egy Corsair Force GT 120GB SSD beszerzésén gondolkodom, elég sok jót olvastam róla, olyan kérdésem leene SATA3 adatkábelt mellékelnek mellé a dobozba, ( 3,5 adapter nemérdekes ) vagy azt külön kell venni, mert nemtalálom sehol se a termékleírásba, h. volna meg azt sem, h. nincs hozzá.
köszi üdv. Lacko

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#342) Fire/SOUL/CD válasza LackoMester (#341) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Szerelőkeret van hozzá, ha nem valami "ömlesztett" kiszerelésű verziót veszel, magyarul ha van doboza, akkor keret is van benne, csavarokkal együtt, csak a nem a szerelőkeret oldalához, hanem az aljához lehet rögzíteni az SSD-t.

SATA kábelt nem mellékelnek hozzá, de azt bárhol vehetsz, a lényeg, hogy ne 100Ft-os legyen, hanem jó minőségi, rögzítőpecekkel ellátott, és a lehető legrövidebb hosszúságú. (nem kell 50cm-est venni, ha elég pl 20cm-es kábel is)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#343) LackoMester válasza Fire/SOUL/CD (#342) üzenetére


LackoMester
addikt

Köszi a választ,
a keret nemérdekes, mert a házba van SSD- nek fiók, szóval oda szépen elfér, természetesen dobozos verziót veszek. :K
Akkor viszont körül kell néznem, mintha a jelenlegi deszkámhoz 2 db.-t adtak volna, és csak az egyik van használatba, bár legrosszabb estbe veszek. ;)
üdv. Lacko

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#344) utolsolevel


utolsolevel
tag

Sziasztok

Samsung 830 128GB vagy OCZ Agility 3 128GB? :F

ß

(#345) Fire/SOUL/CD válasza utolsolevel (#344) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen konfigba kellene? Ilyen infók hiányába nem lehet javasolni semmilyen ssd-t...
(pontosabban lehet, csak lehet cumi lesz vele, avagy épp lett volna jobb alternatíva is, stb stb)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#346) Bodor válasza utolsolevel (#344) üzenetére


Bodor
veterán

Milyen SSD-t vegyek? [Mielőtt írsz először olvasd el az 1. hozzászólást!]

(#347) utolsolevel válasza Bodor (#346) üzenetére


utolsolevel
tag

Elolvastam az első hozzászólást is. meg ezt a forumot is visszamenőleg már egy ideje olvasom!

Fire/SOUL/CD:

Egyenlőre egy thinkpad T400 ba menne bele. de valszek 1 év múlva lecserélem a notebookot és akkor már ujabb chipkészletben fog menni.
(pont a cikkedben írt klónozó progival tervezem áttenni a rendszert :D)

[ Szerkesztve ]

ß

(#348) Bodor válasza utolsolevel (#347) üzenetére


Bodor
veterán

Akkor gondolom ezt a részt is...

Kérés:

Ha ezt a hozzászólást és a benne lévő hivatkozásokon lévő cikkeket elolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?
2. Mekkora SSD-re van szükség?
3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?
4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII vagy SATA3 a csatlakozó?
5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?
6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?

Sokan szabadidejüket erre áldozva segítik a másikakat a fórumon, ezért jogos kérés, ha ezt a segítséget bárki igénybe szeretné venni, akkor tegye azt egy kicsit felkészülten. Köszönjük!

Ezekből a 3. és 6. kérdés még biztosan nyitva maradt...

Eddigi információk alapján én az Agility-re szavazok...

[ Szerkesztve ]

(#349) utolsolevel válasza Bodor (#348) üzenetére


utolsolevel
tag

Elnézést, Jogos! :B

1. kb 45 ezer a max
2.128 GB méret elég nekem
3. Win7 64bit
4.Lenovo T400, SATA II, de tervezem lecserélni és akkor sztem már újabb chipset lesz, és áttenném az SSD-t majd abba!
5.intel gm45 mobile chipset intel AHCI vezérlő
6. asztali gépbe nemtervezem beépíteni ezért abba nemkell beépítő keret.

Agility 3 az ára miatt tetszik, abban az esetben ha ugysem használnám ki a samsung 830-at. kérdés ha uj laptopom lesz abban lenne e különbség. mert ha igen akkor azért előre terveznék arra az 1 évre és akkor megvenném a drágábbat.

ß

(#350) Coolmat válasza utolsolevel (#349) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Szerintem is elég lenne neked az Agility 3, a Samsung 830 benchmarkokban remekel, de gyakorlatban nem hiszem hogy megmondanád hogy aszinkronos (pl. OCZ Agility 3, Kingston V+200 vagy Corsair Force3)/szinkronos (pl. OCZ Vertex 3, Kingston HyperX, Corsair Force GT) Sandforce vezérlős SSD vagy egy Samsung 830 üzemel a gépben, kivétel ha kifejezetten lineáris olvasásra/írásra használnád (pl. videóvágás, konvertálás, ISO fájlok másolgatása stb.), ezekben jobb a Samsung 830.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.