Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#1851) Fire/SOUL/CD válasza #13260800 (#1850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most, hogy már kész tényekkel szembesülsz, nincs értelme azzal érvelni, hogy csak és kizárólag azért vetted az Octane-t, mert esetleg itt PH!-n olvastad, hogy jó. Ha valaki vesz egy SSD-t, ráadásul cégnek, annak bizony illik alaposan utánajárni az adott SSD-nek, és ebben Te is hibáztál, hisz ezt nem tetted meg.

Ezt ne "fejmosásnak" vedd, mert nem erről van szó. Most azzal kell foglalkozni, hogy hogy lehet megoldani a problémát, én ebben ennyit tudok segíteni:
[link] | [link]
(Sajnos simán Octane-nek nevezted, nem pontos típust írtál, az sem biztos, hogy erről a modellről van szó. Linkekben az S2 van szerepeltetve.)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1852) #13260800 válasza Fire/SOUL/CD (#1851) üzenetére


#13260800
törölt tag

Erre mondjam azt , hogy illene jót ajánlani? Világosan emlékszem rá, hogy ajánlott tipust rendeltem. Hogy időközben itt mi és hogyan lett átszerkesztve egy teljesen másik dolog. Vagy te már mikor kijön egy SSD tudod, hogy az rossz? Szóval nem is értem mi ezzel a baj. Neked van egy tapasztalatod meg nekem is van egy. Az Octane S2 SSD nagyon nem okés ellenben a lehúzott nem ajánlott Vertex Plus SSD meg nagyon is okés. A tanulság nem kell fórum meg teszt újság alapján dönteni, hiszen senkinek sem lehetnek hosszú távú tapasztalatai egy termék bemutatásakor. Több mint 3 hónapig az égvilágon semmi baj nem volt az Octane S2 SSD-vel. Megkockáztatom ha nem egy olyan gépben lett volna ami napi 12 órát teker 3 - 4 évig nem lett volna semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1853) jeni válasza #13260800 (#1852) üzenetére


jeni
félisten

szerintem lekéne zárni a dolgot azzal,hogy ha rossz úgyis cserélik akkor meg tudnál utána váltani egy másfajta SSD-re.

(#1854) #13260800 válasza jeni (#1853) üzenetére


#13260800
törölt tag

Ok elnézést. Tekintsétek a beírásaimat semmisnek.

(#1855) Dr V


Dr V
őstag

Ezt vagy ezt vagy ezt
vagy ezt vagy ezt érdemes megvennem? Win7 alá kéne sata2es csatolű, gigabyte ma 790x ud3p lapra lenne csatlakoztatva. Mellé két 500as raid 0ban lesz. Tudom, h már kaptam választ, de ezeket találtam, amik kb egy árban vannak és benne vannak az ajánlottban.

(#1856) jeni válasza Dr V (#1855) üzenetére


jeni
félisten

20000 Ft felett én inkább 120GB SSD-t vennék

a Kingston 60GB V200 nem egy jól sikerült széria
helyette +V200 a jobb
amúgy másutt az Agility 3 60Gb az 15000 Ft

Vertex 3 Agility 3 Samsung 830 ezek jók sőt az Intel is jó márka de gondolom ritka darab

én inkább a Samut venném

[ Szerkesztve ]

(#1857) Monyos válasza Dr V (#1855) üzenetére


Monyos
aktív tag

Az általad linkelt oldalon csak 2 év garancia van Agility 3-ra, ha arra esik a választás, akkor szerintem mindenképp olyan oldalról rendeld meg ahol 3 év van rá. pl. [link]
SSD-nél különösen fontos a garanciaidő.

(#1856) jeni +1

[ Szerkesztve ]

(#1858) Dr V


Dr V
őstag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Valszeg inkább 120at veszek, de annyit nem szeretnék ssdre költeni.

(#1859) Bodor


Bodor
veterán

(#1856) jeni +1

(#1860) dani3l válasza Dr V (#1858) üzenetére


dani3l
őstag

Huszonparezer forintert mar kapsz 120-as Agility 3-at, az a legolcsobb az ajanlottak közül. Nem sokkal dragabb, mint pl a 64-es Samu 830. Viszont ha nem kell akkora tarhely es böven eleg a 60 (/64) gb akkor inkabb a Samsung.

Mas: Agility 4-gyel van mar valakinek tapasztalata? Kb egy arban van a Vertex 3-mal, ahol neztem, gondolkodom, hogy asztaliba megprobalkozok vele. De lehet, hogy megy abba is egy Samsung, csak gondoltam nem veszek 2 egyformat (meg ha meretre nem is ugyanakkorak), tapasztalatszerzes miatt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#1861) buherka válasza Dr V (#1855) üzenetére


buherka
addikt

Az első OCZ két év garis. Láttam már az Aqua-ban egy év garral OCZ-t.
Valami szürke importos motyók ezek. Én nem vennék náluk nagyon semmit. :(

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#1862) Muton


Muton
addikt

Heló!

Szeretnék egy 128 GB-os SSD-t venni a notimba.
Környezet: Win7 64bit, HM67 csipkészlet.
Feladat: fejlesztés, több virtuális gép, sdk használata egy időben.

Kérdés:
-szokott még probléma lenni a sata vezérlő és az ssd vezérlője között, vagy manapság már bármit lehet venni, nincs kompatibilitási gond?
-milyen típust tudnátok ajánlani a középkategóriában? Pl. a Samsung 830 sorozatából a 128 gigás az jó választás lehet, vagy mást ajánlotok?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1863) Bodor válasza Muton (#1862) üzenetére


Bodor
veterán

Szia!
Csak a SandForce ( SF ) vezérlővel ellátott SDD-k nem ajánlottak a Marvell vezérlős SATA3-as portokhoz. Az egyes hozzászólásban lévő táblázatban, illetve a cikkemben szereplő SSD-k mindegyike épp annyira jó választás, mint az általad kiszemelt Samsung 830, és abban a táblázatban jelölve vannak azok az SSD-k, amelyek SF vezérlősek.

[ Szerkesztve ]

(#1864) Muton válasza Bodor (#1863) üzenetére


Muton
addikt

thx! :R

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1865) jeni


jeni
félisten

Találtam 3 év garival 24000 Ft-ért 120GB Vertex 3 SSd-t.
Igaz lehet vagy valami van a hátterében?
ls a másik van szintén 120Gb Corsair Force ami jelenleg 16000 Ft 1 hó garival,ha nincs róla számla azt 1 hónap után hogy lehet gariztatni a gyártó felé?

(#1866) vond válasza jeni (#1865) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Van 24 ezer körül 120-as Agility3 rendes kiskerben is... Én azt választanám...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1867) Bodor


Bodor
veterán

Én is inkább a 3 garanciával rendelkezők közül választanék...

(#1868) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Sziasztok.

Holnap megszeretném rendelni életem első SSD-jét.

2 versenyző van: pcx.hu-ról

OCZ 60GB Agility 3 AGT3-25SAT3-60G SSD
vagy
Adata 60GB AS510S3-60GM-C SATA3 SSD

Árban ugyan az szinte. Többet nem tudok költeni rá.

4GB ram mellé jönne, egy P8400 procival szerelt R400-as Thinkpadba. (ICH9)

Melyik drágaság legyen? HDD- meg beköltözne az optikai meghajtó helyére.

Segítséget előre is köszönöm :R

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#1869) TeeJay válasza mcroberto (#1868) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem inkább ezt
http://www.pcx.hu/termek/samsung-64gb-mz-7pc064b-ssd-meghajto-100183

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#1870) mcroberto válasza TeeJay (#1869) üzenetére


mcroberto
aktív tag

Lassabb az írási sebessége, és drágább is, de néztem ezt is de emiatt, kiesett.

Miért döntenél inkább emelett?

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#1871) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok! Egész nap SSD után olvasok és kissé elvesztettem a fonalat. Szóval SATA3 asztali gépbe kellene a dolog 120GB méretben, ami ugye 3.5", de ahogy látom mindenki bátran használ bele 2.5" méretűt. Kicsit furcsa, de ok. A másik, hogy a topicot nézve ár/érték arányban a OCZ AGILITY 3, viszont erről jól olvasom, hogy aszinkron? :F
Maradva a márkánál, az weboldalán látok újabb termékeket, pl. OCZ VERTEX 4. Nos akkor most melyikre érdemes beruházni? Vagy talán a legjobb, ha várok még vele pár hónapot, hátha jelentsen csökken az áruk?

(#1872) Core2duo6600 válasza kovimre (#1871) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az első hsz ből bármelyik

A tesztek böngészését meg felejtsd el, azok csak számok

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1873) hamham


hamham
tag

Hali
Ocz agility 3 120gigással kiváltanám a laptoba a hdd-t, néztem hogy 9.3mm vastag, ami benne van most az elvileg 9.5mm. Nem lesz vele gond?
Egy pavilion dv6 1308-asba lesz.

(#1874) nemaa válasza stevve (#1) üzenetére


nemaa
csendes tag

Köszi szépen a cikket, Kingston HyperX 3K 120GB vétel lesz! :)

(#1875) freaghill


freaghill
őstag

Hali!

Kb egy hónap múlva összerakok egy gépet.
Ez lenne a konfig:
Zalman Z9 plus
asrock H77M (sata3-as)
intel core i3-2100
Ati Radeon Sapphire HD 7770
4 gb kingston ddr3 1600mhz (1 modul)
Chieftec CTG-500-80P

És ehhez a flash ssd totyikban ajánlottak egy OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB (AGT3-25SAT3-60G) ssd-t. Ti is ezt ajánlanátok? Erősebb gép alá menne, ahogy látjátok, és természetesen win7 menne rajta és az ssd mellett lesz még egy hdd is.

(#1876) Muton válasza freaghill (#1875) üzenetére


Muton
addikt

troll on

én nem látom azt az erősebb gépet :P :DDD

troll off

rendszernek biztos jó lesz. én valszeg a 128-as tesóját fogom megvenni, remélem nem lesz semmi gond vele

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1877) Bodor válasza mcroberto (#1870) üzenetére


Bodor
veterán

Hiába lassabb a Samsung írási sebessége a tesztekben és a specifikációban, a valós felhasználásbeli teljesítménye ugyanaz érzésre, mint az OCZ Agility 3-nak, csak ez utóbbi olcsóbb....

(#1871) kovimre: Az egyes hozzászólást, és az abban lévő linkelt cikkek elolvasását javaslom először tájékozódásképp. ( Röviden: a legtöbb SSD mérete 2.5, de vannak rendes, HDD ( 3.5) méretűek is, de általánosan a 2.5 méret az elterjedt.Van beépítőkeret néhányhoz ( 1. hozzászólás, táblázat) szóval asztali gépbe is remekül beszerelhetőek. Nem lényeg, hogy szinkron, vagy aszinkron, teljesítményben nincs különbség az ajánlott SSD-k között. Ha vársz pár hónapot, mindennek lejjebb fog menni az ára, legalábbis ez a tendencia.)

(#1873) hamham: nem lesz vele gond, főleg, hogy az SSD vékonyabb 2 mm-rel, a csatlakozók, és a HDD leszorító is jól a helyén tartja majd, max a 2 mm-t kipótolod valamilyen szigetelő anyaggal. ha mégis lötyög.

(#1874) nemaa: A 3K-s hiper x -el arra kell odafigyelni, hogy valamivel kevesebb írást viselnek el , ergo kisebb az élettartamuk, mint a sima hiper x-eknek. Ha nagyon sokat fogsz írni az SSD-re, akkor ezt a tényt is figyelembe kell venni.

(#1875) freaghill: Ti is ezt ajánlanátok? Igen, ezt ajánlom, jól fog menni abban a gépben.

Erősebb gép alá menne, ahogy látjátok

Ezt most nem értem ( nem látom :U ) , mi az aminél erősebb gép alá menne? Mert itt csak egy konfigról írtál.

[ Szerkesztve ]

(#1878) Core2duo6600 válasza freaghill (#1875) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Elég nagy a kontraszt a vga, és a Core i3 közt.
Marha erős vga, és egy harmatos cpu.
Lehet jobban járnál egy picit gyengébb vga val, és egy erősebb cpu val, mondjuk egy Ivy bridge core i5 el

Mi van meg ebből már ?
Vagy mindent most készülsz venni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1879) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Van egy P8H61M-LE/USB3-as lapom, amihez szeretnék egy SSD-t venni.
A következő ssd-ket néztem:
OCZ agility 3 90GB 79 euro
OCZ agility 4 64GB 75 euro
Kingston v200 64GB 73 euro
Crucial M4 64GB 79 euro
Corsair Force GT 60GB 79 euro
Kingston V200+ 60GB 68 euro
Intel 330 60GB 69 euro
Ezek közül a 90GB-os agility 3 a legszimpatikusabb, márcsak a mérete miatt is, csak nem tudom, hogy mennyire működne jól a lapommal. SATA 2 csatlakozók vannak a lapomon. A felsorolt SSD-k közül melyiket érdemesebb megvenni a lapomon lévő H61-es chip mellé? Előre is köszi a segítséget.

(#1880) vond válasza Core2duo6600 (#1878) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezt nem tudom, honnan veszed...

A HD7770 jobb esetben is csak a HD6850 szintjét hozza, de általában alatta marad... A Sandy i3 meg simán kihajtja a 6850-est... Sőt, még éppen hogy, de akár egy HD6870-hez, GTX560-nak is elég...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#1881) Core2duo6600 válasza vond (#1880) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megzavart a 7 essel kezdődő számozás.
Azért valjuk be, nem sok logika van a vgak nevezésében számozásában !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1882) Bodor válasza BK87 (#1879) üzenetére


Bodor
veterán

Alapból azt tudom mondani, hogy az egyes hozzászólásban ajánlottak közül válogass szerintem.
Az általad kiszemelt Agility 3 is közöttük van, de meg kell hogy jegyezzem, hogy a 90 GB-os és a 120-as között csak minimális az árkülönbség, szóval az utóbbi jobban megéri.

A Kingston V200-as egyáltalán nem ajánlott ( a V+200 viszont igen) semmilyen laphoz, a többi viszont jól megy a lapoddal.

(#1883) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Soha többet OCZ-t. Ilyen instabil és fagyós még anno win95-el sem volt a gépem.

(#1884) gps76


gps76
őstag

Én vettem egy 64-es Samu 830-at,hát mit mondjak nagyon jó teljesitménye van,igaz hogy lassabb a vertex 3-nál,de az is csak tesztek alapján nagy fájlok másolásánál jelentkezik alig észrevehetően.Annyi hátránya lehet,hogy ha intenziv használatnál magasabb a fogyasztása.Nem tudom mivel lehetne valósan megmérni,mert hálózati fogyasztásmérővel NEM mutat különbséget.

(#1885) jeni válasza Cingáriusz (#1883) üzenetére


jeni
félisten

milyen OCZ és mire kötötted?

(#1886) Cingáriusz válasza jeni (#1885) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Vertex3 és Sata3 porton van.

(#1887) Alajos1


Alajos1
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő lenne:
Az alábbi konfighoz milyen márkályú,tipusú SSD-t javasoltok,én 90-120GB szeretnék.
Alaplap:Asus P5G41T-M LX
Proci:Intel E8500
Ram:2x4GB Kingmax 1333

Kb.olyan 30.000,- körüli pénzem lenne rá!
Írhattok konkrét tipust is,én eddig kettőt néztem de nemtudok dönteni és ti biztos tudtok jobbat is.
1.http://www.ocztechnology.com/ocz-vertex-3-sata-iii-2-5-ssd.html
2.http://szamitastechnika.vatera.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/merevlemez/ssd/kingston_hyperx_ssd_2_5_120gb_2_honapos_1617447575.html

Köszi a segítséget.

(#1888) Core2duo6600 válasza Alajos1 (#1887) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Feltételezem, hogy win 7 est használsz rajta, ezesetben az 1 hsz ben találhatók közül bármelyiket választhatod

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#1889) Bodor válasza Cingáriusz (#1886) üzenetére


Bodor
veterán

Vertex 3-al nem szokott probléma lenni, nagyon gyanús, hogy valami nincs jól beállítva a gépedben, és nem ártana leellenőrizni, mielőtt SSD hibára gyanakodhatunk.
Ajánlom a Flash SSD topikot, mert ez a téma nem ide tartozik.

(#1888) Core2duo6600 : + 1

[ Szerkesztve ]

(#1890) mcroberto


mcroberto
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Reggel megrendeltem a Samsungot, csütörtökön jön, remélem FASZA lesz :) H

Ha nem jelentkezem akkor minden OK, ha meg jövök, úgyis látjátok mi a bajom :)

Köszi még1xer a tippeket, tanácsokat.

Szevasz :R :C tok

IBM-Lenovo BIOS jelszó eltávolítás. PRIVI // Samsung LE32C650// LG 43NANO79 // Intel Serverboard+X3330 xPenology // Supermicro+L5630 xPenology // Lenovo X250@Big Sur // ThinkStation C30 + Dual E5-2650+32GBDDR3ECC+GTX960

(#1891) Bodor válasza mcroberto (#1890) üzenetére


Bodor
veterán

Hát ha bajod lesz, akkor inkább a Flash SSD topikba írj, mert a problémás esetek nem igazán ebbe a topikba tartoznak, ellenben ha minden OK, akkor szívesen vesszük itt a pozitív visszajelzéseket!

(#1892) Rexcor


Rexcor
őstag

Sziasztok!

Gépet szeretnék újítani és elgondolkodtam az ssd vásárlásán.
Az új desktop konfig alaplapja ASUS P8Z77-V lenne az op. rendszer pedig WIN 7.
A méret szerintem 64GB lenne de még nem nagyon tájékozódtam az ssd-k terén azon kívül hogy elolvastam az első hsz-t meg még egy-két dolgot úgyhogy előre is bocs ha hülyeséget írok. A gép elsősorban játékra, filmezésre, office cuccokra, videószerkesztésre lenne.
Kb 20-25k-t szánnék rá vagy ha lehet kevesebbet. A csatlakoztatás gondolom SATA3

Ezek alapján melyik ssd lenne a legjobb választás?

(#1893) icons


icons
addikt

Hello!

Tudom, hogy offtopic, amit írok, de itt tudom, hogy vannak akik tudják a választ, illetve másik topik sincsen, ahol több értelme lenne feltenni a kérdést:

Acer 4830TG-be a DVD író helyére szeretnék SSDt tenni. Ehhez ugye kell egy 9,5mm-es caddy/bay/rögzítő keret[/egyéb szinonímák helye]. Nem nagyon találtam boltban sehol megvásárolható keretet, hardveraprón van néhány, de más típusokhoz. A kérdésem az, hogy ha 9,5mm, akkor 99%hogy kompatibilis az én laptopommal, vagy messze nem? (esetleg ha tudtok konkrétumot, hogy melyik az, melyik nem, az is tökéletes lenne)
Illetve kell még valamire figyelnem? SATA csatolósnak kell lennie, azon belül kell valamit nézni? (magyarul beszívhatom és vehetek olyat, ami nem tudja kihasználni az SSDm teljesítményét (OCZ Agility 3 120gigásat akarok venni))

Köszi!

(#1894) balpis válasza icons (#1893) üzenetére


balpis
őstag

nem néztem, de jó eséllyel SATA1 csak a DVD csatlakozód - nem egyszerű kideríteni.
De max. SATA2. Azaz a SATA3 SSD sebességét biztosan visszafogja majd bizonyos esetekben.
Sőt, a caddy gyakorta szintén csak SATA1-et tud.
Azaz érdemes körbejárni a témát.
vagy ami javíthat a sebességen: a HDD-t tenni a caddybe és az SSD-t a HDD helyére

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#1895) icons válasza balpis (#1894) üzenetére


icons
addikt

A legutolsó gondolatod jutott nekem is pont eszembe:)
Hogy ebben az esetben megcserélem őket és a probléma (ha talán nem is megoldódott) máris kisebbnek látszik!

[ Szerkesztve ]

(#1896) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Már írtam korábban, hogy L502x típusú Dell laptopomba akarok 120GB-os SSD-t. Azóta eltelt pár hét, aktuálissá vált a dolog, szóval megkérdezem, melyiket?
Vertex 3 vs. Crucial M4 vs. Samsung 830. Agility 3-nál nagyon sok rejtélyes hibáról olvastam, én inkáb szánok 5ezerrel többet rá, de ne kelljen garanciában macerázni, meg többször újratenni a rendszert.
Esetleg Vertex 4, vagy Agility 4?

(#1897) freaghill válasza Core2duo6600 (#1878) üzenetére


freaghill
őstag

Még semmi sincs meg belőle, és köszönöm szépen a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#1898) Bodor válasza Rexcor (#1892) üzenetére


Bodor
veterán

A kiszemelt alaplap szépen ki fogja hajtani bármelyik ajánlott SSD-t. Ha játékokat is fel szeretnél tenni az SSD-re, akkor hamar kinőhető a 64 GB-os SSD, mert ugye 10-15% szabad helyet is kell hagyni rajta. Én ezért a 90 és 120 GB-os példányokra gondolnék, mert ezeken hosszabb távon is el lehet férni, és egy-két SSD még bele is fér a keretbe.
Pl.
CORSAIR 90GB SATA3 2,5" Force 3 CSSD-F90GB3-BK 24.702 Ft

OCZ 90GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-90G 24.702 Ft

OCZ 120GB SATA3 2.5" Agility 3 AGT3-25SAT3-120G 25.895Ft

(#1899) Muton válasza icons (#1893) üzenetére


Muton
addikt

Nem feltétlenül kompatibilis, mert nem mindegy, hogy hol van a caddy-n külső msata csatlakozó. Szóval figyelni kell rá, mert van amelyiknek majdnem a szelénél van, van amelyiknek meg a közepe felé.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#1900) Rexcor válasza Bodor (#1898) üzenetére


Rexcor
őstag

Köszönöm a választ. :R
Az a 120GB-os OCZ szimpatikusnak tűnik 26k-ért

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.