Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#51) Yeffy válasza Bodor (#50) üzenetére


Yeffy
veterán

:K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#52) Vitorlas


Vitorlas
csendes tag

Sziasztok!

Én végül egy Corsair Force GT mellett döntöttem, de a teszteken kívűl sajnos nem érzem, hogy gyorsabb lenne, mint a régi Kingston snv425-s2-esem volt.

Minden ajánlott beállítást végigcsináltam, de a boot talán még lassabb is, mint a Kingstonnal, de semmiképp nem gyorsabb :(

(#53) Bodor válasza Vitorlas (#52) üzenetére


Bodor
veterán

Egyáltalán nem vagyok meglepve.Mondtam én ( írtam a cikkben és a tesztek is ezt mutatják), hogy nem igazán számítanak a magasabb szekvenciális értékek.
Ellenben 2 ok lehet amiért nálad lassabb a boot az új meghajtóval, ami azért nem szép dolog.

1. A Kingston JMicron JMF618-as vezérlője bár régi, de mégis gyorsabban olvassa a bootnál használt fájlokat, mint a Corsair Sandforce vezérlője. Hogy ez így van-e, az kiderül ha keresel összehasonlító teszteket, ahol a két vezérlő szerepel. Ebben az esetben nincs mit tenni , mert adott a vezérlő.

2. Lehet, hogy azért lassabb most az új SSD-vel a boot, mert még sincs minden jól beállítva.
Ajánlom átolvasgatni ezt a cikket

A problémát feldobhatod még a flash SSD topikban, ahol esetleg kapsz rá megoldást.
Üdv

(#54) betonfelhő válasza Mi5i (#43) üzenetére


betonfelhő
tag

Mi5i, Bodor: Köszönöm a válaszokat, nagy szemekkel figyelem az árak alakulását és a megfelelő pillanatban lecsapok.

(#55) istvan170 válasza Bodor (#44) üzenetére


istvan170
aktív tag

Kingmax-ból a Sata III-ast néztem, nem az általad írottat.

Specification:
‧Capacity: 60GB/120GB/240GB/480GB
‧Dimension: 100.5mm(L)x69.85mm(W)x7.0mm(T)
‧Weight: 71g
‧Interface: SATA III 6Gb/s
‧Supports Global wear-leveling
‧Supports NCQ/Trim
‧Supports 40bit BCH ECC
‧IOPS (Random read and write) :
60GB Read : Up to 60K Write : Up to 20K
120GB Read : Up to 60K Write : Up to 30K
240GB Read : Up to 60K Write : Up to 35K
480GB Read : Up to 60K Write : Up to 35K
‧Sequential Read and write:
60GB Read : Up to 550 MB/s Write : Up to 500 MB/s
120GB Read : Up to 550 MB/s Write : Up to 520 MB/s
240GB Read : Up to 550 MB/s Write : Up to 520 MB/s
480GB Read : Up to 550 MB/s Write : Up to 520 MB/s
‧Operating voltage: DC 5V +/-5%
‧Operating Shock: 1500G/1ms
‧High level reliability, MTBF:1.2 million Hours
‧Operating Temperature: 0~70℃
‧Storage Temperature: -40~85℃
‧3 years warranty

(#56) Bodor válasza istvan170 (#55) üzenetére


Bodor
veterán

Specifikációkban ez már sokkal jobban néz ki. Reméljük, hogy az "ismeretlenség" ellenére nem lesz probléma vele. Ha mégis ezt veszed, majd meglátjuk hogy milyen teljesítményt hoz a valós felhasználás terén, már ha linkelsz be eredményeket. Legalább ezzel az SSD-vel is gyarapodnak a felhasználói tapasztalatok.
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#57) kiki22


kiki22
senior tag

sziazstok!100-160 gigas ssdbol most melyik nyujtja a legnagyobb teljesitmenyt?corsir mennyire megbizhato ?

(#58) Bodor válasza kiki22 (#57) üzenetére


Bodor
veterán

Nincs legnagyobb teljesítményű, valóságban az ajánlottak közül mindegyik ugyanolyan teljesítményű és ugyanannyira megbízható. Ennek okaként best buy a legolcsóbb , most az OCZ Agility 3. Olvass vissza párat és az első hozzászólásban linkelt cikket....

(#59) kiki22 válasza Bodor (#58) üzenetére


kiki22
senior tag

akkor jelenleg ez a legjobb vetel ilyen meretben ?Mert egy mnasik forumon a 830 as samujt ajanlottak

(#60) Bodor válasza kiki22 (#59) üzenetére


Bodor
veterán

Jelenleg ez.

(#61) kiki22 válasza Bodor (#60) üzenetére


kiki22
senior tag

koszonom.amugy a corsair gt,force 3 , ocz vertex 3 rol mik a velemenye ?

(#62) kiki22


kiki22
senior tag

amugy p45 os giga ud3r lapom van.De tovabb szeretnem majd telepiten az uj masinaba is ev vegen

(#63) Bodor válasza kiki22 (#61) üzenetére


Bodor
veterán

Ugyanolyan jók ezek is. Új gépben is jól fog muzsikálni bármelyik SSD.

(#64) kiki22 válasza Bodor (#63) üzenetére


kiki22
senior tag

akkor agility lesz .es ilyen beepito keretet mennyiert lehet hozza szerezni ? Enek is van ilyen rejtette memoriaja mint a 240 esnek vagy hagyjak formazatlanul 20gb -ott?

[ Szerkesztve ]

(#65) vizirider


vizirider
tag

jó napot az uraknak !

kb 1 hete lettem boldog(?) tulajdonosa egy samsung 830 128 gb-s ssd-nek. ezt egy dell inspiron 1525-ös háááát mondjuk hogy laptopba szereltem. biosban AHCI mód alapból beállítva, firmware az ssd-n friss. a mutatott teljesítmény azonban háááát hogy is mondjam finoman, messze alulmúlja a várakozásaimat. windows 7 x64 home premium friss telepítés a gépen, bekapcsolástól 1 perc 8 mp mire használható a windows. az ssd-hez kapott progival már optimalizáltam mindent, így is elég vicces a történet. lehet itt valamit még javítani, vagy a laptop annyira gáz, hogy azért ennyire röhejes a teljesítményem? (bocsi, nem találtam jobb topicot)
aki most akar ssd-t venni, annak is fontos lehet ez, mert ha ennyit tud egy ilyen környezetben az ssd akkor ide nem érdemes megvenni.
válaszokat előre is köszönöm ! :R

Chuck Norrisnak egy medvebőr van a nappalijában. a medve nem döglött, csak nem mer elmenni......

(#66) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok ez mire jó ez a driver illetve mikor kell telepíteni?

Tiszta hülye aki nem normális

(#67) Mi5i válasza kiki22 (#64) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Üdvözlet, szerintem is szépen fog muzsikálni az Agility3, árban pedig valóban nagyon ígéretes lett tél óta. Nekem is hasonló konfigban - lap ugyanaz :K - ténykedik egy Vertex3 probléma nélkül és igen jó eredményekkel sata2-höz képest. Nem lesz vele gondod, jelenleg én is azt venném, mert már nagyobb lett azért a árkülönbség köztük.

Beépítő keret 1k körül kapható, de ha meg tudod oldani a házban máshogy is akkor nem feltétlenül kötelező a vétel, de Agility3 mellé sajnos tényleg nem adnak, amit továbbra sem akarok megérteni, de sajnos ez van. :U

OCZ méreteit ha nézed listákban is, nem 128 és 256, hanem 120 és 240 van megadva, tehát kihasználhatod az egész területet amit felkínál. Formázni csak bátran, maximum hogy nyugodtan aludj ne rakd tele élete végéig.

(#68) Mi5i válasza vizirider (#65) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Aki már átesett a vásárlás gyötrelmes folyamatán, annak otthonosabb topik lehet ez: Flash SSD.
Amit megnéznék 1-2 benchmark programmal, hogy hozza-e kb. ami elvárható tőle a környezetben, amibe betetted. Valamint, hogy érzésre javult-e az egész géphasználat, vagy még lassabb lett? Ezt nem írtad. Viszont ha boot-on kívül minden szépen megy, akkor ennyi. Esetleg még az említett topikot olvashatják többen több tapasztalattal laptopban. :R

(#69) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok.

Újba/használtba szeretnék venni egy maximum 160GB, de minimum 120GB-s SSD-t.

Nekem márka mindegy, a notebookomba lesz, ami sata 2-t támogat, így a sata3 sem feltétel, meg a csilli villi 400-500mb olvasás, amit a lapom miatt úgy sem tud.

Tehát a lényeg, egy megbízható, ár/érték arányban a legjobb SSD fellelése, nem pl a Samsung csilli villi 830as szeria, ami nagyon szép eredményeket produkál, de nekem a lényeg a boot idő, a böngésző villámgyors működése, és az esetleges kisebb fájlok gyors mozgatása az SSD-n elérhető áron!

Köszi a segítséget előre is!

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#70) Bodor válasza N-vidi-A (#69) üzenetére


Bodor
veterán

Neked is az Agility 3-at tudom ajánlani. Igaz, hogy SATA3-as, de olcsóbb, mint sok SATA2-es SSD.

(#71) Bodor válasza LaciMc82 (#66) üzenetére


Bodor
veterán

Erről bővebb információt itt találsz.

(#72) haddent


haddent
addikt

üdv
lassacskán készülök beruházni egy ssd -t, és segítség kellene, mert sajnos nagyon nem vagyok egyelőre otthon a témában...
A keret legyen mondjuk 30 ezer környéke, és a cél a lehető legnagyobb sebesség, és leghosszabb élettartam. Adott SATA3 -as csati. Asrock P67 PRO3 lap, i7 2600k proci és 8gb Corsair vengeance ram mellé kéne, ha ez számít valamit esetleg...

Jó lenne 100GB (90-120GB) környékét megpályázni, de ha kissebből kategóriákkal jobb van ennyiért, akkor az is jó. Szóval kellene nekem néhány javaslat, hogy milyen irányba érdemes nézelődni.

Köszi előre is!

(#73) Bodor válasza haddent (#72) üzenetére


Bodor
veterán

(#74) haddent válasza Bodor (#73) üzenetére


haddent
addikt

Értem! AKkor máris egy kérdés: az Asrock P67 PRO3 -am SATA3 vezérlője elvileg Marvell. Akkor ezt figyelembe véve melyik dolgokra is érdemes koncentrálni? Amelyek NEM sandforce vezérlősek? Pl.: intel, samsung ezeknek saját vezérlőjük van ha jól tudom?

(#75) jim_raynor70 válasza Haart (#13) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Legjobb tudomasom szerint a Samsung 830-asokban ugynevezett toggle-modu (DDR) NAND technologia alkalmazott. Ez egy aszinkron eljarasnak megfelelo vezerlest kapott, am lathato, hogy a SandForce altal hasznalttol elter, es inkabb a szinkron megoldasokra hajaz. [link]. Sokan mondjak forumokon, hogy egy koztes megoldas, megis jobb, es en magam is ide sorolnam be, megha talan egy picivel tobbet is fogyaszt a tobbinel, ami velemenyem szerint abszolut elhanyagolhato meg notebookok eseteben is...

(#76) Bodor válasza haddent (#74) üzenetére


Bodor
veterán

Én nem vagyok biztos benne, hogy az alaplapodon csak Marvell SATA3-as vezérlő van......
Elég hülye az asrock oldala, nem sikerült kiderítenem, de szerintem az Intel p67 chipset -hez natív inteles SATA3-as vezérlő tartozik.
Ha mégsem így van, és tényleg Marvell, akkor tényleg inkább Samsung és Intel a nyerő....

(#77) jim_raynor70 válasza Bodor (#76) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

(#74) haddent: en azt talaltam, hogy:

2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel Rapid Storage), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions (SATA3_1 connector is shared with eSATA3 port)...

2.12 Serial ATA3 (SATA3) Hard Disks Installation
This motherboard adopts Intel ® P67 chipset that supports Serial ATA3 (SATA3)
hard disks and RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel Rapid Storage)
functions. You may install SATA3 hard disks on this motherboard for internal storage
devices. This section will guide you to install the SATA3 hard disks...

Ebbol arra kovetkeztetek, hogy nem Marvellesek a SATA 3 portok, tovabba a letolteseknel sincs kulon Marvell driver.
Itt is azt mondjak, hogy Intel fele a SATA 3.

[ Szerkesztve ]

(#78) haddent válasza jim_raynor70 (#77) üzenetére


haddent
addikt

Értem... akkor ennek örülni kell ugye?:D Igazából Csak fórumból szedtem, hogy marvelles... Mivel nem írják le tisztán, érthetően sehol...

(#79) jim_raynor70 válasza haddent (#78) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Abbol a szempontbol lehet orulni, hogy a SandForce-os SSD-k is vigan ellesznek a SATA 3-on, ha olyat valasztasz. A forumokat en is olvasgatom, de csak tobbnyire talalgatasokat latok, ahogy Marvellre gyanakodnak, konkret megallapitas nincs. Egy ilyen tenyt pedig koteles lenne az alaplap gyartoja specifikalni, ahogyan teszi azt mas termekeknel is, ASRock vagy nem ASRock leven:

- 2 x SATA3 6.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel® Rapid Storage), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
- 4 x SATA3 6.0 Gb/s connectors by Marvell SE9120, support NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions (SATA3_M4 connector is shared with eSATA3 port)
[link]

Esetleg vedd nagyito ala a lapot es keress rajta Marvell chipet. A legjobb esetben nem talalsz rajta.

(#80) haddent válasza jim_raynor70 (#79) üzenetére


haddent
addikt

Igazad lesz ... kicsit körüljártam a témát, és 2db -ot tud az intel chipset alapból, és nekem csak 2db sata3 am van :) Köszi a támogatást :DDD

(#81) Bálint85


Bálint85
senior tag

melyik jobb szerintetek megbízhatóság szempontjából?

mert sebességnél az Adata jobb.

- Corsair Force Series GT 120Gb vagy 240Gb SSD
[link]

- Adata XPG SX900 128Gb vagy 256Gb SSD
[link]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#82) jim_raynor70 válasza Bálint85 (#81) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

A Corsair biztosan megbizhato, de szerintem az ADATA is. Mindkettoben ugyanaz az SF-2281 processzor dolgozik, utobbi pedig a Micron NAND flashek helyett Intelt kapott, olyat, mint a 256 gigas Vertex 4. Es ha OCZ is erre epitette a kovetkezo generacios meghajtoit, akkor annyira rossz talan nem lehet, de majd az ido fogja eldonteni, valojaban mennyire megbizhato.

(#83) Bodor válasza Bálint85 (#81) üzenetére


Bodor
veterán

Egyikkel sincs probléma, szerintem megbízható mindkettő .
Sebesség különbséggel kapcsolatban pedig csak annyit, hogy semmit nem lehet észrevenni belőle, Adata sem jobb a másiknál, úgyhogy szerintem vedd azt amelyik az olcsóbb....

(#85) Bálint85 válasza jim_raynor70 (#82) üzenetére


Bálint85
senior tag

mert én úgy hallottam ma hogy a Corsair nem jó, valami baj van a GT-el és tönkre mennek. vagy ez mégsem igaz? az Adata megjelent már? Szerintetek mikorra áll be az ára az SSD-nek?

Bodor

mire írtad , hogy dupla?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#86) Bodor válasza Bálint85 (#85) üzenetére


Bodor
veterán

Bocsi, kicsit elkapkodtam az írást. Azt hittem, hogy egy már régebbi Adata SSD-ről van szó, és nem egy olyanról amelyik még meg sem jelent.
Így a megbízhatóságról általam írtak nem érvényesek, hiszen nincsen még velük kapcsolatban tapasztalat.
Corsair GTviszont tényleg megbízható, nincs vele baj. Kíváncsi vagyok hol hallottad ma, hogy az ellenkezője igaz.
Az árak szép lassan mennek lefele, de nem állnak be.
Azért írtam, hogy dupla, mert váletlen 2X ment el a hozzászólásom.... nem számít.

(#87) jim_raynor70 válasza Bálint85 (#85) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nem tudom, kitol hallottad vagy hol olvastal ilyet, de a temaban nem elenyeszo szamban fordul meg elegedett Force GT tulaj. Maximum, ha nem a legfrissebb firmware-rel egyutt kapod a boltbol vagy egy meglevo tulajtol, akkor telepites elott az adott rendszeredrol frissited azt a legujabbra es uccu, kezdodhet a szaguldas.
A duplat pedig a dupla azonos hozzaszolasra irta, amit azota torolt egy moderator. Vagy lehet, ugy ertette, hogy rogton dupla Force GT-t vegyel. ;]

(#88) Bálint85 válasza jim_raynor70 (#87) üzenetére


Bálint85
senior tag

a corsairra 2millió órát írnak az adata-ra 1milliót.
akkor még azt se tudni h az intel chip jobb e.

azért egy tesztet megnéznék mikor ezt a két ssd-t hasonlítják össze.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#89) Bodor válasza Bálint85 (#88) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem elég, ha ezt a tesztet megnézed, ahol valós felhasználásban is megmérkőzve szinte semmilyen különbség sincs a mostani SSD-k között, sőt még egy több mint kétszer "gyorsabb" SSD sem hoz számottevő hasznot... Egyébként a cikk végkövetkeztetése is ugyanez....
ennyit a "gyorsaságról...."

[ Szerkesztve ]

(#90) Bodor válasza N-vidi-A (#69) üzenetére


Bodor
veterán

Másik topikban pont most ajánlottak olcsó 120 GB-os SSD-t...
ha esetleg az Agility3 nem nyerte el a tetszésedet, az ott ajánlott is ugyanolyan jó teljesítményű....

(#91) jim_raynor70 válasza Bálint85 (#88) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Intel van az ADATA S511-ben, az S596-ban, a Kingston HyperX-ben, a Vertex 2-ben es 3-ban, ezek pedig nem elhanyagolhato szeriak. Vagyis tulajdonkeppen Intel-Micron szovodmeny, de ez az ujaknal sem lesz egyelore maskepp, tehat ha ezek bizonyitottak megbizhatosag szempontjabol, akkor szerintem a uj ADATA is fog.
Az a 2 millio ora meg... Szamold ki, egymillio ora hany ev. :) Inkabb altalanossagban veve korulbelul 10 ezer irasi, ujrairasi ciklus az, amit tudnak ezek a NAND-ek. Az sem ket nap, mire elered...
Talan keszul mar a Nagy SSD teszt 2 cimu cikk itt a prohardveren, amiben szamos uj jovevenyt megismerhetunk. Akkor lenne osszehasonlitasi alapod egy oldalon. :)

[ Szerkesztve ]

(#92) Bálint85 válasza jim_raynor70 (#91) üzenetére


Bálint85
senior tag

hát ja valami nagy összehasonlító teszt kellene már az SSD-kről

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#93) Bodor válasza Bálint85 (#92) üzenetére


Bodor
veterán

Amit linkeltem az nem elég per pillanat ?
Minek még egy olyan teszt, ahol újra meg fogják állapítani, hogy szinte mindegyik SSD azonos teljesítményt mutat a valós felhasználás terén ?

(#94) Bálint85 válasza Bodor (#93) üzenetére


Bálint85
senior tag

én maximalista vok :B
találtam róluk tesztet:

Corsair Force Series Gt 120gb

Adata Xpg sx900 256gb

sztem akkor a Corsair kicsit jobb ezek szerint, bár nem akkora kapacitásúak a teszt szerint.
a legvégén lehet látni összesítésben is az azonos kapacitásuaknál.

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#95) Bálint85 válasza Bodor (#93) üzenetére


Bálint85
senior tag

Intel Series 520 240Gb

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#96) Bodor


Bodor
veterán

Tőlem aztán lehetsz maximalista, max a pénztárcád bánja, mert teljesen felesleges pénzkidobás a drágábbat venni. De ha e-penis növelésre kell , meg tesztekre akkor persze lehet vele domborítani. Tapasztalatból mondom, hogy nem tudnád megkülönböztetni azt , hogy melyik SSD van a gépedben az ajánlottak közül, de legalább majd elmondhatod és leírhatod, hogy a leggyorsabbat vetted és elégedetten alszol. :R

(#97) kiki22 válasza Bodor (#96) üzenetére


kiki22
senior tag

Sztem bodor jol beszel.ezek a cuccok nem erik meg azt a pluesz pentz azert a minimalis kulonbsegert amit eszresem veszel.Meg azt mondom ha tobb garlenne a dragabb tipusokra akkor talan

(#98) Bálint85 válasza kiki22 (#97) üzenetére


Bálint85
senior tag

intelre 5 év gari van többire 3 év.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#99) kiki22 válasza Bálint85 (#98) üzenetére


kiki22
senior tag

na akkor az talan megeri a plussz koltseget D:

(#100) jim_raynor70 válasza Bálint85 (#94) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ha ez a maximalizmusrol szol, akkor nem ertem azt a Phenom 2 550-es processzort a konfiguraciodban, ami szinte biztos, hogy nem hajtja ki az SSD-ben levo szuszt. [link], [link]
Es annyiszor le lett irva mar, hogy hetkoznapi dolgoknal, mint a levelezod es a bongeszod megnyitasa, alapnak szamito programok futtatasa, mint a Total Commander es a virusirtod mellett nincs kulonbseg SSD es SSD kozott, vagy olyan elenyeszo, hogy eszre sem veszed (azert nem a legolcsobb megoldasokra gondolok).
Persze, ha nem szamit a penz, es egesz nap mericskelni es az eredmenyekrol kepeket akarsz feltolteni, hogy Neked piszok gyors meghajtod van papiron, akkor aldasom ra, egy szavam nem lesz tobbet, de en feleslegesnek erzem ezert azt a kulonbozetet raalldozni.

A garanciahoz meg annyit, hogy ha ilyen tempoban halad a fejlodes, ket es fel mulva ha be is doglik a 3 ev garis SSD-d, cserekent mar egy ketszer akkora sebessegu, es talan meretu tarolot kapsz helyette...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.