Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#551) dik


dik
őstag

Helló!

SSD szeretnék venni az adatlapomon van a gépem adatai ahhoz szeretnék valami kis tanácsot (csak rendszer lenne rajta max 1 játék)!? Ha jól vettem ki sokak irományából akkor a 60Gb agility 3-t én is nyugottan megvehetem ehhez a géphez!? Nem vagyok jártas a témában így érdekelne olyan is hogy mivel éjjel nappal megy a gépem ez valamit befolyásolna az élettartamában?
Tegnap hajnalban megviccelt ez a achi, ide dolog a biosban nézelődtem kisérletezgettem és jól sikerül mert a win7 nem hajlandó elindulni így mivel telepítenem kell akkor már legyen ssd-re. :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#552) Jocky


Jocky
tag

Srácok,használ valaki Vertex 4-et?Írhatnátok róla véleményt, hogy milyen is!

(#553) yohnsee


yohnsee
tag

Sziasztok!
Egy összetett dologban szeretném a segítségeteket kérni, remélem jó helyre írok.
Adott egy laptop, amiből a lehető legjobb teljesítményt szeretném kihozni. Szeretnék benne processzort, memóriát és hdd-t cserélni. Mindenek előtt HDD-t. Egyetlen 2,5" hely van benne, ott most egy 320Gb-os SATA2-es winchester van. Ezt szeretném lecserélni egy hibrid meghajtóra. Azért hibridre, mert kell a nagy tárhely is, mert grafikai munkát végez rajta párom.
CSAKHOGY! Itt jön a csavar. Utánaolvastam ezeknek a hibrid meghajtóknak, és azt írják, hogy az SSD részhez külön nem férhetünk hozzá, azt a meghajtó kezeli és ő rakja rá a leggyakrabban használt fájlokat. Ez így nem OK. A kérdésem tehát: létezik-e olyan 2,5"-es meghajtó, amiben van egy SSD és egy legalább 500Gb-os HDD, és külön meghajtókként tudom őket kezelni? Ha nincs ilyen, akkor kérlek ezekből a hibridekből ajánljatok nekem egy jó ár/érték arányút. Köszönöm!

AVR

(#554) franc0 válasza yohnsee (#553) üzenetére


franc0
őstag

Seagate Momentus XT 750

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#555) _seth_ válasza yohnsee (#553) üzenetére


_seth_
veterán

Fogj egy hdd beépítő keretet notihoz, bedobod az ssd-t abba, a 320-asod pedig marad benne szintén. A dvd író helyére kell betenni és így 2 merevlemez lehet a gépedben, ha dvdt akarsz írni pedig egyszerűen kihúzod és kicseréled a meghajtót. (Ha érdekel ilyen keret írj privit)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#556) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Kéne egy kis segítség.

Vettem egy 64gigás OCZ Petrol SSD-t és kb egy órája megy, épp hogy rajta a windows, de a Raw Read Error Rate -nál van egy 6 -os érték. Ebből persze én "6 Error"-t látok. Ez mi? Jó-rossz?

Illetve van az OCZ-nek ez a frimware upgrade-es progija, ezt rátettem egy másik gépre, rá az ssd-t, látja, végig fut az upgrade, írja hogy letölti, felteszi, majd, hogy kapcsoljam ki a gépet és indítsam újra,hogy befejezze a feladatot. De utána ugyanúgy az a firmware van rajta, illetve az adatok se vesztek el. Ez most azt jelenti ,hogy nem tudta frissíteni vagy hogy nincs hozzá újabb? :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#557) Bodor válasza dik (#551) üzenetére


Bodor
veterán

Szerintem jó lesz az Agility 3 neked is. Mehet a gép éjjel-nappal, nem gond.
Ha már új SSD, akkor én is a friss telepítésre szavazok.

(#552) Jocky: Szerintem a Flash SSD topikban érdeklődj, mert ott már talán vannak tulajok is. Ide inkább a leendő vásárlók járnak.
Hogy milyen is a Vertex 4? Olyan, mint a többi. Nem hiszem, hogy bárki is meg tudná különböztetni egy vakteszten, rendszer alatt a többi ajánlott SSD-től...

(#558) Jocky válasza Bodor (#557) üzenetére


Jocky
tag

Értem, köszi! Körülnézek ott!

(#559) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,mert nem nagyon merek megvenni egy 60 gigás SSD-t, hogy szerintetek elfér rajta egy win7 meg néhány progi? Abobe,meg open office, meg ami kell film codec ilyesmi...tehát semmi nagyobb.. :F

(#560) V.Stryker válasza polgi803 (#559) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én ma vettem 64 gigás ocz-t,hogy felmenjen még egy játék is. Fullra fent a win 7, az összes driver, lejátszó progik, office és most van még szabad 43 giga.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#561) pethYeti válasza polgi803 (#559) üzenetére


pethYeti
addikt

Ha kiszeded a hibernálást és a lapozófájlt még marad vagy 35gb helyed.

(#562) polgi803 válasza pethYeti (#561) üzenetére


polgi803
őstag

Húúú...az klafa...és ha beraktam a gépbe,kell valamit állítgatni a BIOS-ba meg telepíteni firm-et meg mittomén mit hogy menjen rendesen?Életemben nem volt SSD-m... :B

(#563) BalaNce87 válasza jim_raynor70 (#544) üzenetére


BalaNce87
addikt

De ha a konkrét állományok a HDD-re kerülnek akkor ez a probléma nem is merül fel nem? Vagy oda is írogat, ahová telepítve van a kliens?

(#564) dik válasza Bodor (#557) üzenetére


dik
őstag

Ok! Már meg is rendeltem!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#565) jim_raynor70 válasza V.Stryker (#556) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

3.12 az uj firmware verzioszama a Petrolhoz. Ha ezt irja a program, akkor frissitette, ha nem, akkor valamiert nem tudta, aminek tobb oka lehet.

Raw Read Error Rate. Ez elarulja, hogy nem countrol, vagyis szamlalorol van szo, tehat nem kell nagy jelentoseget tulajdonitani neki. Lehet tulcsordulasi eredmeny is, de ugy tudom, ez bizonyos idokozonkent nullazodik. S mivel SSD-rol van szo, se a fej meghibasodasa, sem a lemez adatrogzito feluletenek serulese nem jatszik.

(#566) yohnsee válasza franc0 (#554) üzenetére


yohnsee
tag

Köszönöm szépen, én is a Momentus szériát látom értelmes választásnak, de ezeknél a meghajtó kezeli az SSD-t, én nem tudok "hozzányúlni", ez az egyetlen vele kapcsolatban, ami zavar.

_seth_: Neked is nagyon szépen köszönöm a segítséget, hidd el, a beépítőkeretes megoldás is eszembe jutott, de sajnos párom elég háklis az ilyen dolgokra (kiveszem az optikai meghajtót, beteszem az ssd-t amikor kell stb.)
Úgyhogy 1 meghajtóhellyel kell megoldanom, hogy 2 meghajtóm legyen. Vagy veszek momentust.

AVR

(#567) franc0 válasza yohnsee (#566) üzenetére


franc0
őstag

Nézd, én se venném meg, de nem akartam ráderőltetni a véleményem...
Nem tudom mekkora drive kell, itt az apróban már találsz 45 ezerért 256 gigás SSD-t újonnan. Azon azért el lehet férni...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#568) Coolmat válasza yohnsee (#566) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

E-SATA vagy USB3-as külső winchester nem játszik? Mindkettő ugyanolyan gyors lenne, mintha beépítve lenne a winchester, egy 60-90GB-os SSD pedig mehetne a notiba (most kénytelen vagyok én is az asztali gépemhez egy USB3-as külső 2,5"-os HDD-t használni elsődleges adattárolásra, mert 3,5"-os winchesterre már nem volt pénzem :) ). Mondjuk ennek feltétele az, hogy eleve legyen a notebookon E-SATA vagy USB3, vagy legyen rajta Express Card bővítőhely, amibe E-SATA vagy USB3 bővítőkártyát tudsz tenni.Ha ez nem megoldható, akkor tényleg csak a Momentux XT marad mint öszvér megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#569) franc0 válasza Coolmat (#568) üzenetére


franc0
őstag

Teljesen igazad van, én is így használtam. De ha ezt javaslom másnak,sokszor el vagyok küldve a picsába (tapasztalat).
Aztán szép lassan megváltoznak a felhasználói szokások, hónapok óta nem nyúltam a külső vinyóhoz. Régen is el lehetett férni 60 gigán, most is el lehet. Ha valami olcsó, azzal az ember pazarlóan bánik. Ilyen volt eddig a merevlemeztárhely is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#570) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv, egyik ismerősömnek kellene asztali gépbe SATA3-as 120 (128) gigás ssd win7 és játékok alá. Melyik most a best buy?

(#571) franc0 válasza Khelben (#570) üzenetére


franc0
őstag

Ez.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#572) yohnsee válasza franc0 (#567) üzenetére


yohnsee
tag

Dehogyis vettem erőltetésnek! Inkább köszönöm szépen az építő jellegű segítséget!
Sajnos 320Gb alá nem mehetek, egyszer már bepróbálkoztam nála egy 32Gb-os SSD-vel, mondván, hogy a 320-as HDD-t meg kirakom usb rack-be, de nem volt jó neki így (hurcolászni kell külön az adatait, amivel dolgozik), úgyhogy ez anno nem jött be. Ezért keresek most egy alternatív megoldást. (Azt hittem, létezik olyan, mint a Revodrive hybrid, csak 2,5"-es változatban)

AVR

(#573) yohnsee válasza Coolmat (#568) üzenetére


yohnsee
tag

Sajnos nem játszik semmilyen külső eszköz, a noti mellett semmi mást nem hajlandó hurcolni, hogy meglegyenek az adatai, amikkel dolgozik. A notin van e-sata és expresscard foglalat is.
Nézegettem az expresscard helyre tehető ssd-ket is, de ahol utánaolvastam, ott nem voltak elájulva a sebességtől. Te mit hallottál ezekről az expresscardos ssd meghajtókról? Ha egy olyat tennék bele, az még jó is lenne.

AVR

(#574) szeva000


szeva000
addikt

hali!
Nem teljesen ide vág,de SSD.
Linux alá nem létezik valami tesztprogi SDD-re.(igazából jóval gyorsabbnak tűnik minden,mint win7 alatt,ezért akarnám megnézni.Pedig win7 alatt a tesztek teljesen normálisak.)

(#575) franc0 válasza yohnsee (#573) üzenetére


franc0
őstag

Azok szarok.
Még mindig az optikai meghajtók helyére betehető keret a legnormálisabb. A párod használ még optikai meghajtót 2012-ben?

Nem tudom milyen gépe van, de egy laptopcserével megoldhatóak ezek a speciális igények.
Például egy Lenovo T420-ban lehet egyszerre optikai meghajtó, sima noti HDD és mSATA SSD.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#576) yohnsee válasza franc0 (#575) üzenetére


yohnsee
tag

Igen, használ DVD olvasót, mert elég sok anyag DVD-re van kimentve neki. És sajnos a laptop csere sem játszik, addig akarja ezt használni, ameddig működik. Úgyhogy marad a momentus. Köszönöm szépen a segítséget neked is és mindenki másnak!

AVR

(#577) franc0 válasza yohnsee (#576) üzenetére


franc0
őstag

Kérdés:
Ha sok anyag van neki DVD-n, miért nem teszi át őket egy külső vinyóra?
Ha DVD-ket tud hurcolászni, akkor külső vinyót is...

Nem akarom megmondani hogy használjátok a gépet, de azért én átgondolnám...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#578) yohnsee válasza franc0 (#577) üzenetére


yohnsee
tag

A DVD-ket nem viszi magával, azok csak az otthoni munkájánál kellenek. Sajnos így kell megoldjam, meghajtó csereberélés nélkül.

AVR

(#579) balpis válasza yohnsee (#578) üzenetére


balpis
őstag

otthon meg kicserélhető lenne a HDD adapter a DVD-re egyszerűen...
Még kikapcsolni se kell a gépet általában a cseréhez.
De hát ti tudjátok :)
És olcsón is kapható, szállítással volt kb. 10 USD a lenovohoz az ebayről...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#580) yohnsee válasza balpis (#579) üzenetére


yohnsee
tag

Köszi, de sajnos a megrendelő :) (párom) így kérte, hogy maradjon a gép, tehát így kell megoldjam. Marad a momentus, apróban találtam is 500gb-osat, az pont jó lesz.
Köszi még egyszer a segítséget!

AVR

(#581) balpis válasza yohnsee (#580) üzenetére


balpis
őstag

mint egy igazi főnök. :)
Valós érvek nélkül is ragaszkodik az első elképzeléséhez :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#582) Coolmat válasza yohnsee (#573) üzenetére


Coolmat
őstag

Express Card SSD elég felejtősnek tűnik, viszont nincs esetleg szabad MiniPCI-E vagy MSATA foglalat a notiban? Azok már elég elfogadható sebességet tudnak viszonylag elérhető áron.

(#583) yohnsee válasza Coolmat (#582) üzenetére


yohnsee
tag

miniPCI-e biztos, hogy nincs, mSATA-nak utána nézek, ez még egy jó ötletnek tűnik. Bár nem sok reményt fűzök hozzá, ez egy 2007 vagy 2008-as gyártású laptop, de azért megnézem.

AVR

(#584) Bodor válasza Khelben (#570) üzenetére


Bodor
veterán

A legolcsóbb jó teljesítményű 120 GB-os SSD szerintem ez , vagy ez.

Ugyanolyan teljesítménnyel rendelkezik, de mégis olcsóbb, mint a linkelt A-DATA 120GB SATA3 2,53" S510 AS510S3-120GM-C .

(#585) franc0 válasza Bodor (#584) üzenetére


franc0
őstag

Talán mert garázsboltokat nem linkelgetünk laikusoknak. Az Agility 3 a legolcsóbb normális boltban 33 ezer, ami 10%-kal több, mint az A-DATA.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#586) Hackett


Hackett
csendes tag

Kingston SSD Now V+ 200 90GBről mik a vélemények?

(#587) Mi5i válasza franc0 (#585) üzenetére


Mi5i
aktív tag

Most már 6%-al több az A-DATA, jaj. Boltválasztás mindenki szíve joga, de akkor inkább ne linkelgessünk és akkor nincs ilyenből vita eszerint.

(#588) Bodor válasza Hackett (#586) üzenetére


Bodor
veterán

Jól működik, nyugodtan megveheted WIN 7 -hez. Csak figyelj oda , hogy V+-os legyen, ne sima V!

(#589) Jocky


Jocky
tag

Srácok, szerintetek ezek az adatok milyenek egy Vertex 4-töl?Az új 1.4Rc fim van rajta.Nem lassú? :F

(#590) warcat válasza Jocky (#589) üzenetére


warcat
veterán

Fogadjunk,hogy Sata2-re raktad :)

EA: It's in the crate!

(#591) franc0 válasza warcat (#590) üzenetére


franc0
őstag

Biztosan nem, mert 371-et kapott.

Tényleg gyenge kicsit, de nem vészes. Függ az alaplaptól, milyen SATA vezérlőn van (natív vagy 3rd party), milyen driverek vannak, AHCI aktív-e stb

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#593) Jocky válasza warcat (#590) üzenetére


Jocky
tag

Sata 3-ra van rakva és felraktam neki a marvel vezérlő drivert is.Nem értem miért csak ennyit megy.

(#594) Jocky válasza franc0 (#591) üzenetére


Jocky
tag

Sata 3-on van, AHCI aktív,Marvel vezérlő és a gyári Marvel driver van felrakva.Asus Sabertooth lap.

(#595) franc0 válasza Jocky (#594) üzenetére


franc0
őstag

Feltételezem, P67.
Tedd át a barna színű SATA3 portra.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#596) Jocky válasza franc0 (#595) üzenetére


Jocky
tag

Azt elfelejtettem, hogy X58 és csak 2 szürke Sata 3 van rajt.

(#597) franc0 válasza Jocky (#596) üzenetére


franc0
őstag

Na, rágugliztam helyetted. Ez a lap ennyit tud sajnos a Marvell 9128 controller miatt:

"Unfortunately not. The limitation is in your motherboard rather than the drive - any fast drive would have exactly the same issue. The PCI Express slot the marvell 912x controller connects to has a limit of ~380mb/sec after overheads. You won't be able to go faster than that without a board that has sata 3 support built into the motherboard chipset such as an Intel 6 series board."

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#598) Jocky válasza franc0 (#597) üzenetére


Jocky
tag

Basszus!Erre nem is gondoltam. :( K@pják be! :)
Köszi a segítséget! :R

(#599) TeeJay


TeeJay
félisten

gyorsan 1-2 apró választ szeretnék kapni
átnyálaztam sok száz hozzászólást

van nekem egy Acer Aspire 5742ZG notim 3GB rammal és egy 640-es WD vinyóval
viszont lehet kikapom majd a gépből a DVD írót mivel havonta 1x ha használom és a helyére veszek egy rack-et amibe lehet tenni SSD-t

Intel HM55 chipset van a lapon ami ha jól tudom SATA2-es és szinte vissza is fogja az általam kinézett Samsung 830 64GB-os SSD-t mert eléggé gyenge a chipset vagy mi

ilyen esetben mikor SATA2 notiba ajánlotok SSD-t van valami aranyszabály vagy a 830-as Samsung 64GB tökéletes lesz nekem?

érv/ellenérv?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#600) franc0 válasza TeeJay (#599) üzenetére


franc0
őstag

A DVD helyére tedd át a vinyót, az SSD menjen a vinyó helyére.

A Samu 830 jó SSD, nekem is van egy, biztosan sokan fogják ajánlani. De egy SATA2 laptopba bőven megfelel egy olcsó SSD, például Agility 3. Ha flancolni akarsz, Crucial M4.
De ha ne számít 2-4 ezer forint (ami itt 10-20%), akkor jöhet a Samu is.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.