Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#601) _seth_ válasza TeeJay (#599) üzenetére


_seth_
veterán

Jó elgondolás :)

Acer 5552G-be én is a vinyó helyére teszem majd be az SSD-t és a dvd író helyére megy a jelenlegi 750-es, már csak azért is mert nem bootol csak ebben a felállásban, azaz mindig az eredetileg is vinyó helynek szántból akar bootolni, ha bejött a win utána telepíti a dvd író helyére rakott meghajtót és onnan kezdve használható is. (Ha kell rack írj, még van 2-m. Szerintem a tiédbe is passzol ha az én 5552G notimba is jó :) )

Az én notim is talán csak sata 2-es de egy sata 3-as ocz vertex 3 lesz benne. Ha nem is lesz sata 3 sebességű legalább a sata 2-t maximálisan hozni fogja a notiban.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#602) Bodor válasza TeeJay (#599) üzenetére


Bodor
veterán

Természetesen csak akkor jók az ajánlott SSD-k, ha WIN 7 az operációs rendszer, ha esetleg XP-t használsz, akkor az 1-es hozzászólásban leírt , XP-hez ajánlottak közül kéne választani. A 128-as OCZ Petrol igen jó árban van, és egyébként WIN 7 mellett is megállja a helyét abban a notiban.

(#603) TeeJay válasza Bodor (#602) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm
a mostani Win7 Ultimate rendszerem mindennel együtt 15GB-ot karcolja max így nekem bőven elég lenne egy gyors 64gigás SSD a noti tuningolására.

mivel kényes dolgok ezek nem akarok spórolni rajta pl a Samsung 830 64GB jelenleg 23-24ezer körül van
de még megvárom az OCZ Vertex 4 64gigás új FW-es cuccát hogy mit tud illetve hogy mennyiért fogják adni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#604) TeeJay válasza _seth_ (#601) üzenetére


TeeJay
félisten

hmmm azt gondoltam BIOS-ban simán két merevlemezt fog látni és be lehet majd lőni hogy az újról bootoljon
no sebaj akkor kis szerelés kell majd de megoldható
SSD vásárlás előtt még megvárnám az OCZ Vertex 4 64-es kiadását hogy mit tud
egyelőre a Samsung 830 64GB tűnik nyerőnek főleg hogy árban is nagyon korrekt

egy ilyen ODD helyére építhető rack + külső ODD ház (mert néha azért azt is használom) kombó a RAIDSONIC-tól 8ezer körül lehet
most vadászom hol és mennyiért tudnék szerezni

a tied is ilyen rack tehát jár hozzá külső ODD USB2-es tok?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#605) jim_raynor70 válasza BalaNce87 (#563) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Amig a konkret allomany ossze nem all, irhat lemezre szeleteket, hisz parszaz MB-ra novelt gyorsitotar (RAM) sem tud befogadni peldaul egy DVD filmet. Nem minden torrent kliens melylelektanat ismerem, viszont azert az elmondhato majdnem mindegyiknel, hogy erdemes a gyorsitotarat megnovelni es ilyen bizonytalan esetekben kikapcsolni a lemezirasi opciot.

(#606) _seth_ válasza TeeJay (#604) üzenetére


_seth_
veterán

Én féláron csak a notiba való keretet árulom de lassan már el is fogy egy időre :)

Nagyon ne várd a csúcs ssd-ket mert úgysem fogja a notid kihasználni, már a 830-as samu is gyorsabb mint amire a sata 2 képes :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#607) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy kapható-e és ha igen érdemes-e venni IDE csatlakozós SSD-t?

Egy régi laptopba kellene (FuSi L7300x, Cel. M360 1x1,4 Ghz, 1 GB ram), ami most már vállalhatatlanul lassú, ezt szeretném kicsit meggyorsítani. Kapacitásra 40-60 GB körül gondoltam, nem kell több. A merevlemez ami benne van, IDE csatolású.

Érdemes-e ebbe SSD-t venni, és ha igen, találok-e valahol ilyet?

(#608) hati válasza DeFranco (#607) üzenetére


hati
addikt

Szerintem nem. Ki sem tudná hajtani az SSD-t. Nálam az atom proci sem tudja kihozni az ssd-ből a maxot, pedig az sata2 felületű.

(#609) _seth_ válasza DeFranco (#607) üzenetére


_seth_
veterán

Kapható bele, pl ez is jó lenne bele: [link], igaz, hogy csak 80/80 de nincs felpörgési idő, pozicionálás. Gyorsítana a gépen persze csak mértékkel. Amikor jelenleg azt hallod, hogy az ide vinyó kerreg és csak tölt és tölt, na azon tud gyorsítani nem is keveset. Az ára már kissé meredek.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#610) DeFranco válasza hati (#608) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Teljesen nyilván nem, már csak a csatoló miatt sem, de valamennyit javulna a teljesítmény, úgy kalkulálok. Most szerintem nem a proci a szűk keresztmetszet, hanem a HDD, tehát javítania kellene rajta valamennyit. Talán. De meggyőzhető vagyok az ellenkezőjéről, ezért jöttem kérdezni.

@_seth_: basszus ez nagyon drága, fele ennyit szántam volna rá :O

[ Szerkesztve ]

(#611) _seth_ válasza DeFranco (#610) üzenetére


_seth_
veterán

Fele annyiért adnak 32-est. A benne lévőt add el, itt a ph-n veszel egy x gigásat bedobod racbe, a 32 giga pedig programoknak, winnek bőven elég, és így még aránylag jó áron megúszod. Amennyiért egy ide noti vinyó megy annyiért kb 2-3x nagyobb satásat lehet venni. Rack használtan 1500, így 20-ból kb megúsznád.

Ugyanakkor ha eladod a notidat és 20-assal drágábbat veszel jobban jársz, szóval inkább mégsem éri meg ez az ide ssd :(

hati: azért azt ne felejtsd el, hogy nem a max a cél, egy ilyen régi ide noti vinyó ellenben borzalmasan lassú tud lenni, azon nem keveset gyorsítana egy ilyen ssd.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#612) hati válasza _seth_ (#611) üzenetére


hati
addikt

Igen, de többe kerülne az ssd, mint az egész noti. Olyan, mint mikor a trabantot teletankolják és ezzel megduplázzák az értéket. :P

(#613) _seth_ válasza hati (#612) üzenetére


_seth_
veterán

Igaz :D Rájöttem közben :D Végülis a kérdés az volt, hogy lehet-e és érdemes-e? Igen, igen, csak nem éri meg :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#614) DeFranco válasza _seth_ (#611) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát... végül is 32-re is még így-úgy rá lehetne férni, de ha még 25%-ot szabadon hagyok (mert ugye ildomos), akkor marad 24GB. Az azért sovánka az XP-nek is.

Használt notit meg nem nagyon vennék, annyira nem értek hozzá, akkor már inkább nagy levegő, és valami B960-as lapos 120 körül... Ennek már amúgy is véres a torka...

Fene tudja ezekkel a régi gépekkel mindig csak a baj van.

Köszönöm a segítséget, körüljárom a témát, így már van elég infó. :R

(#615) jim_raynor70 válasza DeFranco (#614) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

15%-ot eleg szabadon hagyni, a 25% mar nagyon sok lenne (maximum 20-at szoktak igy is mondani, ami szerintem meg mindig tobb, mint amennyire egy SSD-nek szuksege van).
27 gigan meg egy XP-vel el lehet ferni, persze relativ, hogy kinek milyen programokra van szuksege egy ilyen oreg laptopon a rendszer mellett.

(#616) DeFranco válasza jim_raynor70 (#615) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, akkor 15-20, azzal számolok. Az a gond, hogy ez tényleg mobil gép, tehát külső HDD nem játszik, egy háttértárból kell megoldani mindent. Akkor meg kevéske a 27 giga is. Annyi kb. a rendszer sanyarú magányban, ha a használat után kicsit még meghízik... és akkor még egy filmet sem másoltam fel.

Mindegy, szerintem nem lesz bele SSD, felesleges, nem éri meg. Csak reggel felhúztam magam, hogy az 5 perces standup time után még képes volt a chrome is kifagyni, mert nem érte utol magát és azt hitte hiba van, nekem meg kellett volna egy filet elküldeni gyorsan.

Linux-szal egész használható így is.

[ Szerkesztve ]

(#617) jim_raynor70 válasza DeFranco (#616) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ha filmeket is ra akarsz masolni, meg ha nehanapjan is, ugy mar mas a fekvese az egesznek, persze. Nem eri meg belefeccolni ennyit, inkabb gyujts egy korszerubb notebookra es abba egy mai SATA 2, SATA 3 SSD.

Nalam szinten itt egy hasonlo kaliberu laptop javitasra es bovitesre, de nem talalok megfelelo aron megfelelo meretu IDE-s meghajtot, igy ugyanezt fogom a tulajnak is tanacsolni...

(#618) Tomics


Tomics
addikt

Kicserélték az OCZ Agility3 60 Gb-os SSD-met a gariban. Remélem, hogy ez tovább fogja bírni 2 napnál... :)

Apropó, egy kérdés. Biosban (Arock H61/U3S3) a storage beállításoknál van egy olyan hogy "SATA Agressive Link". Ha beállítom az AHCI módot akkor jelenik meg ez a menüpont és alapból be van kapcsolva, viszont a "SMART" meg disable.

Szóval mi ez az agressive link? Ha nincs problémám az SSD sebességével inkább kapcsoljam ki?

PH! addikt since 2004

(#619) franc0 válasza DeFranco (#614) üzenetére


franc0
őstag

Itt az aprón megbízható eladótól kapni bagóért ThinkPad T60-at és T61-et. (én is vettem mindkettőből már)
Én inkább rámennék egy ilyen gépre, aztán ezekbe már tehető olyan SATA SSD, amilyet akarsz.

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#621) subidu


subidu
tag

Sziasztok!

Dell Xps 1530m-es laptopomban haldoklik a HDD, emiatt beruháztam a kötetkező SSD-re:
[link]

A kérdésem a következő lenne:
Mi a teendő ilyenkor?

Csak dugjam rá az ssd -t az egyik usb portra, és a northon ghosttal klónozzam a meghajtóm tartalmát?
Utánna cseréljem ki a HDD meghajtót SSD-re, és kész?

Köszi előre is a segítséget.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#622) subidu válasza subidu (#621) üzenetére


subidu
tag

Az op rendszer vista prof.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#623) Fire/SOUL/CD válasza Tomics (#618) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Pont a végét hagytad le, az a menüpont a Sata Aggressive Link Power Management (ALPM), kapcsold ki, nem kell "Low-Level" energia beállítás a SATA-hoz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#624) Fire/SOUL/CD válasza subidu (#621) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Csak dugjam rá az ssd -t az egyik usb portra, és a northon ghosttal klónozzam a meghajtóm tartalmát?"
Ha létezik a 100 megás rejtett partíció, akkor a Norton felejtős, itt nézz körül és olyan szoftver-t használj, ami alkalmas a feladatra.

"Utánna cseréljem ki a HDD meghajtót SSD-re, és kész?"
Igen.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#625) subidu válasza Fire/SOUL/CD (#624) üzenetére


subidu
tag

Ok. Köszi.

ThinkPad X230, Dell XPS M1530, NIKON D90, Nikon D750, Nikon 18-105/F3.5-5.6 AF-S DX ED VR, Nikon 35mm/1.8G AF-S DX, Nikon 50mm/1.4G AF-S, Nikon 24-70mm f/2.8E ED VR, Nikon 70-200mm f/4G ED VR

(#626) Dreamie


Dreamie
őstag

240/256 Gb-osok közül melyik most a best buy? Windows, játékok-nak?

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#627) jim_raynor70 válasza Dreamie (#626) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ez eleg jo arban van es jo valasztas is.

(#628) Dreamie válasza jim_raynor70 (#627) üzenetére


Dreamie
őstag

:R Köszönöm!

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#629) kutjaaa válasza Fire/SOUL/CD (#205) üzenetére


kutjaaa
tag

Sziasztok,

Tudom, hogy már régebbi a kérdés de a válasz nem teljesen igaz. Már XPSP3 alatt is működött, W7 alatt pedig alapértelmezett a "Hybrid Sleep", ami a memória mellett a HHD/SSD-re is kiírja a memóriából az adatokat! Magyarul ha alvó módba küldöd a gépet az ugyanúgy kiírja a memória tartalmát a hiberfil.sys-be! Az viszont igaz, hogy a hibernálás letiltásával az alvó mód a hagyományos módon működik.

"Hibrid alvás: elsődlegesen asztali számítógépekhez tervezték. A hibrid alvás az alvó mód és a hibernálás kombinációja: a nyitott dokumentumokat és programokat a memóriába és a merevlemezre menti, majd a számítógépet energiatakarékos állapotba helyezi, hogy gyorsan folytathassa a munkát. Így ha gond van az áramellátással, a Windows a merevlemezről visszaállíthatja a munkát. Amikor be van kapcsolva a hibrid alvás, és a számítógépet alvó módba helyezi, a gép automatikusan hibrid alvás módba vált. Az asztali számítógépeken általában a hibrid alvás mód alapértelmezés szerint engedélyezve van."

Üdv,
Kutjaaa

UI.: Nem okoskodásnak szántam, csak pontosításnak!

T450, XIAOMI Note 8T,

(#630) drlovi válasza kutjaaa (#629) üzenetére


drlovi
aktív tag

Sziasztok,

A következő SSDről kéne valami vélemény .:
verbatim 128

A netet böngészve nem sok mindent találtam. Konkrétan egy tesztet , de az sok mindent nekem nem árult el. :DDD test

A helyzet az, hogy már egy ideje tervezem hdd ről a váltást ssdre.Nos a fenti ssd-t 25k ért vesztegetik. Az a kérdés megéri -e a dolog ?

(#631) jeni válasza drlovi (#630) üzenetére


jeni
félisten

Szia
Annyiért nem rossz ár de csak SATA II-s és nem egy szuper gyors !
[link]

HD Tune Pro 4.60

Read
Transfer Rate Minimum [MB/s] 255.6
Transfer Rate Maximum [MB/s] 263.4
Transfer Rate Average [MB/s] 262.2
Access Time [ms] 0.073
Burst Rate [MB/s] 92.3
Write
Transfer Rate Minimum [MB/s] 210.8
Transfer Rate Maximum [MB/s] 236.5
Transfer Rate Average [MB/s] 223.8
Access Time [ms] 0.108
Burst Rate [MB/s] 91.0
CPU Usage [%] 0.006

Ennél a Samsung 830-s 120GB SSD gyorsabb majd 2x sebességgel.
A Corsair Force GT-120-s, az OCZ Agility3 120GB ,illetve a Curcial M4-s jobb az általad Verbatim-tól.

[ Szerkesztve ]

(#632) drlovi válasza jeni (#631) üzenetére


drlovi
aktív tag

Értem, és akkor érdemes lenne inkább még többet rá áldozni ?.

A stabil gépbe gondoltam betenni , de van egy sonyi notim is amibe elkélne kis gyorsaság.

(#633) jeni válasza drlovi (#632) üzenetére


jeni
félisten

(#632) drlovi

Lefelé a Sata III kompatibilis a Sata II-vel és árban szinte csak 2-3000 Ft-al drágább.
Az OCZ Agility3 120GB ami 30000 Ft alatt megkapod.

(#634) drlovi válasza jeni (#633) üzenetére


drlovi
aktív tag

értem! köszönöm, akkor a verbatimot kihagyom :D

(#635) KaiMorden


KaiMorden
csendes tag

Ocz Agility 60 vs 120 GB. (de csak sata 2-n menne) Melyiket vegyem?
Árban 19 vs 31ezer forint mondjuk. Igazából rendszer-t pakolnám rá a szokásos dolgokkal, amire elég a 60as, főleg ha kikapcsolom a helyfoglaló dolgokat.

De...
Kérdés, hogy pl ha Guild Wars 2-t majd rányomom, akkor mennyivel lenne gyorsabb a játék az ssd-n? Ha érezhető, akkor inkább beruházok a 120-asra, ha nem, akkor meg gyakorlatilag felesleges és a játékokat majd a hdd-re pakolom.

(#636) pethYeti válasza KaiMorden (#635) üzenetére


pethYeti
addikt

Én utánanéztem a dolgoknak, Battlefield 3-ról a következőket szűrtem le. FPS nem lesz több csak sokkal gyorsabban töltesz be, de ezután várnod kell a hddsekre. Emiatt nekem nem érte meg az a + 10-12000. Szerintem Guild Wars-nál is csak a betöltési idő csökkenne.

(#637) Bodor válasza pethYeti (#636) üzenetére


Bodor
veterán

Egyetértek! Szerintem is felesleges ebben az esetben a 120 GB, játék nem lesz gyorsabb, csak a betöltés.

(#638) Tirexi


Tirexi
addikt

Hi all.

Valaki tud valamit a nem rég megjelent OCZ Vertex 4 sorozatról?
Egy 128GB-osat néztem ki de megoszlanak a vélemények a vezérlője miatt.

Ki mit tud mondani róla? :F

(#639) Coolmat válasza KaiMorden (#635) üzenetére


Coolmat
őstag

Játéknak SSD-n akkor lehet értelme, ha folyamatosan töltöget be textúrákat pl. WoW-nál nálam sokat lendített az fps-en is, nincsenek mikroszaggatások sem.

(#640) franc0 válasza Tirexi (#638) üzenetére


franc0
őstag

A legjobb SATA SSD.

Nincs baj a vezérlőjével, csupán az van, hogy magát a kontrollert nem ők tervezték, hanem a Marvel. Az Indilinxes fiúk csak a firmwaret írták hozzá (vicces módon jobbat, mint pl a Crucialos fiúk, akik régóta a Marvellel nyomulnak).
Mivel az OCZ ezt nem verte nagy dobra, ez kurvára fájt az érzékeny kockák lelkének. (De azért boldog tudatlanságban vezetik a Renault motoros Nissanjukat stbstb)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#641) Tirexi válasza franc0 (#640) üzenetére


Tirexi
addikt

THX az infót akkor már tudom mit veszek. :R
Viszont van most is egy SSD-m egy Intel 320 G3 160GB.

A kérdésem pedig az lenne, hogy lesz valami szemmel látható különbség a kettő között mind Boot időben mind a programok futtatásában?

Továbbá mennyire biztonságos egy SSD-n a Firmware frissítés? Csak mert jött már ki a Vertex 4 sorozathoz Update.

(#642) Bodor válasza franc0 (#640) üzenetére


Bodor
veterán

"A legjobb SATA SSD."
:U

Azért kíváncsi lennék, hogy ezt az állítást milyen érvekkel és gyakorlati tapasztalatokkal lehetne alátámasztani, mert azon kívül, hogy a tesztekben jól mutat, gyakorlatilag sokat nem tudunk róla. Fél évvel ezelőtt megjelent SSD-ket is csak halkan merek megbízhatónak nevezni, mivel majd évek múlva derül ki róluk, hogy mennyire tartósak.
Szerintem nincs olyan felhasználó, aki rendszer egy vakteszt alkalmával alatt meg tudná különböztetni egymástól a Vertex4-et az egyes hozzászólásban ajánlott többi SSD-től...
Persze nem azt állítom, hogy nem jó termék az OCZ Vertex4, de mitől lenne a legjobb?

[ Szerkesztve ]

(#643) szeva000 válasza Bodor (#642) üzenetére


szeva000
addikt

Nah én ezért gyilkolom...most fél éves a force GT-m...tegnap csak 300GB-ot firkáltam rá:D...én nem babusgatom,mert semmi értelme..ha már van,akkor dolgozzon.Ha a 3évet kibírja,én maximálisan elégedett leszek vele.

(#644) KaiMorden


KaiMorden
csendes tag

Rendben köszönöm, akkor nem éri meg játékért nagyobb ssd-re költeni.

Viszont akkor "tökéletes" választás az agility 3 60gb ugye? Elég sokan dícséritek ezt a szériát, úgyhogy lehet benne valami. :)
(árba mondjuk max 25ig mennék, win 7, 8gb ram, sata 2, acer 7745g, de már egyszer amúgy kérdeztem, akkor lett ajánlva az agility 3 120gb, csak rájöttem, hogy talán mégiscsak felesleges a nagyobb tárhely, ezért inkább nem költök annyit)

Előre is köszönöm.

(#645) jeni válasza KaiMorden (#644) üzenetére


jeni
félisten

kérdés,hogy az SSD-n a 60GB-t nem-e növöd ki majd?
mivel kell legalább 20% szabad hely az SSD-k.
lehet kapni már 27000 Ft-ért 90,100,illetve 120 SSD-t,ami csak 3-4000 Ft-al drágább a 60-s képest

(#646) KaiMorden válasza jeni (#645) üzenetére


KaiMorden
csendes tag

Elég az elvileg 15%nak is vagy rosszul emlékszek? :)
plussz hibernáció meg még valami kikapcsolása rengeteg helyet eredményezhet. A rendszer meg nem egy túlságosan bővülő dolog, tehát helyigényem talán nem lesz annyival több. (jelenleg 30gigát eszik, de sok felesleges dolog van rajta -játékmentések stb-)

Az árkülönbség picit több, különben nem lenne kérdés (legalábbis a jobb ssd-ket nézve, amiket itt is ajánlgatnak pl agility esetében 19 vs 31ezer. )

Biztos kapni, de a teljesítmény se mindegy, még ha elméletileg nem is érezni a különbséget, legalábbis mindig ezt mondják :)

(#647) szeva000 válasza KaiMorden (#646) üzenetére


szeva000
addikt

elég a 15% is...báár én sem vennék 60GB-ost...

[ Szerkesztve ]

(#648) KaiMorden válasza szeva000 (#647) üzenetére


KaiMorden
csendes tag

4KB Random Read, Max 4KB Random Write³, Sequential Read AS-SSD, Sequential Write AS-SSD, 4K Random Read AS-SSD, 4K Random Write AS-SSD

nameg a weboldalról szerezvén, ezekben lassabb a 60 a 120hoz képest. :O

(#649) Bodor válasza KaiMorden (#648) üzenetére


Bodor
veterán

Rendszer alatt nem érzel meg belőle semmit, hidd el! csak a tesztekben lassabb!

Olvasnivaló Különösen a sebesség rész!

(#650) csurdongulos


csurdongulos
tag

Sziasztok,
120gb-os SSD-k közül OCZ Agility 3 vagy Kingston V+200?
Ugyanaz a vezérlő van mindkettőben...
Vagy megéri a Samsung MZ-7PC128 a felárat?
köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.