Hirdetés

2024. július 4., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65181) Cseneles válasza Joshi (#65179) üzenetére


Cseneles
őstag

Masodikra direk a Christie 4km25 rezegtetett 4K gepet raktam be peldanak. Ez megegyezik egy Christie hd10k-m vagy 6-14k-M es a Runco vx22i belso prizma es dmd blokjaval. Kulonbseg egy shift uveg az prizma blokk es az objektiv kozott.. igy a nativ fullhd-bol 4k-t rezegtet illetve a lampa helyett lézert kapott. Nem veletlen a nagyon kozeli kepi hasonlosag.

Runco VX22i-CineGlide prism, Hivilux 2.35:1 gain 1.2, Emotiva XMC-1, XPA5 Gen1, Wharfedale EVO 4.4-CS-4.2, 2 Dayton Audio Ultimax 12-22 DIY, 2 Definityve Technology IW13, Behringern NX4-6000

(#65182) Khaosz55 válasza BBéci (#65176) üzenetére


Khaosz55
addikt

Volt VT60-am. Jó volt de lejárt felette az idő...

(#65183) szepi0808 válasza Vhiktor (#65158) üzenetére


szepi0808
senior tag

Nem értem, hogy miért kér valaki ideális vetítési körülmények között 2.2 gammát, mikor a 2.4 sokkal mélyebb, élethűbb képet mutat. Sőt 2.5 is nyugodtan beleférne, sőt szoktam is használni. A 2.6 gyári kb 2,4-2,5 között mérhető vissza.
Nem mutattat meg az ügyfélnek a kettő között látható különbséget?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#65184) Vhiktor válasza szepi0808 (#65183) üzenetére


Vhiktor
veterán

Természetesen direkt megmutattam azért kérte. Eredetileg egyébként 2.4 volt nála hatalmas black crushal. Ha szeretné utána nyugodtan átállíthatja 2.4re (menüben 2.6) is. Azzal is tökéletes marad a kalibráció, mivel kimértem.

Tisztelettel megjegyzem, hogy Veled nem kívánok semmilyen diszkurzust folytatni :R Nem értem minek kell beleszólni, amikor én sem reagálok a posztjaidra pedig sokszor tudnék. De továbbra sem fogok. :R

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65190) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!
Köszi!

Xiaomi 13T

(#65191) MrZenan válasza Vhiktor (#65184) üzenetére


MrZenan
junior tag

Nálam 2.2-es gammával csak akkor nincs black crush, ha a brightness +3-on van. Viszont ott már az alapból szürke fekete még szürkébb.. Az AVS hd videói alapján állítottam be mindent. A legnagyobb baj az, hogy az AVS tesztábrája szerint csak akkor jó a kontraszt ha 0-án van.
Van valami tippet esetleg? :R

(#65192) Vhiktor válasza MrZenan (#65191) üzenetére


Vhiktor
veterán

A sima gamma állítás nem mindig elégséges. Mármint hogy 2.2-re, 2.4re vagy 2.0ra állítod.
Ha gyárilag hullámzik a gamma görbe vagy köze sincs ahhoz ami értek a menüben szerepel, akkor csak 10 vagy még inkább 20 pontos gamma kalibrálással lehet helyre tenni. Ezt nagyon kevés projektor tudja.

Ha csak annyi a baj hogy 2.2-t választva mondjuk 2.0 a valós mert gamma, de közben lineáris, akkor csak magasabb gamma értéket kell választani.

Viszont ha fekete közeli részeknél a gamma bebukik, mondjuk 0-10% között, a kiválasztott érték helyett, ami most legyen a példa kedvéért 2.2., szóval helyette 2.6 vagy 2.8 vagy még rosszabb akkor baj van.

Ebben az esetben lehet próbálkozni feketeszint állításal ami segíthet rajta, de közben megemeleheti a fekete szintet is aminek kontraszt veszteség lesz a vége. Ha csak 2 pontos fehéregyensúly állítás van akkor a bias/offset-el is lehet probalkozni de csak óvatosan. Mert az is megemelheti a fekete szintet és fekete közeli részeknél elszíneződést okozhat.

Első lépésként válasz mondjuk 2.2 gammat. Aztán végpontozz, állítsd be a fekete szintet. Itt villogó oszlopok vannak, a 17 és felette latszodnia kell. 17nek elég ha csak éppen látszik. Addig emeld a fekete szintet amíg ez be nem következik de közben figyeld hogy a 16 ne látszódjon az olvadjon egybe a háttérrel és a háttér feketeje se emelkedjen. Van amikor ez nem sikerül. Elofordulhat hogy amikor elkezded látni a 17et akkor már emelkedik a feketeszint is vagy amikor éppen fekete lesz a fekete akkor már nam látsz pár oszlopot villogni. Ekkor csak több pontos gamma kalibráció segíthet. Esetleg a bias/ offsetel lehet próbálkozni.

De tegyél be képet úgy fotózva hogy lássuk mit látsz.

Kontraszt fehér szint allitashoz van. Az 2 külön video.
Milyen gammaval jönnek meg a részletek úgy hogy marad a fekete szint is?
Sötét van a szobában? Nincs világító fényforrás?

Szóval ez eléggé összetett dolog, vegpontozással kezd,.általában megoldja a fekete közeli részeket(ettől még a gamma kimerten lehet hullamzo)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65193) Vhiktor válasza MrZenan (#65191) üzenetére


Vhiktor
veterán

Az hogy a kontraszt akkor jó ha a kontraszt 0-n van az nem jelent bajt. Sok esetben főleg tvknél a kontraszt gyárilag teljesen jól be van állítva és sokszor a feketeszint is.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65194) MrZenan válasza Vhiktor (#65192) üzenetére


MrZenan
junior tag

Köszönöm a sok hasznos infót, majd próbálkozom.

Sajnos a falak fehérek, és a mennyezet is közel van.. :(

(#65195) Vhiktor válasza MrZenan (#65194) üzenetére


Vhiktor
veterán

Fényképezd le a mintát és tedd be ide, segítünk.
Akár videót is feltehetsz róla (gyári beállítással kezdve majd ahogy növeled a fekete szintet), csak lássuk azt amit Te.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65196) BBéci válasza Khaosz55 (#65182) üzenetére


BBéci
titán

GT60-am van, nem érzem azt, hogy eljárt felette az idő és nem bánnám, ha még 20 évig hibátlanul működne!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#65197) M@trixfan válasza BBéci (#65196) üzenetére


M@trixfan
addikt

Mert nem is így működnek ezek a dolgok a valóságban. Referencia termékeknél nem lesz hirtelen pocsék az eszköz attól, hogy jött újabb technológia. A legdurvább az élettartam amiben a plazma messzemenően bizonyított. Ráadásul az “image retention” rugalmas egy nagy tartományon belül ha valaki ésszel él. Sajnos az OLED-nél gyanúsan kumulatív öregedés van, a pixelfrissítés szerintem egy “egyenletesre öregítés” lényegében. Mozgás, SD anyagok, natív RGB pixel, meleg foszfor spektrum, homogenitás… Ezek terén nem is haladtuk még meg, “just to name a few”…

[ Szerkesztve ]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#65198) Vhiktor válasza M@trixfan (#65197) üzenetére


Vhiktor
veterán

pixelfrissítés szerintem egy “egyenletesre öregítés” lényegében.
Ez így van, valamelyik márka még írja is a manualban, hogy ne futtassa a nagy pixel frissítést ész nélkül állandóan senki, mert "rontja" a képet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#65199) Morph76 válasza BBéci (#65196) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ha valamiben eljárt felette az idő, talán a mérete, fogyasztása és a fényereje. Minden másban továbbra is referencia.

[ Szerkesztve ]

(#65200) Ijk válasza Morph76 (#65199) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akármennyire is szerettem a plazmát ma már kvázi semmiben nem referencia. Kontrasztban OLED jobb, fényerőben is. Mozgókép felbontásban jobb a plazma mivel impulzusos, de egy jó BFI-vel simán lehet reprodukálni. Felbontásban szintén megragadt konzumer szint 1080 sornál (most azon ne vitázzunk mennyire kell 4k), nehéz, magas a fogyasztása. Az impulzusos technológia egyúttal a hátránya is, mert sokan nem viselik el a vibrálást.
Ettől függetlenül mai napig nem cserélnék le egy pl. VT60-at ugyanakkora méretű OLED-re, mert olyan jó minőséget képez.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.